DE HAVENLOODS Ze zitten met op je te wachten Peter Goedhart, zingt balladen en fados Artistieke chimpansees gaan laat naar bed ^mSSSrffiÊË® Maandelijkse voedingsdemonstratie van Huishoudelijke voorlichting DAGTOCHTEN YAMAHAl anders dan andere DE HAVENLOODS DONDERDAG 7 DECEMBER 1967 S'dam Pantalons, die U -overal mee kunt combineren: bij sport colberts, Hoe kwam je ii ..Dat zal ik je ZANGER VAN PORTUGESE en Ierse liederen en balladen, Peter Goed hart, treedt zaterdag 16 december met gitarist Jaap Schallenberg en fluitist Frans Joosse op voor de Vereniging van Vlaardingse Kunste naars VI. 65. De 27-jarige Peter Goedhart is een ambitieuze figuur. Zijn grote liefde is de zangkunst, maar voor hij daarmee begon had hij al enkele beroepen uitgeoefend. Toen hij'van school kwam werd hij zee man. Daarna „dook" hij in de journalistiek en werkte enige tijd bij een dagblad. Sinds een jaar of vier heeft hij zangles en hij voorziet in zijn onderhoud door drie dagen per week op een kantoor te werken. In zijn woning aan de Atjehstraat in Rotterdams rosse buurt Katendrecht had ik een gesprek met hem naar aan leiding van zijn optreden voor VL. 65 en zijn recente optreden voor de AVRO-radio. Hij vertelde dat het idee om te gaan zingen is ontstaah nadat hij uit Portugal terug was. Portugal verzeild? ven haarfijn uit de doeken doen. ïk ben op een gegeven ogenblik uit de journalistiek gestapt. Ik had er geen zin meer in. Als ze wisten dat ik ergens een hekel aan tiad stuurden ze mij er juist been en dat ging me de keel uithangen. Nou ja, ik had gewoon geen zin meer om te schrijven. Maar in juli '63 gingen To ny Burgering en Wim Gijzen met 60 schilderijen naar Portugal. Die wilden daar exposities houden en natuurlijk verkopen. Toen vroegen ze mij mee te gaan als publiciteits-manager. Ja, ha-ha, daar moet je niet om lachen. Dat was dood-serieus. Publiciteit heb ben we wel gekregen. Man, we ston den in alle kranten. Eh voor de Por tugese radio. Wat dat betreft heb ik m'n best Wel gedaan. Jammer is al leen dat ze bijna geen barst verkocht hebben". Zijn jullie lang in Portugal geweest? „Precies weet ik het niet maar het was vrij lang ja. We zouden voor drie maanden gaan, maar het heeft lan ger geduurd. In Portugal hóórde ik die liederen en balladen zingen en de fa- dos. Ik leerde ze ook van de studen ten van dé universiteit in Coïmbra. Die vertaalden ze voor mij in het Frans, zodat ik de inhoud kon begrij pen. Zodoende ben ik zanglessen gaan nemen bij Diny Erkens... Schat van een vrouw. Anders had ik het er trou wens ook niet zolang uitgehouden". Ik herinner me, dat je ook piano speelde. „Ja, dat klopt. Dat doe ik nog wel. Ik ben trouwens van plan om da-t ook weer te gaan studeren. Maar de hoofd zaak blijft toch het zingen". Ben jij de oprichter van jullie trio? „Ja. Ik zocht een begeleider en toen vond ik Jaap Schallenberg. Die had er wel zin in en hij doet het uitstekend. Hij studeert gitaar aan het conser vatorium. Brans is er later bijgeko men. Die is fluitist in het Rotterdams Opera Symphonie Orkest". Zijn Portugese en Ierse liederen je specialiteit? „Specialiteit klinkt een beetje zwaar Ik wil in de toekomst het concertpo dium op. Alles zingen. Ravel, Schu mann... alles. Maar dat vereist een grotere technische vaardigheid. Liede ren zingen is geweldig. Dit genre ligt mij goed. Ik moet de dingen serieus aanpakken. Alles wat ik doe, doe ik serieus. Ik mag gerust zeggen dat ik operettegezelschappen. Laatst in Dordt en binnenkort bij de Haven stadoperette Wanneer wil je met het klassieke genre het podium op. „Misschien volgend jaar. Als ik een goeie pianist kan vinden". Kun je niet beter wachten tot je af gestudeerd bent? „Wachten? Ben je gek. Je denkt toch zeker niet dat ze je komen ha len? Je moet jezelf verkopen. Ze zit ten echt niet om je te roepen hoor"? Heb je tot nu toe al succes geboekt? „Ach wat heet succes. Het gaat aardig maar je hebt natuurlijk nooit genoeg. Je moet er echt iets voor doen. Ze schoppen je er duizend keer af en halen je er één keer op. Ik vind het niet erg hoor. Ik hou wel van „struggle for life". Ik heb graag iets te doen..." Heb je een uitgebreid programma? „Oh jawel, ik kan een avond vullen. Maar we hebben een vast program ma van een uur. Dat verandert soms wat. We breiden eens uit we stoten wat af... Jaap maakt ook veel arran gementen. En ik ga zo'n beetje elk jaar een maand naar Portugal om nieuwe teksten te zoeken. Dat zijn eigenlijk werkvakanties". Staat het je, gezien jouw achter gronden, niet tegen om op kantoor te werken? „Nee waarom? Ik werk drie dagen per week. Ze hebben daar erg veel begrip voor m'n studie, "s Kijken, hoelang zit ik er nou...? Dat zal twee jaar zijn... Ja dan heb ik het wel naar m'n zin hè?" Waarom ben je op Katendrecht gaan wonen? „Mag ik jou wat vragen? Waar vind ik elders in de stad een driekamerwo ning met'keuken voor 35 gulden per maand?" TON HOUGEE NIEUW VISCOUNT-ORGELS 19 13 13 13 13 13 13 13 fraaie noten kast, full-transistor, m. 13 [g nagalm v.a. 1.380,— |g hard werk. Het vraagt ook wel wat (."ROTTERDAM, SCHIEDAMSE. VEST 67 3 n je. Neem nou bijvoorbeeld dat op treden voor Theater Allerlei in Rot terdam. Ik geloof wel dat ik succes heb. Ik heb er een uur staan zingen. Reken erop dat je dan helemaal uit geput bent". Heb je plankenkoorts? „Het knikkende knieën stadium ben ik wel voorbij. Ik bedoel het krijgt geen vat meer op me. Ik ben natuur lijk wel altijd zenuwachtig voor een optreden,.. Ja, ik weet niet... Ik heb wel een beetje plankenkoorts... Wie heeft het niet...?" Hoelang heb je gestudeerd voordat je voor het eerst optrad? „Twee Jaar. Toen ben ik gaan zin gen op avonden van de Volks-Upiver- siteit. Maar om nog even op je "vraag over mijn specialiteit terug te komen Ik heb ook regelmatig gastrollen bij l TELEFOON 122766 DANSEN IN „DE HARC" Op zaterdag 9 december zal een be kende Schiedamse band acte de pré- sence in „De Harg" geven. Het is „The Rules of the Game" een groep die is ontstaan uit de reeds lang ter ziele zijnde Madman. Naar wij verno men hebben is de kwaliteit van het spel enorm toegenomen en hoewel we er vreemd genoeg in Schiedam nog niet veel van horen, moet hun popula riteit in Rotterdam enorm snel aan het stijgen zijn. Een reden te meer dus om snel kaarten te gaan kopen bij de volgende adressen: Van Vliet, Ribeslaan 17; Van Huut, Iepeailaan 21 of aan de zaal aan de Eduard van Beinumlaan. Peter Goedhart: Ik wil alles zingen. organiseert weer, na het grandioze succes van het afgelopen seizoen, Zaterdag 9 december en woensdag .^1 13 december naar DUSSGlClOrt Zaterdag 16 december naar Essen f 12,50 p.p. De laatste jaren worden deze steden voor een groot deel sprookjesachtig verlicht. Dit alles in de donkere weken voor Kerstmis. Voor U een gelegenheid dit met eigen ogen te gaan aanschouwen. Aankomst te Essen en Düsseldorf plm. 13.00 uur. U krijgt ruim 3 uur gelegenheid tot winkelen. Daarna rondrit door de verlichte stadsgedeel ten. Zowel op de heen- als op de terugreis voldoende gelegenheid tot het gebruiken van een kopje koffie. moet in het bezit zijn van een geldig paspoort of toeristenkaart. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar bij: „DE HAVENLOODS" Westblaak 25 Rotterdam Tel. 13 2170. Bijkantoor „DE HAVENLOODS" v. d. Driftstraat 4a Vlaardingen Tel. 34 43 49. Zaterdag de gehele dag geopend. „Het is in ons land maar slecht ge steld met een juiste en verantwoorde voeding, het zakje frites neemt een te grote plaats in bij de volksvoeding. Menige huisvrouw weet te weinig van een juist uitgebalanceerde samenstel ling van bet dagelijkse menu en vaak komen zij pas tot die ontdekking, wanneer zij er wat meer studie van maken." Dit zei mej. G. M. de Haas, leidster van de aid. Schiedam, van de Stich ting Huishoudelijke Voorlichting bij de vocdingsdemonstratie. die vanaf deze week iedere eerste vrijdag van van de maand zal worden gegeven in samenwerking met de Technische be drijven te Schiedam. De demonstraties duren een uur, n.l van 10-11, van 11-12 en van 2-3 uur en worden verzorgd door mej. B. J. Cop- poolse, lerares op de cursussen die door de Stichting worden gehouden. „Het is vaak ontstellend hoe met onze voeding wordt omgesprongen", zo betoogde mej. De Haas. „In sommige opzichten wordt veel te weinig, anderzijds veel te veel ge geten. Zeer groot is b.v. het aantal kinderen, doch ook volwassenen dat 's morgens zonder of met een te gering ontbijt naar school of werk gaat. Men realiseert zich niet, dat tussen de maaltijd van de voorgaande avond en het ontbijt, minstens 12 uur ligt. Dan behoort het lichaam behoorlijk „opgestookt" te worden om aan de gestelde taak te voldoen. Een „be hoorlijk" ontbijt kan bestaan uit brood met kaas, ei, tenminste een glas melk, een appel die desnoods la ter kan worden gegeten. Niet voor niets snakt iedereen 's morgens naar een kopje koffie bij te matig ontbijt. Verder zette mej. De Haas uiteen wat onder „goede voeding" dient te worden verstaan en ook hetgeen als „taboe" moet worden geacht, mede ter voorkoming van allerlei ziektever schijnselen. Er bestaat £owel een onder- als overvoeding. Veel huismoeders besteden uiter mate aandacht aan het schoonhouden van de woning, naaiwerk etc. doch zij beseffen nauwelijks de grote beteke nis van het driemaal per dag verzor gen van een maaltijd. De Stichting overweegt ook wel een kookcursus voor mannen te organiseren, indien er voldoende belanstelling bestaat. Bij ziekte van de vrouw kan menig man zich niet of nauwelijks redden in de keuken. Met deze demonstratie in cursus- vopm (50 cent entree) in de Toonzaal van de Technische bedrijven aan de Broersvest wordt getracht belangstel ling bij de huisvrouwen te wekken. De echtgenote van de burgemeester, mevr. Roelfs.ema heeft vrijdagmor gen de demonstratie officieel geopend. In de Embassy Club aan de Schie- damsesingel 139 wordt het jaar afge sloten met een hartveroverend enter tainment van wereldklasse. Vier chimpansees laten hier zien tot wat voor resultaat een lange training ge baseerd op de liefde voor het dier, kan leiden. Het is het echtpaar Ri- vière-Ackermann gelukt met deze merkwaardig schrandere dieren tot opmerkelijke resultaten te komen. Met dit nieuwe nummer voor ons land heeft de directie van de Em bassy Club opnieuw een bewijs gele verd dat men attent is op aparte stunts die mede de leefbaarheid van onze stad stimuleren. „Ach, wanneer er gesproken wordt over entertainment en goede ont spanning, wordt er in de eerste plaats aan Amsterdam gedacht", zegt de al gemeen bedrijfsleider van de Embas sy Club, de heer Joop Penning. „Het is echter in vakkringen een bekend feit dat deze gedachtengang allang geen opgeld meer doet. Rotterdam neemt nu een eigen plaats in, zéker in het verkeer met artiesten die zich op entertainment jn nachtclubs toeleg gen. In ben ten nauwste betrokken bij het contracteren van nieuwe num mers. Daarvoor komt vaak heel véél kijken. Je moet in de eerste plaats at-'-' tijd attent zijn en niet schromen er voor Nederlandse begrippen veel 'i geld tegenover te stellen. Het is niet de eerste keer dat wij hier in de Embas sy Club de primeur hebben van een buitenlands optreden. In Amsterdam weet men maar al te goed dat wij er niet tegen opzien meer gage te beta ler. dan men daar kan opbrengen. Daarom is het absoluut fout als maar, wanneer de gezelligheid, de leefbaarheid, of het toegespitste ont spanningselement in de nachtclubs, ter sprake komt, het toverwoord „Amsterdam" te prevelen. Hier op deze plaats bewijzen wij het tegendeel trouwens dit laatste is in vakkringen meer dan bekend". Een strijdbare Rotterdammer, deze heer Penning, die voor de goede ont spanning op de bres staat. Een goede ontspanning die deze maand tot uiting komt met de chimpansees die niet alleen hartveroverend zijn, maar ook nog een beroep doen op bepaalde sentimenten en de lachlust. De met ballen jonglerende Daisy en de één jarige Bubo, die vanaf zijn hobbel paard trouw toekijkt. Een andere die op een uitbundige manier een sigaret rookt, daarbij er steeds goed op let tend niet te inhaleren. „Ze eten ge woon aan onze tafel mee", verteld de trainer-dierenliefhebber, de heer Rivière (58), die vanaf zijn zestiende jaar met dieren werkt. „Keurig met lepel en vork, de één houdt van koffie en de ander heeft liever thee, we be schouwen zo zo'n beetje als onze kin- - deren". Naast dit heerlijke nummer biedt de Embassy Club ook nog andere at tracties waaronder een goed getimed optreden van Lady Cadillac en de wer velende Spaanse dansacties van Mo- yano en zijn Flamencas. 3 vleugels en piano's 13 3 13 3 ongeëvenaard japans precisiewerk 13 3 uit 's werelds grootste pianofabriek, 13 3 80 jaar ervaring. Natuurlijk 7 ROTTERDAM. SCHIEDAMSE VEST 67 g TELEFOON 122766 KERSTCONCERT MET CAROLINE KAART Het Schiedams Christelijk Mannen koor, o.l.v. Jan van der Ree geeft op donderdag 14 december een kerstcon cert in de Magnalia Dei Kerk, Al- bardastraat, Schiedam. Aanvang acht uur. De kerk zal om 19.30 uur open zijn. Aan dit concert zal medewerking worden verleend door: Caroline Kaart, mezzo-sopraan, Koos Bons, orgel en piano, Ab König, dwarsfluit, Hans Knijf, hobo. Evert Bruyn, cello en e,en meisjeskoor. Toe gangsprijs f 2,50. Uitvoerige programma's gratis aan de kerk beschikbaar. Kaarten ver krijgbaar bij de leden. 's avonds aan de kerk en bij onderstaande adressen: J. Poot, Nassaulaan 51, H. J. Troost, Aleidestr. 23, M. Kopmels, B. K. LAAN 274b; G. Huisman, Mgr. Nolenslaan 189. Zolang de voorraad strekt Geen telefonische of schriftelijke orders constante kwaliteit

De Havenloods | 1967 | | pagina 6