6 UKiilfami JW Roerig jaar van Maasdijkse openb. school afgesloten „Kraak voor een voorlopig van de baan Fa. DE BQEVé-GöTZ OPRUIMING Mac Muzzle en het geheim van de Gouden Boeddha ixiQstertj opruiming WASAUTOMAAT leclanché opruiming '60 2 S'd. VI. DE HAVENLOODS DONDERDAG 13 JULI 1967 SCHIEDAM HERVORMDE GEMEENTE GROTE KERK: 10.00 uur drs. R. H. Wissink, 17.00 uur ds. J. van Dijk, Zwartewaal. BETHELKERK: 10.00 uur ds. W. S. Bakker, Rotterdam. OPSTANDINGSKERK: 10.00 uur de heer G. A. Bruin, Rijswijk. VREDESKERK: 10.00 uur ds. J. G. Jansen. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL DE RANK: 8.30 uur ds. J. G. Jan sen, Schiedam, 10.00 uur ds. P. J. de Bruijn, Groningen, 19.00 uur ds. J. C. Neeleman, Pijnacker. GEREF. KERK OOSTERKERK (Rotterdamsedijk 289): 10.15 uur ds. P. R. Everaars, 5.00 uur geen dienst. KETHEL ,,DE ARK" (Zwaluwlaan 103): 9.00 uur ds. P. R. Everaars, 5.00 uur ds. S. van der Veen, Delfs- haven. MAGNALIA DEI KERK (Albarda- straat 69): 9.00 uur ds. S. van der Veen, 5.000 uur ds. P. R. Everaars. „DE GOEDE HAVEN" (West- frankelandsedijk 1): 10.00 uur ds. L. J. Schalekamp, Hilversum, 5.00 uur geen dienst. JULIANAKERK (Burg. Knappert- laan 29): 10.15 uur ds. S. van der Veen, 5.00 uur ds. L. J. Schalen kamp. Ned. Prot. Bond Westvest 92, 10.30 uur ds P. C. Boele uit Utrecht. Geref. kerk (vrijgemaakt) Westvest 30. 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Kerkgemeenschap tot verbreiding van de Geref. Leer. Lange Nieuw- straat 67 10 en 17 uur ds. H. Hof man. Evang. Luth. Gemeente. Lange Nieuwstraat 10 uur ds. W. L. Stein- hart, emeritus predikant uit Utrecht. Oud Katholieke Parochie. Dam. 10 uur H. Mis. Hersteld Apostolische Genootschap. Stadhouderslaan 9.30 en 16 uur dienst. Mission to the Seaman Anglikaanse diensten in de kantine Wilton-Fijen- oord, iedere le, 3e en 5e zondag van de maand om 9 uur. Rev. Chr. Reeves B.A- Leger des Heils. Lange/ Haven 27. Samenkomsten 10 en 18.30 uur. Lei ding majoor en mevr. van Gestel-Ver- rijk. Gemeente van Jehova's Getuigen. Tuinlaan 50. 18 uur Openbare toe spraak, 10.30 uur Wachttoren studie. Baptisten gemeente. Gebouw Irene 19 uur. dienst. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie. Gebouw Irene 10 uur ds. C- J. v. d. Graaf uit Putten, 16 uur ds. L. Vroeg- indewey uit Delft. Chr. Geref. Kerk Warande. 9.30 uur Leesdienst; 2.30 uur ds C. Verhage uit Den Haag. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9 00 tot 17.00 uur, behalve op zater dag en zondag: kinderportemonnee met inh.; suède damestas met inh.; zwarte damestas met inh. ring met 2 sleutels; een map foto's; zwarte re- genbroek; alpinopet; wit kmder- echoentje, R; herenvest; houten ge zondheidssandaal jongenspetje. MAASSLUIS Hervormde Gemeente: Grote kerk 10 uur ds K. M. Vogel, 19.00 uur ds H F Meijer. Ichthuscentrum 10 uur ds H. F. Meijer, Doopdienst. Ger. kerk: Immanuelkerk 9.30 uur ds E. J. Duursema. 4.30 uur ds K. W Dercksen. Maranathakerk 9.30 uur ds K. W. Dercksen, 19 uur ds E. J. Duursema. Andreaskapel ds K. W. Dercksen. R.K. Kerk: H.H. Peterus en Pau- lus parochie, pastoor L. P. M. Ves- ter, HH Missen zijn zaterdag 19 uur, zondag 9.00 uur Hoogmis, 11 uur en 19 uur avondmis. H. Andreaspa- rochie, Noodkerk Korhoenstraat, pastoor C. J. M. Vermeulen. H. H. Missen zijn zaterdag 19 uur, zondag 8 uur en 10 uur Hoogmis. Afscheid directeur Sociale Dienst In verband met zijn benoeming te Hilversum zal vrijdagmiddag van 4— 5 uur, de directeur van de Schiedam- se sociale dienst, mr. G. J. Roelofsen in het gebouw van de dienst aan het Broersveld een receptie houden. Apothekersdienst De dienst vangt aan vrijdagavond om zes uur. Dienst apotheek Kansen Swammerdamsingel 41 te Schiedam, tel. 264917. ADVERTENTIE Speciaal handschoenenmagaiijn Karei Doormanstraat 294 Rotterdam. Beperkt aantal studenten aan Medische Faculteit Het Bestuur van de Medische Fa culteit heeft in verband met het feit dat de Faculteit nog in opbouw is be sloten zulks na goedkeuring van de Minister van Onderwijs en We tenschappen het aantal in te schrijven eerstejaars studenten voor het collegejaar 1967—68, evenals voor het collegejaar 196667 het geval was, te beperken tot 160. FABRIKANT OVERTREKT NU BANKSTEL voor bijzonder lage prijs Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel. 25 SI 11, Rotterdam b.g.g. tel. 28 34 63 hebben wij gemaakt van alles wat met optiek te maken heeft, om u eventueel in alle omstandigheden van dienst te kunnen zijn Het einde van een schooljaar wordt door de openbare school tc Maasdijk gevierd met een enigszins feestelijke bijeenkomst, waarin naast de betrok ken leerlingen ook de ouders, perso neel en vele anderen aanwezig zijn. Ditmaal kreeg deze afscheidsavond een apart karakter, want, zo zette de voorzitter van de oudercommissie, de heer Nic. van der Hout uiteen, er zijn weinig jaren voorbijgegaan, waarin zóveel is geberud rondom de school als het voorbije cursusjaar. Voor de leerlingen die nu voor het laatst op school zijn was er variatie genoeg; eerst begon men met de heer Groenenboer als hoofd, na diens vertrek naar Doetinchem werd de heer Brunnekreeft tijdelijk hoofd om Van die post te worden afgelost toen de heer De Munck, het nieuwe schoolhoofd zijn werk aanving. Voor deze was de qvergang van het ruslige Brouwershaven naar Maasdijk een belevenis. Immers, juist tevoren was de kampeerweek te Lunteren gehouden; de jaarlijkse sportdagen stonden voor de deur; de Oranjefeesten vergden alle aandacht van de schoolkinderen die In de al legorische optocht extra-goed voor de dag wilden komen en tenslotte was er de spanning van de laatste rapporten. Voldoende reden dus om de jeugd „in alle staten" te doen verkeren en dat de heer De Munck geen gemakkelijke aanvangsperiode beleefde ligt voor de hand. Maar met deze slotavond komt een einde aan deze woelige periode, al is het niet zó dat deze avond alleen maar rust belooft. Immers mej. de Jong gaat na 4 jaren deze school verlaten en de andere onderwijzers, mej. Corrie de Koning is vorige week benoemd tot druivenprinses gedurende de komende Westlandse oogstfeesten. De heer Van der Hout waardeerde de grote opkomst bij deze slotavond; vooral de aanwezigheid van burge meester D. van Heijst werd op prijs gesteld. Welkomstwoorden werden ge richt tot afvaardigingen van Volkson derwijs, kleuterschool enz. Burgemeester Van Heijst sprak de «cheidende kinderen toe en wees ér op dat, nu vrijwel allen naar een andere school gaan, het leven er niet gemakkelijker op wordt. Het be reiken van een bepaalde positie be tekent niet dat zulks uitsluitend voor Een makkelijk huishoudjapon- netje of zonncjurk, of fris, makkelijk wasbaar jurkje voor op reis, met of zonder ceintuur te dragen, keurig afgewerkt, schouders en armgaten geheel gevoerd... voor nog géén acht gulden. Een vlot model met 2 zakken en voorsluiting, normale prijs 12.90 gemaakt van stevige effen stof' met leuk linnen-effect, in een regenboog van gezellige kleuren dat Is de bijdrage van onze schorten en dusterafdeling in deze Opruiming. Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze duster-afdeling deze vlotte zomershirts, voor een prijs, waarvoor U ze zelf niet kunt maken, in vele mode kleu ren, o.a. oranje, groen, turquois, bleu enz. - maten 38 t/m 50 WwViA f Duur van de Opruiming 13 juli tot 3 aufustu!. n tel. of schrift, bait. jezelf is: ieder mens heeft een taak tegenover de medemens: helpen en steunen waar dat nodig en mogelijk is. Er zullen ogenblikken komen dat met verlangen teruggezien zal wor den naar de lagere school. Dit af scheid betekent ook een afscheid van "klasgenootjes die elk hun eigen weg gaan. Zó is deze laatste avond een mijlpaal die tot dankbare erken tenis voert voor alles wat in de jeugdjaren genoten mocht worden. Vergezeld van hartelijke gelukwen sen en goede woorden voor de toe komst overhandigde burgemeester Van Heijst aan elke leerling een ge tuigschrift, voorzien van een foto van de gehele klassegemeenschap. Ook het schoolhoofd, de heer De Munck sprak de kinderen toe, waar na op hun beurt de kinderen het le rarencorps huldigden met bloemen en geschenken. Na de pauze heeft de heer Brun nekreeft de kleurendia's vertoond die opgenomen waren tijdens de kampeerweek te Lunteren. Bloemsierkunstenaresse. Mevr. K. Zeeman-Voois te Maasdijk slaag de te Rotterdam voor het vaïcdiplo- ma bloemsierkunst. Sparen. Bij de postspaarbank te M.aasdijk werd gedurende de maand juni ingelegd f 11.924.30; te rugbetalingen vonden plaats tot f 7 684.40. Bij het politiebureau aangekomen werden de bende leden eerst ais sjouwerman aan het werk gezet. Ze moesten de kisten met geroofde schatten uit de vracht auto halen en naar de kelders van het bureau brengen. „Vooruit maar, mannen", zei een agent. „Hoe eerder jullie klaar zijn, hoe eerder jullie mogen gaan uit rusten op zo'n fijne strozak in een van onze geriefelijke celletjes. We zullen goed voor jullie zorgen". Maar de sjouwende bendeleden waren niet erg gevoelig voor dit soort grapjes. Ze keken tenminste erg boos. En dat werd er niet beter op, toen ze ten slotte allemaal werden opgesloten in een stevige cel, ieder in zijn eigen hokje. (Op het prentje zien we de verdorven chauffeur zitten. En geloof de tekenaar maar rustig: de anderen zijn er geen cent beter aan toe). Intussen had inspecteur d'Houwdeeghen aan een grote agent opdracht gegeven om in de kelders te gaan zitten wachthouden bij de kisten met kostbare schatten. „Een boeiende taak, maar wel een beetje saai", zei de brava man. Hij haalde zijn schouders op en toverde een flesja melk en een pakje brood te voorschijn. „Ziezo. mompelde hij. „Eindelijk tijd voor mijn avondboter hammetje. Als de inspecteur er nu nog maar voor zorgt, dat ik op tijd word afgelost, kan de rest me niet schelen". Intussen had inspecteur d'Houwdeeghen rapport uit gebracht aan commissaris Money de Pénoze. „Goed werk, d'Houwdeeghen", prees de commissaris. „Alleen jammer, dat de Kille en Heinrich ontsnapt zijn. Erg jammer zelfs. Dat zijn immers de lui, die mij in die holle Boeddha hebben gestopt. Maar we krijgen ze nog wel. Worden ze gezocht?" „Natuurlijk," antwoordde de inspecteur. „We patrouilleren overal, doen huiszoe kingen op verdachte adressen". „Gooi er ook een paar razzia's in", stelde de commissaris voor. „Die gaan er altijd in als koek". „Ik ga het meteen doen, commis saris", zei inspecteur d'Houwdeeghen. „U hoort er nog wel van". En met die woorden stoof de wakkere kerel de kamer uit. „Operuimd staat netjes", lachte de commissaris en uit een kastje haalde hij een fles, enke le glazen en een kist sigaren te voorschijn. „Eindelijk tijd voor een rustig babbeltje. Kan ik u dienen?" Dat was aan geen dovemansoren gezegd en even later zaten ze allemaal gezellig bij elkaar met glaasjes en sigaren m mond en hand. „Hoe wist u eigenlijk, dat ik in die holle Boeddha zat, meneer Mie Ya Pa?" vroeg de commissaris tussen twee slokken in. (Wordt vervolgd) Nieuwe huurder meldt zich voor pand Brandersbuurt Er heeft zich een nieuwe huurder aangemeld voor een pandje in de Setiiedamse Brandersbuurt. De heer E. van Soest heeft nl'. het gemeente bestuur gevraagd voor zijn oecume nische werkgroep „Cross over the bridge" één van de onbewoonbare pandjes af te staan, teneinde dit in te richten tot cultureel centrum. Waarom en waartoe Wij verwarren die twee nogal eens. Terwijl wij veel meer geuaat zijn bij de vraag „waartoe?", maken wij ons maar al te vaak erg druk over de vraag „waarom?". Zo zelfs dat we er soms geen genoe gen mee nemen te weten waartoe iets gebeurt. We willen dan ook nog het „waarom" weten. Ik kwam dit pas weer eens tegen bij de ge schiedenis van Jozef in Egypte. Misschien herinneren sommige le zers zich deze bewogen verhalen van de mooie Jozef die uit een soort jaloezie door zijn broeders wordt weggewerkt en in Egypte te rechtkomt. Daar wordt hij bedien de van een zekere Potifar. En dan komt er een soort verlei dingsaffaire van de kant van de vrouw van deze Potifar, die ech ter op de deugdzaamheid van Jo zef stukbreekt. De vrouw(!) laat het er niet bij zitten, keert in haar beschuldiging de rollen om en Jo zef komt „wegens poging tot aan randing van zijn meesteres" in 't gevang. De geschiedenis laat ons dan verder over het „waartoe" niet in het onzekere. Via deze ge vangenis komt Jozef waar hij we zen moet, nl. aan het hof van Fa rao en zo wordt hij van enorme betekenis niet alleen voor Egypte maar ook voor zijn vader en broers in hongersnood. Nu las ik pas dat ons in de bijbel het „waarom" van deze vrouwe lijke list verzwegen wordt. Maar er is wel een antwoord. Jozef zou in zijn betrekkelijke welvaart het huis zijns vaders vergeten zijn en toen zou God tegen hem hebben gezegd: daarom zal je meesteres je leed bereiden. Ziezo, dan is de zaak weer rond. Wc weten nu ook waarom Jozef zo in de narigheid kwam. Boontje komt om z'n loontje. Dat komt ervan als je je afkomst vergeet- Het verhaal met een moraal. Gelukkig, één „waarom" minder. De Engelsen noemen zoiets „over done". Teveel van het goede, zeg gen wij, geloof ik. Zo'n verklaring van een geschiedenis doet 't mis schien bij mensen die alles rond willen hebben. Maar het leven past er niet op. En dat wil dit verhaal ons juist zeggen. Niet op aiie „waaroms" is een antwoord. Moe ten we ook niet naar blijven zoe ken. Vergeefse moeite. Nooit zal iemand antwoord krijgen op de vraag waarom die laatste tornade over Tricht kwam en niet over Rumpt, om maar wat te noemen. Een kan zich beter afvragen toe" en naar de toekomst kijken. Misschien dat hij daar dan een antwoord op vindt. Want men sen moeten „antwoorders" zijn. Medemens De wekelijkse puzzel „Kraak voor een Knaak" die men gewoon was op deze plaats aan te treffen, wordt voorlopig niet meer geplaatst. Wij zijn van mening dat we begrip moeten hebben voor de stemming onder onze lezers en de temperaturen, waar we nu (gelukkig) al enkele weken in le ven. noden nu niet direct tot uitbundi ge herseninspanningen. Dat is één reden. Een andere re den is dat men zo nu en dan eens moet durven te veranderen. We heb ben nu een fiks aantal jaren iedere week een puzzeltje gebracht en we kunnen ons voorstellen dat er veel le zers zijn die er „goed flauw" van ge worden zijn. Daarom laten we de puz zel maar eens een tijdje achterwege Om de zaak af te ronden treft u de ze week alleen de oplossing van de puzzel van vorige week aan. Tevens maken we de (voorlopig) laatste prijswinnaar bekend. Dat is dan E. A-W. Ennik-van Wijngaarden. De win naar wil zelf echter het geld niet heb ben. Het was namelijk de bedoeling dat indien de puzzel gewonnen werd, het geld gestort zou worden op het gironummer van het Ned. Rampen fonds. Een sympathieke geste die we graag overnemen. gaan; 14. heen; 15. motor; 16. mank: 17. een; 18. Sir; 19. fes; 20. per; 21. l(aatst)Keden); 22. kalm; 23. feil;-24. na; 25. mortaliteit; 27. enig; 28. lee; 29. toom: 30. kennismaken; 34. eb; 35. loot; 36. over; 37 ze; 38. elp; 39. roe: 40. leg; 41. fee; 42. gaas; 43. Ti ber; 44. duur; 45. kuit 46. ten; 47. keur; 48. gewoon; 49. kouten; 50. neerkomen. Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon Invullen en opplakken pp briefkaart of in ge- siot.en enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtings bureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht. (blokJetters s.v.p.) De batterij Als wij duizenden overhemden van zelfstrijkende popeline ver kopen voor de normale prijs van 11.95... dan nemen wij aan dat die prijs goed ligt. Dés te aantrekkelijker is deze Opruimings aanbieding van diezelfde overhemden, een fa- briekspartij, die wij nu gaan verkopen voor nog géén zeven gulden. Zelfstrijkende popeline over hemden, van een prima kwali teit poplin, makkelijk in gebruik nat ophangen, niet strijken en morgen weer 't heert|e met een smetteloos overhemd. zelfstriikend Verticaal: 1. moreel; 2. toen; 3. rok; 4. ar; 5. poot, 6. L(laatse) K(wartier); 7. erg; 8. naam; 9. wen nen; 10. noen; 11. kaap; 12. formali teit; 13. koffiemolen; 14. helleveeg; 15. milt; 16. reet; 17. kraamheer; 18. sar; 19. sie; 22. kogel 23. liter;; 25. mik; 26. les; 27. ton; 30. nor; 31. noot; 32. aver 33;. keg; 34. blaker; 37. zeuren; 38. pauw; 41. fuut 42. Sion; 43. beek; 44. deun; 45. toe; 47. koe; 48. ne; 49. k(ilo)m(eter). Beat in Hellevoetsluis Het Rotterdams Theaterbureau Jongejan organiseert op 20 juli in Vermaat's Autohallen in Hellevoet- sluis een beatavond. Aan het pro gramma werken mede The Shoes, Vin Cardinal de Queens, Armand en Pop Groep Stilte. De avond be gint om acht uur. Vanaf het Cen traal Station in Rotterdam vertrekt om kwart voor zeven een bus, die ook stopt in Rotterdam-zuid bij het Verzamelgebouw. De fans die met de ze bus mee willen rijden naar Hel- levoetsluis kunnen kaarten bestellen bij de volgende adressen: Autorij school Jongejan, Lisbloemstraat la, Snackbar v. d. Jagt, Zwartjanstraat 52 en fruithandel J. van Heerik, Nieu we BinnenwetPt.o. busstation Jonkind- straat. De prijs van de kaarten be draagt f 6,50 incl. busreis. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze hagelwitte zelfstrijken de popeline overhemden, In de maten 36 t/m 43. Duur d» de Opruiming 13 juli tot 3 aufustus. I. o f «chrift. best. KAN HET U WAT SCHELEN?? Waarom wij een groot gedeelte van onze voorraad Zó RAZEND GOEDKOOP WEG DOEN Natuurlijk niet I DAAROM KOOP NU UW BANKSTEL EETHOEK BERGMEUBEL SLAAPKAMER BROODKAST FAUTEUIL LADENKASTJE enz. enz. Alles puntgaaf en met onze bekende garantie. interieur verzorgers GROTE VISSERIJSTRAAT80-101 TEL. 23.12.92 niet vooraan, niet achteraan, maar midden in de straat HOOGSTRAAT 85-87 - TEL. 13.70.12 (toestel 233) naast Savoyhotel, bjj Kipstraat

De Havenloods | 1967 | | pagina 2