„Een injectie geven aan de Nederlandse corso's Modeshows als sociaal werk Frits Vogel ontwerpt Aalsmeers corso Joop Mekes kreeg 't idee MOTTO: „DE MENS-EEN GEDICHT IN BLOEMEN" HOUO/flf omc~ „Misschien heb ik het er zelf naar gemaakt" 38 WASAUTOMAAT? HHHf Gebr. De Veld openen nieuwe winkel Kees Verkerk over fluitconcert BEVOLKINGSTOENEMING DE HAVENLOODS DONDERDAG 16 NOVEMBER 1967 S'dam II Na Toon Noyons en Harry Bouwmeester zal Frits Vogel de ontwerper van het 21e Aalsmeerse bloemencorso zijn. Een bijzondere benoeming omdat Frits Vogel niet schroomt van dit nationale gebeuren iets geheel anders te maken. Hij brengt de filosofie in het corso en het is op zijn minst opmerkelijk te noemen dat het corso-bestuur direct voor dit idee te vinden was. Temeer omdat dit bestuur gebonden is aan anderen zoals de groep deelnemers én instanties als „De Nederlandse Bloemis terij". Vorige week waren zij allen present op de CAV-vergadering en daar werd de benoeming eén feit. Schiedamse Brandersbuurt, waarvoor hij samen met Diet Wiegman een beeld vervaardigde. Een hoogvlieger van allure, die zijn hoogtemeter nauwkeurig observeert om binnen de eigen mogelijkheden te blijven. lijk te maken, waar het in feite om ging. Een injectie geven aan de Ne derlandse corso's, een revolutionaire gedachte in bloemen uitvoeren. Daar toe legde hij 21 tekeningen op de be stuurstafel die op evenzovele praal wagens van toepassing waren. Zij werden aanvaard en daarmede heeft het 21e bloemencorso zich in een won derlijk kleed gestoken. Een kleed dat duidelijk breekt met bestaande con venties en dat past in deze tijd. „We willen van die wuivende jonk vrouwen op de bloementroon af. Daar gaat geen werkelijke actie van uit. Een wuivende bloemenkoningin op een praalwagen laat niets achter en heeft na afloop slechts een lam hand je", zegt Frits Vogel. „En weet je mislukken kan zo'n corso niet, je hebt met bloemen te maken en waar Welk merk? Welk type?Welke prijs? En waar krijg Ik de hoogste korting? Al deze vragen worden onpartij dig beantwoord door het Consu menten Voorlichtingsbureau. Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon Invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Concert in aula museum Op uitnodiging van de Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam zal vrijdagavond 17 nov. in. de aula een concert worden gegeven door het Rotterdams Strijktrio bestaande uit Janice Walker, viool, Max Roosen- stein, altviool, Evemarie Schafer, cello met medewerking van Klaas de Vries, piano- Uitgevoerd worden wer ken van Schubert, Schumann, Rous- sel, Debussy e.a. 't Saksische Binnenhuis NIEUWE BINNENWEG 20 BOTTERDAM - Telefoon 23.09.81 Meubelen met eigen karakter vind je mooier materiaal?" De scheppers van een nieuw bloemencorso. Links Joop Mekes, rechts Frits Vogel. Frits Vogel, die in Vlaardingen woont, maar overal in binnen- en buitenland werkt, heeft zijn sporen in het bloemenvak reeds lang verdiend. Hij is niet onder te brengen in een bepaalde beroepssector, want hij' is in feite van .alles. In de „bloemen- sector" behaalde hij reéds opmerke lijke successen met praalwagens. Een bekende opdrachtgever zei eens: „Breng je nu met mijn wagen weer een prijs naar huis?"- „Dat is best mogelijk", zei Frits toen, „laten we maar zeggen dat als ik geen prijs be haal, ik er ook geen geld voor heb ben wil". Een beetje dwars, een beetje moei lijk misschien, die Frits Vogel, maar ook een kunstenaar die in zichzelf ge looft. Een man vol wonderlijke idee- en. De eerste die op de gedachte kwam het bloeiende bollenveld in mo- zaiek over de Scheveningse duinen te strooien. Een kunstschilder die in zijn ruime ateliers werkt aan uit vindingen als: aardewerk dat niet meer in de oven hoeft, of aan een doorzichtige tegel waar kleur en an dere elementen ingebracht kunnen worden. °w ru-ra DooU«le ROTTERDAM 20 t/m Ingang Weitzeedijk 28 nov. Dagelijks 20 uur Matinees 25, 26 en 29 nov. 16 uur Prijzen 5.-, 8.-, 10.50,12.- en 13.50 VOORVERKOOP voor ALLE-voorstellingen) ZEER DRINGEND AANBEVOLEN! Hoofd kassa: Energiehal, Westzeedijk, 3 telefoon nummers: 142026,142384,144625 (10-18U.) 160 VOORVERKOOPADRESSEN Alle winkels van CO-OP in ROTTERDAM, SCHIEDAM, VLAARDINGEN, DORDRECHT en omgeving. Verder in ROTTERDAM: Van Beek, Nieuwe Binnenweg 381, tel. 23 13 96: Kooiman, Henegouwerlaan 120, tel, 12 56 74; Milot, Slaghekstraat36, tel. 19 46 00; Pietets Graafland, Langehorst 387, tel. 27 88 71; De Magneet, Schieweg 141, tel. 24 70 20; De Magneet, Zuidplein 123, tel. 27 28 88; Usselmuide, Slaak 26, tel. 11 09 68 SCHIEDAM: De Magneet, G. Verboomstraat 17, tel. 26 60 77 DEN HAAG: Bespreekbureau Haagsche Courant, Wagenstraat 37tel. 18 44 66 SCHEVE- NINGEN: Haagsche Courant, Keizerstraat 319 a, tel. 55 33 60 DELFT: Van Heus- den, Oude Delft 193, tel. 2 18 89 Leo en Piet de Veld hebben vrijdag in de St. Liduinastraat in Schiedam hun nieuwe zaak geoper.j in radio- en televisietoestellen en elektrisch huishoudelijke apparatuur. Ruim twee jaar geleden begonnen zij een radio- handel in de Tielman Oemstraat maar die ruimte werd op den duur te klein. Met hun zwager Jaap Catshoek heb ben zij 'gedurende 26 zondagen de win kel aan de St. Liduinastraat waar voorheen een rijwielzaak was geves tigd, vertimmerd en verbouwd. Bo vendien hebben zij een goederenlift gebouwd, want boven de nieuwe win kel is het magazijn gevestigd. Vier jaar geleden begonnen Leo en Piet de Veld een reparatiewerkplaats voor radio- en televisietoestellen in de Snoekstraat in Rotterdam.. Omdat bei den echter Schiedammers zijn, zoch ten zij in deze gemeente naar een grotere ruimte en kwamen zodoende in de Tielman Oemstraat terecht. Zij zijn toen ook begonnen met de ver koop van apparatuur. Behalve in Schiedam hebben Gebr. De Veld ook een grote klantenkring in Rotterdam en Vlaardingen. De ar tikelen zijn in de nieuwe winkel over zichtelijk uitgestald. De klant vindt er het gehele Philips-pakket van kleu rentelevisie tot gloeilamp. Het motto van het Aalsmêerse bloemencorso 1968, „De mens - een gedicht in bloemen" is een idee van de journalist Joop Mekes, vriend van Frits Vogel. Van Joop Mekes kan ge zegd worden en hij is zelf trou wens de eerste die dat erkent dat hij journalist is om den brode. In feite is hij schrijver en dichter, maar het is moeilijk daar, een goeie boter ham mee tc verdienen. Poëzie en proza beoefent hij daarom in zijn wei nige vrije tijd. Vooral met dat laat ste heeft hij al meermalen succes ge boekt. Zelfs won hij enkele jaren ge leden een prijs met een kort verhaal op een literaire wedstrijd in België. Het idee en het ontwerp voor het corso zijn ontstaan uit zijn vriend schap met Frits Vogel. Frits staat officieel bekend als kunstschilder beeldhouwer, maar Joop Mekes zegt over hem: Frits heeft veel meer in zijn mars. Hij is enorm veelzijdig en men vraagt hem bijvoorbeeld ook regelmatig voor het inrichten van tentoonstellingen. Trouwens, hij heeft zich meermalen bezondigd aan het scheppen van poëzie. Nou ja, dat klinkt wat verheven; het waren hoofdzakelijk kinderversjes en dan voor gebruik in familiekring. Het plan om een corso te ontwer pen is min of meer plotseling ont staan. We zagen er allebei wel iets in en toen zijn we aan de slag ge gaan. Het was zuiver een kwestie van samenspel; Frits zou de praal wagens ontwerpen en ik zou het ge dicht erbij maken- Ik kan bepaald nu... beduidend goedkoper Terlenka-wol herenpanta lons uit de series tot 29.75... de pantalons die naar werk, school, huis en vrije tijd onmisbaar zijn, verkopen wij morgen voor nog géén negentien gulden. Herenpantalons, in vlot model met ceintuur en ritssluiting, kreukherstellend, prima wasbaar en in een prettig zittend model, uitstekend afgewerkt. niet zeggen, dat we het ons gemak kelijk hebben gemaakt. Het is een geweldig karwei geweest. Nachten lang hebben we zitten denken en schrijven en weer verscheuren. Rie men papier zijn er in de prullebak verdwenen en het heeft me liters bier gekost Het lijkt op het oog tamelijk een voudig. Het gaat om 21 praalwagens waarop de evolutie van de mens wordt uitgebeeld. Elke wagen heeft een vierregelig gedicht, een kwatrijn dus en de eerste regels van alle kwatrijnen vormen samen ook weer een gediaht. Het is de bedoeling uiter aard, dat ook de tekst in bloemen wordt uitgevoerd waarbij de eerste strofe groter moet zijn dan de ande re. De toeschouwer moet het dus ge- rtiakkelijk kunnen lezen. Over de tekst kan ik je natuurlijk niets zeg gen. Dat Is een zaak van de orga nisatoren van het corso en het is lo gisch, dat die de hele zaak als een verrassing willen presenteren. Vanzelfsprekend vind ik het fijn, dat men het ontwerp van Frits heeft aanvaard. Wanneer je als kunstenaar iets schept, hoop je altijd dat het weerklank vindt maar afgezien van dit succes heb ik en ik geloof, dat Frits er precies zo over denkt toch enorm veel vreugde beleefd aan het totstandkomen ervan zonderméér. Vooral als je er zoveel tijd in hebt gestoken, ben je trots wanneer het klaar is en daardoor ook raakt het doel wat op de achtergrond. Ik zou graag veel meer willen schrij ven, maar ik heb zo verdraaid wei nig tijd. En als ik dan eens tijd over heb, mag ik graag naar een jazz concert gaan, want daar ben ik ook een enorme liefhebber van." terlenka-wol herenpantalons Vrijdag en zaterdag verkopen wij dezeTerlenka-wol herenpan talons, met 2 steekzakken, in diverse kleuren, w.o. grijs, gem. altijd gaaf Geen tel. of schrift, best. POEDER-CREME-OLIE-ZEEP IN het bejaardencentrum Spa- land in Schiedam waren ze enthou siast en daar is de heer J. van Bree van modemagazijn Alja aan de Broersvest blij om. Hij heeft op ini tiatief van Spaland twee mode shows georganiseerd in de zaal van het bejaardencentrum. Die shows heeft hij met eigen personeel ge houden, „want", zegt hij, „dat is gezelliger. Die oudere mensen hou den niet zo van het echte type mannequin". Ik heb die shows speciaal voor Spaland georganiseerd. Je moet het min of meer zien als sociaal werk. Voor die mensen is hét een avondje uit. Het vraagt enorm veel voorbereiding maar de verkoop zal er niet direct door stijgen. En dat hoeft ook niet. Doordat die mensen die shows op prijs stellen, krijg.je toch een zekere reclame, want ze praten erover met mensen die op visite komen. Als je een modeshow werkelijk economisch wilt opzetten, moet je het doen voor algemeen publiek en dan vooral voor jonge mensen. Overigens verschillen de shows die in Spaland zijn gehouden in niets met normale modeshows. Ik heb bijvoorbeeld ook een nertsmantel tje laten zien. Ze schrikken dan soms van de prijzen, maar op die manier moet je een show aankle den. Natuurlijk hebben wé iets meer kleding voor de oudere da mes getoond maar we hebben ook mini-jurkjes laten zien en dat von den ze leuk. De heer Van Bree heeft jaren ge leden. als eerste in Nederland ook etalageshows gehouden met echte mannequins. Hij zegt hierover: „het was wel leuk maar we zijn ermee gestopt omdat het een soort volksvermaak werd. Trouwens, je moet zoiets niet te lang doen. Eigenlijk", zegt hij, „zijn wij een Rotterdams bedrijf. De meis jesnaam van zijn vrouw is Tokkie en dat was vooral voor de oorlog een bekende naam. Tokkie was de pettenfabriek op de Kruiskade. We zitten hier nu 14 jaar, maar in '47 al, ben ik voor mijzelf begonnen. De zaak is dus dit jaar 20 jaar oud". Over mode kan de heer Van Bree uren praten. Hij monstert met vak- blik vanuit zijn kamerraam de kle ding van de voorbijgangers. „Op het gebied van de mode hebben de Fransen de naam. Maar dat stelt niets meer voor. Ach ja, ze zijn De heer J. van Bree: Fransen hebben de naam goed in mesjoggene dingen, ma de werkelijk goeie ontwerpen ko men uit Duitsland en laten we on ze Nederlandse confectie-industrie niet vergeten... Die is werkelijk zeer goed en stukken beter dan de Franse. Goede confectie maken is overigens zeer moeilijk. Daar ziin de Duitsers ook goed in. Met de Dints'"-* kun -v trorw-n* fijn Ta ken doen. Die houden zich aan afspraken. Jat kun je van Fransen rfiet zeggen. Als je daar een orde.r plaatst is de kans groot dat je er nooit meer iets van hoort. En zo zijn de Italianen eigenlijk ook, hoewel in veel mindere mate. Maar in Italië kunnen ze heel mooie dingen maken. Dat zijn echte kunstenaars. Ze werken hard en ze hebben een nog betrekkelijk jonge industrie. Zelf ontwerpen heb ik nooit ge daan. Dat is voor mij ook niet inte ressant. Het is wel zo, dat je bij een ontwerp kunt zeggen wat er nog aan moet gebeuren om het op i een bepaalde manier aantrekkelijk i te maken. Ze moeten natuurlijk in i de eerste plaats verkoopbaar zijn. Kliniek voor verslaafden in Boerhaavelaan B. en W. van Schiedam hebben ge meend geen bezwaar te moeten aan voeren tegen de vestiging van een kliniek voor verslaafden in het pand aan de Boerhavelaan. Deze inrichting zal n.J. vanuit Rot terdam naar Schiedam wordein ver plaatst. Het college constateert, dat de er varing die elders is opgedaan de ver wachting rechtvaardigt, dat geen moeilijkheden in de omgeving zullen ontstaan. Het opnamebeleid van het bestuur is zodanig gericht, dat indien nodig ook patiënten uit Schiedam in deze inrichting behandeld zullen worden. Gedurende de maand september is de bevolking van Schiedam vermeer derd met 44 personen, zodat de be volking op 1 oktober bestond uit 41.099 mannen, 41.572 vrouwei), to taal 82.671 personen. Door overlijden verminderde de bevolking met 62 per sonen. Er vertrokken 390 personen. Er werden 113 personen geboren en 285 vestigden zich in Schiedam. Er werden 73 huwelijken voltrokken en 7 echtscheidingen uitgesproken. Van het aantal gehuwden konden 22 een eigen woning betrekken, 13 gin gen bij ouders inwonen, drie bij fa milie, twee kregen onderhuur, veer tien echtparen gingen afzonderlijk en negentien buiten de gemeente wonen. Pluimveedagen in Arcade Vrijdag 17 en zaterdag 18 novem ber houdt de Vereniging van Pluim vee- en Konijnehhouders te Schiedam in gebouw Arcade een tentoonstelling die vooraf wordt gegaan door een keuring. De collectie bestaat uit ver schillende rassen konijnen, hoenders, sierduiven enz. De vereniging heeft ook in 1962 een tentoonstelling gehou den. Terwijl Kees Verkerk, de wereld en Europees kampioen hardrijden op de schaats, in het café van zijn va der Pleun zo af en toe zijn ogen laat afglijden naar het oeroude tien-over- rood dat een aantal stambezoekers met de flair van een grootmeester de monstreert, vertelt hij over zijn laat ste schaatservaringen. Het heeft de 25-jarige Puttershoe- ker tot op heden niet meegezeten. Eerst een langdurige scheenbeen blessure en nu kortgeleden is hij voor - zijn matige prestaties uitgefloten. Kees: „Ik hoop niet dat ik veel ach terstand heb op de andere kandida ten. Maar er valt moeilijk iets van te zeggen. Ik weet helemaal niet hoe ver de andere rijders met de voorbe reidingen zijn. En trouwens een se rieuze kandidaat voor een titel kan toch pas een week voor de wedstrij den worden aangewezen. Jullie vra gen allemaal wat mijn verwachtingen zijn, maar ik ben voorlopig al blij wanneer ik tot de deelnemers be hoor". Over zijn eerste wedstrijd op de splinternieuwe kunstijsbaan te Heeren veen wilde hij wel iets meer vertel len. „Zoals je ongetwijfeld hebt ge lezen heb ik tegen andere sportjour nalisten verteld, dat ik in het begin erg teleurgesteld was. Maar achteraf is zoiets toch wel leerzaam. Ik heb het er misschien zelf naar gemaakt, dat ik zo'n fluitconcert te horen kreeg. Ik reed nu eenmaal niet hard, maar het publiek moet nu ook niet denken dat ik bij zulke wedstrijden steeds het uiterste kan geven. Zoiets kan toch eenvoudig niet. Ik heb echt een behoorlijke achterstand op mijn trainingsschema. Vanaf de maand mei heb ik iedere week on der leiding van conditietrainer Ben Holleboom op het CIOS te Overveen getraind. Tevens heb ik deze zomer hier in de omgeving met de Kerxaan Reinier Kreijermaat. die ook zijn conditie weer op peil wilde brengen, gefietst. Alles ging echt voorspoedig, totdat ik naar Oslo ging en tijdens een wedstrijd op de home-trainer mijn scheenbeen blesseerde. Eerst had ik tijdens een sportfeest een wedstrijd gefietst tegen Fred An ton Maier en op het einde van de avond wilde Rolf Stiansen ook wel eens op zo'n ding zitten. Prompt schoot hij van de rollen en kreeg ik het tandwiel in mijn scheenbeen. Nou toen heb ik zeker vijf weken niet kun nen trainen. En zodoende ben ik op het schema achtergeraakt. En wil het publiek dan dat ik mij direct ka pot rijdt?" Noorwegen Op achttien december zal de kern ploeg van de KNSB naar Hamar in Noorwegen vertrekken. Dan zijn de Nederlandse kampioensch»ppen, die in Amsterdam op zestien zeventien december worden gehoudfcn, achter de rug. In Noorwegen zal Kees Ver kerk toch weer trachten de achter stand na de blessure in te halen, want hij al is hij in zijn uitlatin gen wat voorzichtig zal toch alles in het werk stellen zijn titels te ver dedigen. En hopelijk met succes. Ook over de vorm van zijn vriend Ard Schenk is de anders zo praatgra ge Verkerk wat terughoudend. „Ja, ook alweer zo moeilijk te zeggen. Ard studeert op het ogenblik en zit op ka mers. Misschien heeft dat allemaal geen invloed, maar het is toch anders dan anders". Op 24 en 25 februari van het vol gend jaar zal in het Nya Ullevista- dion te Gothenburg de grote vraag van nu worden beantwoord. Zal Kees Verkerk toch weer in staat zijn de wereldtitel in de wachtte slepen? Toe vaders, strijk Uw hand eens over Uw hart en verwen Moeder met zo'n lüxeSkai Florvisitetas... Een aanbieding, die nog net op 't nippertje voor deze serie bin nenkwam... deze Skai Flor visitetassen uit de series van 13.50 en 14.95 en die U nu koopt voor nog géén zeven gulden. Twee soorten tassen,-de ene met dubbel hengsel, beklede beugel en modern model, in zwart en marine en een tas met enkel hengsel, mooie sluitknop en stiksels, In bruin. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze twee soorten visite- tassen, van pracht kwaliteit Skai Flor, in marine en blauw, of in bruin, door elkaar, per stuk, voor Géén tel. of schrift.

De Havenloods | 1967 | | pagina 13