8 Van Be veren in Oranje? „Liever niet", zegt Sparta jFUTURA Sportgrabbelton Mil 40 Sp onde, de prijs Zeer wetenschappelijke benadering kapsels 90 Niet blij Arsenal Uurrecord Slechts 2 dagen Vonnis The Sandy Coast ii)eer in Schiedam Werfplannen voor Europoort tf» 5975 6975 7975 8975 DE HAVENLOODS DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967 Al Is de kinderbijslag een grote hulp voor kinderrijke gezinnen ...als er kleding gekocht moet worden verdwijnt het geld toch als sneeuw voor de ion! Daarom is dit een grandioze aanbieding voor die moeders, die voor hun spruiten van de winter evengoed een nieuwe jas willen hebben. Kinderjaejei - die normaal tot dertig gulden kosten, leeftijd 1f9 jaar, koopt U nu voor - jè, we mogen wel zeggen: vóór oorlogse prijzen-voor nog géén tientje. Stevige en gezellige jassen met tfknoopbare capuchons in effen en geruite dessins met jongens- en meisjessluiting, kwieke jasjes met ceintuur, en steekzakjes. 110 -n*- 128 Vele duizenden Rotterdammers hebben vorige week woensdag een bittere pil te slikken gekre gen, toen Nederland in het Feijen- oorstadion van Joego-Slavië ver loor door twee blunders van Pieters Graafland. Maandenlang is de terugkeer van Eddy P.G. in de nationale formatie van vele kanten bepleit en alle voetballief hebbers die zich destijds zo harts tochtelijk achter zijn rentree stel den, voelden zich ietwat be- Bondscoach Kessler maakte na af loop in zijn commentaar korte met ten: Pieters Graafland had die bal in de situaties die tot de twee tegen doelpunten hebben geleid, niet moeten vangen. Ik heb hem zo vaak gezegd dat er gestompt dient te worden". Met deze verbitterde opmerking aan het adres van de Feijenoordoel man revancheerde Kessler zich op een aantal bondsofficials op wiens aandringen Pieters Graafland des tijds is teruggehaald. Ook na de wedstrijd bleek dat Kess ler die onvoorwaardelijke volmach ten scheen te hebben zich niet aan de sterke invloed van sommige KNVB-bestuurders kan onttrekken. Sectie-voorzitter Joa Coler profeteer de vooruitlopend op de beslissin gen van Kessler tenminste al vast: „Ik geloof niet dat we Pieters Graafland in het elftal, dat eind no vember in het Feijenoordstadion te gen Rusland speelt, zullen terugzien". Waarom zou U genoegen nemen tnet imitatie... als een modieuze bonthoed - écht bont, nu bin nen de mogelijkheden ligt? Verwen li zelf eens en kom zo'n beeldschoon bontmutsje passen, uit vergelijkbare series van 35.— om ook in de koude elegant en modieus te zijn. Flatteuze, rijke bontmutsen van Toscaans lam, Oppossum en Persianer, U past ze en kiest ze uit voor nog géén achttien gulden. Meent 129 Rotterdam tel. 136105 in Grundig specialist «dio TV Recorder» Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze kinderconfectie- afdeling 2e etage deze grote partij kinderjasjes, in diverse kleuren voor de leeftijd van 1i-± 9 jaar voor ongekend lage prijzen. Géén ft. of schrift. Ik Jubilerend C.J.Y. roept oud-leden op Het is de bedoeling, dat de reünie van de CJV-afdeling Maassluis, ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan op zaterdag 25 november met de nodige luister wordt gevierd. Zij zal echter pas goed slagen als zoveel mogelijk oüd-leden aanwezig zijn. Echter de meeste adressen van vroegere leden zijn niet meer op het secretariaat be kend. Het bestuur van de C.J.V. doet daarom nogmaals een beroep op hen die de adressen weten van oud-leden in en buiten Maassluis, die door te geven aan het centraal bestuurslid, de heer F. Mostert, Mesdaglaan 10, tel. 2885. Liefst zo spoedig mogelijk. nu beduidend goedkoper Een grote partij twee-persoons dekens, die wij nu in hartje winter gaan verkopen voor een prijs... die U normaal aan het einde van 't seizoen zoudt ver wachten. A. 70% wollen dekens, in gemêleerde kleurstellingen, warm en bijzonder sterk, een lekkere dikke deken van 37.50. B. Zuiver scheerwollen de kens, in moderne fantasie des sin, dicht geweven, van 55,- ontstaan waarin het heel moeilijk zal worden voor de nationale formatie een doelman te vinden. Een groot deel van dit probleem draait rond Rotterdammers. Tonny van Leeuwen, die jarenlang het doel van Sparta verdedigde en die mo menteel met veel succes in GVAV opereert zei onlangs niet veel te voe len voor terugkeer in het Nederlands elftal. Pim Doesburg, momenteel bi.i PSV onder contract, demonstreert niet de vorm die zijn verkiezing rechtvaardigt. Blijft tenslotte over de 19-jarige Spartaan Jan van Beveren. die giste ren met Jong Oranje uitkwam en die in zijn club naar een steeds gro tere vorm sehijnt te groeien. Of schoon hij op grond van zijn presta ties zeker In aanmerking zou komen lijkt het niet verstandig de jeugdige keeper reeds nu voor een dergelijke zware opgave te stellen. Commen taar uit Sparta-kring: „We zouden er dan ook helemaal niet zo blij mee zijn". Jan van Beveren zegt er zelf wij selijk niets over en rustig als hij is wacht hij graag de beslissing van de bondscoach af. Slotopmerking van oe- fenmeester Wiel Coerver: „Naar mijn mening zou Jan in het Neder lands elftal helemaal geen slecht fi guur slaan". 70"la wollen dekens h&w zuiver scheerwollen 180 x 220 cm^^$/ Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze gj;ote export partij wollen dekens, die met recht de boot misten... voor ongekend lage prijzen. Géén tel. of tchrlft. t Hans Eykenbroek geen beroep keren. Dat hadden we na de monde linge uitspraak begrepen. TJit de schriftelijke toelichting bleek evenwel dat het vonnis alleen betrekking had op het beledigen van de scheidsrech ter of de grensrechters Volgende week dinsdag komt het Londense Arsenal voor de derde keer naar Rotterdam om de strijd met Feijenoord aan te binden. De club van de befaamde Billy Wright, die als manager is opgevolgd door Ber tie Mee, heeft moeilijke jaren achter de rug, maar de Londenaren schijnen aan een snelle rentree te werken. Veel oudere Rotterdammers zullen zich stellig nog de wedstrijd in 1938 herinneren toen Feijenoord Arsenal met 10 klopte. In de „Feijenoorder" staat de op stelling afgedrukt die het beroemde Arsenal wist te bedwingen. De forma tie bestond uit: Van Male, De Groot en v.d. Heide, Paauwe, Kuppen en Van Heel, Vrauwdeunt, Vente, Kante been, De Vroet en Linssen. Vrauw deunt scoorde de enige treffer. Voor een goed draaiend Feijenoord zit er voor dinsdag zeker een duidelijker overwinning in. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze echte bontmutsen, in diverse uitvoeringen en modelen Géén t«i. of In Schiedam heeft het gemeentebe stuur een adviescommissie ten diens te van buitenlandse arbeiders ge vormd. Deze commissie zal dezer da gen haar werkzaamheden aanvangen. De 83-jarige P. J. v.d. B. stak in de B.K. laan de weg over, hetgeen te laat door de 19-jarige bromfietser A.S. uit Vlaardingen werd opgemerkt. De bejaarde man werd aangereden en liep o.a. een hersenschudding op. Het Nederlands Astmafonds heeft via een advertentie de verbetering van het werelduurrecord door de Bel gische wielrenner Ferdinand Bracke benut door andere astmalijders op te wekken de moed niet te laten zak ken. Zoals bekend ijlde de Belg (die tijdens hét Wereldkampioenschap dit jaar in Amsterdam vanwege zijn astma-handicap tot figurant werd ge degradeerd) vorige week in Italië naar een wereldrecord van ruim 48 kilometer per uur. In de medische wereld wordt de Belgische vedette gezien als een interessant „proefko nijn" echter niet als een doorsnee astmalijder. De verbetering van dit wereldre cord is daarom stellig een minder geschikte gelegenheid om astma-lii- ders op te wekken zich bij het fonds aan te sluiten. De sfeer waarin de recordverbetering is getrokken is daarvoor niet reëel genoeg. Waarmee natuurlijk niets wil worden afgedaan aan de strekking van de advertentie waarin wordt gezegd dat astmatici elkaar door uitwisseling van ervarin gen belangrijke diensten kunnen be wijzen. De grote hoeveelheid kopij staat ons deze keer niet toe, zoals gewoonlijk, lang in onze sportgrab belton te grabbelen. Toch willen we ook voor de vijfenzestigste keer de ze rubriek laten verschijnen. Van de Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging kregen wij de vererende uitno diging samen met de heren Beste- breurtje (HVV), Van de Polder (Pa rool), Van Bochove (HVV) en Molen dijk (Parool) zitting te nemen in een door SSV te organiseren sportfo- rum. Dit zal dan gebeuren in het club- febouw van de voetbalvereniging chiedam op donderdag 7 december. Op donderdag 16 november zal de heer J. H. Keur al sinds mensenheu genis secretaris-penningmeester van de afdeling Rotterdam van de KNVB Als we de voorspellingen van de heren Post en Van Rooyen, die bei den een kapsalon in Rotterdam heb ben, moeten geloven loopt over enke le maanden een groot deel van de Nederlandse tieners en twens rond met een enorme kroeskop of een hoofd vol krullen. De voortekenen zijn er trouwens al. In salons in Den Haag en Amsterdam wordt de nieu we lijn al gebracht. Hij is komen overwaaien uit Engeland waar op het ogenblik een kroeskop helemaal hip is. Uit Frankrijk is de minl-vaque te verwachten, een vrij kort sluik kap sel met een goede houdbaarheid en natuurlijk een goede coupe. Ook uit Frankrijk komt het al veel langer bekende preparaat Kerastase. Sinds maart van dit jaar wordt het gebruikt in de salon van de heer John M. van Rooyen aan de Maurits- weg 55 en sinds juni in de salon van de hr. W. Post, Provenierssingel 25 Als eerste in Nederland ging de heer Van Rooyen gebruik maken van dit preparaat dat dient om de hoofdhuid weer gezond te maken. Het is een natuurprodukt dat in de laboratoria van L'Oreaal de Paris, de grootste chemische fabriek in de gehele we reld, zeer nauwkeurig en met de mo dernste elektronische onderzoekmetho den is onderzocht. Door een reeks behandelingen is de kapper in staat de hoofdhuid beter te maken met als gevolg het verkrijgen van gezond haar. De heer Van Rooy en vertelt dat zeker 80 pet. van de dames die in zijn salon komen klach ten hebben over vet haar. Een van de oorzaken hiervan is de meestal slechte shampoo's die gebruikt wor den. Verdere klachten zijn haaruit val, roos en droog haar. Voor elk van de klachten is een speciale behande ling noodzakelijk. Een verkeerde diagnose zou onprettige gevolgen kunnen hebben. Daarom is het noodzakelijk dat de kapper in de allereerste plaats de klanten aan een onderzoek onder werpt. Dit gebeurt met behulp van een speciaal daarvoor vervaardigde Keratest. Daarna is een kuur van on- geveer acht weken noodzakelijk om tot resultaten te komen. Op onze vraag of veel vrouwen deze behande ling niet te kostbaar gaan vinden ant woordde de heer Van Rooyen dat dat wel meevalt. Een behandeling duurt ongeveer 20 minuten afhankelijk van de klacht en ligt in de prijsklasse van f 5, tot f 12. Als de kuur is afgelopen krijgt de klant een shampoo mee om het haar daarna ook goed te kunnen verzorgen. Na 3 4 maanden zal ech ter een behandeling weer noodzake lijk zijn. Kerastase heeft namelijk een tijdelijke werking. Het haar wordt echter veerkrachtiger en is ook voor de kapper makkelijker hanteerbaar. Om deze behandeling te kunnen ge ven moet de kapper gediplomeerd zijn. Hiervoor heeft L'Oreal een cur sus georganiseerd, waarvoor veel be langstelling bestaat. De cursus duurt maar twee dagen, waarvan één dag praktijk en een dag theorie wordt gegeven. Op het ogenblik kunnen 180 Nederlandse kappers zich gediplo meerd noemen. Aan de cursus is ook een huidarts verbonden die de kar pers de nodige kennis van de hoofd huid meegeeft. Als er klachten of pro blemen zijn wordt dit besproken en kunnen ideeën uitgewisseld worden. Het preparaat Kerastase wordt over de gehele wereld (mét veel succes) gebruikt. De kwestie van de Sparta-aanvoer- der Hans Eijkenbroek is afgerond. Naast de geldboete heeft de Spartaan een voorwaardelijke schorsing van twee maanden gekregen, tegen welk vonnis het bestuur niet in beroep zal gaan omdat de straf alleen dan ten uitvoer zal worden gelegd, wanneer Eijkenbroek zich binnen twee jaar opnieuw tegenover de leiding mis draagt. Secretaris G. F. Kleingeld zei: „Aanvankelijk zijn er over de schor sing nogal wat misverstanden ge- Veest. Wij meenden dat onze aan voerder bij iedere overtreding een schorsing van twee maanden zou ris- De Schiedamse politie heeft een 27- jarige Duitser aangehouden die naar ons land was gekomen in een (nog) rijdend autowrak. De remmen deug den niet, evenmirt- als de stuurinrich ting, het chassis was doorgeroest en het stoplicht werkte niet. In overleg met de politie kreeg de man nog net zoveel voor het wrak, dat hij een treinkaartje naar huis kon kopen. Twee bewoners van Schiedam-Zuid vonden in het nachtelijk uur de weg naar huis te lang om te lopen en na men op de Broersvest een fiets weg. Doch in de Ruinlaan naderde politie en de gemakzuchtige zuiderlingen raakten zo onder de indruk, dat zij de fiets in het struikgewas gooiden. Maar de politie zag het en hield het Als U nu eens iets wilt aanschaf fen, waar het hele gezin, 't hele jaar plezier van heeft, kom dan in ónze Huishoud-afdeling be neden. Want daar verkopen wij moder ne personen weegschalen, voor vaders en moeders, die slanker moeten worden... en kinderen die moeten groeien. Personen weegschaal, uit de serie van Ï2,- met makkelijk afleesbare schaal en zeer solide weegmechanisme, als speciale Sint-aanbieding voor nog géén negen gulden. een praatje komen houden voor de scheidrechters, maar andere voetbal minnaars zullen beslist niet terugge stuurd worden. Uit „Kwadraat", het clubblad van de afd. volleybal van de CVvLO Ju liana, vernemen wij, dat die afdeling steeds maar groeit. Kon er in het vorige clubblad nog vermeld worden dat er 55 spelende leden waren ge registreerd, nu is dat gestegen tot 63, alsmede enkele leden die zich dit seizoen alleen maar beperken tot de training. Bij Hermes-DVS kunnen jongens van acht jaar, die physiek geschikt geacht worden, zich weer aanmelden als lid. Het pupillen voetbal breidt zich allerwegen uit en daarom meent Hermes de achtjarigen de mogelijk heid te moeten geven de eerste schreden op een echt voetbalveld te kunnen zetten. J Bij het grot aantal clublladen dat wij mogen ontvangen is er weer één bijgekomen. De afdeling voetbal van WF is nu ook zover, dat het weer een clubblad kan uit geven. De omslag van het blad is aantrekkelijk uitgevoerd en er staan verschillende lezenswaardige artikelen in. Gefeli citeerd WF en volhouden. Lezerstal bibliotheek in '66 toegenomen In het jaarverslag van de ge meentelijke openbare bibliotheek Schiedam en de gemeenschappelijke filialen van de gemeentelijke en openbare bibliotheek wordt medege deeld, dat het aantal ingeschreven lezers 9335 personen bedroeg tegen 8778 in het vorig jaar. Hiervan was ruim 58 procent volwassen en ruim 41 procent jongeren. Op een bevol kingsaantal van 82.222 is dat 11,4 pro cent hetgeen niet hoog lijkt doch ge zien het landelijk gemiddelde van ruim acht procent wel meevalt. Er zijn in totaal 394.321 boeken uit geleend tegen 382.650 in 1965 een toe name dus met 11.671 boeken of bijna 3 procent. Van het totaal jeugdboe ken zijn er 13.709 opgenomen in de centrale séhoolbibliotheek. Er wer den totaal 12.195 nieuwe bandeh aan geschaft. Na het geslaagde optreden van de Short '66 zaterdag jl heeft de BRB '67, in afwijking met het normale ge bruik van een avond per veertien da gen, voor zondag 12 november de Haagse topgroep The Sandy Coast ge contracteerd. Deze groep, die met z'n nieuwe hit op het ogenblik sterk m de belangstelling staat, bestaat uit Jan Vermeulen (slag-zang). Jos de Jager (bas-zang), Hans Vermeulen (solo-zang) en Onno Bevoort. De jongens, wier stijl veel lijkt op die van de Engelse groep „The Ivy League" hebben al veel hits gemaakt en ze worden dan ook veel gevraagd. Vandaar dat het bestuur van de BRB alleen deze zondag beslag op hen kon leggen. De kaarten voor deze avond kunnen weer voor f 3,50 worden afge haald bij de bekende voorverkoop adressen. Maandblad van en voor herv. jongeren Ter bundeling van alle activiteiten die in Schiedam bestaan bij de her vormde jongeren, is thans een maandblad verschenen met als naam „De Morgenstond". Het blad bevat korte artikelen over vraagstukken als de interkerkelijke vredesweek met de betekenis van de kerk in deze, het atoom, het onder steuningsfonds voor Turkije en een be schouwing over eigen gemeentelijk leven. Medegedeeld wordt, dat een werk groep liturgie is opgericht omdat de jongeren aan dit onderdeel van de diensten aandacht willen besteden. De opzet van het maandblad, met een oplage van 2000 en minimale abonnementsprijs van f 3,50, is een voudig doch kan meewerken aan be ter onderling contact en bekendheid met eikaars werk. Abonnementen bij de heer J. J. Krabbendam, Delfland- seweg 334. In onze Huishoud-afdeling be neden verkopen wij deze zeer practisehe weegschalen, die in ieder gezin thuis horen, tot 130 KG wegend, /\J* per 500 gram onderverdeeld, ^pp „Wilton Fijenoord Nieuws" wordt door de directie mededeling gedaan van de werfplannen voor de Euro poort. „Er is geen twijfel aan", zo wordt geconstateerd, dat de zeer gro te haven van Rotterdam met haar nog steeds sterke uitbreidingen in het Europoortgebied te zijner tijd aldaar verlangt een werf-outillage van for maat, waar aan de grootste schepen, die binnen kunnen lopen, het nodige onderhoud kan worden gegeven. Deze uitspraak laat nog een groot aantal vragen open zoals: Wanneer zal zo'n werf gereed moe ten zijn? Zal deze werf ook nog nieuw- bouwmogelijkheden moeten hebben? Op welke plaats zal deze precies moe ten komen? Welke kosten zijn eraan verbonden en waar kan het benodig de kapitaal worden verkregen. Het spreekt vanzelf, dat het WF-be- drijf wat dit betreft alle aandacht op de toekomst gericht houdt. Dezer zijds zijn in samenwerking met de R.D.M. reeds geruime tijd geleden de eerste stappen gezet, zowel intern als bij collega's, bij overheidsinstanties, enz. Recentelijk is, misschien wat eer der dan voorheen gebruikelijk was een en ander in de publiciteit gebracht. Door W.F. geschiedde dit op een bij eenkomst die door de reder van het aan de werf liggende m.s. Buccleuch werd gearrangeerd. Hier kan worden volstaan met er op te wijzen, dat een samenwerking in deze voor de werf en voor alle ande re grote Nederlandse werven van het grootste belang moet worden geacht en dat door W.F. in combinatie met de Rijn-Schelde en de N.D.S.M. met alle kracht aan een studie van dit pro- jekt wordt gewerkt. Heren-carcoats Vlotte langharige mohair car-coar met zuiver wollen plaid gevoerd Ook met ingezette mouw. SERIE 1alleen dit weekend leen dit weekend leen dit weekend leen dit weekend e Morgenochtend 9 uur begint de ver koop. Géén telefonische ofsehrlf- telijke orders.

De Havenloods | 1967 | | pagina 9