MIS 0 caballero Drukke weken aangebroken voor middelbaar onderwijs a g» Seizoen van Schiedamse schooltuinen afgesloten Directeur Sporthal denkt aan Kerstviering voor bejaarden mm EEUWFEESTVIERING EN VERHUIZING Spirit met 3-0 M.R.H.C. klopt Uit de Kerken anders dan andere Overweldigende belangstelling voor „Film en Sex DE HAVENLOODS DONDERDAG 26 OKTOBER 1S6T Hockey Omdat U zich zelf helpt In onze Zelf-help speelgoed afdeling en daardoor onze kosten aanmer kelijk lager zijn... koopt U nu deze prachtige kinderrolschaat- sen per paar voor nog géén zeven gulden. Rolschaatsen, waarop een jaar garantie... met glijlagers en nylon wielen gemonteerd met rood chroomleder teenstuk, hielstuk en witte veters, stevige rolschaatsen, voor urenlang schaatsgenot. glijlagers 1 jaar garantie Vrijdag en zaterdag verkopen wij In onze speelgoed afdeling beneden deze solide kinderrol- sehaatsen, voor de schoenmaten Voor het middelbaar onderwijs te Schiedam breken belangrijke weken aan. Voorbereidingen worden getroffen voor het verlaten van het gebouw, dat bijna een eeuw de Rijks h.b.s. als school heeft gediend en waarin later ook de middelbare meisjesschool is ondergebracht. Een gelijke gebeurtenis voltrekt zich bij het Stedelijk gymnasium, dat het oude gebouw aan de Lange N'ieuw- straat gaat verlaten, om samen met beide eerstgenoemde onderwijsinstellingen bezit te gaan nemen van het nieuwe complex aan de Hugo de Grootstraat, langs de Burgemeester van Haarenlaan. Raadslid ongerust over dalend leerlingental Stedelijk gymnasium In de gemeenteraadsvergadering van Schiedam heeft maandagavond drs. J. H. Simons zijn verontrusting uitgesproken over het feit, dat het aantal leerlingen van het Stedelijk Gymnasium een dalende tendens ver toont. Bij een aantal van 134 in 1965, daalde dit tot 109 in het Vórig jaar en' 101 in september van dit jaar. Spreker wees in dit verband op het nieuwe schoolgebouw dat binnenkort zal worden betrokken. Hij meende dat aan deze situatie niet zonder meer voorbij kan worden gegaan. Wethouder mevr. De Graaff zei, dat het aantal leerlingen reeds vele ja ren ziéh rondom de 100 beweegt, het geen op zichzelf niet verontrustend kan worden genoemd. Anders wordt het evenwel gezien in het licht van de voorwaarden die thans door de mi nister worden gesteld, waardoor het voortbestaan van het Stedelijk Gym nasium in gevaar wordt gebracht. Een en ander heeft reeds een punt van bespreking uitgemaakt in het college van B. en W. en zal nader worden bezien. In beide gebouwen waarvan de kos ten ruim vijf miljoen gulden hèbbën •bedragen, worden genoemde onder wijsinstellingen met totaal 45 klassèn en ruim 600 leerlingen ondergebracht. Dit is een feestelijke gebeurtenis op zichzelf, doch bovendien zal gelijktij dig het eeuwfeest van de rijks-h.b.s. worden gevierd. Voor de viering hier van is een commissie ingesteld, die een veel omvattend programma heeft' samengesteld. Er zijn sportwedstrij den voor de leerlingen op de sportvel den van Shell te Vlaardingen. Er ver schijnt een gedenkboek en er wordt een tentoonstelling ingericht. Vrijdag 3 november is er een geza menlijke boottocht met een maximum van plm. 250 deelnemers. Zaterdag 4 november vinden in de oude school de laatste lessen plaats bij te wonen door oud-leerlingen. De lessen worden door oud-docenten gegeven. 's Avonds wordt in de Stadsgehoor zaal te Vlaardingen door leraren, oud- leerlingen en leerlingen het toneelspel van Goldoni „De Waaier" opgevoerd, welk spel donderdag 2 nov. voor leer lingen van de school wordt opgevoerd. Zondag is er een* puzzeltocht met ais slot een thee-dansant voor oud-leerlin gen en leerlingen. Uiteraard zijn met dit feest aan zienlijke kosten gemoeid. Gelukkig zijn er nogal wat financiële steunpila ren onder de oud-leerlingen. Ook zijn er thans ruim honderd deelnemers aan het „honderdguldenfonds" aan wie door storting van dit bedrag diverse rechten worden toegekend., Van oud naar nieuw Er kan beslist niet gezegd worden, dat alle leerlinge, en leraren met groot enthousiasme de oude gebouwen zullen verlaten. De „oude kast" heeft veel aantrekkelijke kanten en mëer sfeer, dan in het splinternieuwe ge bouw te vinden zal zijn, hoe mooi dat ook is. De directeur van de h.b.s., dr. J. E, W. Spronk verklaarde ons, wel tegen de verhuizing te hebben opge zien, doch hij prees het beleid van zijn voorganger dr. R. Oort, die kans heeft gezien een behoorlijke kas te vormn, waaruit tal van nieuwe aanschaffingen gedaan kunnen worden. Daartoe behoort een overhead-pro jector, die vooral voor het onderwijs in vakken als wiskunde, scheikunde en biologie veel goede diensten kan bewijzen. Wat het nieuwe gebouw betreft, dit bevat tal van moderne snufjes. Er is b.v. een „intercom" en huistelefoon, zodat ik het gevoel krijg er straks een sóórt pianist te worden", aldus dr. Spronk. Er zijn twee gymnastiekzalen waarvan één op eenvoudige wijze kan worden omgezet in een aula met to neel. Onder de gymzalen zijn douches aangebracht. Er is gelegenheid tot parkeren voor plm. 75 auto's en een ruime stalling voor fietsen en bromfietsen. Voor de pauzes van de diverse scho len is een regeling getroffen, zodat niet alle scholen tegelijk vrij hebben. In vleugel A op de eerste verdieping wordt het gymnasium ondergebracht, in B-hoogbouw o.a. vaklokalen. De officiële opening heeft plaats vrijdagmiddag 3 november om drie uur door drs. M. L. G. Brogtrop, in specteur van het gymnasiaal en mid delbaar onderwijs in de 2e inspectie. Na afloop, van de bijeenkomst, die in de aula van het nieuwe gebouw wordt gehouden, volgt een receptie. Op het door zon overgoten, maar drassige „Thurlede" heeft Spirit, lei der MRHC's zegereeks geen voorlopig halt kunnen toeroepen. Het fraaie en snelle veldspel, waarmee onze stadge noten hun tegenstanders verrasten in de eerste helft, bleek na de hervatting van ieder gevaar ontbloot. Toen wist MRHC nog twee strafhoekslagen te forceren en evenzovele doelpunten hieruit te scoren. De openingsfase van de wedstrijd was zeer hoopvol voor de Schiedam mers. Een consequent uitgevoerde mandekking gaf de gasten geen gele genheid in het offensief te gaan. Inte gendeel. de Spiritbuitenspelers wisten vaak, na goed voorbereidend werk van de halfs Gunneweg en Kleine- koort, hun medevoorwaartsen van goede passes te voorzien, maar de af werking duurde te lang waardoor de groen-witte verdedigers vaak vroegtij dig konden intervenieren. In de 14e min. was het bijna raak. Een ongevaarlijk uitziende bal leek uit te gaan. De staander kwam echter tussenbeide. Van Lingen was er ais de kippen bij om direct toe te slaan. On reglementair ingrijpen van de keeper maakte deze geheide kans onschade lijk wat het overigens uitstekend lei dende arbitrale duo Hengst-Kreuger ontgadn was. Spirit bleef aandrihgen, maar schotloosheid hield MRHC over eind. In de 34e minuut sloegen zij .echter hard toe. Een strafcorner verdween tot ieders verbazing door de legguards van keeper Van Kinderen. 01. Na de pauze heeft MRHC er geen twijfel ov laten bestaan wie de betere was. Hun aanvallen, die voornamelijk voortkwa men uit goed voorbereidend werk van hun linkshalf en middenvoor, lever den niet direct een tastbaar resultaat op. Twee strafcorners moesten er aan te pas komen om de score tenslotte naar 03 te tillen. Ook bij deze acties ging Van Kinderen niet geheel vrijuit. Volgende week treden de oranje-wit ten tegen Te Werve aan op „Thurle de", wat gezien beider posities op de ranglijst een interessant duel kan wor den. Overige uitslagen: Dames Spirit 1 —Tempo 2 5—1, Spirit 2—Tempo 1 Vorige week dinsdag, woensdag en donderdag, was het voor ruim 500 Schiedamse jongens en meisjes weer de laatste tuindag. Een goed tulnsei- zoen werd afgesloten. Na een kort praatje van de hoofdleider werd voor elke groep bekend gemaakt, wie er in aanmerking kwamen voor een prijs. 60 gelukkigen kregen een mooie plaat, beschikbaar gesteld door de Gemeentelijke Plantsoenendienst. Wie niet zo gelukkig was een prijs te winnen kreeg toch wel een tuindi- ploma als herinnering aan het ver richte tuinwerk. Met volle tassen boerenkool als laatste oogst gingen dr trouwe tuindertjes huiswaarts. De kinderen hebben met elkaar het volgende geoogst: 7500 kg. aard appelen, 1250 kg spinazie. 1500 bossen peen, 2000 bosjes radijs, 2000 kg. prin- sesseboontjes, 3000 kg. kroten. 3000 kg. boerenkool. Zonder de bloemen mee te rekenen is dit een waarde van f 12.500. Dit is een mooi bedrag, maar belangrijker is het, dat weer een 500 stadskinde ren de natuur wat beter hebben le ren kennen. Marian Blok; De apothekersdienst Schiedam vangt vrijdagavond om zes uur. Dienst apotheek •t Gouden Hert, St. 268364. MET een bezettingspercentage van 90 pet heeft de Sporthal Prinses Margriet te Schiedam de noodzaak van haar bestaan wel bewezen en zal mede in verband met de nieuwe verkeersverbindingen door rijksweg 20 en Beneluxtunnel voor het Rijnmondgebied meer bete kenis krijgen, aldus het standpunt van de directeur van de hal, de heer C. J. M. Bolmers. Nu het winterseizoen begint zijn er diverse VELE MOGELIJKHEDEN evenementen die in deze sporthal zullen plaatsvinden, aangekondigd. Behalve dat vrijwel de gehele week diverse sporten worden beoefend, en overdag de hal bezet is voor ten nisspel, zijn er ook andere gebeurte- Zondag 22 oktober werden er de provinciale judo-wedstrijden voor as piranten gehouden, waaraan 300 per sonen deelnemen. In november ko men de senioren aan de beurt. De drie dagen voor Kerstmis zul len ongeveer 1500 leden van Jehova's Getuigen er een provinciale bijeen komst houden, waarbij de maaltijden enz. in de hal worden opgediend. Nieuwjaarsdag is er een godsdien stige bijeenkomst voor Turkse gast arbeiders in het Rijnmondgebied, ge organiseerd door de Organisatie tot Hulp van Buitenlandse arbeiders. Van 18 februari tot 3 maart zal de Wiener Eisrevue in de sporthal de „tenten opslaan", met de première op 21 februari. Besprekingen zijn nog gaande over de mogelijkheid dat op 17 maart de Nederlandse tafeltennis kampioenschappen in deze sporthal gespeeld zullen worden met op Ü4 maart kampioenschapsspelen indoor- tennis. De Verenigde Glasfabrieken Schie dam houden op Hemelvaartsdag 23 mei een sportdag in de hal. Op vrij- dag 17 mei viert het Kon. Ned. Gym nastiek Verbond het eeuwfeest in de Schiedamse hal, met medewerking o.a. van de Russische nationale turn- club. Verder wordt er in de laatste constante kwaliteit De heer Bolmers is enthousiast over „zijn" sporthal. Hij somt tal van mogelijkheden op, beslist niet al leen om er in de eerste plaats aan te verdienen, hoewel dat nu eenmaal zijn opdracht is, doch vooral ook om de sporthal dienstbaar te maken aan de gehele Schiedamse bevolking. Zo komt hij tot zijn suggestie om de hal te benutten voor een groots St.- Nicolaasfeest voor de jeugd. De ontvangst van de bisschop aan het Hoofd en de feestelijke tocht naar de stad behoeven niet te vervallen. Doch wat komt er veelal terecht van het gebeuren voor het stadhuis De weersomstandibheden zijn er veelal niet naar. Waarom de jeugd niet bij een gebracht in de sporthal waar ve le mogelijkheden aanwezig zijn, on geacht de weersomstandigheden? Dan denkt de heer Bolmers aan een grootse kerstviering voor bejaar den en gebrekkigen, mogelijk zelfs in samenwerking met Vlaardingen. On getwijfeld zijn er mensen die willen helpen, de hal gezellig aan te kle den. Te eten en te drinken komt er ook heus wel. Het zijn zo maar en kele suggesties, die echter ten volle het overwegen waard zijn. Alleen, wie neemt hier het initiatief Badminton-afdeling T.S.F. begint nieuw seizoen De afdeling badminton van de Schie damse sportvereniging „The Smash ing Fellows" is met het nieuwe sei zoen begonnen. De nog steeds groeiende badminton- afdeling is ruim 10 jaar geleden op gericht en heeft zich toen direct bij de Nederlandse Badmintonbond aan gesloten. Bij de oprichting deed zich direct de Schiedamse zalennood ge voelen waardoor deze afdeling zich» nog niet volledig kon ontplooien. Met de bouw van nieuwe gymnastiekzalen is oorspronkelijk wel verbetering in de speelgelegenheid gekomen maar nu, met de nieuwe sporthal, zijn alle belemmeringen wat betreft de' speel- accommodatie uit de weg genomen en heeft de badmintonafdeling zich sterk uitgebreid. Het eerste jaar dat TSF van de sporthal gebruik maakte werd ge start met 32 leden. Dit jaar kreeg TSF van het Sporthal Stichtingsbe stuur op vrijdagavond 6 badmintonba- nen toegewezen zodat het ledental di rect kon worden verdubbeld tot 64 le den. In de loop der jaren heeft TSF aardige successen geboekte in de competitiewedstrijden. De twee hoog ste teams wisten zelfs op te klimmen naar de 1ste klasse van het district. Door de uitbreiding van het ledental is het dit jaar weer mogelijk het aan tal competitieteams op te voeren. TSF gaat nu met vijf teams deelne- derlandse Badminton Bond. Els FreyJosé Gunneweg; Gerdt van Kat wijk; Bert Mulder; Marie Noordzij; Bartpe- ter Overheul; Ed. van der Schalk; Carla van der Sloot; Cor Timmer»; Erlka Wester- veld. 3e Prijs: Ineke Baarde wijk; Trudy Bernde Marcel Collignon; Jan Freye; Jelle Groen; Niek Groesheek; André de Groot; Frank Kazembroot; Jos van Klinken; Wouter Krü- ter; Anneke Landsbergen; Esther Middel; Jan Willem Pronk; Marianne Reith; Mar ja 4e Prijs: Gerda Bastiaans; Lydia Bernard- Martin van Gogh; Gerard van der Hoek: Reneé van der Kuyl; Wim Mulder; Jaap Poot: Wilma de Reuver; Marian Rook; Ge rard en Nico Schoots; Rob Veerman: Mario Verkerk: Aart Wellerdieck; José Wlllers; Jeanne Zuidgeest.. ke en Anja e van Dijn; Amy Höo- Hoogendijk; Ellen de Lange: stampvolle aula van het Green's R B society viert eerste verjaardag Zaterdag 28 oktober viert Green's Society haar eerste verjaardag. In één jaar tijd is de Society, die op de oprichtingsvergadering slechts 200 leden telde uitgegroeid tot een vol wassen sociëteit met bijna 2500 le den. Speciaal voor deze gelegenheid wordt er een avond gegeven, die door de leden bezocht kan worden tegen een zeer lage entree, namelijk f 1.50. Deze avond zal voortduren tot 1 uur 's nachts, terwijl de muziek ver zorgd zal worden door; Never Mind uit Rotterdam en de nieuwe forma tie Sloul enough uit Schiedam. Dit alles vindt plaats in Tivolie, aan vang 20.00 uur. Vrijdag 27 oktober is er dansen van de GRABS'ers. De groep die dan optreedt is een van de Ëdison-winnaars van 1967, name lijk Cuby en the Blizzards. De groep zal optreden in zaal Arca de, de toegang bedraagt f 3.50. Voor verkoopadressen, tevens inschrijving nieuwe leden: Boerhaavelaan 12b en Mgr. Nólenslaan 734. Film en Wetenschap en Universitai re Film uit Utrecht en docent film kunde aan de Nederlandse Filmaca demie in Amsterdam, ruim driehon derd middelbare scholieren gecon fronteerd met de erotiek in de film op de „Film en Sex" avond van de Schiedamse Filmkring, Het is de drukstbezochte filmvoor stelling geweest, die de bijna zes jaar bestaande filmkring gaf. De voorzitter, dr. J. E. W. Spronk, di- recteur van de Rijks hbs en mms, deelde mede, dat de fimkring in de naaste toekomst het accent gaat leg gen op het filmvormingswerk voor middelbare scholieren. In de nieuwe aula va'n zijn over een week te ope nen school zal de filmkring op dins dagavond 21 november de Rijnmond première geven van de Joegoslavi sche film „Het Zandkasteel", voor afgegaan door de Tsjechische kort» film „Wensen van Jonge Mensen". Drs. Vogel vertoonde een serie op merkelijke korte films, waarbij hij toelichting gaf. „Film en Sex" werd afgesloten met de vertoning van de geruchtma kende schepping van Kees Bruss» „Sex is overal" een soort „Mensen van Morgen"-film. Deze -film. die de minister Tan defensie niet geschikt achtte voor vertoning in kazernes, 19 tamelijk onschuldig van aard en de moeite waard er kennis van te ne men. week van april de „Inhabé", de Schiedamse middenstandstentoon stelling gehouden. Nagegaan wordt nog de mogelijkheid tot organiseren van boksavonden. AGENDA SCHIEDAM 26 okt. Arcade 20 uur Kon. Schied. Man nenkoor Orpheus, concert operamuziek mmv 4 zangsoilSten. Chr. Soc. Bel. 20 uur Rheto- rica, cursus spreken in het openbaar (be- ginnersj, Magnalia Deikerk 20 uur Herden kingsavond 450 j. LutHer, m.m.v. 2 köreü. ledereen welkoml 27 okt. Arcade 20 uur Greens R&B Soc. Ouby and the Blizzards, dansen; Irene 20 uur Schiedamse Cartonnagefabriek, bljeen- elektra, feestavond; Sursum Corda 20 uur. N.C.G.O.V., bestuursvergadering. 28 okt. Arcade 20 uur SVIN. dansen; Irene, 20 uur Gruno. toneeluitvoering. Musis Sacrum 20 uur SVV. Supporters, cabaret- dansant; Opstandingskerk 20 r tsirquasth. dansen; Tivoll 20 R&B Society; Clubgebouw JeugdmiddagClubhuis St. Willibrordu» Viering 25 j. bestaan met een fancy fair van 0.30-13 en 14.30-47.30 uur, 's avonds dansen en Rad van Avontuur m.m.v. De Melody Players, parkeerterrein Grote Steroptocht m 29 okt. Arcade 20 m.m.v. Explosions e Clubhuis St. Willlbr. j. bestaan alle muziekkorp- Tosca's GO-GO-Girl»; -13 uur Receptie t.g.v. 10 uur Bingo-avond. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum Bram Bogart. Schilderijen -tot 29 okt. Galerie Wijnhandel „Entrepot" Bouke IJ1- stra. etsen en gouaches, tot 15 nov. geopend werkd. 11-13 en 16-18 uur, za 11—17 uur. Galerie De Graaff Guus de Ruiter, schilde rijen. aquarelten en gouaches. nu... beduidend goedkoper Werkelijk fraaie overhemden, met alle gemakken van niet strijken, graag gedragen en licht in onderhoud... mogen wij deze hemden uit de séries van tien gulden wel noemen. Prachtige Tricot Enkalon overhemden in diverse fantasie dessins, mét modern boord en in prima model gesneden, een schitterend fijne kwaliteit, onder garantie van de poes, nu'extra voordelig, voor nog géén zeven gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze prima Tricot Enkalon overhemden in fijne ruit- en streepdessins, in vele kleuren en in de 36 t/m 43,

De Havenloods | 1967 | | pagina 6