WILLY VAN GENT OPENT NOGMAALS AUTO-BOOTREIS ^ac Muzzle en het geheim van de Gouden Boeddha NAAR BRIELLE-EUROPOORT Adventisten krijgen tweede kerkgebouw in Rotterdam SPECTACULAIRE GROEI VAN „MEDICA '67" ir dg c 4 WASAUTOMAAT 'tMEUBELHUIS Hè hèeindelijk! BERGWEG 220 WILLY VAN GENT „DE SLAAPBAHKERCENTRALE" 2 V. S'dam DE HAVENLOODS DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1961 De belangstelling voor de auto- en bootdagreis naar de Europoort en Brielle blijft groot. Ook de tocht voor 2 augustus was binnen twee dogen volkomen volgeboekt. Op ve ler verzoek zal deze dagtocht nu voor de allerlaatste keer herhaald worden op woensdag 9 augustus. De prijs is ook nu weer slechts f 10. per persoon. Het volledige programma luidt als volgt: Om 0.30 uur vertrek met het Epido-schip de „Pieter Caland" van het Willemsplein. Zittend in een van de fraaie salons of op het grote pro menadedek kan men tijdens deze boottocht van 3Va uur kennis maken met alle havens. Vlaardingen, Maas sluis, het gehele Botlek- en mach- Ifoor de mand Al* vogel heb je het toch al niet gemakkelijk. In de eerste plaats is het altijd al moeilijk om aan de kost te komen, in de tweede plaats zijn er heel wat die hebben te zuch ten onder namen waar de honden geen brood van lusten. Wat zou zo'n dier nou moeten denken van een naam als Kuifduiker, Geoorde Fuut, Ruig- pootbuizerd. Oeverpieper, Fitis, Tjif tjaf of Kruisbek? En dan zitten we nog met de moei lijkheid dat je nooit weet wat een per soon die probeert stillekens door het struweel te sluipen, nou precies van plan is. Je hebt er bij die alleen maar willen kijken. Maar er Zijn er ook die plotseling een hels kabaal produce ren en boem.... daar ligt je neef op de grond. Plotseling uit het volle leven gerukt tot meerdere glorie van die be kwame schutters en derzelver magen. Dus wat doe je als vogel zijnde? Je neemt de vleugels zolang het nog tijd is. Want je kunt er nou wel op ver trouwen dat het slechte waarnemers zijn, maar voor je het weet... daar gaat nicht Arabella Strandleeuwerik. Een dan is het nog maar gelukkig dat vogels niet zo best kunnen lezen, anders kwamen ze helemaal niet meer bij van het lachen. ,,De Kemp haan". het contactorgaan van de vo gelwerkgroep Vlaarding en-Schiedam van de Kon. Nederlandse Natuurhis torische vereniging, weet verschillen de interessante waarnemingen te mel den. Als je dan je eigen naam niet GROTE burgemeester mag uitzoeken, kom je er zo nu en dan vreemd op te staan. Zo werd er een WitGATJE gesignaleerd in de BROEKpolder. En dat was het erg ste nog niet. want je zult als Grote Burgemeester maar even aangetroffen worden op de vuilnisbelt Vlaardingen! Val je dan even door de mand.... FEESTWEEK-PROGRAMMA DANSSCHOOL SITTON Van 5 augustus tot en met 12 augustus wordt in Schiedam de be kende „Feestweek" gehouden. Dans school Sltton heeft ter gelegenheid hiervan een aantal aktiviteiten geor ganiseerd zoals een sportmiddag, waarbij elftallen van scholen uit Vlaardingen en Schiedam tegen el kaar zullen uitkomen. Het feestprogramma ziet er als volgt uit: 5 augustus, vakantiebal in de school in vakantie of sportkleding. Medewerking zullen verlenen „The Outfaces". Aanvang acht uur. Op 6 augustus begint om kwart voor één het sportfeest op het SVDPW veld aan de Hargalaan in Schiedam, 's Avonds 'wordt in gebouw Musis Sacrum te Schiedam het zomerbal gehouden waaraan meewerken het „Confetti Combo" en „The Flying Dutchmen", aanvang acht uur- Op 12 augustus wordt het lampion- nenbal gehouden in de school in Schiedam en op 13 augustus in de School in Vlaardingen, aanvang even eens acht uur. De kaarten voor het zomerbal op 6 augustus kosten f 3, voor de an dere bals f 1,50. Kaartverkoop, iede re avond van 6—7 uur, Lange Ha ven 121, Schiedam fn Joubertstraat 27, Vlaardingen, 3, 4 en 5 augustus tussen 7 en 8 uur. tige Europoortgebied. Om 13 uur aan komst aan de Europoort, waar tou ringcars gereed staan om vla de nieuwe dam over de Brielse Maas en Oostvoorne naar Brielle te rijden. Hier is een uur gelegenheid dit merk waardige oude stadje eens nader te leren kennen. Na deze kennismaking voert de tncht door het mooiste deel van Voor- r>e en Putten via Rockanje naar Hel le voetsluis. Hier volgt een theepauze en dan gaat het verder via de nieuwe Wellebrug, Heenvliet, Spijkenisse en de nieuwe wijken van onze haven stad terug naar het beginpunt, het Wiliemsplein, waar men om 17 uur zal aankomen. Verkoop plaatsbewijzen: Kaarten a f 10 per persoon zijn vanaf heden verkrijgbaar aan ons bureau op de Westbiaak te Rotterdam. Telefonische of schriftelijke bestellingen kunnen niet worden aangenomen. i: 'trot. Bond. Westvest JO uur ds. A. D. Klaassen. Geref. kerk (Vrijgemaakt) Westvest 10. schap tot vertor Lange Nleuwstraat 67. 1 uur ds. H. Hofman. Evang. Luth. Mis. Hersteld Apostolisch Genootschap, Stad houderslaan. 9.30 en 16 uur dienst. Mission to the Seamen, Angli'kaanse dien- step In de kantine Wllton-Fljenoord, Iedere le, 3e en 5e zondag van de maand om 9 uur. Rev. Chr. Reeves B.A. Leger des Hells, Lange Haven 17. Samen komsten 10 en 18.30 uur. Leiding majoor en mevr. van Gestel-Verrijk. Gemeente van Jehova's Getuigen, Tuin- laan 50. 18 uur Openbare toespraak, 19.30 uur Wachttorenstudie. Baptisten gemeente, gebouw Irene, 19 uur Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, gebouw Irene. 10 uur ds. C. Vos uit Gouda, 16 uur ds. G. Blesbroek uit Vlaardingen. Geref. Kerk 10 uur ds. J. N. Nammens- ma, 17 uur geen dienst. Kethel „De Ark" (Zwaluwlaan 103) 9 uur ds. H. de Bruin te Krallngen, 17 uur ds. J. - N. Nammensma. Magnalla Del Kerk (Albardastraat 69), 10.15 uur ds. H. de Bruin, 17 uur ds. T. H. Hagen te Melbourne. „De Goede Haven" (Westfrankelandsedljk 1), 9 uur ds. T. H. Hagen, 17 uur geen dienst. Julianakerk (Burg. Knappertlaan 29) 10.15 uur ds. T. H. Hagen, 17 uur ds. J. F. Mantz te Rozenburg. HERVORMDE GEM. SCHIEDAM: Grote Kerk 10.00 uur ds. A. Hoff man; 17.00 uur drs. R. H. Wissink. Bethelkerk 10.00 uur drs. R. H. Wissink, H. Avondmaal. Opstandingskerk 10.00 uur ds. W. R. van der Heijden, Nijmegen. Vredeskerk 10.00 uur ds. H. Om- mering. HERV. GEM. KETHEL: De Rank 8.30uur ds. W. Vons. H. Avondmaal, 10.00 uur ds. W. Vons, H. Avondmaal. Huize Spaland 15.30 uur ds. W. Vons, H. Avondmaal. De Rank 19.00 uur ds. A. D. Klaas gen, Schiedam. CHR. GEREF. KERK: Warande 10 en 4 uur ds. S. Wijnsma uit Ro zenburg. Gereformeerde kerk Vlaardingen: Oosterkerk v.m. 10 uur ds. J. F ter Hart, n.m. 5 uur ds. Th. Swen. Emmauskerk: v. m. 10 uur ds. H. J. Kouwenhoven, n.m. 5 uur ds. Y. J. Tiemersma. Holy-kapel: v.m. 9 uur ds. Th Swen n. m. 5 uur ds. Joh Lever. Pnielkerk: v.m. 9 en 10.30 uur ds. Y. J. Tiemersma, n.m- 5 uur ds. J. Kouwenhoven. Maranathakerk: v.m. 10 uur ds. Joh. Lecer. n.m. 5 uur ds. J. F. ter Hart. MAASSLUIS Hervormde gemeente. Grote kerk. 10.00 uur ds. K. M. Vogel, 19.00 uur Eerw. Heer Van Dalum, Catechéet, Assen. Ichthuscentrum 10.00 uur Eerw. Heer Van Dalum, Catecheet, Assen. Ger. Kerk. Immanuelkerk, 9.30 uur ds. K. W. Dercksen, 4.30 uur ds. P. A. Bohlmeijer. Maranathakerk, 9.30 uur ds. P. A. Bohlmeijer, 19.00 uur ds. K. W. Derck sen. Andreaskapel, 19.00 uur ds. P. A. Bohlmeijer. R.K. Kerk. H.H. Petrus en Paulus parochie, pastoor L. P. M. Vester, H.H. Missen zijn: zaterdag 19.00 uur, zondag 9.00 uur hoogmis, 11.00 uur en 19.00 uur avondmis. H. Andreasparochie, noodkerk Kor- hoenstraat, pastoor C. J. M. Vermeu len, H.H. Missen zijn: zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur hoogmis. Dit fs een zeer bijzondere aan bieding voor ledereen die zelf wel eens wat doet om huis en haard een beetje te verfraaien. Een eenmalige aanbieding kunstleer wandbekieding, normale prijs 7.50 per meter, ver onder de normale prijs. Nu koopt U beduidend goed koper dan normaal, kunstleder op textielbasis, Ideaal voor deu ren, wanden enz. of voor be kleding van slaapkamer of keu kenstoelen. Kunstleer voor wand - bekleding 120 cm breed Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij kunstleer op textielbasis, met kleine schoonheidsfoutjes, 120 cm breed ia diverse vooral lichte kleuren, per meter voor i Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtlngs-bareau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht. adres plaats (blokletters s.v.p.) De leden van het kerkgenootschap der Zevende-Dags Adventisten krij gen hun tweede eigen kerkgebouw in Rotterdam. Op de hoek van de Wil lem van Hillegaersbergstraat en de Minstreelstraat in Hillegersberg is dinsdag de eerste paal geslagen voor een Ikerk met bijruimten, wo ning en kantoren. Het gebouw krijgt een kerkzaal met 300 zitplaatsen, een jeugdzaal met 170 zitplaatsen, twee kinderza len plaats biedend aan in totaal 42 kinderen, een consistorie en de no dige garderobe en toiletruimte. Bo vendien is in het kerkelijk complex nog een jeugdhonk opgenomen. Kerk en jeugdzaal zullen gescheiden zijn door een verschuifbare glaspui, zodat de jeugdzaal bij de kerkzaal getrok ken kan worden en de totale 'zit plaatscapaciteit op bijna 500 plaatsen kan worden gebracht. Naast de kerk komt aan da Wil lem van Hillegaersbergstraat een kantoorgebouw met woning. Het kan toorgedeelte zal de begane grond en de eerste verdieping omvatten. De woning beslaat de tweede en derde verdieping. Het ligt in de bedoeling in dit pand de diverse regionale kantoren van het kerkgenootschap uit het rayon Zuid-Nederland onder te brengen. Tussen het kerkgebouw en de Wil lem van Hillegaersbergstraat is een overdekte rijwielstalling geprojec teerd die door middel van een per gola op het kantoorpand zal aanslui ten. Zodoende zal een binnenhof ont staan waar men vanuit de kerkzaal op uitziet door een rij lage ramen. De eigenlijke kerk krijgt een hoog tentvormig dak, afgedekt met leien. De jeugdzaal en de bijruimten lig gen als plat afgedekt rondom dit dak gegroepeerd. De hoofdingang van de kerk komt aan de zijde van de Min streelstraat. Ter zijde van deze in gang komt nog parkeerruimte voor ongeveer 20 auto's. De bouw wordt uitgevoerd door het aannemingsbedrijf D. Versloot uit Nieuwerbrug aan de Rijn, onder di rectie van het architecten- en inge nieursbureau Van Asperen en Halle- ma te Rotterdam. Het enige eigen kerkgebouw dat de Adventisten tot nu toe hebben, staat aan het Ame- landseplein in Zuid. WESTKRUISKADE 4-5-6 TEL.124076 (naast Arena Theater) ALTIJD 20%-30% VOORDELIGER (DESGEWENST CRED1ETSERVICE) Geen auto's in Hoogstraat na elf uur 's morgens Nadat de Schiedamse politie gedu rende enige tijd oogluikend had toe gelaten, dat na elfuur 's morgens tot middernacht nog auto's over de Hoogstraat reden, hoewel dit offi cieel verboden is, zal thans scherper worden opgetreden en procesverbaal worden opgemaakt. Op verzoek van de meeste winke liers van de Hoogstraat was ge noemde maatregel getroffen, tenein de gelegenheid te geven aan het pu bliek rustiger te kunnen winkelen. Mede met het oog op het vrijwel ont breken van een trottoir. De bevoor rading van winkels moet 's morgens vóór elf uur plaats hebben. De poli tie heeft in enkele gevallen onthef fing van het verbod verleend. Spreekuur raadsfractie Het maandelijks spreekuur van de P.v.d. A-gemeenteraadsfractie van Schiedam zal worden gehouden vrij dag 4 augustus van 20-21 uur in het Volksgebouw aan de Tuinlaan. „Toen ik weer tot mijn positieven kwam, zat ik opge sloten in een oude, vieze kelder", vervolgde de commis saris. „Mijn broer stond grijnzend voor me en was gekleed in mijn uniform. „Ik heb mijn sjieke snor afge schoren", zei hij. „Da's jammer natuurlijk, maar nu lijk ik zóveel op je, dat niemand de verwisseling zal bemerken. Dat zal me allemaal goed van pas komen". „De hoofdcommissaris heeft je direct door", riep ik hem toe. Maar hij lachte slechts en zei: „Met dat man netje weet ik wel raad". Drie dagen later werd de hoofdcommissaris door een auto overreden. De auto, noch de dader zijn ooit gevonden. Maar ik denk er het mijne van. Mijn broer heeft het gedaan, wat ik je brom. Toen was de kust vrij. Hij ging voor commissa ris spelen en verzamelde een bende van voor niets te rugdeinzende mannen om zich heen. Hij kon doen wat-ie wou, want wie verdenkt er nu een commissaris van politie? Zijn laatste slag was het voor de tweede maal stelen van de gouden Boeddha. Die wilde hij natuurlijk opnieuw voor veel geld aan de man brengen. Maar dank zij het slimme speurderswerk van de heren Pie Yah Ma en Mac Muzzle zit de gevreesde bende nu veilig achter slot en grendel". „Op de Kille en Hein- rich na", vulde Mac Muzzle aan. Net op dat moment rinkelde de telefoon. De commissaris greep de hoorn van de haak en luisterde. „Wèt!?" zei hij. „Nergens ts vinden? Dus waarschijnlijk ontsnapt. Blokkeer dan dadelijk alle toegangen tot de stad. Controleer de sta tions en zorg, dat er geen kip ongezien in of uit Krab- belbos komt!" „U heeft het wel begrepen, heren", zei commissaris Money de Pénoze tegen de aanwezigen. „De Kille en Heinrich zijn nergens te vinden. We hebben de hele stad uitgekamd, maar ze zijn spoorloos. De nodige maat regelen zijn echter genomen, dus de heren zullen wel gauw tegen de lamp lopen. En dan moesten wij nu ook maar naar bed gaan. Het is al vier uur en morgen wacht ons nog een massa werk. Meneer Pie Yah Ma en meneer Muzzle verwacht ik morgenochtend om 11 uur op mijn bureau. We zullen die kisten in de kelder dan eens gaan bekijken om te zien wat die bende allemaal gestolen heeft behalve de gouden Boeddha. Ik zal U dan nu door politie-auto's snel en geriefelijk naar huis of hotel laten vervoeren. Goedennacht!" Hij schudde zijn gasten de hand en nog geen kwartiertje later lagen Mac Muzzle en Pie Yah Ma al onder de wolten minste, dat dacht de commissaris. Intussen zat in de kelders van het politiebureau!nog steeds die ene brave agent op wacht bij de kisten met kostbaarheden. Hij had zijn boterhammetje opgegeten, en of het nu kwam door de stilte, dat weet ik niet, maar een feit is, da+ hii zijn ogen van vermoeidheid bijna niet meer kon open houden. Het duurde dan ook niet lang of ze vielen toe en zachtjes begon hij te snurken (Wordt vervolgd) ALL WE NEED IS L0YE Eén van de toverwoorden van onze tijd is ongetwijfeld het woord „com municatie". We noemen TV, radio, de krant onze communicatiemidde len. Middelen waarmee we probe ren gemeenschap, contact met el kaar te maken. We spreken zelfs van telecommunicatie, waardoor contact op onmogelijk verre afstand tot stand kan worden gebracht. An dere begrippen uit dezelfde ge- dachtenwereld zijn: gesprek, ont moeting, dialoog. Het zal wel altijd een vraag blijven wat er het eerste was, deze aan dacht voor menselijk contact of de eenzaamheid, waaraan veel mensen lijden. Want dat is natuurlijk het meest merkwaardige van onze tijd, dat er nooit zo intens is gedacht en gesproken over communicatie, dat er nooit zoveel telefoonaansluitingen zijn geweest, maar ook nooit zoveel mensen die moeten klagen dat ze eenzaam zijn, dat niemand werke' lijk met echte, niet geveinsde be langstelling, naar hen omziet. In zijn verhaal „Maigret en de arme drommel" vertelt Simenon van Maurice Tremblet, de man die in de staatsloterij de honderdduizend ge wonnen heeft, maar er niemand iets van verteld heeft. Voor zijn vrouw blijft hij de bescheiden kassier van een gerenommeerde zaak, die 's morgens op tijd met de metro vertrekt en 's avonds zonder manke ren thuis komt om te eten, een boek te lezen en naar bed te gaan. Een oppassende man met een klein Inko men en een wat zeurderige vrouw, maar die toch op een avond door de kogel van een soort buks, vanuit een tegenover gelegen hotelletje vermoord wordt. Maigret komt er achter hoe hij zijn dag doorbrengt. Hij heeft ergens een etage, langs de Seine, vanwaar hij gemakkelijk de tijd kan doden met vissen. De etage is verder ge vuld met grote vogelkooien. Hij heeft een uitzichtloze verhouding met een juffrouw en ontmoet weke lijks een man aan het biljart. Deze man vermoordt hem, min of meer uit nijd. Tremblet, de man die niet kan com municeren. Als een kind houdt hij alles voor zichzelf om er datgene mee na te jagen waarvan hij vroe ger misschien gedroomd heeft. Vis sen, vogeltjes houden, boekjes lezen en biljarten, maar verder geen nieuws. Ieder ander blijft er wezen lijk buiten. Simenon is meer dan de schrijver van knappe politie-romans. Simenon is ook de man die de mensen van onze tijd beschrijft. En werkelijk niet al leen de mensen van Parijs. Hij be schrijft ons, in de spanning van ge meenschap en eenzaamheid. Men sen van deze eeuw, die de mond vol hebben van contact, gesprek, ont moeting en die dromen van commu nicatie met buiten-aardse wezens, maar die in wezen vaak onbereik baar voor de ander zijn en tegelijk zelf onmachtig om werkelijk met de ander gemeenschap aan te gaan. Tot zo'n mens, in het evangelie een doofstomme (doof is onbereikbaar of moeilijk bereikbaar) en stom is onmachtig om met woorden tot de ander te gaan), tot zo'n mens zegt Jezus ergens: Effatha, d.w.z. wordt geopend. In het enkelvoud: mens wordt geopend. Stel je open voor de ander en overwin je onmacht om tot de ander uit te gaan. En door zijn machtwoord gebeurde het. „All we need is Love", maar dan deze macht van liefde, die ons werke lijk opent en in de ruimte zet- MEDEMENS ZATERDAG 5 AUGUSTUS IS HET DAN ZOVER ZIJN GEHEEL VERBOUWDE MOTOR- SCOOTER- EN BROMFIETSBEDRIJF AAN DE Tevens worden de showrooms Bergweg 150 en Bergweg 210 officieel in gebruik genomen. Hierbij is elke vriend, relatie of klant vanaf 11 uur van harte welkom! ATTRAKTIES In de openingsweek van zaterdag 5 t/m zaterdag 12 augustus krijgt IEDERE KOPER BOVEN 25.— EEN ATTRAKTIE l Maar de grootste attraktie geldt voor iedere bromfietskoper in deze periode, want diversen van hen hebben kans hun BROMFIETS VOLLEDIG TERUGBETAALD te krijgen. Hiervoor dienen zij alléén een verkeerspuzzel op te lossen: Bij meerdere goede oplossingen beslist het lot. Dit geschiedt onder toezicht van Notaris J. K. Warmenhoven, Bergweg 338, Rotterdam. BENUT UW KANSZOIETS KOMT NOOIT WEER l Dus tot ziens bij BERGWEG 150—210—220, ROTTERDAM, TELEFOON 010—24.82.83 Fabriekstoonzalen Industriegebouw Goudseslngel no. 66 - 3e etage - (lift), tel. 010 - 12.64.61. Enorme sortering slaapbanken, slaapbankstellen, moderne en klassieke bankstellen, ook slaapkamers, salonkasten, bergmeubels, eetboeken, vloerbedekking, bedden, enz. enz. kunt dagelijks terecht van 9—18 uur, ook zaterdags. Verkoop vla de handel. Voor de Internationale tentoonstel ling voor ziekenhuizen en instellingen „MEDICA" welke dit jaar voor het eerst door de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs wordt georganiseerd, blijkt van de zijde der exposanten grote belangstelling te bestaan. Het laat zich aanzien, dat de deelname aan deze tentoonstelling, welke van 22 i.m. 27 september a.s. in de Irene- en de Marijkehal in het Jaarbeurs complex aan de Croeselaan te Utrecht - wordt gehouden veel groter zal zijn dan in 1966. Op de „MEDICA '67" zuljen plm. 225 exposanten op een netto standoppervlakte van bijna 9000 m2 (in 1966 ca. 4000 m2) hun producten tonen. De tentoonstelling is onderverdeeld in de volgende groepen: ziekenhuis- bouw, -inrichting en technische instal laties; ziekenhuisbedden en overig meubilair; revalidatie- apparatuur en -hulpmiddelen; medische apparaten en instrumenten van niet specialis tische aard; verplegings- en verzor gingsartikelen; apparaten en hulp middelen voor sterilisatie, desinfektie, reiniging e.d.; grootkeukeninstallaties en voedseldistributiesystemen; ser viesgoed, glaswerk, bestek en spe ciaal vaatwerk; materiaal voor in tern transport en afvalvernietiging; communicatie-, bewakings- en oproep systemen; vakkleding en textiel voor algemeen en speciaal gebruik; kan toorbenodigdheden, administratiesys temen; voorlichting, boeken en leer middelen. „MEDICA '67" wordt ondersteund door een lezingenprogramma, dat een zeer actueel karakter zal dragen en waarvoor een aantal prominente bui tenlandse gast-sprekers ls uitgeno digd. Dit lezingenprogramma kwam tot stand in samenwerking met een commissie van vertegenwoordigers van de Nationale Ziekenhuisraad- DESKUN- DIGE LEIDING DE BOUWPUT SLUIZENCOMPLEX DELTAWERKEN HARINGVLIET HELLEVOETSLUIS REGELMATIGE AFVAARTEN INLICHTINGEN SPIDO ROTTERDAM POSTBUS 815 TEL <8 5400

De Havenloods | 1967 | | pagina 2