„Feniks" roert snavel HOC bleek een te zwakke tegenstander voor Service ROTTERDAM IN BEWEGING van bolhuis en meyer DE HAVENLOODS DONDERDAG 12 OKTOBER 1967 nu... beduidend goedkoper Het is de topteams van onz tafeltennissers niet slecht vergaan de afgelopen week. Service 1 won met 10-0 van HOC, Noad won de uitwedstrijd tegen Scilla 3 met 7-3 en TSF, in de afdeling Rotterdam boekte een zege van 8-2 op Noad 5. Service had het tegen HOC niet moeiljjk. De Hilversummers, zonder de natio nale dameskampion Mieke Ten Broek zjjn min of meer van de tafel gespeeld. Toch moest Service het met een invaller doen. want de met een tennisarm suk kelende Nico van Slobbe was een week rust voorgeschreven. Eikmans deed nu voor hem mee en hij was de enige die een party in drie games moest spelen. Dat ging tegen W Kamer. De overige partijen werden alle- maal in twee games uitgemaakt. NOAD WOfl HOC zal blijken de zwakste tegen stander te zijn in deze competitie en de uitslag van deze wedstrijd is be slist niet bepalend voor de kracht van het Service team. Er was in de Beurs veel publiek en prettig voor Service was, dat de den. Met ratels en toeters werd elke gewonnen game begroet. Zaterdag speelt Service weer in De Beurs. Dan kunnen doen. nu... beduidend goedkoper Voor onze klanten is het kopen van zo'n smaakvol modern wandlicht geen zaak meer van een tientje of nog meer... neen, nu koopt U zo'n leuke lamp voor nog géén 2 rijksdaalders. Een modern wandlicht, met fraaie glaskelk, zwartmetalen wandsehild met koperkleurige decoratie - om weer een gezellig lichtpunt In Uw woning erbij te hebben. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze fraaie, moderne wand lampjes, compleet met snoer en stekker^ i voor Vrijdagavond tof 9 uur geopend. Noad 1 moest naar Leiden voor de wedstrijd tegen Scilla 3, zonder Fred Sepger. Voor hem speelde Van Dnk. Ondanks dat en het gemis van Freek Suttorp, werd het toch een Schie- damse overwinning (371. Schewe begon met een twee gardes overwin ning 871 en 1421 op BJansiaar. Het werd echter door een verloren part'i van Van Dijk tegen Snik 21— 14, 17—21 en 21—12 weer gelijk. Buvk bracht zijn ploeg echter weer op 12, maar weer ging de winst, nu door het gelegenheidsdubbel Schewe Buyk verloren. Het werd 2—3 na een gewonnen partij, 14—21 en 15—21 van Schewe op Snik en zelfs 24, toen Buvk na drie games tegen Blansjaar de partij had gewonnen. Een keer mocht de thuisclub een punt binnen halen. Dat lukte Weeber tegen Van Dijk, maar daarna werd geen winstpunt meer door de Schie dammers afgestaan. Het tweede team van Noad speel de uit tegen Aviolanda en moest rhet een nederlaag van 9—1 naar huis te rug. Alleen Frans Meijer kon tot winst komen, hoewel Almendinger de bes te indruk achter kon laten. T.S.F. tevreden TSF 1 is de tafeltenniscompetitie uitstekend begonneneen 8—2 zege was het resultaat van de uitwedstrijd tegen het toch sterke NOAD' 5. Met het eerste team behaalden ook het 2e het 4e en het juniorenteam uit de eer ste wedstrijd van het nieuwe seizoen de volle winst. Alleen TSF 3 begon minder goed: een thuis-nederlaag te gen TOGB 2 met 19. TSF 1 startte tegen NOAD 5 over donderend. Goed ingespeeld gaven de Looze, Wittop Koning en Schilper- oord hun stadgenoten aanvankelijk geen schijn van kans; eerst bij een 70 stand konden Vis en Noórder- meer elk voor een tegenpunt zorgen, door overwinningen op Wittop Ko ning resp. Sehilperoord. Paul de Loo ze won daarna voor TSF de laatste wedstrijd, bepaalde de eindstand daardoor op 8—2 en zorgde er boven dien voor dat hijzelf in dit Schiedam- se duel ongeslagén bleef. Ook TSF 2 kwam tot een 82 over winning en wel tegen Hoogvliet 3. In de eerste partij moest Don Nuls wel de zege aan zijn tegenstander laten, maar bogen Peter v.d. Broek en Will Baard dé achterstand om naar een 41 voorsprong. Aanvoerder Nuis, nog niet in zijn oude vorm, verloor daarop zijn tweede wedstrijd (4—2), doch meer eer was er voor Hoog vliet 3 in Schiedam niet te behalen: eindstand 82 voor TSF 2. Voor TSF 3 was de competitiestart minder gelukkig. Aad Maan c.s. trof fen het ook niet, tegen het zeer ster ke TOGB 2 (met de ex-le klasser Th. Opdam jn de gelederen) te moeten beginnen. Aanvoerder Maan zelf red de althans nog de eer voor zijn team (1—9) en dat was zelfs al meer dan met de?e tegenstanders mocht wor den verwacht. In TSF 4 debuteerden de ex-junio ren Bram Koogje en Peter v.d. Le- ly uitstekend in de 3e klasse-senio- rencompetitie. In de uitwedstrijd te gen TTCK 2 bleven beiden ongesla gen en dat vormde de basis voor een 73 eindoverwinning, waaïaan Faas van Valderen met één zege het zijne bijdroeg. De resultaten van de overige Schiedamse team waren: Service 2 SVA 9—1, Service 4Stadhuis 10—0, Contact 2Service 5 82, Service 6— Intiem 8 4—6, Service 7TOGB 6 3— 7, Noad 3—Eendracht 8 10—0, B&B —Noad 4 2—8, Noad 5—TSF 2—8, NS 1—Noad 6 46, Feijepoórd 2—Noad 7 4—6, Noad 8—Hobart 3 6—4, Stok vis 6—Noad 11 10—0. nu... beduidend - goedkoper Een complete huistelefoon met 2 tóestellen, die U In diverse vertrekken kunt plaatsen, zo dat U bijvoorbeeld steeds kunt horen of baby rustig is of huilt (als U uitgaat 's avonds één toestel bij de buren - vervangt een oppas). in belde tóestellen is een ont vanger en een microfoon, dus gesprek in beide richtingen is mogelijk. En dit zeer degelijke en handige apparaat koopt U nu met 20- meter snoer, voor nog géén twee tientjes. ijdag en zaterdag verkopen wij in de Discohoek deze Inter com huistelefoons (babyfoon) compleet met batterij, snoer en gebruiks aanwijzing, voor^ 30 cm St. Nicolaas LP. met 28 Sintliedjes Yoor Géén ttl. «f schrift, best. Vrijdagavond tot 9 uur geopend. COMPLETE INTERIEURVERZORGING Obsceen, door Ludwig Marcuse. Professor Ludwig Marcuse uit geweken uit Duitsland in 1933 en in de VS tot 'hoogleraar benoemd is na zijn terugkeer in Europa erg pro ductief geweest. Een van zijn laat ste werken is „Obsceen". Een vlijm scherp boek. Niet dat het erg veel grote „knallers" bevat, maar het is een uiteenzetting van cultuur-histori sche waarde die zijn weerga niet heeft. Het is^de geschiedenis van de pornografie aan de hand van een uitvoerige beschrijving van zes grote literaire schandalen. Marcuse schenkt veel aandacht aan dl achtergronden en geeft veel over de structuur en de opvattingen van de verschillende tijdperken en landen. Marcuse gaat echter vérder. Behal ve de „pornografische kunst" geeft hij voorgl ook een vlijmscherpe ana lyse van de „aanstootnemer". Hij be toogt - terecht -dat als er niemand aanstoot zou nemen, het begrip ob sceen niet eens zou bestaam. Tenslot te is het. boek een gaaf uitgewerkte beschouwing van en kritiek op de seksuele moraal. Door de veelheid van gegevens en het telkens terug grijpen op „bronnen" is het echter niet makkelijk te lezen. Uitgave van Moussault, Amsterdam. In het modemagazijn Lampe aan de Bfoersvest werd ingebroken. De kassa bleek geen geld te bevatten, zodat de inbrekers geen succes had den. Dit was wel het geval bij de in braak in een aangrenzend bedrijf van" American Stock, waar 144 en voor ƒ.800. gein betaalzégels werden gesto len. Het rommelt in de gelederen van de Rotterdamse provo's, nieuwe generaties, angry young men, hip pies, happeners, flowerf>owertjes en hoe men ze meer wil noemen. Enige tijd geleden stichtte men een beatkelder, genaamd „De Leiperd", aan de Boompjeskade. Dat heeft de gemeente 40.000 gekost. Men kan zich nu afvragen of dat geld „wel- bestèed" genoemd kan worden. De kelder is in eerste opzet aange vraagd door Joop Stolk en vrienden. Na enige tijd was de leiding in han den van een aantal jongens, waaron der Thom Hoiterman. Op een gegeven ogenblik werd de oorspronkelijke „lei der" Joop Stolk, eenvoudig wegge stemd uit het bestuur en de „Nieuwe generatie" voer voort onder regie van Thom Hoiterman. Objectieve waarnemers melden de laatste tijd dat het met de beatkelder niet goed gaat. Veelvuldig wordt de politieauto in de buurt gesignaleerd en niet ten onrechte. Hoe het ook zij, men kan veilig stellen dat De Leiperd een fiasco is geworden. Of dat ligt aan de leiding van Hoiterman, of de niet-meer-leiding van Joop Stolk, is in dit opzicht oninteressant, het feit ligt er. Het is zonde van het geld, maar nou ja. We gaan rustig verder kijken wat er voor nieuws is te melden. Joop Stolk liet niet af. Hij roerde al spoedig weer de trom en nu onder de vage naam „Progressieve pressie groep Feniks"- Wat is Feniks? Wie is Feniks? Waar is Feniks? Wij vonden Feniks. Plaats van handeling: een zolderka mer -in het pand Frederikspad 46b. Aanwezig: Cees de Brie, 28 jaar. stu dent in de rechten en Joop Stolk, 22 jaar, in „action-painting". Onderwerp van gesprek: Feniks. Kunt u onder woorden brengen wat Feniks is en wil? Cees de Brie: „Nee, dat is bijna on mogelijk. Maar ik kan wel proberen het aan te duiden. Feniks duidt op we dergeboorte. Dat is de wedergeboorte van provo, maar dan in een andere gedaante. De „voornaam" progres sieve pressiegroep is wat dat betreft verhelderend. Onder pressie verstaan wij het zeer indringend signaleren van punten waarin een gevaar schuilt. Wij zullen de vinger leggen op zwakke punten en daar de aandacht voor vra gen. Door middel van een „act". In wat voor vorm dan ook. Actuele punten? Joop onze man „Onze pressiepunten zullen zeker aansluiten bij de actualiteit. Neem nu bijvoorbeeld fatsoensrakker Ridder van Rappard en zijn conflict met de NVSH. In die man schuilt gewoon een gevaar. Geen groot gevaar, toegege ven. Maar toch willen we er de aan dacht voor vragen. En dan is Joop on ze man die dat op zijn speciale ma nier kan. (Zaterdag gaat Joop Stolk inderdaad Iets doen. Een „act" bij het beeld van de Maagd van Holland. Het is ge richt tegen Ridder van Rappard- Hij zal enkele flessen „maagdenwater" plaatsen bij het beeld en de Maagd bovendien een krans omhangen met het opschrift „De laatste Maagd van Holland". Het gebeuren zal plaatsheb ben om drie uur). Gaat Feniks voornamelijk op 'straat opereren? Vrijdagavond tot 9 uur geopend. Als Uw kleine baas binnenkort jarig is, boft-ie... en als U deze auto wilt bewaren tot Sinter klaas, dan heeft U het mooiste cadeau al in de kast liggen. Want nu verkopen wij een partij prachtige zand-kiep- wagens, oersterke plastic kiep- auto's van een halve meter lang, in leuke kleuren. Een aanbieding, die U kort voor de Sint niet kunt verwachten, deze robuuste wagen van 20 cm hoog, echt iets voor het zwaar dere werk... een pracht zand- kiepwagen... voor een rijks daalder. Iedere kamer, ook de Uwe, zal onmiddellijk een sfeer van on gekende luxe en comfort krijgen als dit prachtige kamerbrede tapijt op de vloer ligt... Een bijzonder fraaie kwaliteit kamerbreed tapijt, waardoor Uw kamers aan ruimte lijken te winnen, een merktapijt van 110.- (waarvan wij de naam niet mogen noemen... zo, met deze lage prijs1.) en dat tegen een stootje kan. Een ideaal huiskamer tapijt, dat U nu gaat kopen, 380 cm breed, per meter voor nog géén zeventig gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit merktapijt, in de kleuren goud, blauw, cognac, rood, geel en groen, 380 cm breed, per meter m „Helemaal niet. We zijn van plan Feniksavonden te organiseren in za len. En op die avonden is iedereen welkom. We hebben namelijk een on voorwaardelijk geloof in de progres sieve gedachte. Dat is een wereldstro ming. Daar riahten we ons op. En dan is het niet interessant hoe ieder voor zich het beredeneerd, als men maar tot een progressief resultaat kómt. Het is niet uitsluitend gericht op jon geren. In de praktijk zal het daar wel voornamelijk op neer komen, maar in eerste instantie is het voor iedereen bedoeld. Neem nou Joop en mij. Wij hebben een heel verschillende manier van be redeneren, maar toch komeh we tot een goede eenheid wat de uitwerking van grondgedachten betreft". Hier valt Joop Stolk in: „Ja, weet u, je kunt het heel simpel zien en toch heel groot denken. Ieder individu heeft een groep nodig om op te bouwen, in die groep kan men op elkaar bouwen. De hele mensheid bouwt op elkaar. Als men elkaar werkelijk nodig heeft, valt de hardheid weg. Het is een harde, een keiharde mensheid. Oh, het is afschuwelijk wat de mensen elkaar kunnen aandoen". Cees de Brie: „Op die progressieve gedachte bouwen wij- Daar baseren we de .pressiepunten op. Wij willen helemaal niet stellen dat we het be ter weten, maar we willen alleen maar signaleren. En als we een alter natief kunnen aangeven, zullen we dat zeker niet laten". Is Feniks een Rotterdamse zaak? „Het idee is in Rotterdam! geboren. Wedergeboren eigenlijk. Maar het is aardig op weg een landelijke bewe ging te worden. Er zijn al groepen in Utrecht en Groningen. In totaal heb ben we nu een goeie driehonderd sym pathisanten. We hebben bewust geen „leden" geworven, maar sympathi santen. Losser verband Joop en ik willen geen herhaling van provo. Feniks is een nieuwe vorm van provo in een gematigder vorm. Een losser verband. Het geeft de mo gelijkheid boven een enge groep uit te groeien tot een beweging, een stroom. En de naam Feniks duidt niet alleen op de wedergeboorte van provo, maar op een zich steeds vernieuwen van de beweging zelf. Na ieder „pressiepunt" valt Feniks terug in zijn as om op nieuw op te staan voor het volgende punt. Met andere woorden, voor iede re zaak komt de groep, de beweging, bij eikaar, daarna valt ze ais los zand terug. Om dan weer opnieuw te verzamelen voor de volgende storm". Tot zover Joop Stolk en Cees de Brie, de centrale figuren Van Feniks. Reinigingspolitie blijkt niet nodig Naar aanleiding van vragen hier omtrent, delen B. en W. van Schie dam de raad mee, dat nog geen be hoefte blijkt te bestaan voor invoe ring van een reinigingspolitie. Wel heeft Het overleg tot resultaat gehad, dat de reinigingsdiensten en de po litie in nauwe samenwerking een nieu we werkwijze hebben ontwikkeld, wel ke een doelmatige aanpak van de strijd tegen de stadsvervuiling kan be vorderen. Genoemde diensten zullen nu voor het einde vin dit jaar van de ervaringen rapport uitbrengen. 75 JAAR N.K.V. IN SCHIEDAM Op zaterdag 14 oktober viert de af deling Schiedam van het „Neder lands Katholiek Vakverbond" haar 75-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan zal op dié dag 's middags van 2-4 uur in gebouw „Arcade", Lange Haven 71, Schiedam een recep tie plaatsvinden. Begrotingsbehandeling begint op 8 december De gemeenteraad van Schiedam zal vrijdag 8 dec. aanvangen met de be handeling van de gemeentebegroting 1968 die vervolgens op maandag 11, donderdag 14, vrijdag 15 en zonodig maandag 18 december, telkens des avonds om 8 uur. In verband met het feit, dat eerste kerstdag op maandag valt, is de raadsvergadering op de vierde maan dag van de maand een week ver vroegd naar 18 dec. Joop Stolk in „action-painting" De figuur van Feniks blijft vaag. Dat is niet te vermijden, want de Feniks beweging zal nog gestalte moeten krij gen door zichzelf- Zal Feniks inder daad iets gaan betekenen? Afwachten maar. Het is ook niet,werkelijk van belang. Het „beweegt" nog in Rotter dam. De Leiperd sterft een zachte dood, maar de Feniks roert de 'snavel al. Een hippe vogel, vast van plan de grote blitz te maken. WIM DE LANGE Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze prachtige, grote zand- kiepauto's, met dubbele achteras, P/i in vrolijke Wj *\fj kleuren, voor OW* Vrijdagavond tot 9 uur geopend. Tafeltennis Autowrakken opgeruimd Gedurende het eerste halfjaar vart 1967 is een aanvang gemaakt met het verwijderen van autowrakken,, onbe heerde fietsen en bromfietsen. Gedu rende die, tijd zijn in totaal 85 auto wrakken en plm. 125 fietsen en brom fietsen naar het wrakkenterrein ver voerd en daar vernietigd. De leden van het Zeekadetten- g korps te Schiedam hielden eeng collecte voor de Dterenbescher ;J ming. Als blikvanger diende een g H namaak-olifant op een vracht- T wagen.

De Havenloods | 1967 | | pagina 9