tenicj De avonturen van Birre Beer I v.v. Maasdijk mocht op goed jaar terugzien Voorspraak .DE SLAAPBANKEKGEHTRALE" „C ine-Art" GEVONDEN VOORWERPEN WASAUTOMAAT DE HAVENLOODS DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1967 In het eigen clubhuis heeft de voet balvereniging „Maasdijk" haar 22e jaarvergadering gehouden. Voorzitter A. Romers wees in een korte terug blik op dc meest-markante gebeurte nissen in het voorbije jaar. Hoewel geen der elftallen de kampioensvlag hijsen kon, mocht toch van een goed jaar gesproken worden. Helaas wer den twee spelers door de betreffende commissie gestraft. Er is alle reden tot tevredenheid; het stijgende leden tal en de opgewekte stemming doen het beste voor de toekomst verwach ten. Secretaris W. J. Scheffers ging bre der op de competitieresultaten in; voor sommige elltallen waren de kan sen heel groot geweest, maar o.m. door een beslissingswedstrijd moest de eer aan een ander gelaten wor den. Het contract met trainer Ditmars werd voor een jaar verlengd; overi gens dienen vooral de spelers uit de lagere elftallen trouwer de trainin- te bezoeken. Via een indrukwekkende cijferreeks kónden ue leden kennis nemen van de financiële situatie van de vereniging. Diverse vragen werden door de pen ningmeester L. C. Hanemaayer beant woord. De rekening 1966-67 sloot met een flink batig saldo. Jeugdleider L. de Vos gaf een overzicht van wat in de junioren- en pupillensector leeft en gebeurt. Dankzij een voortreffelijk leiderskorps floreert deze afdeling uit stekend. De verkiezingen brachten enige nieuwe gezichten achter de groene tafel; de heren L. Noordam en D. Sonneveld stelden zich niet meer beschikbaar omdat het hen aan voldoende tijd ontbrak om hun werk goed te doen. De heer Romers stelde hun vele verdiensten in het licht. Vooral in de periode voor de ingebruikneming van het nieuwe sportpark en de bouw van een eigen clubhuis werd enorm veel werk verzet. Echter ook nadien waren beiden zeer actief. De heer Sonneveld als lid van de commissie en de heer Noordam als manager van de lagere elftallen. De heer L. de Vos die eveneens af tredend was werd herkozen; in de va catures werden gekozen J. Romers en I. Baas. Woorden van hulde bracht de voor zitter aart de leden van de supporters vereniging voor de ondervonden daad werkelijke medewerking op velerlei terrein. Het bestuursvoorstel, de .con- tributiè voortaan eenmaal per jaar te innen, werd aanvaard; dit is voor de penningmeester een geweldige werk- besparing en een vereenvoudigde ad ministratie. nu... beduidend goedkoper Is n inspan- n model- n onbe- geen genot minimum aan kosten e ning tóch iedere dage» hoofd te hebben met e rispelljk kapsel... Dat kunt U voortaan ook heb ben - met deze spiraal borstel krullers, waarmee U, nèt als bij de kapper, de mooiste slag en krul krijgt... Tien spiraalborstelkrullers, vlugdrogend, met pen, voor nog géén zeven dubbeltjes. met Pen Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze handige en moderne •spiraalborstelkrullers^^ met pen, 10 krullers Gein tel. of schrift, best Met de beste wensen voor de ko mende competitie besloot de voorzit ter deze geanimeerde vergadering. KERKDIENSTEN SCHIEDAM Ned. Prot. I 09 in so uur ds. G. S it Rotterdam. Westerouen v Geref. kerk (Vrijgemaakt) Westves 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Kerkgemeenschap tot verbreiding Geref. Leer. Lange Nieuwstraat 61 10 uur ds. H. Hofman. Evang. Luth. Gemeente. Lange Nleuv oud-Katholieke Parochie. Dam. 10 uur h Hersteld Apostolisch Genootschap. Stadhou- derslaan. 9.30 en 16 uur dienst. Mission to the Seamen. Angllkaanse dien sten in de kantine Wilton-Fljenoord. Voorlo pig geen dienst. Leger des Hells. Lange Haven 27. Samen komsten 10 en 18.30 uur. Leiding Majoor en mevr. van Gestel-Verrijk. Gemeente van Jehova's Getuigen Tuin- laan 50. 18 uur. Openbare toespraak. 19.30 uur Wachttorenstudie. Baptisten Gemeente, gebouw Irene 19 dNedL Herv. (Geref.) Evangelisatie. Gebou' Chr. Geref. Kerk Warande: J. Drenth. HERVORMDE GEMEENTE Grote Kerk: 10 uur ds. A. ds. J. W. Zimmerman. r ds. nu... beduidend goedkoper Nóóit kunt U genoeg blouses hebben - want dit seizoen draagt U blouses op elk uur van de dag, op rokken en pantalons of in een pakje... Daarom is dit een aanbieding om niet te missen, een grote partij damesblouses in diverse uitvoe ringen door elkaar, voor nog géén vijf gulden. Mousseline blouse ii dessins, o.a. mille fleur en cashmir-print, m mouw van 8.95. diverse ruitjes t lange Terlenka en Broderie blouse, in div. kleuren, chique blouses voor onder pakjes en... Terlenka, zó schoon zó droog... van 7.95. Zimmerman J. Spaling, i, Hillegersberg, Opstandlngskerk: Jeugddienst. 19VruurSkds.k'L° Trouwborst" Blëskensgraaf HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL r ds. H. J. Groenewegi Terlenka blouse Mousseline blouse ds. W. Vons, 19 uur ds. J. ;er, Schiplui- Getuigents en Eenheid: zondagmorgen uur dienst. Spreker: de heer _L. Hoos Scheveningen. Wijkcentrum, Wibaut- VLAARDINGEN Hervormde gemeente Vlaardlngen zondag september. GROTE KERK. Voorm. 10 uur: ds. A. P. "auta; nam. 5 uur: ds. J. Bouterse. NIEUWE KERK. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij blouses, de mousseline blouses met lange mouw in de maten 34 t/m 46 en de Terlenka en Broderie blouses In de maten 40 t/m 48, door elkaar voor één prijs, N7U TFTTWF. KF.„ BETHELKERK. Voorm. 10 uui de Jong; nam. 1 uur: ds. A. P. Na IMMANUëLKERK. Voorm. 10 Hoogendam; nam. 1 t REHOBOTHKERK. Kret van lelden: nam. ICHTHUSKERK. V Jac Westmaas; nam. Jong. ^LY-KAPEL. Voorm. 10 uur: dl HOLY-ZIEKENHUIS. Voorm. 9 u predikant. ZONNEHUIS. Voorm. 10 uur: d Kolkert. TRIANGELDIENST. Voorm. II spreker ds. G. Juliur d ls ai ZAAL HARMONIE. E van Veen - Combo-Jeugddienst. PNIëLKERK. Zaterdag 16 voorm. 11 uur: „Kom zing met i als wij". lur: ds. J. september ERV. GEMEENTE i. K. M. Vogel, 19 uur iur ds. H. F. Meijer. GEREF KERK meljer, 4.30 uur ds. k. W. I Maranathakerk: 9.30 uur ds. K. sen, 19 uur ds. P. A. Bohlmeijer. Andreaskapel19 uur ds. K w NED. PROT. BOND, Constantijn Huygt straat 1: 8.30 en 11 uur ds. H. van Tongeren. RK KERK H. H. Petrus en Paulus, parochie): FABRIKANT OVERTREKT NU BANKSTEL voor bijzonder lage prijs Vraag vriibllivenri ntnsl>e/"ek Tel 25 31 II, Rotterdam b.g.g tel 88 34 83 parochiepastoor L. zijn zaterdag: 10 u„ -. hoogmis 11.15 en 19 uur avond- E.H.B.O.-cursussen gaan weer beginnen De EHBO-afdeling Schiedam, die volgend jaar 50 jaar bestaat, deelt mee, dat de nieuwe cursus ter op leiding voor het eenheidsdiploma zal aanvangen, voor beginners op maandagavond 18 september van 7.30 tot 9.30 uur. Deze cursus zal worden gehouden, in het gebouw Westmolenstraat 26, hoek Westvest. De cursus voor gediplomeerden zal beginnen woensdagavond 27 septem- bei op dezelfde tijd. Aanmeldingen voor de nieuwe cur sus kunnen geschieden bij: mevr. E. E. Kockx-v. Gerven, Lange Singel straat 25, de heer J. de Regt, J. v. Zutphenstraat 83, en bij het secreta riaat Vlaardingerdijk 335a. adriaan van houdt goudsesingel 33a rotterdam telef.124104 H. Andreas parochie, noodkerk, pastoor C. J. M. Vermeulen, H. Mi zaterdag 19, zondag 8 en 10 uur hoogmis. De Schiedamse Vereniging „De Vrijheid" vloog met 250 duiven een wedvlucht vanuit Soignies 150 km ge lost 9.50 uur. Eerste duif 11.52.00 uur. Uitslag: 1 9 12 14 32 36 40 55 Jan Doejaaren, 2 A Houtsma, 3 8 20 33 E. de Potter, 4 6 25 li. Fjaden, 5 18 23 27 42 53 54 W. POORT, 7 19 J. Westerholt, 10 17 46 W. Hagen, 11 J. Schrumpf 13 38, M. Putters, 15 16 21 30 39 P. Pols, 22 J. W. Blom, 24 P. Kouwenberg, 26 37 57 Jack Doe- jaren, 28 48 49 J Bakker, 29 J. Rost, 31, M. v.d. Steen, 34 J. de Wilt, 35 J. v.d. Ent, 41 A. de 'Bie, 44 C. Koogje, 45 58 Zuidgeest, 47 A. v. d. Berg, 50 52 J. Kazenbroot, 51 M. Stuart. Diploma J. Woensel. De Eendracht hield een wedvlucht vanuit MWons; afstand 168 km. Lossin te 11 uur; aankomst en snelheid eer ste duif 13.19.28 uur, 1211.42 meter per minuut, laatste duif 13.47.37 uur, 1067.12 meter. Uitslag: Combinatie Hofstra-Hof 1 10 12 14 23 37 42 45 47, C. Noordam 2 3 28 43 44 48 55, M. Vellekoop 49 6 11 13 15 16 17 22 26, D. Bakker 5 19 20, C. van Rijn 7 49, C. van Leeu wen 8 25 31 35, A. van den Burgh 18 27 32 54, Fr. Boers 21 36 46, C. Kortekaas 29 39, comb. Wit-Hof 33 36 40 51 52 53, N. J. Olsthoorn 38. Vanuit Vilvoorde werd een wed vlucht gehouden door Eendracht te Maasdijk; gelost werden te 7 uur 397 duiven. Aankomst eerste duif 8.42.35 uur; laatste duif 9.02 uur. Uitslag: D. Bakker 1, 10, 21; M. Vellekoop 2, 4, 7, 9. 12, 16, 19, 20, 43, 44; C. J. van Leeuwen 3, 17; Jac. van Veldhoven 5, 11; C. Noordam 6, 14, 2, 34, 39, 53, 63; combinatie Wit-Hof 8, 18, 25, 33; comb. Hof-Stra-Hof 13, 15, 29, 31, 32, 36. 47, 48, 52, 55, 57; A. van den Burgh 23, 34, 47, 50, 51, 60, 62; C. van Rijn 26. 28, 41, 42; Nic. J. Olsthoorn 27; G. Kortekaas 35, 38, 46; J. van Nieuw- kerk 49; Fr. Boers 54, 59, 61a M. van der Hout 56. beduidend goedkoper Van een fabrikant van de mooiste dameskousen kochten wij deze partij Panty Nylons, die zo slank afkleden en zo prettig zitten. Broekjes en kousen aan elkaar, dus zonder jarretelles of cor- setjes toch keurige lange kousen dragen. De kouten van Mousse Nylon, 't broekje van steviger breisel, naadloze pantykousen, voor nog géén twee gulden. naadioz panty kousen Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Nylon Panty kousen, met verwisselbaar elastiek in de taille, in fraaie beige tint japonmaten 36 t/m 46 per stuk Birre zag een stoel staan en ging daar met een zucht op zitten. „Ik heb slaap en ik heb honger en ik heb het koud," mompelde hij; „Waarom brandt die kachel niet, iemand? Je bestaat zeker niet echt, dat ik je niet zie?" „Dat dacht je maar!" zei de piepstem. „Kijk, hier ben ik!" Birre zag ineens tegen de wand vóór zich een heel groot, zwart beest. Hij wreef zijn ogen uit en keek nog eens. Het beest bewoog en deed zijn muil open. „Wat zie je er raar uit!" zei Birre, „Zo'n dier heb ik nog nooit gezien. Lelijk hoor!" Hij draaide zich naar de schoorsteen om. Daar zag hij tot zijn verbazing een klein muisje zitten. Het zat met de rug naar hem toe en maakte vreemde bewegingen met de vingers van zijn handjes. „Gompelekrikkie!" dacht Birre. „Hij is schaduwbeel den aan het maken! Knap hoor! Maar Hij dacht een poosje na en toen begreep hij het ineens. „Dat is dus de iemand met de piepstem!" dacht hij. Birre stond op om het muisje eens van naderbij te be kijken. Toen hij dat deed keerde het beestje zich met een gil om. „Ga weg engerd!" riep hij. ,,Ik-kik eet je op-pop ik-kik zal je „Maar ik smaak helemaal niet lekker," zei Birre. „Als ik nu nog van honing gemaakt was," ging hij verder. „Als ik een honingflap of een honingwafeitje was ach, wat heb ik een honger!" „Doe je me dan heus niets?" vroeg de muis angstig. „Ga je me ook niet pakken?" „Natuurlijk niet!" sprak Birre. „Als je nou een ho- ninglollie was! Nee hoor," zei hij. „Wat moet ik nou met een muis? Zou jij. het weten?" „Dan is het goed," zei de muis en hij sprong op de grond. „Dan zal ik jou ook niet opeten. Hm, nu ik er over nadenk, mag je zelfs wel hier blijven. Muizen hebben nu eenmaal iemand nodig om de kachel aan te maken, want het is ruw werk en een muis is erg fijn gebouwd. Een muis is het fijnste dier dat er bestaat!" „Nietes, ,dat is een beer!" zei Birre. „Maar het is prettig dat ik blijven mag, dat wel!" (Wordt vervolgd) De fabrieken van Talens Co te Apeldoorn organiseren woensdag 20 september een demonstratiedag in de zaal van de Harmonie te Vlaardingen, Schiedamseweg 51. Het programma begint 's middags om drie uur en 's avonds om half acht en duurt res pectievelijk tot ongeveer half zes en tien uur. Welke filmcatalogi U ook ontvangt, Van welk verhuurkantoor dan ook U kunt alle 16 mm geluidsfilms boeken bij FILMCENTRUM - ROTTERDAM TEL. 127920 121780 Geen vrachtkosten Gratis bezorgen en afhalen Vraag kleurenfolder aan Voorspreken is iets anders dan voor zeggen. Dit laatste mag nog steeds niet op school. Dat wil zeggen, ik heb wel eens een leraar gehad die ons meedeelde dat het wèl mocht, maar hij voegde er aan toe: als ik 't maar niet merk. Maar goed, voorspreken is iets anders. We zeggen wel eens dat een mens een kruiwagen nodig heeft. Iemand die hem eens een beetje helpt, vooruit helpt. Maar voorspreken is nog iets anders. STA- en TOURCARAVANS GEBRS. VAN ESVELD litie bevragen aan het hoofdbur .te Schiedam, dagelijks van ,lve op zaterdag en zondag; etui met 2 Woensdagavond 20 sept. zullen de afdelingen Schiedam van de Ned. Chr. Vrouwenbond in de Rank te Kethel een gecombineerde vergadering hou den, waarin mevrouw M. Hylkema van der Veen uit Gorrediik zal voor dragen uit: „Het brandoffer" van Al- brecht Goes. bromfietsplaatje DHX-011 Je MPV 890; trouwboekje' h ketting; 2 autosleuteltjes; br sleutels; zwart etui met 3 lak portemonnee met inh.; w pennetje met lnh.; wit kinderschoentje met veter: bruln-wit hoofddoekje; wit kinder schoentje (Ft)rechter witte kinderschoen: herenhorloge; dameshorloge met zwart le deren bandje; groenrood geruite portemon nee met lnh. Te bevragen bij het Dierentehuis. St. An- grijze zwerfkater; lapjeskat, pincher; dultse herder, beige bastaard bouvier (jong dier); zwartwitte Te bevragen bij de vinders: rode kater. Beneker. Van Swindenslngel 12; groene parkiet, Heijnen. Warande 113; grijs wit gestreepte kater, Salas. Laar land 11; Franse bouvier, reu, zv bendam. Singel 194; bro hann Straussplein 334; armbandje naamplaatje. Vermaas, B.K. Laan kettinkje met voetbal, VermeiJ, 34; herenhorloge met grijs lederen bandje. Sprong, Parkweg 208; 3 bankbiljetten. Krab- delarmbandje. De Kort. Nieuwe 3la; hangertje. Van Etten, Alb. Thijm- straat 85a; dameshorloge met rekband, Bar- neveld, Hargaweg 19; schakelketting^ -*■ t 29; geel melsjesvest, Van jKiswijk. Singel lla; kinderblazer, Klaul, Geert Relndersstraat 12a; blauwe zijden sjaal. Vonk Musschenbroekstraat 151 regenbroek, Van Waardenburg, Als ik aan de voorspraak denk. dan zie ik iemand gewikkeld in een soort conflict met andere mensen. Iedereen is tegen hem, maar in eens staat iemand op om een goed woord voor hem te doen. Hij wijst op geheel andere kanten van de onderhavige zaak. Hij brengt al lerlei gezichtspunten bij die een andere kijk op de algemeen veroor deelde moeten geven. Kafka, de bekende schrijver van „Het Proces", heeft eens een ver haal geschreven onder de titel „Voorsprekers". In dat verhaal - dwaalt iemand door het gebouw op zoek naar voorsprekers. Hij vraagt zich af waar hij eigenlijk loopt. Dat kan omdat de meeste verhalen van Kafka iets onwerkelijks heb ben. iets van een droomtoestand, wat niet wil zeggen dat ze met de werkelijkheid niets te maken heb- Zo ook hier. Is hij in een gerechtsge bouw? Hij ziet alleen maar zwaar gebouwde vrouwen met schorten aan die hem achteloos voorbijlo pen. Moet hij hier zijn? Ja, hij moet voorsprekers hebben. Maar voor een gerecht hoeft dat niet, zo over weegt hij dan. Want bij het gerecht gaat het om de wet. Daar heb je zo iemand eigenlijk niet nodig. Als je bij het gerechtshof een voorspreker nodig hebt, waar blijf je dan? Daar gaat toch alles volgens het hoogste recht. Wie daaraan twijfelt verliest werkelijk de bodem onder zijn voe- Agenda Stadsgehoorzaal Zaterdag 14 sept. Stadsgehoorzaal 20 uur film „Rififi in Parijs". Harmoniezaal, Sivla Haardententoonstelling. Vrijdag 15 sept. Stadsgehoorzaal 20 uur. film „Rififi in Parijs". Harmoniezaal Sivla Haardententoonstelling. Zaterdag 16 sept. Stadsgehoorzaal 20 uur film „Rififi in Parijs". Harmoniezaal Sivla Haardententoonstelling. Harmoniezaal 20 u Dynamo-werk. Zondag 11 sept. Stadsgehoorzaal 18.30 en 21.15 uur film „Rififi in Parijs". Dinsdag 19 sept. Stadsgehoorzaal 20.15 uur •- Nederlandse Come- yillem PU perstraat 88; zwarte regenbroek, Bens. Loeffstraat 61; rode zwembroek met blau we band, van den Broek, Oosterstraat 34: rode kinderportemonnee met inh„ Mineur, Sav. Lohmanlaan 16; zwarte aktetas met lnh. Clausing, Oosterstraat 101; bruin zeil doeken tas met visbenodigdheden, Melchers Stadhouderslaan 101; aktentas met limona- defles. Schoof, Burg. van Haarenlaan 410; donkerbruine weekend tas, Loets Eduard van Beinumlaan 33; herenzonnebril, Tette- laar, Rotterdamsedijk 254; bruin etui met 5 sleutels, Sommar, Singel 144a; grijze speelgoedauto, blauwe autostep met witte spatborden. Van de Wal, Boylestraat 14b; autostep, Houtbraken, Bouwkeet M.U.W.I., Eduard van Beinumlaan; pakje inh. lees boek van Wolkers, Bruin, Leeuwenhoeck- straat 42a; bijbeltje, Rosa. Mariastraat 16a; timmermansduimstok, Hamakers, Hogenban- weg 15b. kentekenplaat auto, AD 35-81. Van de Graaf, Goudenregenlaan 13. Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in gesloten enveloppe zenden aan Consumenten Voorlichtings bureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht. adres plaats (blokletters s.v.p.) Nee, maar in het gewone dagelijkse leven, daar heeft een mens voor sprekers nodig. In die duizenden gevallen waarin hij besproken wordt. Hij moet eigenlijk duizenden voorsprekers hebben. Een hele muur. een cordon van mensen die een goed woord voor hem doen. Zo dicht opeen dat de aanklagers, die hij met ratten en muizen ver gelijkt, er niet doorheen kunnen en hem niets kunnen doen. Kafka heeft gelijk. Voor de rechter zou je eigeniyk geen advocaat nodig moeten hebben. Hoogstens een man die de rechter helpt om alle ge zichtspunten van de zaak mee te laten tellen. Maar in het dagelijks leven zitten we om voorsprekers verlegen. Mensen die voor ons in springen. We kunnen het ook omkeren. De an deren zitten om mij verlegen. Om mijn voorspraak. Om mijn eerlijke beoordeling van de situatie. Ja, je zou het werkelijk moeten omke ren. Ook aan mij wordt de vraag gesteld of ik een voorspreker ben voor anderen die wel eens in de knel komen. Ze zijn op zoek naar mij. Naar mijn goed woord voor de MEDEMENS kunst in bloemen en planten Zaterdag opende de wethouder van kunstzaken, de heer J. Ree horstop onze tweede verdieping de tentoonstelling: "Kunst van nu - Kunst voor U". Een feestelijke opening, niet alleen omdat dit eerste lustrum er een voldoende aanleiding voor is, maar ook omdat de leveran cier van ons Tuincentrum Boot en Co. N.V. te Boskoop, de gelegenheid benutte om nu eens aan ieder te laten zien... wat er met de planten en hees ters en bloemen uit ons Tuin centrum te bereiken is. Als U dus het werk van onze eigen Rotterdamse kunstenaars wilt zien in een feestelijke en tourage, dan wacht U iets bij zonders... Als U het tuincentrum wilt zien met de uitgebreide collectie van alles wat voor Uw tuin, terras of balkon nodig is, dan Is het voor U een openbaring- Maar als U zo maar gewoon lief hebber bent van al het moois wat de natuur ons geeft, een bloemenpracht, die de bekende tulnarchitekt Vogel tot een vol maakte combinatie met moderne kunst heeft samengebracht... dan hebben wij er geen woorden voorl Dan zeggen wij gewoon, kom kijken en knap er van op... van deze kunst In bloemen en plan ten op onze tweede verdieping. Fabriekstoonzalen Industriegebouw Goudseslngel rme sortering slaapbanken, slaapbankstellen, slaapkamers, salonkasten bergmeubels, eetboeken. vloerbedi U kunl dagelijks terecht van 9—18 aar, ook zaterdags. 68 - 3e etage (lift), :klng. bedden. 010 - 12.64.61. 4

De Havenloods | 1967 | | pagina 2