PSSS „Rapport" van 3 dagen jazz upiiiai Niet alleen regelmaat eis voor openbaar vervoer... We moeten het zeker doen, maar 't is niet de manier (i VB lïT Sfeer QafflP°breekt De Kwalileits landpasta i cinque di verona 'ALUMINIUM DUBBELE RAMEN' W DE HAVENLOODS DONDERDAG 2 NOVEMBER 1967 Voor hen, die veel moeten lopen JL Voor hen, die veel moeten lopen en staan... èrt Voöf- hén, dié geen puurnylon- aan de voeten kan nen velen, is deze aanbieding bedoeld. Een aanbieding van een grote fabriekspartij zuiver wollen herenanklets. Twee van de meest solide heren- ankiets, in uni en gedessineerd, zuiver wollen ankiets met nylon in hiel en teen versterkt, koopt U nu voor een ongekend lage prijs, voor nog géén een gulden tachtig. Sarah Vaughan Miles Davis Thelonious Monk Archie Shepp Herbie Mann zuiver wollen heren anklets Vrijdag en zateraag verkopen wij deze beide soorten zuiver wollen heren-anklets, in uni m gedessineerd rfk n in vele kleuren per paar Jammer! We hebben het weer ge had. We hebben weer met een paar duizend jazzvrienden en -vriendin nen mogen genieten van het New port Jazz Festival. Een festival waar iedereen wat icon leren. De mensen in de zaal, de musici op de bühne en de mannen van de orga nisatie. Om met de eersten te be ginnen: wat klappen we vlug en graag, zelfs al voor een speaker die de zes woorden die er te zeg gen zijn weet op te fleuren met drie langgerekte uuuuuuhs. Maar er zijn er ook onder ons die niét klappen, nooit. Die zijn zó puur jazz-minded dat ze boven het pu bliek staan. Jazz-sr.obs. Je hebt tenslotte drie avonden de tijd, dus allicht dat je ze ontdekt. De musici. Thelonious Monk is eigenaardig. Dat weten we. Mis schien vind hij het nodig iets te doen dat buiten de regels valt. Met een simpel „hold it" onderbreekt hij de solo van zijn trompettist Ray Cope- land. Monk zou er van kunnen leren dat zoiets wel gedaan wordt op de re petitie. maar niet op een concert met 2200 bezoekers. De stelling dat je het beter over kan doen dan verkeerd, gaat niet op. Oók Copeland is een vakman. Eén die in het spoor terug komt zonder Monk's onderbreking. Nu stond hij daar, aan de hand van een grijnzende Monk, in zijn broek! De wonderlijke Miles Davis. Won derlijk is hij omdat ook hij nog leren moet. Applaus is de dank van het pu bliek. Miles. Een lichte hoofdknik te rug had het goed gedaan! Ook een beetje meer enthousiasme was wel kom geweest. We hebben het wel eens anders mee mogen maken. Dat was in een tijd dat er nog strijd ge leverd moest worden, denk aan John Coltrain! Dat was ook de tijd dat je niet achter de coulissen concerteer de, maar op de bühne en met alles wat je had- Goed, een zeven, dankzij het weghalen van twee bekkens en het verzachten van de microfoon bij de begaafde drummer Tony Wil liams. Een zeer begaafde drummer die geen weet van akoestiek heeft is gauw uitgetrommeld. Sarah Vaughan. Duidelijk de ster van dit festival. Ovatie óp ovatie na toegift op toegift. Een ontroerde Sa rah laat wel met zich spelen door het publiek dat blijft eisen. Tóch, een zangeres met een volledig orkest in haar keel mag meer brengen dan een over het algemeen oud reper toire. DS. LAN DSM AIS OVER LENING tONTWIKKELINGSHULP „Laat het parlement het voorstel voor een speciale volkslening ten be hoeve van de ontwikkelingshulp steu nen, laten de kerken daarop aandrin gen en laten zij, als de lening door gaat. zich erachter zetten dat zij vol- tekend wordt". Aldus concludeert Ds. F. H. Landsman, sccretaris-gen.eraal van de Ned. Hervormde Kerk, in het weekblad Hervormd Nederland over de plannen van minister Udink (ont wikkelingshulp), om een lening van f 200 miljoen tegen lage rente uit te schrijven voor hulp aan de ontwikke lingslanden. IDs. Landsman vindt veel voor het regeringsplan te zeggen: Er komt daardoor meer geld voor de ontwik kelingshulp; ieder die wat geld op de spaarbank heeft staan, kan mee- nu... beduidend goedkoper Hoe vreselijk knap ze tegen woordig zijn in het vervaardigen van kunstleer, willen, wij U graag laten zien op onze eerste etage. Want daar houden wij een speciale verkoop kunstleer voor meubelbekleding In ver schillende uitvoeringen. Kunstleer met lederprint, of In combinatie met textiel, kunst leer met stofeffecten, ongeloof lijk mooie doeken van 8 tot 12 gulden. Nu Uw meubels opknappen met wat handigheid en luttele gul dens, want U koopt dit kunst leer per meter voor nog géén drie gulden. 130 cm 11 breed doen; er komt geld voor projecten van kleinere omvang, waar de hulp verlenende instanties nu bijna nooit aan toekomen; ook de hulpverlening van zending en missie zouden mis schien op die manier wat meer kun nen doen. Tegenover deze positieve overwe gingen inzake de plannen van de Nederlandse regering stelt ds. Lands man ook enkele bezwaren over de vorm waarin de lening zou worden uitgeschreven en de manier waarop de ingekomen gelden zullen worden besteed. Hij voert in Hervormd Ne derland aan, dat de Nederlandse re gering geen schuldeiser van een aan tal kleine particuliere bedrijfjes over zee kan worden. Hij pleit er daarom voor, dat de lening wordt uitgeschre ven en het geld wordt uitgezet door een particuliere organisatie, waarbij de regering rente en aflos sing garandeert. Ds. Landsman meent voorts dat van echte hulpverlening geen sprake kan zijn, als de voorwaarden van de lening hier en overzee dezelfde zijn. Hij zou het daarom nog juister ach ten wanneer de gelden uit deze le ning in de onderontwikkelde landen worden gegeven aan hen die het no dig hebben, onder controle op de be steding van de gelden. Rente en af lossing, die dan niet door de ontwik kelingslanden worden terugbetaald, zouden ten laste van de Nederlandse regering moeten komen. Tenslotte schrijft Ds Landsman: „Laat de le ning doorgaan, maar laten we tege lijk duidelijk vaststellen, dat dit de manier om ontwikkelingshulp te bie den niet is. de kracht van een verkoudheid ■mm bij Vader, Moederen Kind. wmm RET nam afscheid van aantal medewerkers Archie Shepp werd niet begrepen, werd begrepen en weer niet begre pen, maar daar kwam sfeer! Sommi gen verlieten verbeten de zaal, ande ren trokken er hun colbertje voor uit en gingen breeduit zitten. Van een minzaam gilmlachen «tot openlijke lachbuien in de zaal. Archie en zijn mannen bleven doorgaan tot het be vrijdende „The shadow of your smi le", een eerste welgemeende ovatie uitlokte, waarop er nog velen zouden volgen. Herbie Mann tenslotte. Die zijn subtiele spel laat afsteken tegen gita rist Sonny Sharrock die heel wat meer kan dan alleen maar een één mans-oorlog uitvechten op zijn instru- ment. 't Is primitief maar een heer ser als Herbie lijkt daarvan afhanke lijk. De organisatie mogen we dankbaar zijn dat we dergelijke evenementen naar onze stad kunnen trekken (en zullen behouden). Misschien is het ter vee! gevraagd om de gitaren een beetje over het programma te verde len. Dat zal wel niet gaan. Dan ech ter moet men attent zijn op het gaan en komen van de musici zodat er niet teveel tijd verloren gaat met naar plugs of stopcontacten zoeken. Verdere uitvluchten als ,,u weet hoe dat gaat met vliegtuigen" of „ze heb ben er niet aan gedacht dat we hier een andere tijd hebben" doen het niet goed tegenover een publiek dat voor Sarah komt, maar dat op de helft van haar optreden moet vertrekken om nog op tijd thuis te kunnen komen. We schreven bij het begin, jammer dat het voorbij is. want dat is het. Een tweede geslaagd Newport Jazz Festival te Rotterdam, er zullen er nog vele volgen- Telkens weer zullen deze evenementen uitverkocht zijn. De faam van deze concerten trekt verder en daar mogen jazzliefheb bers verheugd over zijn. De Doelen staat klaar voor ontvangst van kun stenaars als Monk, Mann, Shepp, Davis en Vaughan en vQor een pu bliek zo typerend op deze avonden van avondtoilet tot spijkerbroek. Precies zoals het moet zijn. Joop Mekes CARAVANS SILVERLINE grote wielen if V Cl K - 3e Barendreclitseweg 433, IBARENDRECHT TEL. 01806—2876 CARAVAN-IMPORT De RET h ilie stilte afscheid moe- i aantal functionarissen. Een daarvan, de heer A. van Velsen be reikte de 65-Jarige leeftijd, de anderen, de heren A. J. Moerman, M. Elscot en J. Ven- nink gingen vervroegd om gezondheidsrede- In verband daarmee kon geen speciale ontvangst door de directeur Drs. C. G. vsn Leeuwen, plaats vinden. Wel werd hun een speciale brief gezon den. waarin de directeur hen dankte vooi de wijze waarop zij zich voor het bedrijf ...er» niet duurder dan andere LANGSPEELPLAAT VAN R.E.T.-MANNENKOOR Ld. Boom en het Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij kunstleer In vele soorten, dessins en kleu ren, 120 te 130 cm bn O&0 Gtin ttl. of schrift, bi Het R.E.T. Mannenkoor heeft ter gelegenheid van haar gouden jubile um een 30 cm langspeelplaat op de markt gebracht. Het koor, samenge steld uit personeelsleden van de Rot terdamse tram en autobus, zingt on der leiding van Piet Struyk negen werken. Twee daarvan zijn, hoewel tamelijk bekend, vrij zelden op de plaat gebracht. Dit zijn Dominum Sal- vam fac. van A. Giessen en Chor der Gefangenen uit de opera Fidelio van Beethoven. Verder zijn te beluisteren het lied Wolga, het Patriottenlied van Henk Jakma, Platofflied van Djesachar. Gütel und Tüchlein van Gotovac. Choeurs des Romains van Masse net, Als de rombom heeft geslagen van Henk Jakma en Soldatenlied van Djesachar. De koorleden worden begeleid door de met zang van ANN BERTU porren d Stadhuisplein 41 Telefoon 137843 Herbie Mann ITALIAANSE SPECIALITEIT: PIZZA MET BLAS CHIANTI F. 1.90 INCL. tocht - geen beslagen ramen - overal gelijkmatig langdurige schriftelijke garantie Tg T TT Ta i1 ook voor aluminium d DlnALU schermen, horren, enz. Spoorlaan2,Bilthoven, tel. 03402-5524 RÏïytërTvrSolmsstr. 32, Waddinxveen. tel. 01828- a Op zaterdag 4 november geeft het Rot terdams Toneelgezelschap „D.S.V." een to neelavond in Gebouw Odeon. Gouverne- straat 50-72 Opgevoerd zal worden de thriller .Be moeial" van Jack Popplewell. De regie is in handen van de heer W. Beke. Na afloop bal met medewerking van „The jolly ma kers" onder leiding van J. Broekhuysen. Een eerste eis voor het openbare vervoer is de regelmaat en de be trouwbaarheid, aldus drs. C. G. van Leeuwen, directeur van onze RET vorige week op een persconferentie over het waarom van de metro. Vandaar ook zijn voorkeur voor vrije banen voor de trams, die spreker evenals de bussen ook in de toekomst een belangrijke plaats in ons vervoersbestel toedacht. Enkele minstens even belangrijke factoren van dit bestel kwamen echter naar onze mening niet vol doende uit de verf, reden waarom wij hier in het algemeen belang Wederaanpassingshulp voor getroffen arbeiders De Co-mmtssie van de Europese Gemeen schappen heeft besloten ..wederaanpassings hulp" te verstrekken ten behoeve van 5864 arbeiders ln Duitsland, Frankrijk en België, die hoofdzakelijk werkloos zijn geworden door het sluiten van mijnen. De Commis sie heeft daartoe bedragen uitgetrokken van 3,91 miljoen mark, 1.33 miljoen Franse fran ken en 25 miljoen Belgische franken. De regeringen van Duitsland, Frankrijk en Bel gië dragen hetzelfde bedrag bij als de Europese Commissie, Wederaantpassingshulp kan op verschillen de manieren worden uitgekeerd, namelijk ln de vorm van wachtgeld, als toeslag op salaris !n een nieuwe betrekking, als ver goeding van herscholingskosten, of wel als uitkering aan de bedrijven zelf om die ln staat te stellen tijdens een omsehakeltngs- periode het personeel door te betalen. Voor al die Vaders en mannen, die zo verknocht zijn aan hun oude, beduimelde portefeuille en toch nodig een nieuwe moe ten hebben... is dit een heel bijzondere aanbieding! Want dan verkopen wij een pracht rundlederen porte feuille met de uiterst gedistin geerde croco-print... (zo knap gemaakt dat het verschil met de originele huid niet te zien Is...) voor minder dan de halve prijs, voor nog géén vier gulden. Een portefeuille die gezien mag worden... een Sint-cadeau voor jaren! Een portefeuille met paspoort-etui, groot doorlopend portefeuillevak met ritsje, twee grote vakken en 2 kleine vakken. nog wel enkele kanttekeningen bij deze uitspraken willen maken. In tegenstelling met de woorden van de heer Van Leeuwen zijn wij van mening dat een vrije baan voor autobussen voor sommige situaties zeker aanbeveling verdient. Zo kan het vrijhouden van overige ver keer van de aanloopstroken van au tobushalteplaatsen wel degelijk op een aantal plaatsen de regelmaat van de busdienst ten goede komen, terwijl op sommige trajechten een* aparte „busstrook" van kleine lengte sen door „knelpunten"wezenlijk kan bevorderen. Een intensieve gezamenlijke bestu dering door RET en verkeerspolitie van alle verkeersinstensieve busrou tes kan wel degelijk leiden tot het in voeren van busstroken, die elders, en zelfs in kleinere plaatsen zoals Lei den, met succes zijn ingevoerd. Uiteraard kwamen de hoge inves teringen voor het openbare vervoer ook weer ter sprake, waarbij weder om duidelijk is gebleken- hoe voor de volledige vrije baan van de metro ex orbitant hoge offers moeten worden gebracht. Anderzijds kwam als schril le tegenstelling naar voren hoe het privé-verkeer een nog grotere slokop van de openbare budgetten is („ruit" om Rotterdam 1 miljard gulden). Dit systeem met gedifferentieerd ta rief, dat in het buitenland vrijwel in alle grote steden wordt toegepast, geeft een meer reële verhouding tus sen kostprijs en geleverde vervoers-. prestatie, hetgeen de vervoersomvang zal vergroten. Tal van Engelse auto busbedrijven danken hun winst aan dit soort gedifferentieerde tarie- Het bovenstaande is slechts een summiere gedachte, die zonder veel en ingewikkeld speurwerk, maar als gevolg van vergelijking met andere vervoerbedrijven op papier is gezet. Er schijnen mogelijkheden te bestaan tegenover lagere kosten meer op brengsten voor onze RET te verwe zenlijken, waarbij ook voordelen op het gebied van snelheid en service voor de reiziger mogelijk zijn. We mo gen hopen dat deze mogelijkheden ook grondig onderzocht worden en dat er ook dienaangaande iets meer bekend zal worden gemaakt. Besparingen organist Hans P. Koper Sextet. Het bestuur van het koor houdt de verkoop van de plaat voorlopig nog in eigen handen. Liefhebbers kunnen hem als volgt bestellen: op 4 en 11 november zal in een speciaal voor dit doel ter beschikking gestelde tram de verkoop beginnen. De tram staat van half elf tot een uur aan de Groene- zoom tegenover het Zuiderziekenhuis. Van kwart over een tot half vijf staat de tram aan het Weena tegenover het Groothandelsgebouw. De plaat kan telefonisch besteld worden bij de penningmeester, de hr. Neijhoft, Tieflandstr.aat 21, Hoogvliet, tel. 160349, bij voorzitter N. van Vliet Homerusstraat 746, tel. 199405 bij J. Wilbrink, Adr. de Jongstraat 9; tel. 196964 en bij F. J. van Zonneveld, Beeningerstraat 46c, Tel. 156066. De plaat kost f 9,90. echt leder Vrijdag en zaterdagverkopen wij deze rundlederen porte feuilles met ^0% A/l Waar het openbare vervoer met ieder jaar groeiende tekorten werkt, zouden we ons kunnen afvragen of uit zakelijke overwegingen ook niet af en toe besparingen te bereiken zijn ten opzichte van de huidige kos ten door sommige maatregelen die de dienstverlening niet of nauwelijks schaden en die, mits goed voorbe reid en gepaard met begeleidende maatregelen, toch aardige bedragen aan uitgaven zouden kunnen voorko men Zo zou overwogen kunnen worden de huidige lijn 5 van Bergselaan naar Westerstraat uitsluitend overdag op werkdagen te laten rijden aangezien de vervoersbehoefte op dit traject bij avond praktisch nihil is en over bijna de gehele route andere lijnen voor het vervoer kunnen zorgen. Ook zou een versnelde algehele In voering van éénmansbediening, met automaten op de wagens voor de önt- waarding van plaatsbewijzen, een aan zienlijke besparing op personeelskos ten betekenen: steden zoals Keulen zijn ons in dit opzicht vèr vooruit. Zonder hoge kosten zijn voorts door het aanbrengen van wegdekstrepen vrije tramstroken te verwezenlijken waardoor mits dit systeem vergaand wordt ingevoerd, de omlooptijd van het trarrimaterieel wellicht zoveel ver kort kan worden dat met minder dienstwagens per lijn kan worden vol- Verder zou er op het gebied van klantenwerving overwogen kunnen worden over te gaan tot invoering van een apart, lager tarief voor korte re trajecten, waardoor tal van men sen die de huidige ritprijs te hoog vin den voor die enkele haltes van tram of bus gebruik zouden gaan maken. VOOR BABY'S HUIDJE U kunt zich geen behaaglijker nachtgoed wensen, dan een Brushed Nylon pyjama, zó zacht als een perzikhuidje, be haaglijk warm en toch licht en zo makkelijk In onderhoud. Flatteus bovendien, want de kleuren zijn vriendelijk... en de prijs is een verrassing, want U betaalt bijna de helft van de normale prijs... zó'n luxe Brus hed Nylon pyjama kiest U uit voor nog géén acht gulden. Brushed nylon Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze vlotte en elegante damespyjama's, in de maten 38t/m48en in de kleuren bleu en rosé Giin u

De Havenloods | 1967 | | pagina 11