f "ICC 1 Nieuwe h.b.s. na anderhalf nur praten geopend j één gulden; Jf ■ill ORGELS S.V.C.-teams boeken fraaie successen 'uw trotse bezit J I wereld merken j I demonstraties Pastoor Laurent geinstalleerd Ver. van Huisvrouwen vijftig jaar in Schiedam De Hang op de goede weg S HAVENLOODS DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967 HET kon niet anders, dan dat in allerlei toonaarden de geschiedenis van het oude Schiedamse h.b.s.-gebouw bij de opening van de nieuwe school naar voren zou worden gebracht. Het gymnasium, met een overigens kleuriger verleden, kwam er vrijwel niet aan te pas. Bovendien werd ruime aandacht besteed aan hetgeen vooraf is gegaan aan bouw en ingebruikname van de nieuwe h.b.s., waarover verwoed is gestreden, vele brieven zijn geschreven, uren is geconfereerd en de telefoonlijn Schiedam-Den Haag om zo te zeggenvelemalenrood- gloeiend heeft gestaan. Al was het alleen maar de laatste dagen voor de opening van het Schiedamse middelbaar onderwijsgebouw. les niet zoveel te zeggen gehad, weet ook nog niet onder welke financiële voorwaarden het gymnasium van het rijk zal worden gehuurd en zelfs het aangebrachte kunstwerk in het over blijflokaal is aan het gemeentebe stuur onbekend gebleven! Nadat mr. h. b. Engelsman na mens curatoren het gebouw met woor den van dank had geaccepteerd en verklaard, dat het gymnasium de zelfstandigheid zal handhaven al hoop te hij op een goed,e verstandhouding en prettige samenwerking, bood de heer M. C. Hugenholtz namens het oudercomité van de HBS een foto van Na dankwoorden door dr. Spronk, het oude gebouw aan de directeur mede namens rector dr. Labordus, werden verversingen aangeboden en werd het nieuwe gebouw bezichtigd. WASAUTOMAAT? Al deze vraoen worden onpartij- diq beantwoord door het Consu menten Voorlichtingsbureau. Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten Voorlichtings bureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht Expositie modelvliegtuigen bij firma D. C. de Koster Op 10, 11 en 12 november houdt de Schiedamse Luchtvaartclub ..The Crusaders" in de showrooms van de fa. D. C. de Koster. Burgemeester Honerlage Gretelaan 271-273 een ten toonstelling van de door de leden gebouwde modelvliegtuigen. Gedurende deze tentoonstelling zal een bestuurslid van de vereniging aan wezig zijn om vragen te beantwoor den over deze sport. Tegelijkertijd houdt de fa. De Kos ter een autoshow van de nieuwste Renault-modellen. De openingstijden zijn: vrijdag van 18-22 uur, overige dagen van 10-22 De toegang is gratis- Jubileumboek In het bijzijn van veel prominente figuren is dan officieel zowel de nieu we HBS als het stedelijk gymansium in gebruik genomen. Het is geen in drukwekkende plechtigheid geworden, al werd er bijna anderhalf uur ge sproken. Het thema bewoog zich op hetgeen we hiervoor reeds noemden, de- te overwinnen en overwonnen moeilijk heden eri dé tevredenheid'over hef feit, dat.het dan .toch. zover is geko- Dr. J. E. W. Spronk, directeur van de Rijks HBS heeft met een luchtig woord de sfeer uit het al te plechtsta tige weten te trekken, waarin deze bij de muzikale en vocale inleiding min of meer was terecht gekomen. Weiland of bouwgrond Daarna heeft ir. F. C. Faber spre kend namens de afdeling nieuwbouw van de rijksgebouwendienst een stuk je geschiedenis van de HBS gegeven en de problemen die aan de orde wa ren voor met de nieuwbouw kon wor den begonnen. Zo is gedurende twee jaar een punt van bespreking geweest, of voor het sportveld nu weideprijs dan wel bouw grondprijs moest worden berekend. Ook deze zaak kon uiteindelijk wor den opgelost. In totaal tien jaar zijn verstreken tussen het tijdstip waarop daadwerke lijk met het gereedmaken van de bouwplannen werd begonnen en het moment van in gebruikname van het gebouw. Dank werd gebracht aan ar chitect Verheul en aannemers H. en P Voormolen die dit gebouwencom plex tot stand hebben gebracht. Ook dr. Brogtrop die namens de staatssecretaris het gebouw opende ging in het kort de wordingsgeschie denis na en moest constateren, dat die bouw allerminst over een met rozen geplaveide weg is gegaan. De toe stand in het oude gebouw is zelfs als levensgevaarlijk gekenschetst, alvo rens er volle aandacht kon worden verkregen. Toen kwam ook „alle hens aan dek", nadat zelfs in de Tweede Ka mer vragen over de toestand waren gesteld. Spreker wees erop, dat juist aan de vooravond van de uitvoering van de Mammoetwet dit onderwijscomplex tot stand is gekomen en straks in ster ker mate het accent op de leerling dan de leraar zal komen te liggen. ELECTRONISCHE Burgemeester Roelfsema bood de directeur zijn gelukwensen aan en droeg het nieuwe gymnasium over aan' gemeentebestuur en curatoren. Het gemeentebestuur heeft in dit al- Evenals bij het 80-jarig bestaan, is nu ter gelegenheid van hét eeuwfeest van de rijks HBS een gedenkboek ver schenen dat weliswaar eenvoudig van uitvoering is, doch een goede variatie in beschouwingen over gebouw, leer lingen en docenten bevat. De geschie denis van de perste 80 jaar wordt in het kort gereleveerd, prof. ir. N. J. Habraken geeft een beschouwing over de invloed van de HBS op studiekeu ze en loopbaan, de directeuren worden in het huisvaderlijk zonnetje gezet, het verenigingsleven besproken, Bram Pak schrijft over de Mathenesser- kring, en de leerlingen kunnen hun Frans beproeven op een bijdrage van de oud-HBS-er Hugo de Haan die nu een bekend roman- en detectiveschrij ver in Frankrijk is. De televisie-om- roepster Lonneke de Soet- Hoogland, die eveneens de Schiedamse HBS be zocht schreef over „Jeugd en televi sie". Wie lopen er straks als een pauw zo trots met deze super luxu euze laktassen van 27.50! Onze klanten... want die kopen nu zo'n tas (die van binnen een openbaring is, door de grote ruim te) méér dan een tientje voor deliger, voor nog géén zeven tien gulden. Laktassen in hoogmodel, zo ruim, dat U er ook Uw make-up spulletjes in bergt - en ér dus ge lijk een complete beauty-case van maakt - geheel op zijde ge- gevoerd, met 2 grote vakken, 2 zijvakken en 1 middenvak, de soufflés eveneens in lak uitvoe ring. Volleybal i vanaf 325.- contant plus per dag ook tl leert spelen met I Joh.de Heer's unieke systeem I I keuze uit meer dan 100 instru- menten CONN - HAMMOND I PHILIPS - RI-HA - SOUNA I VISCOUNT e.a. j I u kunt elke vrijdagavond tus- 1 sen 8-10 uur geheel vrijblijvend 1 Ide orgels horen, zien en zelf j* bespelen. Het eerste herenteam van de Schie damse Volleybal Club heeft een zeer fraai succes geboekt, door het Rotter- damse Concordia 2 in eigen huis een nederlaag van 32 te bezorgen. De gastheren begonnen zeer sterk, ter wijl SVC, dat een van zijn sterkste spelers moest missen, veel tijd nodig bleek te hebben om tot het normale spelpeil te komen. Na 15—8 en 15—3 ging de Schiedamse aanval op volle toeren draaien, hetgeen een setwinst 8—15 opleverde. De vierde set bracht een maximum aan spanning en zeer goed spel. Op het nippertje greep SVC de laatste kans 16—18. In de vijfde set kwamen de Schiedammers zelfs met 70 acn- ter te staan, doch dank zij een zeer harde aanval en een goede veldver- dediging kwam ook deze set bij SBC, 11—15. Een fraai bevochten zege. Heren 2 bleef wederom ongeslagen. Zonder veel moeite werd het zwakke Libanon 4 met 3—0 geklopt. Het eer ste damesteam, dat ook al een sterke speelster bij de geblesseerden heeft, versloeg het Haagse HMLZ met 3—0 via de setstanden 159, 1513 en 15 11. Geheel onnodig lieten de dames van SVC hun tegenstandsters vrij spel, wat vooral in de tweede set te veel tegenpunten opleverde. Dames 2 tenslotte kreeg met 30 klop van een homogener AMVJ 3. Peter de Munnik Het gaat het eerste herenteam van Juliana deze competitie nog niet voor de wind. Ditmaal werd in Den Haag met 3o verloren van koploper Blokkeer 2. In tegenstelling tot wat de setstanden zouden doen verwach ten, is het beslist geen eenzijdige strijd geworden. Het ontbrak de Schiedammers slechts aan voldoende aanvalskracht doordat aanvoerder Kees de Munnik wegens een blessure niet mee kon spelen en Peter Soeters in het geheel niet op dreef kon ko men. De beide eerste sets werden dan ook royaal verloren met 157. Pas in de derde set kon Juliana nu en dan wat meer offensief gaan spelen het geen in niet geringe mate te danken was aan het goede spel van Peter de Munnik en invaller Hans Schreutel- kamp. De ploeg leek de set zelfs te gaan winnen toen zij via 7—0 op 13—7 kwam te staan. In de beslissende fase van de strijd bleek de Haagse ploeg weer duidelijk de sterkere. Juliana kwam niet meer tot scoren en verloor de set heel teleurstellend met 15—13. Het tweede herenteam van Juliana had weinig moeite met het Bredase Lyceum De Schiedammers maakten handig gebruik van de traag reage rende defensie van de gasten. Opval lend was het spel van Hans Linders, nog steeds niet geheel hersteld van een oude blessure, van Bart Goos en van Hans de Kok. De setstanden wa ren: 15—9, 15—9 en 15—10. Heren-3 zette haar zegereeks voort en won overtuigend van St. Paulus 1. De Schiedapimers zijn thans met ie- naco nog de enige ongeslagen ploeg in de afdeling en het gaat er steeds dui delijker op lijken dat de strijdomhet kampioenschap tussen deze beide ploe- ^Ook het eerste damesteam is nog zonder verliespunten. Het won deze m de Energiehal zonder al te veel moei te vwb Hou Sfr""* 2. ite* wwtwinmne moet echter voor een niet onbelangrijk deel worden geschreven op naam vain de voortreffelijk spelende Mieke Hoe denmaker die vooral aanvallend zeer sterk en bijna foutloos optrad. Hoe wel het eigenlijk nog te vroeg is om voorspellingen te doen ziet het er ook in deze klasse naar uit dat de teams van Juliana en Tenaco een zeer be langrijke rol zullen gaan spelen. De setstanden waren 159, 15—12 en 10 9. Het Meisjes-A-team had eveneens slechts drie sets nodig om tot winst te komen. Met 159, 1511 en 157 bonden zij DRL-B aan hun zegekar. Borduren van schilderijtjes Is niet alleen een prettig en ge zellig werkje... het resultaat is bovendien een hoogst origineel kunststukje, dat als wanddeco- !n onze handwerk afdeling ver kopen wij leuke borduurstra- miens, romantische schilderij tjes, compleet met ovaal, zwart lijstje en met 7 strengetjes DMC splijtzijde, voor nog géén drie en een halve gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze veel gevraagde bor- duurschilderijtjes, romantische silhouets, compleet met lijstje en 7 DMC strengetjes, te borduren, Gain ttl. of schrift, bast MET TWEE MATEN Het is ongeveer drie weken gele den dat ik in de kranten heb gele zen dat de heer Bolmers, directeur van de sporthal Margriet in contact wilde treden met een promotor om een boksavond te organiseren in de sporthal Margriet. Mijn eerste gedachte was „hè, he, eindelijk". Dit droombeeld heb ik in middels maar weer van mij afgezet want de doelstelling van de sporthal is immers om zoveel mogelijk geld te verdienen. De sport komt echt niet op de eerste plaats. Elke week kijk ik in de krant welk evenement ons weer voorgescho teld wordt in de Sporthal. Wat dat betreft worden wij wel verwend. Huis houdbeurs, autoshows, kerkdag voor buitenlandse arbeiders en de ijsrevue. Boksen zou echter een evenement kunnen zijn. Op 20 november organi seert mijn vereniging weer wedstrij den in Musis Sacrum. Dit is in een goed jaar voor de vierde keer. Wij hebben dus al een bedje gespreid. Wanneer wij echter met de heer Bolmers gaan praten over zaalhuur dan krijgen wij geen expet antwoord. De eerste maal dat ik met de di recteur in contact kwam, moest ik wel geloven dat men geen boksen wenste in de hal, daar mij een prijs gevraagd werd van f 250, plus een kwart van de recette. Door bemiddeling van uw sportre dactie heb ik weer een tweede onder houd met de heer Bolmers gehad en weer kon ik niet aan de indruk ont komen dat men met de bokssport niets op had. Toen werd als prijs ge noemd f 250 maar dan moesten we zelf voor de stoelen zorgen. Die kos ten werden begroot op f 180 waardoor het totale bedrag op f430 kwam, dit silles afgezien van het feit, dat de heer Bolmers de sporthal exploiteert en niet wij, dus dat hij voor de zit plaatsen moet zorgen. Nadat ik dus gelezen had, dat men graag boksen in de sporthal wilde hebben, bezocht ik als toeschouwer de judowedstrijden voor junioren en op die dag had ik weer een gesprek met de heer Bolmers. De uitkomst was toen dat er gebokst kon worden op een recette basis, maar er was maar een datum beschikbaar, name lijk 27 mei 1968. Op die datum krijgt men geen mens binnen, omdat dan het seizoen afgelopen is. Wij gaan met onze boksers 2 december a.s. naar Darmstadt in Duitsland. Wij ont vangen een Duitse ploeg terug in maart of aprii- Dit had een interna tionaal boksprogramma kunnen wor den. Van 37 mei wordt in Nederland een internationaal boksprogramma ge houden een wereldbokstoemooi. Wij hadden in Schiedam één van die avon den kunnen krijgen, indien de hal garant had willen staan voor de som ma van tienduizend gulden. De heer Bolmers bleef echter bij de datum 27 mei en wilde geen cent risico nemen. Wanneer de heer Bolmers werkelijk boksen in de hal had willen hebben was dit de kans geweest. Wij trachten door goede bokssport propaganda te maken. Dit lukt ons, gezien de reacties van het publiek tot nu toe. Wij zullen echter maar eenvoudig in Musis Sacrum blijven organiseren, daar kunnen we tenmin ste prijzen bereken, die het iedereen mogelijk maken de wedstrijden te bezoeken. Ondergetekende is geen promotor, maar intructeur van een amateurvereniging. In een geheel gevuld kerkgebouw aan de Singel, heeft de installatie plaats gehad van rector J. A. L. Lau rent uit Rotterdam als pastoor van de nieuwe „St. Liduina-parochie", zulks in verband met het besluit van de bis schop van Rotterdam om de drie Schiedamse parochies samen te voe gen. In zijn toespraak noemde pastoor Laurent het een pijnlijke ingreep, waaraan evenwel moeilijk viel te ont komen. De Havenkerk is thans geslo ten. Volgend jaar is de St. Liduina- kerk aan de beurt. Kapelaans zijn de heren FC. Kem pen, thans bedrijfsaalmoezenier te Delft, en W. M. Verhoef, kapelaan te Schiedam. De installatie geschiedde door de- ^Néf afloop van de plechtigheid volg de een receptie waar o.a. ook de bur gemeester en de wethouders Eijke- naar en Van Kinderen aanwezig wa ren. Tenslotte nog iets over de zaalhuur Deze is f7.50 voor 1/3 gedeelte van de zaal. Wij zouden moeten beschik ken over 2/3 van de hal. Dit maakt f 15 per uur. Wij zouden de zaal wil len huren van 's middags 2 tot 's avonds 12 uur. Dat wordt dan tien uur voor f 15 dat maakt f 150. Dat is toch beduidend minder dan de ge tallen die mij door de heer Bolmers werden genoemd. Wordt er wellicht met twee maten gemeten. Daarbij komt dan nog, dat het buf fet in eigen beheer is en dat levert op een boksavond ook heel wat op. U dankend voor de plaatsruimte, verblijf ik, Hoogachtend W. TH. J. DE HAAN Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze gezellig luxueuze lak tassen, dichtgeklapt een fraai, slank model tas, in lak ii) de kleuren zwart - bruin Géén tel. of schrift. De afdeling Schiedam van de Ned. Ver van Huisvrouwen bestaat een halve eeuw aan welk feit in het maandblad bijzondere aandacht wordt besteed. De ere-presidente, mevrouw M. A. Roelfsema-Poelstra, schrijft o.a.: „Bij zo'n jubileum vraag je je af" hoe de wereld van de vrouw er uit zagvoordat er vrouwen organisaties bestonden. De vrouw was, omstreeks vijftig jaar geleden, sterk gebonden aan haar huis; zij verdiepte zich door gaans niet zo zeer in de dingen, die buiten haar domein gebeur den. Maar in de laatste tientallen jaren is dat beeld volkomen ver anderd. Geholpen door de moder ne hulvmiddelen in de huishou ding heeft de huisvrouw meer vrije tijd en daardoor meer lust om uit haar huis te treden en zich te ontwikkelen of zich te verstrooien. Het is niet meer zo, dat het leven van de vrouw vol komen gevuld wordt door de zorg voor man en kinderen en het on derhoud van haar meubeltjes. Zij zoekt daarnaast gemeenschap met anderen om samen iets te beleven, iets leerzaams te horen of alleen maar iets gezelligs te doen. Nu zijn er verschillende vrouwenor ganisaties; de een zoekt het meer op politiek terrein, de ander op godsdienstig gebied, maar altijd zit er een element in om de vrouwen uit haar dagelijkse sleur te halen en ze iets van de wereld om ons heen te tonen. Dat element nu vinden wege loof ik, wel heel sterk in de Ver eniging van Huisvrouwen. Er worden prachtige excursies ge maakt, interessante lezingen ge houden; er worden rondleidingen De eerste avond van de pas opge richte dansclub „De Hang" in Ke- thel is een groot succes geworden. Om half negen was de grote zaal totaal uitverkocht en helaas moesten er nog zeer velen teleurgesteld wor den. Eens te meer is hiermee bewe zen dat er in Kethel grote behoeft bestaat aan gezellige dansavonden en de Hang zal hiermee dan ook stellig doorgaan. n. Zaterdag 11 november zal de 2de dansavond worden gehouden, weer in het trefcentrum naast de St. Marti- nuskerk. De band de Triffids zal dan optreden. Om nu iedereen een kans te geven binnen te komen is er een voorverkoop op de volgende adres sen* J. van Huut, Iepenlaan 21 en A. van Vliet, Ribeslaan 17 te Ke thel. De St. Martinuskerk is te be reiken met bus 53. Feestavond Oud-Strijders De afdeling Schiedam van de Ned. Bond van Oud-Strijders en dragers van het Mobilisatiekruis zal vrijdag avond 10 nov. in gebouw Musis Sa- «ïum een feestavond houden. in museu georganiseerd; er wordt aan sport gedaan; er worden naai lessen gegeven, een bloemschik cursus gehouden,r enzovoort. Het sociale element wordt dok niet vergeten. Met Sinterklaas worden er pakjes gemaakt voor fen groep van mensen, die op de eén of an dere manier vergeten dreigen te worden. Kortom, de vereniging is in haar werk zeer veelzijdig. Tot slot nog een persoonlijk woord. Zonder andere groepen of verenigingen te kort te doenwil ik hier toch zeggen, dat ik mij me de door de ontvangst in uw ver eniging na twee jaar al een Schie damse ben gaan voelen." Het programma van de jubilerende vereniging bevat voor de komende weken een receptie in Europoort op 22 nov. gevolgd door een gezamen lijke lunch. Op 4' dec. is er in gebouw Irene een St.-Nicolaasfeest. Zijn het niet juist die steeds weerkerende uitgaven, zoals kousen, die steeds maar weer een forse hap van Uw zuurver diende geld opsldkken? Daarom... is dit een aanbieding voor U, een extra 6 paren Nylons verkoop... voor nog géén vier gulden. Voortaan een eigen kousenwin keltje hebben, nooit misgrijpen, 6 paar eerste keus naadloze Nylons (per paar f f,- normaal) prijs, die zeldzaam nyl°oS Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze naadloze Nylons, in modieuze kleuren, alle 6 paren gelijk van kleur en maat, strikt eerste keus Jk maten 8^ t/m 11

De Havenloods | 1967 | | pagina 13