ra KRAAK deze puzzel voor 'n KNAAK <s> m <e> <s> P a L r EEN KIIKER VOOR F 75. Avondvierdaagse voor 12e maal in Maassluis 115° WASAUTOMAAT Mac Muzzle en het geheim van de Gouden Boeddha C*) L 6> <6> I N De Havenloods Een droom? DE TENTENSPEÜAUST PE HAVENLOODS DONDERDAG 23 MEI 1967 S'd 2 ECHTE PRISMAKIJKERS Hoogstraat 146-150 Vlaardingen Tel. 343007 Mathenesserweg 125a Rotterdam HERVORMDE GEM. SCHIEDAM Predikbeurten voor zondag 28 mei 196V. Grote Kerk 10.00 uur: ds. A. Hoftmann. 17.00 uur: Bevestiging en Intrede ds. H. J. Groenewegen. Bethelkerk 10.00 uur: ds. E. H. Kalk man. Maassluis. Opstandingskerk 10.00 uur: ds. D. J. Spaling. 19.00 uur: ds. A. Kastelein, Ca- pelle a.d. IJ. H. Doop. Vredeskerk 10.00 uur: ds. J. W. Zlm- jnermann 19.00 uur: GEEN DIENST. Ned. Prot. Bond: Westvest 92. 10.30 uur prof. dr. C W. Monnich uit Rotter dam. Geref kerk (Vrijgemaakt). Westvest 80 9.30 en 16.30 uur ds. C- Vonk. Kerkgemeenschap tot verbreidingder Geref. Leer: Lange Kerkstraat 67. 10 en 17 uur ds. H. Hofman. Evans. Luth. Gemeente: Lange Nleuw- straat. 10 uur ds. A. Steinhart.. Oud-Katholieke Parochie: Dam 28. 10 uur H. Mis. Stadhouderslaan 9.30 en 16 uur dienst. Mission to the Seamen. Anglikaanse diensten in kantine Wilton-Fijenoord: Iedere le, 3e en 5e zondag der maand om 9 uur. Red. Chr. Reeves. B.A. Leger des Heils: Lange Haven 27. Sa menkomsten 10 en 18.30 uur. Leiding majoor en mevrouw Van Gestel-Ver rijk. Gemeente van Jehova's Getuigen: Tuinlaan 50. 8 uur openbare toespraak, 16.30 uur Wachttorenstudie. Baptisten Gemeente: gebouw Irene: 16 uur dienst. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie: ge bouw Irene 10 uur. Getuigenis en Eenheid. Zondag, 28 mei, dr. Wibautplein 129; 10 uur; G. v. d- Kruijt, Tbeol. Cand. Onderwerp: „De Slag om Jeruzalem". HERVORMDE GEM. KETHEL. jeurten voo De Rank 8.30 uu: Avondmaal. 10.00 uur: ds. W. Vons, a Avondmaal. Huize Spaland 19.00 uur: ds. W. Vons, H. Avondmaal. De Rank 19.00 uur: ds. W. VOons. Chr. Geref. Kerk Warande, vm. 9.30 uur: leesdienst, 14.30 uur D». L. S. den Boer. Maassluis Hervormde gemeente: Grote kerk, 10 uur ds. E. H. Kalman, 19.00 uur d*. J. G. Jansen, Schiedam. Iohthuscentrum 10.00 uur. Wijkcentrum West 10.00 uur ds. K. M. Vogel. Ger. kerk. Immanuelkerk 9.30 uur ds. K. W. Dercksen. 4.30 uur ds. P. A. Bohlmeijer. Maranatihakerk, 9.30 uur ds. P. A. Bohlmeijer. Maranathakerk, 9.30 P. A Bohlmeijer, 4.30 uur ds. K. W. Dercksen. Andreaskapel, 19.00 uur ds. P. A. Bohlmeijer. R.-K. Kerk. H. H- Petrus en Paulus Parochie, pastoor L. P. M. Vester, h.h. missen zijn zaterdag 19.00 uur (ver. zan gers) zondag 9.00 uur hoogmis, 11.15 uur en 19.00 uur avondmis- H. Andreas- parochi noodkerk Korhoenstraat, pastoor C. J. M Vermeulen, h.h. missen zijn zaterdag 19.00 uur. zondag 8.00 uur en 10.00 uur hoogmis. Rotterdam. Dit tot traditie geworden evenement geniet ook in Maassluis gro te deelname, zo rond de veertien hon derd en krijgt telkenjare een grotere weerklank. Dit niet in het minst door de prachtige rnstige routes, waardoor men de gehaastheid vsn alledag ge makkelijk even naast zich neer kan leg gen. Er wordt gewandeld over twee afstan den, 10 en 15 km. waarbij men zelf de snelheid kan bepalen, met het enig voor behoud dat snelwandelen niet is toege staan. Naast individuele wandelaars brengt de organisatie van deze avond vierdaagse onder de aandacht dat het ook verenigingen adviseert, of dat nu korfbal, handbal of voedbal is eens mee te lopen. Er is ieder jaar een gezellige en goede sfeer, wat vooral zijn climax vindt in de slotavond, wanneer alle deel nemers worden opgewacht door vrien den familie of kennissen met bloemen, waarna men dan, voorafgegaan door drumbands en muziekkorpsen een défilé maakt langs het stadhuis. Het inschrijfgeld bedraagt voor perso nen t.m. 14 jaar f 1.en ouderen f 1.50. Om er verzekerd van te zijn dat men na de tocht het vierdaagse kruis in ont vangst kan nemen is het van belang zich bij voorinschrijving op te geven en hierbij teven op te geven voor de hoe veelste maal men hem meeloopt. Voor de kring Rotterdam is het de eenen twintigste maal dat de avondvierdaagse wordt gehouden. Inschrijfadressen zijn: H. v.d. Marei, Ruysdaalstraat 16d, mevr. Kolenbrander, G. Gezellestraat 54, mevr. Huisman, Mackayplein 26. A. Suurmond, Schubertlaan 153, allen te Maassluis en mevr. Vos, Stationstraat 70, Maasland. Gordijnstoffen met een Y (van "velours" en "voordelig"!) Voordelig velours kopen op de gordijnenafdeling van De Klerk; Dankzij klei ne schoonheidsfoutjes mag een groot aantal rollen velours gordijnstof tegen bijna halve prijzen worden verkocht! Kies uit 2 voordeel-series: effen velours, 120 cm. breed, uit collectie-series van 16.90 en 18.90 en streepvelours gordijn stoffen, 120 cm. breed, oor spronkelijke collectieprijs 16.90-nti per meter IJO ROTTERDAM/OEN HAAWUTRECHT/VUSSItKEN/HOOWVOE LIER Beneluxtunnel Vervolg van pap. 1 VIaar terug naar de Instantie» die met de tunnel van doen hebben. Naast de politie natuurlijk de Rijkswa terstaat. Waterstaat neemt de tunnel mettertijd, als die tolvrij is, over. Het onderhoud van de tunnel wordt dan voor hen. Nu al echter is het onderhoud in handen van Rijkswaterstaat. Zeven man zijn speciaal met dit werk belaat. Daar heeft de heer Van Eendenburg natuur lijk mee te maken. Dan de drie gemeen te die bij de totstandkoming hebben sa mengewerkt. De Rotterdamse politie neemt de verkeerscontrole voor haar re kening. De controlekamer is voortdurend bezet door een technische man en een politieman- Een moderne verkeersgelei- dingsapparatuur is aanwezig om alles goed te laten verlopen. Vanuit de con trolekamer heeft men het gezicht op da hele tunnel waarbij televisie een belang rijke rol speelt. Gebeurt er iets dan kan vanuit de controlekamer direct worden ingegrepen. Ook kan direct de centrale meldkamer van de Rotterdams politie worden gewaarschuwd en vervolgens de politiekorpsen van Schiedam en Vlaar dingen. De samenwerking met al deze instanties is uitstekend. Doen zich cala miteiten voor dan i» er dus een soepel werkende organisatie die dit kan opvan gen. De heer Van Eendeburg heeft in de tunnel een eigen dienst voor het weg slepen van voertuigen. Kleine brandjes kunnen ook ter plaatse geblust worden. Het is allemaal een kwestie van samen spel. Daar komt bij dal de financiële kant van al deze zaken voor de NV zijn zodat uiteraard de heer Van Eenden burg overal bij betrokken is. De tolheffing is echter het meest in het oog lopende facet van de tunnel en natuurlijk ook behoorlijk belangrijk. De heer Van Eendenburg gelooft niet dat de tol ook maar enig oponthoud zal ver oorzaken. „Het is een secondenkwestie". zegt hij. Het zal afhangen van het aan passen van de automobilist. Het verkeer moet in beweging blijven. Als men ge past geld heeft is het niet moeilijk. Je hoeft het niet in een gleuf te stoppen. De automatische tolgaarder heeft een aoort mandje aan de zijkant waar het geld in gegooid moet worden- Nee, de heer Van Eendenburg ziet de tol niet als een probleem. Het moet een plezier zijn door de tunnel te gaan. vindt hij. Als het dat is dan zal de tunnel genoeg verkeer te verwerken krijgen. Dat plezier kost dan wel een gulden maar ook dat is niet zo veel als men bedenkt dat het veer ook geld kost en daar kwam bij het grote tijdverlies. Overzichtelijk DE HEER Van Eendenburg zit vlak bij het tolpleln op de zuidelijke oever. Men heeft vijftien tolgaarders in dienst Zij worden nu al geïnstrueerd voor het werk van straks. Het ls een voordeel dat de tol maar aan een kant van de tunnel is. De mensen van de noordelijke kant betalen pas bij het weer verlaten van de tunnel. De heer Van Eendenburg zegt dat dit natuur lijk een vereenvoudiging van de tolin- ning is. Het zou anders veel meer kos ten want dan moest er aan beide zij den apparatuur komen en er moesten meer mensen in dienst genomen wor den. Het is nu ook een overzichtelijker geheel. „Het is leuk werk", vindt de Bene- luxtunneldirecteur. Er is van alle kan ten een prettige samenwerking. De NV wordt gepresideerd door burgemeester Heusdens, dat is dus de hoogste baas van de heer Van Eendenburg. Voor hem is dat niet zo vreemd want als Vlaar- dings politieman had hij uiteindelijk de zelfde man als hoogste chef. Wat dat betreft is dat nog een overeenkomst met zijn vorige baan. De heer Van Eenden burg, tunneldirecteur, is blij met zijn tunnel. „Maar, zegt hij. het is de eerste van een aantal." Want dat er meer tunnels moeten komen daarvan is ook hij ver zekerd Als de aansluitende wegen straks allemaal klaar zijn dan is het meest prettige als ook bijvoorbeeld de Blankenburgtunnel meer naar het Westen klaar is. Maar dat is allemaal n°ée eheer EVan Eendenburg is het roe rend eens met het opschrift op de tun nelfolder „Tijd is geld" staat daarop, een oude waarheid die zeker geldig is voor de Beneluxtunnel. „Uw tijdwinst is meer dan een gulden waard". Die zin op de folder is volgens de heer Van Eendenburg het argument om de tunnel le gebruiken. Welk merk Welk type Welke prfjs 7 Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlicbtings-bureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht. naam adres plaats (blokletters s.v.p.) Intussen waren er in de stad ook allerlei dingen gebeurd. De trouwe lezer herinnert zich immers nog wel, dat Mac Muzzle en Pie Yah Ma een vals briefje hadden gemaakt, waarin geschreven stond, dat alle voorgaande orders ver vallen waren en dat de bende in zijn geheel 's nachts om twaalf uur aanwezig moest zijn op de plaats, waar de gouden Boeddha was verborgen. Nu kunnen we wel ver klappen, dat die truc goed was gelukt. De omver gefietste agent had van de verwisseling der pakjes niets gemerkt en zo kwam het dan ook, dat de bendeleden allemaal aan wezig waren in een oud steegje ln een van de smerigste buurten van de stad. En daar zaten ze nu in een morsige kamer te luisteren naar de woorden van de Kille. „Mannen", zei deze ernstig. „Onze grote baas in van plan een einde te maken aan onze werkzaamheden in dit land. En juist omdat wij vanavond hier allemaal tezamen moeten komen, heb ik zo'n vermoeden, dat onze baas ook zelf aanwezx» zal willen zijn om ons nadere mededelingen te doen over de ehlaat ik zeggen, liquidatie van onze bende. Het is nodig, mannen. De meeste van onze geheime kwartier- zijn immers opgeruimd en dat is allemaal de schuld van die gele spleetoog en zijn makker. Die twee hebben het ons danig lastig gemaakt". ,,Ieh haab es al zo vaak gesaagt!" brulde dikke Heinrich. „Wir hadden die beide mannen damaals sjoon ain kopjen klainer moeten machen! Oenser baas iest ain stoemkopf!" „Geen opstandige woorden, Heinrich!" waarschuwde de Kille, Maar dikke Heinrich mopperde rustig door en zei: „Ieah hiabe doch altaaid gesaagt, dat wij die lastige mannen hadden moeten oproimen! Hadden jullie maar naar Heinrich geloisterd! Maar nain, iedereen wist het natuurlich wieder besser! En nu kunnen wai geen goeie gesjefte meer machen en moessen wal stopfen mit oensere sjeune arbait!" En dat was blijkbaar een sein voor alle anderen om ook te beginnen. De chauffeur van de auto, die Mac en Pie Yah Ma een lift had gegeven, begon te mopperen. De dikke neger, die door de ruiten was gesmeten, deed ook een duit in het zakje en in een oogwenk zat iedereen te mopperen. „An al die smoessies hebben we niks!" brulde er een. „Een paar dage geleeje op de Kruishoek heb lk ook al gezegd, dat ik niet voor noppes werk! Ik wil nou eindelijk wel 'es oente zien! Gevaar mag je lope voor je fijne baas. maar cente.ho maar!" Toen had de Kille er genoeg van. „Stilte!!!" bulderde hij. „Is het nou uit of niet?! Met al dat kankeren komen we geen stap verder! Wachten jullie nou maar rustig af, want de baas zal straks wel komen, en dan zal die ons wel vertellen wat er verder gebeuren moet!" Wcr /.i.gri) Agenda Schiedam 25 mei Wijkcentrum: 20 uur Moeder- cursus; De Rank: 20 uur Kerkeraads- veraaderinc. 26 mei De Rank: 20 uur Willem de De Zwijgerschool: afscheidsavond. De Bron 20.15 uur VW—Schiedam: jaar lijkse algemene ledenvergadering; Ti- voli 20 uur Martin Green's Rhythm and Blues Society: dansavond; Sporthal 20 uur „Beat-in" (Hermes DVS); Irene 20 uur Christelijke Bouwvak Arbeiders Ver. feest; Chr. Soc. Belangen 20 uur NCBO. ledenvergadering. 27 mei Irene 20.30 uur Schred Jazz- Soc. ..Gujllaume": dansavond „mode show van leerlingen vande Ac. van Beeld. Kunst in Rotterdam (laatste avond)Opstandingskerk 20 uur Soc. „Den Teirquasth": dansen; Sportfond- senbad 19 uur Diplomazwemmen 3 en hoger; Wijkcentrum: 20 uur Schiedam- se Basketbalver. Juventus: feest; Arca de 20 uur SVIN: dansen; Musis Sa crum 20 uur R.-K. Hockeyvereniging „Spirit": feest. 28 mei Arcade 20 uur R.-K. Instuif: dansavond. TENTOONSTELLINGEN: Sted. Museum: 8 peintres de Paris tot 25 mei: Galerie 4 werken van Jan Willem Smeets tot 4 juni. BIOSCOPEN: Paasage theater: The Progessionals Apo theker sdienst De dienst vangt aan vrijdagavond om zes uur. Dienst apotheek 't Gouden Hert, St.-Liduinastraat 58 te Schiedam, tel. 268364. Hengelsportvereniging houdt karperconcours De hengelsportvereniging „Schiedam en omstreken" organiseert op zaterdag 27 mei een „karperconcours" in het Prinses Beatrixpark. Alle leden kun nen hieraan meedoen. Men behoeft niet in te schrijven. Er kan gevist worden van 's morgens 4.00 uur tot 's middags 16 00 uur. Op een drietal plaatsen in het park kan men de gevangen vis la ten meten. Deze plaatsen zijn meteen vlag aangegeven. De eerste prijs be staat uit een fraaie wisselbeker en een Waardebon van 15. Tevens zijn ar nog vier prijzen beschikbaar gesteld, bestaande uit waardebonnen, respectie velijk ƒ12,50, ƒ10, 7,50 en ƒ5. Tevens is er een waardebon van 12 beschik baar gesteld voor de jeugd tof en met 12 jaar die de grootste vis vangt. Het gaat hier om de grootste karpers, dus niet om het aantal.! Een nieuwe kwaliteit kleuren dia films van prima west-duits fabrikaat, voor sprankelende kleurendia's gaan wij verkopen voor een speciale prijs. Een universele kleurendia-film voor al Uw daglicht- en flits- opnamen (precies op tijd voor Uw vakantie) een 15-DIN film met 36 opnamen 24 x 36 mm of 72 opnamen 18x24 mm, nu voor drie rijksdaalders. De dia's zullen U verrassen door scherpte en kleurenweergave en omdat de geldigheidsduur van deze films loopt tot eind 1968, kunt U voor deze speciale prijs enkele films in voorraad hebben. kleurendia-f»m Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Ogachrome kleuren diafilm, per film (Inclusief ont wikkelen, waarvoor speciaal v zcnd-zakje bijgevoegd) voor X 3 9 5 4 7 8 9 10 II 12 J 19 15 16 17 18 19 20 22 2J M 2S 26 IT 28 29 30 3) 32 33 ay 35 36 37 39 90 72 93 w ys vé IT 98 y» 50 51 5Z. 53 5ï SJ 58 59 40 42 43 (8) 4* 44 ei ii R) Horizontaal: 1 vaartuig 6 somber 11 klamp 12 kathedraal 14 alle twee 15 visnet 16 bijwoord 17 opgelucht adem halen 18 boksterm (afk.) 20 vrouwspersoon (afk.) 21 veerkracht 23 rijs 26 verzoeken 28 gedicht 30 telwoord 32 schaap 33 vloerbedekking 34 afvallige van RK geloof Zee land in Middellandse 40 provincie 43 bijbelse munt 46 sieraad van paa/d 47 bedorven 49 gereedschap 51 rustoord (bijb.) 52 vreemde munt 54 puur 55 grap 56 voorste deel 58 eerstkomend (afk.) 60 fijner maken 61 titel (afk.) 62 bergweide 64 bijwoord 65 vod 66 bijwoord 67 disselboom 68 toonkunst Verticaal: 1 Rotterdamse voetbalclub 2 warmte-eenheid (afk.) 3 inhoudsmaat (afk.) 4 als voren 5 hoog bouwsel 6 lijzig spreken 7 vork 8 maanstand (afk.) 9 kledingstuk 10 bemoediging 13 militaire rang 14 afstand die men halen kan 19 ervaring 22 neerleggen 24 onb. v.n.woord 25 precies 27 +48 kerkelijke plechtigheid 28 ton 29 Nederlandse rivier 31 kei 33 langzaam 35 boom 37 kloosterhoofd 40 bitter vocht 41 ankerpunt 42 keerkringen 43 uitstekende punt 44 voorzetsel 45 koor 46 delfstof 48 zie 27 50 inwoning 52 oosters boek 53 zuil 55 honingdrank 61 familielid 63 lengtemaat (alk.) 66 naar zij menen (afk.) Géén tel. of schrift. HORIZONTAAL: 1 heft; 4 ichil; 8 acht; 12 ore; 13 aam; 14 lei; 15 mail; 17 gelag; 19 mate; 20 Laban; 22 mijden; 24 tol; 25 Pan; 27 demon; 29 ge- lui; «go xraii; «gi uemim, ge- - lid; 32 Ajax; 34 pogen; 36 gala; pee ft Opening VCln ZClken 38 rad; 39 dan; 40 tuk; 41 oker; D J r O Titus; 45 duim; 46 rozig; 48 stoom; 50 mat; 51 ren; 53 waken; 55 Barok; 58 ijzen; 60 lotus; 62 Rome; 64 een; 65 tot; 66 eer; 67 nest; 68 barak; 69 vlek. VERTICAAL; 1 homp; 2 era; 3 feil; 5 Caen; 6 ham; 7 iman; 9 clan; 10 het; 11 tien; 16 latex; 17 galop; 18 gijpen; 19 menig; 21 bom; 23 dal; 26 baron; 27 dader; 28 nodig; 29 genus; 30 datum; 31 Lakmé; 33 jak; 35 gat; 37 lui; 42 roman; 43 titel; 44 stras; 45 donor; 47 zak; 49 oer; 52 rijen; 53 wens; 54 nota; 55 buta; 56 koel; 57 berk; 59 zee; 63 mee. Een knaak verdiende: J. Bot, Nieuw Huis ter Lucht 19, Maas- Het in 1929 gevestigde bedrijf van de Eerste Schiedamse Auto Spuitinrich- ting L. H. Dries en Zonen, gaat een nieuwe ontwikkelingsfase tegemoet. Het bedrijf, dat sinds 1960 aan de Bokel- tweg is gevestigd, kreegn een nijpend gebrek aan ruimte en dit heeft ertoe geleid, dat nu een oppervaïkte vanplm 400 vierkante meter aan de werkplaat sen zal worden toegevoegd. Dan wordt op de eerste verdieping het kantoor, kantine enz., gevestigd. In de nieuwe werkplaats komt dan o.a. de spuitinstallatie, plaatwerkerij en af werking. Min of meer officieel heeft de heer Dries de eerste paal voor deze uit breiding geslagen. Het werk wordt uit gevoerd door gebr. Mook te Rotter dam en staat onder architectuur van de heer A. J. M. Buijs, architect B.N.A. J*-7 de ge- Zaterdag hebben meer dan tienduizend Amsterdammers in een lange tocht door het hart van de stad in stilte ge protesteerd tegen de oorlog in Viet nam. Of liever vóór de voorstellen van de V.N.-seoretaris Oe Thant. Daar toe opgeroepen door de oud-verzets strijder Piet Nak kwamen zij daarop bijeen in de oude RAI. In deze verga dering sprak ook Piet Nak zelf een ogenblik. Hij vertelde van zijn eigen schrik, waardoor hij tot dit initiatief gekomen was. Het was op een bepaald moment ineens tot hem doorgedron gen dat er hier weinig of niets gedaan werd, terwij] er daarginds reeds 250.000 kinderen gedood en 750.000 kin deren verminkt (nog erger) waren. Piet Nak vond dat niet „ver van mijn bed". Hij vond het zo dichtbij ge beurd, nl. in onze samenleving, dat hij er niet meer van sliep. En zo demon streerden wij. Voor velen een nieuw beleven, daar op straat lopen onder al die wonderlijk geklede, gebaarde en besnorde jonge lieden. Je zag het de nieuwelingen aan. Natuurlijk waren er geroutineer de protcstmarsers. Zij waren in hun element. Eens in de maand is het voor hen vaste prik: demonstreren tegen de Amerikanen. Dit was iets anders, dit was geen demonstratie tegen de Amerikanen, maar een demonstratie tegen besluiten en oorlogshandelingen van bepaalde Amerikanen en mèt an dere Amerikanen, zoals Martin Luther King en vele anderen. Jammer, dat rabbijn Soetendorp van de liberaal-joodse gemeenten, zich op 't laatste ogenblik terugtrok omdat hij het niet eens was met de terugtrekking van de VN-troepen uit Egypte. Jam mer, omdat het m.l. niet nodig was. Men kan van mening verschillen over deze daad van Oe Thant (op verzoek van Egypte), maar als er één politi cus is die ook in zulke dingen ons ver trouwen verdient is hij het wel. Soetendorp rechtvaardigde zijn stap in zijn predikatie van zaterdag. Hij noemde daarin de VN een droom. Een droom die hierdoor tenietging. M.i. een voorbarige conclusie. De VN kan een droom, een illusie worden, nl. wanneer wij bij elk bestuit dat onze persoonlijke meningen tegenspreekt ons terugtrekken. Bij een komende we reldregering tot behoud van de vrede zal ieder volk en iedere groep water in de wijn moeten doen. Dat zal altijd moeten. Maar daarom hoeft de VN nog geen droom te zijn. Ik ben blij dat ik mee gedaan heb. Niet omdat het zo'n pleziertje is om te de monstreren, maar omdat ik mij de si tuatie van voor 1940 maar al te goed herinner. Achteraf moeten wij ons zelf beschuldigen dat we niet genoeg geprotesteerd hebben tegen de bewa peningswedloop van toen. Nog altijd zijn wij geneigd de dingen van de we reld, de doodsangst van miljoenen, „ver van mijn bed" te vinden. En wanneer zullen we uit deze bedrie- gelijke droom ontwaken? En wanneer zullen wij gaan inzien dat het er niet l0®4,0' iets dergelijks veraf of dichtbij is. maar dat het om mensen levens gaat. En dat er bier en overal ter wereld iets aan gedaan moet wor den. Dat deze slachtpartijen geen dag langer mogen duren. Dit heeft alle maal niets met dromen te maken. Het ls een harde werkelijkheid waarin ie der zwijgen toestemmen wordt. Medemens KAMPEERSHOW Voordeliger dan waar ook. W Caravan» Caubler Tlroler dlv. mod. voortent 495,- gratis. ir TENTEN: 40 uitstaande modellen BUNGALOWTENTEN v.a. 228,- 1r BAGEGEWAGENS v.a. 358,- Pasealweg 98-115 Telf. 19.78.5Z

De Havenloods | 1967 | | pagina 2