Camping: „doorgangshuis" voor trekkers en zee-aanbidders Drie maanden actie voor veiligheid op kruisingen 2? 108 w Het Kraaiennest dreigt roemloos onder te gaan Hoofd erbij - kruising 't MEUBELHUIS DE HAVENLOODS DONDERDAG 13 JULI 1967 IS echt veren shuttle Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze bijzondere partij pan ties en step-ins, van moderne garens als Lycra Mousse en He- lanca stretch, ideale foundation voor zomer en vacantietijd. Duur ran de Opruiming ■gf, 13 juli tot 3 augustus. Géén tel. of schrift, best. HOOFD ERBIJ - KRUISING VRIJ". Onder dit motto is een driemaan delijkse voorlichtingsactie van de centrale politie verkeerscommissie en het verbond voor veilig verkeer gestart met een tweeledig doel, namelijk: meer veiligheid en een betere doorstroming op de kruisingen in de grote steden, De noodzaak van deze voorlichting blijkj uit het feit dat in 1964 83 procent van alle ongevallen van kruisingen (22.651) bin nen de bebouwde kom plaatsvond. gelukken op kruispunten vindt plaats in de vorm van botsingep met een ander rijdend voertuig. Hét in totaal aantal ongevallen op kruispunten in 1965 bedroeg 22.455. Hierbij werden 724 mensen gedood en werden 1343 personen zwaar- en 8298 licht ge wonde Het staat volgens het verbond voor veilig verkeer vrijwel vast dat een groot deel van ongelukken op kruis punten worden veroorzaakt door overtreding van de voorrangregels en door onoplettendheid. Uit de ongeval lenstatistieken blijkt verder dat 49 procent van alle kruispuntongelukken gebeuren binnen de bebouwde kom en 25 procent daarbuiten. Op grond van de gegevens dat kruispuntongevallen voor 82 procent kunnen worden teruggebracht op aan rijdingen tussen rijdend verkeer, waarbij in het bijzonder de kwets baarheid van de bromfietsers en voetgangers naar voren treedt, zal de voorlichting namelijk aan deze ca- tegoriën weggebruikers aandacht be- Welke risico's bijvoorbeeld voet ganger op kruispunten lopen blijkt uit het NIPO-onderzoek, dat enige weken geleden in opdracht van het verbond voor veilig verkeer werd verricht. Hieruit bleek dat bijna de helft van de Nederlandse bevolking niet op de hoogte blijkt te zijn van de nieuwe verkeersregel, dat be stuurders op kruisingen onbelemmer de doorgang moeten verlenen aan rechtdoorgaande voetgangers op de zelfde weg. In het kader van bovengenoemde actie, die tot 1 oktober duurt, zijn in samenwerking met de Amsterdamse verkeerspolitie drie televisiespots ge maakt, worden er 10.000 raambiljet ten en 5000 affiches verspreid, ter wij in meer dan duizend wachtka mers een instructieve wandkrant komt te hangen Kruispunten vormen zowel binnen als buiten de bebouwde kom zeer ge vaarlijke plekken voor het verkeer. Bijna de helft van alle verkeerson gelukken, die in Nederland gebeuren vinden plaats op kruisingen van we gen. Op de rechte weg gebeurt 49.5 procent van de ongevallen, op kruis punten 43.3 procent en in bochten ruim 7 procent. Meer dan 80 procent van de on- MAHUTTE JR. TOCHTSTRAAT 50 Speciale \anbieding VERF LATEX 11 1 MUURVERF Een groot aantal ongelukken, dat op kruispunten gebeurt, kan zo zegt het verbond, worden voorkomen wanneer alle bestuurders van voertuigen zich houden aan de volgende gedragsre gels: Weest bij het naderen van een kruising extra oplettend, zodat men de tijd heeft om alles wat er op en om de kruising gebeurt in u op te ne men en de vereiste maatregelen te treffen. (Zoals bijvoorbeeld: snel heidsaanpassing, tijdig afremmen, stoppen, richting aangeven, voorsorte ren, enz.). Weest bedacht op langzaam ver keer. (Rechtdoorgaande voetgangers mogen niet door afbuigend verkeer op dezelfde weg gehinderd worden). Betracht duidelijkheid bij het rich ting aangeven en voorsorteren en houdt er tevens rekening mee dat an dere weggebruikers onduidelijk kun nen zijn. Houdt u ook bij en op kruisingen aan de voorrangsregels, maar sta niet op uw voorrang als u merkt dat dit de veiligheid op de kruising in gevaar brengt. Zorg te allen tijde dat u niet op de kruising hoeft stil te staan (bij voorbeeld om voorrang te verlenen). Teneinde een chaos op kruispunten Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze zwarte lak schoentjes m 36 t/m 41, per piar voor a arte lak zomer- Duur van de Oprulnii 13 juli tot 3 augustus. Géén t«/. of schrift, best. 't Lij kt een voor-oorlogse prijs... een paar modieuze lakschoentjes voor nog géén drie gulden... Maar ze staan er, te kust en te kèur, schattige zwarte lak schoentjes, met open hiel en strlk-garnering en zeer sterke anti-slip zool, uit de normale series van 8.75, een schoentje om zó in weg te stappen! 'J'ijd om zijn geliefde sport, het schieten, te beoefenen, heeft ae heer J. H. Alewijn deze week nog niet gehad. Dat was vorige week beter, maar toen had hij het als beheerder van de enige camping die Rotterdam telt, ook minder druk. In vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, waren er min der overnachtingen. Maar deze week is het het aantal ovérnach- tingen op de camping, die aan het Blijdorpplein ligt ingeklemd tus sen de Kanaalweg en de Stad- höudersweg, weer normaal. Dat wil zeggen, ongeveer 3000 over nachtingen per week. Toch ademt de camping een sfeer van rust. De tenten en caravans staan er niet zoals op talrijke cam pings aan de kust, rij aan rij. Er is ruimte genoeg. Enkele Denen spelen badminton; een paar kinderen maken ruzie om een Jokarispel en op het ter ras bij de kantine zit iemand van een pilsje te genieten. Maar Alewijn heeft het druk. Om de haverklap komen kampeerders zijn kantoortje binnen stappen om inlichtingen, om zich voor één of twee overnachtingen te laten inschrijven of om hun paspoort op te halen omdat zij er weer vandoor gaan. .•De meesten blijven hier maar een of twee dagen", vertelt de heer Ale wijn. ,,Een enkeling bÉjft wel eens een hele week staan, maar dat is toch een uitzondering. Langkampeer- ders hebben we hier niet. Ze komen eigenlijk langs om de stad even te zien. Er komt hier van alles; per sei zoen hebben we gemiddeld 64 nationa liteiten. Je kunt ook niet zeggen dat er yan een bepaalde nationaliteit meer. mensen komen. Alleen deze week hebben we bijvoorbeeld weer meer Scandinaviërs. Dat duurt zo'n 14 dagen en dan neemt het weer af. Verder komen er Engelsen, Fransen, Duitsers, Amerikanen, Australiërs Nieuw-Zeelanders, enfin noem maar op". Veel mogelijkheden tot recreatie zijn er op de camping niet. Dat is eigenlijk ook niet nodig, want dr kan tine is 's avonds omstreeks half elf vrijviel leeg. De meeste kampeerders zijn dan zo moe van een hele dag rij den of door de stad slenteren, dat ze al in hun slaapzak zijn gekropen. Er is op de camping altijd plaats. Verreweg de meesten zoeken het zelf uit maar een enkeling wil soms een plaats aangewezen krijgen, omdat hij er zelf geen kan vinden. De camning Rotterdam beschikt ook over een flink aantal slaapcabines die elk twee bed,- den tellen. Daarvan zijn ey op het ogenblik maar een paar „bewoond" dankzij het redelijk goede weer. Als het flink regent is er echter meer animo voor. Maar ze worden ook ver huurd aan de kampeerder die 's avonds laat aankomt en dan geen zin meer heeft om zijn tent op te zetten. Goede camping De camping staat overigens goed aangeschreven bij de kampeerders. Zij wordt door de gemeente dan ook uitstekend onderhouden. Papier en af val ligt er nergens en om de tien da gen wordt het gras gemaaid. Boven dien is de ligging voortreffelijk: vlak bij rijksweg 13 naar Den Haag en de tunneltraverse die naar het Zuiden voert. En de kampeerder die zijn auto op de camping wil laten kan, als Wijkverpleegsters verlenen hulp aan vakantiegangers Vakantiegangers, die in hun woon plaats regelmatig hulp ontvangen van de wijkverpleegster van een kruisvereniging, kunnen deze ver pleeghulp in overleg en in over eenstemming met plaatselijke rege lingen ook verkrijgen op het va kantie-adres.. Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn wanneer het het geven injecties betreft. De eigen huisarts dient de vakantieganger dan een briefje met enkele gegevens mee te geven voor zijn collega in de vakan tieplaats. Ook de wijkverpleegsters in de twee plaatsen zullen elkaar over de patiënt(e) dienen in te lichten. Als iemand, die met vakantie is, ziek wordt en er een arts bijroept, kan daarna ook de hulp van een wijkverpleegster ter plaatse worden verkregen. Als de betrokkene nog niet lid is van een kruisvereniging, zal een noodlidmaatschap moeten worden aangegaan. Buitenlanders, die in ons land hun vakantie doorbrengen, kunnen bij ziekte eveneens hulp van een wijk verpleegster verkrijgen. Ook deze pa tiënten dienen eerst een arts ter plaatse te consulteren. Deze kan hen zo nodig naar een wijkverpleegster van een der kruisverenigingen verwij- Voor Jolige sportieve vaders en moeders, die met hun kinderen In de vacantie een gezellig spel willen spelen, bulten... of die hun kinderen een fijn spel gun nen, zonder gevaar voor buur- man's ruiten... is dit complete badmintonspel bedoeld. Badmintonsets, met 2 rackets In de grote wedstrijdmaat (65 cm) en een echt veren shuttle- voor een ongekend lage prijs, voor nog géén vier gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze badmintonsets, com- pleet in handige foudraal ver- pakt,- voor gezonde lichaams beweging buiten, twee rackets met 1 veren shuttle Duur fan de Opruiming 13 juli tot 3 augustus. Géén tel. of schrift, bi Een boeiende instuif in Rotter dam is gedoemd te verdwijnen door de grote zalennood. Het is de in stuif ,,Het Kraaiennest"een afde ling van de landelijke organisatie In stuif Jong Nederland. Het Kraaien nest is door plannen tot een interne organisatiewijziging plotseling ge dwongen een andere zaal te zoeken om de jongeren te ontvangen en dat is een opgave die niet gemakkelijk is. Niet gemakkelijk? Onmogelijk! Het Kraaiennest heeft tot nu toe altijd heel plezierig gewerkt in de zaal van het Parochiehuis aan de Noordsingel. Elke zaterdagavond was er instuif. Daar was heel wat belangstelling voor. Het Kraaiennest telt op papier zo'n 700 leden en za terdags waren daar altijd wel een 125 van aanwezig op de instuifavond. Dat zijn toch getallen die er niet om liegen. De organisatie van de instuifavon- den was met opzet tamelijk onge bonden gehouden. Het bestuur van de afdeling zorgde er voor dat er het een en ander aan dranken te krijgen was en bovendien voor een band, die voor dansmuziek zorgde. De leden moesten dan zelf maar zien hoe ze zich het beste wensten te vermaken. Men kon dansen, men kon praten, net zo het uitkwam. Dat er iedere week ruim honderd jongelui naar toe kwamen, bewijst wel dat de instuif aan een bepaalde behoefte tegemoet kwam. Men zegt wel eens dat in de huidige tijd het verenigingsleven niet of nauwelijks een bloeiend leven kan leiden, door de zeer matige interesse van de jeugd. Het Kraaiennest bewijs^ het tegendeel. Aan het einde van het afgelopen seizoen vond een complex van ge beurtenissen plaats. Het Kraaiennest- bestuur heeft het plan opgevat van de instuifvorm over te stappen naar de sociëteitsvorm. Dat betekent ech ter dat men moet kunnen beschik ken over tenminste twee zalen, want een soos dient een afdeling te heb ben waar uitgebreid en ongestoord kan worden gedebatteerd. En dat kap niet in een ruimte waar bovendien een band moderne (dus meestal oorverdovende) muziek produceert. Toen begonnen de moeilijkheden. Het parochiehuis beschikt welis waar nog ovar een eventuele tweede zaal, maar het kerkbestuur was niet van zins deze zaal zonder meer be schikbaar te stellen. Reden: ook an dere groepen moesten over deze zaal kunnen beschikken wanneer dat zo uitkwam. Bovendien zou de zaal- huur van het ene seizoen op het an dere worden verhoogd met 70 pro cent, De nieuwe brandweerverorde ning veroorzaakte een daling in het toegestane aantal bezoekers van 40 procent, wat weer een inkomstenda ling betekende van 33 procent. Al met al een weinig perspectief biedende zaak. Het bestuur van Het Kraaiennest is er ook vrij moedeloos onder geworden. Wat het gaat wor den in september wanneer eigenlijk weer moet worden begonnen, is nog allerminst duidelijk. Een trieste zaak. Door gebrek aan een beetje accom modatie wordt op deze manier een groep Van maar even 700 jongelui op hun zaterdagavond de mist in ge stuurdEnfin, het Kraaiennest- bestuur doet nog vlijtig zijn best een oplossing te vinden. Contactadres. Th. Gennissen, Adrien Mildersstraat 90c, tel. 257546. dan bij ons. Wat de kust betreft: oorspronkelijk wilden we naar Rozen burg maar ik ben op een gegeven ogenblik verkeerd gereden. Tenslotte zijn wé in Rotterdam naar de politie •gegaan. -Die is zo Vriendelijk geweest ons de weg naar deze camping te wij zen. Nu hebben we ook de Rotterdam se havens bezocht. Dat is een gewel dige ervaring". Schone straten De heer Gray Young, gestationeerd bij de Canadese luchtmacht in Duits land was bijzonder te spreken over het goede weer dat hij hier had ge troffen. ,.Ik ben al vier jaar in Duits land gestationeerd en het is de eerste maal, dat mijn vrouw en- ik met de kinderen in Holland op vakantie zijn. De camping hier vind ik prachtig en Rotterdam is mij in de eerste plaats opgevallen door de schone straten. De mensen die we tot nu toe ontmoet hebben waren erg vriendelijk, maar het verkeer vind ik wel erg ingewik keld. De heer Young vertelde nog, dat hij ook het molengebied van Kinder dijk al had bezocht. Morgen, vrijdag is zijn vakantie voorbij en dan ver trekt hij weer naar Duitsland. Tenslotte spraken we met de heer De Man die op oer-Hollandse klom pen bezig was de sponningen van zijn caravanruiten te schuren. De heer De Man vertelde, dat hij hier al voor het zevende jaar staat. „Ik ben geboren Rotterdammer, maar ik heb 30 jaar in Indië gewoond. Toen ik in '58 te rug kwam, had ik geen zin meer om in de stad te wonen Trouwens, Rot terdam was helemaal veranderd. Nou, en een huis kopen was mij te duur, zodat mijn vrouw en ik een ca ravan kochten. Nu zijn we acht maan den van het jaar in het Zuiden; Spanje, Marokko, Tunis. Daar gaan Zo'n Opruiming is heus niet voor niets... en ook ons magazijn van foundations en step-lns ging op de kop„. Daarom gaan wij deze partij panties en step-ins verkopen voor ongekend lage prijzen. Een grote partij Panties en Step-ins, de moderne founda tions, uit de series van 5 tot 8 gulden, waarvan wij twee voor beelden geven: Panty van Helanca stretch van 7.95 voor nog géén vier gulden. Step-in van Lycra stretch van 5.95 voor nog géén drie gulden. Step in hij naar de stad wil. vlak voor de toegangsweg op de bus stappen die hem naar het centrum brengt. Uiteraard kunnen we dit artikeltje over de camping niet besluiten zon der de mening van enkele kampeer ders. De eerste die we spraken was de heer West uit Coventry (Enge land), die juist bezig was zijn auto te repareren. Hij vertelde ons, dat hij voor de eerste maal in ons land was. Op onze vraag hoe hij over Holland in het algemeen en Rotterdam in het bijzonder dacht antwoordde de heer West: „Ik heb helaas nog geen tijd gehad om de stad te bezoeken, dus over Rotterdam heb ik geen mening. Wel vind ik, dat de wegen in dit land beter zijn dan in België. Daar heb ik zelfs twee lampen verloren en ook m'n banden hebben nogal te lijden gehad. Overigens blijven wij hier maar vier dagen en in die tijd willen we de grote steden bezoeken en naar de plaatsen gaan waar men nog in speciale klederdrachten loopt". Omdat er op de campings aan zee geen blaafs meer was, hadden de heer en mevrouw Körbel uit Saar- brücken (Duitsland) hun bungalow tent maar in Rotterdam opgeslagen. „Ik had wel liever aan zee gezeten", aldus de heer Körbel, „maar het be valt ons hier ook goed. We zijn van plan veertien dagen te blijven. Wat mij in Holland vooral is opgevallen, is het goede wegennet. Dat is beter we in de herfst naar toe en tegen de tijd dat het hier zomer wordt komen we weer naar het Noorden. Maar ik ga altijd hier op de camping staan. Duur Dit is werkelijk een zeer goede camping. Dat is natuurlijk ook te dan ken aan de leiding. Het is allemaal zo schoon hier hé. Het enige wat mij tegenvalt is de prijs. Die vind ik veel te hoog. Ik betaal 120 gulden per maand om hier te staan. Dat is me nogal wat. Mevrouw De Man: ,.maar verder is het hier een heerlijke camping hoor. Geen hardspelende radio's, geen los lopende honden. Als er een hond niet aan de lijn loopt dan krijgt de eige naar van meneer Alewijn onmiddel lijk een waarschuwing. Als je zoals wij, al zoveel jaar hier komt, krijg je natuurlijk ook een bepaalde ken nissenkring. En het is altijd een feest wanneer er een bekende aankomt. Je «ntmoet elkaar ook weer op andere campings. We hebben overal kennis sen. waar we ook komen; Hollanders, Amerikanen, Engelsen... De komende winter willen we weer naar Marokko maar ja, we moeten natuurlijk afwachten hoe de situatie zich ontwikkelt. Dat kun je van te vo ren toch niet zeggen. Maar eerst gaan we over een paar dagen naar Dene marken". te voorkomen wijst het Verbond voor Veilig verkeer er met klem op dat wanneer er gewacht moet worden op verkeer van rechts, dit wachten dient te geschieden vóór de aanwezige of denkbeeldige stopstreep. WESTKRUISKADE 4-5-6 TEL.124076 (naast Arena Theater) ALTIJD 20%-30% VOORDELIGER (DESGEWENST CREDIETSERVICE)

De Havenloods | 1967 | | pagina 11