m Zondag gaan KNVB-clubs aan de competitie beginnen Sportgrabbelton w. den Brinker ontwierp cursus wandelsportleider naoogst Wedvlucht De Vrijheid „DE SLAAPBANKENCENTRALE" DE HAVENLOODS DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1967 JÓKxSKxIS'/icm B»*Sj Vrijdag en zaterdag verkopen wij beneden in onze Foto-afde ling deze metalen dia-koffers, handig om AAF dias in mee ^r .wÊ^ nubeduidend goedkoper nubeduidend goedkoper IN DE ZOMERMAANDEN zijn we heel dikwijls getuige van wande laars die in groepsverband hun sport beoefenen. Meestal gebeurt dit in federatief verband en onder de vanen van de WKR en 0, Wandelkring Rotterdam en Omstreken, aangesloten bij de KNBLO. Dat wandelen, heus niet alleen door kinderen al maken zij wel voor een groot deel het ledental van de WKR en O uit, is een gezonde ontspanning, dat van bestuurders van verenigingen veel organsatietalent vergt. Maar er komt nog meer bij kijken en dat hoorden wij van de heer W. H. P. den Brinker, tot 1955 secretaris van de wandelkring Rotterdam. De heer Den Brinker is cursusleider van twee cursussen namelijk die voor lei der (ster) van een wandelvereniging (junior of seniorgroepen) en die voor verenigingsbesturem In een gesprek dat wij met deze cur susleider twintig keer de vierdaag se gelopen hadden vertelde hij ons het volgende: „Wij leven in een tijd, waarin meer aandacht wordt besteed aan de actie ve, daadwerkelijke, sportbeoefening. Ons land heeft niet alleen een bëlang- rijke achterstand in te halen op het terrein van de lichamelijke opvoeding in de breedte, het dient bovendien aan de sport die plaats te geven die haar rechtens toekomt in de huidige maat schappelijke ontwikkeling. Immers o.a. door de voortschrijdende mecha nisering komt er steeds minder ruimte voor de werkende massa voor sport en spel", aldus de heer Den Brinker. „Door de algemene invoering van de vijfdaagse werkweek en de steeds ver der gaande mechanisering van het ar beidsproces is de behoefte aan een ac tieve sportbeoefening steeds meer "toe genomen. Ik spreek met opzet van de behoefte aan actieve sportbeoefening. Als ik onze wandelsport ga vergelij ken met de voetbalsport, dan zien we dat velen die naar een voetbalwed strijd gaan kijken zich sieren met de naam van sportliefhebber. Hun sport beoefening blijkt zich te beperken tot een passieve. Zij maken het moge lijk, dat een aantal jongelui al of niet betaald aan de voetbalsport doen, door het betalen van entreeprij zen en daarmee is hun sportbeoefe ning dan ook afgelopen. Bij velen zal er dan op zondagmiddag in hun achter- toto-biljet goed hebben ingevuld. Zij vragen zich af: „Wat heb ik verdiend hoofd nog de vraag zweven of zij hun vandaag". Als baby „Hoe anders is het bij onze wandel sport", gaat de heer Den Brinker ver der. „Daar zijn wij er op uit om een zo groot mogelijk aantal personen op de weg te krijgen om actief een sport te beoefenen. Een sport die wij als baby het eerst beoefend hebben. Daar bij komt dat wij in onze sport geen beroepswandelaars kennen. Onze leden nu... beduidend goedkoper Van een van de beroemdste fabrieken van foundations, ver kopen wij deze bijzonder mooie Lycra Corselets met ritsslui ting ...voor nog géén veertien gulden. "...Niks zeggen - alle dure eti ketten er uit - en ga je gang maar..." zei de fabrikant en dat doen we nu dan ook. Luxe Corselets met rits, met elastische Lycra schouderband jes met 3-delige voorgevormde cups, met een werkelijk prach tige coupe. Een corselet met perfecte af- werkingvan kant en onder de ritssluiting nog een versteviging van haken en ogenband, voor een bijzonder lage prijs. betalen zelf de kosten van hun sport beoefening en moeten zorgen voor de instandhouding van hun eigen wandel sportvereniging en wandelsportorga nisatie. De tijd voor de wandelsport is thans zeer gunstig. Er bestaat in Nederland een groot gebrek aan sportvelden voor de beoefening van de buitensporten aan zalen voor de binnensporten, zoals gymastiek, zwemmen, volleybal en basketball om er maar een paar te noemen. De wandelsport maakt ge bruik van de openbare weg en eist geen duurzame installaties, alhoewel er altijd een vraag zal bestaan naar gunstig gelegen startplaatsen. Het klimaat voor de beoefening van de wandelsport is dus prima, doch dan komt de vraag naar voren of wij in onze wandelcubs wel klaar staan om deze stoot te kunnen opvangen. Alleen bekwame bestuurders en leiders kun nen zorgen voor een goede gang van zaken in onze wandelsportverenigin gen en voor een verantwoorde wan- delsportbeoefening". V erantwoorde wandelsportbeoef e- ning, dat is het stokpaardje van de heer Den Brinker, die nu 62 jaar is en in zijn leven tal van sporten heeft beoefend. Zo is hij o.a. mede-oprich ter geweest van de juist jubilerende Schiedamse Reddingsbrigade en de opleiding tot instructeur daar, heeft model gestaan voor de wandelsport leider-cursus bij de WKR, waarvan de heer Den Brinker de grondlegger is. Al in zijn tijd dat hij bestuur was van de WKR en O, vond de heer Den Brinker het een lacune dat er geen opleiding was voor wandelsportleiders. Tot dan toe was het zo, dat iemand met de grootste mond, die heel goed commando's kon brullen en in militai re dienst was geweest, automatisch leider werd van de groep waarvan hij- deel uitmaakte. „Dat is vooral voor kinderen funest", vindt de heer Den Brinker. „Men wandelt bij ons en mar cheert niet". Daarnaast vormde het steeds druk ker wordende verkeer een gevaar voor wandelaars, die zich daar zo maar zonder kennis van dat verkeer in stort ten. Daarom heeft de cursus, zoals die is uitgewerkt door de heer Den Brin ker een leergang voor de veiligheid op de weg. Daarnaast wordt gedoceerd; de wandelleider in het algemeen, om gang met kinderen in de wandelgroep en de techniek van het verenigingswe zen. Zingen Naast de heer Den Brinker doceren op de cursus ook de heren W. J. la Fèber en W. J. Albers. De heer la Fè- ber is zangleider en leert de cursisten verantwoorde wandelliedjes en pro beert de wandelaars bij te brengen hoe een wandeltocht beleefd kan wor den. Hij doet dit door het vertonen van dia's gemaakt op verschillende wan deltochten. De heer W. J. Albers leert de a.s. leiders iets over de voetverzor ging. „Dat is ook heel belangrijk", aldus de heer Den Brinker. „Met goed verzorgde voeten loopt men veel gemakkelijker en beter een tocht uit". De cursus spreekt aan en na 1955, toen wijlen de heer J. N. Breunese de cursus opende, zijn er ongeveer 250 geslaagde wandelsportleiders afgele verd. „Het is aan een wandelende groep te zien, of de leider wel of niet de cursus van ons heeft gevolgd. „Als iemand dat kan weten, is het de heer Den Brinker, lid van verdienste van de Wandelkring Rotterdam en Omstre ken en sinds 1938 georganiseerd wan delaar en die zich sedert 1955 geheel inzet voor de cursus, door hem zelf ontworpen en overgenomen door ande re wandelkringen. Vrijdag en zaterdag, verkopen Wij deze magnifieke corselets, in wit, eh in Japonmaten 38 t/m 46. B en C-cup, voor i De Schiedamse postduivenhoudersvereniging Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze moderne bandrecor ders, voor thuis en voor buiten, een bron van genot voor heel het gezin, volledig getranslstori- seerd, en handige draagbeugel Dlledlg getransistori- n ttl. af ichrlft. best. FabriekstoonzaJen Industriegebouw Goudseslugel no. Ct - 3e etage - (lift), tel. 010 12.64.01. Enorme sortering slaapbanken, slaapbankstellen, moderne en klassieke bankstellen, o slaapkamers, salonkasten. bergmeubels, eethoeken, vloerbedekking, bedden, enz. enz. O kunt dagelijks tereebt van 9—16 aar, ook zaterdags. Varkoop vla de handel. revancheren door het op bezoek ko mende DESV te kloppen. Ongelukkig was ook de start van Martinit in de eerste klasse. Een met de hand in het doel gewerkte bal, betekende voor de rood-witten de genadeklap. Doel man Kuneman, moest geblesseerd het veld verlaten en het is maar te hopen, dat hij zondag tegen NRC weer van de partij kan zijn. NRC won wel van Steeds Hooger met 31, maar laat het voor de Mar- tiniters een geruststelling betekenen, dat de overwinning zeer gelukkig was te noemen. In de derde klasse C won SFC met 20 de uitwedstrijd tegen SCR en krijgt nu WRW als tegenstan der. WRW speelde zondag j.l. tegen Ursus gelijk, na met 30 achter ge staan te hebben. Laat dit voor SFC een waarschuwing zijn. Ursus krijgt na WRW weer geen ge makkelijke tegenstander in SVDP in Rotterdam. SVDP speelde nog niet, maar mag beslist niet onderschat worden. SFC speelt thuis en WRW komt dus voor de tweede achtereen volgende keer naar Schiedam. ENSEL In de tweede klasse blijkt dat DRZ over een aardige ploeg beschikt. Het won van Metro met 31 en krijgt nu weer thuis, DDC op bezoek. Het zal echt niet zo gemakkelijk gaan als te gen Metro, maar we rekenen toch op winst. Schiedamse Boys vèrloor met 42 de uitwedstrijd tegen Roga en krijgt zondag USC op bezoek. Het zal anders aan moeten-pakken dan in de eerste wedstrijd, anders krijgt het de tweede nederlaag te slikken. Zaterdagvoetbal In een uitstekend duel, dat een re clame voor het zaterdagvoetbal bete kende, heeft HBSS op het nippertje van Quick Boys verloren. Het spel van HBSS was goed en het toonde aan best mee te kunnen in de hoog ste klasse van het zaterdagvoetbal. Zaterdag komt Rijnsburgse Boys op bezoek en we rekenen er op dat de winst in Schiedam blijft. PPSC had in het elftal wat veranderingen aan gebracht en dat deed het spel goed. Het kwam tegen Die Haghe tot een verdienstelijk gelijkspel. De volgende ontmoeting is die met RCL en het is weer een uitwedstrijd Zal dit de eerste volle winst opleve ren voor PPSC? In de afdeling had GSS een goede start. Het won de thuiswedstrijd tegen Stedos met 52. Het gaat zaterdag uit tegen Zinkweg- se Boys en als daar gewonnen wordt, is GSS op het goede pad. GTB ver loor op de valreep van WOR, maar kan zich in de uitwedstrijd tegen PFB wellicht van deze nederlaag her stellen. JACKETS VOOR BOORPLATFORM Op de werf Gusto te Schiedam is dezer dagen een achtpotige jacket ten behoeve van een boorplatform in het Engelse deel van het Continentale Plat afgeleverd. Hier worden borin gen verricht door de Philips Petrole Cy. in Amerika. De Jacket heeft acht poten, die elk een doorsnee van een meter hebbén. De constructie bestaat uit 250 ton staal. Thans is op de werf begonnen met de bouw van een jacket voor een an dere Amerikaanse onderneming, de Atlantic Oil Producing Ltd. Deze jac ket zal uit twaalf poten bestaan. Hermes DVS heeft toch wel een uitzonderlijk goede start gehad dit seizoen. Het heeft zelfs na vier wedstrijden de leiding kunnen nemen in de tweede divisie. Hermes blijkt over een goede verdediging te beschikken, want doelman Ton Ruts heeft nog maar een keer een doelpunt toe moeten staan en hoort daar mee met Pieters Graafland en Bals tot de drie minst gepasseerde keepers in het betaalde voetbal. Hoewel Hermes zondag j.l. tegen AGOVV veelal een veldmeerderheid veroverde, kwam de winst pas in de laatste vijf minuten tot stand, door twee doelpunten van Van Kooten. Dat zal zondag tegen EDO uit, anders moeten gaan om leider te blijven. De heer Den Brinker laat zien, dat de aspirant-wandelsportleiders ook geïnstrueerd worden hoe zij moeten handelen in het verkeer. zal de Schiedamse voorwaartsen niet verhinderen tot een overwinning te komen. Het B-elftal van de rood-groe- nen won de uitwedstrijd tegen MVV met 20 en deelt met Feijenoord de eerste en tweede plaats. Zaterdag krijgt het Excelsior op bezoek en het moet heel raar gaan, wil ook daar geen winst in zitten. Zondag is het voor de elftallen uit de KNVB de grote dag. Dan gaan ook zij aan de competitie beginnen. De KNVB-gelederen zijn in Schiedam wel erg gedund en we hebben er nog maar drie vertegenwoordigers in. In de tweede klasse is dat DHS en dat trekt voor de eerste wedstrijd naar Gouda om de strijd op te nemen te gen Olympia. In de derde klasse speelt Excelsior '20 en dat heeft een thuiswedstrijd. Het ontvangt RAVA en misschien dat het terrein-voordeel de schaal naar de Schiedammers doet overslaan. SVDPW is onze enige vierde klas- ser. De club van Toon Hardeman krijgt in de eerste wedstrijd reeds een zeer lastige tegenstander. Het gaat naar Fios in Achthuizen en een ieder weet dat het daar om de drom mel niet meevalt om tot winst te ko- De afdeling De eerste competitiedag voor de af deling, bracht in Schiedam een der by op het programma Het pas ge promoveerde WF moest het opnemen tegen Schiedam, dat op verschillende plaatsen belangrijk is versterkt. Schiedam toonde zich de betere ploeg en heeft de derby dan ook verdiend gewonnen. Het was technisch beter en kon dat ook in doelpunten uitdruk ken. Voor zondag staat voor Schiedam op het programma SchiedamGLZ en gezien het vertoonde spel, moeten aanvoerder Van Naamen en zijn man nen deze wedstrijd in winst kunnen omzetten. WF gaat op bezoek bij Sa- turnus, dat de eerste competitiewed strijd verloor van 't Noorden. Dit zou de eerste overwinnnig moeten worden voor de mannen van trainer Wim Poulus. Demos had in de tweede klasse B een beetje ongelukkige start. Het ver loor met 20 de uitwedstrijd tegen DBGC en moet zich zondag kunnen tallen van Schiedam .wordt, gescoord een dubbeltje betalen. Men verwacht dat alle elftallen daar zeker aan mee doen. Het kan lekker oplopen. De competitie is voor een van on ze scheidsrechters niet al te best be gonnen. De heer P. G. Alblas moest in de derde klasse A, de wedstrijd Sagu BoysWico leiden. Toen in de tweede helft Wico op 12 kwam na men de spelers van Sagu Boys sa mengesteld uit Ambonezen dit niet en gingen de heer Alblas te lijf. En kele stompen en een klap met de grensrechtersvlag deden de heer Al blas groggy naar de kleedkamer wan kelen. De wedstrijd werd gestaakt en zal voor Sagu Boys nog wel een staar- staartje krijgen. Hillegersberg ivon Thurlede-toernooi Het door de hockeyclub Spirit ge organiseerde hockeytoernooi met de toepasselijke naam, Thurlede-toer nooi, is zowel bij de dames als heren gewonnen door Hillegersberg. Bij de dames ging het om de eerste plaats tussen Hillegersberg en Car touche. De dames uit Rotterdam won nen die ontmoeting met 21, waar door voor een jaar de wisselprijs mee naar de Maasstad ging. De da mes van Tempo konden beslag leg gen op de derde plaats. De heren van Hillegersberg wilden niet onderdoen en ook zij kwamen in de finale. Daar moesten zij het op nemen tegen Ring Pass, dat met 10 het onderspit dolf. Spirit werd hier derde. Het goed georganiseerde toernooi had een vlot verloop en in de avond uren waren alle deelnemers, de gast van Spirit in Musis Sacrum. Daar bleek, dat de dames en heren niet alleen weten wat hockeyen is, maar ook wel een feestje kunnen „bou wen". Als U zich bewust bent, dat Uw fotografie-hobby gèld kost... dan is 't alleen maar logisch, dat U het resultaat van die hobby ...Uw kostbare dias ...veilig en goed wilt bewaren! Daarvoor zijn deze metalen diakoffers, met ruimte voor liefst 256 dias, die ieder apart, in geribde plastic sleuven liggen, zodat beschadiging absoluut uit gesloten is. Een stapelbare doos, geschikt voor alle diaraampjes, met bui-, tenafmeting van 5x5 cm, en inventarisatiekaart op nummer, een kostelijke doos, voor Uw kostbare dias, vier gulden lager dan normaal, voor nog géén zeven gulden. Het B-elftal van Hermes kreeg be zoek van Helmond Sport en verloor met 21. Het gaat zaterdag naar VVV en moet daar met de volle winst vandaan kunnen komen. SVV dat vrij was, krijgt zondag VVV op bezoek en de zwakke verde diging van de Venlose club,' dertien doelpunten tegen, in vier wedstrijden, Reeds donderdagavond, kort na het verschijnen van ons blad, kwamen er verscheidene telefoontjes, betreffende het stukje dat wij gelezen hadden in de weekbrief van WF over 'n onge val. E?n speler van WF brak een been en daar telefoon ontbrak, duur de het een hele tijd eer de GGD kon komen. Wij hebben dit epistel blijk baar niet goed gelezen, want we lie ten het ongeluk gebeuren op het ter rein van SFC en suggereerden daar mee, dat op het terrein van SFC geen telefoon aanwezig was. Wij hadden beter moeten weten en lezen. Het ongeval gebeurde op het terrein van WF en daar is geen tele foon. Bij SFC heeft men wel de be schikking over zo'n nuttig instrument. Wij hopen hiermee alles weer tot zijn juiste proporties .te hebben terugge bracht. Zaterdagmiddag zal het bestuur van de jubilerende Schiedamse Red- dings Brigade van 15.00 tot 17.00 uur recipiëren in Hotel Rijnmond aan het Nieuwlandplein. Gezien de plaats die de SRB in neemt in Schiedam, nemen wij aan dat het bestuur heel wat handen krijgt te schudden. De motor-crossclub Schiedam gaat weer wedstrijden organiseren. Zondag 10 september zullen op het circuit in de 's-Gravenlandsepolder de motoren weer denderen. De tegenstanders ko men uit Bleiswijk en Gouda. Er zal gestart worden in de 50 en 250 cc klasse. De wedstrijden, die afgewis seld zullen worden door demonstraties in de zijspanklasse beginnen om twee uur. Vanaf elf uur bestaat er gele genheid om te trainen. Schiedam bestaat volgend jaar zes tig jaar en de viering hiervan gaat natuurlijk heel veel 'geld kosten. Een van de acties om aan geld te komen is een doelpuntenactie. Senioren en natuurlijk ook supporters, kunnen voor elk doelpunt wat door de elf elf- T af eltenniscompetitie is nu ingedeeld Nog maar enkele weken en ook het tafeltennissen gaat weer beginnen. In Schiedam spelen drie teams in de landelijke competitie, namelijk Ser vice zal in de competitie moeten uit- 1 en 2 in de overgangsklasse. Ser vice zal in de competitie moeten uit komen tegen: HOC 1 (Hilversum), Luto (Tilburg), SNL Smash 2 (Am sterdam) en Wibats (Den Haag). Noad 1 is ingedeeld met: Gossima 1 (Voorburg), HOC 2 (Hilversum). Quick (Hilversum), Scylla 3 (Leiden) en SNL Smash 4 (Amsterdam). Noad 2 krijgt als tegenstanders St. Alloysius (Grouw), Aviolanda (Papen- drecht), Germinal (Rotterdam), K. en K (Gouda) er> TOGB (Berkel). De hoofdklasse Is verdeeld in twee afdelingen, A. en B. De twee hoogst- geplaatsten uit de beide afdelingen spele, daarna een promotiecompe titie. De kampioen daarvan promo veert naar de ereklasse. Nummer twee moet met de laagst geplaatste plaats in die ere-klasse die in het van de ere-klasse spelen om een plaats in die ere-klasse die in het seizoen 1968-69 zal bestaan uit twee groepen van zes. Een grootse aanbieding... zo mogen wij dit toch wel noemen, grote bandrecorders, met volledige garantie, spelend op lichtnet of op batterijen... uit de vergelijkbare series van 295,- Een volledig getransistori- seerde recorder, 2 snelheden (9i en 41) voor lichtnet (220 V) of batterij, zodat U buiten, in de auto of op camping Uw banden kunt beluisteren of opnamen kunt maken. Een pracht apparaat, compleet met microfoon met afstandsbe diening, gratis langspeelband 270 meter, 2 spoelen diameter 13 cm en 4 batterijen, voor nog géén twee hónderd gulden.

De Havenloods | 1967 | | pagina 4