Auto-bootreis naar Berg en Dal OOGERWERF Mac Muzzle en het geheim van de Gouden Boeddha Personeel Gusto mag op werf aan auto sleutelen GROTE SORTERING (STUDIE) BUREAU'S diik Rode Kruis hoopt op verkoop van 13.000,- aan postzegels WASAUTOMAAT DE HAVENLOODS DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1967 VtmïvOingenOosterkerk: v.m. 10 uur ds. L. R. Krol, n.m. S uur ds. Joh. Lever; Emmauskerk: v-m. 10 uur ds. J. F. ter Hart, n.m. 5 uur ds. L. R. Krol; Holy-Kapel: v.m. 9.00 uur: ds. Y. J. Tiemersma, n.m. 5 uur: ds J. F. ter Hart; Pniëlkerk: v.m. 9 en 10.30 uur ds. H. J. Kou- wenhoven, n.m. 5 uur ds. Th. Swen; Maranathakerk: v.m. 10 uur ds. Th. Swen, n.m. 5 uur ds. Y. J. Tiemers ma; De Wetering: v.m. 10.15 uur ds. Joh. Lever; Gereformeerde Gemeen te in Nederland, jac. v. d. Wintstr. 10 en 5 uur leesdienst. MAASSLUIS jBEREF- KERK. ftamanuelkerk: 9.30 uur ds. E. J. Buursma; 4.30 uur ds. A. J. Aaftink, Maranathakerk: 4.30 uur ds. A. J. Aaftink; 19 uur ds. E. J. Duursema. Andreaskapel: 19 uur ds. E- J. Duursema. R.-K. KERK H. H. Petrus en Paulusparochie: pastoor L. P. M. Vester. H. H. Mis sen zijn: zaterdag 19 uur; zondag 9 uur hoogmis; 11 en 19 uur avondmis. H. Andreasparochie: Pastoor C. J. M. Vermeulen. H- H. Missen zijn: zaterdag 19 uur avondmis; zondag 8 en 10 uur hoogmis. Afscheid Duitse jongeren Tijdens een bijeenkomst, vrijdag avond 11 augustus in de zaal De Bron van Musis Sacrum, zal afscheid worden genomen van het groepje jongeren uit het Duitse Esslingen, dat in het kader van de internationa le jeugduitwisseling op initiatief van S.G. een week in Schiedam heeft doorgebracht. Een partijkoop tafelkleden en divankleden... voor die huis moeders, die eens iets moois willen hebben en toch geen brokken willen maken van hun portemonnaie. Weefstof-kleden, in verschil lende dessins en kleuren, nu voor minder dan de halve prijs. SCHIEDAM Ned. Prot. Bond, Westvest 92: 10.30 uur ds. W. Vons uit Kethel. Geref. kerk (vrijgemaakt), West- vest 30: 9.30 en 16.30 uur ds C Vonk. Kerkgemeenschap tot verbreiding van de Geref. Leer, Lange Nieuw- ■traat 67: 10 en 17 uur ds H. Hofman. Evang. Luth. Gemeente, Lange Nieuwstraat: 10 uur ds A. Steinhart. Oud Katholieke Parochie, Dam: 10 uur H. Mis. Hersteld Apostolisch Genootschap, Stadhouderslaan: 9.30 en 16 uur dienst. Mission to the Seamen. Angelikaan- se diensten in de kantine Wilton- Fijenoord iedere le, 3e en 5e zondag van de maand om 9 uur. Ree. Chr. Reeves B.A. Leger des Heils, Lange Haven 27: Samenkomsten 10 en 18.30 uur. Lei ding majoor en mevr. van Gestel- Verrijk. Gemeente van Jehova's Getuigen, Tuinlaan 50: 18 uur Openbare toe spraak, 19.30 uur Wachttorenstudie. Baptisten gemeente, gebouw Irene: 19 uur dienst. Ned. Herv. (geref.) Evangelisatie, gebouw Irene: 10 uur ds. C. Vos uit Gouda, 4 uur ds G. Biesbroek uit Vlaardingen. HERV. GEM. SCHIEDAM Grote Kerk: 10 uur ds. K. M. Vo gel, Maassluis; 17 uur ds. J. Poort, Kamerik. Bethelkerk: 10 uur ds. A. Le Coq. Opstandingskerk: 10 uur ds. A. D. Klaassen. Vredeskerk: 10 uur ds. H. J. Groe- newegen. HERV. GEM. KETHEL De Rank: 8.30 uur ds. A. Le Coq, Schiedam, 10 uur ds. J. W. Zimmer man, Schiedam; 19 uur ds. A. J. Hoorn, Vlaardingen. Jeugddienst. GEREF. KERK Oosterkerk (Rotterdamsedljk 299): 10.1B u. ds J. C. van Veen, 5 u. Geen dienst. Kethel „De Ark" (Zwaluwlaan 103): 9 u. ds J. C. van Veen, 9 u. ds H. J. Kouwenhoven, Vlaardingen. Magnalla Dei Kerk (Albardastr. «9): 10.15 u ds J. N. Nammensma, 9 u. ds P. A. Bohl- meyer, Maassluis. „De Goede Haven" (Weetfrankelandsedijk 1): 9 u. ds J. N. Nammensma, 5 u. Geen Jullanakerk (Burg. Knappertlaan 29): 10 u. ds P. A. Bohlmeyer, 9 u. ds A. van Leeu wen, Pernis. CHR. GEREF. KERK "e Leesdienst, 9 u. ds Het hier afgebeelde bureau, spe ciaal geschikt voor studerende jongelui heeft een stalen frame en ladenkast. Fraai gespoten in grijs en gebroken wit. Mooi teak houten of grijs formica schrijf- d van 65 XÏ10 cm- met 1 lade F. 120, met 2 laden F. 174,- met 3 laden F. 186,- I BEL (OIO) 349063 De dikke agent dommelde zachtkens in en begon te dromen van een grote chocoladepudding. Vermoedelijk was dat de reden, dat hij niet bemerkte, dat er achter zijn rug vreemde dingen plaats vonden. De deksel van een grote kist ging namelijk een héél klein eindje open en twee paar ogen werden zichtbaar. ,,Hai sjlaaft •siste een stem. Toen ging de deksel nog iets verder open en er kwam een dikke arm uit de kist. Aan die arm zat een hand en die sloot zich in een ijzeren greep om de nek van de argeloze agent. Toen verscheen een tweede arm, die vliegensvlug het lege melkflesje greep. Het gevolg van dit alles was een formidabele klap met het flesje op de schedel van de dromende agent. Deze was dus alweer vast in slaap voordat-ie goed en wel wakker was geworden vah die hand om zijn keel. ,,Hahaha der halt das eerste uursjen wool zain doeme moend", siste de stem weer. Toen ging de kist helemaal open en er kwamen twee mannen uit: de Kille en Heinrich. ,,Mooi zo, Heinrich", prees de Kille. „Goed gedaan. Trek nu vlug zijn uniform aan. Het zal je wel passen, denk ik". CALLEN BURG STRAAT 41 VLAARDINGEN KANTOORINSTALLATIES T)E werven van Gusto te Schiedam bieden sinds enige tijd een unieke gelegenheid aan de werknemers. De ze kunnen daar namelijk „sleutelen" aan hun auto. Het is zelfs zo, dat de directie een nieuwe loods heeft laten bouwen en inrichten. Het was een initiatief van de heer J. Finke om iets dergelijks tot stand te brengen en er bleek wel animo voor te bestaan. Bij een test in januari van dit jaar, toonden meteen reeds 85 personen be langstelling voor dit idee. Er is toen een vereniging opgericht, waarvan het aantal leden thans reeds tot bijna 200 is gestegen. Door middel van een rooster krijgt iedereen de gelegenheid om 's avonds of zaterdags in de werkplaats kar weitjes aan zijn auto te verrichten. Deskundigen uit het bedrijf stellen zich beschikbaar om kosteloos advie zen te verstrekken en zonodig te as sisteren. Het terrein dat de directie van Gusto beschikbaar stelde grenst aan het afgesloten werfgebied, doch kan vrij worden betreden. Uiteraard is de werkplaats afgeslo ten. Er is gelegenheid tot het uitvoeren van laswerk, er is een compressor, een brug en uiteraard is er gereed schap aanwezig. Zodoende behoeven de personeels leden niet op straat werkjes aan hun auto op te knappen. Het is merkwaardig, op welk een prettige wijze hier wordt samenge werkt om allerlei karweitjes op te knappen", zo vertelde ons de heer Finke. Uiteraard weet de één wat meef van een auto af dan de ander, doch men adviseert elkaar en helpt waar het no dig is. Uit eigen middelen zijn gereed schappen enz. aangeschaft. Opvallend is, hoe zuinig men daarop is. De vereniging wordt ook gesteund door een uitermate deskundige van buiten de werf die het plan zo mooi vond, dat hij regelmatig komt om waar nodig te adviseren". Het is op deze wijze mogelijk om fouten in de motor, de bedrading enz. op te spo- Lassen, spuiten, doorsmeren, olie- verversen enz. wordt alles door de autobezitters zelf gedaan. De enige kosten zijn een vaste dona tie van dertig gulden per jaar. En uiteraard moet men bij Gusto werk zaam zijn. Het kan gebeuren dat iemand een spoedwerkje aan zijn auto heeft, dan wordt zo mogelijk voorrang gegeven, verder wordt volgens een bepaald schema gewerkt. Op sommige avonden of zaterdagen staan tientallen autobezitters op het werfterrein aan hun geliefd voertuig te werken. Iets dergelijks is uniek in Nederland. Ook worden adviezen gegeven bij aankoop van een auto en wordt con- tröle uitgeoefend. Er is een door de directie van Gus to goedgekeurd reglement, dat door de neer Finke is opgesteld omtrent gebruik van terrein en materialen. Uiteindelijk moet alles goed gere geld worden, omdat het anders een puinhoop zou worden", constateert de heer Finke. Het bestuur van de vereniging be staat naast de heer Finke, die voor zitter is, uit mej. E. van Rijnswoud, secretaresse-penningmeesteresse, de heer B. de Raay, commissaris voor materiaal, en de heer C. Sweers, des kundige. Spelende jongens gooien vriendje van Langs het parcours waar zaterdag middag in Maassluis de wielerronde werd gehouden werd een groepje spe lende jongelui wat al te baldadig. Hiervan werd Freddy Hoorn het slachtoffer. Hij werd op zeker mo ment bij armen en benen gepakt en van de dijk gegooid. Hij kwam bene den zo ongelukkig terecht, dat hij zijn sleutelbeen brak. Ter plaatse aanwezi ge leden van de EHBO verleenden eerste hulp. De EHBO-ers waren trouwens eerder op de middag, tij dens de ronde van de veteranen in actie gekomen, toen een kind de weg opliep en tegen een renner botste. Met een beschadigde fiets moest de renner de strijd opgeven. Het kind liep lichte verwondingen op. Orgelconcerten Op 19 augustus zal Klaas Boersma, organist van de St. Janskerk te Gou da een orgelconcert geven in de Gro te Kerk te Maassluis. Aanvang acht uur. Heinrich was een gehoorzaam man en deed meteen wat de Kille hem opdroeg. Enkele tellen later stond hij dus al naast de Kille, verkleed als agent. „Dat uniform staat je prachtig, Heinrich", siste deze. „Ich ben ja iemer dol geweesen op sjeune oenieformpjens", lachte Heinrich. „Soldaatjen spielen, ochdat iest doch sjeun, was!" „Héél mooi", zei de Kille. „Doch nu doe je er beter aan voor mij ook zo'n uniform te gaan halen. In het wachtlokaal zal wel iets te vinden zijn, denk ik". De Kille had goed gedacht, wat al gauw blijken zou. De wachtmeester, die daar zat, keek name lijk wel een tikje verwonderd op, toen daar plotseling een onbekende agent bij hem binnentrad en om een vuurtje vroeg. „Kan ich biete een vuurtjen haben voor main cigaretjen?" vroeg de onbekende. „Die kun je krijgen",antwoordde de agent en ontstak een lucifer „Maar wie ben jij eigenlijk, als ik vragen mag?" Hij bekeek de nieuwe argwanend en vervolgde: „Ik heb jouw gezicht hier nog nooit eerder gezien. Wat voer jij hier uit?" „Ik kom jouw sjeune oenieformpje halen", ginnegapte Heinrich en meteen daarop diende hij de wachtmeester een dreunende kaakslag toe. Tegen deze schurkenstreek was de wachtmeester natuurlijk niet opgewassen (Wordt vervolgd) OVERTREKT NU BANKSTEL voor bqzonder lage prijs! Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel. 25 3111, Rotterdam b.g.g. tel. 28 34 63 De jaarlijkse bijeenkomst na de vakantie van de leden van het NRT was dit jaar geen erg opgewekte ge legenheid. De voorzitter, de heer L. A. E. Briët en directeur Robert de Vries herdachten de onlangs over leden directeur Richard Flink. „Ri chard Flink heeft voor een belang rijk deel het artistieke gezicht van het NRT bepaald", aldus de heer Briët, „in hem verliezen tue een vriend en een groot acteur. Boven dien verliest het gezelschap hem als directeur". Ook Rob de Vries stond stil bij het toch nog plotselinge overlijden van Flink. „Hij is heengegaan op het hoogtepunt van zijn leven. Misschien Welk merk? Welk type? Welke prijs Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon Invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorllchtlngs-bnrean (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht. naam adres plaats (blokletters s.v.p.) Roode Kruis moet in de komende we- Dc afdeling Schiedam van het Ned. ken voor ongeveer dertienduizend gul den aan speciale eeuwfeestzegels ver kopen. Daar rekent althans het hoofd bestuur op, want gerekend naar het aantal inwoners van Schiedam wordt gemiddeld 61 cent per inwoner ver wacht. Nu lijkt het ons niet nodig de be tekenis en het werk van het Rode Kruis uiteen te zetten. Iedereen weet dat zo langzamerhand wel. Dit jaar viert het Rode Kruis het eeuwfeest en ter gelegenheid van dit jubeljaar wordt een extra actie ge voerd, omdat uiteraard enorme be dragen gemoeid zijn met dit werk. Daartoe worden dan de speciale post zegels uitgegeven en in de raming der opbrengst voor het hele land, wordt van Schiedam genoemd bedrag ver wacht. Wanneer we echter zien, dat in 1963 de verkoop van dergelijke ze gels f 4.839,- beliep, dan is het duide lijk, dat thans wel een extra zware taak is opgelegd, speciaal mevrouw M. A. C. Taverne-van Campen die be last is met de leiding van de verkoop. De zegels zullen gedurende drie we ken aan het hoofdpostkantoor in Schiedam in een speciale stand te koop zijn, zoals dat ook steeds ge beurt voor de zomer- en kinderzegels. De prijzen zijn voor postzegels van 12 cent een toeslag van 8 cent, 15 cent een toeslag van 10 cent, 20 cent toeslag 10 cent, 25 cent, 10 cent toe slag en 45 cent, 20 cent toeslag. Ook via de Schiedamse bedrijven hoopt men postzegels te kunnen verkopen. Het Rode Kruis mag dan wellicht op timistisch zijn, het heeft die f 13.000 werkelijk hard nodig. De zegels zullen tot 31 dec. 1968 geldig blijven. De stand zal zijn geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 12 uur voormiddag. is dat wel het mooiste ogenblik, voor ons allen is het te vroeg ge komen". Vervolgens werden de nieu we leden van het gezelschap voorge steld. waarna geposeerd werd voor de gebruikelijke groepsfoto. beduidend goedkoper Voor hen, die veel moeten lopen en staan... en voor hen, die geen puur nylon ean de voeten kun nen velen, Is deze aanbieding bedoeld. Een aanbieding van een grote fabrlekspartij zuiver wollen herenanklets. Twee van de meest solide herenanklets, de bekende bre de rib en de smalle rib, zuiver wollen uni heren-anklets met nylon in hiel en teen versterkt, koopt U nu voor een ongekend lage prijs, voor nog géén een gulden tachtig. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze gezellige weefstof tafelkleden en divankleden, voor prijzen, die U alleen tijdens een bijzondere aanbieding kunt ver wachten. |4^Fj Géén tel. of schrift, best. De Havenloods organiseert voor de lezers op woensdag 16 augustus een gecombineerde auto-bootreis naar Berg en Dal bij Nijmegen. Ook dit maal wordt gebruik gemaakt van de „Pieter Caland" van de Spido. Men is er in geslaagd ook voor deze reis de prijs laag te houden: 14,50 per persoon. Het programma is als volgt: Om 9.30 uur vertrek vanaf de Oosterka de tegenover het Havenziekenhuis. De reis gaat vla de Nieuwe Maas, de Noord, de Merwede en de Waal naar Gorinchem. Een boottocht met veel afwisseling. De bekende molens van Kinderdijk, Alblasserdam en Slie- drecht met de vele werven en tot slot nog even langs het slot Loevestein. Omstreeks 13.15 uur aankomst in Go rinchem, waarna de tocht verder per touringcar gaat via Den Bosch naar Nijmegen. Er volgt een rondrit door de stad, waarna men het bosrijke Berg en Dal omstreeks 14.45 uur zal bereiken. Hier heeft men ongeveer twee uur de tijd om ontspanning te zoeken in de fraaie omgeving. Kwart voor vier moet men weer reisvaardig zijn voor het volgende gedeelte dat via Waal- en Rijnbrug, dwars door Arnhem naar Zeist voert, waar een pauze van drie kwartier is. Vandaar volgt de terug tocht. Omstreeks kwart voor acht zal men weer in Rotterdam zijn. De tocht kan eventueel ook in omgekeer de richting gemaakt worden. De ervaring met de vorige tochten heeft uitgewezen dat men er verstan dig aan doet zo spoedig mogelijk kaarten te kopen, om teleurstelling te voorkomen. Kaarten ad. 14,50 zijn vanaf heden verkrijgbaar. Dagelijks bij het weekblad De Havenloods, Westblaak 25 in Rotterdam en op het bijkantoor in de v.d. Driftstraat 4 in Vlaardingen. Het kantoor te Vlaardin gen is ook zaterdagmorgen open. Te lefonische of schriftelijke bestellingen kunnen niet worden aangenomen. wollen -anklets smalle rib terlenka- wollen heren-anklets brede rib Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze beide soorten' zuiver wollen uni heren-anklets, In alle maten en tientallen kleuren, per paar voor Géén Ui. of tchrift. but. de laatste tijd nog al eens wat te doen geweest over de „hei lige plaatsen" in Israël. Doordat de Israëli's in de laatste oorlog ook de andere helft van Jeruzalem be zet hebben is de vraag opgekomen of Israël gerechtigd is dit nieuw- verworven gebied te houden of niet. Pro en contra hebben zich geuit. De Verenigde Naties hebben zich voor de Pakistaanse resolutie uitgespro ken, waarbij Israël verplicht wordt dit gebied weer te ontruimen. Aan de andere kant staan zij die van mening zijn dat Israël de oudste rechten op geheel Jeruzalem heeft, dat bij Israël de heilige plaatsen het meest veilig zijn en ook voor anderen, zoals Arabieren en chris tenen toegankelijk, en onder hen zijn daar dan weer degenen die dit theologisch-bijbels menen te kun nen funderen. Het kan goed zijn om wat die „heilige plaatsen" betreft enige nuchterheid te betrachten. Prof Berkhof heeft er onlangs een bijzonder instructief artikel in „In de waagschaal" aan gewijd. Hoewel hij de belangstelling voor z.g. „heilige plaatsen" niet van te voren veroordeelt maakt hij toch vier opmerkingen die er niet om liegen.. Ik geef ze hier verkort weer. 1. De situering van de meeste heilige plaatsen is in het ergste geval on juist en in het beste geval onze ker. „Er wordt dus op zulke plaat sen stelselmatig onwaarheid ver teld". 2. Aangenomen dat de plaatsen toe vallig toch juist zouden zijn, dan wordt de indruk die ze maken, toch geheel weggenomen door de lelijke en pompeuze kerken, die er overheen zijn gebouwd. 3. De heilige plaatsen zijn broeines ten van kwezelarij. De knielende en biddende pelgrims met hun kaarsen en kussens, omringd door de handige priesters en de nog han diger gidsen, geven dagelijks aan de stroom van toeristen een beeld van het christelijk geloof dat ze van daaruit overal heen meedra gen. Zelfs de joden hebben zich met hun „Graf van David" bij dit bedrijf aangesloten „met kaarsen en andere accessoires". 4. De heilige plaatsen zijn demonstra ties van de verdeeldheid der chris tenen. „Men kan zich Jezus, om wie dit alles heet te gaan, hierbij onmogelijk anders voorstellen dan als de vertoornde reiniger van dit tempelbedrljf, met zijn zweep in de hand". Ik dacht dat hier met voldoende af stand over de „heilige plaatsen" gesproken is. Er is wel wat anders in de wereld om je druk over te maken. Een zelfde vreemde vorm van verering van heilige plaatsen of dergelijke meen ik te moeten zien in de mode om kinderen te dopen met water van de eikenbos- sen van Mamre of uit de Jordaan. Ik kan daar de zin niet van inzien. Zijn zulke kinderen dan anders, be ter gedoopt? Ik kan de „aardig heid" er wel van begrijpen, maar voor een „aardigheid" is de doop me net iets te heilig, nu we het toch over heilige zaken hebben. Medemens

De Havenloods | 1967 | | pagina 2