ES3SES JE* B8EBE1 M Betaald voetbal staat nog steeds in kinderschoenen jaap Beyer werd onverwacht Rotterdams wen Sportgrabbelton 98 Sport SECRETARIS S.V.V. CONSTATEERT: JjlÉSP d!P VLERK S.V.V. houdt wapenschouw DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 JULI 1967 S'dam Een dezer dagen verscheen op ons bureau een knap stukje werk van de heer C. de Vries, secretaris van SVV. Het is het jaarverslag van de vereniging en er valt heel wat uit te leren. Onder andere, dat SVV bruist van levenslust en vertrouwen in de toekomst en dat het bij de rood-groenen één voor allen, allen voor één is. De afdeling Betaald Voetbal neemt uit de aard der zaak veel plaats in in dat jaar verslag. De heer De Vries stelt in zijn voorwoord, dat het betaalde voetbal in Nederland nog steeds in de kinderschoenen staat en dat de ontwikkeling daarvan, derhalve nog steeds een zorgenkind is. ■Fnkele weken geleden was het een beetje feest in de Graaf Floris- straat ten huize van de familie Beijer, want zoon .faap, 20 jaar, was lawntenniskampioen van Rotterdam geworden. Daarmee is sinds heel wat jaren weer eens een Schiedammer doorgebroken naar de tennistop. Het was zonder meer een verrassing, dat Jaap kampioen werd. Hij moest daarvoor de titelhouder Adan in de halve finale, en het paradepaardje van de KNLTB Jan Hordijk in de finale kloppen. Jaap, student aan de academie voor de lichamelijke opvoeding in Den Haag, had voor deze titelwed- strijden ingeschreven in de B-klasse, maar toen de wedstrijdleiding hem vroeg mee te spelen in de A-klasse, de hoogste klasse, stemde Jaap Bijer toe. Hi.i zei toen thuis, „Nu kan ik eens lekker spelen, want ik hoef in die afdeling niet te winnen. Er mogen daa- gerust wedstrijden verloren gaan zonder dat ik mijn ee- zicht verlies. Jaap speelt namelijk bij TOEGH Hillegersberg in het tweede team en is daarmee in feite nog B-klasser. Onbevangen r die Jaap ging dus onbevangen kampioenschappen toe en woi nie mand had verwacht gebeurde. Hij werd kampioen van Kotterdam en dat was toch wel een reden, om een beetje feest te vieren. Naar aanleiding van dit kampioen schap, dachten wij een praatje te kunnen houden met de nieuwe kam pioen, maar we visten achter het net. Jaap was met vakantie naar Italië en weet dus ook nu nog niet, dat hij een uitnodiging heeft ontvan gen voor de wedstrijuen om de na tionale titel op de METS banen in Scheveningen, die gehouden worden van 7-13 augustus. Zijn moeder vertelde ons, met ge paste trots, dat het behalen van die Rotterdamse titel toch wel een ver rassend, onverwacht hoogtepunt is in de carrière van haar zoon. Vooral de winst in de finale-partij tegen Jan Hordijk, waarvan een ieder dacht dat hij het kampioenschap wel zou behalen, vond zij een prestatie, te meer daar deze door de bond getrain de en gecoachte jeugdige tennisser op de kampioenschappen was voorbe reid en Jaap niet. „Bij Jaap gaat de studie voor al les en al betekent de tennissport heel veel voor hem, het komt toch op de tweede plaats". Jaap zelf heelt caar eens van gezegd, „Als ik aan de top kom van het nationale tennis, is dat toch altijd maar voor een paar jaar. Daarna moet je dan Tienduizenden autobezitters kennen reeds het genot en de waarde van plaid-hoezen voor hun wagen... ze staan niet alleen gezellig en comfortabel, maar ze besparen in belangrijke mate Uw kleding en de auto-bekle ding. Maar nu, met de wisseling van het seizoen liggen er in onze magazijnen nog 500 van deze plaidhoezen, normale prijs 6.98. En in deze opruiming verkopen wij ze tot de laatste toe voor een ongekend lage opruimlngs-prijs voor nog géén vier gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze auto-plald-hoezen, een gemak en comfort voor U en Uw wagen, in gezellig' dessin en kleuren, Duur vin de Opruiming 13 Juli tot 3 eugustus. Gién ui. of lehrift. t De heer De Vries gaat dan verder: „Wij kunnen rustig vaststellen dat van hoog tot laag, van ere-divisie tot 2e divisie, alle clubs te kampen heb ben met financiële moeilijkheden, wel licht eeTf enkeling uitgezonderd. Al deze plannen hadden tot doel de fi nanciële toestand in het betaald voet bal in Nederland voor de clubs reëler le maken en een basis te geven om de tlübê 1n het betaald voetbal in meer rustiger banen te leiden waar door meer aandacht geschonken kon worden aan opbouw en sanering. De betreffende plannen waren echter in de praktijk nimmer te realiseren, echter het voordeel van deze plannen was m.i. wel, dat bepaalde aspecten in discussie kwamen waar mogelijk in de toekomst dieper op kan worden ingegaan. De afgelopen dertien jaren betaald voetbal hebben ons wel dui delijk getoond dat vele clubs een va banque politiek gespeeld hebben met alle noodlottige gevolgen van dien. Wij kunnen ons niet aan de indruk ontrekken dat men in het Nederlands semi-profvoetbal de afgelopen tijd al le begrip voor Nederlandse normen heeft verloren wat betreft salarissen en transferwaarden. Voetbal is en blijft in grote mate een kansspel waarbij risico's komen en gaan, die men met de beste wil van de wereld niet in de hand heeft. Mogelijk dat in de toekomst voor en kele Nederlandse topclubs de moge lijkheid aanwezig is» de vleugels uit te slaan op internationaal terrein en zich ook op financieel gebied te me ten met buitenlandse clubs. De gemid delde en het gros van de Nederland se clubs die in het semi-profvoetbal blijven meespelen zullen dit alleen maar kunnen bolwerken "wanneer zij met beide benen op de grond bliijven staan en op bescheiden wijze, naar normaal Hollandse begrippen en maat staven, de Nederlandse - semi-prof- voatbalzaken behartigen en proberen uit te bouwen. Steller van dit jaar verslag is en blijft nog steeds van mening dat men in ons landje enigs zins verantwoord semt-profvoetoa! kan plegen wanneer men als basis achter zich heeft een grote en gezon de amateurclub waarin men de eigen spelers kap opleiden en waar men in slechte jaren een background vindt om tegen aan te leunen en waaruit men nieuwe moed kan putten voor de toekoipst. Zoals reeds hiervoor vermeld, zijn in ons voetbalwereldje diverse plan nen naar voren gekomen. Het enige resultaat is dat de jeugdcompetitie ter ziele is gegaan en het tweede en jeugdelftal voor het volgend seizoen is teruggebracht naar een z.g. B.-elftal. Men kan het betreuren dat dit is ge schied èn dat dit voor de ontwikkeling van ons Nederlandse semi-profvoet bal een stap terug betekent. Daarte genover staat, dat er belangrijk min der spelerscontracten in het nieuwe seizoen zullen worden uitgereikt het geen een spelerscontract alleen maar meer waarde gaat geven. Waar Tot zover o.a. de heer De Vries in zijn voorwoord in het jaarverslag van zijn vereniging. Veel van wat de heer De Vries schrijft is maar al te waar. Jammer is het alleen, dat hij niet verder ingaat op het terrein van de jeugdcompetitie. „Men kan het betreuren" stelt "hij en het is een stap terug in de ontwikkeling van het Nederlandse semi-profvoetbal. Wij zijn niet op de bondsvergade ring geweest Waar dit voorstel werd ingediend en aangenomen. We heb ben geprobeerd om de heer De Vries te pakken te krijgen, om te weten hoe SVV tegenover dit alles stond. Helaas de heer De Vries was niet thuis. Uit het voorwoerd zou men op kunnen maken, dat SVV het aantal spelers contracten dat vertnindert, belangrij ker vindt. Is dit nu wel juist? Is met dat afschaffen van die afdeling be taalde Jeugd niet met het badwater ook het kind weggegooid? Juist die betaalde jeugd was zo be langrijk bij de opleiding van jonge lui tot goede voetballers. De afdeling waarin zij voetbalden ,was immers het voorportaal tot het semi-profvoet bal. Daar kon het jeugdig talent tot, ontplooiing komen. Gelukkig is er op initiatief van Feijenoord toch nog een jeugdkompetitie voorgesteld tussen de betaalde clubs in de buurt, maar daft blijft toch - x GOUDEN DAMESRINGEN H IH Wij zijn bekend om onze bijzondere m H| collectie ringen bezet met edel- n§ en halfedelstenen. In een normale =j prijsklasse, modellen die nèt DU even ander? zijn. Ringen, stuk |H voor stuk verfijnd vakmanschap p| 1 vanaf 39.75 Juwelier- m edelsteenkundige "tmr' 1RÜTTERDAMSEDIJK 263 SCHIEDAM WEDVLUCHT DE VRIJHEID De Schiedamse vereniging De Vrij heid vloog met een deelname vai) 7Ó0 duiven broed '67 een wedvlucht vanr uit St. Ghrislain, 170 km. Uitslag: li 31 H. Put; 2, 29, 30, 44, 48, 70 Jackie Doejaaren; 3, 7, 28, 113, J. Kazen- broot; 4, 104 A. Kouwenberg; 6, 37, 76 M. de Roo; 8, 60 J, Duymél; 9, 25, 112 A. Pronk; 10, 23, 26, 36, 1. 52, 58, 68, 109, 117 J. Doejaaren; 11, 65, 82, 126 ,J. Blom; 12, 101 J. v. Woensel: 13, 63 Th. Juyn; 14, 49, 103, 124, 149 J. Tonnekreek; 15 M. Voets; 16; 35, 145 J. Schrumhf; 17, 59, 78 J. v. Hoff; 18 H. Hagen; 19, 24, 79, 80, 81, 106, 125 P. Pols; 20, 22, 54, 62, 67, 67, 119 A. de Ro.uw; 21, 73, 75, 93, 143, 145 P. Verlinden; 27, 77. 90 J. Christen; 32, 96, 105, 134 A. Westerholt; 33, 112, 97 J. Paulussen34, 137,, 150, 151 W. Wijnsteker; 38, 86 H. Tjaden; 39 G. Scholte40, 84, 92, 99, 129, 148 A. v.d. Berg; 42, 46, 110 C. Rigters; 43, 45, 69, 94 141 P. de Bie; 47. 61, 83, 135 M- v d- Steen; 50, 140, J. H. Blom; een aftreksel van wat 56, 57, 98, 155 J. v. _Ent; 53, 71, „Daarom kon Jaap ook pas in juni toen de vakanties begonnen, een beetje aan trainen gaan denken. De competitie heeft hij ongetraind, te hooi en te gras gespeeld. In, de va kantie, begon hij ook pas aan de toernooien deel te nemen. Het be halen van de titel preekt daarom destemeer, omdat hij ongetraind aan die wedstrijden ging deelnemen". Jong begonnen Mevrouw Beijer tennist al jaren zomaar voor haar genoegen en het was dan ook niet vreemd, dat Jaap de weg naar de tennisbaan wist te vinden. Op 12-jarige leeftijd begon hij te tennissen bij Los Bigotes en werd daar al.snel een dominerende junior. Hij won enkele jeugdkampioen schappen, maar brak eerst goed door, toen hij door de heer J. v.d. Torre, Unnisleraar en directeur van tennis park Spieringshoek onder handen werd genomen. Hij werd lid van Keep Smiling, dat op Spieringshoek .speelde en in de competitie hoger u'tkwam dan Los Bigotes. Jaap Beij er werd een gevreesde tegenstander en talloze jeugdtoernooien werden door hem gewonnen. Tweemaal achtereen werd Jaap kampioen van de kring Schiedam en ook dit jaar zit het er weer in. Met de jeugdige Vlaardingse Marja Jis- koot won hij de finale mixed. Het dubbel werd samen met Hofman ge wonnen en de finale HofmanBeijer leren enkelspel moet nog gespeeld worden. Mevrouw Beijer is vol ver trouwen in haar zoon, „want", zegt ze, „die titel komt ook wel bij Jaap terecht". Indien dit zo zou mogen zijn, dan komt de wisselbeker definitief in het bezit van Jaap en zal dan naast de vele andere prijzen pronken in de prijzenkast van huize Beijer. Het volgende seizoen zal Jaap in het eerste team van TOEGH mogen uitkomen is hem beloofd. Hij is dan officieel A-klasser. Hoe het ook moge lopen, voorlopig is Schiedam door Jaap Beijer verte genwoordigd bij ons nationale topten- nis en dat is voor Jaap en zijn ou ders, die hem in zijn hobby aile steun bieden die mogelijk is, een fe licitatie waard. Het is voor de 50ste keer, dat we ons aan het schrijven van de sport grabbelton schuldig maken. Vijftig keren is er in deze rubriek geschre ven over verenigingen en personen, maar vooral over nieuwtjes uit en over de verschillende sportvereni gingen. Was uw vereniging er nog nooit bij? Ja daar kunnen we toch echt niets aan doen. Het bestuur van uw vereniging heeft dan- blijkbaar de weg naar ons blad nog niet gevonden of de wetenswaardigheden uit of over de Morgen verkopen wij een com plete spuitset, niet alleen voor de bloementuin, maar ook bij zonder practisch voor het was sen van de auto, de ramen en de pui. 15 meter plastic tuinslang, compleet met waterdiefje, spuit- stuk en slangklemmen, normale prijs 7.95, koopt U morgen voor nog géén vijf gulden. Afbouw Russisch booreiland verloopt voorspoedig Op de werf Gusto Schiedam houdt men thans een race met de tijd bij de afbouw van het Russische boorei land, waarvan de stapelloop enige tijd geleden plaats had. Het eiland moet nl. gereed zijn voor de aanvang van de Russische winter, omdat het naar Bakoe moet worden overgebracht. Tot dusver verloopt al les geheel volgens plan en indien er geen onverwachte tegenslagen zijn, kan men op tijd met de reis beginnen. De poten zullen in Bakoe onder het booreiland worden gemonteerd. Vrijdag en zaterdag verkopen wij de?e complete spultsets, 15 meter tuinslang met alles wat er aan hoort, Duur van de 13 juli of tehrlft. bvit vereniging aan het verkeerde adres bezorgd. Wij raden nogmaals de bestuur ders van onze sportverenigingen aan, hun clubbladen of andere zaken be treffende hun club te sturen aan de Mgr. Nolenslaan 590. Daar woont de verantwoordelijke man voor de sport. Onze Schiedamse redacteur, de heer Leo 't Hart heeft voldoende werk en geeft al de sportzaken die bij hem binnenkomen natuurlijk wel door, maar dat kost tijd en eer het dan bij de sportcorrespondent is, is het nieuws wellicht niet actueel meer. Zaterdag a.s. zat er op het terrein van Excelsior '20 te smullen zijn voor cricketliefhebbers. Dan komt er namelijk een bondsteam onder de naam Flamingo's naar Schiedam om de strijd aan te binden met een Rot terdams team. Het wordt voor de cricketfans dus wel een zaterdag om u tegen te zeg gen. In het Rotterdamse team, dat on der aanvoerdersschap speelt van Gouka, spelen nog twee leden van Ex celsior namelijk Putter en Bruning. Ook Hermes DVS en Sparta zullen enkele spelers leveren. Voor het Rotterdams team zullen uitkomen; .1. Gouka, captain, W. Schewe en W. Putter (Excelsior) A. Bakker en Z. Cornelis (VOC), evenals J. Ouwer- kerk, J. Beijer en M. van Wijk (Her mes DVS) P. v.d. Burg en A. Spuy (Sparta) en F. Doorhout-Mees van Victoria. De Flamingo's spelen met: H. Wijk huizen, Rood en Wit, captain, R. Heideman en C. van Wijk, (Bloemen- daalM. v. Breggen (VOC), K. Kooistra, (HCC), P. Ie Noble (HBS) H. Meeken en A. v.d. Linde (Sparta) V. Blaisse (HCC), G. Meijer (HDVS) en A. Hooft-Graafland (SCHC). De wedstrijd begint om 13 uur en de toegang is gratis. Het bestuur van de Cross-club Schiedam heeft een verzoek van de SG om tijdens de door de Schiedam se Gemeenschap georganiseerd feest- week een motorcross te organiseren moeten afwijzen. Tijdéns de vakan ties ziet het bestuur namelijk geen kans een goed en sterk rennersveld bijeen te krijgen. Men heeft dan ook besloten pas in september weer wed strijden te gaan organiseren. Jam mer voor het Schiedamse publiek en jammer voor de cross-club Schiedam, die best een beetje propaganda kan gebruiken. Wellicht horen wij nog wel eens iets van de club. De eerste weekbrief van een voet balclub is weer binnen. Al duurt het nog wel even, het betekent toch dat het voetbalseizoen weer voor de deur staat. De weekbrief was van WF. Daarin wordt opgemerkt dat WF in een zware afdeling is terecht geko men, maar dat is geen bezwaar, al dus de weekbrief, als de training van de heer Poulus maar trouw wordt be zocht. De training bij WF is al be gonnen en men denkt voor de compe titie begint, enkele vriendschappelij ke wedstrijden te spelen. geweest. Wij geloven dat het voordeel van minder spelerscontrac ten toch niet opweegt tegen hetgeen nu is gebeurd. In zijn beskuit komt de heer De Vries in feite al tot een antwoord, als hij stelt dat in het ko mende jaar het jeugdwerk 'oij SVV weer alle prioriteit moet hebben. De kracht van onze jeugd, en natuurlijk bedoelt de heer De Vries daarmee het jeugdwerk in al zijn geledingen, bepaalt de toekomst van SVV. Goed jeugdwerk en dat doet SVV, versterkt via ervaring, opgedaan in een „betaalde jeugd", het eerste team en dat is toch het visitekaartje van een club. En is het niet prettiger een goed eerste elftal te hebben bestaan de uit eigen kweek, dan een elftal waarin maar een paar echte Schie dammers zijn? In het kamp van SVV wordt er de laatste weken hard aan gewerkt, om in het nieuwe seizoen zo goed moge lijk voor de dag te komen- De trai ning is weer begonnen en zaterdag avond om half zeven zal de eerste oefenwedstrijd worden gespeeld op het sportpark Har ga. Als eerste te genstander komt naefr Schiedam, het Rotterdamse Excelsior. De tweede wedstrijd is eveneens op sportpark Harga en deze zal gespeeld worden, zondag 6 augustus. Dan zal als tegen stander fungeren de oude rivaal en buurtgenoot Fortuna VI. met in de gelederen, de van Sparta terugge keerde Jan Bouman. SVV heeft Dick van Dijk verloren aan FC. Twente, maar- kocht daarvoor terug de aanValsspeler Wil van Beveren van Sparta en diens clubgenoot Dick van de Korput als verdedigende spe ler. Misschien kunnen beide spelers een aanwinst zijn voor de rood-groe nen. De tijd zal het leren. In ieder geval zijn het voor het SVV-team twee interessante oefenwedstrijden. 72 J. Speelmeijer; 55, .95 J. Wester holt; 66 C. Koogje; 74 J. Mackav; 87, 88 W. v. 't Hoofd; 89, 120 D. Ram; 91 A. Verhaal; 75 C. Robart; 102. M. Rink; 107, 138, 155 C. Lems; 115, 121 M. Putters; 131 L. Zuidgeest; 139 M. Stuart; 142 M. de Jong. Met 34 oude duiven werd de grote fondvlucht Bergarac, 860 km gevlo gen. 1, 7, 9 Th. Willems; 2, 5 P. Ver linden; 3 Rossum; 4 A. Pronk; 6 J. Westerholt; 8 J. Doejaaren. Als U Uw haar wilt wassen met een kruidenshampoo met een groot reiniglngs-effect... die tevens haarvoedend is, waardoor zijdezacht en glanzend haar wordt verkregen, dan verwach ten wij U beslist in onze parfu merie afdeling. Want dan koopt U voor nog geen gulden een onbreekbare flacon van een liter inhoud, sterk geconcentreerde kruiden shampoo. Een zeer bijzondere shampoo, normale prijs 2.95, zuinig in het gebruik, met een groot reini- gings-effect, een ideale grote 1 liter flacon voor het hele Loop der bevolking in de maand mei Gedurende de maand mei is de be volking van Schiedam met zes ver meerderd. Zij bestond op 1 juni uit 41.132 mannen en 41.487 vrouwen, to taal 82.619 personen. Er waren 122 ge boorten; overleden 46, gevestigden 257 en vertrokken 339, zodat de toe name alleen een gevolg is van het ge boorteoverschot, daar het vertrek de vestiging overtrof. Er werden 118 kin deren wettig en vier onwettig gebo ren. In 61 gevallen betrof het eerst geborenen. Er overleed 1 persoon in de leeftijdsgroep 5-14 jaar, 1 van 25- r-9 jaar, 3 van 40-49 jaar, 4 van 50- 59 jaar, 9 van 60-69 jaar, 15 van 70- 79 jaar, 13 van 80 jaar en ouder. Er werden in mei 87 huwelijken voltrok ken en er hadden 11 echtscheidingen plaats. Van de gehuwden konden 32 een eigen woning betrekken, 20 gin gen bij ouders inwonen, zes via on derhuur, 10 gingen afzonderlijk wo nen en 19 vestigden zich buiten de ge meente. Binnen de gemeente verhuis den 143 gezinnen en 85 alleenstaan den. Uru«denshampo Vrijdag en zaterdag, verkopen wij In onze parfumerie afdeling deze heerlijke sterk geconcen treerde kruldenihampoo, in on breekbare flacons n een liter. °ns jtM j&ia in de Opruiming f I juli tot 3 luft'ut. Gién tel. of eeh'ift. b

De Havenloods | 1967 | | pagina 4