Rotterdam krijgt noodplein w f. J* Donderende finale beatwedstrijden aljedfg jL. Maar goed dat er raadsleden zijn: architecten maken er een pan van Vijftig moeders gaan op de wip in Brabant kerk MÊm 08 SL*.p. WASAUTOMAAT DE HAVENLOODS DONDERDAG 18 MEI 1987 T)AT EEN MEERDERHEID In de Rotterdamse gemeenteraad tenslotte jr "I *1 heeft gestemd vóór het plan Fokkinga voor het Schouwburgplein U nHlfl l\/l O/H Pftl 111 Hl l PPTt" leer het gevolg geweest van provincialistische vooringenomenheid JLVdU-lU XV JLUU-Vl 11 I UUIlvVl V mm lui mraKa afnnMMn vnn nnsmmenten. die deskundigen fhet ar- is meer dan van het rustig afwegen van argumenten, die deskundigen (het ar chitecten-forum in onze krant bijvoorbeeld) hebben aangedragen. Op een enkele uitzondering na hebben de raadsleden, die hun standpunt naar voren brachten, niet de moeite genomen mch van bevoegde zijde te laten voorlichten. Het advies van Rein Rljjsitra, kenner bij uitstek van Rotterdam's stede- bouwkundige ontwikkeling, het plan Schouwburgplein opnieuw onder de loep te laten nemen, maar dan door een groep Rotterdamse architec ten, kwam niet eens ter sprake. En daarmee liet de meerderheid van de raad zich danig in de kaart kijken: het ging verleden week donderdag avond veel minder om Ihet Schouwburgplein dan om de prestige-kwestie, die er tenslotte uit voortgekomen is. 1 directie van Radio Modern vrijdag middag het 30-jarig bestaan van de «aak herdacht. Dit gebeurde in Bellevue aan de Parkkade. De eerste winkel van Radio Modern werd opgericht in 1937 aan de Westkruiskade. Deze werd tijdens de oorlog gebombardeerd. Na de oorlog werd er opnieuw een «aak gesticht nu aan do Pleinweg. In de Jaren na I960 breidde Radio Modern zich snel nit.Nn heeft blijvend goedkoper Voor doa-'t-zolvtrt on handigs huisvaders'la dit san bijzondere aanbieding, want met deze handcirkelzaag kunnen zij hun electrlsche boortol-gerel nog veel meer productief maken en de heie set belangrijk uitbreiden. Handcirkelzaag, passend op Iedere boortol met een boorkop vanaf 6 mm, met een maximale zaagdlepte van 30 mm, compleet met geleider en een zaagblad yan 100 mm', ...voor nog géén acht gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze handdrkëlzagen, In onze gereedschap-afdeling be neden, een robuust of schriftbstt Zoals bekend bood de bouwonderneming Van Damme en De Groot de gemeente aan, het plan Van Nierop met alle gewenste wijzigingen uit te voeren voor haar rekening. Natuurlijk is men dan niet verplicht op dit aanbod in te gaan. Iedereen heeft het recht het af te wijzen. Het enige wat dan nodig is, is dat men hiervoor steekhoudende argumenten aandraagt en zich niet verliest in kreten, die er slechts van getuigen, dat men het eigen politieke uitgangs punt nauwelijks verwerkt heeft De heer Daim (PSP) vond het ,jn«- Architecten krijgen van «o'n opmerking ment en de manier waarop het aanbod maagkrampen. Want inderdaad is het werd gedaan betreurenswaardig". Waar- huidige Schouwburgplein een plek die zo. Leonidas organiseert Theo Kreyns-toernooi Leonidas organiseert op 21 met zijn Jaarlijks toernooi om de Tlheo Kreyns- beker. Naast de organiserende vereni ging en bekerhouder Fluks zullen deel nemen De Haagse verenigingen V.U.C. en Quick, het Oostertioutse T.S.C. en stadgenoot R.F.C. Er zalIn twee poules worden ge speeld, waarvoor de loting het volgende resultaat heeft opgeleverd: poule A: T.S.C.Quick—Leonidas; poule B: VUC RFCFluks- De wedstrijden beginnen om half 12 De prijsuitreiking zal om circa 16.40 uur plaatsvinden. Het Leonidas terrein Is ge legen aan het Erasmuspad (te bereiken met tramlijn 10 en burijn 45). CENTRALE VERWARMING TELEFOON 19-99-22 CLIMAIR N V. - ROTTERDAM Vakantieweek voor jongeren op „Den Alerdinck" Geïnspireerd door protestzanger Bou- dewijn de Groot wordt op het vormings centrum Den Alerdinck te Laag-Zuthem (Ov.) van 3—8 juili 1967 een vakantie week voor jongeren gehouden met als thema: „Er komen andere tijden". Bondam het begrip non-conformisme is een programma opgebouwd waarin men zich onder meer zal bezighouden met de „tegendraadse" motieven van de Am sterdamse provo's en van de Sjaloo-m- Er^zulien protestsongs beluisterd en besproken worden en naar aanleiding van een satirische film „zelfmoord- school" kamt de vraag aan de orde of het in onze samenleving met allerlei ver schijningsvormen van massamaatschap pij en welvaartsstaat nog wel mogelijk is nonconformist te zijn. In het programma zijn twee excursies naar „buitenbeentjes" opgenomen, één naar het atelier van een kunstschilder en één naar de abdij van Sion bij Die penveen. In de vorm van mime en pan tomime zal 't weekthema verbeeld wor den. Op de laatste zal met medewer king van de stichting Nederlandse Poli tieke Jongeren Contact Raad het politie ke onbehagen van de angry young men" ter sprake kamen in de vorm >f blozen concludeerde hij al vast dat „dit plein alleen te bezoeken zou zijn door een selectieve groep uit de bevolking, omdat In de te vestigen hore- ca-bedrijven te hoge prijzen zullen wor den berekend". De heer Dijksman (PvdA) in een slordig en vaag betoog, waarin geen en kel wezenlijk argument naar voren kwaon, viel de wijze waarop ons blad het nieuws van 't aanbod van de bouw onderneming heeft gebracht aan: „De kop boven het artikel suggereert dat de raad van Rotterdam wel uit een stel idioten moet bestaan omniet op het aan bod in te gaan". De conclusie komt voor rekening van de heer Dijksman. Maar ik ben niet geneigd hem tegen te spre ken. Voorts voelde hij er niets voor „mil joenen te stappen in de infrastructuur van een vermaakscentrum". Een heel aardige opmeiikinig natuurlijk, als zij maar ergens op had geslagen. Het enige wat hij ten voordele van het plan Fokkinga kon zeggen, was dat het plan was „als een nieuw huis, nu nog kaai en leeg, maar de bewoners moeten er een tehuis van maken". En hoe moe ten die bewoners dat dan wel doen? De heer Dijksman gaf deze suggestie: „la ten we de duiven naar het plein lokken". Ja, laten we dat doen. Dan mag de heer Dijksman in de poep zitten van deze lieve diertjes, die zo langzamerhand een plaag beginnen te worden in de stad. Laat hij dat maar eens bij de Roteb informeren. Goed recht De heer Van Dis (SGP) hield een dui delijk en helder betoog, puntig en getui gend van serieuze studie. Dat hij uitkwam op het plan Pakkinga is zijn goed recht. Hij overtuigde tenminste. De heer Groenendijk (CPN) was zeer vermakelijk toen hij opmerkte dat ons blad „de hoofdverdediger was van het plan Van Nierop en het aanbod van de bouwonderneming". Het had hem be vreemd, omdat „dit blad in het begin van zijn bestaan een confessioneel tintje had". Wat confessie en het verdedigen van een goed stadsplein met elkaar te maken hebben, mag Marx weten. Of Marx veel weet heeft van 't volgen de argument van de heer Groenendijk? „Ik heb slechts afkeuring voor degenen; die geld genoeg hebben, daar iets van willen geven en er meer voor willen te rug hebben". De heer Groenendijk zou natuurlijk gelijk hébben als het hier ging om hulp aan achtergebleven gebieden. Het gaat hier echter om een puur zake lijk aanlbod, waaraan de bouwonderne ming inderdaad geld wil verdienen. Daar is zij rond voor uitgekomen. Dan zegt de heer Groenendijk: „Ik vond dit een lelijk aanbod, omdat de ge meente in financiële nood zit". Je zou ook kunnen zeggen, dat het daarom een mooi aanlbod is. Vermakelijk De heer Van Leeuwen (WD) ging te gen zijn eigen wethouder in door zich te ontpoppen als een warm voorstander van een bebouwd plein. Hij hield een knap betoog, zonder alle kansen te benutten de argumentatie in het raadsvoorstel voor een open plein aan flarden te scheuren. Hetgeen toch een vermakelijke bezig heid was geweest. De heer Burger (CHU) drong op het uitschrijven van een internationale prijs vraag aan. De heer Seleski (KVP) vroeg in eerste instantie aanhouding. Even als de heer Sepers (bp), die zijn ver zoek om aanhouding heel mooi formuleer de: „zodat de voordelen van het plan Fokkinga kunnen worden gecombineerd met voordelen, die nog niet in dit plan aanwezig zijn". En toen kwam wethouder Polak. De man is een briljant spreker. Niet sozeer door wat hij zegt, maar vooral door de wijze waarop. Hij spreekt met zachte stem. gebruikt bloemrijke taal („Ik zit op rozen, want ik voel de doornen in mijn vlees") en zegt dingen alsof ze onomsto telijk waar zijn, terwijl dat niet wordt aangetoond. De wethouder sprak eerst over het ini tiatief de bevolking te betrekken bij de ontwikkeling van het Schouwburgplein. „Of dat initiatief goed of slecht is, laat ik graag in het midden". Dan hoef je je toch niet meer af te vra gen, dat hij er spijt van heeft als haren op zijn hoofd, omdat juist dit initiatief het plan van de dienst Stadsontwikke ling als duidelijk onvoldoende te kijk zette. De wethouder sprak over de binnen gekomen suggesties: „We hebben de ui terste aandacht besteed aan de plannen". Dat is dan toch uit niets gebleken. Op maar overbleef en niet een ruimte die door een stedebouwkundig beleid ls ge creëerd. Het is een toevallige plek, waar nu nog wat moet komen. Het is niet een van te voren bepaalde ruimte, die bruikt kan gaan worden. Laten we er vooral niet te dankbaar voor zijn! Hoe waar dit is, toonde de wethouder zelf aan door te zeggen dat „De Doelen het plein niet afsluit op een wijze, die men pleinstedebouwkundig zou wensen." Daarmee zei hij nu precies wat er thans aan de hand is in het centrum van de stad. Tenslotte sprak de wethouder woorden, die hopelijk ieder raadslid zich over eni ge jaren nog zal herinneren: „Moch ten wij ons vergissen, dan kunnen wij er nog veranderingen op aanbrengen." En dat heet dan blijkbaar stedebouw- fcundige visie. Voor het uitschrijven van een prijs vraag voelde de wethouder niet veeL Hij sprak: „We hebben zoveel ontwerpen ge zien". Dat is gewoon niet waar. Tegen- het hoofdpijn van heeft gekregen is wel dui delijk. mam: dan moet hij niet doen als of hij begraven is geweest onder de voor stellen voor een plein ln het hart van de stad. Nadat de wethouder had gesproken, was het duidelijk hoe de kaarten la gen. In tweede Instantie zouden alle woor den tevergeefs worden gesproken. De wet houder kon om twaalf uur rustig Jarig worden in het besef dat de dreiging dat hij nog niet jarig zou zijn was overgedre ven. De heer Burger zei het heel goed: „De wethouder hield een mooi weer-ver- haaL Het gaat hier om allemaal nood voorzieningen, die gewoon zijn een lang durig leven te leiden". En dat is het plein dat Rotterdam krijgt een noodplein. Rein Blijstna, gevraagd om commen taar: „Het zal een saai plein worden". Zo gaat de raad met zijn stad om. Er was „een vorstelijk aanbod" (woorden van de wethouder), er was een kans om met de grote architecten van Rotterdam tot een plein te komen van een waarlijk stedelijke allure .En het was al be taald! Enfin,i tot ziens bij de vijvers van Fok kinga, bij de duiven van Dijksman. En had je toch liever een bebouwd plein ge had, houd je dan maar vast aan de waarschuwing van de heer Daim, die zei te weten dat bij een bebouwing van het plein, de ondergrondse garage wel eens zou kunnen kantelen. Goed dat er raadsleden zijn; architec ten hadden er een pan van gemaakt. JAN HEIN DE GROOT Het jubileum van Radio Modern werd echter niet tot de receptie beperkt, 's Avonds was er namelijk de finale van de beatwedstrijden, die Radio Modern in samenwerking met Radio Veronica en Polydor Nederland hield in Odeon aan de Gouvernéstraat. Aan deze finale na men vier amateur-beatorkeeten deel, te weten The Dukes, Just Us, The Tie- pies en The Sparks. De zeal was yrij- wel tot de laatste plaats bezet Op deze avond werd mij voor de zo veelste maal duidelijk dat het bij beat- «onder enig handgemeen gaan en de or ganisator van de avond, de heer SJaak Senf had dan ook de handen vol om de zaak te ontwarren. Het concert moest hiervoor worden afgebroken. Na de beatwedstrijd, die werd gewon nen door The Tle-Pies, zorgden de Haag se Motions voor de verdere muzikale klanken. Wie had gedacht dat deze be roepsgroep het wat kalmer aan zou doen had het mis. The Motions zetten hun op treden in met een lawaai, dat de ama- teurgroepen ve,r overtrof. Maar enfin, de tieners hebben genoten en daar ging het tenslotte om. The Tie-Pies, die de eer ste prijs behaalden, krijgen een plaatop name aangeboden en zij zullen aanwezig zijn op de grote beatavond op 4 juni in de Energiehal. Radio Modern zal haar jubileum voort zetten met een groot klaverjasconcours. Bovendien zullen 1000 klanten in de gele genheid worden gesteld een rond vlucht boven Rotterdam te maken. Met een groot concert van het Kunstmaandorkest in De Doelen aal het jubileum worden af gesloten. zelfs op een dusdanige wijze, dat de mu ziek geheel vervormde en er slechts een serie oorverdovende klanken aan de enor me speakerkasten ontsproot. De eerste groep die voor het voetlicht trad was The Sharks. In een fraai ge streepte jas probeerde de „zanger" van de groep zich boven het daverende la waai van zijn makkers uit te schreewuen. Maar ondanks het feit, dat hij dit uit alle macht deed en dansende met de micro foon over het podium sprong, kon hij het jeugdige publiek niet in beweging krijgen Na de pauze, de pilsjes hadden over vloedig gevloeid, kwam het publiek wat meer in actie bij het optreden van The Dukes. Met het optreden van het laat ste orkestje The Tie-Fies kwam het pu bliek pas echt los, misschien wel een beetje te los. In drommen stormden zij op het podium af om het beatorkest toe te schreeuwen. Natuurlijk kon dit niet Ik heb een heel vies strontje in m'n oog. Op ons plein keek ik heel even omhoog. Een duif liet iets gaan en het kwam prachtig aan. Heeft Dijksman meer van die pijlen op z'n boog? ORGELCONCERTEN Op zaterdag 20 mei wordt ln de Wilhel- minakexk, Oranjeboomstraat een orgel concert gegeven door Feike Asma. Aan vang 20.15 uur. Op maandag 22 mei geeft Adriaan Schuurman een concert ln de Laurens- kerk. Medewerking verleent Barend Schuurman, fluit. Aanvang 8.15 uur. Op 20 mei geeft de orgelist Dirk Jansz. Zwart een concert in de Kerk aan de Simonsstraat. Medewerking verleent de bekende sopraan Leni Becht. Aan vang acht uur. blijvend goedkoper Met dit zelfklevende plastic tovert U, zonder punaises, zonder lijm... weer fleur en kleur op verveloze planken, deuren, muren, dienbladen, prullemanden enz. Zelfklevende plastic, dat U in een ommezien aanbrengt wür U wiltvoor bijna de halve prijs, per meter voor nog géén een gulden dertig. De Rotterdamse artiesten kunnen er wat van. Op eigen terrein wel te ver staan, want als ze „uit" moeten spelen tegen de „provincie", dan gaan ze er in als koek. De Rotterdammers speelden een voetbalwedstrijd ten bate van het Rode Kruis tegen epn team van de Eerbeekse middenstand. En ze verloren met 6—3. Maar de opbrengst was S50 gulden en dat was de winst. Het artiestenelftal met reserves op de foto: v.l.n.r. staande: kunstschilder Joop van Meel, beeldhouwer Leendert Janzee, kunstschilder Willem Kok, kunstschilder Bob Kemper, cabaretüer Peter Blanker, architect Eric Bakema, kunstschilder Klaas Gubbels. Zittend: cabaretüer Ge rard Cox, publiciteitsman Ber Ligterin- gen, acteur Luc Lutz, filmregisseur Sis Hofman, graficus Piet Roovers en grafi cus Joop Brans. Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit plakplastic, In diverse dessins, o.a. houtnerven, kinder dessins en ln effen kleuren, 45 cm breed, in. coupons v 2,5 en 5 meter per meter voor i Geen tel. ef schrift, best. j het spontane initiatief van het bestuur van de in 1940 clandestien opge- riohte Buurtvereniging „De Vrolijke Schuttertjes" uit de Schutterstraat en omgeving, gaan dond. 25 mei een kleine „Het L het is zeer goed". Hij wees erop dat het Schouwburgplein de laatste.lege plek in de stad was die overbleef. Dat de stad daarmee een unieke gelegenheid geboden kreeg, waarvoor zij dankbaar moest zijn. stemming. De week staat open voor alle jonge ren, die met de motieven van heden daagse nonconfonnlstiadhe protestbewe gingen willen doordenken. MAHUTTE JR. TOCHTSTRAAT 50 Speciale aanbieding UEDC LATEX 1 1 MUURVERF AUedagkerk op dinsdag 23 mei van 12.50—1.10 uur in de Laurenskerk. De dienst wordt geleid door ds. B. ter Haar. Het onderwerp is: „Wat doet Pinksteren ons?" Zondagsdienst tandartsen De zondagsdienst voor tandartsen in Rotterdam wordt dit weekend waarge nomen door H. C. Lodder, Bergsingel 93. De spreekuren zijn zaterdag en zon dag van 11 tot 12 en van 5 tot 6 uur. De zondagsdienst gaat in vrijdag na 19 uur en eindigt zondag om 24 uur. 9 uur, lunchen te Bergeijk in Brabant en bezoeken daar enkele speeltuinen. De moeders zullen hun zorgen op de schom mel en de wip vergeten, terwijl vijftig huisvaders een snipperdag hebben geno men om hun vrouwen dit leuke evene ment te gunnen. „Er mag geen man mee, dat spijt me zelf zeer", zegt de heer G.J. Jansen, die al 23 jaar voorzitter is, terwijl zijn vrouw in diezelfde periode de penningen beheer de. Het bestuur van deze vereniging, ver der bestaande uit de heren Coenen, Del- mee en Klawegen, is zeer dankbaar voor het organisatie-talent van mevrouw Jan sen. „De vereniging ls wel koninklijk, maar krijgt geen subsidie", aldus de heer Jan sen, „maar wij draaien wel door. Eén keer per jaar een feestavond voor de groten en één keer per maand een gra tis filmavond voor de kinderen. Ditalle maal voor een kwartje contributie per week". Het geeft veel werk, maar we hebben de stellige indruk dat de heer en mevrouw Jansen dit werk, dat tot een geweldige liefhebberij uitgroeide, niet graag zouden willen missen. Er werd zelfs een werk plaats (voormalige schuilkelders waar de moeders van nu als kinderen hun heil zochten) verbouwd om tot feestzaaltje te dienen. Ook daar speelt zich het ver enigingsleven at naast de twee reisjes, die de jongelui elk jaar mogen meema ken. Jeugdtoernooi om Stadionplaquette Aan het jaarlijkse internationale jeugd toernooi van Feijenoord, om de Bronzen Stadionplaquette, dat van 26 tot en met 28 mei wordt gehouden zullen de volgen de verenigingen deelnemen: F.C. Ant werp uit België, Aaiborg Boldspilklub uit Denemarken, Borussia uit Duitsland, Coventry udit Engelland, Tottenham Hot spur eveneens uit Engeland en voorts de jeugdploegen van Ajax, Go Ahead, Sparta, Telstar en Feijenoord. seert het Hillegersbengs Kerkkoor Bergkapel aan de Oude Raadhuislaan haar traditionele slpitingsavond van dit seizoen. Er zal een gevarieerd program ma van koor- en solonummers worden gebracht. Medewerking zal verlenen mando line ensemble „Aeoline". De wij, blijvend goedkoper Een duster Is geen luxe meer voor die hulsmoeders, die steeds meer zélf moeten doen in hkar huis, door gebrek aah hulp. Neen, een duster Is een nood zaak, en daarom Is zo'n gezel-' Tricot Nylon dusters, In vlot model, met voorsluiting, ge maakt van het onvolprezen Tricot Nylon, (dus wassen en zó droog, niet strijken), morgen voor nog géén vier gulden. Vrijdag en zaterdag verko pen wij deze vlotte dusters, In fraaie kleuren als bleu, blauw aqua en robijnrood, voor de maten 40 t/m 50 voor Géén feta of tchrlft. best. Terneuzen wint loodsentoernooi Op het Leonidasterrein te Rotterdam werd op vrijdag 12 mei het tweede In- ternationaal Loodsen Voetbaltoernooi ge houden. Gespeeld werd om de wisselbe ker, beschikbaar gesteld door het colle ge van B. en W. te Vlissingen. Er werd in twee series gespeeld. Winaar in de eerste serie werd IJmuiden/Amsterdam, bekerhouder Rotterdam was tweede en een vervangend elftal voor Antwerpen eindigde op de derde plaats. Dit laatst» elftal was samengesteld uit Rotterdams» havenloodsen en loodsen uit Rotterdam en IJmuiden. In de tweede serie eindig den allen gelijk, zodat door loting deuH» slag bepaald moest worden. Uitslag: I Terneuzen, 2. Oostende, 3. Vlissinge*. Tenslotte volgde de finalepoule. Terneu- zen werd de nieuwe bekerhouder door o0.? t?gen IJmulden goed t» benutten. Rotterdam veroverde de derd» plaats door met 2—1 van Oostende t» winnen. Vlissingea klasseerde zich ai» iftsteK:*hulpelftal eindigd« d* In Lommerrijk vond de prijsuitreiking plaats. Tal van autoriteiten uit de ha ven waren hierbij aanwezig. De plaats vervangend wethouder van Sport en Re creatie de heer van de Ploeg, overhan digde de wisselbeker aan de ploeg uit Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande botl invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtings-bureau (C.VJB.) Postbus 207 Dordrecht. mam adres plaats (hJokietters s.v.p.)

De Havenloods | 1967 | | pagina 15