halve TffRVO Vlagincident kreeg staartje in Schiedamse raad Inhabé'67 was succes Moedige redder beloond moutbrood 11 (eklenka heren- regenjassen slechts 2 dagen cW®, S'«. DE HAVENLOODS DONDERDAG 25 MEI 1967 JterngegQf smaak verpakt KOMT VAN (.DEN BOER&ÈHv/dHOU N ZULK TARVO (t Aan niet anders) I Extra grote 90 x 210 c fëLÜnka regenjassen met nylon ge voerd, sterk, kreukherstellend, was- baar en plooihoudend. In verschil lende modekleuren, nu als speciale aanbieding, halve prijs van49r5tf Morgenochtend 9 uur begint de erkoop Geen telefonische of shriftelijke orders. blijvend goedkoper De heer Verhulsdonk. „Vlagmcidenl De heer Verhulsdonk (WD) meent dat liet college te ver is gegaan en on verdraagzaam is geweest, want voor een kleine minderheid heeft het college de meerderheid gekrenkt en ongewen ste publiciteit gegeven. Op deze wijze zou men ook de namen van flats wel kun nen gaan wijzigen, omdat iemand niet onder een dergelijk dak zou willen wo nen De vlag is het symbool der Ned. samenleving en geeft onze vreugde droefheid of eerbied weer. Daarom ver zoekt spr het besluit terug te nemen Service moest met gelijkspel genoegen nemen Het eerste team van Service dat ge promoveerd is naar de hoofdklasse ta feltennis speelde afgelopen zaterdag nog - een wedstrijd in deze promotiecompeti- tie tegen TOV uit Noordwijk. Voor de Schiedammers stond er niets meer op het spel en dat voor hen de spanning gebroken was. terwijl de gasten juist uiterst gespannen waren, was duidelijk merkbaar. De wedstrijd had een geheel ander verloop dan hel eerste treffen in Noordwijk dat na maximale spanning door Service met 6—4 gewonnen was. Ook nu was er spanning, echter alleen aan de zijde van de TOV-ers. Het verschil zat echter in de verde- ling van de winstpartijen bij de Noord- wijkers. Nico van Slobbe won twee maal. evenals in de uitwedstrijd, ook Henk Eikmans zegevierde twee keer en Hans Kreischer moest zich met een ze ge op Alkeinade tevreden stellen. De be slissing viel in de laatste partij toen Kreischer met 16—21 in de derde game van v.d Ploeg verloor en de eindstand op 5—5 'kwam wat voor de Noordwijkse spelers ook promotie naar de hoofdklas- se betekende, want ook zij hadden het Limburgse Maasbree reeds geklopt. Voor Service resteert nu nog een uit wedstrijd tegen het reeds uitgesshakel- dfc Maasbree. Of deze wedstrijd a.s. za terdag nog verspeeld wordt, is op dit moment nog niet bekend. Drs. Simons: „Betuttelen." Drs. Simons pvdA) zegt dat zijn fractie het standpunt van het college deelt. Waar het hier gaat over centraal wonen, is het een ..betuttelen", als de overheid gaat uitmaken wanneer wel of niet wordt gevlagd. Dat moet ieder voor zichzelf uitmaken. Het getuigt van res pect en verdraagzaamheid, indien het vlaggen niet wordt opgelegd. Vlaggen moet een spontaan gebeuren zijn en een daad verrichten. Dat heeft meer te bete kenen dan wanneer het voor iemand wordt gedaan. La i n we hier geen Griek se overheid gaan spelen, waarbij de over heid banaalt wat wel of niet moet ge beuren. Spr. had verwacht dat de VVD in deze zich wat voorzichtiger zou heb ben opgesteld en adviseert daarom het verzoek in te trekken. SCH1ELANDKRING GEEFT SERIE ORGELCONCERTEN Het orgelcentruim „Sohielandkring", dat vorig jaar werd gesticht op initia tief van de heer Kees Bak, directeur van de Schiedamse Muziekschool, heeft voor het seizoen 1967 tot nog toe 6 or gelconcerten gepland in verschillende 8 juni: Joh. de Doperker k(Mgr. No- lenslaan 99Joop Hoger,vorst, organist van de Liduinakerk m.oi.v. mej. Els Kloos, alt. 6 juli: Ned. Protestantenbond, (West- vest 92), Aad v.d. Hoeven, organst van de Prinsekerk te Rotterdam. 17 augustus: Grote- of St. Janskerk (Lange Kerkstraat) Nog in bespre king. 7 september: Liduinakerk (Nieuwe Ha ven 119), Kees van Eersel met solis(e). 21 september: Julianakerk (B.K.laan) Kees Bak, directeur van de Sciedam- se Mzueiksdhool Nog in bespreking. Voor het openingsconcert op 17 mei in de oud-katholieke kerk heeft de heer J. J. v.d. Berg een aantrekkelijk program ma samengesteld, dat een goed beeld geeft van de registratiemogelijk heden, die dit bescheiden, doch fraaie Batz-orgel, daterend uit 1866. bezit. Uitgevoerd worden werken van o.a. J. S. Bach, C. Franck, Avison, De Wolf en de concertgever zelf. Aanvang van dit concert 20 uur. Toe gangsprijs f 1.40 per persoon, uitsluitend aan de kerk. De Schielandkring beoogt belangstel ling te wekken voor de kerkmuziek in het algemeen en de orgelkunst in het bijzonder. Alle gewenste inlichtingen worden verstrekt door het secretariaat: de hr. C. Passohier, Zwaluwlaan 64, Schiedam. Doordat hij onder invloed van drank verkeerde, reed de 59-jarige kantoorbe diende P. H. met de door hem bestuurde auto op de Meeuwensingel te Kethel te gen een boom, na eerst het voetpad te ziin overgestoken. De auto werd vrij ern stig gehavend. De politie heeft de man ter ontnuchte ring meegenomen naar het bureau en het rijbewijs ingenomen. OVERTREKT NU uw BANKSTEL VOOR BIJZONDER LAGE PRIJS f HET BEHOUD VAN UW TANDEN Onbetwist de beste tandpasta De Inhabé, die vorige maand in de Margriethal te Schiedam werd gehouden is een succes geworden, een zodanig suc ces, dat vrijwel alle standhouders zich bereid verklaarden ook aan de volgende Inhabé deel te nemen. De |iede samen werking tussen de organisatie en de deel nemers was steeds duidelijk waarneem baar en resulteerde in een sfeer van gast vrije ontvangst, die door de bezoekers zo zeer werd gewaardeerd. De totale opzet, de individuele bouwopvattingen, de decoratie, alles wees op een profes sionele tentoonstelling, die het publiek iets te bieden had- Inhabé '67 bleek een deugdelijk me dium voor de Schiedamse middenstand om de binding met de Schiedmase ko pers te intensiveren. Niet zelden werd door bezoekers de verbazing uitgesproken over de omvang der collecties en ook vele niet-Schiedammers werden daar door tot kopen aangelokt. Het aantal bezoekers, dat door de or ganisatie op 20.000 was geschat is iets bij de raming achtergebleven en be droeg 18.000. Hoewel dit aantal een be hoorlijk druk avondbezoek betekende is het wenselijk, dat het dagbezoek bij de volgende Inhabé zal worden geakti- veerd. Enerzijds zal dit worden gedaan door overdag diverse interessante at tracties in te schakelen en anderzijds zal de openingstijd worden beperkt tot de middag en de avond, waardoor het bezoek enigermate zal worden gecompri meerd. Remmend öp het bezoek werkte vooral' de bijzonder slechte wegsituatie i.v.m. de onderhande zijnde wegwerken en het verleggen van de bushalten. Bo- f TARVO OP TAFEL - GEZONDHEID IN HUIS! ALTIJD IN DE ORIGINELE VERPAKKING vendien moet rekening worden gehouden, dat de Margriethal nog niet „in de loop" van het Schiedamse publiek ligt. Over het bezoekersaantal van deze eerste „Margriet-Inhabé" mag men ech ter tevreden zijn, wanneer men bedenkt, dat de Floriade te Rotterdam door 72.000 mensen bezocht is. Wanneer mien na gaat. welk een enorme landelijke publici teit voor deze tentoonstelling is gemaakt en men bovendien overweegt, dat de ei genlijke bevolking van Rotterdam 724.000 zielen telt, terwijl die van Schie dam 82.500 bedraagt, dan leert een een voudige rekensom, dat het percentage van het bezoek tot de omvang der beide steden voor Floriade op nog geen 10 pet. en dat van Inhabé op ruirfi 21 pet. komt. Hierbij moet men niet vergeten, dat Floriade een geslaagde tentoonstelling was. De opzet van Inhabé '68 zal in vele opzichten van die van 1967 afwijken, zo dat voor de bezoekers een nieuw beeld zal ontstaan. Bovendien zullen een aan tal verrassende acties worden gereali seerd. Gezien de omvang van de Schie damse middenstand en de eerste zeer po sitieve resultaten zal het nodig zijn Inha bé jaarlijks te houden. De gemeenteraad van Schiedam heeft maandagavond met 24—12 stemmen zich akkoord verklaard met het voorstel van B. en YV., om het besluit van het college inzake een verbod tot centraal vlaggen op gemeenteflat te handhaven Een voorstel hiertoe was gedaan door de heer G. P. Verhulsdonk (WD) mede namens enkele andere raadsfracties. Het betrof hier een geschil over het feit. dat na ingebrachte bezwaren tegen het centraal vlaggen op gemeenteflats aan de Mgr. Nolensiaan, het college had beslist dit In het vervolg na te laten. Een aantal bewoners had bezwaar ingebracht, omdat men met het vlaggen bij bepaalde gebeurtenissen in het vorstenhuis niet akkoord kon floewel reeds meer dan een jaar geleden het college genoemde beslissing had geno men, werd een en ander eerst thans in het openbaar gebracht door degenen, die zich niet met het besluit van B. en W. konden verenigen. Mevr. Blauw-RAeu (PSP) vindt het een naar incicent en zou de vraag wil len voorstellen of de gemeente niet aan alle woningen een vlaggehouder kan aan brengen. Ir Houtman (WD) acht het een be langrijke zaak, want als een vlag niet mag worden gehesen is er iets mis met de natie, want het is een symbool van de natie. Er is lange tijd geen pro bleem over dat vlaghijsen geweest, doch nu is het college plotseling overstag ge gaan, waarmee spr. niet accoord kan De heer Muys (Onafh.) zegt dat de vlagkwestie een nationale zaak betreft en daarom dn de raad besproken dient te worden. Er zijn feiten en gebeurtenis sen. zoals bij de bevrijding, waarop men geen bezwaar heeft tegen uitsteken van de vlag, doch anderzijds zouden wel be zwaren aangevoerd kunnen worden door sommge personen. De heer Roede (BP) heeft zich ook verbaasd over het besluit van B. en W. We hebben rekening te houden met de democratie en daarom zou spr. graag de beweegredenen van het college willen weten. De heer Schueler (KVP) vindt op zichzelf de kwestie niet zo delangrijk. Nu reeds enkele jaren de vlag op de flat staat, begrijpt spr. niet dat er nu een probleem van gemaakt wordt. Ech ter zou spr. nu toch met een centrale vlag accoord willen gaan. De heer van Katwijk (AR) vindt het verdrietig dat de Nederlandse vlag niet mag worden gehesen. Dat is een eis van democratie. Het al of niet centraal vlag gen vindt spr. niet zo belangrijk, wel het standpunt van het college. Spr. heeft de indruk dat het college bevreesd is ge weest en daarom tot de beslissing is ge komen. Spr. adviseert het verbod in te trekken om dan nader het standpunt te bepalen. Met nadruk wil spr. vaststellen dat het standpunt jegens het vorstenhuis hier geheel buiten staat. gaan. Wethouder van Kinderen zegt dat toen indertijd de gemeente besloot tot hoogbouw en plaatsen van een vlagge- stok, een dergelijke kwestie als hans aan de orde komt niet werd verwacht. Door het plaatsen van een centrale vlag- gestok meende het college bepaalde moei lijkheden bij hijsen van een vlag te voor komen. Juist uit eer van de vlag heeft het college gemeend het centraal vlag gen af te schaffen, nu er bezwaren wer den ingediend. Verzuimd is aan alle huur ders te berichten, dat zij zelf een vlag kunnen uitsteken. Daar heeft het college niets verkeerds mee gedaan. Iedere huurder van een gemeente woning is vrij om te vlaggen of niet. We dwingen de mensen niet om te vlaggen indien zij zulks niet wensen, hetgeen bij centraal vlaggen niet mogelijk is. Er zijn ook wel mensen die vlaggen indien een huisge noot voor een examen is geslaagd. Aan de flatbewoners zal dezer. dagen worden meegedeeld op welke wijze het beste een vlag kan worden aangebracht. De heer Verhulsdonk zou willen weten wat de wethouder bedoelt met gewijzig de opvattingen over het vlaggen. Wethou der Van Kinderen constateert dat de heer Verhulsdonk in deze naar de bekende weg vraagt, het is bekend dat er ge wijzigde opvattingen zijn ontstaan. Het voorstel om het besluit van B. en W. m te trekken, wordt verworpen met 24-12 stemmen. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze keurige heren zomer- pyjama's in diverse kleurstel- 48 t/m 56, voor Géén tel. of schrift, belt. Op de avond van de 16e november 1966 was het bijzonder hoogwater en stond er een harde wind. Als gevolg hiervan was een gedeelte van het terrein van de Werf Gusto te Schiedam onder water komen te staan, hetgeen bijzondere maatregelen vereiste ter bescherming van mensen en goede- Tot degenen, die tot deze maatregelen geroepen werdenl behoorde ook de elek tricien de heer A. H. M. de Jong, wo nende te Rotterdam aan de Russische- straat 20a. die moest controleren of de electriciteitskasten niet door het water waren aangetast. Hiertoe moest hij door het stijgende water waden. Door de ho ge waterstand was de scheiding van de kade en de haven niet meer goed te on derscheiden, te meer niet, daar het op dat tijdstip reeds donker was. Hoewel de heer de Jong goed op het terrein be kend is, is hij door onbekende oorzaak toch in het diepe water van de Voorha ven terechtgekomen. Hij werd hieruit gered door de heer B. Boer, baas scheepsbouw, wonende in Schiedam aan de J.C. van Markenstraat 96. Voor dit moedige gedrag werd de heer Boer door het Bestuur van het Carnegie Heldenfonds onderscheiden met het di ploma. De uitreiking hiervan geschied de in het Stadhuis door de chef van het Kabinet van de Burgemeester, de heer C. Brunt. Uitstapje B-V-D. De uitgangsdag van de Bejaarden Ver eniging Delfshaven is nu definitief vast gesteld op dinsdag 5 september. Er zul len geen grote afstanden gereden wor den zodat de bejaarden ruimschoots de tijd hehben om overal van te genieten. De reis gaat naar Oud-Valkeveen, Hil versum en Avifauna. Het actieve be stuur van de B.V.D. en de vaste mede werkers hebben ervoor gezorgd, dat ook deze reis tot in de puntjes verzorgd zal In het jaaroverzicht van de Spaar bank Anno 1820 te Schiedam wordt me degedeeld dat het inlegoversohot in het verslagjaar iets kleiher was dan dat in het zeer gunstige jaar 1965. Ingelegd werd ƒ32.788.699,19 tegen ƒ27.392.878,35 in 1965. Terugbetaald werd ƒ28.935 109,03. De totale omzet beliep ƒ61.723.808,22 te gen 50.739.975,14 in 1965. Er werd ƒ3.853.590,16 meer ingelegd dan terug betaald tegen 4.045.781,56 in 1965. Het gemiddeld bedrag der inleggingen be liep 192,45 v.j. 160,33) terwijl terug betaald werd 4 gemiddeld 480.72 (ƒ438,72). Aan 1142 ouderparen werd ter gelegen heid van de geboorte van een kind een babyboekje met inleg van ƒ2,50 uitge reikt. Het aantal spaarders bij de bank steeg met 1656 tot 57.479. Aangezien de hele bevolking van Schiedam in dat jaar toenam met 490, kwam het aantal spaarboekjes in omloop per 100 In woners van 68 op 70. Het gemiddeld te goed per spaarrekening nam in 196C vrij sterk toe, nl. van ƒ982.12 tol ƒ1053,48. Er waren 9290 spaarbusjes in omloop. Het gemiddeld per leerling van scholen gespaarde bedrag nam af van ƒ32,38 tot 30,15. Dat de aanschaf van een paar nieuwe zomerpyjama's voor heren er nog wel eens bij In- schopt... Is niette verwonderen. De prijzen zijn er dan ook naarl Maar nu wordt dat anders, want U zoekt ze nu uit,... voor nog géén acht gulden per stuk. Heren pyjama's, van een voor treffelijke kwaliteit, in mooie meerkleurige dessins, en zo keu rig afgewerkt, dat U direct de goede kom-af van deze pyjama's ziet! De heer Boer (links) kSIES Een extra,, éénmalige verkoop van een grote partij plastic strip-gordijnen... U kent ze wel, die ritselgordijnen, die de vliegen uit Uw huis houden, maar frisse lucht binnenlaten. Leuke, kleurige gordijnen, waar U zó door stapt, in een extra grote maat 210 x 90 cm, gemaakt op plastic roede, afgewerkt met steundoppen, voor bijna de halve prijs, voor nog géén vier gul den. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij plastic stripgordijnen, in de extra grote maat 90x210 cm. Géén tel. of

De Havenloods | 1967 | | pagina 11