Evangelie: de Komend weekeinde goede tijding mager programma Raadsleden gingen in op antwoorden van college Raad bespreekt aantal kleine agendapunten Pufoibr UW KLEDING-MENU VOOR DE KERSTDAGEN KREUGER |SCHIMMEL| PIAIMO's 13 F25655!?'1 ji-engl1 g emiiMi S'd 6 DE HAVENLOODS DONDERDAG 21 DECEMBER 1967 Voetbal nu... beduidend goedkoper Als wij duizenden overhemden vzn zelfstrijkende popeline vér kopen voor de normale prijs van •11.95... dan nemen wij aan dat die prijs goed ligt. Dès te-aantrekkelijker is deze aanbieding van diezelfde over hemden, een fabriekspartij, die wij nu gaan verkopen, slechts twee dagen voor nog géén acht gulden. Zelfstrijkende popeline over hemden, van een prima kwali teit poplin, makkelijk in gebruik, nat ophangen, niet strijken en morgen weer 't heertje met een smetteloos overhemd. zelfstrijkende popeline De jaarlijkse gedachtenwisseling tussen het college van B. en W. en de gemeenteraad van Schiedam over het totale gemeentelijk leven is dan weer achter de rug, de raad heeft de gemeentebegroting 1968 vastgesteld en zyn ar gemaakt. Na de antwoorden van het de kosten van de Rijnmondraad rekening van de regering dienen te ko men, waarover de Rijnmondraad zelf ook een uitspraak heeft gedaan. Een daartoe strekkende motie kon zoals de wethouder deed beslist geen plattelandsmotie" worden genoemd, nog afgezien van het feit dat hierdoor een discriminatie jegens het platte land wordt uitgesproken! Men kan beter wat sterke woorden gebruiken over de toestand van de Buitensluis, dan het gevaar te luchtig op te te nemen. Een zwakke schakel bepaalt de sterkte van een ketting", aldus de heer Collé. De voorzitter had er behoefte aan nog eens de kwestie van de Buiten- Sluis toe te lichten. Hij verklaarde de ongerustheid van sommige raads leden te kunnen begrijpen en ook wel te kunnen waarderen. Hij had alleen er de nadruk op willen leggen, dat heel Zuid-Holland gevaar zou lopen. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze zelfstrijkende popeline overhemden, Op de Vlaardingerdijk nabij het slachthuis, stak de 68-jarige mevr. J. C. Hulsteijn zonder op te letten de straat over. Zij werd aangereden door de 23-jarige glazenwasser J. J. F. uit Rotterdam. De vrouw viel en brak een arm. Op de N. Mathenesserstraat nam de 54-jarige bromfietser P. S. uit Rotterdam de bocht langs een gepar keerde auto zo ruim, dat hij in bot sing kwam met de auto, bestuurd door de 31-jarige fabrieksarbeider J. de W.-W. De bromfietsberijder liep een bovenbeenfractuur op. Hoofdgerecht: een stralend wit over hemd met dubbele manchetten. Grandioos bij donkerblauw kos tuum. Als garnering een smaak volle das. PRETTIGE DAGEN U TOEGE WENST DOOR UW MODE-ADVISEUR. Onze twee betaalde clubs zijn zon dag j.l. niet tot winst kunnen komen. SVV verloor van Holland Sport en een goed spelend Hermes moest in Itoda JC met 2—1 zijn meerdere er kennen. Zondag trekt SVV naar Den Bosch, de stad van zoete lieve Ger- ritje. Naar in de lijn der verwach tingen ligt, zullen de rood-groenen beide punten daar moeten laten. SVV heeft drukke feestdagen, want op 2e Kerstdag moet het weer aantreden en weer in een uitwedstrijd. Het gaal dan namelijk naar Elinkwijk, dus er zal mej de kerstdagen niet te veel gedronken en gegeten mogen worden. Denk aan de conditie rood groenen. Hermes DVS speelde tegen Roda JC een uitstekende wedstrijd maar moest toch de Limburgers de eer la ten. Zondag krijgt Hermes Limburgia op bezoek en daar moet dan toch wel de volle winst uitgehaald kunnen worden. Het B-team van SVV speelde O-r-4) in de uitwedstrijd tegen Vites se en staat nu goed in de midden moot. Verrassend was de nederlaag 0—2 die Her mes B op eigen veld leed tegen VVV. Beide B-teams zijn met de feestdagen vrij. De amateurs De slechte weersomstandigheden hadden weer tal van velden onbe speelbaar gemaakt en daarom was de hele afdeling, afgelast. Ook voor zondag a.s. is er maar een klein programma, omdat het afdelingsvoet bal is stilgelegd. De jongens uit de afdeling kunnen dus met een gerus hart de feestdagen tegemoet gaan. Wel komen de KNVB-clubs in het veld. Zo krijgt DHS bezoek van het Rotterdamse DHZ en moet die wed strijd kunnen winnen al was het al leen maar om de nederlaag tegen ODS zondag j.l. uit te.kunnen wissen. Excelsior presteerde het om in een uitwedstrijd VOC beide punten te ont futselen. We krijgen weer vertrou wen in de ploeg van trainer Molen wijk en we durven het er op te wa-q gen voor zondag a.s. als Hillegers- berg op bezoek komt een Schiedam- se overwinning te voorspellen. SVDPW haalde het stoute stukje uit, koploper 's-Gravendeel met een 10 nederlaag naar huis te sturen. Schitterend werk vooral van de ver dediging. Voor zondag ligt er in de uitwedstrijd tegen Germinal weer een overwinning in het verschiet. Bij het zaterdagvoetbal ging alleen door HuizenHBSS. De thuisclub won met 20. HBSS zal de zaken an ders moeten gaan aanpakken wil het in de tweede helft tot wat betere re sultaten komen. PPSC zag de wedstrijd tegen RCL afgelast en is evenals HBSS het ko mende weekeinde vrij. „En gij, Bethlehem Efrathaal zijt gij klein onder de geslachten van Ju- da, uit U zal Mij voortkomen die een heerser zal zijn over Israël en wiens oorsprong is vanouds, van de dagen der eeuwigheid". (Micha 5:1). „En het geschiedde in die dagen, De heer Scheffers (PvdA) consta teerde dat er geen behoefte bestond na de replieken van het college er het zwijgen toe te doen. „Wethouder Van Bochoven had ge zegd, dat de financiële situatie „uit- zichloos" is, doch spr. meende dat er een betutteling bestaat van de ge meenten door de minister. Het is te hopen, dat de mist over de vermake lijkheidsbelasting spoedig zal optrek ken". Hij was het er over eens dat uit bezuinigen geen tonnen Zullen komen en evenzo, dat het verhogen van ta rieven etc. de wethouder de keel uit hangt. Het is daarom echter nog niet on nodig verder te gaan met het doen ontwerpen van plarmen. Belangrijk en interessant was de uiteenzetting omtrent de situatie van de Buitensluis, al is de ongerustheid niet weggenomen De dijkgraaf van Delfland heeft gezegd, dat de Buiten sluis het zwakke punt in het geheel vormt. De grootst mogelijke spoed is geboden", aldus de heer Scheffers. N De heer Van Katwijk (PCG) ging verder in op de structuur van het ge- meentepersoneel. De aanwas kon vol gens hem gestopt' worden door het niet vervangen van personeel en het invoeren van automatisering. De heer Houtman (VVD) bepleitte een open zwembad voor Schiedam- Zuid en de aanleg van een landijs- baan. „Het is te gek dat overal in ons land stukken land daarvoor nu onder water-staan en in Schiedam niets. Ik zal er om blijven zeuren totdat die ijsbaan er is", aldus de heer Hout man. Hij achtte het ook noodzakelijk dat er iets aan het carillon wordt ge daan; er is f 20.000,- in kas en de kos ten zijn f 60.000,-. Dan moet er maar een grootscheepse bedelpartij gehou den worden", zo merkt hij op. De heer Collé (CPN) betoogde dat 13 13 im Vooruitstrevend in alles! De meest JCT verkochte duitse piano. jg 13 ^^5 13 13 l! ROTTERDAM. SCHIEDAMSE VEST 67 3 D TELEFOON 122766 3 Dubbelparkeren zal ivorden tegengegaan In verband met het toenemend aan tal dubbel-parkeerders met name op de Broersvest zal de Schiedamse po litie daarop scherper gaan toezien. Als gevolg van dit soort parkeren wordt nl. niet alleen de snelle door stroming van het verkeer door deze drukke straat gehinderd, doch wordt de rijbaan versmald en moeten som mige auto's gaan invoegen op de an dere rijstrook, hetgeen ernstige geva ren met zich mee brengt. De poli tie zal ook meer gaan letten zowel op overschrijding van de maximum snelheid en het veroorzaken van la waai door de bromfietsers. In voor komende gevallen zullen bromfietsen in beslag worden genomen. De Harg organiseert kerstbal De Kethelse dansclub de Harg or ganiseert op 26 december (tweede kerstdag) een Kerstbal in de grote zaal van het trefcentrum naast de St. Martinuskerk. De beat zal verzorgd worden door The Melody Stars. Als extra attractie is voor deze avond nog een Australi sche zanger geëngageerd. Kaartverkoop bij: A. van Vliet, Ribeslaan 17, Schiedam en J. van Huut, Iependaal 21. Schiedam. .in de huid gezondheid en zuiverheid GEMEENTEBEGROTING Men kan niet zeggen, dat de be handeling van de gemeentebegroting 1968 in de Schiedamse gemeenteraad tot opzienbarende beschouwingen, conclusies of mededelingen heeft ge leid. En beslist niet, wanneer de be schouwingen worden getoetst aan het schriftelijk vraag- en antwoordspel, dat reeds tevoren, middels de com missievergaderingen en antwoord van het college van B. en W. was ge speeld. In het algemeen werd het zoals meestal gebruikelijk slechts een herhalen van hetgeen reeds eerder was betoogd bij agendapunten die in het loop van het jaar aan de orde zijn geweest, of thans via het „No- ta"-boekwerk voor het begin van de begrotingsvergaderingen was behan deld. Zelfs het politiek steekspel, dat in vroeger jaren nog een vleugje felheid in de begrotingsvergaderingen placht te brengen, is óf geheel verdwenen óf hoogstens als een grappige noot te berde gebracht. In het algemeen was iedereen het wel met iedereen eens, uitgezonderd dan wat een enkel on derwerp betreft, zoals mevr. Blaauw die de ongeorganiseerdheid van het gemeentepersoneel (nauwelijks 50 procent) een aanstoot vond en de hr. Van Katwijk, die aanvankelijk de Schiedamse Gemeenschap een op stopper verkocht, maar daar later een vriendelijkheid ter verzachting aan toevoegde. Men afvragen, waarom bij een dergelijke methode nog een commissoriale vóór behandeling van de begroting nodig is, en waarom een breedvoerige dis cussie moet plaatsvinden. Waarom de spreektijd voor de algemene be schouwingen niet gerantsoeneerd naar grootte van fractie, in sommige een- mansgevallen met een toegift? En het wordt ook wel tijd, dat de vier avondvergaderingen ingekort worden tot een middag- ên avondver gadering, Na de behandeling van de gemeen tebegroting heeft de gemeenteraad van Schieidam maandagavond nog een aantal agendapunten besproken. De heer P. J. Beekman (KVP) hield een warm pleidooi voor de fa. gebr. Maat, nu de gemeenteraad werd voorgesteld een aangevraagde bouwvergunning te weigeren. Hij wees er op dat het bedrijf zich met veel krachtsinspanning heeft weten te ont wikkelen en nu werk biedt aan 20 personen. Door afbreken van de in strijd met de verordening ge bouwde loods, wordt het bedrijf ern stig gedupeerd. De heer J. Bastiaanse (PvdA) rap porteur van de commissie, deelde mee dat niets anders gedaan kon worden dan het beroep ongegrond te verklaren. Wel vroeg hij aan B en W de firma zoveel mogelijk terwille te zijn en voor vervangende grond te zorgen. De raad ging met het voorstel akkoord. Woningbouw Bij het voorstel tot verkoop van grond in Groenoord aan het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds zette wethouder Van Kinderen op een vraag van de heer Simons (PvdA) uiteen, dat in totaal 240 woningen zullen wor den gebouwd in drie gelijke blokken. Ook dit voorstel keurde de raad goed. geen moeilijkheden voor de bedrijven veroorzaken, omdat deze geleidelijk wordt ingevoerd, nieuwe bedrijven zullen uiteraard volledig daarmee re kening moeten houden. Op een vraag van mevr. M- A. C. Taverne-van Campen (KVP) zette wethouder Van Bochove uiteen, dat in de belastingtarieven weinig veran dering komt, hoogstens enige ver schuiving. De slijter betaalden in '66 een bedrag van f13.500 en zullen nu f 20.410 moeten opbrengen, de andere inrichtingen resp. f 14.575 en f 10.057. De raad keurde het voorstel goed. Muziekschool B. en W. stelden daarna de raad voor een deel van het voormalige gymnasium aan de Lange Nieuwstraat te verhuren aan de Schiedamse Mu ziekschool. De heer Sonne veld (Prot) Drankwet Bij het voorstel met betrekking tot de nieuwe Drankwet voerde mevr. Blaauw-Rieu (PSP) enkele bezwaren aan tegen onderdelen van de rege ling, de voorzitter zette uiteen, dat het geheel is aangepast aan bestaan de toestanden in Schiedam. De rege ling zal in het algemeen dan ook 13 1113 ig het orgel van de televisie yg zich bij dit alles kunnen 13 rnakkelijk bespeelt. Een on- [g financieel belang van de gemeente. Op verzoek van de heer Sonneveld wordt over het voorstel gestemd. Het wordt met 30-5 aangenomen. Parkeermeter Schiedam krijgt parkeermeters, waarvoor in het eerste halfuur tien cent en in het volgend halfuur een kwartje moet worden betaald. Na een geanimeerde discussie be sloot de raad met 2411 stemmen het voorstel van B en W te aanvaar den. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begroting zijn nog allerlei za ken ter sprake gekomen. Zo heeft de heer Lansbergen (KVP) gepleit voor een betere bestrating van de N. Damlaan tot aan de tunnel bij bad Groenoord. De heer Bieze (PvdA) vestigde de aandacht op het gebruik van gevaarlijke bestrijdingsmiddelen bij de Plantsoenendienst. De voorzitter zegde onderzoek naar de genoemde bestrating toe en wees op de noodzaak tot gebruik van che mische middelen, ook uit hoofde van arbeidbesparing. Op een vraag van de heer Bastiaan se deelde de voorzitter mede, dat er in Schiedam 1900 ha. industrieterrein is, waarvan 235 ha, is uitgegeven. Er is nu nog 58 ha beschikbaar. Mevr. Blaauw twijfelde aan de waarde van de ultramoderne kunst zoals deze in het Museum wel wordt gebracht en haar fractiegenote, me vrouw Gerding bepleitte meer figura tieve kunst. Het Kon. Schiedams Mannenkoor Orpheus geeft op 26 december een kerstconcert eveneens in genoemd kerkgebouw, waaraan medewerking wordt verleend door Lea de Boer, zang en harp, Guus Korpershoek, or gel, Jan Drge, bas-bariton, en het meisjeskoor van de uishoud- en in dustrieschool Prins Mauritsstraat. Het geheel staat onder leiding van Chris Verhoog. worden ingeschreven. Deze in schrijving had voor het eerst plaats, toen Quirinus het bewind over Syrië voerde. En zij gingen allen op reis om zich te laten inschrijven, ieder naar zijn eigen stad. Ook Jozef trok op van Galiléa, uit de stad Nazareth, naar Judéa, naar de stad van David, die Bethlehem heet, omdat hij uit het huis en het ge slacht van David was, om zich te la ten inschrijven met Maria, zijn onder trouwde vrouw, die zwanger was. En het geschiedde, toen zij daar waren, dat zij baren zou, en zij baar de haar eerstgeboren zoon en wikkel de Hem in doeken en legde Hem in een kribbe, omdat voor hen geen plaats was in de herberg. En er waren herders in diezelfde landstreek, die zich ophielden in het veld en 's nachts de wacht hielden over hun kudde. En opeens stond een engel des Heren bij hen en omstraal de hen. en zij vreesden met grrote vrees. En de engel zei tot hen: weest niet bevreesd, want zie, ik verkondig u een grote blijdschap, die heel het volk ten deel zal vallen: U is heden de Heiland geboren, namelijk Chris tus. de Heer, in de stad van David. En dit zij u het teken: gij zult een kind vinden in doeken gewikkeld en liggende in een kribbe. En plotse ling was er bij de engel een grote he melse legermacht, die God loofde, zeggende: Ere zij God in den hoge, en vrede op aarde bij de mensen van welbeha gen. En het geschiedde, toen de enge len van hen heengevaren waren naar de hemel, dat de herders tot elkaar sprakenlaten wij dan naar Bethle hem gaan om te zien wat geschied is en ons door de Heer is bekendge maakt. En zij gingen haastig en vonden Maria en Jozef en het kind liggende in de kribbe. En toen zij het gezien hadden, maakten zij bekend wat tot hen gesproken was over dit kind. En allen, die er van hoorden, verbaasden zich over wat door de herders tot hen gezegd werd. Doch Maria bewaarde al deze woor den, die overwegende in haar hart. En de herders keerden terug. God lo vende en prijzende om alles wat zij hadden gehoord en gezien, en zoals het hun gezegd was". (Lukas 2,1-20). „Mijn ogen hebben uw heil gezien, dat gij gemaakt hebt voor het aange zicht van alle volken: licht tot openbarina voor de heidenen en heerlijkheid voor uw volk Israël. (Lukas 2,30-32). Hulp voor gastarbeiders in Schiedam De gemeenteraad van Schiedam heeft besloten deel te nemen aan het werk van de Stichting hulp aan bui tenlandse arbeiders te Rotterdam. Hij stelde voor dat doel een krediet van f 8000 beschikbaar. De heer J. J. Hoogcarspel (PvdA) verklaarde graag medewerking te willen verlenen ten behoeve van de 900 gastarbeiders die in Schiedam woonachtig zijn en de 1200 die er werken. Mevr. A. C. M. Blaauw-Rieu (PSP) kon wel met het voorstel akkoord gaan doch stelde de vraag of het niet meer de plicht van de werkgevers is de begeleiding aan de buitenlandse arbeidskrachten te verlenen. Zij in formeerde ook of deze aangelegen heid niet in Rijnmondverband kan worden geregeld, ook omdat er huis- vestigingsproblemen aan zijn verbon den. De heer G. P. Verhulstdonk (VVD) vroeg hoe het bedrijfsleven t.o.v, deze aangelegenheid stond en of deze is opgenomen in de stichting. Deze laatste vraag werd door wet houder Eykenaar bevestigend be antwoord. De stichting krijgt meer inhoud dan in het voorstel van B. en W. valt te lezen, zij is ontstaan uit het huisvestingsprobleem en bemoeit zich ook hiermee en ook met de so ciale zorgen. Als we deelnemen aan de Rotter damse Stichting, zullen ook Maassluis en Vlaardingen participiëren. Het stichtingsbestuur heeft aan de werkgevers een bijdrage ineens van f 30 per werknemer gevraagd en een vaste bijdrage van £7.50 per jaar, waarvoor nu reeds 30 bedrijven zich hebben verbonden. De raad ging met het voorstel ak koord. De politie heeft een 16-jarige jon gen aangehouden, die zich driemaal aan joy-riding had schuldig gemaakt, waarbij een auto voor f 600 schade aan de versnellingsbak opliep. Hij had voorts een aantal goederen uit de auto gestolen. De knaap is reeds eer der tot een voorwaardelijke straf veroordeeld. De 52-jarige mevrouw G. V.-van P. viel op de Rotterdamsedijk in Schie dam van een stenen trap en brak hierdoor een knieschijf en een sleu telbeen. [O betaalbaar genoegen voor een betaal- bare prijs. vroeg zich af of dit wel een juiste op lossing was gezien de financiële po sitie van de gemeente. Wat gaat er gebeuren met de rest van het ge bouw. De vraag is ook of verder ver huur nog wel aantrekkelijk is dooi de vestiging van een muziekschool. Mevrouw Gerding (PSP) informeer de of het gebouw in de huidige staat zal blijven. Zij vroeg voor hoe lang het gebouw verhuurd zal worden en of dit een tijdelijke of een definitieve oplossing zou zijn? De heer Simons meent dat de exploitatie van de mu ziekschool een tekort heeft, dan is de huurprijs niet interessant meer, om dat dan toch subsidie wordt verleend. De heer Sonneveld acht het voorstel toch niet de juiste oplossing in het Bureau K-ES introduceert haar I nieuuie zegels De nieuwe K.E.S.zegel. De vertrouwde K.E.S.-zegel is in een nieuw jasje gestoken en heeft een ander waardig uiterlijk gekregen. De spaarwaarde blijft uiteraard dezelfde. De nieuwe premie-zegel. De premiezegel heeft dezelfde waar de als de K.E.S.-zegel en u kunt deze normaal in het boekje plakken. U kunt BUBUKATIE BUREAU K-E-S PA8NEK0EU5TBAAT 7>i TEt.mB-13J4.0t ROTTERDAM

De Havenloods | 1967 | | pagina 6