E3&E93I 29? Hoe is 't mogelijk! HERHALING AUTO-BOOTREIS hel ,a"h Gwrie"twlMI" NAAR BRIELLE-EUROPOORT WASAUTOMAAT De Havenloods .DE SLAAPBAHKEHCENTRALE' opruiming DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 JULI 1967 Zoals te verwachten was is de belangstelling voor de auto- en bootdagreis naar de Europoort en Brielle zeer groot. De tocht voor 27 juli was binnen twee dagen totaal volgeboekt. Op veler ver zoek zal deze dagtocht nog één keer herhaald worden op woens dag 2 augustus. De prijs is bijzon der laag gehouden: slechts 10 per persoon. Het volledige programma luidt als volgt: Om 9.30 uur vertrek met het Spido-schip de „Pieter Caland" van het Willemsplein. Zittend in een van de fraaie salons of op het grote pro menadedek kan men tijdens deze boottocht van 3'/i uur kennis maken met alle havens, Vlaardingen, Maas sluis, het gehele Botlek- en mach tige Europoortgebied. Om 13 uur aan komst aan de Europoort, waar tou ringcars gereed staan om via de nieuwe dam over de Brielse Maas en Oostvoorne naar Brielle 'e rijden. Hier is een uur gelegenheid dit merk waardige oude stadje eens nader te leren kennen. Na deze kennismaking voert de tocht door het mooiste deel van Voor- "ne en Putten via Rockanje naar Hel- levoetsluis. Hier volgt een theepauze en dan gaat het verder via de nieuwe Wellebrug, Heenvliet, Spijkenisse en de nieuwe wijken van onze haven stad terug naar het beginpunt, het Willemsplein, waar men om 17 uur zal aankomen. Verkoop plaatsbewijzen: Kaarten a f 10 per persoon zijn vanaf heden verkrijgbaar aan ons bureau op de Westblaak te Rotterdam. Telefonische of schriftelijke bestellingen kunnen niet worden aangenomen. OVERTREKT NU BANKSTEL voor bijzonder lage prijs! Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel. 25 3111, Rotterdam b.g.g. tel. 28 34 63 HACENBECK, CIRCUS VAN KWALITEIT Als een goed geoliede machine loopt de organisatie van circus Hagenbeek. Dat werd zaterdagavond bewezen tij dens de première van het circus, dat tot 3 augustus zijn tenten neeft opge slagen op de St. Jacobsplaats in Rot terdam. Imponerend was de gratie, souplesse en snelheid waarmee het programma werd afgewerkt. Circus in optima forma! Dieren en vooral exotische dieren zijn altijd de grote trekpleister van de Hagenbecks geweest. Het door televi- siefilms zo verwende publiek wist ech ter voor de staaltjes van dressuur die hier getoond werden bewondering en enthousiasme op te brengen. Domp teur Gerd Hofmann die speelt met zijn Berberleeuwen of het jonge katjes zijn en Siegfried Wiesner, die tijgers en leeuwen tegelijk zijn wil oplegt, ooestten een langdurig applaus. Ook het „grote exotische tableau" waar kamelen, dromedarissen, zebu buffel, zebra, lama, guanaco, paard en olifant aan deelnemen, evenals de olifantenparade en de dressuur van de twintig beren behoren tot de hoog tepunten van de avond. Niet alleen de dierennummers zijn van hoge kwaliteit, de programmaon derdelen waarin clows, acrobaten en trampolinespringers optreden, kun nen de toets der kritiek ruimschoots doorstaan. Een bijzondere aanbieding uit onze Corsetterie (en daar bent U wel wat van gewend!)... Lycra Step-ins en Lycra pan ties voor prijzen, die U nog niet eerder meemaakte. Moderne foundations van Lycra, dat de fut niet verliest (ook niet na vele malen wassen) fantastisch vormgevend en corrigerend, soepel en luchtig dragen... dat is Lycra. lycra step-in maten: 38/46 Vrijdag en zaterdag verkopen .wij deze Lycra step-ins en panties (met extra gevoerd kruisje) voor prijzen, die voor zich zelf spre ken. Duur van de Opruiming 13 jufl tot 3 «ugustus. tel. ef schrift, bi Gun U zelf en anderen toch wat luxe... en leg voortaan op de bedden eens een gekleurd ge borduurd laken en sloop, die U nu gaat kopen voor prijzen, die voor niemand een bezwaar zijn. Een grote partij lakens en slo pen, in gladde en geborduurde uitvoering van prima, gladge- weven graslinnen en in royale Het borduursel in mooie pastel tinten. laKen ïaKer! Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit moderne en luxe bedden goed voor prijzen, waardoor U Uw linnenkast eens flink kunt bijvullen. Duur van de Opruiming 13 juli tot 3 augustus. GMn tol. of «ehrlft. b lycra pantle (slipmodel) Eigen circusprogramma van „De Jeugdhaven" Vrijdag 28 juli a.s. zullen jongens en meisjes uit het clubhuis Bloem- straat 33 van de stichting Clubhuizen ,,De Jeugdhaven" een geneel eigen circusprogramma verzorgen. Na een week van voorbereiding zal met een optocht worden begonnen (aanvang 19.00 uur), die de inleiding vormt tot het programma, dat 19.30 uur begint. De kinderen uit de omgeving van het clubhuis hebben niet alleen zelf het programma bedacht en de beno digde kleding en attributen vervaar digd, zij verzorgen ook zelf het ge hele programma. Het programma wordt uitgevoerd in de Bloemstraat (zijstraat Weena, nabij Henegouwer laan - 's-Gravendijkwal). Bij slecht weer vindt de opvoering plaats in de grote zaal van het clubhuis Maurits- straat 68 (achter de Schouwburg). HERV. GEM. SCHIEDAM Grote Kerk: 10 uur: ds. K. M. Vogel, Maassluis; 17 uur: ds W. Vons, Kethel. Bethelkerk: 10 uur: ds A. Hoffman; ipst «r.1 ngskerk: '0 uur: Eerw. h' t-r E van Beemen, Groot-AmmersVre- deskerk: 10 uur: ds H. J. Groenewe- Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. J. Zuurdeeg uit Maarssen- Geref. Kerk (Vrijgemaakt) Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Kerkgemeenschap tot verbreiding van de Geref. Leer, Lange Nieuwstraat 67. 10 en 17 uur ds. H. Hofman. Evang. Luth. Gemeente. Lange Nieuwstraat 10 uur Ds. A. Steinhart. Oud Katholieke Parochie, Dam. 10 uur H. Mis- A Hersteld Apostolisch Genootschap, Stadhouderslaan 9.30 en 16 uur, dienst. Mission to the seaman. Angelikaoanse diensten in de kantine Wilton Fijen- oord, iedere le, 3e en 5e zondag van de maand om 9 r. Rev. Chr. Reeves B.A. Leger des Heils, Lange Haven 27, Samenkomsten 10 en 18.30 uur. Lei ding majoor en mevr. van Gestel- Verrijk. Gemeentue van Jehova's Getuigen. Tuinlaan 50. 18 uur Openbare toe spraak, 19.30 uur Wachttorenstudie. Baptisten gemeente, gebouw Irene 19 uur dienst. Ned. Herv. (Geref Evangelisatie, Gebouw Irene. 10 uur de heer Matze uit Hazerswoude. 4 uur de heer Van der Kamp uit Den Haag. HERV. GEM. KETHEL De Rank: 8.30 uur: ds. W. Vons; 10 uur: ds. W. Vons; 19 uur: ds. J. C. Eman, Harkstede, Jeugddienst. Chr. Geref. Kerk. Warande: 10 uur, leesdienst; 3 uur: ds. v. Leeuwen uit Rotterdam. MAASSLUIS HERVORMDE GEMEENTE GROTE KERK: 10 u ds E. H. Kalkman, 19 u ds K. M. Vogel. ICHTHUSCENTRUM: 10 u ds W. S. Duvekot, Den Briel, jeugddienst. WIJKCENTRUM WEST (Lijster laan): 10 u Eerw. Heer K. B. Dupon. Den Haag, prov. jeugdwerkleider. GER. KERK IMMANUELKERK: 9.30 u ds K. W. Dercksen, 4.30 u ds E. J. Duursema. MARANATHAKERK: 9.30 u ds E. J. Duursema, 19 u ds K. W. Derck- Welk merk? Welk type? Welke pr(js? Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtings-bureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht. naam adres plaats (blokletters s.v.p.) '8ANDREASKAPEL: 19 u ds E. J. Duursema. RH.ILEPETRUS EN PAULUS PA ROCHIE: pastoor L. P. M. Vester, HH. Missen zijn: zaterdag 19 u, zon dag 9 u hoogmis, 11 u en 19 u avond- H.' ANDREASPAROCHIE: (nood kerk Korhoenstraat)pastoor C. J. M. Vermeulen, HH. Missen zijn: zater dag 19 u zondag 8 u en 10 u hoog mis. geeft opening van zaken Modemagazijn „Alja" op de Schie- d&mse Broersvest heeft een nieuw gezicht gekregen. Er is meer ruimte gecreëerd in de etalages en voorts is de zaak uitgebreid en verfraaid. Het is begrijpelijk dat aan al dat nieu we bijzondere aandacht is besteed en tijdens de receptie die het echtpaar J. van Bree hield, hebben zeer veel klan ten, vrienden en kennissen hun be langstelling getoond. Vanwege de grote vraag naar bontmantels is een speciale afdeling gevormd, terwijl ook extra aandacht aan de afdeling mantels is geschon ken. Dit alles maakte het nodig meer ruimte te scheppen hetgeen door de fa. Van Beek op uitnemende wijze is uitgevoerd in zeer beperkte tijd. Fraai is de uitvoering in teak- en andere houtsoorten. Er is ook een behoorlijke pakruimte verkregen. De uitbreiding heeft de mogelijkheid gegeven om de voorraad en sortering aanzienlijk te vergroten. Apothekersdienst Apothekersdienst De dienst vangt aan vrijdagsavonds zes uur. Dienst Apotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein 17, tel. 267532. „Die vraag kan ik beantwoorden", zei de officier van justitie, die een gezicht trok of hij er alles van wist. In mijn lange loopbaan als lid van de rechterlijke macht heb ik een grote mensenkennis opgedaan, mag ik wel zeggen. Ook het doen en laten van de gemiddelde misdadiger is mij niet vreemd. Welnu dan, mijne heren. Mijn mening is, dat de misdadigers vijf robijnen ge makkelijker in hun binnenzak kunnen wegmoffelen dan een groot beeld. Of niet soms? En ook zullen zij er ge makkelijker in slagen vijf kleine robijnen te verlappen dan een groot, alom bekend beeld. Nee, nee, aan dat grote beeld hebben ze niet veel. Hiermee jf vraag van-i- -< „Ik denk er anders over", zei commissaris Money de Pénoze. „Er zijn boeven, die zo'n gouden beeld niet verkopen, maar in de smeltkroes gooien. Dan hebben ze er wél wat aan. Zodoende". De officier van justi tie keek een beetje verlegen en zei „Tja, tjadat kan natuurlijk ook. Ik wou het eigenlijk net zeggen ,,En ik wou u net nog een glaasje inschenken zei de commissaris en greep de fles. „Vervolgens zal ik u nog even precies uit de doeken doen hoe die verwisse ling met mijn broer eigenlijk in elkaar zat. Mijn broer is inderdaad jaren in China geweest. Plotseling kwam hij naar ons land terug en ik denk, dat dit wel wat te maken zal hebben met die diefstal van de Boeddha „De anderen keken verbaasd op, toen de commissa ris doorvertelde. „De terugkeer van mijn broer viel net samen met de verkoop van de gouden Boeddha aan het museum te Krabbelbos. Dat is toevalligheid num mer één. En de Boeddha werd verkocht door een com binatie van oudheidkundigen. Mijn lieve broer was éen van hen En nu kan ik van hem zeggen wat ik wil, maar van oudheden had hij geen cent verstand. Dat is dus toevalligheid nummer twee. Hoe dan ook, de edele heren verkochten het beeld en maakten een poosje van de opbrengst goede sier. Doch toen mijn brave broer zijn aandeel had verkwist, verviel hij al gauw van kwaad tot erger. Op een goede dag bereikten mij zelfs afschuwelijke klachten over zijn gedrag. Het was de hoofdcommissaris zelf, die daarmee op mijn bureau verscheen. Hij verweet me, dat ik veel te weinig aan dacht besteedde aan mijn misdadige broer. Hij dreigde me zelfs de dienst te zullen uitschoppen, als ik me. tegen deze doortrapte schurk optrad! Toen was de maat vol en ik ging onmiddellijk naar mijn broer Ik bood hem zelfs reisgeld aan als hij onmiddellijk het land wilde verlaten. Maar hij lachte me uit en maakte ruzie. Toen sloeg hij me onverwachts van achteren (Wordt vervolgd) Wij gaan door met speciale aanbiedingen uit onze foto afdeling, compleet voorzien van alles wat U maar wensen kunt, en dan voor echte ter Meulen prijzen. Fex Matic Camera, met inge bouwde flitser en controle lichtje, zodat U er alleen flits- lampjes behoeft In te doen om te flitsen. Voorzien van 3 verschillende belichtingstijden, zodat U ook bewegende voorwerpen haar scherp kunt vastleggen. Camera voor ICadapak cassettes, dus geen moeilijkheden meer met filminleggen. In een oog wenk is Uw camera gebruiks klaar. Met sneltransporthandel, geschikt voor kleurenopname en dia's. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Fex Matic Camera's, compleet met paraattas; met de gebruikelijke 1 jaar garantie, Op 17 augustus gaat er weer een cursus beginnen voor kandidaat- scheidsrechters. De leiding van de cursus is in handen van de heer P. P. Roomer. Aanmeldingen voor de cursus moeten schriftelijk ge daan worden aan de KNVB, afde ling Rotterdam, Witte de Withstraat 47a. Ontwikkelen en afdrukken v Uw films, ook kleurenfilms. Duur van de Opruiming 13 juli tot 3 augustus. Géén tal. of schrift, bast. Chronisch zieken maken boottocht Op uitnodiging van de afdeling Schiedam van het Rode Kruis zullen maandag 31 juli ongeveer 125 chro nisch zieken uit Schiedam en omge ving een boottocht maken met het ms. „Koninginneplaat"- De inscheping vindt plaats op het Hoofd 's morgens tussen kwart over zeven en acht uur. De boot wordt te rugverwacht tussen vijf en zes uur. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw Goudsesingel no. 66 - 3e etage - (lift), tel. 010 - Enorme sortering slaapbanken, slaapbankstellen, moderne en klassieke bankstellen, ook U kunt dagelijks terecht v Vorige week is de National-Zeitung und Soldaten-Zeitung voor de zo veelste keer in het nieuws geweest. Een zekere Regina Dahl gal in het nummer van 21 juli een reportage van haar bevindingen met de slachtoffers van de Israëliscne „a- gressie". De schrijfster beweert zonder blikken of blozen onbevoor oordeeld te zijn, maar het stuk ademt onder de titel „Israels Auschwitz in de woestijn De massamoord op de Arabieren Day an in Hitlers spoor" een viru lente antisemitische geest, zoals we die in de dagen van het nazisme hebben kunnen meemaken. Het betreffende nummer was onze oosterburen te bar en ze namen het in beslag. Dit in beslag nemen zal zich wel niet tot het buitenland hebben uitgestrekt, want in Antwer pen was het op de normale wijze te koop. Wie er interesse voor heeft kan daar trouwens op dit gebied te - kust en te keur terecht- In verschei dene winkels hangen openlijk nazis tische bladen. Oud-SS-ers hebben daar hun eigen krant. Geheel m stijl heet dit stuk drukwerk „Ber- kenkruis" met als ondertitel „Maandblad van de Oud-Oostfront strijders". Het hoofdartikel van het jum-juhnum- mer heet „Naar Oostland" en draagt als motto de veelzeggende regels (van ene Gunner Heiberg) „Wee het volk dat geen fierheid kent. dat geen levensdrift bezit, wanneer het lot over zijn hoofden bruist". Fierheid, levensdrift en lot, daar gaat 't wel zo'n beetje om. De schrijver Iaat daarin zien hoe geheel Oost-Duitsland eigenlijk ont gonnen en gecultiveerd is door Vla mingen en Friezen (of vooral de laatsten erg blij zullen zijn met het noemen van hun naam in dit ver band betwijfel ik ernstig). En dan de volgende zinnen: „In 1941 trok ken weer vele naar Oostland om het gewonnen land van onze voorva- deren(!), met het zwaard te bevei ligen, tegen het dreigend gevaar van de mongolenhorden (wel te verstaan de Russen, met wie Hitier eerst een verbond sloot en die ons later van de ons bekende horden hebben bevrijd). Ook deze trekkers is geen leed bespaard gebleven, en het zweet der voorvaderen, ver mengd met het bloed hunner nako melingen maakt deze aarde weer zoveel te vruchtbaarder en daarom ook zo meer van ons". Dit soort fraaiigheden moet achteraf alsnog dienen ter verdediging van het dienst nemen in het Duitse le ger. De band tussen deze mensen wordt aangehouden. Regelmatig worden namen van vermisten ge plaatst en een aandoenlijk verhaal van een Vlaamse moeder die het graf van haar zoon, dank zij de hulp van de een of andere kame raad, bezoekt, moet ons vertederen- Een ander artikel geeft een inge wikkelde berekening van het aantal mogelijk omgekomen Joden. Dit zouden er dan natuurlijk geen 6 miljoen geweest zijn, maar onge veer 1 miljoen. De „mythe" van de 6 miljoen moet op deze wijze be streden worden. Wie dit alles leest komt tot enkele conclusies: 1. Laat niemand menen dat het antisemitisme dood is. Dit zelfde geldt van het facisme. 2. Het is nog steeds geen weelde om aan jongergn te vertellen wat er werke lijk gebeurd is. 3. Het is een eis. die niet genegeerd kan worden om met al die jonge Duitsers die zich van dit verleden werkelijk willen distanciëren contact te zoeken en te onderhouden 4- Dit soort ge schriften moet. met enkele uitzon- deringen (zoals de meer dan hui- chelachtige vergelijking tussen üayan en Hitier) vooral niet verbo den worden. Ze houden ons wakker en hoe minder martelaarschap hoe beter. Bovendien kunnen we maar beter weten waar het kwaad zit. 5. Ook iedere actie of geschrift in die richting moet gesignaleerd worden. In dit verband noemde ..Trouw" het bock „De SSers" van Armando en Sleutelaar een gevaarlijk boek. De bespreking ervan eindigde hiermee: „In handen van iemand, die de wer kelijke daden van de SS-ers en hun chefs niet kent, is dit boek gewoon nazi-propaganda". En als luitenant-kolonel ds. C. Graai- stal in een interview met de „Haag se Post" zegt dat wij een natio nale idee nodig hebben en daarvoor dan verwijst naar Adolf Hitler die zijn volk liet marcheren, joodse winkels verbranden, autobanen "aan leggen en een Wehrmacbt herbou wen (en dat allemaal in één adem), dan kan ik vrijwel alleen nog maar zeggen: hoe is 't mogelijk! Maar ja, als je 't met fierheid en levensdrift en onder de dreiging van het lot moet doen, wie zal zeggen waar je dan allemaal toe komt- Medemens Voor hen die gewend zijn om hoge eisen te stellen aan de kwaliteit van hun nylon onder jurk is deze aanbieding bedoeld. Want morgen begint de verkoop van een grote partij nylon onderjurken in diverse kwali teiten, uit de normale series van vijf gulden, voor nog géén twee gulden. r»y«on Vnjoag en zaterdag verkopen wij deze nylon onderjurken In diverse modellen en kleuren en In de maten 40 t/m 48,^ door elkaar voor een prijs voor Duur van de Opruiming 13 Juli tot 3 augustus. Giin tal. of «thrift, bost. I

De Havenloods | 1967 | | pagina 2