De Elfstedentocht rijden is Henny Damme's liefste wens 3'A% Sportgrabbelton m Heren van Wilton vaster op de bovenste plaats Uw salaris ontvangen opeen Ge2insrekening bij deBoerenkenbank heeft meervoordelen dan alleen een rente van Slobbe en Koetsveld niet bij eerste acht Snip en Snap Boerenleenbank Deze week in de bioscopen Rules of the Game in Musis Sacrum DE HAVENLOODS DONDERDAG 21 DECEMBER 1967 S'dam Oefenmeester ZODRA HET MAAR BEGINT te winteren begint het schaatsenrydershart van Henn.v Damme (27) sneller te kloppen. Niet alleen vanwege de verkoop van schaatsen in z(jn zaak, ,,De Favoriet" in de Mgr. Nolensiaan te Schiedam, maar ook omdat er dan weer een kleine kans is dat zyn liefste wens in vervulling gaat. De Elfstedentocht(wedstr(jd) rijden, dat is het waar Henny Damme reik halzend naar uitziet. Dat is de liefste wens van deze Schiedamse schaatstrainer van de schaatsvereniging .Rotterdam". Henny Damme is van jongsaf aan een liefhebber van de schaatssport ge weest. Hij weet nog precies te ver tellen wat zijn eerste persoonlijke suc ces was. „Ik was een jongen van on geveer elf jaar, toen ik op schaatsen van mijn vader, met in de schoenen een paar pantoffels, omdat de schaat sen veel te groot voor mij waren, moederziel alleen de tocht naar Gou da heen en terug heb gemaakt. Be hangen met Goudse" pijpen, kwam ik de Franselaan in en daar werd ik met een hoeratje van de buurtbewoners ontvangen. Man, wat was ik groos. Ik voelde me een hele Piet". Trainen „Het schaatsen had mij te pakken en het was dan ook heel normaal dat ik lid werd van de schaatsvereniging „Rotterdam". Ik kwam onder de handen van „ome" Cor Nederveen en reken der op, dat die knaap wat van schaatsen afweet. Ik was lid van de toenmalige NVBHS, de Nederlands Vereniging voor Behartigen van Hardrijden op de Schaats. Deze vereniging stelde mij in staat om twee trainingskampen mee te maken. Een in Hamar en een in In- sell. Mensenkinderen wat heb ik daar veel geleerd. Kijk als jongen van ze ventien jaar denk je geziep je presta ties in Holland, dat je schaatsen kan. Dan. kom je daar in Noorwegen en zie je de Nederlandse kernploeg en de Noren aan je voorbij gaan. Nou dan hoor en zie je wel, dat je in de schaat- serij maar een kleine jongen ben. Die knapen gleden daar door de bochten zonder dat je maar een krasje hoor de en zo hoort het ook", aldus Henny Damme. Wij vroegen de schaatstrainer, wat zijn beste afstanden waren en waar om de verwachtingen die in hem wer den gesteld er nooit zijn uitgekomen. „Ik ben begonnen te oefenen op de sprint, maar allengs bleek dat ik meer aanleg had voor het stayeren. Ja, waarom het er niet uitgekomen is? Ik had, al zeg ik het zelf, een uit stekende techniek maar kwam juist dat laatste tikje snelheid tekort om in de voorste gelederen mee te draai en". Hepny Damme haalde dus net de kernploeg niet, maar was een ge duchte tegenstander bij tal van wed strijden op de lange afstand, vijftig en honderd kilometer. In 1963 heeft hij klaar gestaan om naar Friesland te gaan, de zware sneeuwval heeft hem toen tegengehouden en hij heeft daar nu nog spijt van. „Ik hoop dan ook op een strenge winter, want een elfstedentocht rijden dat is mijn lief ste wens", vertelde Henny. Ondanks zijn drukke zakenleven, is het de heer Damme gelukt de cursus oefenmeester te volgen en met suc ces examen daarvoor te doen. Acht maanden lang stapte hij zaterdags, de drukste dag in zijn zaak, in de au to om in Arnhem de cursus te volgen. Hij kon dit alleen doen, dank zij de medewerking van zijn vader en zijn vrouw. Zij waren het die zijn taak in de zaak overnamen. We leerden van de heer Damme, dat er aan een goede schaats tal van bijzondere eisen gesteld kunnen wor den. „Een echte wedstrijd-Noor, kun je zomaar niet slijpen. Elke rijder stelt andere eisen aan zijn schaatsen. Bijvoorbeeld het raakvlak met het ijs. De een moet dat hier en de an der moet het daar hebben. Voor de gewone schaatser met Noren is dat niet zo belangrijk. Zijn schaatsen kunnen met de machine geslepen worden. De wedstrijdrijder laat zijn schaatsen met de hand slijpen door een goede vakman. Zodra het ijsseizoen aanbreekt, sta ik avonden lang schaatsen te slij pen. Het gebeurt dat we door elkaar zo'n 250 schaatsen per dag slijpen. Het is dan voor ons het topseizoen. Een ieder wil van de paar dagen ijs profiteren, dus laten we de klanten nooit langer dan een dag wachten op hun schaatsen". Is de houten schaats er nu helemaal uit?" vroegen zij de schaatsenkenner bij uitstek. „Ja, zelfs kinderen moeten tegen woordig op stalen schaatsen rijden en waarom? De houten schaats is zeker niet minderwaardig aan het stalen produkt, het is alleen wat lastiger omdat ze onder gebonden moeten worden". Henny Damme is er nog niet hele maal, want het komende jaar wil hij verder. Dan wil hij het diploma bonds- oefenmeester B halen, het hoogste trainersdiploma van de KNSB. Motoren Naast het schaatsen is het knutse len aan motoren zijn hobby én zijn vak. Zijn jongere broer rijdt op een 50 cc motor mee aan tal van crosswed strijden in KNMV verband. De mo toren worden door de gebroeders Damme zelf ontworpen en gebouwd. Ook dat vergt enorm veel tijd, maar Henny weet zijn twee hobby's goed te combineren. Voor hem hopen we, dat het eerste grote nationale sportge beuren in 1968 de elfstedentocht zal zijn. Handbal De Schiedamse handbaiteams heb ben in het weekeinde weinig succes kunnen boeken. Bij DWS was 't he lemaal slecht. Het eerste heren-team verloor van AHC 28 en dames II ver loor met 65 van EDH. De ploeg van WF deed het beter, want die Schie damse heren wonnen met 19—10 van Dynamo II waardoor zij zich vaster op de eerste plaats nestelden. De heren van DWS speelden in de uitwedstrijd tegen AHC'28 bijzonder slecht en het werd al spoedig duide lijk, dat DWS niet veel kans op een overwinning zou hebben. Na de rust kwamen de Schiedammers er haast niet meer aan te pas en de overwin ning van 1219 die AHC boekte, was volkomen verdiend. Zondag gaat DWS op bezoek bij Hellas, dat enke le weken geleden in de Margriethal een ruime overwinning boekte op on ze stadgenoten. Het team van DWS sluit in het geheel niet en daar zullen de geroutineerde Hagenaars wel van profiteren. We zien dan ook de pun ten naar Hellas gaan. Het tweede da- mes-team van DWS was op bezoek bij EDH. Uw salaris laten overmaken op een Gezinsrekening bij de Boeren leenbank kost niets extra, bespaart U veel zorg en moeite en biedt bovendien de mogelijkheid: een Persoonlijke Lening te sluiten tegen aantrekkelijke voorwaarden. I Uw plannen voor een eigen woning te realiseren doordat de Boerenleenbank U een gunstige hypothecaire lening kan verstrekken. I gebruik te maken van betaalcheques. t al Uw betalingen kosteloos door de bank te laten een goed overzicht te krijgen van al Uw ontvangsten en uitgaven. ARENA: Modern Millie, a.l. OOO CENTRAAL: Cairo, 14 j. O CINEAC NRC: De dolle perikelen van Laurel en Hardy, a.l. OOO, dagelijks. Des avonds De huwelijksnacht, 14 J. OOO CINEAC AD: De man waard was. 14 j. 00 CINERAMA: Doctor Do COLOSSEUM: De man di waard was, 14 j. OO CORSO: The sound of mu: (prol.) OOO jtt- tien geboden, i die miljoenen GRAND: 1 OO HARMONIE: Johny Yuma, 18 J. O KRITERION: Accident. 18 j. (prol.) OOO LUMIèRE: James Bond 007 Casino Royale, 14 j. OOO METRO: Samen uit, samen thuis. (prol.) OOO PASSAGE: Samen uit. samen thuis, OOO PRINSES: Gevaar heeft twee gezicht, 14 j. OO REX: De woesteling STUDIO '62: Je leeft maai 14 j. OOO THALIA: Op blote voeten a.l. OOO 'T VENSTER: Sla nooit een VICTORIA: De kanonnen v; 14 J. OOO OOOO zeer 8°ed OOO - goed OO middelmatig ir première plein, reed de 21-jarige chauffeur F. D. uit Brielle met het door hem bestuurde Volkswagenbusje te snel, zodat "hij uit de bocht vloog. Het voertuig raakte eerst een licht mast en rolde vervolgens omlaag. D. kwam er af met een paar gekneus de ribben, doch het busje werd totaal vernield. Wat reeds enkele weken in de lucht hing is jammer genoeg bewaar heid. De Schiedamse tafeltenniskam pioenschappen gaan niet door. Zeven tien jaar onafgebroken zijn deze wed strijden voor iedere tafeltennisser in Schiedam het hoogtepunt van het sei zoen geweest. Aanvankelijk door Noad georganiseerd, waren het de laatste jaren de Schiedamse clubs die gezamenlijk dit toernooi verzorgden. Jammer genoeg hebben de besturen van enkele verenigingen elkaar dit keer niet kupnen vinden, met het ge volg dat een honderd Schiedamse ta feltennissers in hun hemd staan. Jam mer voor deze in Schiedam zou popu laire sport. Jammer ook voor de te leurgestelde tafeltennissers. We ho pen oprecht, dat de heren het weer eens kunnen worden. Om nog even bij tafeltennis tc blijven. In het clubblad van Service, lazen wij in Allerlei Dropshots of snip pers een rubriek met veel wetens waardigheden uit het Nederlandse ta feltennis geschreven door Dick Boer het volgende: De Hilversumse ver eniging UBTV heeft dat gevonden waar Service reeds lang, maar tot nog toe zonder resultaat naar zoekt, met man en macht is men bezig om een afstands kavalje om te toveren in een eigen tafeltennispaleis. dit is toch wel het einde, een eigen home, waar je ieder uur van de dag over kunt be schikken. Het is kennelijk toch mo gelijk, dus leden van het Service-be stuur, de moed niet verliezen. Het is een gelukkig verschijnsel, dat het be drijfsleven zich ten lange leste niet alleen bekommert om voetbal of wiel rennen. Vorig jaar deed Laurens van zich spreken door de t.t.v. Wibats te adopteren, en enige tijd geleden gaf Hunter 25 SNL SMASH wat ruimere armslag, zodag SNL SMASH werd herdoopt in Hunter 25. (Wat dacht U van de Schied. t.t.v. (en da nvolgt de naam van een bekend Schiedams bedrijf op het gebied waardoor Schie dam wereldvermaardheid heeft ge kregen). In de eerste helft waren de Delftse dames bijzonder goed op dreef en konden uitlopen tot een voorsprong van 52. Na de rust kwamen de DWS dames ér steeds beter in en langzaam maar zeker werd de ach terstand ingelopen. Het herstel bleek echter te laat gekomen en zq moesten de Schiedamse dames genoegen ne men met een nederlaag van 65. Voor het komende weekeinde is het eerste en tweed edames-team van DWS vrij. Het Rotterdamse Dynamo II heeft aan den lijve ondervonden dat het he renteam van WF in goede vorm steekt. In de eerste helft liep WF reeds uit tot een voorsprong van 82. In de tweede helft kwam de thuis club tot wat beter spel, maar kwam toch in conditie te kort. Het moest dan ook een nederlaag, 10-19 accep teren. De dames van WF hebben op het laatste moment van de wedstrijd te gen Spartaan de volle winst uit han den moeten geven. In de eerste helft had Spartaan vrouwe Fortuna op de hand en kon die periode dan ook af sluiten met een voorsprong van 32. Na de rust kwam WF sterk opzetten en kon de achterstand ombuigen tot een voorsprong van 54. Een break out van Spartaan had in de laatste minuten van de wedstrjd succes en zo moest WF genoegen nerpen met een gelijkspel 55. Zaterdag gaat WF op bezoek bij AHC en het moet moge lijk zijn, dat uit die wedstrijd de volle winst binnen gehaald kan worden. De dames van Scylla hebben het tegen Schutters niet kunnen bolwer ken. In de eerste helft waren de Rot terdamse dames oppermachtig en hadden bij de rust een voorsprong van 41 veroverd. Na de rust waren de Schiedamse dames er beter in, maar kwamen zelf niet tot scoren en moesten toch nog een doelpunt van Schutters toestaan, 51. De dames van UVG hebben het er tegen Actief lelijk bij laten liggen. De eerste helft kon afgesloten worden met een voorsprong, 34. In de tweede helft echter zakte UVG geheel weg en het was toen voor Actief niet zo moeilijk de eindstand op 147 te bepalen. Zondag trekt UVG naar de veiling hal in Poeldijk voor de ontmoeting tegen Verburgh II. De Westlandse ploeg is een onberekenbare tegenstan der en we houden het voorlopig op een gelijkspel. Aan de op donderdag 4 en vrijdag 5 januari in het Schiedamse Sport- fondsenbad te houden schoölzwemont- moeting, zullen totaal 44 scholen uit Schiedam met 1164 leerlingen deelne men. Alle leerlingen ontvangen een bescheiden herinnering aan dit fes tijn. Er zijn extra prijzen beschik baar gesteld zowel voor jongens als meisjes. Er is ook een zwemestafette ingesteld. De, prijzen zullen donder dag 4 januari omstreeks 16.15 uur wor den uitgereikt en van de estafette vrij dag 5 januari om 11 uur. In Schiedam bestaat een vereni ging „Senior-Service T.O.P." welke zich ten doel stelt aan bejaarden in dien nodig hulp te verlenen bij kleine werkjes in huis, keuken of tuin. Er is thans als adres verkregen voor deze dienst het postbusnummer 331, Schie dam, met adres „Senior-Service T.O.P. Voor de Schiedamse vereniging van aquarium- en terrariumhouders „Natuurgenot in huis" zal donderdag 4 januari in gebouw Arcade de heer N. v.d. Burg een lezing worden ge houden over wateronderzoek. Vrijdagavond 22 dec. zal wethou der mevr. D. G. de Graaff in het Stedelijk Museum Schiedam een ex positie openen van werken van Otto Verhagen, voorts van aanwinsten in 1967 verkregen en werk van'de Kunst klassen van het Museum. Dr. P. K. van Daalen, directeur van het Zeeuwse Museum te Middel burg zal een inleidend woord spreken. Apothekersdienst. De dienst vangt aan vrijdagavond om zes uur. Dienst vanaf vrijdag 22 dec. apotheek 't Gouden Hert St. Li- dulnastraat, tel. 268364 en maandag avond 25 dec. vanaf 9 uur apotheek- Evers, Lange Haven 81, tel. 268242 en apotheek Kethel, Schiedamseweg 41, tel. 369927. De hockeyVereniging Spirit heeft een actief lid benoemd tot publiG rela* tionsman. De heer H. J. A. van Lin- gen is het die deze functie op zich heeft genomen en zich met ijver van deze taak kwijt. Had elke vereniging maar zo'n functionaris, al was het al leen maar voor het contact met de pers. Van de heer Van Lingen kre gen wij het volgende berichtje. Vorige week vrijdag heeft ten huize van notaris v.d. Valk de trekking plaatsgevonden van de drankloterij, die gehouden is in het kader van het Spiritclubhuisuitbreidingsplan. Alle 150 loten, die raison van f 25 ver krijgbaar waren, zijn de deur uitge gaan. De 5 prijzen, die elk een markt waarde van ongeveer f 250 vertegen woordigen, zijn terecht gekomen bij de volgende „gokkers": nr. 141 Dhr. J. Companus, nr. 153 Mevr. Janse- Trouwborst, nr. 214 Gebrs. J. eri K. Barendregt, nr. 239 Dhr. G. Hengst, nr. 245 Dhr. P. W. M. v.d. Weijden Sr. Tot op heden hebben diverse ak- ties in totaal f 5300 opgebracht, wat een uitstekend resultaat genoemd mag worden, wanneer men bedenke dat men juni j.l. gestart is. Zoals bekend moet de vereniging zelf 1/3 van de to tale bouwsom bijeenbrengen, wil men in aanmerking komen voor een gift van het NSF Bouwfonds en een ge meentewege te sluiten lening. De to tale bouwsom bedraagt f 30.000. Zo als de .situatie nu ligt, kan verwacht worden dat men tegen het einde van 1968 met de uitbreiding kan« begin nen. De Bouwcommissie orrdeï- de meer dan bezielende leiding van Dhr. M. P. Kloppers heeft reeds. nieuwe plannen op stapel staan zetels een „Auto Tourtocht". Het is zo langzamerhand teen tra ditie geworden, dat even voor de kerstdagen de handbalvereniging DWS met-een bijzondere uitgave van het clubblad komt. Ook nu weer is deze speciale „DWS kontakt" bij de leden en ook bij ons verschenen. De samenstellers hebben weer eer van hun werk gehad en als de leden alle stukjes eens goed door zouden lezen en daaruit lering trekken, dan zou de ver eniging van deze uitgave nog meer profijt trekkén. De redactie en de schrijvers vqn de artikelen zullen best ergens een gevoelige snaar hebben getroffen bij hun leden. Zo en dat was het dan we«r beste mensen. We hebben een heel lang weekeinde én wij hopen oprecht dat u die dagen prettig zult doorbrengen. Tafeltenniskampioenschappen Zondag j.l. speelden Slobbe en Koetsveld, beiden van Service in de nationale selectie-achtkampen. Er werden vier achtkampen verspeeld en de twee hoogstgeplaatsten van el ke achtkamp, mogen meedoen in de wedstrijden om de nationale titel. Cas van Koetsveld speelde mee in de achtkamp die werd verspeeld in Utrecht en Nico van Slobbe speelde in Hilversum. Onze beste Schiedamse tafeltenis- sers zijn niet bij de eerste acht ge ëindigd, wat ook niet in de lijn der verwachtingen lag. Zij hebben wel de dag gekomen. Hij presteerde het om in zijn eer ste partij, Bert Onnes een overwin ning af te dwingen. Slobbe won de partij in drie games 2123, 2110 en 1921. De tweede partij, die tegen Reinecke werd met de klok gespeeld en Nico moest in deze in Nederland wonende Duitser zijn meerdere er kennen 21—18 en 21—16. In twee ga mes zette de Schiedammer daarna Swart voor nul aan de kant 1521, 14—21. De vierde partij was die tegen De ken, een A speler met enorm Veel routine. De eerste game was voor Slobbe 1221. In de tweede kwam Slobbe voor te staan met 1510. In plaats van onverstoorbaar verder te spelen, realiseerde Slobbe zich, dat hij tegen een klassespeler als Deken op winst stond. Dit imponeerde hem blijkbaar zo, dat hij van slag .af raak te en de tweede game verloor met 21—18 en ook de derde game met 21 —13. Met Suiskens had Slobbe daarna geen moeite en in twee games 19 21 en 14—21 won hüj de partij. Verlo ren werd van Zandvliet in drie ga mes, 21—17, 13—21 en 21—18. De laat ste partij werd van Van Leuffen ge- i twee games 19—21 en 17— 21, maar verder dan een gedeelde vierde en vijfde plaats kwam Slobbe niet hoéwei dit resultaat toch zeer góed genoemd mag worden. Teleurgesteld Na afloop van de achtkamp in Utrecht was Cas vate Koetsveld een teleurgesteld mens. Wekenlang had hij zich op deze Wedstrijden voorbe reid en er naar toe geleefd. „Het ging echt niet" was zijn commentaar. Van de nationale jeugdkampioen Fallaux werd gewonnen in een bar slechte partij in twee games 1921 en 1821. Van Van de Berg werd ook in twee games 1121 en 921 gewon nen. De derde overwinning werd ge boekt op Habes, maar de rest, wed strijden tegen Schoofs, Knikkenberg, Mertens en Vesseur werden verloren. Vrijdag 23 december vindt in het Luxor-theater de Rotterdamse pre mière plaats van de 30ste Snip en Snap-revue „Proficiat". Behalve na tuurlijk het onverwoestbare duo Willy Walden en Piet Muyselaar zijn in deze revue te zien Mieke Bos, de ster van The Sound of Music, de Haarlem se zangeres Lily Kok, Aase Rasmus sen, Diana Floodgate, Jessica van Olden, Dick Rienstra, Ab Heydens, Tony Beastfeld, Donald Jones en Louis Dusee. René Sleeswijk contrac teerde voor deze revue tevens de Deense acrobaten-groep The Fellan- der's. Speciaal uit Australië kwam overgevlogen de choreograaf én pro ducer George Garden, die voorname lijk met Nederlandse zangers, dan sers en danseressen zal werken. Zaterdag, 23 december haalt het be stuur van de BRB Beat van eigen bo dem in huis. Er treden dan namelijk op de Rules of the Game, een nog niet zo larfg bestaande groep, che des- ondank«>-tpt ver in de ointrek eén goe de naam heeft opgebouwd. De BRB heeft vérder nog een ver rassing. Naast wat kerstversiering van kapitaalkrachtige leden, zoals een mistletoe (zorg dat je eronder kom), heeft het van dé gemeente een ver gunning afgetroggeld om tot twee uur in Musis te mogèn huizen. Als dan ook om 11 uur de ROTG de laatste noten de zaal in hebben gegooid, komt er een groep op het podium die iedereen zo langzamerhand wel kent, namelijk De Exception. Deze jongens hebben het publiek hiér al enige malen tot zo'n groot ent housiasme gebracht, dat zê echt geen nadere 'aankondiging behoeven. Daarom, willen we besluiten met het nogmaals noemen van de voorver koopadressen Café Oud Holland, Hoogstraat en sigarenmagazijn Stout- handel Lange Haven. I... beduidend goedkoper Voor hen, die veel moeten lopen en staan... én vopr hen, die geen puur nylon aan de voeten kun- Een aanbieding van een grote fabriekspartij zuiver wollen herenankiets. Solide herenankiets, beschaafd gedessineerd, aan hiel en teen met nylon versterkt, nu voor een ongekend lage prijs, per paar voor nog géén een gulden negentig. met nylon Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partll zuiver wollen herenanklits, in «verse kleuren en dessins, per paar voor i ikïits, in «verse Vrijdag tot 9 uur geopend.

De Havenloods | 1967 | | pagina 4