Ruud Beele is belofte voor de toekomst Service promoveert naar hoofdklasse Sportgrabbelton DHS klopte DSS met 13-9 89 DE KETEL Vanaf zendag 14 mei ook 'savonds Sportbeoefenend Schiedam heeft nog veel nodig DE HAVENLOODS DONDERDAG 11 MEI 1967 JEUGDKAMPIOEN ZWEMMEN AKTIEF frwec iaar geleden deed de heer Romeyn, trainer van SZC een goede greep, toen hij de twaalfjarige Ruud Beele in de trainersgroep van de Schiedamse Zwemclub opnam. De jeugdige Rotterdammer bleek een ijverig leerling en een natuurtalent te zijn, want in datzelfde jaar werd Ruud Beele nationaal jeugdkampioen op het nummer 50 meter vrije slag. Met de nationale kampioen schappen in het vooruitzicht hebben we een praatje gehad met de ouders van de nu veertienjarige lyccïst die overgestapt is op de vlinderslag, waarop hij zich wil specialiseren. Vader en moeder Beele leven geheel mee met de sportieve prestaties van hun zoon De heer Beele houdt een plakboek bij, waarin alle verrichtingen van Ruud staan genoteerd. Om wat over die verrichtingen van zijn zoon te vertellen hoeft hij echter niet in dat boek te kijken. De tijden die Ruud heeft gemaakt, hoe het is gegaan en waar, vader weet het wel te vertellen. Van twee jaar wedstrijdzwemmen is aat ook niet zo moeilijk, maar als de voortekenen niet bedriegen zal de heer Beele de suei van zijn zoon niet meer uit het hoofd bij kunnen houden, omdat het er wellicht t zullen worden. Ruud blijft gelukkig erg nuchter onder vrije slag alle successen. Al is hij pas veertien stekende, laar, hij weet drommels goed wat hij wil en stelt de studie aan het Libanon- lyceum primair. Dat is ook een eis die de heer en mevrouw Beele hebben ge steld-. „Je mag zwemmen zoveel a s je wilt en wij vinden het zelf ook leuk, maar studie gaat voor". Ruud wil naar de Academie voor Li chamelijke Opvoeding om later als sport leraar zijn brood te verdienen. Of daar bij zwemmen een hoofdvak zal worden wist hij nog niet. Om aan de top te komen en te blijven Is veel doorzettingsvermogen nodig. De heer Beele vertelde ons dat drie keer per week m4 en dat is een uit stekende. prestatie. Trouwens de 1.11 waarin hij op de 100 meter vlinderslag aantikte in een vierkamp in Eindhoven, mag er ook zijn. Vader Beele heeft goede hoop, dat met een gezamenlijke inspanning van Ruud. SZC, trainer Romeyn en het gezin Beele, zoon Ruud het ver zal schoppen in de zwemmerij. De school blijft echter pri mair en dat is "een opvatting die blijk geeft van een nuchtere kijk op de gang t zijn zoon ochtends "in"Sch'iedam traint. Als een ander kind zich nog een keertje lek ker in bed omdraait, ligt Ruud al in het water en trekt onder het wakend en al ziend oog van trainer Romeyn zijn baan- Dan van het zwembad „er wordt nu i» Groenoord getraind" naar het Liba- nonlyceum en dat is ook niet naast de deur. Met de fiets is het echter een on derdeel van de training. In de vijf win termaanden komt daarbij dan nog de centrale training van de KNZB in het sportfondsenbad Zuid te Rotterdam. Begeleiding IS deze Inspanning niet te veel voor zo'n jonge knaap? De heer Beele dacht van niet. „Natuurlijk vergt het wel veel van de jongen, maar niet te veel. Hij staat geregeld onder medische controle en wij houden hem zelf heel goed in de gaten. Daarnaast hebben we alle mede werking van het lerarencorps. want daarmee hebben we een afspraak, dat als ze maar even zouden merken dat het schoolwerk van onze zoon minder zou worden, zij dit ons direct laten weten". Ruud heeft het geluk een vader te heb ben die iets van sport weet. De heer Beele is namelijk als sportinstructeur in militaire dienst geconfronteerd geweest met sportopleiding. Hij weet dus echt wel tot hoe ver hij kan eii mag gaan, zeker met zijn eigen zoon. Ruud ziet het nog steeds als een ontspanning, maar hij heeft een i gezonde eerzucht en dat mag je wel stimuleren." „Hoe Ruud als Rotterdammer bij SZC terecht is gekomen? Ja dat kwam omdat hij via kennissen terecht kwam op de zwemschool van Dries Peute. Daar heeft hij ook zijn eerste diploma's gehaald. Toen Ruud dan ook kenbaar maakte naar een zwemvereniging te willen gaan, <werd dat automatisch SZC. De Schie damse Zwemclub heeft een poosje met een trainersprobleem gesukkeld maar de komst van de heer Romeyn bracht daar verandering in. Hij moest helemaal opnieuw aan de opbouw begin nen en zo is zijn oog o.a. op onze Ruud gevallen". Het onderricht van trainer Romeyn en <ae ijver van Ruud zelf hebben in twee Jaar als resultaat opgeleverd, dat de jeugdige SZC'cr op de nummers 100 me ter vrije slag. 100 meter vlinderslag en 4x 50 meter wisselslag de snelste jongen tot 14 jaar is van de ZRO. In 1965 haalde Ruud in Emmen het nationale kampioenschap binnen, door de 50 meter vrije slag af te loggen in 32.2 sec. Verleden jaar zwom hij voor het eerst de 100 meter en dat bracht hom op d» nationale kampioenschappen in Eindhoven niet in de finale. Het was allemaal wat vreemd voor hem. Bij de onlangs gehouden wedstrijden voor de ZRO kwam Ruud echter op die 100 meter Julianameisjes kampioen Voor de derde maal in dit seizoen heeft het Schiedamse Juliana de kam- uioensvlag kunnen hijsen. Nadat reeds '•1 twe»de e:; het derde herenteam kam pioen van hun afdeling waren geworden is thans ook voor het eerste meisjesteam de beslissing gevallen. Het team won jl zaterdag op duidelijk wijze van hel ge vreesde AMVJ-a met 30. De Rotter damse meisjes hadden geen antwoord op de vele harde aanvallen van Juliana. Ook de pass was aan de Schiedamse kant opvallend beter verzorgd. De set standen 15-3. 15-2 en 15-4 zijn dan ook .allerminst geflatteerd. •Het tweede meisjesteam kwam ook zeer "goed voor de dag door met precies de zelfde cijfers van DRL-fo te winnen. Zij dankten deze overwinning vooral door hun betere techniek en spelopvatting. Het jongen?team had tegen Libanon '50-a vier sets nodig om de volle winst te behalen. Het was aan de inzet van beide ploegen'duidelijk te merken dat geen belangen meer op het spel stonden. Geen der spelers kon een voldoende ha len. De setstanden waren: 15—8, 15—0, 10—15 en 15—8. Een zees, sterk verjongd eerste heren- team speelde in Middelharnis op het ■toernooi van Intermezzo een fraaie de- nunstratie-wedstrijd tegen Concordia uit Rotterdam. Het spel van Juliana, dat op liefst drie plaatsen was gewijzigd, hield een grote belofte in voor de toekomst. De Schiedamse honkballers hebben het in de tweede competitiedag wat beter gedaan, dan verleden week. DHS kwam nu tenminste tot winst, het won met 13—9 van DSS en Schiedam kwam nu tot een puntenverdeling 44 tegen Lijnden. DRZ moest op het laatste nip pertje de meerdere erkennen in Left Ri- perians. Het blijft toch maar vreemd, dat de competitieleider de beide hoogst spelende clubs, Schiedam en DHS, ook alle in het werk stellen dit handbal in ere te houden. DWS is een van die verenigingen en laat dat elk jaar weer blijken in het door hun georganiseerde Pinkstertoernooi. Alleen de adspiranten en de pupillen spelen, zoals ook in de competitie, zevenhandbai. Voor de junio ren en senioren is er altijd het elf- handbal- Dat dit speltype beslist niet dood is, blijkt altijd weer uit het feit dat DWS nooit moeite heeft om het programma vol te krijgen. Steeds weer melden de ploegen zich vroegtijdig aan. Dit jaar zullen het Haagse Hellas en Attila uit Utrecht op het programma ontbreken, omdat beide clubs jubileren en ook wed- i uit t i de vijfde innings, zag Schiedam in de zesde innings kans om de veldfou- ten van hun tegenstanders uit te buiten en door Falentijn Ruiven. Pannekoek en Smit werd de stand gelijk 4—4. Er wer den nog zes innings gespeeld, maar ver andering in de score kwam er niec meer. DHS—DSS 13-9 Met Lou van de Hamer weer op de heuvel konden de SHS'ers reeds in de eerste innings, door treffers van Van Vliet. Louisa. Ostiano. Bons en Gom- mers tot een voorsprong van 50 ko- men. Via scores van 8—2. 9—3 en 13—4 in de zesde innings leek DHS onbedreigd. In de zevende innings kreeg Van de Ha mer echter een inzinking en konden de bezoekers toch og terug komen tot 13—9- De Rode Zonners leken weer naar een grote nederlaag geleid te worden, want in de wedstrijd tegen Left. R. was het in de tweede innings al op een ach terstand van 40 gekomen. DRZ vocht echter fel terug en nadat de Rotterdam mers tot 0—6 waren gekomen sloeg J. van Doorn en technische home-run. waar door het 1—6 werd. In de vierde innings scoorden M. van poorn, Steynen en Van 't Hog nog eens. In de vijfde en laat ste innings kwam DRZ door Krouwm- kel nog tot 5—6 Handbaltoernooi DWS De laatste Jaren is er een ombuiging waar te nemen in de handballerij, naar het zaal en zevenhandbal. Vooral in toernooien is dat schering en inslag. Gelukkig zijn er in Nederland nog vere nigingen. die hei oude vertrouwde elfhand bal een warm liart toedragen en dan zondag moederdag Nog nooit was onze sortering dames-portemonnaies zo groot als juist nu. Want behalve onze normale col lectie, verkopen wij morgen een grote partij rundlederen da- mesportemonnaies, een stuk soliditeit, puntgaaf afgewerkt en van het mooiste rundleder. Grote beurzen met knip (lang werpig model), met 2 zilvergeld vakken en 2 portefeuille vakken, in diverse moderne kleuren, voor nog géén drie gulden. n het bezit van een nieuwe (gele) registratiekaart? il 'm in vóór u het vergeet ook bekend geworden dat he' Uveede herenteam op 20 mei a.s. in Breda haar promotiewedstrijden zal spe len Van de zes deelnemende ploegen komen slechts twee in aanmerking voor een plaats in de overgangsklasse. Het zal voor de Julianaspelers dus lang geen 'eenvoudige opgave worden. Dinsdag 16 mei vind in Schiedam het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi plaats, waarmee 's morgens om half tien wordt begonnen. Tot slot is er een wedstrijd tussen de scheidsrechters en scholieren. De wedstrijd vindt plaats in het sport park Harga. De prijsuitreiking zal ge schieden na afloop van de wedstrijd in de kantine. blij vend goedkoper Morgen koopt U ijzersterke jongensbroeken van een pracht kwaliteit denim, de oerstevige stof, die tegen de wildste ravot- partij kan! Sterke bleu jeans school- en vakantiebroeken, met 2 steek- zakken en een achterzak en watch-pocket, geheel doorge stikt, nu voor ongekend lage prijzen. jongens broeken 104 116 128 140 152 164 SCHIEDAM heeft nooit het geluk ge had en tafeltennisvereniging tc be zitten die uitkomt in de hoofdklasse van de N'TTB. Aan deze leemte is een einde gekomen, want het laatste jaar zo succesvol spelende Service is het gelukt in die hoofdklasse door te dringen. Het heeft in de promotiecompetitie twee wedstrijden gespeeld en gewonnen en de twee andere tegenstanders Maasbree 2 en TOV kunnen het puntenaantal van Service niet meer halen. Kreisclier, Van Slobbe en Eikmans, welke laatste de plaats in is gaan nemen van Boer, die door militaire dienst verhinderd was verder deel uit te maken van het eerste team. hebben Schiedam voor het eerst in de geschiedenis een hoofdklasser be zorgd. lijk thuis en uit laat spelen. Het waar om begrijpen we niet erg goed. Het Schiedamteam, maar ook dat van de bezoekers maakte vele veldfouten. Vooral in de eerste innings was dat het geval. Gescoord werd er echter niet. strijden organiseren. Dit jaar zullen aan Dat gebeurde pas in de derde inmngs het toernooi van DWS niet minder dan Schiedam fout pp fout stapelde. De 22 adspiranten en pupillenteams deelne- 14 junioren en 20 seniorenteams. Zaterdags om 11.00 uur openen de ad spiranten en pupillen het toernooi. We zien bij de inschrijvingen teams van o.a- Athene. Kwiek. UVG, en Snelwiek. Bij de jeugd zullen ook teams van de Gun- ningh en Alb. Magnusschool deelnemen. Op de le Pinksterdag komen de senio ren in het veld. Bij de dames komen daar Snelwiek. UDI en ADO. De teams Snelwiek. UDI en ADO. De teams zijn van gelijke sterkte en er zal dus wel voldoende spanning zijn- Bij de he ren is goed en technisch handbal te ver wachten Daar zorge. UDI, Snelwiek en het uit Essen komende SUS wei voor. Vooral het spel van de Duitse gasten beloofd veel. Dit team komt in de Ober- Na afloop van elke toemooimiddag zul len de prijzen om ongeveer 16.30 uur wordén uitgereikt. Voor de hoofd-poules dames en heren zijn twee wissetprijzen beschikbaar genaamd de „Rijnmondwis- selprijs" Een dergelijk monstertoernooi vraagt veel deskundige leiding en daarom zijn er ook 18 scheidsrechters om de wed strijden te leiden. Een bezoek aan het ter rein van DWS. de toegang is gratis kun nen wij u aanbevelen- Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze Kinderafdeling be neden deze oersterke korte spijkerbroeken van blue denim, voor jongens van 4 t/m ±14- jaar. lef. of schrift, best. Nieuwe gemeenteziekenhuis I969 in gebruik in Naar het zich laat aanzien, zal het nieuwe gemeente-ziekenhuis van Schie dam begin 1969 gereed komen, de ople- véringsdatum was november 1968 doch doo. allerlei omstandigheden zijn vertra gingen opgetreden. De hoogste punt in de bouw wordt dezer dagen bereikt .Het nieuwe zieken huis, dat 7 verdiepingen telt, zal 325 bedden bevatten. De kosten bedragen plm. 112 miljoen. Op Hemelvaartsdag speelde Sevice in de Beurs voor een groot aantal toe schouwers de promotiewedstrijd tegen Maasbree In den beginne leek het er op, dat het voor de Schiedammers mis zou gaan. Kreischer verloor, zeer zenuwach tig spelend van Philips in twee games. 1521 en 1721. Het publiek in de me ning verkerend, dat de kersverse Bene- lux-icampioen Van Slobbe da zaken wel even recht zou gaan trokken, kwam be drogen uit. Met een zeer goede fore-hand gaf G. Vaessen de jeugdige Schiedam mer geen schijn van kans en-ook al in twee games, met de voor Van Slobbe toch wel beschamende cijfers 15—21 en 11—21, werd deze vaft de tafel geveegd. Dat betekende een achterstand van 02 voor Service en het zag er wot somber uit voor de Schiedammers. Eikmans bleek minder last van zijn zenuwen te hebben en hij zorgde tegen J. Vaessen voor het eerste tegènpunt. Rustig en goed spelend had jtij twee games nodig om de partij te winnen 2118 en 2116 Het dubbel, altijd bij Service het zwak ke punt blijkt in de nieuwe combinatie Van Slobbe-Eikmans aan kracht gewon nen te hebben. Philips en G. Vaessen moesten reeds in de eerste game hun meerdere erkennen in het Schiedamse dubbel.21—18. In de tweede game teken de Schiedammers weer naar een ge>- makkelijke overwinning te gaan. maar bij de stand 13—5 kwamen de tegen standers teruig. Het werd zelf 1717. De spanning in de zaal was merkbaar, maar Service kwam terug en schreven met 2118 ook deze partij op hun naam. Dé stand 2—2 gaf Service weer moed en de volgende partij bracht Van Slobbe aan de tafel tegen Philips. De eerste game bracht een Schiedamse overwinning die zonder veel moeite tot stand kwam 2115. In de tweede game kwam echter weer volop spanning en het leek on een derde game uit te draaien. Van Slobbe won echter net met 22—20. 'De - achter stand was geheel weg en Service stond nu voor met 32. Kreischer zorgde er t SPORTTOTO seizoen loopt af, voor dat die voorsprong werd vergroot. In drie games 22—20. lo—21 en 21 13 bleef hij de meerdere over J. Vaessen. G. Vaessen bleek ook voor Eikmans t« sterk te zijn. In drie games zu—za. 21—19 en 17—21 moest de Rotterdamse Schiedammer in Vaessen zijn meerder# erkennen, waarmee Maasbree een punt van de achterstand .inliep (.4—3). Van. Slobbe zorgde daarna in zijn partij te gen J. Vaessen dat Service minstens een punt uit de wedstrijd oVer zou houden. In twee games 21—17 en 22—20 werd Van Slobbe winnaar waardoor de stand 53 werd en Service niet meer kon ver liezen. Eikmans stelde tegen Philips de zege echter veilig door uit die partij een winstpunt te slepen 21—10 en 21—13. Kreischer wilde blijkbaar niet onderdoen en in de laatste partij bezorgde hij de sterkste speler van Maasbree, G. Vaes sen diens enige nederlaag. 2114 en 21—15. Service had hiermede de tweede pro motiewedstrijd gewonnen en indien TOV zou winnen van Maasbree- zouden de Schiedammers kampioen zijn. Die ont moeting was zaterdag j.l. en TOV won, waardoor Service zich hoofdklasser wist. THEESCHENKERIJ PRINSES BEATRIXPARK TE SCHIEDAM Tweede damesteam DWS promoveert Het tweede damesteam van DWS is door e n overwinning van 10—2 op Vi la s :n Ceieritas, kampioen van de ®f- Jai uï Rotterdam geworden en promo veert nu naar het district tweede klas se. Ook in de zaalcompetitie leverde dit team dezelfde prestatie. De dames van UVG- nadden het niet moeilijk zondag jl. Het behaalde op' het reeds gedegra deerde Athene een gemakkelijke over winning van 9—U. De slecht sluitende verdediging van -de UVG-hefen. wasér medo oorzaak van. dat de Schiedammers met niet binder dan 186 op eif i veld door De Schut- Reeeptie Service Ter gelegenheid van de promotie naai de hoofdklasse tafeltennis zal er voor het bestuur en de spelers van het eerste team een receptie gehouden worden od vrij dag 19 mei 's avonds van half negen tot half tien in de zaal van het r.k. Jeugd centrum aan de Dr. Schaepmansingel. Aansluitend daarop zullen de spelers van het eerste en de spelers, van het derde, vierde en twee juniorenteams die eveneens de kampioenstitel behaalden in de bekende bloemetjes worden gezet. Tevens zal dan de winnaars van de club kampioenschappen de prijzen worden uitgereikt. Al met al zal deze avond een hoogtepunt kunnen worden in dit voor Service zo succesvolle seizoen. In de Sportnota wordt als conclusie van het ingestelde onderzoek medege- gedecid, dat het rapport niet meer wil zijn dan een „geheugensteun" en alleen juist en met vrucht kan worden gehan- tcc d. indien de nota geheel, met. aan dacht voor elk onderdeel, is gelezen en overwogen. De mate van belangrijkheid van conclusies is immers mede afhan kelijk van de situatie, waarin men ver keert, of van het gezichtspunt, van waar uit men de aangelegenheid beschouwt. Wel is het voor een ieder duidelijk, dat in de laatste jaren zowel de kwanti teit ais de kwaliteit van de sportaccom modaties in Schiedam belangrijk is toe genomen. De wijze waarop het gemeen tebestuur de sportbeoefening heeft be vorderd, verdient waardering. Niettemin is de achterstand op het ge bied der accommodati.es nog niet ge heel weggewerkt. Vastgesteld kón worden, dat rekenihg dient te worden gehouden met een direc te behoefte aan: 8 sportterreinen plus 2 na het verdwij nen van de noodsportterreinen aan de Sohietbaanstraat. (Juist een dezer da gen is ons nog medegedeeld dat binnen- - kort ook 't handbalveld op het particu echt rundleder Vrijdag en zaterdag verkopen 'wij deze echt rundlederen dames-knipbeurzen, in diverse moderne kleuren, I. of schrift, best. 9 Het zal wat vreemd zijn. Jan van Buytenen bij SFC te moeten missen. Drie jaar is Jan trainer geweest van SFC en hij heeft nu gemeend afscheid te moe ten nemen van de club. Waarom? Van Buytenen vindt het voor het eerste elf tal en voor zichzelf beter eens te veran deren. Jan was de laatste driejaar dan wel trainer, maar Van Buytenen en SFC wafen een twee-eenheid. Niet door het trainen, maar omdat Jan een SFC- er was in hart eir nieren- Niet minder dan achttien jaar is Jan van Buytenen lid geweest van de club. Hij heeft lief cn leed gedeeld, en was een uitstekende kracht in het eerste team. dat hij mee hielp van de eerste klasse RVB naar de vierde klasse en zelfs derde klasse van de KNVB te doen promoveren. Als trai ner heeft hij de afgang naar de afdeling mee moeten maken. Hij bekleedde voor dat hij trainer werd tal van functies bij de vereniging- Was eerst juniorleider en later voorzitter van SFC. Het besluit is gevallen en Jan gaat weg. Hij zal een leegte achterlaten bij SFC, dat hij- zo- kortweg ABC is maandag j.l. weer ge start Het zal tal van Schiedammers op de zomeravonden weer aktieve. maar ook passieve recreatie bieden. Er komen bij deze wedstrijden heel wat kijker* langs de lijn. Om te voetballen zijn ook scheidsrechters nodig en die komt men bij de ABC te kort. Daarom heren arbi ters wordt er een beroep op u gedaan Liefhebbers kunnen zich melden bij de heer W. Nieuwstraten. Havendijk 54a. telefoon 266542 Het zit Jan Bergkotte in zijn opmars naar de top van de wieleramateurs niet erg mee. Verschillende keren heeft Jan in min of meer gewonnen positie af moe ten stappen wegens materiaalpecih. Wiel rennen is een dure sport voor een begin nende amateur. Jan zou met beter ma teriaal wellicht minder pech hebben ge had.. Hij kan echter niet met geld smij ten en hoewel zijn ouders hem zoveel mogelijk terzijde staan, het valt niet mee om de eindjes aan elkaar te kno pen. In de Ronde van Schiedam Is Berg kotte gevallen. Dat overkomt een wiel renner wel meer. maar Jan loopt nu met een arm in een draagdoek. want de elleboog is beschadigd. We zijn hier nog niét zo ver als in Brabant, waar voor een succesvol renner supportersvereni gingen zijn, die een renner morele en fi nanciële steun geven. Waarom zou dat niet in Schiedam kunnen? Op 28 mei organiseert DRZ een ju- niorentoernooi waaraan verschillende Schiedamse clubs met hun A-. B- en C- junioren aan de;e! zullen nemen. Een week daarvoor, op 21 mei komen van diezelfde clubs de adspiranten in het veld. Hopenlijk zullen de weergoden de jeug dige voetballers niet in de steek laten. Nico van Slobbe het jeugdige lid van de tafeltennisvereniging Service heeft op zijn lijkstje met successen weer een aantekening kunnen maken. Op 1 mei deed hij in Luxemburg mee aan de Be nelux jeugdkampioenschappen. Door lo ting viel hij naast een opstelling in hei nationale jeugdteam. maar bij de per soonlijke wedstrijden bewees hij tot de sterkste jeugdtop- te horen- Hij werd na melijk Benelux-kampioen en dat is toch een prestatie die er niet om liegt. Als Nico een jongen, blijkt te zijn die sterke benen heeft om de weelde te dragen zal Service en tafeltennissend Nederland nog veel plezier van deze Schiedammer kunnen beleven. liereterreinvan Wilton-Feijenoord NV aan de sportbeofening zal moet worden onttrokken': 2 haifverharde trainingsveldjcs voor sportbeoefening bij kunstlicht, ten be hoeve van de clubs die vah de sportter reinen in het sportpark „Thuriede" 'lie geiteen aan üc Schiedamsewea ge bruik mfken; 1 wielerbaan: Tennisbanen in Ketbe'l 17," ha. ruimte \ooi .-.rhoolsportterret» vnen voor de jeugd van de wijk: 2 gymnastieklokalen bij 15-i uur gym nastiek per klas en per week onder de huidige omstandigheden of 12 lokalen bij invoering van 2.15 uur veiolichte gym nastiek per klas en per week. Bovendien ve: vileins van enkele verouderde gym- astieklokalen: 1 beslist noodzakelijk overdekt in- structiebad voor de wijken ten noor den van rijksweg 20; 1 overdekt in-tructiebad en 2 open luchtbassins (kleiner dan in „Bad Groenoord") in de omgeving van Schie- dam-zuid. Bij het eventueel onttrekken aan de sport van de hal van de Koopmansbeurs ware nu reeds na le gaan welke ver- v-angende ruimten t.z.t. in aanmerking merking komen. V or de watersport zijn de mcgeliik- heden vooralsnog afhankelijk van het re sultaat van de nog met de desbetreffen de stichtingsbesturen te houden bespre kingen. Voor de beoefenaren van de schaats sport dient er ó.i. een z.g. landijsbaan te komen. Bovendien ijsbaantjes voor de schoolgaande jeugd op pleinen en speelplaatsen in de stad. Tenslotte dienen de sportverenigingen ervan doordrongen te zijn. dat zij zich ondanks de steun van de gemeente of fers zullen moeten blijven getroosten. Particulier initiatief en zelfwerkzaam heid blijven belangrijke pijlers van de sportbeweging en voorwaarden tot sub sidieverlening door de gemeente. Ons werkcomité hooot erin te zijn geslaagd een rapport te hebben samen gesteld. dat geruime tijd als leidraad zal kunnen dienen ter verwezenlijking van al datgene wat noodzakelijk is en moge lijk zal blijken te zijn. De heren van Wilton waren op bezoek bii het in gevaar verkerende Haagse Her cules. Wilton had geen genade met de Hagenaars cn bléven tot het eind moet daardoor t Den Haag, spelen WF )- 9 «ii Hercules g. naar de afdeling Martinit degradeert Het is Martinit niet gelukt Om de be slissingswedstrijd tegen Geluksvogels zondag op het terrein van CW te win nen. De rood-witten verloren deze be langrijke wedstrijd met 1—0. Het was niet zo vreemd, dat Maptinit deze wed-, strijd verloor. De tegenpartij toonde mee wil om te winnen en was ook veel jonger. Martinit moet nu terug naar de afdeling maar zal daar beslist niet om moeten treuren Het zal aan.de verjonging kun nen beginnen, die zo broodnodig is en ge- lukkig heeft Martinit voldoende jeugd om uit te putten. Ruim baan du» voor de jeugd en laten zij het nieuwe seizoen maar proberen het verloren gegane ter rein te herwinnen. Een vereniging als Martinit moet terug-kunnen komen, wan neer de handen ineen worden geslagen Veel overhemden worden U regelmatig aangeboden... maar deze aanbieding Bel O Fast extra, uit de series van 14.90 is een extra rit naar de stad dubbel en dwars waard. Een extra mooie kwaliteit Bel O Fast zelfstrijkende poplin, met perfecte pasvorm, dubbel versterkte boord en manchetten een merkshirt, dat U nu gaat kopen voor nog géén negen gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze extra kwaliteit Bel O Fast merkshirts, beslist niet strijken (ook niet eventjes!) in wit en ook in extra lange 36 t/m 43 of schrift.

De Havenloods | 1967 | | pagina 4