BB püü Oranje-rood-agaat-schimmelEjpBSl de trots van Martien v. d. Tas SVV stelt hevig teleur Amateurs weggeregend Noad won met 9-1 Service verloor 7# Klachten en wensen op vergadering S.B.L.O. 0 Zaalhandbal van start oue~ DE HAVENLOODS DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967 S'dam 4 Tafeltennis WS land telt thans 50.000 geregistreerde volièrehouders, zo deelde, de Utrechtse Diergeneeskundige faculteit onlangs de regering mee in een rapport waarin wordt aangedrongen op betere behuizing voor allerlei soorten dieren. Dit cijfer betreft uiteraard de georganiseerden onder de vogelhouders die zich toeleggen op het kweken van tropische vogels en verschillende soorten kanaries. Hiernaast zijn er nog duizenden vogelvrienden die binnen- of buiten volières bezitten en deze hebben bevolkt met zang- of loopvogels zonder te zijn aangesloten bij een vereniging. Tot de eerste categorie behoort on ze stadgenoot Martien v.d. Tas, lid van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers, afd. Schiedam, die zich heeft gespecialiseerd in het kweken van kleurkanaries. In zijn woning in de Copernicusstraat 11b, hebben de 130 kanaries van Martien v-d Tas hun eigen vertrek waar ze de ganse dag kunnen kwinkeleren, ofwel in grote vluchtvolières of, als de broedtijd daar is, paarsgewijs in ruime broed- kooien. Kraakhelder is het in dit vogelpa- leisje waarin licht en zon ruimschoots kunnen binnendringen hetgeen nood zakelijk is willen de kanaries zich in volle schoonheid ontwikkelen. Als Martien aan het vertellen slaat over zijn liefhebberij kan je er gerust een paar uur voor nemen. Voor wie van vogels houdt is 't boeiend genoeg om er die paar uur voor over te heb ben. 't Bevat ook menselijke tragiek, maar deze komt vanzelf naar voren uit het verhaal van deze vogelvriend. heeft hij nog wat mooi brons (popje) en pastelagaat, eveneens popje, zitten waarmee hij in de puntenklassering hoge ogen hoopt te gooien. Zo'n hele kolonie vogels verzorgen vraagt natuurlijk heel wat tijd. Hierin schuilt nu de tragiek, want Martien v.d Tas heeft tijd in overvloed. Enke le jaren geleden werd hij getroffen door een ziekte die hem totaal ar beidsongeschikt maakte- Vanwege zijn gezondheidstoestand moet hij nu gaan verhuizen naar de nieuwe wijk ,,Groenoord" en dit bete kent tevens het voor een groot deel opruimen van zijn fraaie vogels. hierover denkt hij natuurlijk geen moment. Op beperkte schaal gaat hij met een stuk of tien vogels door met het zoeken naar nieuwe kleurmutaties. Dit ruimen van een gedeelte van zijn vogels gaat hem natuurlijk zeer aan het hart. Voor vogelliefhebbers die zich aan het kweekexperiment willen wagen is het een mooie gele genheid er nu mee te beginnen. Zij kunnen gaan kijken bij Martien v.d Tas en een keuze maken uit zijn vo gels. Adviezen en raadgevingen krij gen ze er bij. Raad en daad Heel wat jonge liefhebbers zijn hier al geweest om hun licht op te steken over de geheimen en de fijne kneep jes van het kanariekwekersvak. Mar tien is van mening, dat alle- ervaren kwekers de beginners met raad en daad moeten bijstaan. Het komt de sport ten goede, en is tevens een bij drage aan een zinvolle en mooie be steding van vrije tijd waarvan ook de huisgenoten kunnen genieten. Het kweken van kleurkanaries wordt in Schiedam overigens druk beoefend. De resultaten hiervan zijn binnenkort weer te zien op de tweedaagse ten toonstelling van de Bond van Vogel liefhebbers, afd. Schiedam, welke aan het einde van de maand in gebouw „Arcade" wordt gehouden.' Naast de vele kleurkanaries exposeren de leden hier vorm- en postuurkanaries, ver schillende soorten parkieten en zeld zame tropische en exotische vogels. Ook de Chinese dwergkwartel zal weer vertegenwoordigd zijn met en kele exemplaren o.a. de nieuwe zil verkleurige mutatie. Een bijzonder rappe loopvogel die vrij eenvoudig is te kweken en waarvan een nest kui kens, als hommels zo groot, op zich een genot is om naar te kijken. Zoals gezegd: ook Martien v-d Tas dingt met enkele van zijn vogels mee naar de beschikbaar gestelde ere-prij- zen. Dat een hoge puntenwaardering juist nu zijn deel moge worden. U tut zich, normaal gesproken, natuurlijk nooit op sleeptouw nemen... maar als 't eens nodig is met een nukkige wagen, dan is de aanwezigheid van zo'n taaie, sterke sleepkabel een ge ruststelling en een uitkomst! Sleepkabels van 7.95 van 9 mm dik gevlochten Nylon koord, trekkracht 1200 KG, de uiteinden versterkt met zwaar plastic buis om doorsnijden te voorkomen, compleet met be vestigingshaken en met rode vlag in Het midden. Zo'n sleepkabel, keurig verpakt in handig tasje, kiest U nu uit voor nog géén vijf gulden. locbten Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze zeer sterke sleepkabels, leuk verpakt in A plastic tasje met (Af? handvat, Voetbal Twintig jaar Twintig jaar geleden, hij is nu 47 jaar, begon Martien v.d Tas met het houden van vogels. Een vitrine met tropische en exotert\ waarmee 't toen nog moeilijk was te kweken. Toen werden het de Waterslagers, met de Harzers de beste zangkanaries. Het kweken hiermee ging vlot en leverde hem de nodige ervaring om het na de oorlog te gaan probe ren met de kleurkanaries. Hiermee belandde hij op experi menteel terrein met als uitgangsbasis „Capuzesijs x kanarie" hetgeen ten slotte resulteerde tot het eerste nest mozaïk-factorige vogels. Momenteel heeft hij ze in bijna alle voorkomen de kleurslagen. Met een blanke enke ling werd Martien vorig iaar vereni gingskampioen in deze afdeling. Zijn voornaamste troeven voor dit jaar zijn een stam Oranje-rood-agaat- schimmel en een stam zalmen. Voorts HET was me het weertje wel zaterdag en zondag. Striemende regenbuien gaan. DRZ mi maakte het wandelen op straat geen pretje en wat voor de sporters érger was, buit binnen kun het veranderde de voetbalvelden In kleine meertjes. Hoewel de drainering van bijna alle velden uitstekend is, konden de talryke onder het veld liggende bui- 7 ATFRF) AfïVOFTBAL zen het hemelwater niet verwerken. Het was dan ook niet vreemd, dat by het cjAiijJU/nu utl amateurvoetbal alles werd afgekeurd. Bevreemding wekte het wel, dat cr by het zaterdagvoetbal In de hoogste klasse wel werd gespeeld. Een leuk, elegant aankleed- popje - onze "Mist Holland" (ze heeft de sjerp al om) met een complete garderobe, als bijzon dere Sint Nlcolaas aanbieding voor nog géén vier gulden. Een rank, rijzig tiener popje, met badcostuum, sportensem- ble, (met bril)zomerjurk en com pleet broekpak met 2 paar schoentjes, tasje, corsage en stander, de garderobe in smaak volle kleuren. Vrijdag en zaterdag verkopen wij beneden in onze speelgoed afdeling deze eenkleedpopjes met complete garderobe, Géén tel. of tthrift. Het betaalde voetbal ging wel door al werden daar ook heel wat terrei nen afgekeurd. Het gemeentelijk sportpark Harga was heel goed be speelbaar en dus ging SVVVelox wel door. Het werd voor de rood groene aanhang een deceptie. Was hun club voor de wedstrijd begon nog een kanshebber voor de eerste plaats, het werd door Velox terugge wezen naar de middenmoot. Het ver toonde spel was beslist niet best. Commentaar van trainer Gosens. ,,Ach je kan een wedstrijd winnen en verliezen. Misschien als we na de rust verdedigend waren gaan spelen, was het zover niet gekomen, maar dat hebben we niet gedaan. We heb ben een vrij behoorlijke periode ach ter de rug, met goed constructief voetbal. We hebben nu twee wed strijden achter elkaat verloren, moet daarom de taktiek ineens gewijzigd worden?". Zondag gaat SVV naar DFC en la ten we hopen, dat de jongens van trainer Gosens niet in de put zitten en zondag frank en vrij hun speeletje spelen. Laten zij tegen DFC revanche nemen voor de nederlaag tegen Ve lox. Zij kunnen dan de betweters be schaamd zetten. Hermes DVS kwam tegen Baronie aan het vijfde gelijke spel. Het werd 1—1 na een zeer matig duel. Hoewel Hermes na de rust veelvudlig in de aanval was. bleek een afmaker van die aanvallen te ontbreken, al kwam daar ook weinig kans voor, omdat de Baronie een straffe mandekking toe paste. Zondag komt Veendam op be zoek en als Hermes dit duel zou win nen, blijft het goed meedoen in de kop. Daarom rekenen we op een klei ne overwinning. SVV B kwam weer eens tot een overwinning op Wageningen. Het werd 31 en kan zaterdag de tan den stuk bijten op Feijenoord. We durven zelfs geen puntenverdeling te voorspellen, maar.... een bal kan raar rollen. Hermes B ontvangt zater dag Roda JC en zal blij moeten zijn als het tot een draw weet te komen. We geloven er echter niet in. DE AMATEURS Bij de amateurs uit het zondagvoet bal, ontvangt onze tweede klasser DHS, het Rotterdamse DHZ en moet beide punten in eigen huis kunnen houden. In de derde klasse C ont vangt Excelsior Hillegersberg en ge zien de stand op de ranglijst zou het een nederlaag voor onze stadgenoten moeten worden, maar we gokken toch op een gelijkspel. SVDPW moet in de vierde klasse naar Germinal en daar moet de volle winst uit gehaald kunnen worden. DE AFDELING In de afdeling begint men aan de returnwedstrijden, al staan de blus twee wedstrijden achter op het competitieschema. Zo ontvangt Schie dam stadgenoot WF. De uitwedstrijd werd gewonnen en zo zal ook de thuis wedstrijd wel de volle winst bij Schie dam brengen. In de eerste klasse B ontvangt Demos leider DBGC en zal de winst aan zijn tegenstanders moe ten laten. Voor Martinit zit er winst in de thuiswedstrijd tegen Swift Boys. In C moet Ursus de moeilijke uitwed strijd tegen WRW spelen. Indien die wedstrijd wordt gewonnen, is voorlo pig een lastige tegenstander afge schud. Het lijkt een gelijkspel te wor den. Winst van SFC op SCR brengt SFC dicht bij de leiders en daarom nemen we ook aan, dat beide punten in Schie dam zullen blijven. In de tweede klas se ontvangt Schiedamse Boys, Roga en het zal toe moeten zien, dat de beide punten mee naar Rotterdam Met dit zelfklevende plastic tovert U, zonder punaises, zonder lijm,,., weer fleur en kleur op verveloze planken, deu ren, muren, dienbladen, prulle- manden enz. Zelfklevende plastic, dat U in een ommezien aanbrengt, wair U wilt... voor bijna de halve prijs, als éénmalige aanbieding, per meter voor nog géén gulden. HBSS gaat een uitwedstrijd spelen tegen ZCFC en wellicht komt het met een winstpunt terug, evenals in de derde klasse PPSC, dat naar VVGZ gaat. In de afdeling ontvangt GTB ZBVH en gaat GSS op bezoek bij GGK. OVERTREKT NU BANKSTEL voor bijzonder lage prijs! Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel. 25 31 11, Rotterdam b.g.g. tel. 28 34 63 Uitslag loterij Clubhuis St. Wi'lllbrord (centrum Dukdalf). Hoofdprijs: horloge no. TUK; fototoestel no. 5375; radio no. 2025. Overige prijzen: JOO. 511, 565, WT, 70», 763, 607, 1820, 2406, 2417, 2573, 3393, 3791, 406». 4084, 4718 4729 4919 5087 5192 5306 5354, 8025. 6170, 6795, 6978 7136 7358. Prijzen op no's van enveloppen: 102, 307, 319, 708. 1043, 1407, 1450. Prijzen kunnen afgehaald worden: Cen trum Dukdalf, Maasdijk 1, Schiedam, tussen 8 en U uur 's avonds. Telefoon 266544. Het is er toch van gekomen. Ser vice leed de eerste nederlaag. Het was Hunter 25, waartegen Service in Amsterdam gelijk kon spelen, dat de Schiedammers de das om deed. Noad deed het veel beter want tegen het derde team van Hunter 25 in Am sterdam nog wel, won het met 9L. Wellicht moet de nederlaag van Ser vice op het morele vlak worden ge schoven, anders ls het niet te begrij pen dat een voorsprong van 30 ge heel uit handen werd gegeven en het team van Service een nederlaag van T3 kreeg te Incasseren. Misschien ook is de gekozen taktiek verkeerd geweest, maar in ieder geval zullen Koetsveld c.s. wel wat geleerd heb ben uit deze partij. Het begon zo goed voor Service. Cas van Koetsveld won van Van Leuf- fen. Nico van Slobbe klopte Kramer en Dick Bussching bracht Ton Kloos ter een nederlaag toe. Met een voor sprong van 30 werd aan het dubbel begonnen en daarmee begon de afta keling van de voorsprong. De eerste game was nog royaal voor Service, maar toen kwam de ommekeer en kregen de Servicespelers geen voet meer aan de grond. De verdedigend spelende Dick Bussching bleek de bes te man van het team. maar ook hij kon niet meer tot een winstpartij ko men. Het werd derhalve een neder laag van 73. Deze wedstrijd had als inzet de eerste plaats in die af deling. Die is nu voor Hunter, dat ook wel met de titel zal gaan strijken. Service hoeft deze nederlaag geen parten te spelen, want ook nummer twee mag meedoen aan de promotie wedstrijden. Zaterdag gaat Service Zaterdag is 't dan zover, dat de zaal- handbaleompctitie weer gaat begin nen. Juist op tijd, want afgelopen zon dag kwam er van het vastgestelde inhaal-programma voor het vcldhand- bal niets terecht, daar alle velden onbespeelbaar waren. Er bestaat voor de zaalhandballers en -sters nog steeds een tekort aan speelruimte, dus zal er ook in deze competitie tot heel laat in de avond gespeeld worden om het vastgestelde programma af te werken. Jammer is ook, dat in onze Margriethal maar één veld van de officiële afmetingen is. Het tweede veld kan eigenlijk al leen door adspiranten bespeeld wor den. daar het niet aan de afmetingen voldoet die gesteld worden voor de senioren en junioren wedstrijden. Zaterdag beginnen de benjamins van de handbalsport, waarna op zon dag de senioren op de vloer komen. In de ochtenduren, het begint reeds om 9.00 uur, worden afdelingswedstrij den verspeeld. Om 18.55 uur komen dan de dames van UVG binnen de lijnen. Tegenstander is EDH uit Delft. Het moet voor onze stadgenoten mo gelijk zijn om hieruit de volle winst te halen. De reserve- damesploeg van DWS neemt daarna de vloer over om in diezelfde klasse de strijd aan te gaan met het Haagse EHK. Ook hier is een Schiedamse overwinning mo gelijk. De heren van DWS gaan om 15.45 uur hun wedstrijd beginnen tegen AHC. Ook hier moet een Schiedamse overwinning mogelijk zijn. Het ver weer van AHC zal dit echter niet ge makkelijk maken en daarom verwach ten wij een aantrekkelijke wedstrijd. De dames van Wilton moeten zondag naar de Haagse Houtrusthallen, voor de wedstrijd tegen Gona. Deze ploeg beschikt over een goed sluitende ver dediging, maar mist in de aanvalsli- nle een schutter. Wilton moet in staat worden geacht om, met fel verweer, beide punten in de wacht te slepen. De heren van WF gaan zondag naar de Energiehal om daar hun krachten te meten met AAC. Het Wiltonteam mag de slaapmutsen wel meenemen, want hun wedstrijd begint pas om 20.40 uur. Dat mag hun er echter niet van weerhouden beide punten mee naar huis te nemen. De dames van Scylla en de heren van UVG komen pas volgende week aan de beurt om te spelen. Vrljdsg en zaterdag verkopen wij dit plakplastlc, In diverse dessins, o.a. kinderdessins en In effen kleuren, 45'cm breed, In coupons ven 2,5 en 5 meter. Géén tel. of ichrift. but Wij zijn in de gelegenheid geweest, de laatste jaren de vergaderingen van de SBLO bij te kunnen wonen. Ieder jaar weer komen op die sectie vergaderingen dezelfde vragen en de zelfde wensen naar voren. Meestal worden zij dan nog gesteld door de zelfde personen ook. Ook nu weer kwam de wielerbaan ter sprake en de vergadering bewonderde gewoon het geduld van de rennersvereniging Schiedam. „De landijsbaan, waar blijft die?" de vraag kwam nu van de Schiedamse Beddings Brigade. Ook was er de watersportvereniging „de Schie", waarvan het bestuur de toekomst steeds donkerder gaat in- Bij de veldsporten kwam het z.g. „wilde voetbal" ter sprake- Voorzit ter De Jong onderkende het belang van het ABC voetbal en vond dat de verantwoordelijkheid rond het zomer avondvoetbal bij de clubbestuurders lag. Kortom het zijn ieder jaar weer de grote problemen die op de verga deringen worden gebracht, maar de SBLO beslist wel van goeden wille kan aan de grote veel geld kosten de projecten niets doen, omdat onze gemeente nu eenmaal slecht bij kas is. Wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen en volgend jaar zullen wel weer de problemen van wieler baan, ijsbaan en watersportvereni ging ter sprake komen, evenals kleed- en clublokalen en een eigen home voor verschillende voetbalverenigin gen. naar Hilversum voor de wedstrijd te gen HOC. Daar moeten beide punten in de wacht gesleept kunnen worden, want HOC is in die afdeling de zwakste ploeg. De resultaten van de overige teams waren: Service 2—Elan 2 64. Door deze overwinning gaat Service 2 on geslagen aan de kop. Service 3Xer xes 3 7—3, Service 5—Raket 2 5—5, Service 7—Hollandiaan 55, Service 8—TBSM 1—9, Noad 9—Service 4 4—6, Service 9—HPV 8—2, Noad won De overwinning van 9—1 in Am sterdam behaald op Hunter 253, heeft het eerste team van Noad een morele opkikker gegeven. Door deze overwinning blijft Noad een kans ma ken voor de promotiecompetitie. Nol Braak begon al goed want ln twee games 18-21 en 16-21 zette hij Habes op verlies. Schewe deed niet voor hem onder en won ook in twee ga mes, 18-21 en 17-21, van Strea.en. Toen daarna ook Johnny Buyk tot een over winning kwam op Sy a Foek en daar mee de stand op 03 kwam, zaten de Schiedammers op rozen. Het dubbel Braak-Schewe moest in drie games 18-21, 21-19 en 21-16, de tegenstanders een punt toestaan, maar daarna werd alles gewonnen. De situatie gaat er voor Noad nu rooskleuriger uitzien, te meer daar in de tweede helft van de competitie zeer waarschijnlijk Freek Suttorp weer van de partij zal zijn. Het tweede team heeft de neder laagserie voortgezet. Nu werd weer verloren van Germinal en weer was het Allmendinger die voor het enige winstpuntje kon zorgen. De resultaten van de andere Noad- teams waren: Intiem 1—Noad 4 64, TOG 3—Noad 6 3—7, HPV 2—Noad 7 55, Noad 8Service 4 46, Noad 9— Hollandiaan 3 37, Shell 4Noad 10 0—10, ABB 1—Noad 11 0—10. Herstel van T.S.F. T.S.F. 1 heeft zich van de neder laag, de vorige week tegen koploper Amroba geleden, rooskleurig hersteld. De Schiedammers wonnen met 73 van Contact 1, dat tot dat de twee de plaats op de ranglijst met hen deel de. De uitslag duidt er reeds op, dat die overwinning niet gemakkelijk tot stand is gekomen; na een 01 ach terstand en een 21 voorsprong nam Contact zelfs via 2—2 met 2—3 de lei ding. Daarna heeft T.S.F. echter geen partij meer behoeven af te staan. TSF 2 handhaafde zich mede aan de kop van klasse 3A door een 8—2 zege op Tavenu 1. Minden gunstig ifging het TSF 3 tegen TTCK 1; het verfoor met 2—8. TSF 4 daarentegen deed het weer uitstekend; het blijft Als Uw kapsel U verveelt en U eens met een heel ander hoofd op feestje'of partijtje wilt bin nen stappen - dan zien wij U in onze Parfumerie afdeling. Want da»r varkopen wij een groot sortiment pruiken pn stuk jes en staarten van echt of kunst- haar. Maar dat is niet zo bijzonder, want U ziet het nu overal... het is een rage... neen, het bijzon dere is de prijs, want stuk voor stuk koopt U deze hulpmiddelen voor prijzen, die lager zijn dan waar ook! En nu als speciale aanbieding een kunstharen paardestaart, waarmee U letterlijk alle kanten op kunt. Als wrong,'als vlecht, om meer vulling te geven aan Uw kapsel, de make-up van Uw haar, nu voor nog géén drie gulden. Opzienbarend De leden werd op de vergadering gevraagd hun medewerking te willen verlenen voor een sportdag op 11 mei en een sportweek in september. Be sloten werd in een volgende vergade ring alles nog eens in de details door te nemen. Voor het meest opzienba rende zorgde de heer H. Degreef, vertegenwoordiger van het Schiedam se tafeltennis en bondsofficial. De heer Degreef vroeg welke stappen er gedaan moesten worden om bij de ge meente een garantiebedrag van f 50.000 toegezegd te krijgen voor de in 1972 te houden Europese tafelten niskampioenschappen. Als dat lukken zou, bestaat er een mogelijkheid, dat in Schiedam deze kampioenschap pen verspeeld zullen worden. Mede- gegadigden in Nederland voor deze wedstrijden zijn Utrecht en Kenne- merland. Het toernooi is begroot op f 250.000 en zal verder worden bekos tigd door de NSF en de NTTB. Er komt echter nog heel wat meer voor kijken dan alleen het geld, wsut er moet voldoende gelegenheid zijn voor communicatie, telex en telefoon. Voorts moet er voldoende vergader ruimte zijn en hotelaccommodatie. Was- en kleedgelegenheden moeten eerste klas zijn en als aan al deze wensen kan worden voldaan, eers» dan kan de Europese tafeltennisfede ratie zijn goedkeuring hechten aan de plaats waar het toernooi zal worden gehouden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij ook voor U de mogelijkheid voor nieuwe en modieuze kap sels, een bos kambaar en was- baar kunsthaar in zwart, middel- bruin, middefblond^ donker blond en kastanje, |'^>i Góó» tol, of thrift. boet.

De Havenloods | 1967 | | pagina 4