BRUYNZEEL Hier past perfect Parket Wat is Fermesol? KLEURRIJKE MODELLEN Tel ziin de grote mode. Laawen xii« ook praktisch en OP WOLSHOW Succes voor Cabamime om de enkel. Blokhakje. i zwart, bruin zwart, bruin en beige 29,75 Uw dichtstbijzijnde parketadviseur of showroom: G. VAN DIJK, Gordelweg 135, Rotterdam, tel. 010-240111 Rotterdam, Westblaak 61, tel. 010-135672 DE HAVENLOODS DONDERDAG 2 NOVEMBER 1967 nu met uniek vuil- en vlekkenwerend Fermesol* Modern parket accepteert eenvoudig geen vlek ken of vuil. Zeker niet als u Bruynzeel vraagt om een behandeling met Fermesol, een onzichtbare impregneerbehandeling waardoor vocht geen kans krijgt in het parket te dringen. Fermesol houdt parket vlekvrij en beperkt het onderhoud tot een minimum. Weg is daarmee uw laatste restje onzekerheid. Met Bruynzeel Parket heeft u inderdaad een ideale vloerbedekking. Een woonstijl mag ver anderen, parket blijft modern. Ten slotte nog even dit. Is parket kostbaar? Nee! Wij kunnen u voor een kamer van zo'n 25 m5 reeds massief Bruynzeel Parket leveren voor 700.-. Kant en klaar gelegd. Dat is niet duur en u kunt bovendien gespreid betalen. Parket is economisch, rekent u zelf maar na: om de zoveel jaar iets anders op de vloer of éénmaal warm, levend, sfeervol Bruynzeel Parket... Denkt u eens in dat er in uw huis nu een parket vloer ligt in moderne stroken, karakteristieke blokken, mozaïekpatroon of klassiek visgraat motief. Is zo'n ideale vloer ook voor u wegge legd, denkt u? Vul nevenstaande bon in en binnenkort weet u het precies. Ik interesseer mij voor Bruynzeel Parketvloeren. Zend mij geheel vrijblijvend I uitvoerige documentatie of bezoek van een uwer adviseurs. I Naam: J Adres: Woonplaats: Aan: Bruynzeel Vloerenfabriek NV Zaandam. Tel. 02980-26440. 0019 Een grote collectie laarzen tonen wij u graag In onze filialen: en donkerbeige 42,75 In het hervormd kerkelijk centrum in Nieuwerkerk hebben de firma's Van de Linde, Slob en Markus vorige week een wolshow georganiseerd. De heer P. van de Linde begroette de aanwezigen en sprak als wens uit dat het breien van kleding, hierdoor voor velen weer aantrekkelijk zou worden. Hierna nam mevrouw De Graaf de leiding over. In vlot tempo showde een aantal Nieuwerkerkse jongelui de modellen. Opvallend was het geva rieerde kleurenpatroon. Voor de GEMEENTEBIBLIOTHEEK IN ALEXANDERSTAD In zijn beleidsnota deelt de wet houder van Onderwijs en Volksontwik- keling o.a. mede, dat in de wijk ,,Het Lage Land" een bij-bibliotheek van 1 de Gemeente-Bibliotheek zal worden gevestigd. Deze „filiaal-bibliotheek" zal worden gevestigd in het wijkge- bouw ,,De Wissel" aan het Marinus Blokplein. Onvoorziene omstandighe den voorbehouden, zal deze biblio theek in de loop van de maand no vember worden geopend. De Amsterdamse cabaretgroep CABA MIME heeft met onverdeeld succes zijn Rotterdamse première in theater Allerlei aan de Heemraadssingel ge geven. Het pretentieloze programma begon met een staaltje mime van Re- né Lerschen die een „opgewekte" Goeie morrege ten beste gaf. Frans Wagenmaker onderscheidde zich door de vertolking van liederen en Marian ne Blank vulde de verschillende num mers aan met mime, zang en toneel. Sketches over de oude draaidoos, het patat-frites-wezen en folkloristische Heydidi-aalé-songs uit de Schotse Hooglanden zorgden voor een onder houdend programma op hoog niveau. De talrijke aanwezigen wisten „Laat je niet kisten" ten zeerste te waarde ren als een ontspannend avondje-uit. De inzending voor de „Allerlei-poë- zie"-wedstrijd is gisteren gesloten. De jury maakt uit de meer dan hon derd gedichten een selectie. Vrijdag 24 november treden vijf finalisten aan om uit te maken wie „Don Quichot" zal veroveren. 3 november: Joris Schiks, carabe- rettier en toneelspeler. 10 november: The Irish Pipers met Peter Goedhart als solist van Portu gese balladen. 17 november: Cabaret Wiegewaai met Ie Wie Waai Wieg. 1 24 november: „Allerlei-poëzie"-con- cours. mogelijk gemaakt door Socië teit Monsieur Jacques en V D. 1 december: TRIO-Kees Kooy met zang van Maria van Beukering. Expositie van Ruud De Caluwé (Dordrechtl; mozaïeken, olieverf en aquarellen. Tot 11 nov. van 14.00-22.00 uur, behalve zondag. Helaas was het niet mogelijk ons november-programma op tijd klaar te hebben, vandaar dit overzicht. HIPPE BEURS ES AHOY'HALLEN I „Hippy Happy" is de naam van dé beurs voor tieners en twens die van 10 tot en met 14 november wordt ge houden in de Ahoy-hallen te Rotter dam. Het is dé beurs met een gran dioze collectie van alles wat nu „in" is. Er zijn vele attracties op de beurs te vinden waaronder Hyde Park Cor ner en mini-auto-racebanen. Speciaal voor de twens is er een boutiek („Twen Boutiek-Plein"met Sophie en Johnny, Fred Feijen, Jan Jansen, Leon Bouter en Henk Wichers. Zij la ten de nieuwste snufjes op pet gebied van kleding, schoenen en tassen zien. Het programma ziet er als voltg uit: Vrijdagavond 10 november: The Jimi Hendrix Experience en The Motions. Zaterdagmiddag 11 november: Talen tenjacht. Zaterdagavond 11 november: The Bee Gees, Daddy's Act. The Buffoons. Zondagmiddag 12 november: The Golden Earrings. Zondagavond 12 november: The Pink Floyd Show. Q 65. Armand Maandagavond 13 november: Finale Talentenjacht. Dinsdagavond 14 November: Geno Washington and his Ram-Jam Band. Rob Hoeke's RB group: Cuby and the Blizzards- De beürs is dagelijks geopend van 13-17 uur en van 19-22.30. Toegang f 2,50 (vrijdag- en zaterdagavond f 5). Expositie van vogeltjes De pas opgerichte Kralingse Vogel vereniging houdt op zaterdag 4 nov. en zondag 5 nov. een show in het lo kaal van de P.V. de „Maasstad", Lambertusstraat 87. Deze vereniging Welke is aangesloten sinds 1 nov. 1967 bij de N.B.v.V. heeft in de korte pe riode van haar bestaan enkele zeer bekwame leden weten aan te trekken, welke met voortvarendheid de zaak aangepakt hebben. De toegang is voor iedereen gratis. De expositie is geopend op zaterdag van 14 tot 22 uur en zondags van 10 tot 18 uur. Tijdens de show kunnen nieuwe leden worden ingeschreven en kunnen nu reeds een kijkje nemen bij de prachtige kleurkanaries en par kieten. De secr. der vereniging de heer Willemse, Florastraat 22b, kan alle inlichtingen geven. HERDENKINGSDIENST KOOPVAARDIJ De jaarlijkse Dienst van Herden- 1 king en Voorbede voor de Koopvaar- i dij wordt gehouden op zondagavond-12 november om 8 uur, in de Remon strantse Kerk (Westersingel, hoek Mathenesserlaan). Predikatie ds. K. S. G. Zijlstra en ds. J. W. Schokking, koopvaardijpredikant. Muzikale me- werking wordt verleend door het Vreewijks Kerkkoor Dirigent: Bram Sintnicolaas. Aan het orgel: H. P. van der Boom. jeugd zijn de tinten, hoe kan het haast anders, vrij fel. De modellen zijn met veel fantasie vervaardigd. Om maar met de allerdaagse din gen te beginnen: Er waren leuke kin- dervesten en truien. Om ze te ver vaardigen heeft men geen al te grote routine nodig en dat is dan een pret tig voordeel. Om nog even bij de trui en te blijven. Er werden prachtige heren en jongens truien en vesten ge toond. Harmonisch van kleur en goed te dragen, zonder het gevoel al te veel op te vallen. Voor de dames ging er een waar paradijs aan mogelijkheden open. Ge breide en gehaakte modellen in ve lerlei variatie. Er werd modieuze ge legenheidskleding getoond, en vele sportieve combinaties. Culturele ochtend voor slechthorende bejaarden Het is gebleken, dat bij verschei dene bejaardenbijeenkomsten te wei nig aandacht besteed kan worden aan slechthorenden. Daarom heeft samen werking tussen de Nederlandse Vere niging van slechthorenden en de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers geleid tot het, als experiment organiseren van bijeenkomsten, meer speciaal bedoeld voor slechthorende ouderen. De opzet is, dat het volgen van het gesproken woord, dat ook voor slechthorenden met een goed gehoor apparaat moeilijk blijft, gemakkelijk wordt gemaakt door het inschakelen van een ringleiding. Door toepassing van de luisterspoel, die de meeste gehoorapparaten bezitten, kan men dan een niet door nevengeluiden ge stoorden ontvangst van het in de cen trale microfoon gesproken woord ver kregen worden. Daartoe heeft men de beschikking gekregen over een zaal op de 4e ver dieping (lift is aanwezig) in het ge bouw van de Ammanstichting aan het Ammanplein 214 te Rotterdam, wel ke zaal van een ringleiding is voor zien. De Ammanstichting is te berei- ken met de trams 1 - 3 - 6 en 8. De eerste samenkomst zal plaats vindel* op donderdag, 16 november des morgens om 10 uur in het bo vengenoemde gebouw. Op deze och tend zal de heer C. de Vos Kloot wijk vertellen over een wonderbare reis per luchtballon. De spreker zal zijn causerie illustreren met goochel toeren. Belangstellenden worden verzocht zich in verbinding te stellen met het hoofdbureau van de U.V.V., Oost zeedijk 60. Tel. 130877 onder mede deling of zij al dan niet over een luisterspoel beschikken. De toegangs prijs is slechts 25 cent inclusief een kopje koffie. Antilliaans programma op eerste Nuts-avond In de aula van de J.C. de Glopper- Ulo aan de Alkenlaan te Capelle wordt donderdagavond twee novem ber om 20.15 uur de eerste Nutsavond van het nieuwe seizoen gehouden. Op deze avond kan men kennismaken met de Nederlandse Antillen: Voor de pau ze zal de kleurenfilm worden vertoond van Peter Creutzberg „Oki aki An- tillas" terwijl daarna het uit vier le den bestaande orkest „Los Antillia- nos" zal optreden. Zij brengen aller lei liedjes uit hun geboorteland en la ten bovendien horen hoe in de Antil len nog de oude danza's walsen en mazurka's gespeeld worden, maar dan met een geheel eigen Antilliaans ritme. De heer F. R Mac-Donald zal film en orkest inleiden. RAAD BEZOEKT BEGRAAFPLAATS In verband met de voorgenomen aanleg van een nieuwe begraafplaats aan weerszijden van de Scholle- vaartseweg ter hoogte van de Hoofd weg heeft de Capelse gemeente raad op zaterdag 21 oktober een oriën terend bezoek gebracht aan de alge mene begraafplaats te Voorschoten. De voorbereidende werkzaamheden zijn inmiddels zover gevorderd dat de mogelijkheid aanwezig is, dat de raad nog dit jaar een voorstel zal berei ken om een eerste krediet voor de aanleg beschikbaar te stellen. Raadsvergadering De gemeenteraad van Capelle aan den IJssel beslist maandagavond 6 november over het voorstel inzaae het richten van een verzoek tot de minister van Onderwijs om in het scholenplan 1970, '71 en '72 een open bare scholengemeenschap met de af delingen atheneum, havo, mavo en lager huishoud- en nijverheidsonder wijs op te nemen. Verder is er een voorstel om van de Fazantstraat naar de Rivierweg een voetgangesbrug aan te leggen. De vereniging voor onderwijs op gereformeerde grond slag wil medewerking voor de stich ting van een kleuterschool. Verder moeten wat financiële bepalingen worden vastgesteld. Aanvang van de vergadering acht uur, in het raadhuis aan het Slotplein. Leger des Heils boeit hervormde jeugd Op de verenigingsavond van de her vormde jeugdvereniging in Nieuwer kerk heeft het Leger des Heils don derdagavond informatie gegeven. Vanwege het ruimtegebrek is deze avond gehouden in de oude kerk. Nu kon ook het muziekkorps uit Rotter dam-Noord meewerken. Majoor F. Zuidema heeft de avond verzorgd. Hij vertelde allereerst iets over het werk in de oude wijk van Rotterdam waar zijn centrum staat. Ook over de geschiedenis en enkele geestelijke achtergronden van het Le ger des Heils vertelde majoor Zuide ma het een en ander. Zijn boeiende uiteenzetting werd steeds afgewisseld door muziek en samenzang, alles on der leiding van kapelmeester Mam-., die met zijn korps dankbaar gebruik maakte van de prachtige akoestiek van de bijna lege kerk. Met een ge sprek over de organisatie van het Le ger en de plaats van de instelling van William Booth werd de avond beslo ten, „Als we er maar een feestje op kunnen houden. Moet fijn zijn om op te dansen, zonder benauwd te hoeven zijn voor vlekken." „We moeten iets moois hier neerleggen. Zeg maar gerust chic. Iets dat past bij onze levensstijl. Maar het moet natuurlijk wel betaalbaar blijven." Warm gevoerde, suède laars met soepele rubberzooi en brede waterafstotende In 2wart en bruin 32,90 Elegante, lange Nappaleren laars Prettig halfhoog hakje Rubberzooi In „Ik wil graag een warme vloer. Gezellig, huiselijk. En gemakkelijk in het onderhoud. Liefst óók nog onverslijtbaar, anders zitten we over een paar jaar met hetzelfde probleem." Bijzonder modieus is deze gevoerde hoge laars van 1e kwaliteit Mooi sluitend

De Havenloods | 1967 | | pagina 14