-1? DagtoclÉnpropnima DE HAVENLOODS VEROLME heeft toert: ook UoorU Echtpaar Westhuis gaat zich wijden aan MWesthuis Heren van U.V.G. komen verrassend uit de bus St. Janskerk: monument voor katholiek Schiedam „The End" op tweede avond sociëteit Den Teirquasth GA MEE Sluiting van twee kerken TOEZICHT OP DANSLESSEN BLIJFT DE HAVENLOODS DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1967 S'dam 11 Brushed nylon nu... beduidend goedkoper nu beduidend goedkoper nu... beduidend goedkoper U kunt het ook "versieren"... net zo goed als een ander... en zo'n heel mooie, luxe opvouw bare parapluie opsteken... Zo'n opvouwbare parapluie met goudkleurige knop en punt, bespannen met ongelooflijk mooie fantasie dessins, die met de hand geschilderd lijken... parapluies uit de series van f40,~ en meer. En deze opvouwbare parapluies van westduits fabrikaat en met feilloos, werkend mechanisme, voorheen een aanschaf die U niet verantwoord vond - koopt U nu voor nog géén zestien gulden. Road-Runners in Maasland Zaterdag 16 september spelen de Road-Runners in zaal „Het Trefpunt" te Maasland. Aanvang van deze avond om 19.30 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze luxe opvouwbare dames parapluies, (opgevouwen slechts 32 cm lang) die U makkelijk In Uw tas meeneemt, met fraaie fantasie dessins, Géén tel. of schrift Vrijdag en zaterdag verkopen^, wij deze vlotte en elegante damespyjama's in de maten 38 t/m 48 en in de kleuren cerise, geel, jade, bleu en rose, Simon C. Jansen concerteert in Grote Kerk Maassluis Onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum zal op zaterdag 16 sep tember a.s. een orgelconcert worden gegeven in de Grote Kerk van Maas sluis door de organist Simon C. Jan sen. Het programma vermeldt achter eenvolgens: Choral III, César Franck; Ps. 19, Henri Gagnebin; Sui te du premier ton, L. N. Clérambault; Passacaglia, koraal en Fuga Gez. 194, Corns, de Wolf; Inventionen, Herman Strategier; Variaties over Gez. 121, Simon C. Jansen; Choralvorspiel ..Wachet auf" en Fuga in Es gr., Jo- hann Seb. Bach. Aanvang 8 uur n.m. U kunt zich geen behaaglijker nachtgoed wensen, dan een Brushed Nylon pyjama, zó zacht als een perzikhuidje, be haaglijk warm en toch licht en zo makkelijk in onderhoud. Flatteus bovendien, want de kleuren zijn vriendelijk... en de prijs is een verrassing, want U betaalt bijna de helft van de normale prijs... zó'n luxe Brus hed Nylon pyjama kiest U uit voor nog géén acht gulden. Trek er op uit y WEGENS ENORME belangstelling herhalen wij ZATERDAG 23 SEPTEMBER de 10 SO VRAAGTEKENREIS P Speciale sluitingsreis, geheel verzorgd. Koffie met gebak, koffie- 'V tafel, diner. Meer gegevens over deze geheel verzorgde tocht willen wij niet geven, omdat deze dag voor alle deelnemers een verrassing moet blijven. D kunt o.a. ook in Maassluis. Vlaardingen en Hoek van Holland opstappen. Plaatsen en inlichtingen voor deze tocht bij: 0 „DE HAVENLOODS" - Westblaak 25 - Rotterdam Telefoon 13 21 70. dagelijks (behalve zaterdag) van 9.00—17.30 uur Bijkantoor „DE HAVENLOODS" - v. d. Driftstraat 4. Kaartverkoop ook zaterdags. Telefoon 34 43 49 - Vlaardingen dagelijks van 9.00-18.00 uur VVV te Hoek van Holland Kietdjjkstraat 130, telefoon <11747—2456. B.G.G OOK TEL. INLICHTINGEN ONDER NO. 010—19.80.50. Nog voor de winter zal de St. Janskerk aan de Lange Haven in Schiedam worden gesloten. Wat er daarna met het kerkgebouw zal ge beuren is nog niet bekend, want het staat op de voorlopige lijst van Mo numentenzorg. Dat sluiting van deze kerk katholiek Schiedam aan het hart zal gaan ligt voor de hand. Im mers, de St. Jan kan beschouwd worden als een monument voor de opleving van het katholicisme in de ze stad. De kerk werd gebouwd on der architectuur van A. Tollens. Het geld was voor het merendeel bijeen gebracht door de brandersfamilies die in de distilleerderijen hun bestaan vonden. In 1822 werd de eerste steen ge legd en op 15 november 1824 werd er de eerste heilige mis opgedra gen. Een werkelijk fraaie kerk is de St. Jan niet. De inrichting is een mengelmoes van bouwstijlen. De kerk is evenwel in de loop der de cennia geheel met het stadsbeeld vergroeid. Zij was bovendien de eerste officiële rooms-katholieke kerk in Schiedam, nadat de katholie ken lange tijd gebruik hadden ge maakt van een schuilkerk op de Dam tegenover het Huis te Poort. Sluiting van de kerk is echter, hoe jammer ook, niet te voorkomen. Het gebouw is zelfs door zijn bouwval ligheid gevaarlijk geworden en geld voor restauratie is er niet. Daar komt nog bij, dat het aantal gere gelde bezoekers maar klein is. Dat is trouwens één van de redenen waarom ook de St. Liduinakerk aan de Nieuwe Haven wordt gesloten. Het aantal inwoners en daarmee ook de katholieken in de binnenstad van Schiedam is in de loop der jaren aanzienlijk gedaald, doordat velen naar de nieuwe buitenwijken verhuis den. De kerken zijn dus geleidelijk aan te ruim geworden. Tegelijkertijd zijn door het ouder worden der ge bouwen gebreken aan het licht ge komen, die verplichten tot kostbare onderhoudswerken en dure verbou wing. Enige weken geleden hebben wij al over deze kerksanering geschre ven. Toen was echter nog niet be kend, welke kerken zouden worden gesloten. Daar de constructie van de kerk van de H. Rozenkrans aan de Singel de beste is, is besloten dit kerkgebouw te handhaven. In een herderlijk schrijven van de bisschop van Rotterdam, monseigneur M. A. Jansen, dat zondag in alle katholie ke kerken in Schiedam is voorgele zen, zei deze te verwachten, dat bin nen twee maanden de parochies van de H. Rozenkrans, de H. Liduina en het deel van de St. Jan dat binnen de vesten is gelegen, officieel wor den samengevoegd tot één nieuwe parochie met één kerkbestuur. "Voor deze nieuwe parochie is de naam Liduinaparochie gekozen. Parochie kerk wordt dus de kerk van de H. Rozenkrans aan de Singel. Dominicanen weg Voor de parochianen in het weste lijk stadsdeel zal, na sluiting van de Liduinakerk, een bestaande kapel in gebruik worden genomen als aanvul lende kerkgelegenheid. Met de sa menvoeging van de parochies zullen ook de paters' Dominicanen uit Schie dam verdwijnen. De bediening van de parochie kon wegens andere ta ken van de orde, niet worden aan vaard. Trouwens, het aantal pries ters in de binnenstad zal sterk ver minderen. Er waren tot nu toe acht priesters in het centrum werkzaam. De bediening van de nieuwe paro chie zal door seculiere priesters wor den overgenomen. Originele Skai diplomaten tassen, de moderne aktentas, waarmee U overal kunt verschij nen en waar verrassend veel pa perassen en stukken in gaan... Een prachtige Skai tas, met ledernerf, een royaal model met groot voorvak, uit de series van 12.75 kiest U nu uit voor minder dan de halve prijs, voor nog géén vijf gulden. In het afgelopen weekeinde hebben de Schiedamse handballers met wis selend succes gespeeld. De heren van DWS kregen bezoek van Dynamo en moesten de punten, zoals in de lijn der verwachtingen lag, uit handen geven. Dynamo behaalde een over winning van 118, nadat de thuisclub lang de partijen in evenwicht had kunnen houden. Zondag a.s. heeft het team van DWS vrij en kan zich dus gaan voorbereiden op de strijd tegen Hermes. De dames van DWS kwa men verrassend uit de bus met een overwinning van 5—3 op het Haagse Hygiea. Zondag gaan de dames op bezoek bij Snelwiek in Rotterdam. Dit is een ploeg die wisselvallig speelt, waar door het altijd weer moeilijk is de Rotterdammers te bekampen. Toch moet het voor DWS mogelijk zijn met de volle winst naar huis te komen. Het pas naar het district gepromo veerde DWS II, blijkt zich goed te hebben aangepast. Gona had zondag de handen vol om het tot een gelijk spel, 88, te brengen. Voor zondag staat de wedstrijd tegen Roda op het programma. Roda is altijd een felle tegenstander en we zien de punten dan ook in het Rotterdamse kamp te rechtkomen. De dames van Wilton hadden be zoek van Eridos en hebben goed par tij gegeven. Pas in de laatste minuut viel de beslissing ten gunste van de bezoekende ploeg, die met een over winning van 54 naar huis ging. De komende strijd tegen Animo zal het team van Wilton waarschijnlijk weer geen winst opleveren. De Schiedamse dames zullen in de verdediging han den vol werk krijgen met het felle aanvalsspel van Animo. De heren van Wilton moesten naar Actief en hebben daar een gevoelige nederlaag te incasseren gekregen. Met 169 kregen zij klop. Zondag komt het Haagsé Operatie op bezoek en hoewel de Schiedamse oloeg nog niet goed is ingespeeld, moet dit toch wel een overwinning kunnen worden. De dames van UVG hebben blijk baar dé slag goed te pakken. Na vo rige week een goed resultaat geboekt te hebben met een gelijkspel tegen Spartaan, werd zondag gewonnen van het Dordtse MOK. Met goed aanval lend spel werd de verdediging van MOK onder druk gezet, met als re sultaat een overwinning van 114. Zondag gaat UVG naar Dynamo en moet ook uit deze ontmoeting de vol le winst kunnen binnenhalen. De he ren van UVG hebben de training blijkbaar goed aangepakt. Het sa menspel is stukken beter dan vorig seizoen, waardoor er meer stoot kracht in de aanval is gekomen. Nep- tunus werd daar het slachtoffer van, want de nederlaag die het ie slikken kreeg, 106, was niet mis. Het pas opgerichte Scylla heeft zich voorlopig uit de competitie moeten terugtrekken, daar het nog niet de beschikking heeft over een speelveld. Een flinke tegenvaller voor deze nieu- Ik ben 35 jaar geleden begonnen op de Nieuwe Haven naast gebouw Irene. We zijn daar uitgegroeid en toen kwamen we hier terecht op de Warande. Als eerste in Schiedam organiseerde ik complete cursussen. De groepen bleven zodoende in tact. Met de verzorging van partijen zijn we eigenlijk direct na de oorlog be gonnen. Toen zaten we al hier. Dat verzorgen van partijen en recepties is eigenlijk ongemerkt begonnen. We hadden jongelui op dansles die bij voorbeeld gingen verloven. Die had den elkaar hier op de les leren ken nen en die wilden ook in deze zaal hun verloving vieren. Die verzorging ging aanvankelijk gebrekkig. Mijn vrouw noch ik wisten er iets van. Er werd zelfs bier geschonken in limona deglazen. Toen hebben we gezegd: dat kan niet, want zo verliezen we onze goede naam. Wij zijn toen de nodige diploma's Vrijdag en zaterdag wij deze moderne ak licht in gewicht en v* een Skai tas in moderne lederkleuren, gaan halen en nu zouden we ons waar dan ook als restaurateurs kunnen vestigen. Maar we blijven hier. We hebben elf man personeel en met het echtpaar De Jong erbij voor de dans lessen zijn het er dertien. Toen ik in dertijd met de danslessen begon moes ten speciaal voor mij de statuten van het Nederlands Genootschap van Be- roepsdansleraren worden gewijzigd. Men moest 23 jaar zijn om dansle- raar te kunnen zijn en ik was 21. Ik kan gerust zeggen, dat ik al die jaren met plezier les heb gegeven. Het heeft me werkelijk nooit tegengestaan. Omgangsvormen Van het begin af aan is dit een neu trale dansschool geweest. We hebben hier cursisten van alle gezindten. Ik ben ook van mening, dat een deel van de opvoeding in de dansschool ligt. Wat ze hier leren is niet alleen stijldansen, maar dat zijn ook om gangsvormen. Voor het „shaken" hoeven ze hier niet te komen. Dat kun nen ze overal leren. Dat is een vorm van beweging die mettertijd weer ver dwijnt. Maar het echte stijldansen blijft. En bovendien moeten de jonge lui leren hoe zij zich tegenover elkaar moeten gedragen. Een jongeman moet leren hoe ie een meisje ten dans vraagt. En dat moet niet met een armzwaai gebeuren. Dat is incorrect én zeer lomp. Er is in de loop der jaren natuur lijk ook wel wat veranderd. In be paalde kringen heerste vroeger de op vatting dat dansen een zondige zaak was; iets duivels. We kregen hier ook wel jongelui die stiekem kwamen, zonder dat de ouders het wisten. Als ik erachter kwam, stuurde ik ze weg. Dat heb ik nooit goedgevonden. Ik vind dat ouders moeten weten waar hun kinderen zijn. Ik geloof dat daar tegenwoordig vaak wat aan mankeert. Veel ouders zitten naar de televisie te kijken en hebben zodoende geen aandacht voor de kinderen. Het ge volg is, dat die langs de straat gaan slieren. Wat het danspaar Hans en Ellie de Jong betreft; daarin hebben mijn vrouw en ik het volste vertrouwen Wij kennen zijn vader. Die heeft in Amsterdam een grote dansschool Hij heeft bij zijn vader gewerkt. Met deze nieuwe uitbreiding, want zo mag ik het wel noemen, hebben mijn vrouw en ik ook wat meer tijd voor onszelf. Een vaste vrije dag in de week hebben we niet, maar als we even vrij zijn gaan we naar Bel- Het echtpaar Westhuis stopt er niet mee. Dat wil zeggen, ze geven geen dansles meer, maar ze houden wel de supervisie over de lessen. En 99 pet. van de leerlingen nemen zij zelf aan. Maar de danslessen laten zij nu over aan het echtpaar Hans en Ellie de Jong. De heer Westhuis heeft ruim 35 jaar dansles gegeven. Zijn vrouw 22 jaar. Maison Westhuis is niet alleen een dansschool, er worden ook partijen verzorgd en recepties gehouden. Een dubbel bedrijf dus. „Je kunt dat niet altijd blijven doen", zegt de heer Westhuis. „We hebben in de loop der jaren zeker 12 tot 13.000 mensen dans les gegeven. Al een jaar of tien ge ven we geen privélessen meer, omdat we het te druk hebben gekregen. Met de uitbreiding van de zalen is ons werk zo omvangrijk geworden, dat we besloten hebben de taken te split- Het kwam wel voor, dat we de dans les moesten onderbreken omdat iemand een afspraak wilde maken voor een receptie of partij. Boven dien werd de administratieve romp slomp te groot. Ik word nu wel op gebeld door mensen die zeggen: wat hoor ik, stop je ermee? Je moet re kenen dat we in die 35 jaar een ze kere naam hebben verworven. We hebben jongelui op de les wier ouders ook bij mij dansen hebben geleerd. Daarom zal er geen verandering ko men in de sfeer van de school en bij het inschrijven van cursisten wordt sterk geselecteerd. 35 jaar dansles De in maart 1966 opgerichte Schie damse sociëteit „Den Teirquasth" (Spreek uit: teerkwast) heeft haar eerste avond in het nieuwe seizoen georganiseerd. De beatgroep „That's It" zorgde er voor, dat de aanwezi gen de benedenzaal van de Op- standingskerk was bijzonder vol zich konden vermaken op de dans vloer. De belangstelling was overwel digend en ruim 150 jongeren maakten van de gelegenheid gebruik om hun lidmaatschap te laten verlengen. Ook od de volgende sociëteitsavond is hiertoe gelegenheid, terwijl nieuwe leden steeds van haite welkom zijn; f 2.50 inschrijfgeld en 2 pasfoto's vor men het enige vereiste hiervoor. Op donderdag 7 september werd ook in de benedenzaal van de Op- standingskerk de algemene ledenver gadering gehouden. Tijdens deze ver gadering deden de secretaris en pen ningmeester verslag van net afgelo pen sociëteitsjaar. Ruim 2600 jonge lui hebben op 20 avonden de socië teit bezocht, topavonden waren het oliebollenbal op 30 december -met Frank Verhoef, Group Square en de top-tien, alsmede de boottocht op 10 juni met Han Peekei, The Phizzers en The Roadrunners. Deze boottocht leverde een nadelig saldo op van f 371 op. De totaalbalans over '66- 67 vermel de tenslotte een tekort van f 51. En kele bestuurswijzigingen werden door de aanwezige leden goedgekeurd, die ook met het beleid van het be stuur instemden. In het komende jaar is het bestuur als volgt samen gesteld: T. de Snoo,. voorzitter, J. v. d. Meer, secretaris, C. Zimmerman, penningmeester, C. van Mansum en J. de Raay, impressariaat, A. Be rends, bijprogramma's, I. van Man sum, decoratie, C. v.d. Bos, adminis tratie. Op zaterdag 16 september de twee de avond in het nieuwe seizoen van 8-11 uur in de benedenzaal van de Opstandingskerk, Dr. Kuyperlaan te Schiedam. Zaal open: 7.30 uur. Voor de muziek zorgt de uit Rot terdam afkomstige rhythm and blues- groep „The End". Alleen leden in het bezit van een geldige lidmaat schapskaart hebben toegang. Zes nieuwe scholen open in Maassluis Donderdag 21 september heeft de ingebruikneming plaats van een zes tal nieuwe scholen van het Simplex systeem in Maassluis-West door de burgemeester en wethouders van Maassluis, het bestuur voor Christe lijk scholenonderwijs en het bestuur der Stichting Katholiek onderwijs in Maassluis. Hiertoe wordt op deze dag 's middags om half drie in het Zalen centrum aan de Lijsterlaan een bij eenkomst belegd, waar eerst de over dracht zal plaats hebben aan de be sturen van het bijzonder lager onder wijs, waarna drie scholen voor ge woon lager onderwijs officieel zullen worden geopend. Bij de postspaarbank te Maasdijk werd gedurende de maand augustus ingelegd een bedrag van f 16.283,48; terugbetalingen hadden plaats tot een bedrag van f 9.141,12. Zaterdag a.s. treedt op in de Ac tion Club in De Vluchtheuvel te Maas sluis de band The Key. gië. Daar hebben we een flinke lap grond met een grote caravan. We zien graag mensen om ons heen maar van tijd tot tijd hebben we toch ook behoefte aan rust en stilte".

De Havenloods | 1967 | | pagina 11