Schiedamse raad schrapte opnieuw Brandersbuurtaffaire van agenda „Bouw de brandweerkazerne op een andere plaats" Jaarverslag van VVV KgtMeofsta? loafermode uit Italië Talrijke jongmensen die manadagavond naar het Schiedam.se stadhuis waren gekomen om in de raadsvergadering getuige te zijn van het debat rond het voorstel van B. en W. met betrekking tot de toekomst van de Brandersbuurt, moesten teleur gesteld huiswaarts keren. Het voorstel was nl. op het laatste moment van de agenda gevoerd, dit op verzoek van de Commissie voor Stadsontwikkeling, die de plannen nader wil bestuderen. Zo kwam het, dat de raadsvergadering onverwachts het belangrijkste agendapunt kwijt raakte. Naar aanleiding van een rapport omtrent de voorlopige resultaten van door stromingsfonds verklaarde de heer H. W. Metaal (KVP) de indruk te hebben, dat wat karig met die gelden wordt omgesprongen en hij zag graag ruimer bekendheid en toepassing van het fonds. Onbevredigend vond hij het, dat by bewoners van eenzelfde woningblok de één wel en de ander geen toeslag bi] verhuizing kan ontvangen vanwege een enkele gulden huurverschil. Wethouder M. Eykenaar verklaarde, dat het geheel nog min of meer in studie is, doch wel had spr. de indruk dat het fonds als geheel goed werkt. ■meer zware vrachtauto's in de weekein den voor woningen worden geparkeerd, hetgeen momenteel weer speelt in de In verband met bezwaren van mevr. A C. M. Blaauw-Rieu tPSPi inzake het plotseling opheffen van het Volksbadtvuis deelde wethouder Eykenaar mee, dat zulks mede een gevolg is van gebrek aan personeel, en ook dat de nog beschikbare ketel defect raakte. Verder is het streven om zoveel mogelijk woningen te voorzien douche-inrichting. Spr. gaf toe, JAN SCHAPER IN GESPREK kamerbewoners instandhouden badhuis gewenst kan zijn en verklaarde zich daarom bereid een en ander nog te zullen bestuderen. Op de klacht van mevr Blaauw. dat door de wethouder toezegging was ge daan dat de leden der commissie het badhuis zouden gaan bezichtigen, ver klaarde de wethouder dat inderdaad die toezegging was gedaan, doch de meeste leden daarvoor geen belangstelling had den. Spr. had toen gewacht op een te lefoontje van mevr Blaauw. „Overigens kunnen we nu samen weieens gaan kij ken. de douchecellen zijn nu toch weg", aldus de wethouder. De raad nam het rapport voor kennis geving aan. Verkeersrapport Ben W. stelden de raad voor accoord te gaan met de begrotingswijziging van de Rijnmondraad, ten behoeve van een verkeers- en economisch onderzoek. Drs. Simons informeerde of het niet mogelijk is de Schiedamse verkeerspro blemen hierbij in te passen waarop de voorzitter mededeelde, dat het desbetref fende rapport ter beschikking van de ge meente zal worden gesteld en ook Schie dam zelf bij het onderzoek is betrokken. Aan het begin van de vergadering heeft de heer Verthulsdonk (VVD) geïnfor meerd. dit naar aanleiding van een vraag aan het college van B. en W. inge volge een artikel in „De Havenloods", of bij het overwegen van maatregelen voor het verkeer over de Singel, ook rekening wordt gehouden met het zware verkeer dat er zozeer is toegenomen. De voorzitter deelde mede, dat deze zaak thans door de Verkeerscoonmissie in studie is genomen. De heer Schueler wilde naar aanleiding van het agendapunt inzake 'de Branders- buurt enkele opmerkingen maken maar de voorzitter zei „Dat punt is van de agenda gevoerd." Verhuispotje van het halfjaar- -• het verloop van het toeslagfonds bij verhuizingen, is door B. en W. een voorlopig overzicht ver sohaft omtrent de gevallen waarin de toeslag werd verleend. De heer Metaal (KVP) heeft de in druk dat Wat karig met het potje wordt omgesprongen- Spr. heeft vernomen dat Bureau Huisvesting erg zwijgzaam over het fonds is. Bovendien heeft spr. verno men dat het is voorgekomen, dat iemand wel een toeslag ontving en een buur man in hetzelfde blok niet. omdat er enig verschil in de huurbedragen bestaat. Dat vindt spr. wat vreemd. Graag zou spr. willen weten wat de regeling voor de tóekomst zal zijn en welke voorstel len gedaan kunnen worden. Wethouder Eijkenaar zegt dat inder daad aan de Delfslandseweg bewoners van hetzelfde blok al of niet een uitkering ontvingen, hetgeen soms een verschil van enkele guldens huur kan zijn. Dit is mis schien ongewenst, doch kan nader wor den bezien bij eventuele voorstellen die gedaan kunnen worden. Spr houdt zich aanbevolen voor suggesties doch heeft de indruk dat in het algemeen de regeling goed heeft gewerkt: men moet ook reke ning houden met de financiën. Na het eerste halfjaar, dus na juni, zullen nader voorstellen gedaan worden. Rubenslaan. Vaak is geopperd ergens een parkeer terrein in te richten voor dat vervoer en de eigenaren te verzoeken hun voertuigen daar te parkeren. De voorzitter zegt dat reeds enige tijd het parkeerprobleem aan de Rubenslaan in studie is- De eigenaar van de voertui gen weigert echter medewerking te ver lenen. Daarom wordt nu overwogen een parkeerverbod in de Rubenslaan toe te passen, omdat inderdaad de bewoners gehinderd worden. Er zijn eigenaren van vrachtauto's, die bezwaar hebben elders te gaan parkeren, omdat zij dan geen toezicht kunnen uitoefenen en weieens schade wordt geconstateerd. Het is een moeilijke kwestie en er is getracht mid dels de politieverordening tot een oplos sing te komen, doch ook de rechterlijke macht is op een en ander niet erg ge steld om het zacht uit te drukken. Ir Houtman is er tevreden mee. dat aan deze zaak aandacht wordt besteed. Het voorstel wordt goedgekeurd. De jeugd van de Brandersbuurt die naar het stadhuis was gekomen om de raadsvergadering bij te wonen waarin het Schienoko-plan zou worden be- genomen. Schiedam heeft als geheel tot op he den slechts een gering aandeel ge had in de bron van inkomsten, die het vi. cmdeiin-enverkeer kan zijn. De voor naamste reden hiervan is wel, het niet geloven in eigen stad", zo constateert het jaarverslag van de VVV te Schiedam. Het aantal inlichtingen dat ten kantore werd verstrekt bedroeg 11.487 tegen 11.768 in het vorig jaar. Het aantal inlichtingen dat aan buitenlanders werd verstrekt toonde relatief een sterke stijging nl. van 1498 in 1965 tot 1992 in 1966. Hierin zijn niet begrepen de inlichtingen aan gastarbei ders verstrekt. Blijkens verkregen inlichtingen, be- blijvend goedkoper Een speciale aanbieding zonne schermlinnen en markies-doek, op de tweede etage in onze Camping-afdeling... die U nu gaat kopen voor bijna de helft van de normale prijs. A. Zonneschermlinnen voor het maken van windschermen en strandtenten, zodat U met meer gerief kunt genieten op Uw plekje in de zon... van 2.75 B. Markiesdoek een fantastisch mooie kwaliteit, voor zonwe ring, door de kleine schoon heidsfoutjes nu zeer voordelig, normale prijs 9.75 Consolidatie, Herstel en Ontwikkeling n de Brandersbuurt. gaat zich omzetten in een Stichting, waarin evenwel- niet alle personen uit gienoemd comité terug zijn te vinden. Wel deed de actieleider, de -cineast Jan Schaper tijdens een persgesprek een zeer definitieve uitspraak: „Indien het gemeentebestuur van Schiedam niet be reid is de nieuwe brandweerkazerne el ders te bouwen, dan stoppen we er mee". Wat de Stichting Brandersbuurt be treft, zij stelt zich ten doel het herschep pen en maken van een levend stadsdeel, in het bijzonder voor de jeugd. Dit bete kent niet, dat het uitsluitend een project voor de jeugd zal' zijn, dant wacht dat ook vele volwassenen zich hierin actief zullen betonen, zoals in het verleden reeds het geval is geweest. „We hebben echter geen behoefte aan een Rijnmond-Montmartre, al is die naam aanvankelijk wel genoemd en ook als woonbuurt voor schilders en artisten", aldus Jan Schaper. Gebleken is reeds, dat de jeugd aan het project wil werken, ook als protest tegen de niet eefbaarheid van de grote stad. Men wil er echter voor waken, dat bij verdere uitvoering der plannen volwassenen teveel hun stempel op het geheel gaan drukken. Er zal voor gewaakt worden, dat het teveel een „commercie" wordt. Het co mité was niet bijster tevreden over het verloop van het onlangs in de Branders buurt gehouden avondfeest, ai was'dat in financieel opzicht wel een succes. „Er wacht een haast onmogelijke taak, al is er al ontzettend veel werk verzet", aldus Jan Schaper. Bij het verder ontvouwen van de plan- nenen deelde hij mee, dat reeds belang stelling is getoond voor verschillende eve nementen zoals eethuisje. wijnhuisje, jeneverhuisje, speciaal door de brande rijen te exploiteren, studentenpub, jeugd werkplaats, studentensoos. boetiekjes, discotheek, sprekershoek en wat al niet meer. In het gebied dat tot „De Stoof is gedoopt wil men dit alles onderbren gen. En zo toen het werk gedaan was. W AT DE financiering van dit alles be treft: men verwacht periodieke bij dragen, legaten, bijdragen van bedrijven en instellingen, opbrengst huren en pach ten, adoptie van bepaalde panden, een actie middels de t.v. In tegenstelling met hetgeen B. EN W. mededeelden is aan het comité de moge lijkheid van een bijdrage door Monumen tenzorg in het vooruitzicht gesteld. Maar dat alles is slechts mogelijk, in dien over de gehele Brandersbuurt kan worden beschikt- en de brandweerkazer ne bv. aan het Schuttersveld wordt ge bouwd, hetgeen een zeer geschikte plaats1 wordt geacht. Van de bouwvallige huisjes rond de Prinsensteeg zou nog wel iets goeds zijn te maken zo meent het comité n ook Heemschut heeft aan het gemeentebe stuur verzocht het plan opnieuw in studie Bij de uitvoering van dit alles wordt een regelmatig contact met het gemeen tebestuur van Schiedam noodzakelijk ge acht. Wat de Stichting Brandersbuurt be treft, zij stelt zich ten doel het herschep pen en maken van een levend stadsdeel, in het zijzonder voor de jeugd. Dit betekent niet, dat het uitsluitend een project voor de jeugd zal zijn, want men verwacht dat ook vele volwassenen zich hierin actief zullen betonen, zoals in het verleden reeds het geval is geweest. „We hebben echter geen behoefte aan een Rijnmond-Montmartre, al is die naam aanvankelijk wel genoemd en ook als woonbuurt voor schilders en artis ten", aldus Jan Schaper. Gebleken is reeds, dat de jeugd aan het project wil werken, ook als protest tegen de niet leefbaarheid van de grote stad. Men wil er echter voor waken, dat bij verdere uitvoering der plannen volwasse nen teveel hun stempel op het geheel gaan drukken, daarom moeten de jonge ren de leiding krijgen. Parkeerterrein parkeerterrein straat. Ir. Houtman kan met dit voorstel ac coord gaan, doch constateert dat steeds Delta-dag '67 Zaterdag 27 mei organiseert het Del ta-District ('n samenwerkend team ge vormd uit de jeugdclub Erreljee Vlaardingen, O.L.V. Visitatie Schie dam.) een stadstocht waarin verschil lende foto-opdrachten zijn verwerkt. De tocht leidt grotendeels door oud- Schiedam en de molens die deze stad rijk is. Ook wordt de toren van de grote Markt beklommen. Jeugdverenigingen- clubs. die iets meer willen weten over het werk van het Delta-District kunnen contact opnemen met het secretariaat: Gordonstraat 12a. Schiedam. Voor de winnende groepen zijn drie prijzen be schikbaar gesteM. ±140 c Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij zonne schermlinnen en markiesdoek, beide HO cm breed, voor bijna de helft van de normale prijs. droeg heit aantal overnachtingen in Schie dam in hotels en pensions 17.277, waar van 8317 Nederlanders betrof, 3862 Duit sers. 931 Fransen, 1383 Engelsen. 224 Amerikanen en 25 andere nationalitei- en. Het verslag deelt verder mee: Door de voorverkoop van kaarten voor SG- evenemertón zoals toneelwedstrijd, Euro bal etc. en voor. de Taptoe in Delft en die in Arnhem alsmede voor het kopen van toeristenkaarten en andere p-ubblika- ties op toeristisch gebied, komen per - jaar totaal plm. 25.000 mensen naar het VV V-kantoor. Hieruit blijkt duidelijk, dat de VVV een sterke sociale functie heeft in de gemeenschap Schiedam. Niet alleen verzorgne de VVV de voor verkoop van kaarten voor SG-evenemen- ten. -jok verleende:zij haar medewerking aan de organisatie van de Int.. Jeugduit wisseling tussen Schiedam. Ne&th. Êss- Ungen en Nörrköping. Ook in de ont vangst en rondleiding had zli een werk zaam aandeel. Het reisbemiddelingswerk voor parti culieren liep wederom iets terug; daar entegen was het aantal lagere scholen, dat een beroep op haar deed i.v.m. het samenstellen en doen uitvoeren van hun «cnoölreisjea gróter. Wij hebben de in druk. dat men over het algemeen zeer tevreden is over deze wijze van dienst verlening. Via de logies-informatie-dienst (L I DJ reserveerden wij voor plm. 150 Schiev dammers hotelruimte in! den lande, ter wijl via deze. dienst aan 213 personen in Scniedam onderdak verschaft werd. Voor de N.J.H.C. werden 213 nieuwe leden geboekt, hetgeen tot op neaen het grootste aantal is. dat door de VVV-Schie- dam in 1 jaar geboekt is. Evenals de vorige jaren is de finan ciële toestand van. cte vereniging nog steeds niet rooskleurig te hoemen en als de voortekenen ons niet bedriegen zal de VVV op financieel'gebied een moeilijke tijd tegemoet gaan. De inkomsten blij ven gelijk aan die der vorige jaren, ter wijl de uitgaven ook bij de vereniging een flinke stijging ondergingen. Zodoen de bleven een aantal zaken, die nodig ter hand genomen dienden te worden, liggen en konden een aatal richtlijnen inzake promotion, huisvesting etc- niet worden nageleefd. Van de Gemeente Schiedam mochten wij wederom een tegemoetko ming van f 3 500 ontvangen, waarvoor wij onze stadsbestuurderen zeer dank baar zijn. De ondersteunende bijdrage de Kamer van Koophandel bedroeg (f400 Bedrijven en particulieren brachten) f 3000 bijeen. Gelukkig konden wij in de loop van het verslagjaar een aantal nieu we leden Inschrijven, doch helaas zegden verschillende middenstanders en bedrij ven ook hun lidmaatschap op, omdat zij geen directe inkomsten uit het vreemde lingenverkeer zagen verkregen. De op brengst uit verkopen, boekingen en git ten bedroeg f 4000 zodat de aanvullen- de subsidie van de SG beperkt kon blij- ven tot ruim f 5500. In deze serie brengen wij geen onmogelijke luxe of onbruikbare dingen... neen, practische artike len, die U steeds weer kunt gebruiken, zoals deze grote wasserette zakken... maar dan voor prijzen, die bijna de helft zijn van de normale. Handige grote waszakken, van gebloemd geplastificeerd linnen, vochtdichta waszakken, in fleu rige kleuren, verkopen wij voor nog géén drie gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze solide, vochtdichte wasserette zakken, voor 10 Kilo wasgoed, Tijdens een bijeenkomst in gebouw voor Chr. Sociale Belangen zijn 'de prijzen uitgereikt welke zijn behaald tijdens de schietwedstrijden gehouden op koninginnedag en georganiseerd door de schietvereniging Schiedam. Dit betrof zowel korpsen als individuele deelnemers. De resultaten waren als volgt. Korpswedstrijden: A-Koprsen: 1. S.V. „Op Zolder Wuustwezel 447 p.; 2. S.V. Schiedam, Schiedam 440 p. Hoogste korpsschut- ter: F. de Bondt, Temse/Belgiè. B.-Korpsen: :1. SV. „De Vrijheid", Barendrecht 437 p.; 2. S.V. „Schiedam" Schiedam 428 p.; 3. S.V. „S.V.Z.", Rot terdam 395 p; 4. S.V. ,,'t Trefpunt", Hoogvliet 369 p. Hoogste korpsschut- ter: W. Schop, Barendrecht. C.-Korpsen: 1. S.V. „St. Hubertus", Chaam 12 p.; 2. S.V. „Schiedam", Schiedam 383 p.; 3. S.V „S.V.Z." Rot terdam 325 p. Hoogste korpsschutter: A. Marijnissen, Chaam/N. Br. D-Korpsen: 1. S.V. ,,'t Trefpunt". Hoogvliet 336 p.; 2. S V. Willem Teil", Goudswaard 327 p.: 3. S.V „St. Hu- bert us", Chaam 301 p.; 4. S.V. „Willem Teil", Goudswaard 282 p.; 5. S.V. „St. Hubertus, Chaam 270 p. Hoogste korpsschutter: H. de Vos, oGudswaard. 24,95 Deze moderne loafer is door speciale maakwijze zeer soepel; rubberzooi. DE HAVENLOODS DONDERDAG 25 MEI 1967 COMMISSIE STADSONTWIKKELING BESTUDEERT PLANNEN

De Havenloods | 1967 | | pagina 9