0 artens 75.- GOEDKOPER De Druiventros groeit in St. Anna Zusterschool Gezonden zetten zich in voor gehandicapten DICK MARREE VERLAAT HERMES-GELEDEREN rapport Uit het opruiming opruiming H.V. VEREEMGDE GLASFABRIEKEN «ra slasswdhks - EEN VOORJUFFROUW - ENKELE SORTEUSES KAMER NYLON TAPIJT IMBflffHB'B'l DE HAVENLOODS DONDERDAG 13 JULI 1967 13 S dsm windschermen scheerlijnen en haringen in foudraal boodschaptassen, geheel con trasterend jtö /fa X afgepaspeld, .jggj. in cognac, Sf M voor Duur vin de Opruiming - 13 juli tot 3 augustus. G"n t«f. of schrift, best. drie Paar nylons 20 denier naadloos m>oro ol P»aln INDE HOOGSTRAAT PRODUKTIEBEDRIJF SCHIEDAM In ons bedrijf zijn plaatsingsmogelijkheden voor: (halve dagen van 12.3017.30 uur) (halve dagen van 12.3017.30 uur of hele dagen) De sorteüses controleren de flessen en potten, welke in onsbedrijf gemaakt woeden. Leeftijd van 1840 jaar. Belangstellenden kunnen: zich dagelijks tussen 911 uur melden op de afdeling personeelszaken: telefonisch eèn afspraak maken of nadere informaties inwinnen (toestel 69). BUITENHAVENWEG 114—116 - SCHIEDAM - TEL. 26.02. 00 Sterk en praktisch nylon tapijt met gerubberis- eerde rug. Kamerbreed, dus naadloos van plint tot plint. In goud, apricot en rood. Kompleet gelegd en helemaal geplakt, in een kamer van 500 x 380 nu Duizenden van deze luxe SKA1 tassen zijn er verkocht en de vraag blijft maar 'toenemen! Geen wonder, want het is een toonbeeld van vakmanschap, puntgaaf afgewerkt, met solide rits en brede soufflé, een tas uit de luxe serie... die U voortaan iedere dag gaat gebruiken. Skai tassen van 12.75... ideaal voor een massa boodschappen of de weekends (en U weet 't, SKAI is sterker dan leer en blijft soepel...) verkopen wij voor nog géén zeven gulden. Geniet meer van het buitenzijn door zo'n windscherm mee te U tovert altijd een plekje „uit de wind" waar U beter en ge rieflijker van zon en frisse lucht kunt genieten. Nu hebben wij een speciale aanbieding van windschermen, 300 cm lang en 135 cm hoog met versterkte onderzoom, met 4 driedelige stokken, 6 scheerlij nen en 6 haringen. Nu koopt U Uw windscherm, compleet met suwide foudraal voor nog géén zeventien gulden. In onze Kousen afdeling een on gekende stunt, die U beslist niet mag mislopen. Drie paar naadloze Micro of Plain Nylonkousen, 20 denier voor de prijs van één paar... gloednieuw van de fabriek, in diverse modekleuren. Naadloze kousen, voor nu in de vacantie of straks in de herfst, j per drie paar voor nog géén een gulden tachtig. ER zit een klein stukje geschiede nis aan „De Druivertros" zoals deze bezig is zich te ontwikkelen in enkele lokalen van de oude St. Anna Zusterschool in de gelijknamige straat in Schiedam. Zoals veel andere jonge mensen doen, in een zaak aan de Mgr. No- lenslaan werd een praatje gemaakt om de lege avondtijd door te brengen. „We moesten iets zien te vinden om te dansen en te praten", aldus een suggestie die werkelijkheid werd. Want een leuk zaaltje bij de nieuwe r.k. kerk aan de Mgr. Nolenslaan kwam ter beschilling. Dat was begin 1966. Evenwel duurde de pret niet lang, omdat er geen vergunning kon worden verkregen. Toen waren goede raad en een nieuw centrum duur. Ook pastoor K. de Boer trok zich het lot van de dolende jonge mensen aan en uiteindelijk gelukte het van de gemeente de beschikking te krijgen over enkele lokalen van genoemde schqol, die in verre staat van verval was komen te verkeren. Het gebouw was reeds flink op weg zichzelf te slopen, waarbij vooral het plafond voorop ging. Zo scheen het voor het bestuur van „De Druiventros", zoals de club zich-, zelf tot naam had gekozen, een hope loze taak om van de twee vunzige lokalen welke beschikbaar kwamen iets gezelligs te creëren. Dat het daar mee nu hard op weg is wijst op een vasthoudendheid en een wil om iets te berieken- Dit bestuur bestaat uit de heren Manfred Kuiters, Cor de Vries, Mijn- dert van Doorn en Ruud v. d. Win kel, die vele vrije uren besteden om straks een gezellige „tent" te kunnen bieden aan degenen, die nu op veili ge afstand dit karwei volgen. „Na tuurlijk komt er zo nu en dan nog wel iemand helpen, maar het is echt geen massale aanpak", vertelt het viertal al zagende en vervende. Er zijn aangrenzende lokalen, al thans, zoals die eertijds werden gehe ten maar nu in zwaar vervallen staat verkeren en er getuigenis van afleg gen, welk een verandering reeds zijn verkregen. Er is een totale vloeroppervlakte van 18 x 6,5 meter, waarvan 5x6 meter tot dansvloer wordt ingericht, voor het overige een stukje podium, een bar en een ruimte voor stoelen en tafeltjes, omdat het echt niet de bedoeling is „De Druiventros" alleen maar een dansgelegenheid te doen zijn. Men kan er komen praten, spelen enz. Een probleem wordt straks wel hoe tot een vergelijk te komen met de diverse drumbands die thans in andere lokalen 's avonds oefenen, om dat het geluid niet binnen die lokalen beperkt blijft. Een gehandicapte in Groningen ver telt over zijn of haar moeilijkhe den aan een lotgenoot of lotgenote in Zeeland. Iets dergelijks kan ook ge beuren jegens iemand in Australië, Engeland of één van de Europese lan den. Dit is mogelijk dank zij het werk van de vereniging O.D.I.O.-Contact- dienst, Ontspanning door Inspanning Omroep, waarvoor in Schiedam de heer J. A. M. Weygertze, Roonse- straat 14b zich inzet. Hij stelt zijn bandrecorder en tijd beschikbaar om gehandicapten die eens een praatje willen maken met vrienden en vrien dinnen elders in ons land of de we- Het is het werk van een vereniging, die geestelijke steun wil geven aan lichamelijk gehandicapten en chroni sche zieken, waardoor mede hun zelf werkzaamheid wordt ontwikkeld. Men heeft werkende leden, ook donateurs (f 5 per jaar). Het is een niet-politieke vereniging voor alle gezindten. In 1963 voelde de heer Weygertze zich tot dit goede doel aangetrokken en regelmatig trekt hij ër nu met de bandrecorder op uit naar Schiedamse gehandicapten om met hen een praat je te maken op het bandje, dat wordt gezonden naar een andere gehandicap te. Men tracht nl. in iedere stad me dewerkers te vinden, die bereid zijn zowel een bandje te gaan opnemen met eigen bandrecorder als bandjes af te draaien voor gehandicapten, waarvan er velen aan huis zijn ge- De heer J. A. M. Weygertze met zijn assistenten bij de bandopnamen. bonden en niet in staat om te schrij- De vereniging, en ook de afdeling Schiedam, zoekt nog steeds zowel me dewerkers en medewerksters en con tact met gehandicapten, die bij dit zo goede werk betrokken willen worden. De heer Weygertze heeft tot dusver alles zelf kunnen financieren en ook een aantal van zijn meest jeugdi ge medewerkers steunen daarin. Bij de uitbreiding van het werk is echter wel financiële hulp nodig die kan worden verleend via giro: 343765. Getracht wordt om contacten te leg gen met gelijkgeïnteresseerden, niet alleen wat betreft hobbies, doch ook van oorspronkelijke beroepen. Er is ook een speciale jeugdgroep van 12- 18 jaar die aan het werk steun geeft. Nu het werk toeneemt, zal de heer Weygertze graag contact krijgen met belangstellenden in Schiedam. Vrijdag en zaterdag verkopen 'wij deze fraaie weekend- of TAOUWE DAMSMA, een der eerste voetbalavonturiers, toen bij ons in Nederland het z.g. wilde betaalde voetbal zijn entree deed, is tegenwoor dig trainer van de voetbalvereniging Bloemhof, een al zeer oude club in Rotterdam-Zuid en momenteel uitko mend in de tweede klasse van de af deling Rotterdam. Deze Damsma, die het hele metier van het betaalde voetbal heeft doorlopen en die via Neptunus vieer op zijn punt van uit gang terug kwam, CVV, voetbalt zelf 'al enkele jaren niet meer, maar doet het bij Bloemhof uitstekend. Damsma is wat ontstemd, omdat Dick Marree, sinds een jaar semi- prof bij Hermes DVS, door deze ver eniging niet zonder meer wordt vrij gegeven om als amateur te gaan voetballen bij de onder zijn leiding staande tweede klasser Bloemhof. Marree zou een vrijkoopsom hebben moeten betalen. Gezien de prestaties van Marree zal die vrijkoopsom, het bedrag werd niet genoemd, beslist niet hoog zijn geweest. Desgevraag vertel de ons de heer Dolaart, manager van Hermes, „Een afkoopsom, zo zou ik het niet willen noemen. Kijk we hebben Marree van Neptunus aange trokken, voor het normale bedrag dat voor een amateur betaald moet wor den. Daarnaast is er voor training, coaching en dergelijke geld geïnves teerd voor Marree. Dit alles is er in een jaar niet uitgekomen. Marree wil de het aangeboden contract niet teke nen, omdat hij liever weer de ama- teurstatus terug wil krijgen. We zijn toen om de tafel gaan zitten en tot een resultaat gekomen," aldus de heer Dolaart. Wat Damsma dus een afkoopsom noemt, ziet de heer Dolaart als een aflossing in de kosten die Hermes voor Marree heeft gemaakt. Het lijkt ons wel een duidelijke zaak, vooral als men weet dat de echtgenote van Mar ree de kantine gaat drijven op het complex van de vereniging uit Rotter dam-Zuid. Marree heeft waarschijnlijk het voorbeeld gevolgd van Fonhof, die ge lijk met hem van Neptunus een over stapje nam naar Hermes DVS. Fonhof is ook een jongen uit Rotterdam-Zuid. Hij kwam bij Neptunus terecht via Coal. Hij gaat echter niet terug naar deze vereniging, rrtaar naai- DOK ook al spelend in de tweede klasse van de afdeling Rotterdam en een buur van Bloemhof. Naar men zegt, gaat ook mevrouw Fonhof een kantine beheren en wel die op het complex van DOK, gloednieuw en prachtig gelegen in de Zuiderparkgordel. De heer Dolaart vertelde ons ver der, dat bij Hermes DVS alles bij het oude blijft. Nieuwe krachten zullen er niet gekocht worden en men wil gaan putten uit de jeugd. Twee jèugdspelers, Van Baarle en Bakkes hebben al een contract getekend. De enige echte nieuwkomer is Ton Ruts, waardoor men weer over twee keepers kan beschikken. Al de overige spelers hebben het contract verlengd, uitge zonderd Flaes en Heykamp. Zij heb ben zich op de tansferlijst laten zetten maar het gaat er op lijken dat er voor hen geen gegadigden zijn. Met Van der Heijden, geleend van Xerxes is de zaak nog niet geheel rond. Wanneer hij bij Hermes DVS zal blijven, zal de penningmeester in de beurs moeten tasten. Indien Mon ster, na de ernstige liesblessure door de dokters geheel fit wordt bevonden, zal ook hem een contract worden aan geboden. De heer Dolaart speet het ook ge weldig, dat de betaalde jeugd niet meer in een competietie zal kunnen spelen. Aan de andere kant had hij er begrip voor, dat verschillende beta lende verenigingen de financiële las ten niet meer kunnen dragen. „Daar om juich ik het voorstel van Feij en- oord om toch tot een competitie van die jeugd te komen, voor in de buurt liggende verenigingen van harte toe. Wij gaan daar zelfs mee vooruit, want nu zullen we spelen tegen de jeugd van Feijenoord, Sparta en ADO. Daar kregen we voorheen de kans niet toe, omdat wij met onze jeugd in een la gere klasse speelden". Hermes DVS gaat de nieuwe com petitie in feite deze week al beginnen, want dinsdag zijn de eerste trainingen al weer begonnen. Van de Moer zal ook dit seizoen weer de trainer zijn. De heer Dolaart blijft vol vertrouwen in zijn ploegje contractspelers en hoopt het nieuwe seizoen goed mee te draaien. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze naadloze Micro of Plain 20 Denier Nylons, per 3 gelijke per drie paar voor Vrijdagavond 21 juli om 8 uur wordt door de wethouder voor on derwijs en culturele zaken, mevr. G. D. de Graaff een expositie van beel den in het Julianapark te Schiedam geopend. Tegelijkertijd met deze expositie wordt in het stedelijk museum een tentoonstelling van kleinplastiek, te keningen en collages gehouden door deelnemende beeldhouwers. Beide exposities zijn geopend tot en met 20 augustus. Bij slecht weer vindt de opening der expositie in het museum plaats. Er wordt geverfd, gezaagd en ge timmerd om van het vervallen schoollokaal een gezellig clubhuis te maken. Maar goed, dat is voor later zorg. Voorlopig valt er nog genoeg te doen „De Druiventros" het gezellige aan zien te geven. Met veel kunstzinnig heid, handigheid en ook zuinigheid wordt daaraan gewerkt. Want veel geld mag het allemaal niet kosten. Daarom wordt overal vandaan een en ander opgescharreld, waarbij pastoor De Boer voorop gaat. Zo kon een oude parketvloer op de kop worden getikt, die het als dansvloer straks goed zal doen. Het dak is opgeknapt en de stevige regenbui toonde aan, dat op dat terrein nog wel iets tè doen viel. Er wordt getimmerd, gezaagd en geverfd dat het een lust is en het wegwerken van de zoldering stelt voor aparte problemen. Maar het lijkt er al op, dat „Dé Druiventros", die straks alleen voor leden toegankelijk zal zijn, over een gezellige ruimte gaat beschikken. De financiën geven wel zorgen, maar ook dat is een deel van de taak van pastoor De Boer. Maar in gezamenlijke arbeid krijgt de Schiedamse jeugd in het a s. najaar een goede ontspanningsgele genheid bij. compleet met 4 tentstokken De Schiedamse politie heeft in één van de krotjes in de Brandersbuurt een hoeveelheid goederen, waaronder oude matrassen weg laten halen, om dat omwonenden er over hadden ge- klaagd, dat jongens en meisjes er des avonds feestjes hielden en tot diep in de nacht daar bleven. Een aantal lege flessen toonde aan, dat ook drank werd gebruikt. Zoals ook enige tijd geleden ge beurde, heeft een pseudo-tuinman in Schiedam weer zijn slag geslagen met het verhaal dat hij een bejaarde dame deed over opknappen van haar tuintje. Na een halfuurtje werken presenteerde hij een rekening van f 120. Toen de dame bezwaar maakte deelde de man mee, dat de dame de helft van genoemd bedrag van de A.O.W.-uitkering terug zou ontvangen, waarna het slachtoffer betaalde. Dank zij de oplettendheid van een bewoonster van de Havendijk heeft de politie een 24-jarige zeeman ge arresteerd, die uit de tank van een geparkeerde auto een hoeveelheid benzine had gestolen door middel van een hevel. Toen de man bemerkte, dat men hem in de gaten had, reed hij snel weg, doch liet een emmer en deken achter. De vrouw had het num mer van de auto genoteerd. Een 92-jarige Schiedammer werd op straat aangesproken door een auto bestuurder die zei, dat hij goedkope stof voor een kostuum had en of de oude heer daarin geïnteresseerd was. Hij stelde voor de man naar huis te rijden, hetgeen gebeurde. In huis werd de koop gesloten. Toen de oude man zich even verwijderde uit de ka mer, ging de „koopman" er met f 600 vandoor. De politie beschikt over een goed signalement van de dief, die van een vrouw vergezeld was. Wel heel wonderlijk kwam de 39- jarige vertegenwoordiger D. J. v. d. L. uit Vlaardingen er zonder enig let sel af, toen hij op de nieuwe rijks weg te Schiedam nabij de Sporthal bij een snelheid van ruim 100 km met zijn auto over de kop sloeg. De oor zaak hiervan was, dat een onbekend gebleven autobestuurder die voor hem reed, onzeker was in het kiezen van de rijbaan zodat v. d. L. sterk moest remmen en enkele malen over de kop sloeg. Hoewel zijn auto zwaar was beschadigd en o.a. de ruiten vernield, kon de bestuurder weer in zijn auto stappen en zijn weg vervolgen. Ingebroken is in de fabriek N.V. Leygraaf aan de Nijverheidstraat, waar tien regenjassen en een colbert kostuum werden gestolen. Ingebro ken is ook in de kantine van de korfbalclub Schiedam en eveneens van S.V.D.P.W., waar in beide geval len consumptieartikelen werden ge stolen. Beelden in Julianapark Vrijdag en zaterdag- verkopen wij deze windscher men met 4 tentstokken, 6 meta len haringen, 6 scheerlijnen met spanners, alles compleet In

De Havenloods | 1967 | | pagina 13