P In Muggenbeet kan men van een „blauw handje" genieten HERHALING AUTO-BOOTREIS NAAR BRIELLE-EUROPOORT <ï6ö opruiming WASAUTOMAAT opruiming 't MEUBELHUIS opruiming Wat is in een naam? Mac Music en het geheim van de Graden Boeddha C 2* V.L. S'dam DE HAVENLOODS - DONDERDAG 20 JULI 1967 kleurendia- zoais tc verwachten was is de be- Na deze kennismaking voert de langstelling voor ut auto- en oootuug- tocht door het mooiste deel van Voor reis naar ue Eiuropoun eu nr.eue ne en Putten via Rockanje naar Hel zeer groot, ue toe... voor ju.. levoetsluis. Hier volgt een theepauze Uiwieu twee uageu totaai voi6euoeivt. en dan gaat het verder via de nieu- Cip veier verzoen zat ueze uagtoe.it we Wellebrug, Heenvliet, Spijkenis- iiog een keer iieruaaiu worucn op se en de nieuwe wijken van onze ha- wociisuag z augustus. e.e jinjs is u.„- venstad terug naar het beginpunt, zoituer ruag genouuen: sieents l 10 het Willemsplein, waar men om 17 per persoon. uur zal aankomen. net vuiieuige programma lutut ais Verkoop plaatsbewijzen: Kaarten voigt: om s-oo uur vcittcK. met net ad f 10 per persoon zijn vanaf heden bp.uu-scmp ue „rueier e-araiiu van verkrijgbaar aan ons bureau op de liet v. Mipiidtpteui. ziitteriu m euii Westblaak te Rotterdam. Telefoni- s üi °P ael giute pro- sche of schriftelijke bestellingen kun- i men njuciis ueoe nen niet worden aangenomen. niet ane naveiis, v ictaiuntueu, muus- Hier is een uur geiegeriueia uit nierK- leren kennen. Weinig animo voor jeugduitwisseling Hoewel vanwege de Schiedamse Ge meenschap diverse pogingen zijn aan gewend om tot een ruimere jeugduit wisseling te komen, vertrok siecuts een groepje van negen jonge mensen naar net Duitse Essiingen. Later zal dus een aantal jongelieden uit dit stadje in Schiedam komen logeri-n. Het is voor de derde maal dat met Essiingen een uitwisseling plaats vindt. Door de Kreisjugendring in Essiingen is een .programma voor de jeugdige Schiedammers samenge steld. Een heël bijzondere aanbieding uit onze Film en Foto-afdeling, die nu, tijdens of voor Uw va- cantie Zo uitstekend te pas komt. Ogachrome kleurendia-films (15 •Din) voor 36 kleinbeeldopnamen (24 x 36) of 72 half klein beeld (18 x 26) van een verrassend goede kleurkwalltelt en scherpe weergave, nu voor drie rijks daalders. Vrijdag en zaterdag verkoken wij deze Ogachrome Dia films, voor 36 (of 72 halfklcinbeeld op namen) inclusief ontwikkelen, Geldigheidsduur van al deze films loopt niet af voor naiaar 1968. Duur vin de Opruiming 13 juli tot 3 augustus, il. »f schrift, best. Bij een gehouden controle op de Burg. van Haarenlaan heeft de poli tie op het gedeelte bij de Vlaardinger- dijk tegen tien autobestuurders pro cesverbaal opgemaakt wegens over treding van de maximumsneldheid. (ADVERTENTIE) Voor TRANSISTOR of ZAKLAMP kies de JUISTE kies Lecïanché, de versterkte batterij die een eeuwigheid duurt. Op de hoek B.K.laan-Penninglaan verleende de 22-jarige autobestuurder S.T. geen voorrang aan de bromfiets berijdster, de 27-jarige H. R. W die viel en een hersenschudding opliep. Zij werd door de GGD naar de Dr. Noletstichting en vervolgens naar huis vervoerd. Welk merk Welk type T Welke prijs Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtings-bureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht. adres plaats (blokletters s.v.p.) HERV. GEM. SCHIEDAM Grote Kerk 10.00 uur; ds. E. van Bee- men, Groot Ammers. 17.00 uur ds. A. J. Hoorn, Vlaardingen. Bethelkerk 10.00 uur: Eerw. Heer H. Denekamp, Amsterdam. Opstandingskerk 10.00 uur: ds. H. J. Groenewegen. Vredeskerk 10.00 uur: ds. A. Hoffman. HERV. GEM. KETHEL De Rank 8.30 uur: ds. J. C. Eman, Harkstede. 10.00 uur ds. J. C. Eman, Harkstede, 19.00 uur: ds. A. Hoffman, Schiedam. Ned. Prot. Bond. Westvest 92- 10.30 uur ds. C. Beukman uit Vlaardingen. Geref. kerk (vrijgemaakt) West- vest 30. 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk- Kerkgemeenschap tot verbreiding van de Geref. Leer. Lange Nieuw- straat 67. 10 en 17 uur ds. H. Hof- Evang. Luth. Gemeente. Lange Nieuwstraat. 10 uur ds. A. Stein- hart- Oud-katholieke Parochie. Dam. 10 uur H. Mis. Hersteld Apostolisch Genootschap. Stadhouderslaan. 9.30 en 16 uur dienst. Mission to the Seaman. Anglicaan se diensten in de kantine Wilton- FijenoOrd: iedere le, 3e en 5e zon dag van de maand om 9 uur. Rev. Chr. Reeves B A. Leger des Heils. Lange Haven 27. Samenkomsten 10 en 18.30 uur. Lei ding majoor en mevr. Van Gestel- -Verrijk. Gemeente van Jehova's Getuigen. Tuinlaan 50. 18 uur Openbare toe spraak. 19.30 uur Wachttorenstudie. Baptisten gemeente- Gebouw Irene 19 uur dienst. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie. Gebouw Irene. 10 uur onbekend. 16 uur de heer G. v.d. Kamp uit Den Haag. Chr. Geref- kerk. Warande. 10 uur leesdienst. 3 uur ds. H. C. v.d. Ent uit Katwijk aan Zee. ue aanscnar van een paar nieuwe zomerpyjama's voor heren er nog wel eens bij De prijzen zijn er dan ook naar! Maar daarvoor Is een Opruiming nu zo ideaal, want U zoekt ze nu uit... voor nog géén acht gulden per stuk. Herenpyjama's van een voor treffelijke kwaliteit, in mooie meerkleurige dessins, uit de series van 12.95... de mooie afwerking verraadt de goede kom-af van deze pyjama's. Mie Yah Pa blies genietend een paar rookkringetjes voor zich uit en zei: „Denkwerk van mijn nederige broeder Pie Yah Ma. Gij weet reeds, dat ik in mijn nietswaardig land het ambt van opperpriester bekleed in de pagode van de Gouden Boeddha. Wij priesters wis ten natuurlijk, dat de Boeddha geopend kon worden, doch ook mijn nietswaardige broeder was daarvan op de hoogte'". „Wat doen jullie dan met zo'n open Boeddha?" wilde de commissaris weten. Mie Ya Pa boog driemaal naar het oosten en vervolgde: „Als een van de opperpriesters in grote heiligheid stierf, dan werd zijn dode lichaam gebalsemd en gedurende de kringloop van acht manen ingesloten in het holle lichaam van de stralende Boeddha, zodat hij ook na zijn dood zo innig mogelijk verenigd was met zijn ver heven leermeester. Wij, priesters van de eeuwige eerbied, brachten dan rijkelijk reuk- en wierookoffers ter ere van het stra lende beeld en zijn in heiligheid ontslapen inhoud. En. omdat mijn broeder de misdadige namaakcommissaris ervan verdacht dat hij de Boeddha gestolen had uit onze grootmachtige pagode, oordeelde hij het mogelijk, dat deze jakhals ook wel eens kennis kon hebben van het geheim van de opening des beeldsIk raadde mijn broeder aan het eerst zijn hand te leggen op deze opening des beeld", vulde Pie Yah Ma aan. „Zulks deed ik", vervolgde Mie. „En nauwelijks had had ik het verheven beeld geopend, of ziet. daar vond ik de "Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze keurige heren zomer- pyjama'» in diverse kleurstel- y, C kin „De stralende Boeddha verbergt nog een geheim in zijn groothemelse hoofd", vervolgde Pie Yah Ma. „Leen mi.i uw eerwaardig oor en gij zult horen hoe hoven in hoofd van de Boeddha een geheime bergplaats is aan gebracht, waarin vijf bloeddruppels zitten opgesloten". „Wat!? Bloeddruppels?" riep Mac Muzzle verbaasd uit. „Het zijn vijf bloeddruppels van Boeddha, die hii eens verloor, toen hij zijn verheven wijsvinger ver wondde tijdens het opschrijven van zijn leer", legde Pie uit. „Door een wonder werden deze vijf druppels veranderd in de vijf kostbaarste robijnen ter aarde". Nu keek Mie Yah Pa de commissaris aan en zei: „Toen ik u, grootmachtige mandarijn, redde, had ik geen tijd mij ervan op de hoogte te stellen of deze vijf kostelijke bloedrobijnen nog wel in hun rustplaats aan wezig waren. Doch ik geloof, dat wij geen angst behoe ven te koesteren. Het beeld staat immers veilig in de kelders. Morgenochtend zullen wij een onderzoek instel len, opdat wij kunnen zien of de misdadige jakhalzen de stenen niet uit hun bergplaats hebben gehaald". „Maar meneer Mie", viel nu Mac Muzzle in. „Zouden die rovers dan wel de vijf robijnen en niet de Boeddha hebben meegenomen?" (Wordt vervolgd) Bridge-instuif besloten Als besluit van de vakantie-bridge- instuif aoor de Bridge Club Schiedam West georganiseerd, is in de zaal Tivo- li een bijeenkomst genouuen, waarbi. de prijzen zijn uitgereikt. De neer P van uer Tuuk werd mei 198.56 punten de winnaar. Er waren nog 26 andere prijswinnaars. In totaal namen 86 personen aan de instuif deel. Besloten is volgend seiz een bridge-instuif te houden. WESTKRUISKADE 4-5-6 TEL. 124076 (naast Arena Theater) ALTIJD 20%-00% VOORDELIGER (DESGEWENST CREDIEtSERVICE) MYSTERIEUZE PLONS Toen in het nachtelijk uur vijf zeelieden aan boord van de „Ob Sörentzen" aan de werf van Wilton Fijenoord Schiedam werden gebracht, hoorde men een plons en de taxichauf feur die het vijftal had vervoerd, tel de vier rrtan op de loopplank. Wat kon er anders zijn gebeurd, dan dat een zeeman te water was ge raakt? Dus werd de Schiedamse po litie gealarmeerd, die aan het dreg gen sloeg tussen wal en schip. De rijkspolitie te water werd ge waarschuwd. die de omgeving van het schip afdregde. Het was alles te vergeefs, en uit eindelijk gaf men het zoeken op. De volgende ochtend werd generaal ap pel gehouden aan boord van het schip. Niemand ontbrak. Wel miste men een grote bus verf, die bij de Een Clippertas, een grote wens van iedere man, die veel heeft op te bergen en toch z'n pape rassen overzichtelijk en geschei den wil meenemen, van 17.50 Skai 2-vaks Clippertassen, met een prachtige rundleder- priht, in een fors formaat, punt gaaf afgewerkt met vast handvat en solide slot, voor nog géén tientje. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze ruime-Skai clippertas sen, in royaal 2-vaks formaat, ideaal voor kantoor en school, kleur zwart, "Y^el eens gehoord van „een blauw handje" en wel eens geweest in het plaatsje Muggenbeet Wel, in Muggenbeet kan men genieten van een „blauw handje", dat is een glaasje brandewijn met bruine suiker; specialiteit van Geertien. Vele watersportliefhebbers zullen in de zomermaanden v/eer aan leggen bij Geertien die in Muggen beet een klein caféetje heeft. Dit gehuchtje licht vlak bij Giethoorn, vlakbij de Beulaker Wijde en de Belter Wijde. In deze prachtige omgeving, gele gen in Noordwest-Overijssel hebben wij onlangs eens rondgekeken op uit nodiging van de Nederlandse Spoor wegen, die naar dit gebied dagtoch ten organiseert, in samenwerking met de busonderneming Noordwest-Hoek en de Stichting Streek V.V.V. te Giet hoorn. De tocht begint in Zwolle, vanwaar men met een bus richting Zwartsluis gaat langs het natuurhistorisch streek museum „Schoonwelle" en vervol gens richting Belt-Schutsloot rijdt. De eerste pleisterplaats was het enkele maanden geleden geopende recreatie centrum „De Blauwe Hand". Deze naam is ontleend aan het turfsteken. De uitslag van de turf is oorzaak van de blauwe handen. Dit prachtige re creatiecentrum dat is gelegen op de grens van de Beulaker Wijde en de Belter Wijde, op het punt waar de grote wggen Zwartsluis - Steenwijk, Meppel - Vollenhove elkaar kruisen, is een ideale rustplaats voor vakantie gangers. In deze jachthaven is nog plaats, er is een restaurant met een groot ter ras met uitzicht over de plasssen en een zwembad voor de kleintjes. De Beulaker Wijde, een stormgat van de vroeger Zuiderzee, is o.a. een van de doorgangswegen naar de Friese Me ren. Er heerst in dit gebied met zijn zeldzame flora en fauna een stilte en een rust die wonderbaarlijk aandoet. De vergezichten over de plassen en de rietlanden zijn prachtig. Eendenkooien In deze omgeving ligt ook de Ot- terskooi, de grootste eendenkooi van West-Europa. Het is mogelijk, als men tevoren een afspraak maakt, een van de vele eendenkooien in dit gebied te bezichtigen. De Stichting Streek VVV die is gevestigd aan de Beulakerweg te Giethoorn, telefoon 05216-206 kan hierover alle inlichtin gen geven. De boottocht die ook in het pro gramma is opgenomen voert langs schilderachtige plekjes en door smal le vaarten. Het centrum van de ge meente Giethoorn hebben we links laten liggen. Schilderachtig ook was het bij het plaatsje Jonen. De bewo ners leven hier nog van visvangst en veeteelt. Na een uitstekende maaltijd in het nieuwe streekcentrum „De Wiele waal" te Scheerwolde werd in de mid daguren net natuurreservaat „i)e Weerribben" bezocht. Het is in han den van staatsbosbeheer en beslaat een oppervlakte van 1000 ha. Dit ge bied van rietlanden, moerassen en open trekgaten ligt tussen de dorpen Oldemarkt, Ossenzijl, Kuinre en Blok zijl. Voor de bioloog is dit gebied van grote betekenis. Het hele proces van open water tot land, dat in gunstige omstanaigneden oinnen een mensen leven kan verlopen wordt begeleid door een steeds wijzigende samenstel ling van de levensgemeenschappen van plant en dier. In Kalenberg is een klein museum ingcricnt waar oude gereedscnappeu en lichtbeelden de gang van zaken bij de vervening duiueiija manen. De turfwinning is namelijk het begin ge weest van de vorming van dit natuur gebied. Herinneringen aan deze tijd zijn er nog voldoende. Overal iangs de weg staan nog de kleine verveners- huisjes' Uit deze streek komt ook het „Kalenberger" riet dat heel bekend is. De rietcultuur gaat echter ook hier hard- achteruit omdat veel jonge men sen naar de grote steden verhuizen. FABRIKANT OVERTREKT NU BANKSTEL voor bijzonder lage prüs! Vraag vrijblijvend huisbezoek A Tel. 25 3111, Rotterdam b.g.g. tel. 28 34 63 Dit is de janboerefluitjesvertaling van het Engelse „What is in a name". We weten wat ermee bedoeld wordt. Zoiets als: een naam zegt ook niet alles. Of: als het beestje i Ook de sporthengelaar kan in deze omgeving zijn hart ophalen. Er is prachtig viswater aanwezig. Van de Noordoostpolder uit kunnen tochten gemaakt worden naar bijvoorbeeld de vroegere eilanden Urk en Schokland, naar Giethoorn en naar Emmeloord. Men kan ook nog 'n bezoek brengen aan Blokzijl, een oude vestingsplaats, waar nog vele fraaie oude gevels en historische gebouwen te vind.n zijn. De oude bisschopstad Vollenhove, be staande uit de stad Vollenhove met het dorp St.-Jansklooster. Het ge meentehuis is een oude havezate uit 1400, geheel gerestaureerd. Het is zeker de moeite waard eens een weekend of een vakantie in deze omgeving door te brengen. Het kan ook in één dag. Inlichtingen over de dagtochten van de N.S. kan men krijgen op vrijwel ieder station en bij de meeste reisbureaus. GEZELLIGE GAST Sporthengelaars Op het uitstekende programma van die dag stond ook nog een bezoek aan de Noordoostpolder en wel aan het vlakbij Kraggenberg gelegen kam- kampeer- en recreatiecentrum „De Voorst". Ook dit centrum is in han den van Staatsbosbeheer. Er zijn 145 tentplaatsen, een zwembad, tennisba nen en een groot aantal kampeerhuis- Een Tjaskermolen, zoals die vroeger veel werd gebruikt bij de turjmakerij. Nu nog te bewonderen in het natuur reservaat „De Weerribben". Omstreeks drie uur 's nachts werd een bezoeker van een nachtclub aan de Broersvest in Schiedam lastig, zo dat op zijn aanwezigheid niet lan ger prijs werd gesteld. Omdat hij niet goedschiks de zaak wilde verlaten, ging het kwaadschiks, zodat de man onzacht op de keien te recht kwam. Niettemin was hij in staat om met behulp van een steen twee ruiten van het café te vernie len, waarna hij opnieuw werd beet gepakt en nu naar het hoofdbureau van politie werd overgebracht. Daar bleek dat de man, de 23-jarige Schie dammer R. de P. een hersenschudding had opgelopen bij de gebeurtenissen zodat hij naar het ziekenhuis werd vervoerd dan goede olie. Dat graaft dieper. Daar gaat het om de naam als roep die er van iemand uitgaat en die, vergeleken met een kostbaar pro- dukt het wint. Een naam kan een hele macht vertegenwoordigen. Een naam kan deuren openen en sluiten. Een naam kan doen benijden of medelijden opwekken Bekend is het verhaal van de man die vlak na de laatste oorlog Adolf Poepjes heette en toen zijn naam wilde laten veranderen. Toen de ambtenaar hem vroeg welke naam hij dan wenste, was zijn antwoord: Arend Poepjes. Op zoiets geldt de vraag niet wat is in een naam?- Er was die man alles aan gelegen geen Adolf meer te heten. Waarom ik hier eigenlijk over de naam schrijf heeft echter een ande re oorzaak. Ik las in een Brabantse krant het verhaal van dat kleine meisje ergens in Nederland 't zal wel langs onze blonde kust ge beurd zijn verdwaald was. De politie vond haar en vroeg haar naar d'r naam. 't Antwoord was verbluffend eenvoudig: „Mammie's schatje". Ik vond 't een kostelijk verhaal. Wat moet je dan probleemloos en frank en vrij zijn, als je als enige naam kunt opgeven: Mammie's schatje. Wat wordt 't leven dan ineens een stuk eenvoudiger. Ja, dat die politie er geen raad mee wist, telt hier niet. De politie weet wel met meer dingen geen raad. En dat zijn de grote mensen, die Mammie niet eens kennen. Hoe heet u? Ja, wij doen dat natuur lijk niet. Je kunt moeilijk de troe telnaam van je vrouw opgeven als ze bij de aanvrage van een pas naar je naam en adres vragen. Maar toch zit er iets in om er even over na te denken. Voor die kleine gaf haar naam weer, door wie ze bemind werd. Ze was het schatje van Mammie. Dat is duidelijk. Mijn naam zou eigenlijk moeten weerge ven wie er van mij houdt. Ben ik voor mijn vrouw alleen maar „d'r man", of voor de kinderen „die ouwe" en op m'n zaak of kantoor ,,X van de afdeling", of kan ik namen bedenken en zijn er waarin iets doorklinkt van mensen die wat om me geven? Want dat laatste willen we toch eigenlijk wel. Ook Stefan Pieiek in dat nieuwste boek van Ward Ruyslinck (Golden Ophe lia)- Maar misschien moeten we het er ook naar maken. Liefde kan nu eenmaal nooit van één kant komen. Behalve dan die ene liefde, waarover ik u wel eens iets schreef. Noem mij, bevestig mijn bestaan. Laat mijn naam zijn als een keten Voor wie ik liefheb, wil ik heten, (Neeltje Maria Min) Medemena

De Havenloods | 1967 | | pagina 2