M Schiedamse raad besliste over de Brandersbuurt Scheepsbouw vandaag en morgen wé* Wi Z0MERPRIJZEN! DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 JUNI 1967 S'd 9 (Vervolg van pagina 1) "N"AAR aanleiding van de ingekomen stukken heeft de heer C. P. M. Lans bergen (KVP) een lans gebroken voor het werk van de Planologische Dienst ook in de bestemmingsplannen en daarbij in het bijzonder aandacht gevraagc. voor de boerderijen aan de Woudseweg en tuinen aan de Groeneweg. Hij vroeg een zo soepel mogelijke behandeling van de plannen en verlenen van ontheffingen. Gelukkig vond spreker het, dat ook de Rijnmond aan deze zaak aandacht heeft besteed. Hij stelde voor alle 40 leden van de raad het boekwerk over deze aan gelegenheden van de Planologische dienst aan te vragen. „Ze zijn toch gratis". ,,Dan voelen we er wel iets voor", aldus de voorzitter. De heer Collé: „Ik heb al een exemplaar". Voorzitter: ,,Dan zijn er nog 39 nodig Verkoop grond T>. en W. stellen de raad voor voor schoolüitbreiding aan het Li- duina-Lyceum 840 m2 grond te ver kopen en 3925 m2 grond in Groen- oord voor woningbouw voor het Burg. Pensioenfonds. Mevr. Blaauw wijst erop dat de PSP principieel bezwaar heeft tegen verkoop van grond. Nu is dat voor het St. Liduina Lyceum wel moeilijk en de mogelijkheid kan worden na gegaan of het mogelijk is deze grond in bruikleen te geven. Wat het Pen sioenfonds betreft wijst spreker erop. dat de verkoop in feite reeds heeft plaatsgevonden, hoewel spreker ook bezwaren heeft tegen de prijs. De heer Simons (PvdA) sluit zich wat betreft het Liduina Lyceum aan bij de vraag van mevr. Blaauw. In zake de vefkoop aan het Pensioen fonds heeft de fractie reeds eerder bezwaren aangevoerd. De voorzitter constateert, dat het nu alleen gaat om een aanvullend etuk grond voor uitbreiding van het lyceum te verschaffen. Het uitgeven van grond in bruikleen heeft bezwa ren. Men kan daarop moeilijk een gebouw zetten. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. Industrieterrein pöcht te verschaffen aan M. van Eyk en J. J. Verspeek. De heer Verhulsdonk (VVD) is wei nig ingenomen met dit voorstel én merkt op, dat betrokkenen bereid zijn geweest op eigen kosten het ter rein op te hogen of voor financiering te zorgen. De heer Beekman (KVP) vindt de ze zaak nogal pijnlijk zowel voor be trokkenen als de gemeente. Meh denkt vaak dat bij de gemeente geen moeilijkheden zullen ontstaan als de bouwplannen goed uit Den Haag te rug komen. Men behoort erop te re kenen dat plannen niet lang kunnen uitblijven. Spreker meent dat Schie dam bij deze industrie geen goede beurt heeft gemaakt. De voorzitter .zet uiteen dat bij het bouwrijp ma ken van de gronden er geldbeleggin gen moesten worden gesloten. Het 'is thans gebleken dat Ged. Staten .'.geen bezwaren hebben, mits de 50.000 kan worden geleend van de ;©ank voor Ned. Gemeenten. Dit mag dus niet van de heren Van Eijk en Werspeek. Het heeft bovendien nog .averechts gewerkt dat beide heren Sn Den Haag zijn gaan praten. Spre ker deelt mede, dat 35 raadsbeslui ten zijn terugontvangen, omdat de ^financiering niet aanwezig was. Het foorstel van B. en W. wordt goedge keurd. De heer Lansbergen: 40 boekjes. Sociale werkplaats Een bedrag van f 24.800 wordt ge vraagd voor verbeteringen in de So ciale Werkplaats. De heer Verhulsdonk (VVD) consta teert dat diverse machines niet zo gunstig waren opgesteld. Dit zal dan nu worden gewijzigd. Is er voldoen de veiligheid gewaarvorgd en hoe staat het met de optimale produktie? De heer Collé (CPN) stelt de vraag of de werkzaamheden tijdens de va kanties zullen worden uitgevoerd en of er anders zodanige maatregelen zullen worden getroiien, dat betrok ken personen op een andere afdeling tewerkgesteld kunnen worden zodat zij niet worden gedupeerd. De heer Simons (PvdA) is ingeno men met het voorstel doch heeft be zwaar omtrent het overleg in de raadscommissies. Wethouder Eijke- naar deelt mede dat wat de veilig heid betreft er controle door de Vei ligheidsinspectie wordt uitgevoerd. Gegeven de omstandigheden is de produktie tot het optimale opgevoerd hoewel gebouw en inrichting wel zijn verouderd. Zoals overal heeft men wel te kampen met gebrek aan per soneel. Er is overleg gepleegd inza ke vaststellen van vakantie. Politiehrommers Een bijzondere aanbieding voor alle platenliefhebbers... die in onze Discohoek hun hart op kunnen halen!... en gelijk hun platen verzameling eens flink willen uitbreiden. Toppers van Toon (o.a. Slen, Ballonnetje, Mediteranneeen Ode aan Willy Alberti (beide platen gezongen door Ab Simons geestelijke muziek, Operette, Populairklassiek (o.a. een prach tige Chopinplaat) en nog veel Deze hele collectie van 35 verschillende titels langspeel platen, verkopen wij voor een spotprijs, voor nog géén drio gulden. langspeelplaten Hermans Willy Albert» Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze uitgebreide collectie LP's waarvan het grootste ge deelte Stereo-Mono^^ jy afspeelbaar is, per stuk Giin ul. of schrift, bttt. lijk dat met enkele bezwaren door spreker aangevoerd rekening is ge houden. Spreker dringt opnieuw aan een zo ruim mogelijke openbaarheid aan deze verordening te geven. Nu per 1 juli de huurgrenzen wor den gewijzigd, bestaat de mogelijk heid tot verwarring. Ook is meer duidelijkheid gewenst omtrent gezins samenstelling voor het totale inko men, dus ook van werkende gezins leden. Het is gewenst om de richt lijnen wat ruim te interpreteren op bepaalde punten zoals het aantal ka mers in ean te verlaten woning. Wordt de dienst voor sociale 'zaken ingeschakeld bij medische indicaties? De heer Van Rossum (PvdA) in formeert of de mogelijkheid voor doorstroming ook in de koopsector bekendheid krijgt. Huurverhoging "D. en W. doen de raad medede- ling van de nieuwe regeling voor de huur van gemeentewoningen. De heer Verhulsdonk (VVD) vindt het niet elegant dat de dienst aan huurders mededelingen heeft gedaan voordat de raad was geïnformeerd. In de mededeling worden allerlei bedreigingen geuit, hetgeen spreker ook weing fraai vindt. Spr. vraagt betere differentiatie in de duurdere en goedkopere dagwinkels. Mevr. Blaauw (PSP) informeert of degenen van wie de woningen zijn verbeterd en daardoor hogere huur kregen, ook de procentuele verhoging moeten betalen. Wethouder Van Kin deren wijst erop dat woningverhuur aan het college is gedelegeerd, zodat er niets onelegants is gebeurd. Op een nette manier wordt aan de huurders gevraagd of zij bezwaren hebben, zo meent spreker. De circu laire is zo vriendelijk mogelijk ge steld, want de huurders zijn onze klanten. Als we het niet eens kunnen worden, is er altijd nog de kanton rechter die in wijsheid beslist. Toen de huurders in de winkels kwamen wisten zij dat zij voor een winkel Mms een hogere huur moes ten betalen. Mogelijk zijn winkels op het Wibautplein te laag, doch zij wa ren de pioniers van het Nieuwland en namen het risico om daar te be ginnen. Bij Mgr. Nolenslaan-Parklaan was het anders gesteld; toen stonden om zo te zeggen de huurders in de boks houding. Het standpunt van het gemeente bestuur moet zijn: we verhogen tot het maximum voorzover de huurwet het ook toelaat en anders kan de be middeling van de kantonrechter wor den ingeroepen. Het is moeilijk de vraag van me vrouw Blaauw te beantwoorden om dat men dan moet weten over welke woningen het gaat. De huurverho ging gaat in naar de toestand op 1 juli. Het voorstel wordt goedgekeurd. Mevrouw Blaauw: wijkagent op bromfiets. Mevr. Blaauw (PSP) zegt mogelijk wat ouderwetse begrippen te hebben over een wijkagent die zij zich voor stelt als iemand, die rustig door een straat fietst en zo nu en dan afstapt om een praatje te maken met iemand. Gaat dat bij de bromfiets niet verloren? „Inderdaa'd hebt u een ouderwetse gedachte over een wijk agent", zo constateert de voorzitter „U denkt aan een veldwachter die met de handen op zijn rug wat rond wandelt, doch dat gaat niet meer in deze tijd. De rust is met de brom fietsen ook wel verdwenen. Mevr. Blaauw: „Dus ook de kans op het maken van een praatje". Voorzitter: „Dat kan op een brom fiets ook". Overigens'heeft de politie van eigen bromfietsen heel wat pro fijten. De raad gaat met het voor stel akkoord. Doorstromingsfonds TTet college stelt voor enkele wij- zigingen aan te brengen in de re geling met betrekking tot het door stromingsfonds, zoals we dat in „De Havenloods" reeds hebben gepubli ceerd. De heer Van Rossum (PvdA) heeft enkele bezwaren tegen het voorstel en acht verruiming van de inkomens grens voor echtparen of echtparen met een kind gewenst zijn, vraagt de wethouder over enige tijd een overzichtte gevesn hoe het alles ver loopt. De heer Metaal (KVP). is erkente- Wederom een aanbieding kleu ren dia films, van prima west duits fabrikaat, voor spranke lende kleurendia's, die wij gaan verkopen voor een speciale prijs. Een universele kleurendia-film voor al Uw daglicht- en flits- opnamen (precies op tijd voor Uw vakantie) een 15-DIN film met 36 opnamen 24 x 36 mm of 72 opnamen 18 x 24 mm, voor drie rijksdaalders. De dia's zullen U verrassen door scherpte en kleurenweergave en omdat de geldigheidsduur van deze films loopt tot eind 1968, kunt U voor deze speciale prijs enkele films in voorraad hebben. TARVO OP TAFEL - GEZONDHEID IN HUIS! ÏIRVO ALTIJD IN DE ORIGINELE VERPAKKING Schiedam presenteert zich in folder In een oplaag van 17.P00 exempla ren heeft de VVV te Schiedam een nieuwe folder over deze stad doen verschijnen, waarin in de drie mo derne talen de lof óver onze stad wordt bezongen en de vreemdeling wegwijs gemaakt. De folder is kleurig uitgevoerd en bevat een aantal foto's van de stad, benevens een schetskaartje met de voornaamste straten en wegen, en be zienswaardigheden. Er zij ook enkele afstanden aange geven t.o.v. hoofdsteden in het-buiten- Er wordt verteld oVer het oude en nieuwe stadsgedeelte. blij vend goedkoper Blouses... voor rokken, voor shorts, voor pantalons... blouses .heeft U heel de zomer nodig... en vooral met de vacantie... en U zoekt ze uit in onze blouse- afdeling voor nog géén vier gulden. Damesblouses in tientallen dessins, met revers of ronde hals, of met het modieuze Ber muda kraagje,... met bloemetjes, nopjes, ruitjes in talloze kleuren, ongekend lage prijs. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze damesblouses, in vele modellen, dessins en kleuren, in de maten 38 t/m 46 en twee modellen met revers in de maten 48-50-52, per stuk In het personeelsorgaan van de I.H.C.-Holland, waaronder o.a. ook de werf Gusto Schiedam en Smit Kinderdijk is begrepen wordt aan dacht besteed aan het onlangs ver schenen boekje: „De scheepsbouw vandaag en morgen", waarin de Commissie Nederlandse Scheeps bouw 1965 nagaat hoe de wereld- vloot de komende tien jaar zal groei en. Zij verwacht dat de bestelde ton nage tenminste op het hoge niveau van de laatste jaren zal blijven en zelfs nog zal toenemen. De werven over de gehele wereld zullen de eer ste tien jaar tamelijk volledig bezet kunnen zijn. De capaciteit van al de ze werven tezamen is echter groter dan alle te verwachten opdrachten tesamen. Dit wil zeggen dat er in de wereld dus bedrijven zullen zijn, die niet aan voldoende opdrachten kunnen komen. Bovendien levert de bouw van schepen vandaag de dag dikwijls verlies op. Mede door die Agenda Schiedam 29 juni R.K. Huishoudschool diplo ma-uitreiking. Wijkcentrum Nieuw land 20.00 uur Spieringsnoeklyceum, filmavond. 30 jurii Irene 20.00 uur Goefnan Borgiüsschool, afscheidsavond leer lingen 6e klas. 1 juli Arcade 20.00 uur Spierings- hoeklyceum, dansavond. Sportfond- senbad 19.30 uur Diplomazwemmen, le en 2e diploma. Tentoonstellingen Stedelijk Museum: tot 17 juli Her denkingstentoonstelling Frieda Hun- ziker. Tot 17 juli Vrije expressie kinderen en volwassenen. Bioscopen: Passage Theater: „De nacht der generaals" dag. 2 (beh. woe) en 8 uur, zo 4.30 en 8 uur. 14 jaar. grote verliezen konden de maar mondjesmaat schepen bouwen en daalde het aandeel van de Ne derlandse scheepsbouw in de wereld- produktie steeds meer. Dat I.H.C. Holland in vele opzich ten een gunstige uitzondering vormt komt o.a. door de reeds ver doorge voerde specialisatie. Maar onze con currenten zitten niet sfil. Willen zij blijven voortbestaan, dan mógen zij ook niet stilzitten. Om on ze positie in de wereld te kunnen handhaven zullen wij een beter pro- dukt tegen een acceptabele prijs in een zo kort mogelijke tijd moeten le- Dit kan alleen indien iedereen zich voor honderd procent inzet. De komende werktijdverkorting van 15 minuten per dag zal echter een, daling van de produktie tenge volge hebben, tenzij wij met elkaar de mogelijkheden vinden om tot be tere resultaten te komen. De maatregelen die genomen moe ten worden kunnen op verschillend terrein liggen, zoals tijdsbesteding, de werkvoorbereiding, materiaal voorziening, werkverdeling en -uit gifte, de gereedschapsvoorziening, outillage (indeling) van de werkplaa In de komende tijd zullen onze ge dachten dus wel zeer bijzonder de ze kanten uit moeten gaan," zo be sluit het artikel. CARAVANS Apothekersdienst SILVERUNE met siaapkame DE REU tU.P. A-L1NE De dienst vangt aan vrijdagavond Dienst: apotheek 't Gou- QUfvff^y Barendrechtseweg <33, BA HEM) K ECHT TEE 01806—2876 Geen auto voor winnares door zoekgeraakt lot Als hoofdprijs van de onlangs ge houden Fibocp-loterij der Ned. Herv. Gemeente van Schiedam was een auto uitgeloofd. Bij de trekking bleek, dat de dame die het winnen de lot had gekocht, dit was kwijt ge raakt zodat de prijs niet kon wor den uitgereikt. Met deze zaak heeft de centrale kerkeraad zich dezer dagen bezig gehouden. Geconstateerd werd, dat juridisch gezien, betrokkene geen recht kan laten gelden op de prijs, zolang het lot niet kan worden ge toond. Er zal worden nagegaan op welke wijze men hier tot een oplossing zal kunnen komen, waarover juridisch advies zal worden gevraagd. 15 din Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Ogachrome kleuren diafilm, per film (inclusief wikkelen, waarvoor speciaal zehd-zakje JBj* f/i bijgevoegd), Giin tel. of Onze nieuwste collectie tegen AFSCHEID VAN MEJ. KALSBEEK Na 45 jaar werkzaam te zijn ge weest bij het Nijverheidsonderwijs, waarvan de laatste 42 jaar als lera res aan de Huishoud - eii Industrie school voor Schiedam en omstreken, heeft mej. B .Kalsbeek woensdagmid dag afscheid genomen van het onder wijs. Ter gelegenheid hiervan werd die middag in de school een receptie ge houden waar velen van de gelegen heid gebruik maakten van de lerares afscheid te nemen. U betaalt een gedeelte bij aan koop (ook op mantels naar maat) waarna wij uw mantel deze zomer gratis bewaren. U betaalt bij afhalen het restant. Door uw bont in een speciaal zaak te kopen krijgt u: Deskundige voorlichting, betrouwbare service en volledige garantie. Credietservice mogelijk. Bontmantels in elke prijsklasse. Grote sortering bontstola's tegen aantrekkelijke prijzen. Voor de eerste maal heeft de ge meenteraad van Schiedam maandag avond gebruik kunnen maken van de nieuwe geluidsinstallatie welke in de raadszaal is aangelegd, zulks in verband met klachten%ver de slechte akkoestiek. Het haperde bij tijden weieens met de overschakeling van microfoons en vooral de heer Sonneveld (Prot.) had het kennelijk slecht met zijn micro foon getroffen, want hij moest die tot tweemaal toe van zijn K.V.P.- buren lenen. Een speciale ambtenaar zorgt er voor, dat de microfoon voor een raadslid dat het woord ontvangt wordt ingeschakeld, doch voor tus- sen-opmerkingen kan de verbinding door ieder raadslid worden onder broken. Nieuwe Binnenweg 1"7Q Rotterdam -I/O (bij s-Gravendijkwal) tel 23457

De Havenloods | 1967 | | pagina 9