gggfefc. Leden van "De Schie" blijven hopen op definitieve plaats Schiedamse cricketers verslaan Nijmegenaren Sportgrabbelton Verhitte gemoederen hij zomeravondvoetbal r! - PONTIAC dl? VLERK opruiming S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 13 JULI 1967 TARVO OP TAFEL - GEZONDHEID IN HUISI GEMEENTE SCHIEDAM heeft de afgelopen jaren, niet in het minst door de bemoeienis sen van de toenmalige wethouder van Sport, mr. P. van Bochove aan de rand van de stad gezorgd voor prachtige sportaccommoda ties. Over de gymnastieklokalen in onze gemeente mag beslist niet geklaagd worden, kortom wat sport en recreatie betreft steekt Schiedam gunstig af bij de nabu rige gemeenten. Natuurlijk is het niet zo, dat er wat betreft sportaccommodaties geen wen sen meer zouden zijn. Wij denken hierbij aan de verschillende voetbal clubs en andere verenigingen die een veldsport beoefenen en bij elkaar in wonen. De tafeltennisvereniging Ser vice is nog steeds zonder speelruim te, maar we denken ook aan een an dere sport, die niet zo'n groot aan tal beoefenaars telt, maar toch wat recreatie betreft een belangrijke rol vervult in het leven van tal van Schie dammers. Wij bedoelen de water sportliefhebbers en wel in het bij zonder de leden van de „Watersport vereniging De Schie". Nabij het Schiedamse industrieter rein in de 's-Gravelandsepolder heb ben een 45-tal Schiedammers lig plaats gevonden voor hun plezierjach ten en jachtjes. Zij zijn verenigd in de ..Watersportvereniging de Schie" en voorzitter C. W ,M. van de Kee- mel, vertelde ons: „Voor tal van le den is hun bootje een tweede thuis. Dicht bij de stad en toch ver ge noeg om van de natuur te genieten vertoeven kleine gezinnen in de zo mermaanden op hun boot. Moeder de vrouw is er de gehele dag en de man komt 's avonds direct uit het werk naar de boot. In de weekein den wordt er dan gevaren. Wij zijn de enige watersportvereniging in Schiedam voor de vaart op de bin nenwateren". Aan de Maasboulevard is ook een jachthaven, met een prachtige accom modatie, maar daar liggen de jach ten voor het buitenwater en het zee- zeilen. De vereniging „De Schie", die in maart tien jaar bestond, heeft in fei te nooit een definitieve thuishaven ge had. De heer Van de Keemel zegt: „Natuurlijk zijn we het gemeentebe stuur dankbaar, dat we langs de boor den van de Schie mogen liggen, maar we zouden zo graag willen, dat we kunnen beschikken over een de finitieve plaats van vestiging. Dat kan hier niet zijn, omdat het terrein waarop onze aanlegsteigers zijn ge bouwd bedoeld is als industrieterrein' „Ik weet wel", vervolgde de voor zitter, „dat men tegenwoordig niet snel over gaat tot het bouwen van e vestiging, of het verplaat- t bestaande industrie naar omgeving. Het zou dus best kunnen gebeuren dat we hier nog jaren kunnen blijven liggen. Alleen de zekerheid ontbreekt. Dat is zo jammer, anders konden we wel licht een clubgebouw op de aangren zende strook grond bouwen. Zo is het ook met een helling. Als er nu wat aan onze boten gedaan moet worden, dan gaan we altijd bij een particu lier hellingen. Normaal zou dat bij de vereniging moeten kunnen gebeu ren". RECREATIEGEBIED „Omdat wij dus geen zekerheid heb ben over onze ligplaatsen, een hal ve kilometer kade aan de Schie, kun nen we ook geen geld gaan steken in het bouwen of vernieuwen van onze steigers. Er zijn echter plannen van de ge meenten Delft, Schiedam, Vlaardln- gen en Rotterdam om te komen tot een recreatiegebied Midden Delft- land. Dit omvat een gebied van onge- Eeri partijkoop tafelkleden en divankleden... voor die huls- moedert, die eens Iets moois willen hebben en toch geen brokken willen maken van hun, portemonnale. Weefstof-kleden, In verschil-1 lende dessins en kleuren, nu j Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze gezellige weefstof tafelkleden en divankleden, voor prijzen, die U alleen tijdens een Opruiming kunt verwachten. Duur vin de Opruiming 13 juli tot 3 tugmtui. Ctin tel. ef tehrlft. bent. veer 1200 ha en is geprojecteerd ter hoogte van „De Kandelaar", tussen rijksweg 13 en de Schie. Ik heb de plannen gezien en ik moet zeggen, het is bijzonder móói. Op de tekenin gen is ook al aangegeven waar on ze vereniging haar domein zal krij gen. Dat is de z.g. Oosthoek. He laas, als het allemaal door mag gaan, duurt het tot 1985 aleer we van dat mooie recreatiegebied gebruik kun nen maken. Achttien jaar wachten dus en dat is heel lang. Nogmaals wij zouden het liefste hier blijven lig gen, juist omdat het zo dicht bij huis is". De heer Van de Keemel vertrouw de ons toe, dat een vereniging dis waarvan hij voorzitter is, moet kun nen beschikken over een stuk grond langs de wal. In de wintermaanden hoort een boot en zeker een houten boot op de wal. Dat wordt voor de leden, over het algemeen uit de ar beidersklasse, een dure geschiedenis. Zij moeten nu naar een particuliere jachtwerf voor winterberging en het is beslist geen bagatel dat daarvoor betaald moet worden. POLDERVAART De heer Vah de Keemel weet heel goed, dat het voor de gemeente Schie dam ook moeilijk is een geschikte plaats voor de vereniging te zoeken. Hij heeft een voorstel ingediend, om de laatste 150 meter van de Polder vaart, daar waar deze in de Schie uitmondt, voor zijn vereniging te re serveren indien de plannen tot dem ping va dit water uitgevoerd zulle worden. Dit voorstel lijkt ons wel overwo gen en ook uitvoerbaar. Indien dit zou lukken, is de Watersportvereni- het werk kunnen gaan en de droom van een clubhuis, helling en winter berging zou werkelijkheid geworden zijn. Dan zou tevens de wachtlijst voor aspirant-leden verscheurd kun nen worden. Wachtlijst, ja, want steeds meer stadgenoten willen hun vrije tijd op het water door gaan brengen en heb ben daarom een aanvraag bij de vere niging ingediend. Er is echter geen mogelijkheid het aantal ligplaatsen uit te breiden. Dus is er een wacht lijst ontstaan. De heer Van de Kee- mei en zijn medebestuursleden zou den niets liever willen dan iedere aanvrager aan een ligplaats te hel pen. Het is echter onmogelijk Wach ten tot 1985 is te lang, maar wel licht vindt het plan van de heer Van de Keemel genade in de ogen van onze vroede vaderen. ALTIJD IN DE ORIGINELE VERPAKKING liit% winning geworden voor de Schiedam mers. Het batten van Excelsior ver toonde weer een opgaande lijn. Het bowlen was zoals vanouds in goede handen. Aan bat excelleerde Van Lin- gen (57), Putter (35) en Elshof (33 runs), terwijl de weer in vorm zijn de Bruning 6 wickets voor zich opeis te voor slechts 25 runs. Na een ver loren toss togen Janse en Van Gelde ren naar de wickets op de snelle bow ler Boekhoorn en vooral Kloppers. Janse was reeds spoedig verdwenen en ook Van Gelderen was geen lang leven beschoren. Tot overmaat van ramp kon ook Wim Schewe vroegtij dig paviljoen-waarts keren na 7 runs. Quick mocht dan ook met 20 runs te gen zich en 3 wickets meer bepaald niet ontevreden zijn. Van Lingen en Putter zouden ech ter de score een heel ander aanzien geven. De zeer snelle Kloppers, die ons inziens teveel korte ballen gooide die vervaarlijk hoog kwamen, bleek zeer moeilijk te bespelen, terwijl de inmiddels aangezette Burki het sco- ringstempo aan de andere zijde ook laag wist te houden. Nadat Van Lin gen en Putter eenmaal ingespeeld waren, was het een lust voor het oog hoe snel de score opliep. De brutale Putter, die op Kloppers niet over ge luk te klagen had, en Van Lingen wisten door sterk runnen en keihar de boundaries een partnership te vor men, dat pas op 92 gescheiden zou worden. Van Lingen werd gevangen door Janssen op bowlen van Kloppers. Nog voor de lunch kwam de 100 in zicht. Na deze onderbreking gingen Putter en de inmiddels aan de wickets ver schenen Elshof onverdroten verder. Binnen 10 minuten stonden er 120 runs op het bord. Op dit totaal werd Putter iets te wild op een lange rech te bal van Kloppers, en werd dan ook gebowld. Snel vielen er enkele wic kets, maar de onverstoorbare Elshof bleef de bowlerij met Vertrouwen be spelen. Op 140 bleek een spoedig ein de nabij, toen nummer 11, Bruning, het bat ging hanteren. Zonder risico te nemen gingen zij verder. Speciaal het runnen van de boomlange Bru ning was een lust voor het oog. Dit duo zou 26 runs aan de score toevoe gen, alvorens Elshof door captain Ho nig van de thuisclub gebowld werd. Bruning bleef met 9 not-out. Bowling- cijfers van Quick N.: H. Kloppers 4 voor 48, Th. Boekhoorn 4 voor 48, W. Honig 2 voor 17. Fel bowlen De innings van Quick N. werd be houdens de laatste twee bats-men een komen en gaan zonder noemenswaar dige resultaten. Op het felle bowlen van Gouka, Van Wassenaar en later vooral Bruning bleven de Nijmegena ren afdoende antwoord schuldig. Vooral Bruning bleek met zijn listige ballen een te groot struikelblok, en Quick had met de theepauze dan ook slechts 29 runs voor het verlies van 6 wickets. Excelsior, met in het ach terhoofd de mogelijkheid van een 5e punt, bleef fel. Op 49 waren er 9 wickets neer. De reeds lange tijd fel van zich af bijtende Janssen en de nieuw ingeko men Kloppers zouden vriend en vij- R" euw is het gebouw Lan ge Haven 27 oud en bijna tachtig jaar is daarin het Schiedamse Leger des Heils gevestigd. Er is zo in de loop der tijden wel het een en ander aan dit gebouw gedaan, maar uitein delijk werd de aanblik van het ge bouw zowel wat interieur als exteri eur zodanig, dat aan een forse op knap niet kon worden ontkomen. Omdat geld voor zoveel andere doeleinden nodig is, werd het een ,,doe het zelf'-werk, zodat leden van het Schiedamse Leger de zaak aan pakten, voorop de heren P. de Har- tog en J. Stuyvenberg. Er zit nu zo'n 1600 uur „wrijetijds- arbeid" in van avonden en zaterda gen en de resultaten daarvan zijn wel duidelijk waarneembaar. Het ruikt in het gebouw overal belangrijk door verbeterd. Er zijn voorts allerlei betimmerin gen aangebracht ook in de grote zaal waar de diensten worden gehouden, de galerij inbegrepen. Bijzonder opgeknapt is ook de ver gaderzaal voor de officieren, en het zaaltje voor bijeenkomsten met de kleuters ziet er gezellig uit. Zo hebben de diverse zalen en zaal tjes nu een beurt gehad en is nu be gonnen met exterieur van het gebouw. Er resten nog genoeg andere werkjes, doch men hoopt voor de aanvang van het winterseizoen dit centrale punt van het Schiedamse Leger des Heils weer een behoorlijk aanzien te heb ben gegeven. Hoewel ook allerlei andere finan cieringen door moeten gaan, is toch een extra bedrag van f2500 geïnves teerd door het Leger des Heils bijeen gebracht. Maar nu Zijn er nog wensen voor de aankleding van het gebouw middels wat eenvoudige stoffering en vloerbe dekking, waarvoor naar schatting nog plm. f 4000 nodig is. Om deze reden is nu dan ook een oproep gedaan bij de Schiedamse burgerij om een bij drage te verlenen (giro 221519) ten einde het werk te kunnen voortzetten in een gebouw dat een behoorlijk aan zien heeft gekregen. DRZ bond nu ook SVO aan zegekar Het loopt lekker in de honkbalploeg van DRZ. Het won zondag weer en wel van SVO met 8—6. Daarbij kwam nog dat koploper Gouda verloor, waardoor de Schiedammers deze club nu tot op vier punten zijn genaderd. Gouda heeft uit 11 wedstrijden 17 pun ten en ERZ 13. In de eerste innings van de ont- Maandagavond kan worden beslist wie of er kampioen zou worden in de afdeling A van de Algemene Be drijf* Competitie. Het ging tussen Enterprise en Helios. Eerstgenoem de ploeg had aan een gelijkspel vol doende om de titel binnen te halen. Het liep echter anders. Het betere voetbal van Helios bezorgde Enter prise een verdiende nederlaag van 13 en nu Is een beslissingswedstrijd nodig. Een groot aantal toeschouwers hebben een voetbalwedstrijd gezien, die zeker geen propaganda was voor het zomeravondvoetbal. Reeds eerder hebben wij en enke le collega's een pleidooi gehouden om het zomeravondvoetbal en in het bij zonder de ABC competitie in goede banen te houden. Ook dit was toeval lig naar aanleiding van een wedstrijd die Enterprise speelde. Ook dinsdag was het weer bar en boos. Het was 1 een keihard duel, waarbij scheids rechter Van Lopik beslissingen nam, die de spelers en ook wij, niet be grepen. De strijd werd na de rust steeds Vinniger en toen de stand eenmaal op 13 gebracht was, bleek dat En terprise deze achterstand moeilijk kon verkroppen. De spelers gingen moeting DRZ—SVO werd er door bei de partijen gescoord. De Zwart en Zeeman deden dat voor DRZ. In de tweede inning kon SVO de leiding nemen en deze voorsprong werd zelfs in de derde inning vergroot DRZ kwam echter in diezelfde innings nog door Van Doorn terug 34. In de volgende Innings was net weer SVO dat kans zag uit te lopen. Dit bleek voor DRZ toch wel te bar en in de vijfde innings kwamen de heren terug. En hoe. De Zwart, Zeeman, Smit, Burgerhoudt en Van Doorn kwamen over de thuisplaat en brach ten daarmee de stand op 8—5 ln het voordeel van de thuisclub, in de zes de innings konden de bezoekers nog een keer scoren, maar verder kwa men zij niet omdat DRZ de winst niet meer uit handen gaf. Werpers resultaten: DRS, Smit: 7-8-4. SVO, Snoep; 7-5-4, steeds meer unfaire praktijken toe passen en menig been van de tegen partij moest het ontgelden. Op e broer, ook een speler van He lios nam dit niet en wilde de na trappende Enterprise-speler te lijf. Zover kwam het echter gelukkig niet, omdat de scheidsrechter hem voordat Het Zwitserse precisie horloge in de populaire prijsklasse. 2 Jaar garantie en all-risk verzekerd 60. Juv r ifif. edelsteenkundige ROTTEflDAMSEOIJK 268 SCHIEDAM and verrassen. Met onbevangen spel gingen zij vooral Gouka te lijf, die te lang bleef bowlen. Van Wassenaar permitteerde zich Janssen na een vuurpijl te missen, terwijl Kloppers een appeal voor een vang achter het wicket overleefde. Op 97 was het ech ter definitief gebeurd met Quick. De aangezette Putter kreeg in zijn 2e over Janssen l.b.w. Janssen scoorde 30 runs en Kloppers bleef met 29 not- out. Bowling-cijfers Excelsior: Gouka 2 voor 52 in 20 overs; Bruning was met 6 voor 25 verreweg de beste bowler en stelde hiermee weer duidelijk zijn kandidatuur voor een vertegenwoor digend team. Putter nam 1 wicket voor 1 run. Het verdient vermelding dat 9 Quick bats-men middels een vang werden ingerekend. Het fielden zakte af naarmate de laatste 2 bats- men de score opvoerden, doch wic ket-keeper Schewe bleef onder dit ge weld schitterend keepen. Hij had 2 vangen en geen extra's. De stand in de eerste klasse B is nu: HCC 2 9—29; HDVS 8—23; Excel sior 9—22; Quick N. 9—22; SCHC 9—21; Krekels 7—16; Rood en Wit 9—16; AC.C 2 8—13. Zondag is het eerste team van Ex celsior vrij en het tweede speelt thuis tegen VOC 2. ?t veld uitstuurde. beëindigd werd. scheidsrechter Van Lopik te lijf wilden. Ook dit kon ge lukkig worden voorkomen. Al bij al een onprettige ontmoeting. De be slissingswedstrijd zal op een nader te bepalen datum worden gespeeld, Het is bij de cricketafdeling van Excelsior 20 een goede traditie een keer per Jaar een damesteam in het veld te brengen. Dat team speelt dan tegen een herenteam. Omdat de dames het cricketspel alleen maar kennen vanaf de tribune en nooit in de oefenkooi of op de mat komen, krijgen de heren die als tegenstan der fugeren een bepaalde handicap. Het bowlen en batten, dat normaal rechts wordt gedaan, moeten de he ren nu links doen. Dit feest gaat op zaterdag 5 augustus .gebeuren en wij zijn benieuwd of mevrouw De Groot de titel match-lady, een titel voor de beste prestaties, zal kunnen pro longeren. •Het pas gedegradeerde Martinit heeft een dezer dagen een nieuw be stuur gekregen. Op de niet zo druk bezochte ledenvergadering werd dat nieuwe bestuur gekozen en geïnstal leerd. De heer A. van der Horst is de nieuwe voorzitter. De functies van secretaris en penningmeester worden door een persoon vervuld en wel door de heer B. van Westrenen. Voor het wedstrijdsecretariaat zorgt de heer D. Hoogenboom. Het bestuur rinière, W. Koogje, M. van Steenis, P. Steehouwer en L. Verlinde. Het is te wenseri, dat dit nieuwe bestuur de wind meer in de zeilen krijgt dan het vorige. In het clubblad van Succgs lazen we, dat tal van oudere leden weer willen gaan korfballen. Dat wil zeg gen zo nu en dan. Men wil tot een veteranentwaalftal komen: Het be stuur zou graag weten welke oud leden van boven de dertig dezelfde orang hebben weer eens een .balle tje te gooien. Zijn dit er voldoende, daft zal ongetwijfeld een veteranen- team samengesteld worden. Het tweede clubblad van de boks vereniging De Haan werd een dezer dagen bezorgd. Dat is op zich niets bijzonders want wij nemen aan dat r.a het eerste nummer een eindeloze rij bij de lezers terecht zal komen. Wel bijzonder is, dat de redactie-de gegevens van de puntenwaardering bij êen bokswedstrijd publiceerde Het komt regelmatig voor dat het publiek bij een bokswedstrijd een uitslag van de jury met een fluitconcert begroet. dié lekker „geknokt" heeft altijd de winnaar is. Niets is minder waar. De puntenwaardering is zeer moeijijk en daarom vinden we het zo belang rijk, dat boksvereniging „De Haan" het één en ander uit de doeken doet wat betreft de puntenwaardering. Jammer is echter dat dit blad al leen maar gelezen wordt door de le den en donateurs van die boksvere niging. Boksen is een sport, die in Schiedam nog niet goed ingeburgerd is. Wij zouden het toe juichen, in dien bij de eerstvolgende bokswed strijden die de vereniging gaat orga niseren, hetzelfde artikel ln het pro grammablad vermeld wordt. Het komt dan misschien verder dan het kleine kringetje dat het nu heeft be reikt. Bij SVV zal men Adrie Bouw man missen. Na ell jaar een be stuursfunctie bij de rood groenen be kleed te hebben, gaat de tweede voor zitter nu heen. Drukke werkzaamhe den in het bedrijf waar hij werkzaam is, noopten de heer Bouwman voor een bestuursfunctie te bedanken. De heer Bouwman was niet alleen twee- to-commissie en werkte er aan mee* de voorzitter van SVV, maar hij fun geerde ook als voorzitter van de to- dat SVV met niet minder dan 2300 deelnemers in de toto speelt. Het is jammer voor SVV, maar het hemd is nu eenmaal nader dan de rok en bij zijn werkgever moet de heer Bouwman zijn kost verdienen. Met dit zelfklevende plastic tovert U, zonder punaises, zon der lijm... weer fleur en kleurop verveloze planken, deuren, mu ren, dienbladen, prullemanden enz. Zelfklevende plastic, dat U in een ommezien aanbrengt wiir U wilt,., voor bijna de halve prijs, per meter voor nog géén een gulden dertig. Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit plakplastic, In diverse dessins, o.a. houtnerven, kinder dessins, en in effen kleuren, 45 cm breed, In coupons van 2,5. en 5 me per meter Duur van de Opruiming 13 juli tot 3 augustus. Géén tel. ef athrlft. best.

De Havenloods | 1967 | | pagina 4