Damescomité van Schiedam heeft altijd werk Sportgrabbelton De politie meldt DHS verloor, maar Schiedam won in Haarlem Excelsior versloeg ACC te Amsterdam DE HAVENLOODS DONDERDAG 6 JULI 1967 SF EN HV SCHIEDAM BLOEIT JJet vervullen van een funktie in een vereniging kan een man in feite alleen maar goed doen, als hij de volle medewerking heeft van zijn echtgenote. Misschien is dat een van de geheimen rondom de SV en HV Schiedam, waar zelden een bestuurswisseling plaats vindt en de vereniging steeds meer groeit en bloeit. Ieder jaar wordt Schiedam een groot aantal leden rijker en toch blijft de vereniging één grote familie. Deze week kregen wij de lijst van bestuurders en commissieleden onder de ogen en daarin stonden heel wat namen. Naast het bestuur bestaat uit negen personen, zijn er niet minder dan vijf commissies, met 31 leden. Dat is nodig om een grote vereniging als Schiedam te laten draaien. Naast deze commissies en hun leden is er nog het damescomité, be staande uit zes leden. Een klein ploegje dames dat echter in aktiviteit niet onder doet voor de uit mannen bestaande commissies. Tippelaars op pad We trekken door de bossen en de helDe woorden van dit veelgezon- gen wandellied worden door D.S.T. re gelmatig in praktijk gebracht, zoals ook zondag weer het geval was. gunstigd door uitstekend weer trokken De Schiedamse Tippelaars naar Hil versum, waar werd deelgenomen aan n wandelmars van „Jong Leven". vooral de jeugde tippelaars (sters) vol op gelegenheid kregen zich uit te le ven. Dit werd met veel animo gedaan. Alle Schiedammers bereikten onge schonden de finish, waar tot grote vreugde werd bekendgemaakt dat de jongens en meisjes van leider Arie Krommenhoek een mooie beker als extra prijs hadden verdiend. Toen de terugreis werd aanvaard, waren veel jeugdige leden niet meer toonbaar, maar dit kon de vreugde niet bederven. De stemming bereikte een hoogtepunt en voldaan maar toch nog fit arriveerden alle wandelaars (sters) in Schiedam. Straks in de vakantie ziet U ze staan... in Frankrijk voor 10 nieuwe franken... in Spanje voor 100 peseta's en In Italië voor 1100 lires- Import strotassen, practisch gevoerd met kleurige plastic, met leuke, moderne raffia gar nering, om gezellig de stad mee In te gaan, voor mee naar kan toor, of voor bad- 'en strand- spulletjes, kiest U uit voor nog géén. twee gulden. Met Schiedamse honkbal kwam het w afgelopen weekeinde op twee fron ten in kontakt met Haarlem. Schie dam en DHS trokken namelijk naar het „Mekka" van het Nederlandse honkbal, Haarlem. Schiedam kreeg daar ala 1J - tegenstander Lijnden uuo nam de knuppel op tegen DSS. Schiedam, dat het in de thuiswed- In onze Lederwiran afdaling verkoptn wij. deze originele stromanden, In'bijzonder fraaie kleuren en zeer'solide j hengsels, Honkbalpakken en jacks zijn niet goedkoop, maar de honkballende le den van Schiedam hoeven voor de aanschaf van hun honkbaluitrusting niet veel te betalen. De moederlijke zorgen van het damescomité staan daar borg voor. Elke week, uitgezon derd de vakanties, komen de zes da mes bijeen. Het blijft dan niet alleen bij woorden, maar er komen pok da denEr wordt geknipt, geregen en genaaid en onder de vaardige handen van de dames veranderen lappen stof in honkbalkleding. de honkballers van Schiedam zien er dan ook altijd piek fijn en verzorgd uit. Niet minder dan twintig jaar doen mevrouw Ebben en mevrouw Spruyt dit werk al. Een jaar korter de echtgenote van de voorzitter, mevrouw F. v.d. Touw- Sprong. Mevrouw J. v.d. Touw, me vrouw Van Meurs en mevrouw Riek- wel, die het damescomité compleet maken, hebben zich ook al heel wat jaartjes verdienstelijk gemaakt voor Schiedam. Voorheen breiden de dames ook de kousen van de voetballers» „maar", zo vertrouwde mevrouw F. v.d. Touw, de penningmeesteresse van het groep je ons toe, „Kopen van kousen is te genwoordig goedkoper dan zelf brei en. Zo is het ook met voetbalbroek jes, die voorheen ook door ons wer den gemaakt. Elke week trekken de dames er een paar uur voor uit en gaan dan op stap, met het naaiwerk in de tas. Bij toerbeurt wordt als gastvrouw op getreden voor de overige leden van het comité. Mevrouw Van der Touw vertelde: „Het is echt leuk zo onder elkaar en onder het werk door wordt er gelijk vergaderd indien dat nodig is. Het werk gaat steeds maar door, want we hebben nooit voldoende pak ken. Het aantal leden dat een honk- balpak moet hebben wordt steeds groter en daarnaast moeten we er re kening mee houden, dat de andere pakken versluiten. Er is dus altijd werk aan de winkel". Kantine Met werk van het damescomité blijft niet alleen beperïct tot het naaien en verstellen van honkbalpak ken. Er worden ook vlaggen gemaakt als dat nodig is, maar ook ander huishoudelijk werk in de vereniging wordt door de dames geheel pro-deo verricht. Iedere dinsdagmiddag is het wordt er geschrobd en geboend, ge zeemd en gewreven dat het een be lust is. Maar wie denkt, dat met dit alles de taak die de dames zich hebben gesteld ten einde is, komt be drogen uit. Om beurten doen zij dan nog kantine-dienst, wat inhoudt dat zij het echtpaar Bras assisteren ach ter de bar. Kortom het damescomité vervult in de vereniging dezelfde rol als moeder de vrouw in het huisge zin. De dames die dit werk verrich ten hebben eigenlijk twee gezinnen. Dat van hunzelf en het grote Schie- dam-gezin. Wat moet het voor het bestuur van Schiedam prettig zijn te weten een team van dames achter zich te heb- wijls gezegd, dat er geen clubliefde meer bestaat of dat het ver te vin den is? Dat er uitzonderingen zijn, die de regel bevestigen bewijst o.a. het damescomité van Schiedam. Ge- Al speelt de landelijke competitie Eindelijk is het dan toch werke lijk zomer. Tal van sportbeoefenaars gaan met vakantie en kunnen hun sport even vergeten. Niet de sport lui, die een bij uitstek zomersport beoefenen. Zij moeten de vakanties nog maar even uitstellen. Van ver schillende zomersporten krijgen wij steeds goed nieuws, wedstrijdversla gen en dergelijke. Het zwemmen en waterpolo schijnt een wintersportge- worden te zijn, want onze Schiedam se vertegenwoordigers in de grote KNZB laten maar weinig of niets van zich horen. Ook al worden er geen successen geboejkt, blijven we nieuwsgierig naar de verrichtingen en met ons tal van andere Schiedam mers, die de sport op de voet vol gen. We blijven in afwachting. strijd niet verder bracht dan een pun tenverdeling, deed het nu beter en kwam met een formidabele overwin ning van 111 naar huis. De gezich ten van het DHS-teem stonden bij de thuisreis minder vrolijk, want deze stadgenoten moesten tegen DSS genoe gen nemen met nederlaag van 71. Het dappere DRZ kwam weer met een flinke overwinning, 137 uit de bus op DOS'32. Schiedam kon weer over Aad van de Hamer op de werpheuvel beschik ken en dat scheelde een slok op een borrel. Falentijn, door van de Hamer binnengeloodst liet het eerste punt voor Schiedam aantekenen in de eer ste innings. Roosloot, door een twee- honkslag van Adri Vermeulen over de plaat geholpen zorgde daarmee ln diezelfde innings voor een voorsprong van 2—0, Daarna kon de thuisclub, wat naar later zou blijken, het enige punt sco ren. In de tweede innings kwam Schie dam goed los. Kolmeijer en Panne- koek kwamen op de honken. Zij kon den op de stootslag van Cristan op schuiven, zodat alle honken bezet wa ren. Een tik van Falentijn, hielp Kol meijer en Falentijn over de thuisplaat 14. Schiedam liep nog verder uit, toen Cristan en Falentijn, door Roos- loot .over de plaat werden gebracht. 1—0, Nog was de koek niet op, want weer werden twee punten aan het to taal gevoegd, toen Van Ruiven, Roos- loot en Vermeulen een kans bood over de plaat te komen, 1—8. Pannekoek en Lupker bleven niet achter bij al dat geweld en ln de derde innings za gen zij kans, op een slag van Van der Hamer binnen te komen en brachten daarmee Schiedam op een voorsprong van 101. Hierna was het afgelopen en eerst in de zesde innings kon nog een keer worden gescoord door Kolmijer, 11-1. Toen was er nog maar een innings no dig. Deze leverde alleen maar nullen op en zo bleef de stand 1—11 voor Schiedam Werpersresultaten: Schie dam, v.d. Hamer 11-2-6 met slechts één veldfout Lijnden, Evelijn, <»-4-9 en acht fouten. DSS—DHS 7—1 lykkig is het niet alleen bij Schie dam zo, maar er zijn meer Schiedam se clubs waar zulke comlté's werk zaam zijn. Om een vereniging goed te laten draaien zijn zulke mensen onmisbaar onbetaalbaar. Het damesco mité Schiedam i zaterdag en zondag a.s. niet,' toch zal het voor verschillende Schiedam se honkballers geen rustdag zijn. Naar bos, hei of strand is er voor hen niet bij. Zondag a.s. zal name lijk in Den Haag een rayon-toernooi worden gehouden, waar alle rayons de pi- uit Nederland vertegenwoordigd zul- len zijn. In het team van het rayon Rotterdam zullen vijf honkballers uit Schiedam spelen. Wim Falentijn, ach tervanger, Adrie Vermeulen K;nnen- velder, H. Christan, buitenvelder en Aad van der Hamer, werper zijn le den van Schiedam. J. Ostiano, buiten velder speelt in DHS. Het toernooi begint om 10 uur en wordt verspeeld op het sportcomplex Escamp. Fen vererende uitnodiging voor onze Schiedamse honkballers. Agenda Schiedam 6 Juli, De Rank: 20.00 uur Ned. Herv. Gemeente Kethel, kerraads- vergadering; Kerk Ned. Prot. Bond. Westveld 20.00 uur, Schielandkring, orgelconcert door Ad v.d. Hoeven. 7 Juli, Sursum Corda: 20.00 uur NCGOV, ledenvergadering. 8 juli, Arcade: 20.00 uur, samen werkende Ver. Ned. Indonesiërs, -- - dansavond; Het Singelkwartier, ver- promoveerde Juventus en lnternatio- Een vererende uitnodiging ontving ook de boomlange basketballer Eric van Woerkom,^ lid van het pas trek naar vakantie Hulshorst. Bioscopen: Passage Theater: „Zo gaat dat in Texas", dag. 2 (beh. wo.) en 8.15 uur AL. Tentoonstellingen: Stedelijk Mu seum: tot 16 juli, Vrije expressie kin deren en volwassenen, tot 16 juli Her denkingstent: Frieda Hunziker; Wijn handel-entrepot tot 12 aug. tent., werk van Hans van Blooys; Elzen- steeg: ma. t.m. vr. 11-13 en 16-18, za. 11-17 uur. Op de Ed. van Belnumlaan ver loor de 42-jarige bankwerker A. W. W. de macht over het stuur, waar door hij met zijn auto tegen de ge parkeerde auto van de 29-jarige R. A. H. M. botste. Beide voertuigen werden beschadigd. Op de Rotterdamsedijk rukte de 3-jarige Maurits Romein die met zijn moeder stond te wachten om over te steken, zich plotseling los en liep de straat over. Hij werd hierdoor aangereden door de 18-jarige auto bestuurder H. van D. uit Vlaardin- gen. Het kind bekwam een hersen schudding en werd door de GGD naar de Dr. Noletstichting vervoerd en daar opgenomen. Via een bovenlicht heeft men zich toegang weten te verschaffen tot de kantine van de v.v. Martinit op het Harga-terrein, waarbij repen choco lade enz. werden gestolen. 's Nachts werd op de Rotterdam sedijk de auto gestolen van de 38- jarige chef-monteur L. C. Een uur later werd de auto door de politie in Rotterdam opgespoord waarbij bleek, dat de bestuurder onder in vloed van drank verkeerde. Doordat de 49-jarige kantoorbe diende C.S. op het kruispunt Boer- havelaan-Rotterdamsedijk geen voor rang verleende aan de bromfietsbe rijdster, de 20-jarige typiste S. R. ontstond een botsing, waarbij lhatste genoemde o.a. een gekneusde rech ter knie bekwam. Zij werd door de GGD naar het ziekenhuis vervoerd en kon na behandeling naar huis gaan. Door laswerk in een lift- schans in een gebouw aan de Jo zef Oreliosingel, ontstond brand in een kabel. De brandweer rukte uit, doch het vuur kon met eigen midde len worden geblust. Uit de aan de Hoofdstraat gepar keerde auto van de 30-jarige verte genwoordiger W. E. werd 's nachts Sim. 30 liter benzine gestolen. 1 Bij een controle hield de politie drie bromfietsers aan, die met een snelheid tussen 50 en 60 km. reden. De bromfietsen werden in beslag ge- In het nachtelijk uur zag een taxichauffeur op het Boerhaveplein in Schiedam een drie jarig knaapje lopen dat in pyama was gekleed. Hij nam het kind mee naar het hoofdbureau van politie, waar men de lastige taak kreeg om na te gaan waar het kind woonde. Dat bleek uit eindelijk te zijn aan het Lorentzpleln. Het kind was 's nachts uit bed ge stapt, had kans gezien om de voor deur te openen en was de straat op gegaan! Op ergerlijke wijze hebben van dalen huis gehouden in de St. Maria school aan de Dr. Zadelhofstraat in Schiedam. Middels een niet goed af gesloten raam kwamen de vernielers binnen. Een waterkraan werd open gezet, zodat de vloer onder water kwam te staan, inktpotten en verf werden door de lokalen geslingerd, schilderijen vernield enz. De politie speurt naar de daders. naai. Aan hem en Jan Bruyn het Delftse Punch is gevraagd deel te nemen aan een toer die het Gro ningse studententeam Donar gaat maken naar Hamburg. Aan dit toernooi in Hamburg zullen ook clubs uit Moskou, Budapest en Praag deelnemen. Desgevraagd deelde Eric van Woer kom ons mede, het tennissen, hij speelt in Tugh, Hillegersberg, niet meer te preveleren boven basketball. Men weet dat het Delftse studenten team Punch belangstelling voor de Schiedamse internationaal heeft. Hoe wel Van Woerkom ook in Delft stu deert, is het nog niet zeker dat hij overschrijving naar deze club aan zal vragen. Laten we voor Schiedam en Juventus hopen, dat de geruchten over het veranderen van club, ge ruchten blijven en Eric van Woerkom voor Schiedam behouden blijft. Het houdt niet op met vererende af in de beurs, maar het bleef een onhoudbare toestand, die gezien het groot aantal senior en jeugdleden van deze vereniging, nog groter is geworden. Hoeplijk vinden de SBLO en de sportraad een oplossing voor Service. Wij weten dat in principe de gymnastieklokalen van de ge meente niet voor tafeltennis gebruikt mogen worden. Er zou daar namelijk geen opbergruimte zijn. Toch willen wij hier een warm pleidooi houden voor Service en hopen dat, al was het alleen maar voor training, een gymnastiekzaal beschikbaar gesteld zal worden. Het is wel erg, dat een vereniging, uitkomend in de een na hoogste klasse van ons nationale ta feltennis geen huisvesting kan vinden. Henk Breur, voorzitter van de rennersvereniging Schiedam heeft in zoon Jan een telg om trots op te zijn. Hij rijdt dit jaar voor het laatst in de aspiranten-klasse en onder de goede deskundige leiding van Pa, wordt hij langzaam maar zeker groot gebracht. Dit jaar is Jan al in tal van nationale coursen in de prijzen gereden, maar zaterdag werd met die derde plaats toch wel de kroon op het werk gezet. Het werd een massale sprint van de deelnemers en Jantje wreur werd in het gras ge duwd. De laatste meters moest hij dan ook afleggen in het gras maar dat kon hem toch niet afhouden van de derde plaats achter Van der Lijst en Harmsen. Het spurten heeft Jan een beetje geleerd op het baantje bij Duinhorst, waar hij elke dinsdag- avond met Pa heen gaat, want aldus vader Henk: „Daar leren ze wat fiet sen is". Jantje Breur is bij zijn vader in 34 Wp«,tp goede handen en laten we hopen, steen- 8 12 26 p' dat hij de verwachtingen die om^ Ik a V r26 P' trent hem worden gesteld beter in zal lossen dan zijn naamgenoot Jan Bergkotte. Het rijden van Jan Berg- kotte beloofde ook heel wat voor de toakomst. Wij en vele anderen stel den vertrouwen in dat fietsen van Jan Bergkotte. Dat is wel wat be schaamd geworden. Het blijkt dat wij ons hebben vergist, wat betreft de mentale instelling van Jan Berg kotte. Hij leek alles ln zich te heb ben om een groot coureur te worden en wij blijven er bij, dat hij, indien goed gesteund door zijn omgeving vooral wat betreft het morele vlak en niet te vergeten bij zijn training nog wel terug zal komen. Momenteel is hij teruggezakt naar de grauwe massa van renners, die hun best doen maar nooit iets zullen bereiken. De Haarlemmers namen geen halve maatregelen en stuurden DHS met een nederlaag van 7—1 naar huis toe. Het begon overigens uitstekend voor DHS, want in de eerste innings zag het kans de leiding te nemen, toen Tromp door Schipper over de thuis plaat kon komen. De DHS aanhang heeft zich op dat spoedige succes ver keken, want de Schiedammers kwa men niet meer aan bod. DSS nam het heft ln handen en gaf DHS geen schijn van kans meer. In de gelijkma kende slagbeurt zagen de Haarlem mers kan om door Jacon en Cost- jens de leiding te nemen en toen in de derde innings door een home-run van Smissen de stand op 31 werd gebracht, knakte het moreel van de Schiedammers. In de vierde slagbeurt van de thuisclub kwamen er bij hun Hoe de duiven vlogen De Schiedamse Vereniging „De Vrijhed" vloog twee wedvluchten. Eén met oude duiven vanuit Pont St. Maxence 320 km, waarvan de uitslag was 1, 4, 7, 23 W. v.d. Windt; 2, 6 16 19 20 24 30 Jan Doejaaren; 3 T Westerholt; 5 11 25 M, v d 8 12 26 P. v. d. Pols; 13 29 35 A. v. d. Berg; 9, 14 J. Rost; 15 27 32 P. Verlinde; 17 38 C. Koogje; 18. H. Hagen; 21 M. Putters; 22. J. W. Blom; 28. Jac. Doejaaren; 31. W. Poort; 33. W. Wijnstekers; 36. A. Pronk. Uitslag jonge duiven broed 1967, die in Roosendaal werden gelost totaal 749 duiven in concours. 1 2 3 4 5 J. W. Blom; 6 7 8 9 12 14 18 Jackie Doejaaren; 10 16 30 W. v. d. Windt; 11 15 28 42 J. Kazenbroot; 13 17 A. de Rouw; 19 J, Schrumpf; 20 Schol- te; 21 49 J. Tonnenkreek; 22 31 J. v. d. Windt; 23 32 38 44 C. Lems; 24 34 46 J. Westerholt; 25 Th. Juyn; 26 39 De Roo; 27 J. Duvmel; 29 43 P. Verlinde; 35 41 48 W. J. Poort; 36 P. Pols; 37. A. Houtsma; 40, A. v. d. Berg; 47 C. Heukels. In aansluiting op het bericht inza ke het zoekgeraakte lot in de Fiboco- loterij van de Hervormde gemeente te Schiedam kan worden medege deeld, dat de kerkvoogdij heeft beslo ten, de hoofdprijs die op het betref fende lot was 'gevallen, nl. een auto. aan de betrokken bezitster van het lot toe te wijzen. De auto is inmiddels aan haar overge dragen. teerd. Nico van Slobbe heeft van de NTTB de uitnodiging gehad het ko mende seizoen deel te gaan nemen aan de centrale training van het Nationale B-team, waaruit de plaats vervangers moeten Romen voor de huidige A-spelers. Die straining zal staan onder de super-visie van de nieuwe nationale trainer-coach, de Zuidslaaf, Duson Tigerman. Tafeltennis. Ja hoewel het seizoen op het ogenblik gesloten Is, moet er toch vooruit gekeken worden. Dat doet het bestuur van Service ook. Er wordt uitgekeken naar een nieuwe speelruimte, maar helaas hoe men ook zoekt en zoekt, het loopt op niets uit. Goede raad is duur, want hoewel het ver weg lijkt, straks begint het seizoen weer en dan is de hoofdklas ser Service nog steeds zonder speel- gelegenheid voor de lagere teams en oefengelegenheid voor 't eerste team. Men weet het trieste lot van Service dat in de prachtige cantine van de Schiedamse Cartonnage Fabriek een prachtige speel en oefengelegenheid had gevonden. Enkele jaren heeft men daar gebruik van mogen maken, maar opeens was het afgelopen. Ser vice stond op straat. Noad en TSF stonden zeer sportlef wat speeltijden Apothekersdienst De dienst vangt aan vrijdagavond om zes uur. Dienst apotheek Evers, Lange Haven 81, tel. 268242 en apo theek Kethel, Schiedamseweg 41f, te lefoon 269927, Op het riant gelegen ACC-complex „Goed genoeg" te Amsterdam heeft Excelsior een verdiende overwinning behaald op een ACC-team, dat in al le onderdelen van het spel duidelijk teleurstelde. Mede door een zeer fraaie 63 van Wlm Schewe bracht Excelsior in iets minder dan 3 uur 150 punten op het bord, waarna ACC 12 minuten voor het einde op 115 strandde. Excelsior begon met ope ningsbat Duymel voor 0 te verliezen, maar daarna trad er zo'n goed her stel in, dat er met de lunch 92 runs geseoord waren voor het verlies van 2 wickets. Deze score was voorname lijk bereikt door voortreffelijk batten van het duo W. Schewe-Van Gelder en. Van Gelderen 19. Een kwartier na deze onderbreking had Excfelsior het niet onaanzienlij ke totaal van 120 runs bereikt voor het verlies van 5 wickets. Putten (25) had met R. Schewe (16) de bowlery alle kanten op geranseld, waarbij 'n schitterende 6 rechtvooruit op fast- bowler Hendriksen niet onvermeld mag blijven. Op ditzelfde totaal trad er een collapse in en d.m.v. het kwis pelen van de staart werd ternauwer nood de 150 bereikt. Tegen 14.45 trok ACC naar de wic kets dat zich over de tijd in ieder ge val geen zorgen behoefde te maken. Het batten was echter wel het zorgen kind, want op de gevarieerde aanval van Excelsior, waarin Janse (5-22) excelleerde, wisten alleen F. Woud stra (35), Aberdanon (33) en in min dere mate De Bruin (16) een goed antwoord. Captain Bruning van onze stadgenoten, die na 2 jaar op non- actief te hebben gestaan, de in het huwelijksbootje gestapte Koos Gouka uitstekend verving, wierp liefst 7 bowlers in de strijd en dan nog maar voor 2 of 3 runs. Telkens wanneer hij een andere bowler aanzette, viel er een wicket. Het was te verwachten dat ACC zou proberen een draw uit het vuur te slepen. Schooneveldt en De Bruin beten fel van zich en met nog 30 punten en 2 wickets in han den, leek een puntenverdeling niet onwaarschijnlijk. Nadat Schooneveldt een gemakkelijke vangkans had weg gegeven, die niet geaccepteerd werd, moest hij 2 runs later toch vertrek ken, toen een 'hibieuze beslissing hem paviljoenwaarts zond. De laatste 2 batslieden trachtten alsnog de draw veilig te stellen, maar 12 minuten voor tijd 1.Tnnse 1 fraaie bni "»t fiel- den v v.-..., - kans, bijzonder scherp geweest. Bowlingcijfers: Janse 5—22; Bru ning 2—33 in 28 runs; v. Wassenaar 2-—30; Elshof 1—1. totaal nog vier punten bij. Hoewel de Schiedammers nog alles in het werk hebben gesteld de achterstand te lopen, het mocht niet meer luk ken hoewel al de honken konden wor den bezet. Wefpersresultaten: DSS: Nieuwen» huis 8-3-2. DHS; L. v.d. Hamer 8-5-8. DRZ—DOS '32 T)RZ heeft het bezoekende DOS ge* J-' heel van het veld geveegd. Met niet minder dan een nederlaag van 137 werden de Rotterdammers naar huis gestuurd. Vooral aan slag waren onze stadgenoten bijzonder goed op dreef. Er konden enkele goede twea- honkslagen worden genoteerd. Het wa ren Van Ruiven, Van de Berg, De Zwart en Aad Smit die dat lieten no teren. Reeds ln de eerste innings kon DRZ een fikse voorsprong nemen. Door Zwart, Van de Berg en Jan van Doorn werd het 30. Harreman zorgde er in de tweede innings voor, dat de voor sprong van de thuisclub op 40 kwam. Doa kon even terug komen 4—1, maar in de gelijkmakende slagbeurt was het Meindert van Doorn die kans zag de stand op 51 te brengen. In de vierde innings leek het er op, dat DOS terug zou komen, maar het kwam toch niet verder dan een punt 52. Het liep lekker in de ploeg van DRZ en dat gescoorde punt, kon de Schiedammers niet verontrus ten. In de vijfde innings liepen zij nog verder weg van hun tegenstanders. Het werd door Van Ruiven, J. van Doorn en E. van Doorn 84. In de zesde innings brak het Schiedamse geweld pas goed los. Door De Zwart, Van de Berg, J. en E. van Doorn en Aad Smit werd nog een vijftal pun ten aan het totaal toegevoegd, wat de stand op 13—5 bracht. In de laatste slagbeurt konden de Rotterdammer» de achterstand nog wat dragelijker maken met twee treffers. Werpersre sultaten: DRZ: Smit 13-6-7. DOS '32: Wijnholst en Kerst 2-9-10. voor ritsen moei u bij ter meulen zijri Gaat niet veel van Uw enthou siasme over de eigengemaakte nieuwe "creatie" verloren, als U winkel-In, wlnkel-ult, moet lopen om een bijpassende rits sluiting te vinden» Vanaf morgen wordt dit anderi, want U vindt In onze Fournitu ren afdeling het volledige Optilon treksluiting assor timent, In liefst 1080 toepas singen. U kunt kiezen uit: OPTI-normwtl, voor Jumpers, blouses, japonnen, In 60 kleuren. OPTI-EXTRA, voor rokken, en pantalons, In 12 kleuren. OPTI-deelbare ritsen voor Jacks, blousons en Jasjes In 12 kleuren. OPTI-Ringritsen. Een volledig assortiment In koperen ritsen met de grote ring, in de nieuw ste modetinten. ■rits verzekering Morgen openen wij deze bijzon dere OPTILON stand, waer U het volledige sortiment hoog waardige kwaliteits treksluitln- gen aantreft, OPTILON, de Juiste rits voor ai uw kleding stukken. Schiedamse renners deden hun hest Op de zondag verreden clubontmoe ting, tussen de wielerclubs uit Rotter dam, Schiedam en Vlaardingen op het parcours van de rennersclub Feijenoord aan de Waalhaven te Rot terdam hebben de Schiedamse ren ners zich goed geweerd. In de drie klassen reden de Schiedammers zich in de prijzen. Boy Kanselaar. wonend in Rotterdam-Zuid maar lid van Schiedam, was op bekend terrein en hij klasseerde zich bij de amateurs als tweede. H. Rierkerken ging bij de nieuwelingen van start en hij smaak te het genoegen als eerste over de meet te gaan. Ook bij de adspiranten ging een lid' van Schiedam als eerste door de finish. Het was F. Dolstra die zegevierde. Al met al een aardig suc ces voor de aktieve rennersvereni ging Schiedam. Met de volle vakanties en wat ro yale zonneschijn heëft ook bad Groen- oord zijn deel ontvangen van het naar koelte en recreatie snakkende publiek, waarvan in het afgelopen weekeinde ongeveer 15.000 naar Kethel stroom de.

De Havenloods | 1967 | | pagina 4