m Sportgrabbelton Tennispark Spieringshoek: nieuw gebouw en 10e baan Hermes D.V.S. en S.Y.V. boekten beide winst H sport DANSSCHOOL „WESTHUIS" 't MEUBELHUIS Cricketers lieten zich door regen niet uit het veld slaan dl? VLERK S'dam DE HAVENLOODS DONDERDAG 24 AUGUSTUS 196? ADVERTENTIE o.l.v. Hans en Elly de Jong WARANDE 207 TEL. 26S2X1 VOOR HEN die tennissport bedrijven op de banen van 't tennispark Spieringshoek en voor de tennisliefhebber (ster) die daar graag zou gaan spelen, maar geen speelruimte meer kon krijgen, is er goed nieuws. Direc teur-eigenaar, de heer J. v .d. Tor- re, heeft grote plannen. Indien de rijksgoedkeuring afkomt hope lijk zeer spoedig zal het park worden uitgebreid. Ten eerste zal het oude clubgebouw afgebroken worden. Enkele tientallen meters verder wordt begonnen met de bouw van een nieuw clubhuis. Waar het huidige clubhuis staat wordt dan een baan aangemaakt, en door een nieuwe indeling zullen de tennissers over tien banen kun nen beschikken. Direct na de sluiting van het sei zoen, op 1 oktober, zal het aanne mingsbedrijf P. Smits uit de Tuinlaan aan dit werk beginaen en men hoopt, dat medio december, .als het weer meezit, het getouw vad 25 x 7,85 me ter gereed is. Nelly de Bruyn zal dan de scepter kunnen zwaaien over een grote bar en een goed geoutilleerde keuken, waar ook een hartige hap klaargemaakt zal kunnen worden. Tennissen maakt niet alleen dorstig, maar ook hongerig. Er komen kleed ruimten voor dames en heren, en na tuurlijk douches. Daarnaast zal het gebouwtje een sportwinkel bevatten, waar de tennisser alles op het gebied van deze sport kan kopen. Kantoor ruimte is niet vergeten, evenmin een ruimte waar 's winters, als het gravel bedekt is met een laag ijs, de mensen van het Roode Kruis onder dak kunnen vinden. In eigen beheer ,,De banen worden in eigen beheer gemaakt", vertelde ons de heer v. d. Torre. „Wij hebben hier twee roundsmen, de heren Aad Zaan en 'iet van Vliet, die alles van en over tennisbanen weten. Dat zijn een paar handige mensen, die met een bezem, een schop, maar ook met een hamer, zaag en schroevendraaier kunnen om gaan. Zij zijn het hele jaar door in dienst van het park, en zullen er de komende winter voor zorgen ook al zal alles nog niet klaar zijn dat er toch geschaatst kan worden. Door de herindeling van de banen zal er, indien er ijs is, een aparte kinder- baan zijn, wat voor vele ouders een prettig geluid is". Al met al zal de nu... beduidend goedkoper Voor die echte liefhebbers, die urenlang met de'bandrecorder bezig- zijnexperimenteren, trucopnamen maken enz... is dit een heel bijzondere aan bieding. Dubbel fangspeelbanden, voorgerekt polyester, afkomstig van een beroemde westduitse fabriek, banden, met een sublie me geluidsweergave, die al Uw verwachtingen zal overtreffen. Een kwaliteitsband in doos en In van de fabriek uit verzegel de plastic verpakking, voor prijzen, die minder dan een derde van de normale bedragen. dubbeLlangsPee ^rgërekt polyester 15 cm 540 mtr. 720 mtr. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze kwaliteitsbanden van voorgerekt polyester (en let eens op 't aantal meters per spoel), voor prijzen, die U geen tweede keer kunt verwachten. CMn te. of >chrift. but. ~^êMÉ0ê uitbreiding van het tennispark Spie ringshoek een aanwinst voor Schie dam betekenen. De heer v. d. Torre is niet alleen eigenaar-directeur van Spierings hoek, hij is ook nog tennisleraar. „Ik ben met tennis opgegroeid", zegt hij daar zelf van. En dat is niet zo vreemd, als men weet. dat twee oude re broers en twee ooms hun boterham hebben verdiend en nog verdienen met het lesgeven in tennis en het be heren van tennisparken. Voor zijn komst naar Schiedam, nu vijf jaar geleden, was de heer v. d. Torre (35) tennisleraar op het tennis park „De Enk" in Rotterdam-Zuid. Daar was het dat hij o.a. Jan Hayer, Elly Crocké, Patricia v. d. Heuvel en Emmy Blij nu „coryfeeën" in het Nederlandse tennis, de eerste begin selen van de sport heeft bijgebracht. In Schiedam is het feitelijk alleen nog maar Jaap Beijer, die hij op een hoger plan heeft gebracht. Hoewel de gebroeders Panman. 13 en 14 jaar, nu ook zijn doorgedrongen tot de jeugd- districtstraining. Daarnaast behoren de meisjes Anja Seeger en Ada Was senaar nu ook wel tot de betere ten- nisters. „Dat de jeugd uit Schiedam nog niet is doorgedrongen tot het ten nis op hoger peil is niet zo vreemd", vindt de heer v. d. Torre. „De ten nisparken zijn hier nog te klein. De tennisgroten komen allemaal van par ken met veel banen. Daar krijgt men een centralisatie van betere spelers, die van de kleine parken wegtrekken, omdat zij op de parken met veel ba nen sterkere tegenstanders vinden. Daarom ook gingen Jaap Beijer en Van Woerkom uit Schiedam weg, en zijn nu lid van een Rotterdamse ver eniging geworden. Daarbij komt dan ook nog, dat wij hier in Schiedam geen schooltennis hebben. Ik heb daar wel eens over gesproken met de ge meentelijke instanties, maar zonder resultaat". „Is tennis een dure sport?" vroegen wij de heer v. d. Torre. „Ik begrijp niet hoe men dat kan zeggen", was het antwoord. „Als u nu weet dat een „zwerverskaart" 45 gulden kost, en dat men daarvoor van 9-17 uur op de baan gerecht kan, dan geloof ik niet dat hét duur is. Weet u dat driekwart van het aantal mensen dat hier komt zo'n zwervers- kaart heeft. Dan zijn er de clubjes voor beginnenden. Dat kost voor een heel seizoen 35 gulden per persoon. Een groepje bestaat uit acht mensen. Is dat duur?" Jan Offerman ter herinnering Op 4 augustus is op 72-jarige leeftijd overleden Jan Offerman, de laatste van de vier broers die in de periode van 1910—1947 een grote rol hebben gespeeld in het cricket van Schie dam. Jan en zfjn broers Frans, Tonny en Harry waren lid van Her mes DVS. Het was de gouden tijd van het Hermes-cricket op de Dam- laan. Vooral het spel van Jan sprak het publiek aan de Damlaan aan. Als hij op de mat verscheen, viel er altijd wel iets te beleven. Bekend en befaamd waren zijn strie mende, en harde off-slagen. Maar zijn zessen recht vooruit, die meer malen over het clubhuis suisden spraken ook tot de verbeelding. Het meest kreeg Jan bekendheid als re cordbreker. Op 9 juni 1935 scoorde de toen 40-jarige Jan Offerman 240 not-out (10x6, 30x4). Het is nog steeds het Nederlands record. Jan Offerman kwam enkele malen voor het Nederlands elftal uit. Hij speelde niet minder dan 227 wedstrijden voor Hermes. Hij kwam üan een totaalscore van 5657 runs, waarvan 5 centuries- Merk waardigerwijze alle tegen Rood en Wit. Aan het ziekbed van Jan Offerman heeft de voorzitter van Hermes DVS, Manus Stolk, ook al zo'n be kende cricketnaam, enkele uren over cricket zitten praten. Het bat met de recordscore van 240 runs met daarop de handtekeningen van de spelers van beide teams heeft 32 jaar lang in het huis van Jan Of ferman een plaatsje gevonden. Jan Offerman had zich ermee ver zoend niet meer beter te kunnen worden, en dit wetende heeft hij Manus Stolk b(j het afscheid, het bat overhandigd. Offerman vond dat het bU de inven taris van Hermes hoorde. In het clubblad van Hermes DVS schrijft de heer Stolk: „Zoals bekend heeft Jan Offerman ijverig propaganda gemaakt voor het spelen van aan vallend. aantrekkelijk cricket. Mo ge het historische bat van Jan Of ferman op een passende wijze in het clubhuis aangebracht, onze cric keters hiertoe een blijvende inspi ratie zijn." In Schiedam was men oprecht verheugd, dat Koos Gouka van Ex celsior in het nationale cricketteam was gekozen, dat in Engeland diver se wedstrijden moest spelen. Voor Koos is deze hele tour naar Engeland een teleurstelling geworden. In de Run-Getter, de weekbrief van de Afd. Cricket van Excelsior '20, schrijft de voorzitter van deze afdeling, de heer J. H. de Groot, het volgende: In eer ste instantie dachten wij verheugd te moeten zijn, dat Koos Gouka geko zen was voor het Nederlands elftal dat een tour maakte naar Engeland cm daar diverse wedstrijden te spe len. Achteraf bleek, dat men Koos Gouka en Henk Rikse van ACC meer als „heren van gezelschap" heeft be schouwd. De indruk die een Haagse krant aan het begin van het cricket seizoen over de Flamingo's (een on officieel nationaal team) gaf, n.l. dat er in die kringen meer op de bank rekening van de diverse heren of di verse papa's werd gelet dan op de kwaliteiten als cricketer, lijkt ook in gang te hebben gevonden bij de des- Dftreffende keuzecommissie (1 man), die de mensen selecteert voor het Nederlands elftal. Beter zou het ge weest zijn naast een elftal spelers reeds vóór zo'n tour een aantal spe lers aan te wijzen als reserves, zodat onnodige verwachtingen of teleur stellingen de betrokken reservespe lers worden bespaard. Bovendien werd er voor de klasse 1B (waarin Excelsior speelt) geen uitstel ver leend van competitiewedstrijden. Niet alleen Koos Gouka werd dus gedu peerd, maar ook Excelsior, dat toen nog een gerede kans op de titel maakte. Een faire kans voor het Ne derlands elftal is Koos Gouka en ook de ACC-speler Rikse derhalve ont houden. Het programma van het Ne derlands elftal biedt nog enkele in teressante wedstrijden, en hierdoor Krijgt de desbetreffende commissie aars waren in De heer Van der Torre volgt nauw lettend de verrichtingen van zijn pu- pillen. WESTKRUISKADE 4-5-6 TEL.124076 (naast Arena Theater) ALTIJD 20%-30% VOORDELIGER (DESGEWENST CREDIETSERVICE) Onze beide clubs in het betaalde voetbal hebben hun wedstrijden zon dag in winst kunnen omzetten. Hermes deed dat thuis tegen PEC. Het won met 1—0. Het was voldoende om de twee winst punten binnen te halen, maar niet om het publiek te imponeren. Vooral in de voorhoede werden te veel kansen ge mist. Het enige doelpunt kwam pas in de achttiende minuut van de tweede helft. Een verre ingooi van Flaes kwam via Van Kooten bij Klein te recht, die de Zwolse doelman het na kijken gaf. Doelman Rust werd kort voor tijd de held van de dag, toen hij snel reageerde en de alleen voor hem opdoemende Carelzs de kans op de ge lijkmaker ontnam. Zondag a.s. gaat Hermes naar Zwol se Boys en het zou wel eens kunnen zijn, dat daar het eerste puntje werd verspeeld. Het B-elftal van de blauw- witten speelde tegen DFC en kwam tot een puntenverdeling: 11. SVV heeft zondag een verdienstelij ke overwinning van 43 geboekt in Veel jeugd Ondanks dat er in Schiedam geen schooltennis is, is het tennispark Spie ringshoek vooral overdag het doméin van de jeugd. Van 7 uur in de och tend tot laat in de avond wordt er lesgegeven. Overdag aan de jeugd en 's avóttds aan de ouderen, hoewel er ook overdag ouderen zijn die de tijd kunnen vinden om de lessen van de heer v. d. Torre te volgen. Kinderen van 8-12 jaar luisteren met evenveel aandacht naar de wijze raadgevingen van hun leraar als de oudere leerlin gen, waarbij er zijn die „Abraham" al gezien hebben. De jeugdgroep „Smelts", bestaan de uit leerlingen van het Spierings- hoeklyceum, telt 80 leden en ook zij maken regelmatig gebruik van de ba nen. Animo voldoende dus voor het tennissen op het tennispark Spierings hoek. In de verre toekomst hoopt de heer v. d. Torre zijn park nog eens verder uit te breiden. Hij dacht daar bij aan de grond, die vrij zal komen als de Poldervaart gedempt wordt. Daarop zouden een flink aantal banen kunnen worden aangelegd. Hij zou graag willen komen tot een complex van 18 banen. Dit aantal is ideaal voor een tennispark en voor het tennis in het algemeen. Dan im mers zou men kunnen komen tot de gewenste concentratie van spelers. Het zou de verenigingen die op het tennispark Spieringshoek spelen. Keep Smiling en Vice Versa, ten goe de komen, en daarmee het gehele Schiedamse wedstrijdtennis. Het zal echter nog wel lang duren eer het zo ver is en tot zo lang dus moeten wij in Schiedam lijdzaam toezien dat on ze tennissers en tennisters, die iets willen bereiken, naar de grote banen in Rotterdam trekken. Met de uitbrei ding van zijn park tot 10 banen is de heer v. d. Torre echter op weg naar de verwezenlijking van zijn ideaal. Captain Gouka van Excelsior zette zondagmorgen al zijn spelers aan het werk om de pitch in orde te krijgen, die door de zware regenval van za terdag bijkans onbespeelbaar was. Al was het dan een half uur later dan het geplande tijdstip, de wedstrijd kon toch doorgang vinden. De Kre kels waren niet voor niets naar Schie dam gekomen. Na een gewonnen toss verkoos Gouka, uiteraard, batten, want het veld was erg nat en de pitch zacht. Het openingspaar Van der Lee-Gij- tenbeek toog naar de wickets, op een niet al te veel imponerende aanval van de Krekels te weten Brand en Pototschy. De runs kwamen in een langzaam tempo op het scoringsbord en de wickets vielen dienovereen komstig. Van der Lee had rustig geopend en de gebroeders Schewe zorgden er voor zich weer bij de run-getters te scharen. Eveneens zorgden voor een behoorlijke bijdrage J. Gouka en Theo Janse, resp. 18 not out en 22 runs. Van de Excelsior innings rest nog te vermelden een behoorlijk aan tal byes, zodat Excelsior met 144 runs niet mocht klagen. Pototschy had met 6 voor 48 de meeste/wickets. Brand boekte daar entegen geen enkel succes. De Kre kels kregen iets meer dan de helft van de speeltijd, om dit niet te hoge totaal te maken. Dat één en ander niet tot de moge lijkheden behoorde, kon iedere cric keter al spoedig zien- Het bekende tandem Gouka-Brunning begon de batslieden van De Krekels op de hun bekende manier aan te vallen. Toen dit niet snel genoeg ging naar de zin van captain Gouka, begon al vrij snel na de thee P. Gijtenbeek de bal te hanteren. Hij deed dat met zulk een gemak, dat dit het enige hoogte punt van deze zeer matige wedstrijd genoemd mag worden. Hij veroverde vrij snel achter elkaar 4 wickets voor slechts 14 runs. Gouka bowlde 3 voor 22. Bruning 2 voor 23 en J. van der Lee 1 voor 4. Het Krekels-totaal werd ten slotte 74 all out. Zondag a.s. wordt de laatste wed strijd van het seizoen gespeeld. Het is de wedstrijd ExcelsiorACC II. Naar te hoope wordter dan wat be ter gespeeld en sluit Excelsior het seizoen goed af. OMEGA constellation voor precisie, die in Zwitserland aan een arm bandhorloge kan worden toegekend. ROTFERDAMSEDIJK268 SCHIEDAM; Tippel; Brabant op stap De wandelsportver. „De Schiedam se Tippelaars" was zondag met 85 wandelaars(sters) aanwezig bij de start van een wandelmars te Zegge, in Brabant. De D.S.T.'ers(sters hebben dan ook een fijne wandeling gehad in een zeer rustige landelijke streek. Alle Schiedammers bereikten zon der mankementen de finish. Hier werd bekend gemaakt dat alle groe pen van D.S.T- een extra prijs had den veroverd. Hoewel de groep van leidster Thea van Bueren zich onder scheidde met een le prijs waren me vrouw Faasse en de heren Arie Krom menhoek en Max Faasse ook zeer te vreden met het succes dat hun jon gens en meisjes hadden geboekt. alsnog de gelegenheid op de gemaak te vergissing(en) terug te komen. Hopenlijk zal het de jeugdige Re ne Schewe beter vergaan dan zijn captain. Rene is namelijk uitverko ren voor het Nederlands jeugdelftal dat zaterdag a.s. een wedstrijd zal spelen op het VRA-terrein in Amster dam tegen een Nederlands bondself- tal. Rene is als enige Schiedammer in dit team vertegenwoordigd. Een succes voor Rene en voor de oplei ding bij Excelsior '20. De trainingsmoeilijkheden voor de tafeltennisvereniging Service zijn voorlopig opgelost. Service heeft voor de training de beschikking gekregen over het gymnastieklokaal in de An- thonie Muisstraat. De actieve jeugd leider Jos Clazing heeft het idee op gevat de lagere schooljeugd kennis te laten maken met het tafeltennis. Hij heeft het voornemen de zaal aan de Anthonie Muisstraat met de tafels ter beschikking te stellen voor de jongelui van 10-12 jaar. De school jeugd die graag iets wil leren van het spel met bat en flitsen celluloid kan informaties inwinnen bij de heer J. Clazing, Troelstralaan 21, telefoon 263692. nu... beduidend goedkoper Voor hen, die veel moeten lopen en staan... en voor hen, die geen puur nylon aan de voeten kun nen velen, is deze aanbieding bedoeld. Een aanbieding van een grote fabriekspartlj zuiver wollen herr.ianklets. Twee van de meest solide herenanklets, de bekende bre de rib en de smalle rib, zuiver wollen uni heren-anklets met nylon in hiel en teen versterkt, koopt U nu voor een ongekend lage prijs, voor nog gvón een gulden tachtig. Heemstede tegen RHC. Het heeft nu uit de eerste twee wedstrijden drie punten geboekt en dat mag toch wel t en goed begin worden genoemd. Zondag komt Eindhoven naar het sportpark Harga. Eindhoven is een altijd moeilijke tegenstander en on danks dat het nog niet tot winst kon komen, of misschien juist daarom, zal het er alles op zetten, in Schie dam de winst binnen te halen. De nfeuwe combinatie Van Meeteren— Van Beveren draait momenteel goed in de aanval Van SW en deze aan vallers zullen zondag moeten laten zien wat zij waard zijn. Het belooft in ieder geval een spannend en specta culair duel te worden. Het B-elftal van SVV speelde 2—2 tegen Willem II en krijgt zaterdag middag bezoek van het Arnhemse Vi tesse, dat zaterdag j.l. met niet min der dan 62 van Sittardia won. Ook dit kan een spannend duel worden. laken, N. MoesmanJ. Schellekens, A. BorH. van Veelen. Natuurlijk zul len de Schiedamse jongens Van Loe- nen, Klepke, Springer. Dik Hoppe en Tonny Krijgsman ook van de partij zijn. DHS nam zilveren hoorn mee naar huis DHS heeft mee gedaan aan het jaaJijkse toernooi van Nieuwenhoorn met als inzet de Zilveren Hoorn. De Schiedammers hadden zich in de fi nale geplaatst tegen de derde klas- ser VDL uit Maassluis. Reeds in de eerste helft kon DHS de leiding ne men door twee doelpunten van Pietje Roozen. Na de rust bleek overduide lijk het klasseverschil en door De Hondt tweemaal en P. Roozen en W. Roozen werd de eindstand 60 voor DHS. Hierdoor werden de Schiedam mers winnaar van de Zilveren Hoorn. Wedvlucht De Vrijheid De Schled. Ver. „De Vrijheid" begon het naseizoen, met de vlucht Roosendaal, deel name 400 duiven, begunstigd in tegenstelling tot zaterdag (toen de junioren in Nationaal Orleans met veel regen en een dichte lucht te kampen hadden) met mooi weer. een snel verloop. Uitslag: 1, 4, 22, 40. 54 P. Verlinde; 2, 8, 17, 28, 29 P. Pols; 5, 13, 16, 26, 27, 39 M. de Potter; 6. 11, 19, 21. 41, 58, 59 Jan Doejaaren: 9, 63 M. Putters: 10 A. Kouwerberg; 12, 14, 23, 52, 60 W. Poort; 15 Voets; 20, 46 C. Lems; 20, 57 Hoff; 25, 51 J. Bakker; 31, 33, 47 A. v. d. Berg; 32 J. Kazenbroot; 34, 44 H. Put; 36 J. Rost; 39, 42, 50 J. Westerholt; 41. 62, 65, 86, 88, 91 Jack Doejaaren; 43, 45, 64 M v. d. Steen; 49, 74, Th. Huyn; 68 L. Zuidgeest; 71, 84 S. Spoelmeijer; 72 De Bie; 78 M. Stuart: 87, 90 A. Houtsma; 89 J Paulussen. Donderdagavond 19 uur is er lnkorven woor deelname aan het stedelijk concc Rotterdam vanuit Parkstone in Engeland. zuiver .ankle« versterkt Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze beide soorten'zuiver wollen uni herën-anklets, in alle maten en tientallen Bokswedstrijden in Musis Sacrum Op maandag 18 september begint in Schiedam het boksseizoen. De vere niging „De Haan" zal dan weer in Musis Sacrum amateur-wedstrijden or organiseren. Boksers uit Assen, Son- gen, Helmond, Breda, Den Bosch en Den Haag zullen acte de présence Training M.V.C. is weer begonnen Het nog jonge M.V.C. heeft duide lijk bewezen, dat het zich in de Maas- sluisse sportgemeenschap een plaats heeft veroverd. Dit komt sterk tot uit drukking in een toenemend aantal le den. M.V.C. hoopt dan ook dit seizoen met drie herenteams en een dames team aan de competitie te kunnen deelnemen- Naast het gepromoveerde eerste herenteam, dat nu zal moeten bewijzen zijn plaats in de derde klas se waard te zijn, zullen ook het twee de en het uit merendeel jonge spelers bestaande derde herenteam in de NE- VOBO competitie uitkomen. De dames staan voor de taak dit jaar te promoveren. Aan de training van juniorenteams zal ook grote aan dacht worden besteed. Op donderdag 24 augustus a.s. zal met de training worden gestart. De aanvangstijden zijn als volgt: Donderdagavond: 19.00 uur junioren jongens, 20.00 uur junio ren meisjes, 21.00 uur dames. Vrij dagavond 12.00 uur derde herenteam, 21.00 uur eerste en tweede herenteam in de Marg^-Sial, G. A. Brederode- straat, Maassluis. Nieuwe leden zijn op de trainings avonden vanzelfsprekend welkom. Voor het spelen van wedstrijden en toernooien heeft M.V.C- de nodige speelruimte in de in oktober te ope nen nieuwe Sporthal kunnen reserve ren. Door de uitstekende accommoda tie w.o. tribunes, zullen supporters en belangstellenden de thuiswedstrijden en andere evenementen kunnen bijwo nen. Jong ivielertalent kondigt zich aan Het is van de rennersvereniging Schiedam een goede gewoonte ieder jaar wedstrijden te organiseren voor jongelui op gewone fietsjes. Zondag jl. was het dan weer zo ver, dat de eerste van de twee door de renners vereniging Schiedam georganiseerde wedstrijden werd verreden op het parcours in de 's-Gravelandsepolder. Tal van toeschouwers hebben dit wielerfeestje bijgewoond. De uitslagen waren: jongens van 32 tot 14 jaar: 1. Cor Voets, 2. Wouter Krüter, 3. A. de Jong, 4. Kees Hamaken, 5. H. Krabbedam.; Jongens van 15-16 jaar. 1 F. Geyts, 2. Jan Schaal, 3 Rien Rij- kens, 4 J. Kooyman, 5. Wim Vrij land. Vrijdag zal er weer een wedstrijd worden verreden. Aanvang 7 uur.

De Havenloods | 1967 | | pagina 4