DHC-trainer: „Er was geen houden meer aan Uit het Rotterdam van vroeger jaren Voor de negende keer: motorraces Rockanje CONTACTLENZEN FRANKA draven- h Trieste stemming na laatste wedstrijd W Toén „wemelde" het al van bedrijfsauto's Vrijdag en zaterdag verkopen wij defi talencursus, een uit» komst voor hen, die méér willen in hun vacantle, of die zich meer willen ontwikkelen, talencursus In duits, frans, jg&yl, engels, spaans of Italiaans, gs/v voor tJ&tfm Géén tel. of schrift, best. UW ADVISEUR blijvend goedkoper Gun U zelf en anderen toch wat luxe... en lég voortaan op de bedden eens een gekleurd ge borduurd laken en sloop, die U nu gaat kopen voor prijzen, die voor niemand een bezwaar zijn. Een grote partij lakens en slo pen, In gladde en geborduurde uitvoeringvan prima, gladge- weven graslinnen en In royale maten. Het borduursel In mooie pastel tinten. Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit moderne en luxe bedden goed voor prijzen, waardoor U Uw linnenkast eens flink kunt bijvullen. Géén tel. of schrift, best. blijvend goedkoper Aanpassing in samenwerking riet de oogarts. Geheel pijnloos en onzichtbaar. CONTACTLENSPRACTICUS C. J. STUIJ Optiek "de Lens" SCHIEDAMSEWEG 64 - TEL. 236055 PEPPELWEG 131 - TEL. 188465 ROTTERDAM limonade DB HAVENLOODS DONDERDAG 18 MEI 1967 De Stichting Circuit Rockanje zal za terdag 20 mei voor de negende achter eenvolgende maal motorraces organise ren op het circuit van Rockanje. Met meer dan honderd renners aan start, hoopt men bii goed weer op minstens tienduizend toeschouwers. Kasstukken als* de Rotterdammer Cees van Dongen, die tijdens de laatste races te Tubber- gen een geheel internationaal veld van geduchte tegenstanders met meer dan een halve kilometer klopte, de jonge Mij- waart. die zijn Jamathi in een schuur bouwde en daarmee in diezelfde race 3e werd, P. Lodewijkx die op die motor eerste werd met een snelheid (50cc!) van 110.1 km, Van Leeuwen uit Leid- schendam, L. J. A. Foekema uit Den Haag, enz. enz. Het circuit van Rockanje heeft een lengte van ongeveer twee kilometer met bochten met sprekende namen als: Dui- velsbocht en Bisonbocht. Het geheel staat onder auspiciën van de Koninklij ke Nederlandse Motorrijders Vereniging K.N.M.V. De toegangsprijs is f3,- per persoon, militairen en kinderen ƒ1,-. Tijdens de pauze zal de Veteranen Mo toren Club weer een demonstratie met oude matoren geven. De 50 cc race is in Nederland zeer populair geworden en wint nog steeds aan popularities Als men bedenkt, in het vorige jaar op het zeer bochtige circuit met de 50 cc machientjes snel heden werden bereikt van bijna 82 km.. hogere snelheden, is het geval met de 125 cc. klasse. Een van de dingen waarop het Stich tingsbestuur niet weinig trots is: de vei ligheid van het circuit. Er worden on geveer 700 balen stro geforuikt met een gewicht van bijna 15 ton. Stalen hekken over een afstand van 800 meter zijn bij start en finish geplaatst, waardoor op dringen van de zijde van het publiek wordt voorkomen. FABRIKANT S OVERTREKT NU UW BANKSTEL VOOR BIJZONDER LAGE PRIJS i 5 Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel. 25 31 11, Rotterdam, b.g.g. tel. J 28 34 63. 5 D'„ liet vorige week weinig i Ujkheid te wensen over met twee stemmen tégen en over de hon derd vóór werd besloten om de betaalde sectie van de club of te stoten. Deze beslissing, die in een heet en overvol zaaltje op Lsag-Zeetlenhoven zijn beslag kreeg, werd met grote Instemming ont vangen. Met alleen in Rotterdam, maar ook in Delft, waar DHC '66 op de loer ligt om in het nieuwe seizoen de stad weer aan ere-divisie voetbal te hel pen. Dat moet gerealiseerd worden vla een fusie tussen de topafdelingen van belde clubs. De onderhandelingen ver lopen tot nu toe redelijk goed en de verwachtingen zijn, dat Xerxes inder daad volgend seizoen In Delft cal ope reren. Uitgaande van dera veronderstelling was het zondag voor DHC '68 in Schie dam een historische dag. Toen speelde de club namelijk zijn laatste wedstrijd ren met 4—2 door SVV nen. De Ietwat melancholieke stemming na afloop van de ontmoeting was duide lijk voelbaar in de kleedkamers, waar de spelers elkaar ontgoocheld aankeken. Deze stemming werd gedeeld door de sympathieke oefenimeester van de Delf tenaren de heer L. van Geest, die schouderophalend zei: „Och. wat zou ik nu nog moeten vertéllen. Voor mij en voor de meeste spelers vun DHC is het SPVoor hem was er na de wedstrijd één troost: zijn team had de laatste minuten in het betaalde voetbal met grote inzet gespeeld. Ook de technische vaardigheid deed gezien de omstan digheden dikwijls weldadig aan. Van af de matig bezette tribunes lieten en kele toeschouwers veelvuldig de kreet: „Hup Xerxes" over het veld schallen maar de DHC-ers konden deze vorm van humor amper waarderen. Na afloop werd trainer Van Geest veelvuldig gecomplimenteerd. Hij kreeg in zeer besloten kring een klein toespraakje, waarin het bestuur van de club hem hartelijk dankte voor zijn vele werk. Toen hij zijn koffer had gepakt, zat zijn werk er definitief op. In de nieuw te vormen combinatie zal de Xer- xes-oefenmeester Dlnder zijn taak over nemen. „Ik weet nog niet wat ik ga doen", zed Van Geest wat ontmoedigd. Het is voor hem gelukkig dat hij niet van het voetballen behoeft te bestaan. In Delft heeft hij een goede functie als administrateur, maar zijn binding met DHC ligt nliet alleen ln het financiële vlak. Zolang de voorraad strekt Geen telefonische of schriftelijke orders Het laatst» doelpunt dat DHC tn de betaald» competite scoort. Met een ferme trap zal de DHC-er links op de foto) de SVV-doelman v. d. Velde pas seren. Een historisch» treffer. zeker Van Geest zich in de laatste ont moeting niet «kon losmaken beheerste op het veld van SW de stemming van DHC. „Voor de spelers en voor mij is de suggestie van een fuslie enkele we ken geleden als een donderslag bij hel dere hemel gekomen", zei Van Geest. In Delft hoopt men echter dat na deze bui, die onverhoeds boven DHC losbarst te zich straks met de entree van Xer xes eindelijk weer eens opklaringen zul len aandienen. Alt U straks In het buitenland met Uw vacantle... niet met Uw mond vol tanden wilt staan... e"n ook Uw woordje mee wilt spreken, in 't frans, 't duits, engels, spaans of Italiaans,...dan verwachten wij U In onze Disco- hoek. Want daar verkopen wij een conversaphonecursus voor de vacantle... compleet met 2 grammofoonplaten, speelduur 40 min. en een boekje met lessen, om luisterend te leren. Een talencursus niet voor tien tallen guldens, maar voor een onmogelijke prijs... voor nog géén drie gulden. DHC-trainer Van Geest weemoedig Vanaf zijn achttiende tot zijn 31ste jaar heeft Van Geest in het eerste elf tal gespeeld en in de afgelopen Jaren heeft hij het eerste elftal onder zijn hoede gehad. Hij zei: „Dat lijkt alle maal erg leuk, maar als trainer sta je voor een onmogelijke opgave. Vorig jaar moesten we enkelen van onze beste spelers verkopen, om te proberen in het betaalde voetbal nog één jaar het hoofd boven water te houden. Toen vertrokken o.m. Dorjee en Roggeveen an daarvoor kwam niemand in de plaats. Ik heb mijn toevlucht moeten nemen tot enkels jeugdspelers, maar die kun nen het natuurlijk in zo'n eerste divisie onmogelijk bolwerken. Dan raak je in een spiraal die onherroepelijk naar be neden voert. Het publiek blijft weg en er resteert na enkele wedstrijden nog maar een handjevol chauvinisten. die toch ook te weinig inbrengen om te kun nen blijven draaien. Ik geloof dat de nieuwe opzet zeer veel mogelijkheden heeft en ik denk dat het publiek straks zal terugkomen, wanneer Xerxes hier speelt." Behalve voor Van Geest betekent de fusie ook voor de meeste betaalde voet ballers in beide clubs een afscheid. Door de recente beslissing van de KNVB om de betaalde jeugdelftallen op te heffen, kunnen van de zee elftallen met contractspelers die de twee vereni gingen nu hebben er straks nog maar twee gehandhaafd blijven, hetgeen wil zeggen, dat in DHC en Xerxes zeker 30 contractspelers moeten afvloeien. „Toch" zei Van Geest, „ls dat de enige oplossing. Er moet in Nederland gesa neerd worden, daar is geen ontkomen meer aan." Geringe inbreng De wedstrijd van maandag tegen SW heeft aangetoond, dat de inbreng van DHC in de nleuiwe combinatie Uiterst gering zal zijn. Van Geest; .Alles wat we aan uitblinkers hadden is vorig jaar al verkocht. Wellicht kunnen ze in Rot terdam nog een paar jeugdige spelers van DHC gebruiken, maar veel moet men zich daarvan niet voorstellen." Vooral de achterhoede van DHC bleek maandag uitermate zwak. Dat zou betekenen, dat de defensie van Xerxes, inclusief de keepers TreyteQ. en Van Dijk, aangewezen zal worden voor de nieuwe club. Deze gedachte, waarvan Benefice-wedstrijd in Feijenoord stadion Uitgaande van de Stichting Bevorde- dlng Volksgezondheid wordt op woens dag 24 mei een voetbalwedstrijd gehou den in het Feijenoord Stadion. In deze benefice wedstrijd, die om kwart over acht begint, karnt Feijenoord in het veld tegen een elftal van buitenlandse spelers, die voor Nederlandse clubs uit- Horeca-voetbalcompetitie De voetbal ln de Rotterdamse Horeca- competitle rolt weer. Begin van deze maand werden in dit verband de eerste wedstrijden gespeeld en er rullen er nog vele volgen. De Horecacompetitie wordt dit jaar gestreden met 28 elftal len en zal een hondertal wedstrijden ln beslag nemen. Er wordt dit keer niet alleen op het RFC-terrein aan de Essen- burgsingel gespeeld, maar men heeft als tweede sportterrein het HOV-veld aan de Kleiweg ter beschikking. De wedstrijden die bijna elke maan dag-, dinsdag- en woensdagavond wor den gepeeld kunnen gratis bijgewoond worden. De elftallen zijn verder voor namelijk samengesteld uit böj de KNVB aangesloten amiateurelftallen en men kan daarom goede wedstrijden verwachten. V orktrucwedstrijden aan Parkkade Op zaterdag 3 juni zullen voor de elfde keer de Europoort Vorkheftruck- wedstrijden voor werknemers van de Rotterdamse havenbedrijven worden ge houden. Met de Maas als achtergrond en de Heuvel als natuurlijke bescherming zal op de Parkkade het parcours worden uitgezet. De havenbedrijven zijn, evenals dat vorig jaar gebeurd is, uitgenodigd om een vertegenwoordiger af te vaardigen. Deze vertegenwoordiging wordt bepaald door het houden van onderlinge wedstrij den dan wel door loten of stemmen. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur en in de middaguren zullen de drie best geplaatste rijders het parcours, dat dan zal zijn verzwaard, nogmaals rijden om de toekenning van de wisselprijs en de waardevolle persoonlijke prijzen vast te stellen. Deze prijsuitreiking heeft om 16.30 uur plaats. Let op het 1 rode etiket, vraag ernaar Pantalons, die U i overal mee kunt combineren: bij sportcolberts, blazers enz. Ideaal nu de zomer nadert, n 40-guIden- kwaliteit voor 19.75 normaal TT et wai in februari 1934, tijdens de I I RAI ln Amsterdam dat ieman'd schreef: „Stelt u zich maar eens op bij een druk verkeerspunt onzer groote stad dan znlt U zien dat Rotterdam let terlijk wemelt van de bedrijfsauto's, die jagen en snorren langs straten en wegen. Snel, we zouden haast schrijven „norsch" gaat het op het doel af. ln tempo-tem po!. De kloeke chauffeurs moeten wel meester zijn over hun machtige vehi kels. We spraken zoo'n „boom" van een éhauffeur, zoo'n man zonder zenuwen, kaltn en beheerst, 't echte type van den vrijen Nederlander, over zijn Inte ressante werk. „Ja mijnheer", zei die ferme vent, ,,'t valt vooral in het begin niet mee, te moeten rijden met zoo'n reuzenwagen. Maar het wordt routine en je raakt er rustig aan gewend". En we dachten dat ze wel een bijzon der vermogen moeten hébben, deze memschen, om te manoeuvreren met de ze kolossen. Men moet «turen met ste vige hand en helder hoofd en een zui ver „stihaftalent hebben, bijv. bij het nemen van bochten op nauwe rijwegen. Een van de kolossen welke wij nier af beelden (van de firma v.d. Schuyt) la de grootste van Nederland!" Die grootste wagen van Nederland, uit gerust met eei> zescylinder Dieselmotor werd spoedig door andere wagens opge volgd, zoals we weten. We behoeven niet meer naar een druk verkeersplein in de ze stad te gaan om de ferme kerels achter het Stuur te zien zitten. Maar socms bekruipt je de weemoed naar de tijd dat een chauffeur nog „op de bok" zat van zijn één PK. Weet u nog dat vrachtwagens (Ford) v I VOOR EEN ORGEL OF PIANO

De Havenloods | 1967 | | pagina 17