ook bij landelijk tafeltennis interessant duel Betaling en transfersommen Derby Ursus-SFC Sportgrabbelton PASSAP nuop jeënUta Sterk verjongd Juliana boekt diverse successen DE HAVENLOODS DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1967 TWEE fraai uitgevoerde programuaafcoekjes een voor senioren en een voor junioren kondigen het he gin aau van de tafeltenniscompetitie in de afdeling Botterdam van de N.T.T.*. Op maandag 2 oktober, twee dagen na de start van de landelijke competitie, gaan de rond achttienhonderd tafeltennisbeoefe naren in Botterdam en omgeving de strijd beginnen. Dit was voor ons aanlei ding om met de competitieleider van de afdeling Rotterdam, de heer J. D. (Degreef, een gesprek te voeren over de plannen en de verwachtingen voor hei seizoen 1967-1968. Hjj wilde echter niet meteen over de afdeling Rotterdam praten. „Ik acht het pas aangevangen hondsjaar vooral landelijk gezien zeer belangrijk en daaraan wil ik als afdelingsbestuurder niet voorbijgaan", vindt 'hij en die mening luidt dan een gesprek in, waarbij vragen stelten «airwehjks te pas komt. „Het hondsjaar", aldus de competi- tieleidej' „wordt in de eerste plaats organisatorisch zeer belangrijk. Op 21 oktober wordt in Utrecht in buiten gewone algemene ledenvergadering gehouden met als enig agendapunt de behandeling en de goedkeuring van geheel vernieuwde statuten en huishoudelijk reglement van onze bond. Van de vele wijzigingen ten op zichte van de huidige moet als voor naamste worden genoemd de instel- bng van de Bondsraad en een bonds raadvergadering, die de jaarlijkse al gemene ledenvergadering gaat ver vangen". Wij; |ze mannen De heer Degreef vervolgde „De Bondsraad wordt 03» basis van het huidige ledental van de N.T.T.B. een college van ongeveer 7-0 „wijze mannen", aangewezen (door de jaar lijkse afdelingsver,gaideringen op voor stel van de afdelingsbesturen. Het le dental van een afdeling bepaalt het aantal uit die afdeling aan te wijzen bondsraajdsiedendat zullen er nu voor Rotterdam zeven zijn. Pro-forma zijn deze Rotterdamse leden voor de bondsraad reeds benoemd. Het zijn dc heren G. van Kesteren, W. C. A. Fassotte, J. D. Degreef, J. de Meij, P. G. Gesirik, A "W, A.M.Kusters en W. de Raaij. Omdat hondsraaclsleden geen afdeWngstoestuuTslid behoeven te zijn en omdat zij individueel naar ei gen inzicht handelen en stemmen hetgeen een groot verschil kan bete kenen «net de huidige algemene le denvergadering waarin als regel een meerderheidsstandpunt voor een ge hele afdeling naar voren wordt ge bracht, ook al zijn de meningen in die afdeling sterk verdeeld zie ik de in stelling van de bondsraad als een grote verbetering waaruit belangrijke initiatieven mogen worden verwacht. Ze voldoet ook beter aan de eisen van een modern sportbestel", zegt de heer Degreef. Centrale training Buitengewoon te spreken is hij over de ingestelde centrale training. Hij zegt daarvan: ,,ln bet begin van dit seizoen is er reeds een zeer belangrijk kt speltechnisctoe vernieuwing tot stand gekomen. Er is namelijk een lull time bondstrainer aangesteld, de Joegoslaaf Dusan Tigerman. Asl uit* gangspunt voor tte samengestelde trai ningsgroepen hebben de Europese kampioenacjaappen «n 1012 gegoloen, die in Nederland zullen worden ver speeld waarop wij voor eigen publiek natuurlijk een zo goed mogelijk resul taat willen behalen, mede uit propa gandistisch oogpunt. De training is teeds geheel op die kampioenschapp gericht; de trainingsgroepen zijn sterk verjongd en slechts die speelsters en spelers zijn erin opgenomen, die ge acht kunnen worden in 1972 nog aan de top te kunnen staan. We mogen van het optreden van Dusan Tigerman ir. nauwe samenwerking met de bij zonder actieve sportcontmissie gro te verwachtingen koesteren". Wij vroegen de heer Degreef of er cok Rotterdamse spelers onder de hoede van Dusan Tigerman zijn ge komen. „Ja voorlopig enkele. Ria Bogmans *verd uitgenodigd voor de A-training. Nico van Slobbe en Cas van Koetsveld voor de B-groep en Ron van der Aa voor de C-selectie. Voorlopig zeg ik, want de trainingsgroepen worden zeer flexibel gehouden en misschien ben ik met deze namen al niet helemaal up to date «neer. een jaar, tenzij beide verenigingen ak koord gaan met vervroegde over- J schrijving per 15 september van het i lopende jaar. Voordien was die ter- - mijn slechts enkele maanden en dan nog in het zgn. lafeltennisloze seizoen. Van deze termijnverlenging mag ze ker een rem op de overschrijvingsac- nviteiten worden verwacht. Een spectaculaire ontsnappingsmo gelijkheid is er evenwel. Indien de nieuwe vereniging bereid is aan de oude een transfersom te betalen (van f 500 resp. f 400, resp. f 200 voor een speler die in de ere-, resp. hoofd-, resp- overgangsklasse gaat uitkomen) wordt de overschrijving per 15 sep tember van bet lopende jaar verleend. Ai ben ik persoonlijk van deze ont snappingsmogelijkheid geen voorstan der het was voor mij en vele ande ren trouwens een verrassing, dat deze bepaling met grote afdelingen als Den Haag en Amsterdam tegen toch werd aangenomen ben ik er zeer be nieuwd naar hoe aan het eind van het seizoen de uitwerking van de nieu we overschrijviagsregels zal zijn. Ik vraag me natuurlijk ook af hoe de verdere betalings- en vergoedings-ont- wikkeling in onze sport zal zijn. Eer lijk gezegd zie ik het, met de reclame in onze sport van tijdelijke aard. Op den duur zal m.i. dit financiële aspect slechts voor hooguit tien of twintig spelers van toepassing blijven. Hoe dan ook, deze financiële pro blemen zullen zeker behoren tot de eerste waarmee de bondsraad zich geconfronteerd zal zien. Reden te meer dus om het jaar 1967-88 een belangrijk tafeltennis jaar te noe- De afdeling Onze vertegenwoordigers in het be taalde voetbal blijven het goed doen. SVV bleef ongeslagen door een be nauwde 2lo-verwinning op Volewij- kers en Hermes DVS kwam tot een gelijkspel (J1) in de uitwedstrijd te gen ZFC. Was deze wedstrijd een krachtproef voor Hermes. voor zondag staat er weer geen makkelijke ont moeting op het programma. Het Rot terdamse Excelsior komt op bezoek. Natuurlijk, Hermes heeft de beste pa pieren, maar of dat ook in de wed strijd naar voren zal komen, is een vraag, toch geven wij Hermes de meeste kans. SVV moet uit naar RBC. Gezien de stand op de ranglijst zal het daar de overwinning niet kunnen ont gaan. De B-teams deden het afgelopen zon dag niet zo best. SW verloor van Sparta met 31; Hermes. dat in Roo sendaal bij RBC te gast was, verloor met dezelfde cijfers. Zaterdag zit pr echter voor beide teams winst in. SVV gaat naar Den Bosch en HDVS ont vangt Limburgia Mogelijk twee Schiedamse overwinningen. De amateurs tegen Het Noorden kwam het niet ver der dan een gelijkspel (2—2). Hef moet nu naar de zwakste broeder van de afdeling, het Rotterdamse ASB. Daar moet de volle winst uitgehaald kunnen worden. WF, dat door Croos-, wijk naar een 41 nederlaag werd ge speeld, krijgt zondag een tegenstan der waartegen het zijn prestige wat op, kan vijzelen, want de groen-wittrn moeten in Schiedam toch wel geklopt kunnen worden. Demos speelde tegen het sterke Eurosport gelijk (00). Daarom durven we het eerste team voor zondag een kleine overwinning te voorspellen tegen NRC. Martinit schoot tegen DESV uit zijn. slof. Het werd een 60-overwinning. Zondag kan bewezen wordenof de rust m bet team na deze overwinning te rug is. Martinit moet naar VOB, een zeer lastige tegenstander. Als de rood- witten daar een gelijkspel aan over weten te houden, dan kan het met crn gerust hart de toekomst tegemoet In de tweede klasse haaide Schie damse Boys de eerste volle winst bin nen tegen SC Maas. Als dit kunststuk je tegen Activitas uit wordt herhaald, o;,n ioen oak de Bo"s een stap in r'e goede richting. DRZ doet het goed. Het is met Zwart Wit koploper. Zon dag krijgt het RVVB op bezoek, dat moeten weer twee winstpunten voori DRZ zijn. Voor de amateurs uitkomende in de KNVB-afdeling, was het zondag een zwarte dag. DHS kreeg met niet min der dan 50 klop van Leonidas. Ex celsior verloor met 40 de uitwed strijd tegen Alblasserdam en SVDPW 7q f^rrl a avnrfhn] kreeg in Rotterdam zuid een 3—2-ne- <^alcrUdgVUCluai derlaag te slikken tegen Zuiderster. DHS heeft zondag vrij. Excelsior krijgt Sliedrecht op bezoek. Een kans cm te bewijzen, dat het mee kan draaien in de derde klasse. SVDPW ontvangt Puttershoek; als het onfor- tuin de ploeg nu eens geen parten zal spelen, dan blijft de winst in Schie- De afdeling In de eerste klasse van de afdeling is de wedstriid Ursus-SFC een topper. SFC kan nu bewijzen wat het waard is. want het zal een geladen Ursus te genover zich krijgen. Een Ursus dat er op gebrhnd is. de stadgenoten de eerste winstpunten af te nemen. Schiedam stelt wat teleur, want ook Betaling Behalve in deze twee belangrijke vernieuwingen tonen het hoofebestuur en verschillende commissies ook ver der een frisse aanpak en grote voor uitstrevendheid, vooral in de laatste jaren. Een sprekend voorbeeld van een gedurfde aanpak is de voorgestel- rif en op 9 september van krac«it ge worden nieuwe overschrijvingsbepa- ling voor landelijk spelenden, onze tafeltennissport verkeert al enige ja- »en in een stadium, waarin financiële aspecten een (zij het nog niet zo be langrijke) rol meespelen; reclame, betaling en vergoeding ztjn in de lan delijk klassen al ingevoerde begrip pen. In het bijzonder in het laatste jaar was een vrij groot aantal over schrijvingen het gevolg van de soms r.iet onaantrekkelijke vergoedingen, JYlaglSCn getal die sommige verenigingen hun top- spelers kunnen bieden. De niet-beta- lende verenigingen dreigden het slachtoffer te worden van deze zui- gingskracht. In de nieuwe overschrij vingsbepaling nu is er voor landelij ke speler een wachttijg wat betreft het verlenen van de aangevraagde overschrijving vastgesteld van ruim Nu we tot zover waren gekomen, probeerden we met „Acht u dat ook van toepassing voor de afdeling Rot terdam?" het gesprek toch meer op regionale belangen te brengen. De heer Degreef vervolgde: „Natuurlijk werken de vernieuwing ir ons N.T.T.B.-bestel ook door in de afdelingen; er worden van de afde lingsbestuurders omschakelingen ge- eist. Neem b.v. nog eens de bonds raad. Int het verleden was het het af delingsbestuur dat mede gehoord üe ardelingsjaarvergaderiag di- rekt zijn invloed op het N.T.T.B.-be leid kon doen gelden. Dat wordt nu in «mindere mate liet geval, afhanke lijk van het aantal bestuursleden in de bondsraadsvertegenwoordiging van onze afdeling. Om de afdelings- belangen voldoende in de bondsraad te kunnen behartigen zal er dus een nieuwe samenwerking moeten komen, tussen het afdelingsbestuur en de overige bondr<-aadsledi_-n. Laat ons 1 training eens bezien. Het is duidelijk, dat de afdelingstrai ning moet worden aangepast aan de landelijke. Ik prijs me gelukkig dat we erin geslaagd zijn zowel voor de top- als voor <te jeugdtraining, voor dit seizoen Ton Hoefnagel aan ons te binden, de voormalige bondstrai- ner en geen nieuweling in Rotterdam. We kunnen ervan overtuigd zijn met hem een maximum aan rendement te halen uit onze trainingsgroepen, die ook al sterk verjongd zijn. Nee, aan Hoefnagel zal het beslist niet lig gen als we niet een deel van onze ach terstand op andere grote afdelingen inhalen en als ook wij in 1972 voor de Europese kampioenschappen in ons land geen goede vertegenwoordiging kunnen aanwijzen. Mogelijk wel.... aan de geselecteerden voor de trai ning; bij hen ontbreekt het nogal eens aan de nodige ernst. Er wordt zonder afschrijven verzuimd, voetbaltelevi- siewedstrijden worden geprefereerd boven de wekelijkse trainingsavond etc. Ze worden dan wel uit de trai ningsgroep verwijderd, maar het ge selecteerde talent gaat voor de afde ling verloren. Ik heb de stellige in druk. dat er in de andere afdelingen voor een selectie voor de training meer belangstelling bestaat, dat de verkiezing meer als een eer wordt ge zien en dat men eerder bereid is zich iets te ontzeggen om aan de afdelings training deel te nemen". Wij onderbraken hiér het gloedvol le betoog van de competitieleider en vroegen hem of het afdelingsbestuur van Rottérdam zelf nog belangrijke punten op het programma had voor 1967-68. De heer Degreef digd zijn. Ook op dit punt ben ik opti mistisch; mede gezien de indeling geef ik het Schiedamse Service de beste kans. Ook Endracht 1 en 2 en Xerxes wens ik natuurlijk van harte veel succes!" Vanzelf kwam het gesprek op de competitie van de afdeling Rotter dam. De heer Degreef vertelde daar- .Schokkende mededelingen zijn er in feite niet. Dat kan ook moeilijk, want een competitie is als regel niet spectaculair. We beginnen dit jaar vroeger dan ooit tevoren én dat houdt verband met de uitbreiding van de groepen in alle klassen van tien tot elf teams. Dat staat weer in relatie tot ons voornemen, het volgend jaar naar landelijk voorbeeld met groe pen van twaalf teams te gaan wer ken, al of niet gesplitst in de (ook als vroeger dan gewoonlijk) vastgestelde promotie-degradatie-regeling voor dit Algezien van de kampioenen in de le klasse die onder de landelijke promotieregeling vallen promove ren alle kampioenen automatised en degraderen de nummers tien en elf van alle ie t.m. 3e Ktasse groepen. De nummers twee van alle 2e t.m. 5 klas-groepen speien met ue nummers negen van de daar boven liggende klasse om zoveel plaatsen als er in ct hogere klasse beschikbaar zijn. On danks de kleine opschuiving naar bo ven door de voorgenomen uitbreiding van ell naar twaail teams, is net idee van de ruime doorstromingsmogelijk- iieid dus toen genandnaaiu. Ook tie nummers twee in de groepen heb ben een promotiekans, zij hei, dat zij erom moeten spelen. Dat is het vorig seizoen een aantrekkelijke regeling ge bleken, die we daarom hebben ge handhaafd". Tot besluit vroegen wij de heer De greef ox nij als competitieleider nog speciale wensen had voor het nieu we seizoen. „Behalve de al genoemde wensen, ledental en ereklasser, geen speciale. Alleen maar doodgewone zoals elke timpetitieiiedereik bestuurslid die heeft. Ik hoop dat de nieuwe competi tie een regelmatig en sportiei ver loop mag hebben, dat zij mag bijdra gen tot een vernoging van het speipeil ;n onze afdeling en dat vele honder den deelneemsters en deelnemers er het genoegen en de ontspanning in mogen vinuen, die zij zich ervan voor stellen. Een combinatie van wensen, aan de mogelijkheid van vervulling waaraan nogal eens getwijfeld wordt, maar die naar mijn oordeel stellig vervulbaar is". Zaterdag begint voor de twee Schiedamse tafeltennisverenigingen het nieuwe seizoen. In de Beurs spe len onze twee overgangsklassers Noad 1 en 2 hün eerste wedstrijden. Het eerste team tegen SNL-Smash 4, het tweede team tegen Germinal. Wij weten nu nog* niet veel van de ver houdingen af, en kunnen daarom geen voorspellingen doen. Liefheb bers van deze sport kunnen zaterdag middag om vijf uur in De Beurs te recht. Service gaat de eerste wed strijd in de hoofdklasse spelen tegen het Amsterdamse SNL-Smash 2 in Amsterdam. Er zullen tal van sup porters deze reis meemaken, om Ni co van Slobbe. Koetsveld en Russing moreel te steunen. Het eerste team van Service heeft overigens in het toernooi van AMJV, op uitnodiging goede prestaties geleverd en daarme de hoge verwachtingen gesteld. In de weekbrief van DHS lazen we een klein berichtje. DEH 5—DHS 9 is uitgesteld wegens gebrek aan scheidsrechters. Het is in feite een, droevig bericht. Tweeëntwintig ion- gens willen graag voetballen, maar zij kunnen niet omdat er geen scheids rechter is. Wij weten dat de afdeling Rotterdam van de RVB alle moei te doet om tot een nog groter scheids- rechterkorps te komen, maar als er geen aanmeldingen zijn, dan kan het ijverige bondsbestuur ook niets doen. Laat dit kleine berichtje voor hen die op de wip zitten, wel of niet gaan scheidsrechteren, een stimu lans zijn om zich bij de RVB op te geven voor de scheidsrechterscursus. Morgen zal de tafeltennisvereni ging Service de algemene jaarverga dering houden in het jeugdcentrum aan de Dr. Schaepmansingel. Er zal niet alleen worden vergaderd, maar er zullen ook films vertoond worden over het verenigingsleven uit ver schillende jaren. Voor de leden van Ursus is het op 6 oktober een beetje feest. De con tactcommissie zal er voor zorgen. een boeiend overzicht van wat nieuw is in de meubelmode ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VUSSlNfENfflOORN/flE HER „We hebben inderdaad enkele plan nen die we graag dit jaar nog verwe zenlijkt zouden zien, o.a. het tot stand komen van een afdelingsorgaan dat bij alle leden komt en het organiseren van eeh kaderkursus voor de vorming van verenigingsbestuurders; u weet dat in veel verenigingen een schrij nend gebrek aan competente be stuursleden bestaat en dat daardoor alleen al de ontwikkeling van die ver enigingen (en daarmee van de afde ling) wordt tegengehouden. Veel zal ervan afhangen of we voor het uit voeren van deze plannen tijdig de fi nanciële middelen kunnen vinden, die wt helaas niét in de begroting van dit jaar konden verwerken. Ik heb er niettemin goede hoop op. En dan kunnen natuurlijk ook de verenigingen ervoor zorgen, dat het hondsjaar 1967-63 voor onze afdeling belangrijk wordt. Persoonlijk geloof ik, dat we met medewerking van de verenigingen in staat moeten zijn eindelijk het „magisch" betal van 2000 leden te halen; het vorige jaar sloten we af op 1883. Even be langrijk voor onze afdeling zou het stellig ook zijn, als een van onze vier teams in de landelijke hoofdklasse er in kon slagen de ereklasse te berei ken; dan zouden we ten minste op het hoogste niveau weer vertegenwoor- dat de leden in het clubgebouw op een gezeelige avond een paar uur aan genaam bezig zullen worden gehou den. Het is een bingo-dansant. Er zal dus gedanst kunnen worden, maar ook bingo zal veler aandacht trek ken. Voor de muziek zorgen dé -Mur sic Boys. Morgenavond is er wat te dben bij Excelsior 20. De R is in de maand en dat betekent voor de kin deren levertraan slikken en voor de ouderen niet eten van mosselen. Bij Excelsior gaan de junioren vroeg naar bed, wellicht na een lepel le vertraan. De ouderen gaan dan in de kantine met z'n allen lekker mosselen eten. Misschien put het eerste daar moed uit voor de zondag te spelen wed strijd. HOCKEYCLUB SPIRIT GAAT UITBREIDEN De Hockeyclub „Spirit" in Schie dam. die speelt in het sportnark „Thurlede, bestaat uit 130 seniorle den en 80 iunioren. Door de toene mende belangstelling van de jeugd dreigt deze vereniging uit de accom modatie te groeien. Het huidige club huis annex kleedkamers is voor eigen en bezoekende elftallen beslist te klein geworden. Om in deze noodsitu atie te voorzien is een bouwcommis sie in het leven geroepen, die na overleg met de ambtenaar van sportzaken te Schiedam plannen heeft uitgewerkt voor de bouw van twee dames- en twee herenkleedkamers. De nieuwbouw is begroot op f 30.000. waarvan f 10.000 aan subsidies zal worden ontvangen. Het resterende be drag zal uit eigen middelen, en via giften bijeen gebracht moeten wor den Om nog meer Schiedamse iengd te kunnen opvangen doet „Spirit" «""n beroep op de bevolking. Giften kun nen gestort worden op gironummer 9399 t.n.v. Nederlandsche Midlen- standsbank N.V. te Schiedam t.g.v. Spirit-Bouwcommissie de heer M. P. Kloppers. HBSS kwam tegen De Zwerver voor het eerst tot de volle winst en moet nv zaterdag naar Zwart Wit in Rotter dam. het Feijenoord van het zaterdag voetbal. Zwart Wit doet het niet zo best. maar toch geloven we niet aan winst voor HBSS. PPSC liet het er te gen Oranje Wit leli.ik bij liggen. Het verloor met 3—0. aterdag krijgt het de kans om de volle bub li nnen te slepen als CSVD op bezoek komt. In de afdeling verloor GTB met 5—3 van ZBVH. Het moet zaterdag van Nelson winnen om de cadens terug te vinden. GSS zag de wedstrijd tegen GVMD afgelast. Zaterdag komt Ener gie Boys op bezoek. Wellicht kan de winst in Schiedam blijven. m»ntel of krijgt beslist meer allure, als U er zo'n prachtige nieuwe tas bij En zo'n tas hoeft nu geen handenvol geld te kosten. Skaiflor visitetassen, zacht en 'soepel als het fijnste Nappaledt r» In een zeer modieuze uitvoering mét geheel Bèklede beugel. Een chique tas met dubbel heng sel, geheel gevoerd, met binnen- vak, uit de series van 14.75, zoekt U nu uit voor nog géén zeven gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze elegante Skaiflor visite- tassen, in de kleuren^ zwart, bruin en of schrift JUNIOR Voetbalschoenen vanaf maat 28 vanaf 14,95 BOODSCHAPPENTASSEN vanaf 6.95 LUXE TASSEN vanaf 9.95 OwtkltoMMMtrj- BREIMACHINES Dagelijks VAN DAM N.V. Hoogstraat 1S5-16J Rotterdam. Tel. 010-130424-113902. Inbrekers zijn de laatste nachten in het Schiedamse industriegebied zeer actief geweest. Ingebroken werd in het bedrijf van de N.V. Franka, bij James Walker en Co, bij N.V. P. K. Schmidt en bij C. V. K. L. Verbakei waar ruiten werden vernield. Overi gens werd nergens iets vermist. 't Saksische Binnenhuis NIEUWE BINNENWEG 20 ROTTERDAM - Telefoon 23.09.81 Meubelen met eigen karakter Het eerste herenteam van volley balclub Juliana heeft een drastische verjongingskuur ondergaan. De Schiedamse formatie is maar liefst op drie plaatsen gewijzigd. Good-old Jaap Keyzer, Aad Besuyen en Hans Schreutelkamp hebben hun plaats moeten afstaan aan Peter de Munnik, Hans Soeters en Aat Visser. Deze drie jeugdige spelers gaan tezamen met Aad Bremer, Peter Soeters en aanvoerder Cees de Munnik trachten de plaats in de hoofdklasse te conso lideren. Onder leiding van trainer Hoogerwaard heeft deze jeugdige ploeg de afgelopen maanden hard ge traind. Vele toernooien en oefenwed strijden stonden op het zware pro gramma. Daar waren wedstrijden bij tegen zeer gerenommeerde tegen standers zoals de Belgische lands kampioen BRABO, het zeer sterke Li banon '50, Valbovol e.v.a. Vooral de wedstrijd tegen BRABO vormde een hoogtepunt. Tijdens twee toernooien in Amersfoort was Juliana de enige nloeg van de vele eredivie- en hoofd klasse-ploegen die de Belgische kampioen een set wist te ontfutselen en het hun zelfs gedurende de hele wedstrijd danig lastig te maken. Afgelopen week namen de Schie dammers deel aan het Delta-toernooi mesteam mag. wel het en werden ongeslagen winnaar. Voor- wordën verwacht. al in de laatste wedstrijd tegen Delta bevestigde Juliana haar superiori teit: 158 156. Vooral in verdedi gend opzicht is Juliana aanzienlijk sterker geworden terwijl ook de vechtlust aanmerkelijk is vooruitge gaan. Met wat meer ervaring zal de ze ploeg een belangrijke rol kunnen gaan spelen in de hoofdklasse. Als af sluiting van dit zware programma volgt deze week nog een demonstra tie-wedstrijd tegen het Rotterdamse Concordia, waarna zaterdag de eer ste competitie-wedstrijd volgt tegen Zaanstreek '65. Het tweede herenteam zal het in de overgangsklasse, nu haar drie sterk ste spelers naar het eerste team zijn verhuisd, niet gemakkelijk krijgen maar de verwachting is toch wel dat het zich na een mogelijk zwak begin zal kunnen handhaven in de midden moot. De verwachtingen rond het derde berenteam zijn aanzienlijk hoger ge spannen. Dit team is weliswaar net naar de derde klasse gepromoveerd maar moet desondanks in staat wor den geacht dit jaar ineens door te stoten naar de tweede klasse. Ook van het sterk verjongde da- en ander i

De Havenloods | 1967 | | pagina 4