3HIH& llagtocliteiiprogramma DE HAVENLOODS NICO KREEG MOTOR 0 Visserijmuseum verrijkt met model zeillogger MAASDIJKSE BEJAARDEN HADDEN ZONNIG VITJE Gevonden-verloren opruiming GA MEE opruiming DE HAVENLOODS DONDERDAG 13 JULI 1967 ADVERTENTIE Deze fraai-donkergetinte Oudhollandse schommelstoel is een wonder op zichzelf. Een wonder van ontspannend zit-schommelcomfort,eenwondervanweelde.Miraculeus is ook de prijs: nog geen zeventig gulden bij De Klerk. Toch is het een K-3 meubel, dus: Vaste Collectie (altijd voorradig), Vaste Kwaliteit (De Klerk slaat er immers achter) en Geselecteerd Model (de keus van de vakman). En nu het 3e wonder: de stoel isléég! Profiteer CO ervan-thuis krijgt u waarschijnlijk de kans niet 00«" BINNENWEG/BEI JERLANDSELAAN ^JgSZEES TTET doet in deze tijd van officiële geladenheid, woordenwegen en atgepastheid in het onderlinge ver keer weldadig aan een$ te verkeren in een kring, waar de gemoedelijk heid hoogtij viert en werkgever en werknemer het best met elkaar kun nen vinden. Daardoor kreeg de vie ring van het zilveren dienstverband van de heer M. Vos bij de N.V. Machinefabriek en Constructiebe drijven Deppe te Schiedam zulk een merkwaardig cachet door de ge moedelijkheid en onderlinge ver standhouding. Het was er warm en vol in de kleine tekenkamer welke met guirlandes was versierd, zodat de heer F. C. J. Deppe Sr. voorstelde eerst maar eens wat te drinken, alvorens hij zijn toespraak tot de jubilaris en diens echtgenote zou houden. Dat gebeurde dan, waarna de heer Dep pe moest verklaren dg hele ochtend al bezig te zijn geweest een toe spraak op schrift te stellen, maar vanwege al het ..gedonderjaag" in het bedrijf er niet toe te zijn geko- Dus sprak hij maar zo'n beetje a l' improvise de jubilaris toe en diepte uit het verleuen van alles en nog wat op. Dat Nico aanvankelijk te gen 6 cent per uur werkte, waar nu en dan een centje bij kwam, tot hij het kwartje had bereikt. Toen werd uiteindelijk Nico dan bedrijfsleider, maar hij is tegelijk werkmeester, tijdschrijver, calculator en nog zo een en ander meer. ,,Wat hebben we dikwijls een fijne ruzies gehad en elkaar uitgescholden, dat zijn van die dingen die je tegenwoordig eigenlijk weieens mist", sprak de heer Deppe tot Nico. Volgende week ga ik weer aan het werk", wierp de jubilaris er even tussen. De heer Deppe somde dan nog wat bijzondere werken die zijn uitge voerd in de afgelopen 25 jaar, waar in de heer Vos de hand heeft ge had. „En dan je experimenten en je uitvinden man.' Je koppelde soms drie motoren aan elkaar", herinner de de heer Deppe zich. „Je leefde in alles met de zaak mee". „Man, waar haal je al die woorden van daan", bewonderde de jubilaris zijn directeur. De heer Deppe vervolgde zijn onvoorbereide toespraak met HENK PRINS BEGRAVEN Heel wat sportvrienden hebben maandag de laatste gang mee ge maakt van Henk Prins, noodlottig ongeval om het leven 'ge komen ste elftal van HBSS. Woensdagavond verloor hij bij het vemen van de ra men van zijn woning het evenwicht en stortte ven Prins die sedert enkele jaren lid is van HBSS en ren grr-.-t aandeel heeft gehad in het kampioenschap, wa" vor'e jaar in het huwelijk ge treden. Zijn heengaan zal niet alleen door zijn jonge vrouw en de familie diep worden betreurd, maar zeker ook door zijn sportvrienden van de voetbalvelden. Kinderen van Singelkwarfier naar kampeerboerderij In twee autobussen zijn 125 kinde ren van de Schiedamse buurtvereni ging Het Singelkwartier naar de kam peerboerderij „De Trippemaker" aan de Hardewijkerweg in Hulsthorst ver trokken. Een aantal dames heeft zich beschikbaar gesteld om voor de jeugd te zorgen. Zaterdag 15 juli komt de groep weer terug. Een aantal leidsters en leiders was reeds eerder vertrokken om het kamp voor de ontvangst in orde te brengen. De bedrijfsschool van Wil ton Fijenoord heeft twee schom mels geschonken, die met de specia le vrachtauto met bagage werden vervoerd. Is 't geen genot om In Uw kast diverse onderjurken te hebben, verschillende kleuren en model len, zomaar voor 't uitkiezen? Een voorrecht voor enkelen? Neen, nu koopt U een paar prachtige Nylon onderjurken uit de series van 5.^5, alle met rijk kant afgezet... voor nog géén drie en halve gulden. nylon onder Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Nylon dames onder jurken, in diverse kleuren. sr MS i Duur van de Opruiming 13 juli tot 3 tugustus. Gtin ttl. of schrift, best. een citaat van Rockefeller, dat er in het jaar 2000 net zoveel gebouwd zal moeten zijn als in de tijd die nu achter ons ligt. „Dus hebben we nog wel een klussie te doen", stelde de jubilaris vast. Hij ontving een geschenk onder couvert waarna heel het feestelijk gezelschap zich naar buiten gaf, waar met behulp van een kraan een model Harley Davidson, de trots eertijds van de jubilaris werd onthuld. Tevoren had de heer A. C. van Ar- kel namens het personeel hem tij dens een vlot rijm o.a. een beatle- pruik op het hoofd gezet en zo ging de jubilaris op de foto. Er werden nog een aantal geschenken aange boden onder een gemoedelijk toe spraakje en intussen werden de no dige frisdrankenaangedragen. Terwijl droeg mevr. Deppe zorg voor de personeelsleden en regelde de heer Deppe Jr. de gang van zaken. „Het is hier eigenlijk net een grote familie", vertelde directeur Deppe. „Ach, er gaan ioeleens mensen uit het personeel om de één of andere reden weg, maar meestal komen ze alweer gauw terug". Er zijn trou wens mensen, die er al een halve eeuw in het bedrijf op hebben zit ten. Gedurende elf jaar is dat nu aan de Schiekade gevestigd, daar voor in Rotterdam aan de Palissan- derstraat en Smeetlandsedijk. Een jubileum kan men op verschillende manieren vieren, bij Deppe heeft men er een eigen stijl voor. Beslist anders dan anders Ledenstop. In verband met de sterke toename van het aantal leden, heeR de iScniedarpse redaingsoriga- de een ledenstop ingevoerd. In de eerste helft van dit jaar behaalden 241 leden het diploma. Na de vakan ties worden de examens voortgezet. Jubileum- Op vrijdag 28 juli zal de heer C. Keyzer, chef-afdeling Pu bliciteit en Public Relations bij de Dok- en Werkmaatschappij Wilton- Fijenoord, veertig jaar aan het be drijf zijn verbonden. In verband hier mee wordt hem dan van 16-17.30 uur in de kantine van het hoofdkantoor een receptie gehouden. Het Museum voor de Nederlandse Zeevisserij in Vlaardingen heeft on langs weer een belangrijke aanwinst aan de collectie kunnen toevoegen. Het Comité Vlaggetjesdag heeft namelijk een model van een zeillog ger, de VL-179 „Petronella Neeltje" geschonken. Het schip kon tot nu toe niet wor den ntoongesteld, omdat het eerst moe„. worden opgeknapt. Deze om vangrijke restauratiewerkzaamhe den hebben niet minder dan vijf maanden gevergd en werden uitge voerd door de heer J. K. Pluim- graatf, daarbij geuolpen door zijn vrouw, voor wat betreft het moei lijke zeilmakerswerk. Wie het schip heeft gezien voor de restauratie, zal het thans moeilijk herkennen. Het herstelwerk is met grote zorgvuldigheid en toewijding geschied, zonder dat daarbij ge tornd is aan de oorspronkelijkheid van het model. Vermeldenswaard is, dat de heer Pluimgraaff en zijn vrouw hun arbeid belangeloos heb ben verricht, daarmee een belang rijke bijdrage leverend tot de ver dere uitbouw van het museum. Te bevragen bij de vinders: rood zwart geruite tas, Van der Hout, H. Vliegenstraat 68; dubbele bruine fietstas, Klarenbeek, Eendrachtsstr- 46b; bruine aktentas met inh., Saas, Tweede Tuinsingel 22wit-blauwe par kiet, De Vries, Singel 82d, telefoon 260830; 1 sleuteltje met label kinder bescherming, Vrauwdeunt, Snellius- singel 44b, tel. 264434; zw. rozenkrans Swart, van Heuven, Goedhartstraat 33; ring met sleutels, Krommenhoek. Ribeslaan 13; 2 autosleutels, Schraf- fer, Rembrandtlaan 91b; kist bier. Kranenburg, Huijgensstraat 16, Rot terdam; doosje met 6 glazen en fiets pomp, Klein, B.K. Laan 41; groen Jamesvest, Padberg, Lekstraat 28: witte dameshandschoen, met inh. Hui gen, Houtstraat 33; biauw nylon jack Moscou, Rotterdamsedijk 339b; licht blauw kinderjasje met donkerblauwi kraag, Auf der Heide, Swammer- lamsmgel 37; kinderringetje, Kootje Rubenslaan 6; bankbiljet, Hengst, Gr Florisstraat 47; rood autostepje o; luchtbanden, Vries, Sint Liduinastraal S4b; zwarte diplomatentas met inh. Hageren, P.K.O. Laan 189b; geel kin dervest, Ooms Hoogstraat 146; blauu, meisjesvest, Slegt, B. Verhallenplei: 35; een grote badhanddoek, Krabben- lam, Leeuwenhoeckstraat 65a; blau we trui met zwart randje, Slieker, loogstraat 5; horloge met ketting Ter Braak, Grote Markt 1; dames horloge, Kruinkamp, Morsestraa 29b; gasaansteker, Mgr. Nolenslaar 227; zwarte etui met sleutels, Dui- venbode, Van Hogendorpstraat 32: zakmesje, Van Waijen, Donker Cur tiusstraat 79; gele kanarie, Spermon Diepenbrockstraat 68. M. van Brugge werd Kon. onderscheiden Bij Koninklijk Besluit is aan de heei M van Brugge, wonende in Schiedam aan de W. H. Vliegenstraat 20, we gens langdurige en trouwe dienst, toe gekend de zilveren eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- De heer Van Brugge vierde zijn vijftigjarig jubileum bij de NV Hout handel W. S. v.d Wetering Co in Schiedam Op een speciaal voor dat doel be legde bijeenkomst heeft de burge meester de jubilaris toegesproken en uitgereikt Niet alleen wij, óók de fabrieken ruimen grote partijen op, die wij verkopen voor prijzen, vér be neden de normale! Een fabriekspartij heren an kiets, zowel in zuiver wol als in Nylon... kwaliteits ankiets uit de series van 2.95 tot 4.50, verkopen wij door elkaar per oaar voor anderhalve gulden. Inmiddels neemt het model met zijn forse afmetingen een vooraan staande plaats in op de afdeling ha- ringdrijfnetvisserij (achterzaal) Over alles gemeten heeft het een lengte van-'2,15 meter, een hoogte van 1,70 meter en een breedte van 0,55 meter. Het model is omstreeks 1938 gebouwd door de Vlaardingse scheepmakerG. Siereveld en is een voorbeeld van nauwkeurigheid en volledigheid. Met name de dekuitrus- ting is zeer gedetailleerd en ver leent aan het schip de levendige, be drijvige indruk, die ook het echte vissersvaartuig eigen is. In deze bij zonderheden herkent men de hand van de vakman, die zijn oeroude ambacht niet alleen verstond maar ook liefhad. Hpt model op schaal 1:10 vormt een gètrouwe kopie van de houten zeillogger „Petronella Neel tje" VL-179, die in het jaar 1904 in opdracht van rederij H. van der Burg werd gebouwd op de Scheeps timmerwerf Alb. de Jong te Vlaar dingen. Op de foto het pas gerestau- reerde model. Maandag is in Zeist tussen SVV en F.C. Twente overeenstemming be reikt wat betreft de transfer van de Schiedamse aanvalsleider Dick van Dijk. De in Gouda wonende Van Dijk zal voor een bedrag dat rond de f 100.000 ligt overgaan naar F.C. Twente. Trek er op uit 0 Zaterdag 15 juli herhalen wij op veler verzoek de aantrekkelijke DRIELANDENTOCHT 12.50 pp Deze drielandentocht brengt u via Eindhoven Weert naar Aken, de oude Keizerstad met de beroemde Domkerk. Daarna bergopwaarts via Korneli- mönster - Rötgen Hohe Venn Imgenbroich naar Monschau, schilderachtig gelegen in het kronkelende dal van de Ruhr, waarna de tocht verder gaat door het Vesdre-dal naar Verviers. De terugtocht voert u dan via Luik, met bezoek aan de Citadel, Hasselt en Eindhoven naar het vertrekpunt. B iwaanaag n juii SPECIALE KINDERREIS NAAR FLIPPER Een onvergetelijk bezoek aan net: Dolfinarium. Een leuke tocht voor uw kinderen, Incl. 1 fl. Hero-limonadef? HARDERWIJK VOLW. 7.50 KIND. 6.00 0 Dinsdag 18 juli Belgische kust - Brugge - Gent 11.50 Brugge heeft ontelbare prachtige kunstwerken, historische gebouwen, kerken en beeldhouwwerken overgehouden. Daardoor weet Brugge haar bezoekers steeds weer te boeien. Zeker mag een bezoek aan de pittoreske Reien, het in getogen Begijnhof en de stemmige volksbuurten niet ontbreken. Gent de „kunststad" bij uitnemendheid is nog steeds een belangrijk nijver heidscentrum. Het oudste gedeelte van de stad is bekend als „de Kuip", dat beheerst wordt door de wereldberoemde Toreny, o.a. St. Bataafskathedraal met schilderijen van de Gebr. v. Eyck - de lakenhallen en Belfort met ,de klok Koelandt. Door de roemruchte Scheldetunnel komen we in Antwerpen aan, evenals Rotterdam, een der belangrijkste havensteden van West-Europa. Het heeft een keur van bezienswaardigheden, welke als er tijd voor is tijdens een rondrit door de 600.000 inwoners tellende stad kunnen worden bezichtigd. 0 Donderdag 20 juli De Zeeuwse eilanden 9.50 Een prachtige gelegenheid de 1222 m. lange brug en de Greyelingendam te zien. De wandelaars krijgen bij Haamstede gelegenheid een flinke wandeling te maken. 0 Vrijdag 21 juli Alkmaar - Volendam 8.50 Bij deze tocht kunt u getuige zijn van de kaasmarkt, met de in klederdracht gestoken kaasdragers. In Amsterdam zal voldoende gelegenheid zijn om een rondvaart te maken. 0 Zaterdag 22 juli AHRDAL-KONINGSWINTER 12.50 pp Wegens enorm succes nog eens deze exclusieve tocht Dit dal, een der mooiste, heeft u veel te bieden. Aan beide kanten eerst prachtig beboste hellingen, welke later overgaan in schitterende wijnbergen. Wij stellen u o.a. in de gelegenheid de grootste en bekendste wijnkelder te bezoeken, nl. te Mayschoss. Bjj verschillende tochten Is het mogelijk e i koffietafel te bestellen voor f 4,50 p. p. Plaatsen en inlichtingen voor alle tochten bij: 0 „DE HAVENLOODS" Westblaak 25 Rotterdam Telefoon 13 2170. dagelijks (behalve zaterdag) van 917.30 uur. 0 Bijkantoor „DE HAVENLOODS" v. d. Driftstraat 4, Kaartverkoop ook zaterdags. Telefoon 34 43 49 - Vlaardingen dagelijks van 9—18 uur? 0VVV te Hoek van Holland Rietdijkstraat 130. telefoon 01747—2456. B.G.G. OOK TEL. INLICHTINGEN ONDER NO. 010 - 19 80 50. Spido-rondvaarten voor de helft v. d. prijs ABONNEMENTEN TE VERKRIJGEN BIJ DE HAVENLOODS. Agenda Schiedam 14 juli Sursum Corda 20 uur N.C.G. O V., ledenvergadering En verder Sporthal Margriet van 10 tm. 14 en 17 t.m. 21 juli, dag 9 tot 16 uur Jeugdfestijn voor kinderen van 6-12 jaar Musus Sacrum 11 tm 13 en 18 t.m. 20 juli, dag. 10-16 uur Jeugdstuif voor de jeugd van 14-18 jaar Tentoonstellingen Stedelijk Museum tot 17 juli Her denkingsdienst Frieda Hunziker Stedelijk museum tot 17 juli Vrije expressie kinderen en volwassenen. Wijnhandel entrepot Elzensteeg: tot 12 aug. Werk Hans van Blooys ma t.m. vr. 11-13 en 16-18 uur, za 11-17 Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze prachtige ankiets, een prima kwaliteit, in zuiver wol of in Nylon, in alle courante ma ten en in uni of in tientallen dessins en kleuren, me y. door elkaar, jlA/| per paar B «/If Duur van de Opruiming m 13 juli tot 3 augustus. fl tel. of schrift. b Begunstigd door bijzonder mooi weer hebben de bejaarden van Maasdijk genoten van hun jaarlijks uitgaansdagje. Misschien omdat het reisschema zonder hoogtepunten was gehouden, werd de gehele tocht één hoogtepunt. In nauw overleg met het reisbureau Jac. de Groot te Vlaardingen was een plan ontwor pen voor een tocht door Hollands groene hart en de Stichtse lustwa- randa. Deze prachtige tocht ving te 9.30 uur 's morgens aan toen de twee bussen uitgewuifd en nage- zwaaid door vele familieleden vanaf het Pr. Marianneplein vertrokken. Via de Beneluxtunnel, door de mees te passagiers nog niet gezien, werd •iet imponerende Botlekgebied door kruist. Rust en ruimte, bood het gebied van de Alblasserwaard waar men langs dorpen als Hoornaar, Wijn gaarden, Alblas en Lexmond reed, om langs Vianen de weg noord waarts in te slaan. Het enorme karwei aan het verkeersplein Ouden rijn werd gezien, en de koffie in Austerlitz smaakte voortreffelijk. De lunchpakketten bewezen goede dien sten en toen de reis voortgezet werd, volgde een der mooiste delen van de tocht. Het Stichtse en Gooisc land pronkten op deze zomerse dag in volle pracht en toen in Anna Hoe ve te Hilversum de tweede pauze aanbrak was er voldoende stof tot onderling gesprek. Niet minder mooi was de reis in rustig tempo langs de Vecht, waar tal van patriciërswoningen herinne ren aan de glorie van vroeger da gen. Spoedig was De Meern bereik! waar in een restaurant het diner wachtte. Na zulk een prachtige reis smaakte het maal buitengewoon en oo hartelijke dankwoorden van df heer M. Huis, één der passagiers kwamen uit aller hart. In de dorpskom, op de hoek van de Korte Kruisweg en de Onderweg stond de harmonie E.M.M. compleet met tamboer- en majorettengroep gereed de oudjes een muzikaal wel kom toe te blazen. Op het Oranjeple plein waar heel wat belangstellen- oen bijeen waren, heeft ds. H. H van Hylckama Vlieg, die als gast van het comité deze reis meemaak te, dankwoorden gesproken tot allen die hadden meegeholpen om deze dag mogelijk te maken. Als U toch aan 't opknappen en vernieuwen gaat en U hebt meer dan genoeg van Uw brave, ver sleten keukenstoelen, dan vindt U In onze huishoud-afdellng een prachtige nieuwe stoel! Zeer solide stoelen, in ver chroomde uitvoering, met hard- plasticzitting en rug, een prettig zittende oer-sterke stoel, voor nog géén vijftien gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze sterke keukenstoelen, in diverse frisse kleuren, Géén tel, of schrift, bert.

De Havenloods | 1967 | | pagina 9