Ca Zes handbalteams zullen in districtsklasse spelen Sportgrabbelton Ursus en Demos behoeven straks niet meer te delen Minneboo werd eerste in Ronde van Schiedam 98 Hermes—ÖHS zegeviert over Excelsior in cricketderby 2 RADIO LEO S9r®È5*2££rE«*5S».,ïï r» ™ea""id v"lo"n' 1_m lg> - bri Ijant dl? VLERK 't MEUBELHUIS S'dam 4 DE HAVENLOODS - DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1967 nu... beduidend goedkoper Nog nooit kocht U zo'n prach tige, moderne foundation als deze Lycra corselet... voor nog géén tientje. Daarom is dit een zeer bijzon dere aanbieding, 'n luxe cor selet, met voorgevormde cups, uit de series van 18 gulden, die Uw figuur tot in de perfectie corrigeert... Lycra Corselets met verstelbare schouderbandjes, rijkelijk met kant gegarneerd, een bijzonder prettige en stevige pasvorm- een corselet, dat de zo hinder lijke "rolletjes" vriendelijk verdoezelt... TVe Schiedamse Handbalverenigingen gaan zich langzaamaan weer opmaken voor de nieuwe competitie, die op zondag 3 september van start gaat. De Schiedamse verenigingen nemen een aanzienlijke plaats in de districtsklasse In. Niet minder dan zes elftallen zullen in deze klasse hun kunnen gaan tonen. DWS heeft zelfs een tweede team in deze groepering. Het tweede damesteam promoveerde het vorige seizoen en kreeg daardoor een goede aansluiting met het eerste team, terwijl het derde elftal beslag legde op een plaats in de afde ling eerste klas. nu... beduidend goedkoper De grote mode voor z< nachtkleding zijn deze ragfijne Nylon nachthemden met rui me hals en afgewerkt met kant uit de series van 5 tot 6 gulden Voor de meeste huismoeders' nog een luxe uitgave... maar nu kopen zij zo'n flatteus en vlin derlicht nachthemd... twee laag jes ragfijne Nylon, voor nog' géén drie gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Lycra corselets, voor Japonmaten 40 t/m 50 in wit B en C cups, voor Géén Ut. of tchrlft „Keessie" geeft startschot Het startschot voor de wielerronde van Schiedam zal zaterdagmiddag 16 augustus om vier uur worden ge lost in de Lange Nieuwstraat door Kees Verkerk. Over de indeling in de districts klasse valt nog weinig te zeggen. De competitieleider zit met het pro bleem, dat verscheidene teams niet iedere week over een veld kunnen beschikken, waardoor het noodzake lijk zal zijn om verschuivingen te doen plaats vinden. Een minder pret tige situatie voor het Districtsbestuur, maar ook voor de elftallen, die nu op het laatste moment pas kunnen vernemen wie hun respectievelijke tegenstanders zullen zijn. Schiedam is een vierde handbal vereniging rijker geworden. Het is 'n damesvereniging die onder de naam Scylla aan de competitie gaat deel nemen. Zij gaan zich hoofdzakelijk met zaalhandbal bezig houden, maar door een bepaling van de afdeling Rotterdam dat alleen die teams voor de zaalhandbalcompetitie in aanmer king komen die ook aan de veldcom- petitie deelnemen, hebben zij zich ook voor deze tak van het handbal spel aangemeld. Deze maatregel van het afdelings bestuur is een gevolg van het tekort aan zaalruimte. Voorlopig zullen zij hun wedstrijden spelen op het ter rein van WIK in Vlaardingen. De vraag rijst wel, of Schiedam behoef te heeft aan een vierde handbalvere niging. In de huidige situatie waren alle groeperingen reeds vertegenwoor digd en kan een vierde vereniging alleen maar versnippering van krach ten betekenen. DWS begint met problemen DWS heeft ook voor dit seizoen weer de heer Pauw uit Den Haag als trainer aangetrokken. Deze hand- baloefenmeester heeft het vorige sei zoen getoond over veel capaciteiten te beschikken. Hij heeft in deze com petitie de zorg over vier dames- en vier herenteams. Er heeft zich al di rect een probleem voor hem aange kondigd. Gerda Bergkotte heeft te kennen gegeven haar plaats onder de lat aan een ander over te willen doen. Men heeft nog wel de beschik king over Alie Veldhoven, die thans in het tweede elftal meespeelt, maar daarmee is het probleem niet opge lost. In de opstelling van de heren zal wel niet veel verandering komen. Wel komt er goed materiaal over uit de junioren, waarvan er minstens twee in aanmerking komen voor het eerste team. Het wordt een zwaar seizoen voor de heren van DWS, die de vorige competitie naar de distrcits eerste klasse verhuisden. Zij zullen het moe ten opnemen tegen Dynamo, Snel- wiek, Schutters, Meeuwen (Rotter dam), HVL (Leiden), Vires et Cele- ritas (Gouda), Hermes (Den Haag) en Quintus (Kwintsheul). Vooral het Rotterdamse Dynamo zal een geduch te tegenstander worden. Dit team is teruggekomen uit de overgangsklas se en is van sterk gehalte. Toch is DWS optimistisch gestemd en koes tert de verwachting tot de eerste drie te gaan behoren. Er staan voor al le teams van DWS oefenwedstrijden op het programma. Zondag 20 augus tus komt het Westlandse Westlandia naar Thurlede en de zondag daarop is AHC'28 uit Den Haag te gast. UVG zoekt trainer Het ijverige bestuur van UVG zoekt nog steeds naar een bekwame trai ner. Ondanks alle verwoede pogingen zijn zij er nog steeds niet in ge slaagd iemand aan te trekken. Ge lukkig bezit mejuffrouw Cock Bröck- ling het diploma handbaloefenmees- ter, zodat men niet met de handen in het haar zit, maar een ideale op lossing is het beslist niet. Zeker niet. bij de heren, waar zij de training in samenwerking met de heer G. v. Eyk verzorgt. In de heren-opstelling zullen niet veel wijzigingen komen. Het afgelopen seizoen hebben zij niet veel gepresteerd, zodat het te hopen is, dat zij dit keer eens uit een an der vaatje gaan tappen en veel ver loren terrein gaan heroveren. De dames van UVG hebben zich de afgelopen competitie goed ge weerd en zullen ook deze competitie ongetwijfeld hoge ogen gooien. Er komt een aantal junioren over naar de senioren waarvan Trudie Keyzer en Lydia Blom een heel goede kans maken voor het eerste team. Vooral Lydia Blom zou een grote aanwinst zijn, daar zij met haar verrassende individuele acties veel onrust brengt in de verdediging. conditie van de teams. Deze militai re sportinstructeur is geen onbeken de in Schiedam, daar hij ook trai ner is geweest van de voetbalvereni ging P.P.S.C. Het bestuur van Wil ton heeft dan ook grote verwach tingen van hem. Aan spelersmateri aal ontbreekt het hem beslist niet. Bij de dames zullen Elly Verhoekx en Lydia de Raay in het eerste team ontbreken. Beiden hebben zich voor het eerste teruggetrokken, hetgeen een niet onaanzienlijk verlies bete kent. Wie hun plaatsen zullen gaan innemen, is nog niet bekend. 20 Augus- Vrijdag en zaterdag verkopen wij déze luxe nachthemden, van 2 laagjes ragfijne Nylon in de maten 38 t/m 48, in diverse kleuren, voo Géén tel. of tchrlft. bett JJe Schiedamse derby tussen Her mes en Excelsior heeft dit keer geen cricket van de bovenste plank laten zien. De spanning vooral aS het eind van de dag, heeft echter Er wordt wel eens gemopperd op de politie en wij moeten eerlijk beken nen dat ook wij ons daar wel eens aan schuldig maken. Toch is Herman dad er niet alleen om bekeuringen uit te delen. Hij steekt ook dikwijls de helpende hand toe. Zo zijn zater dag twee politiekorpsen, dat van Schiedam en Rotterdam, ingeschakeld geweest om een boodschap aan een honkbalploeg in Schiedam af te ge ven. Wat was namelijk het geval? Schiedam moest zaterdag naar Die- men voor de ontmoeting met Giants. Om negen uur vertrok de ploeg met de supporters per bus vanuit Schie dam. Kort na het vertrek kreeg me vrouw Ebben, echtgenote van de wed strijdsecretaris, een telefoontje vanuit Amsterdam. De Giants belden name lijk op met de waarschuwing nog niet te vertrekken, omdat er een kans be stond dat de consul het terrein zou afkeuren. De bus was echter al ver trokken en ten einde raad belde mevr. Ebben de Schiedamse politie. Deze waarschuwde op haar beurt de colle ga's uit Rotterdam. Daar werd niet geaarzeld en een surveillancewagen spoedde de bus achterna. Nabij Delft konden de Schiedamse reizigers wor den ingehaald. Een wat verwonderde heer Ebben kreeg te horen wat er aan de hand was. In Delft werd Die- men gebeld en de heer Ebben kreeg te horen dat de consul het terrein in middels had goedgekeurd. De reis kon dus worden voortgezet. Hulde aan de politie. Het bestuur van de afdeling cric ket van Excelsior vroeg ons, mede te delen, dat hoewel het eerste team vrij is, er op Thurlede toch wel ge cricket wordt. Het tweede team speelt namelijk tegen WC. De wedstrijd be gint om 11 uur. Wij hebben ons hier mede, hopen wij, weer Van onze taak gekweten. Jantje Breur, de succesvolle nieu weling van de rennersvereniging Schiedam, heeft een aardig seizoen achter de rug. Zaterdag won Jan de Ronde van Maassluis. Dit gebeurde in een eindsprint waarin hij baas bleef over zijn stadgenoot Bals, die tweede werd. Een derde Schiedam mer, de jonge Jan Brinkman, plaatste zich als zevende. Al met al een goede prestatie van onze Schiedamse hope op de flets. Toen kapelaan Van Dijk Schiedam verliet, liet hij vooral in sportkringen een leegte achter. Kapelaan Van Dijk was een uitstekend sportman en gees telijk adviseur van de voetbalvereni ging Excelsior '20. Als tafeltennisser sloeg hij geen slecht figuur bij de club die hij hier oprichtte, Service. Aan de bridgetafel was kapelaan Van Dijk een zeer gezien figuur en een sterk speler. Helaas is de leemte een blijvende geworden, want zaterdag is kapelaan Van Dijk in Delft op 42-ja- rige leeftijd overleden. Velen zullen ongetwijfeld aan hem terugdenken als aan een goed sportman. SW oefende zondag tegen Fortuna VI. en won déze ontmoeting met 52. De overwinning was beslist verdiend, maar wij hopen oprecht dat de rood groenen nog geen hosanna zullen roe pen. De tegenstand van de Vlaardin- gers was niet» groots en vooral de ver dediging bleek veel te traag om het de SVV-aanvallers moeilijk te maken. Het bleek in deze wedstrijd dat de van Sparta gekomen Wil van Beve- ren een groot individualist is en ver liefd lijkt te zijn op de bal. Waarom riep trainer Gosens niet tegen hem afgeven Wil", maar wel tegen de in de tweede helft ingevallen Veis? Jan had nauwelijks een paar stappen met de bal gedaan, of meteen schalde Go sens stem over het veld: „afgeven Jan". Wordt er met twee maten ge meten bij SVV? Hermes oefende zaterdagmiddag op h£t terrein van Honselaarsdijk, te gen een team dat was samengesteld uit spelers uit het Westland. Hermes verloor de wedstrijd met 32. Voor de rust deelden de Schiedammers de lakens uit, en sloten de eerste helft af met een voorsprong van 20, door doelpunten van Van Kooten en Klein. Ie rust kwam het Westlandse elf- tus gaat Wilton als voorbereiding op veel goed gemaakt. Excelsior heeft Zéist. stelling tot de eerste ontmoeting, maar misschien is het niet meespe len van international Gouka (naar Engeland met het nationale team) en Van Lingen (met vakantie), W. Schuwe (door werkzaamheden) en Van Gelderen (met een blessure) daar debet aan. De ronde van Schiedam voor ama teurs, is een overwinning geworden voor Minneboo die drie ronden voor het einde van de koers wegens de snel invallende duisternis had de wed strijdleiding de afstand ingekort weg kon sprinten samen met Jan Hor dijk. Het niet al te moeilijke parcours hield het rennersveld bijeen en elke vluchtpoging werd meestal in de kiem gesmoord. Ongeveer 13 ronden voor het einde probeerden enkele renners te ont snappen, waaronder ook de latere winnaar Minneboo. Zij kregen echter Met Excelsior aan bat werd voor van het peloton geen kans en de vluch- de thee zeer langzaam gescoord. In telingen gaven de moed maar weer op. 50 minuten kwam men niet verder In het begin probeerde de Schiedam- dan 20 runs, waarvan Geytenbeek met- De Raay voor eigen publiek zijn een snelle 14. Het bowlen van Gee- kahs en hoewel het veelkoppige pu- pot' deze perio- bliek de Schiedammer luid aanmoe- kele gemakkelijke vangen werden ge mist en moeilijke vangkansen daar entegen werden geaccepteerd. SPECIALE AANBIEDING STEREO VAN MANTOVANI VOOR DK PRIJS VAN 24 beroemde melodieën, successen van het orkest MANTOVANI I EBBTIDE - MOULIN ROUGE - THE HOLY CITY - CARA MIA - EXODUS - ZWEEDSE RAPSODIE - STRANGERS INTHE night - CHARMAINE e.v.a. Ar FIJN OM TE BEZITTEN IDEAAL ALS GESCHENK -fr 2 LANGSPEELPLATEN STEREO VERPAKT IN CASSETTE SLECHTS 18.» Het voor Excelsior-begrippen hoge totaal van Hermes werd zo waar, door een op papier niet zo sterk elftal, op een run of 20 na benaderd. Na een door Hermes gewonnen toss togen de Raay en Geeratz naar de wickets. Laatstgenoemde begon di rect met aanvallend batten hetgeen de score snel deed oplopen. Toen ech ter Stouthandel hem kwam vervangen daalde het scoringstempo snel, ook al omdat Janse en Bruning in deze pe riode zeer accuraat bowlden, doch weinig geluk hadden. Met de lunch wees de telegraaf dan ook 90 voor 2 aan. De Raay was in middels gebowld voor 47 uitstekende runs. Na de lunch vielen er snel eni ge wickets, doch Van Wijk begon de bowlerij weer heftig aan te vallen, wat resulteerde in een snelle 22 runs. De achterstand op de klok was ech ter niet meer goed te maken en na 203 minuten sloot Hermes op 168 voor 9. Het fielden van Excelsior was ma tig geweest, het bowlen redelijk. En- ratz en Van Wijk de van goede kwaliteit. Na de thee vielen snel de wickets van Van der Lee en Van der Water. Hun vervan gers, R. Scheve en Putter, deden de score oplopen tot 70 voor 3, waarna zij beiden uitstekend werden gevan gen na resp. 40 eiï 30 runs gescoord te hebben. Hierna, vielen weer snel enige wickets, maar Janse had er goed het oog in en liet enkele fraaie slagen van zijn bat komen. De score was intussen opgelopen tot boven de 100, doch Janse kreeg van de laatste batsman te weinig steun om het Hermes totaal (168) te benaderen. Op 149 viel dan ook het laatste wicket. Janse bleef not out met 33 runs. Bij Hermes viel vooral het uitstekende bowlen van Beijer op. Gedetailleerde cijfers: Batten Hermes DVS: Stouthandel 25, W. van Wijk 22, Geeratz 21, En gelsman 16, Stahlie 14. Bowlen Excelsior: J. v. d Lee 20 digde, het lukte niet. De meute bleef waakzaam. Zo bleef het tot 3 ronden voor het einde een gesloten peloton, dat alleen voor een premiesprintje even uiteen kon worden gerukt. Toen maakten Minneboo en Hordijk zich toch los uit het rennersveld en nu lukte het. Even verslapte de waakzaamheid van de groep. Het tweetal kon enkele meters voorsprong krijgen en gaf die ook niet meer prijs. In de spurt bleek Minneboo het rapst en hij mocht dan ook met de bloemen een ereronde rijden. Hordijk werd tweede en de aankomst van het pelo- tir. was zo massaal, dat de jury bij aankomst moeite had met het klasse ren van de renners. Tot aan de zevende plaats was het nog te volgen daarna werd het moei lijker en het regende dan ook protes ten bij het bekendmaken van de uit slag. Tot aan de zevende plaats was de uitslag officieel en die luidde: 1. G. Minneboo; 2. J. Hordijk; 3. H. Hoog- zand; 4. M. van Groezen; 5. R. Lie- Janse 3 voor 46, Bruning brechts; 6. E. Kroon; 7. Koevermans. 3 voor 60. Batten Excelsior: R. Schewe 40, W. Putter 30, P. Geytenbeek 13, Els- hof 10, Janse 32 not out. Bowlen Hermes DVS: Beijer 3 voor 18, Van Wijk 2 voor 21, Geeratz 1 voor 14, Willems 1 voor 16, Stout handel 1 voor 30. XJET is al weer enkele jaren gele den, dat de voetbalvereniging De mos zonder veld kwam en Inwoning kreeg bij Ursus in Sportpark Harga. Belde verenigingen hebben die jaren tal goed opzetten en doelman Ruts echt niet bij elkaar op schoot geze- (ex-Excelsior '201 moest nl ilin talen. ten. Ursus heeft die verplichte inwo- Optimismc (ex-Excelsior '20) moest al zijn talen ten tonen. Hij kon echter niet verhin deren dat twee minuten voor het ein de Reygersberg de stand op 12 kon brengen, en Van Dalen in die laatste Er was sprake van, dat Frank Franke van Sparta naar SW zou gaan. Franke kreeg bij Sparta geen contract meer, en SVV wilde de Spar taan wel hebben. Franke is echter op zijn besluit teruggekomen. Het con tract dat SW hem aanbood was niet naar zijn zin. Franke vroeg meer, maar daar trapte SVV niet in. Franke is nu weer teruggekeerd naar het oude nest, waar hij als amateur de rood-witte kleuren weer zal gaan ver dedigen. Zondag spraken wij op het SW- terrein de boksinstructeur Wim de Haan. Hij liet doorschemeren, dat er half september in Schiedam weer ge bokst zal worden. De boksvereniging De Haan zal dit evenement weer or ganiseren. Zeker kon Wim het ons nog niet jzeggen, maar hij dacht wel met een verrassing te kunnen komen. De boksliefhebbers moeten dus nog even in het ongewisse blijven. De Haan beloofde ons, zodra hij zeker heid had, hierop terug te komen. ning met lede ogen aan gezien, maar ook voor Demos was het niet leuk. Van huurder op een eigen complex, werd het onderhuurder en dat valt echt niet mee. Bij beide verenigingen leed daar het verenigingswerk onder, want ook de kantine moest worden gedeeld. Veel is er over deze situatie geschreven en gesproken, maar het lijkt nu toch voor beide clubs te gaan dagen. Het z.g. tweede veld is nu geheel gerestau reerd. Het is opgehoogd en van een nieuwe grasmat voorzien. De mannen van de plantsoenendienst hebben hun best gedaan en het veld behoort nu in één klap tot de beste van het sport park, te meer daar ook de drainage is vernieuwd. Dit nieuwe terrein zal het veld van Demos worden. Als dan de vergunnin gen en toestemmingen er zijn, kan er gebouwd worden. Maar dat kan nog wel even duren. Goof van 't Geloof, de enige van Demos die we te pakken konden krijgen dacht dat dit pas eind februari zou gaan gebeuren. Als de vergunningen dan tenminste binnen zijn. Er is op de laat gehouden leden vergadering een bouwcommissie be noemd, waarvan ook de heer Van 't Geloof deel uitmaakt. Door dit alles ziet de heer Van 't Geloof de toekomst voor Demos weer met optimisme tegemoed. „Door het aantrekken van M. J. Groenhorst en H. van Wieringen is het bestuur weer wat verjongd en dat is noodzakelijk", aldus de oud-voorzitter van Demos. „Er zijn enkele oud-spelers terugge komen, namelijk Frij en Joop Triel en met de van SVV gekomen Hees, zou dat wel eens een versterking kun nen betekenen. Hoe het elftal eruit zal gaan zien, weten we nog niet, om dat onze trainer, de heer F. v. d. Horst alleenzeggenschap heeft gekregen bij de opstelling van het eerste en twee de elftal". „Natuurlijk zijn we reuze blij, dat nu eindelijk het veld is gerestaureerd, maar dit seizoen zullen we er voor ons standaardteam nog niets aan hebben. Wel zullen onze lagere elftallen erop gaan spelen. Wij zullen de afdeling Rotterdam verzoeken niet meer dan twee wed strijden per zondag op het nieuwe ter rein vast te stellen, zodat de graszo den gelegenheid krijgen zich te zetten en te groeien tot een sterke grasmat. Vreugde bij Ursus Natuurlijk was er ook bij Ursus vreugde over het herstel van het twee de terrein. Voorzitter Piet Mouthaan. rige dacht niet, dat er nu één twee drie verandering in de huidige situatie zou komen. „Maar", zo stelde hij, „we kunnen de toekomst tenminste zonni ger in gaan zien. Demos zal dit sei zoen nog wel van het clubgebouw ge bruik moeten blijven maken, maar we kunnen plannen gaan maken. We wil len proberen de opstallen die er nu staan en die van de gemeente zijn, te kopen en dat is dan de eerste stap. Verder zullen we dan kunnen gaan bouwen en ons clublokaal gezelliger maken". De heer Mouthaan vertrouwde ons toe, dat Ursus ondanks de tegenslag van het vorige seizoen, weer vol ver trouwen aan 't nieuwe gaat beginnen. Veel nieuwe gezichten zijn er voor 't eerste team niet bij gekomen en de training onder leiding van Rien van Kampen is weer aan de gang. Voor lopig op de velden aan de Schietbaan straat. Ursus zal het zonder Jan van Strien moeten gaan doen, omdat de ze met zijn 33 jaar zijn plaats heeft afgestaan aan een jongere kracht. Hij zaï zijn ervaring, opgedaan in al die jaren van voetballen, echter in dienst stellen van zijn vereniging, want hij maakt deel uit van de nieuw gevorm de elftalcommissie. „De afdeling waarbij Ursus is inge deeld, is beslist geen gemakkelijke maar met een beetje geluk moeten we het toch ver kunnen schoppen", aldus de voorzitter van Ursus. „Als dat tikkeltje geluk, dat we het vo- ;izoen net hebben gemist, nu wel hebben, dan zit het wel goed". ai F llllllllllllllllllllllllllllll] in vele unieke modellen met certificaat en foto Juwelier- edelsteenkundige ,NÉÉ"* ROTTERDAMSEDIJK 268 SCHIEDAM WEDVLUCHT DE VRIJHEID De Schiedamse Vereniging „De Vrijheid had een wedvlucht met 600 duiven broed '67 van af Surviel Fosses 350 km, uitslag: l 9 J. Doejaaren, Steen, 5 en 101 H. TJaden, 7 v.d. Berg, 8 12 30 39 50 7C Stuart. 24 W. Wijnsteker, 25 115 118 en 123 M. de Roo, 26 82 90 98 107 en 133 J. Kazen- fa root. 28 65 en 129 M. Putters, 31 66 86 112 en 131 J. v.d. Ent, 32 en 75 Th. Willems, 33 71 78 109 en 125 G. Rigters, 34 en 102 A Verhaal, 35 en 44 M. Rink, 40 104 107 124 en 125 J. Tonnenkreek, 42 S. Speelmeljer, 48 114 117 en 126 J. Poulussen, 51 60 91 en 124 J. Schrumpf, 52 en 74 C. Voets, 53 en 93 C. Koogje, 56 M. de Jong, 57 en 88 Ros sen Co., 59 en 110 A. de Bie, 68 A. Houts- ma. 72 A. Westerholt, 37 en 83 J. Duijmel, 92 A. Pronk, 95 A. Kouwenberg, 97 H. Ha gen, 99 M. de Potter, 111 D. Aam, gelost 6.00.00, eerste duif 10.19.00. WESTKRUISKADE 4-5-6 TEL.124076 (naast Arena Theater) ALTIJD 20%-30% VOORDELIGER (DESGEWENST CREDIETSERVICE)

De Havenloods | 1967 | | pagina 4