halve prijs nvj - DE HAVENLOODS Kamer van Koophandel in vergadering bijeen (eïilenka heren- regenjassen 9.50 DE HAVENLOODS BIEDT: Rondvaarten voor halve prijs Jaarverslag verschenen Fr. Haverschmidthuis slechts 2 dagen GAAT U MEE? 9.-„ 8.00 11.50, MONCHAU DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 JUNI 1967 S'd 11 Donderdagmiddag 29 juni om half drie houdt de Kamer van Koophan del en Fabrieken Beneden-Maas een vergadering in het gebouw van de Kamer te Vlaardingen. Bij de agendapunten worden de volgende mededelingen gedaan. Op 12 april is aan de leden rond gezonden een uittreksel uit het rap port van de „Commissie Ordelijk Economisch Verkeer" (de z.g. Com missie-Zijlstra), met verzoek even tuele opmerkingen hierover aan de Kamer te willen doorgeven. Tot dus verre hebben de leden nog geen op merkingen gemaakt. Uit de kring der Kamer zijn stemmen naar voren gekomen, die erop aandringen, dat onze Kamer doch liever en beter nog de Vereni ging van Kamers een actie zal ondernemen om te geraken tot eeri wederinvoering van de investerings aftrek en van vervroegde afschrij ving. In de jongste regeringsverklaring komt onder de periscoop „alge meen structuurbeleid" de volgende tirade voor: „De regering streeft er naar de economische groei en struc tuur te beïnvloeden door een beleid, dat primair een globaal karakter heeft. Genoemd kunnen worden: het scheppen van een gunstig inves teringsklimaat en het opvoeren van nationale besparingen, waardoor een hoog investeringspeil in stand kan worden gehouden;" etc. Het bestuur meent, dat het, ge zien in het licht van de regerings verklaring en daarop inhakende, van belang is, dat de Vereniging van Kamers deze aangelegenheid in haar programma opneemt en het heeft het bestuur der Vereniging ge vraagd, deze zaak in studie te ne men. De keuring van bedrijfsauto's in het kader van de Inkwartieringswet is reeds eerder door het lid der Ka mer de heer drs. J. Sprij aanhan gig gemaakt. Thans heeft de Kamer zich op 30 maart j.l. gewend tot de Algemene Verladers- en Eigen Ver voerders Organisatie en tot de N.O.B.-Wegtransport met de vraag, wat het standpunt dezer organisaties in deze kwestie is en of zij terzake contact met de overheid hebben ge had. In vragen uit de Kamer en uit het-bedrijfsleven over de nieuwe te lefoongids voor de woonplaats Rot terdam (waarin Schiedam niet meer zal zijn opgenomen) en voor de woonplaatsen Schiedam en Vlaardin gen heeft het bestuur aanleiding ge vonden de directeur van het Tele foondistrict Rotterdam te verzoeken de Kamer op dit punt te willen voor lichten. Te omstreeks 4 uur zullen de he ren J. de Korver, secretaris van de PTT-kamer Zuid-Holland, en C. J. Wulffraat, hoofd commerciële zaken Telefoondienst in het district Rotter dam, een toelichting geven en vra gen beantwoorden. Op verzoek van de leden der Ka mer de heren drs. S. Kamstra en ing. H. W. G. Hoek is dit punt op de agenda geplaatst, in verband met het wegvallen van de verkeersmoge- lijkheden voor bromfietsers, fietsers De Brielse Belangenvereniging „Handel en Nijverheid" heeft de Ka mer gevraagd haar te steunen in haar verzoek aan B. en W. en de gemeenteraad van Brielle om verbe tering van de parkeergelegenheid etc. in het centrum van die gemeen te. Afschrift van de brief aan B. en W. wordt hierbij aan de leden toe gezonden. Aan de leden is eerder toegezon den afschrift van de brief, die de Kamer op 28 april j.l. over boven staand onderwerp heeft gericht tot het gemeentebestuur van Schiedam zowel als van Vlaardingen. Afschrift van het antwoord van B. en W. van blij vend goedkoper m Uw eigen kousenwinkeltje be- ginnen, nooit misgrijpen, dat kan, als U profiteert van deze specialeaanbieding nylonkousen. Drie paar naadloze Micro of Plain nylonkousen, 20 denier, voor een ongekend lage prijs, nu per 3 paar voor nog géén twee gulden. nylons denier Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze naadloze Micro of Plain 20 Denier Nylons, per 3 gelijke paren, in de maten drie paar Géén ttl. of schrift Vlaardingen is aan de leden toege zonden. De Khmer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Limburg te Venlo heeft zich tot de Minister van Financiën gewend om te pleiten voor restitutie van accijns en om zetbelasting op dieselolie, die door het Nederlandse wegvervoer in het buitenland wordt gebruikt. Genoemde Kamer vraagt de zusterkamers haar verzoek te ondersteunen. In overleg met de commissie voor het verkeeradviseert het bestuur de Kamer, te besluiten aan het adres der Venlose Kamer adhaesie te be tuigen. De Kamer heeft van Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland ontvan gen stukken verband houdende met de wet tot vaststelling van nieuwe voorschriften omtrent wegenplannen en de uitkeringen voor de wegen (Wet Uitkering Wegen), met bijbe horende kaarten etc. Op uitnodiging van G.S. is de Ka mer door het lid de heer J. Lens- veld vertegenwoordigd bij een toe lichtende bespreking op 12 juni j.l. Ter vergadering kunnen hierover enkele nadere mededelingen worden gedaan. Op 1 november a.s. zal in wer king treden de nieuwe Drank- en Horecawet, die voorschrijft, dat de gemeentebesturen de door hen vast te stellen Drank- en Horecaverorde- ningen op verschillende punten om advies voorleggen aan de Kamer van Koophandel. Te verwachten is, dat in de komende maanden ver schillende gemeenten haar verorde ningen om advies aan de Kamer zul len toezenden. In verband hiermede stelt het be stuur voor, een commissie van des kundige personen uit de betrokken takken van bedrijf te benoemen, aan welke de adviesaanvragen als hier bedoeld ter behandeling worden ge delegeerd. - Het bestuur stelt voor, in deze commissie te benoemen de heren E. R. Horst, Vlaardingen, J. H. J. Witt- kampf, Schiedam. J. F. van Harme ien, Schiedam, G. Geenemans, Oost- voorne, alsmede de secretaris der Kamer resp. diens plaatsvervanger. De beide eerstgenoemden zijn jeden. der Kamer, de heren Van Harmeien en Geenemans zijn resp. slijter en exploitant van een café-restaurant. CMBOVIT tegen maag- en darmstoornissen. mugolih (reukloos) r voorkoming van muggebeten. Collecte Anjerfonds Tot 2 juli organiseert de S.G. in Schiedam de jaarlijkse collecte ten bate van het Anjerfonds. Van de op brengst worden door dit fends subsi dies uitgekeerd aan verenigingen voor bepaalde aktiviteiten, b.v. voor het aanschaffen van nieuwe uniformen, instrumenten, muziekpartituren en voor hét huren van repetitielokalen. Veel verenigingen hebben moeite om zich financieel boven water te te houden. Het Anjerfonds helpt waar het kan en verlicht de zorgen van de verenigingen. Sinds de oprichting in 1948 heeft het Anjerfonds in Zuid-Holland reeds ge subsidieerd tot een totaal bedrag van t 817.811,02. De Schiedamse Gemeenschap on derschrijft het belang van het Anjer fonds en hoopt dat de Schiedamse bevolking de collecte naar vermogen zal steunen. Nieuw magazijn voor V D In de panden aan de Buitenhaven weg te Schiedam wordt thans een verbouwing uitgevoerd voor de in richting van magazijnen ten behoe ve van V. en D. Het betreft de vroegere hallen van de buizenfabriek Excelsior. Er ziin tal van wijzigingen aangebracht. De aanvankelijke oppervlakte van 5000 m2 is ongeveer verdubbeld door de bouw van nog twee etages waarvoor heiwerk moest worden verricht. De kantine is tevens gemoderniseerd. Er zullen ongeveer 175 personen in magazijn werk vinden. De opening van de Benelux-tunnel en opening van rijksweg 20 betekent nog lang het einde niet van de we- Tëïlenka regenjassen met nylor voerd,sterk, kreukherstellend, w baar en plooihoudend. In de modekleuren blauw Morgenochtend 9 uur begint de verkoop Geen telefonische of schriftelijke orders. Voor het leiders(sters)-diploma slaagden van de gymnastiekvereni ging Animo "te Kethel de volgende leden: de dames Ineke Damen, Ada van der Vlugt, Henny Wijzenbroek en de heren John Bezemer en Peter van der Vlugt. MAASKANT BEHANGSEL Vraag stalt» boekt» 2e MIDDELLANDSTRA AT 2-TEL 233192 W0LPHAEBTSB0CHT 236 TEL. 27.4825 prlancWoon SlogMalraol «lijp genbouw rond Schiedam. De hele ■fase voor het nieuwe wegennet is voor de „Rotterdamse ruit" nog niet voltooid en gestadig wordt gewerkt aan nieuwe wegen. In dit verband staan in de Schie, nabij het station Schiedam en de noodbrug de hei palen gereed voor de bouw van een nieuwe brug in het traject Rotterdam Den Haag aan de westzijde van Delft. Er is net nog ruimte gelaten om de scheepvaart niet te stremmen. FABRIKANT OVERTREKT NU BANKSTEL VOOR BIJZONDER LAGE PRIJS) Vraag vrijblijvend buisbezoek f Tei. 25 31 11, Rotterdam, b.g.g. lel.1 f 28 34 63. Trek er op uit... Valkenburg en IA Zuid-Limburg IU«~ p.p. met een rondrit door „Klein Zwitser land", bezoek aan het Drielandenpunt. Zaterdag 1 juli NAMEN - DINANT Dinsdag 4 juli Montferland - Achterhoek - Veluwe A/»"p.p. met o.a. gelegenheid de Hettenheuvel te beklimmen (106 m. hoog). Donderdag 6 juli De Zeeuwse eilanden p.p. Een prachtige gelegenheid de 1222 lange brug en de Grevelingendam te zien. De wandelaars krijgen bij Haam stede gelegenheid een flinke wande ling te maken. Vrijdag 7 juli Alkmaar - Volendam - 't Gooi p.p. Woensdag 5 juli TEUTOBUR- A GERWALD 12.50p 9 Zaterdag 8 juli EIFELGEBERGTE Voor een bijzondere prijst IJ EA bieden wij u een uitzon-1 rail derlijke reis! per persoon De Eifel, een eldorado bij uitstek voor de toerist, ligt slechts enige kilometers over de Limburgse grens in Duitsland. Op een golvende hoogvlakte vormen bossen, heidevelden en kleurige lan derijen een afwisselend patroon, ter wijl kegelvormige bergtoppen en ron de meren een typische noot aan het landschap verlenen. Bij deze tocht kunt u getuige zijn van de kaasmarkt, met de in klederdracht gestoken kaasdragers. In Amsterdam zal voldoende gelegenheid zijn om een rondvaart te maken. Plaatsen en inlichtingen voor alle tochten bij: „DE HAVENLOODS" Westblaak 25 Rotterdam Telefoon 13 21 70. dagelijks (behalve zaterdag) van 917.30 uur. Bijkantoor „DE HAVENLOODS" v. d. Driftstraat 4, Kaartverkoop ook zaterdags. Telefoon 34 43 49 - Vlaardingen dagelijks van 9—18 uur. WV te Hoek van Holland Rietdijkstraat 130. Telefoon 01747 - 2456. B.G.G. KUNT U OOK TEL. RESERVEREN ONDER NO. 010 - 19.80.50. Reeds geruime tijd biedt ons blad aan haar lezers een uitvoerig pro gramma van dagtochten per bus naar alle delen van ons land en ook naar het buitenland. Er zijn echter ook plaatsen, die nog dichter bij lig gen, die niet of nauwelijks per bus zijn te bereiken. In samenwerking met de Spido te Rotterdam zijn wij thans in staat een uniek programma aan te bieden voor iedereen, die de Waterweg met de daaraan liggende havens of de andere bezienswaardig heden in de omgeving, die alleen over water zijn te bereiken, wil be zichtigen. Het programma omvat: a. een ha- venrondvaart, waarbij men gelegen heid krijgt van het water af de Rot terdamse havens te bezichtigen, b. een uitgebreide havenrondvaart, waarbij ook een bezoek wordt ge bracht aan de Botlek, c. een tocht naar de Deltawerken vanuit Rotter dam, een tocht, die een hele dag in beslag neemt, d. een tocht naar de Deltawerken vanuit Hellevoetsluis, e. een rondvaart, die zich uitsterkt naar Europoort, f. een strandtocht naar Hoek van Holland, g. een rondvaart door Europoort vanuit Hoek van Hol land en h. een bezoek aan het oplei dingsschip „Mercator", het Belgische driemastschip, dat momenteel ligt af gemeerd aan de Spidoponton aan het Westplein te Rotterdam. Over de havenrondvaart kunnen wij eigenlijk zwijgen. De tocht is steeds weer opnieuw boeiend, omdat de haven elke dag anders is. Een ding blijft altijd hetzelfde in die haven: de dynamiek, de werklust, die deze haven tot de grootste ter wereld heeft gemaakt. Ook de uitgebreide rond vaart, waarbij de Botlek wordt be zocht en de tocht naar Europoort ma- In het eerste jaarverslag sinds de opening van het Francois Haver- Schmidt Huis, uitgaande van de af deling Schiedam van de Ned. Prot. Bond wordt geconstateerd, dat het bestuur gebruik heeft gemaakt van de ervaringen in het afgelopen jaar op gedaan. De financiële resultaten over 1966 waren niet ongunstig. In verband met een algehele kostenstijging in begin 1966 moesten wij de pensionprijs per 1 april 1966 verhogen tot f 800, voor een 2-kamerflat met twee personen en f 360, voor een 1-kamerflat. Het vrij-gebruik van elektriciteit is vastgesteld op: voor 2-kamerflats 80 KWu en 1-kamerflat 55 KWu. Meer gebruik moet door de betreffende be woners betaald worden. Alhoewel wij vreesden dat de pen sionprijs per 1 januari 1967 weer verhoogd zou moeten worden, konden wij, gezien de bevredigende financië le positie, de pensionprijs onveran derd laten. Moch er echter in de loop van 1967 een extra-loon en-of prijs stijging komen, dan zal deze prijs alsnog herzien moeten worden. De Stichting heeft van enige dames en heren die veel belarigstelling en waardering hebben voor het werk van de Stichting en het Huis, belangrijke giften ontvangen. Het Bestuur is daar zeer dankbaar voor en wil in dit ver slag de geefsters en gevers nogmaals hartelijk bedanken. Geslaagden Rijks HBS Aan de Rijks H.B.S. te Schiedam slaag den voor het einddiploma afdeling A.F. A. Bergsen, G. Dijkstra, H. Franssen, G. J. Gilhuis, W van Ham, R. G. 't Hart, H. van der Hoeyen, E. V. Hoorweg Rotter dam, P. Huijskes, A. van Loopik Rotter dam, W. de Man, H. Meulstee, D. G. Ros- man, W. van Soest, J. Veenman, G. P. J. van Wieringen Afdeling B, de dames: J. M. Gijtenbeek, C. E. van der Linden. W. Meulendijk, M. Rol Rotterdam, M. Woord. De heren: L. L. E. M. Beckers, J. W. Booden Rotterdam, H. H. Duitgenius, W. van der Gaag, J. M. H Hagendoorn, F. Koudenburg, G. van Marlon, Rotterdam, H. Prins, M. J. Slavenburg, F. V. Splinter, H. H. van de Wetering, W. L. Blesgraaff. A. J. Castelein, F. D. van Dalen Rotterdam, W. Giesseibach, J. S. Leendertz, H R. Hen driks Rotterdam, H. J. M. Hoozemans Vlaardingen, L. Lemmers, K. Lund, M. P. Meyer, C van Oortmerssen, P. J. Ooster- loo Rotterdam, J. C. van de Pas, P. R. Rijkels, F. van Stijn, C. J. van der Touw, Aan de Rijks Middelbare School voor Meisjes te Schiedam slaagden: De dames: J. H. Baggerman R'dam, L. H. Barends, J. C. Barzilay, W. Berkhof Vlaardingen, A. Y. Bernat, C D. Eggink, N. H. Engelse, M. M. Groenenberg, E. Hof man, E. M. van Iperen, E. S. Karei Rot terdam, C. W. Klein Rotterdam, J. van der Meer, E. H. van der Nat, G. C. van Oos ten, J Rotmans, E. J. Schipper, C. P. van Schljndel. J. Stok, H. M. Stolte, A, G, Ubink, M. In *t Veld, Er is aan het Ziekenfonds het ver zoek gericht om als een van de be woners in de ziekenkamer verpleegd moet worden, de zgn. ziekenhuiskos tenvergoeding aan ons uit te betalen. Dit verzoek is door het ziekenfonds af gewezen. Aan de Federatie Bejaardenzorg worden regelmatig een aantal warme maaltijden tegen kostprijs geleverd. Deze maaltijden worden bij zelfstan dig wonende bejaarden in Schiedam thuis bezorgd door deze federatie. Het Bestuur, dat maandelijks bij een kwam, bleef ongewijzigd en was als volgt samengesteld: J. Kreber: Voorzitter, G. W. van Bergen, Walra ven: Vice-voorzitter, F. de Bloois: Secretaris, L. van Dijk: Penning meester, Mej. Th. Vis; C. Hoek, T. Knape. ken duidelijk, waarom Rotterdam deze plaats in de wereld heeft ver- Worden. De tocht naar de Deltawerken is een belevenis apart. Onlangs deelde een hoofdingenieur van de Rijkswa terstaat mee, dat de afsluiting van het Haringvliet grootser is dan het afsluiten van de voormalige Zuider zee. Een vaartocht naar dat gigan tische werk is iets, wat mensen van onze generatie eigenlijk niet mogen missen. Dan is er het bezoek aan de „Mer cator". De zeilvaart behoort tot het verledèn. In Europa zijn nog maar enkele zeilschepen, die de glorie van vroeger hoog houden. De „Mercator" is er een van, ondanks het feit. dat dit schip niet meer voor de oplei ding van jonge zeelieden wordt ge bruikt. Een bezoek aan dit schip zal de liefhebbers van de zeevaart niet alleen goed doen, maar zij zal ook hen die zijn opgegroeid met de mp> derne motorschepen «een beeld geven van de zeevaart van weleer, dankzij de expositie, die benedendeks is in- fericht en waar men een beeld kriigt an het leven van de zeeman, die nog afhankelijk was van het weer. En nu de kosten van dit program ma. Wanneer men de prijzen van al deze rondvaarten en dagtochten bij elkaar telt. komt men op een bedrag van f 35. Wij zijn thans in staat on ze lezers dit volledige programma te bieden voor de helft van de prijs, voor f 17,50. Voor kinderen van 4tot 14 jaar bedragen de kosten slechts f 9,-. Een ander voordeel is, dat dit „abonnement" geldig is voor twee jaar. Wanneer men dit laar niet meer in staat is het hele nrogram- ma af te werken, kan men de rest laten staan tot het volgende iaar. Men koopt het hele programma in één keer, de bon, die gebruikt wordt, wordt afgescheurd, en wat over blijft is volgend jaar weer geldig. De kaar ten voor het hele programma zijn van vandaag donderdag ver krijgbaar op ons kantoor, Westblaak 25, Rotterdam. DIERGAARDE BLIJDORP zet elke zaterdag haar poorten wijd open VOOR DE HALVE PRIJS! Tramlijn 3 en bus 31 stoppen voor de ingang. Tram 22 en bus 33, 38 en 52 brengen u in de onmiddellijke omgeving.

De Havenloods | 1967 | | pagina 11