a De avonturen van Birre Beer —Syw Oplossing en uitslag van de puzzelreus Film over visverzorging in Visserijmuseum Beroep op God «F M90 opruiming Wïzêm BE HAVENLOODS opruiming Vinyl OPRUIMING WASAUTOMAAT? opruiming opruiming voor# „DE SUAPBANKENCENTRALE DE HAVENLOODS DONDERDAG 18 JANUARI 1968 2 S'dam De puzzelreus Is opgelost. We ont vingen vele inzendingen, waaronder vele goede. Het gezegde dat cr uit moest komen luidde als volgt: Wat ook het passief van teleurstellingen mag zijn van het afgelopen jaar. men heeft altijd hoop te zetten op het ac tief van het jaar dat gaat beginnen. Het viel kennelijk niet altijd mee maar er waren toch veel goede oplos singen. De prijzen waren voor: mevrouw A. v. Beek, Buffelstraat 82, Rotterdam; mevrouw H. M. Biesta. Pririsendijk 99. Rotterdam; mevrouw J. van Bode- gom, Piet Heinstraat 1, Maasdijk; K. Braamskamp, Bovendijk 1, Rotter dam; Myriam Everard. Warande 169, Schiedam; mevrouw I. Hoedema- ker. Koolmeesstraat 50, Maassluis; A. W. Kapteijn, Vogelplein 13, Gou da: Ria Koetsier, Goudse Rijweg 296, Boskoop; F. de Koster. Dorpsstraat 17, Bleiswijk; mevrouw A. v, d. Laan. v. Hogendorplaan 114a, Vlaardingen; E. Lit, Delfgaauwstraat 36b, Rotter dam; C. Mudde, Koninginneweg 88, Lekkerkerk; mevrouw A, M Re- meeus. van der Ledestraat 14, Haas trecht; L. C. Revet. Essenburgstraat 75a, Rotterdam; mevrouw C. van Rooijen, Berninistraat 814, Rotterda mevrouw A. Ruijters, Jan Steenstraat HET BEHOUD VflN UW TANDEN Onbetwist de beste tandpasta Agenda Stadsgehoorzaal Donderdag 18 Jan. Harmoniezaal SO uur, bijeenkomst VI. Dulvenhoudersvereniging. Vrijdag 10 jan. Stadsgehoorzaal 14.30 uur, Commissie Jeugd Voorstellingen; Sociëtelts- zaal 30 uur, Ned. Relsverenlglng. Zaterdag 20 jan. Stadsgehoorzaal 20 uur, Kinderoperette Er rel jee: Harmoniezaal 20 uur, Dansschool Bitton. Zondag 21.13 sdag 23 film „Judlth". Woensdag 24 jan. Stadsgehoordaal 20 u Een fabriekspartlj vitrage, hon derden rollen in effen, enkel- en dubbeldraadse vitrage uit de duurste series, nu voor een heel speciale prijs, per vierkante meter voor één gulden. 300 cm, van een prachtige kwa liteit die U voor deze prijs ver geefs zult zoeken. Terlenka marquisette per cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze uitzonderlijk mooie coupons Terlenka Marquisette vitrage in alle breedtes, per vlerkante •Cfin.n 18 januari tel. of echrlft. but. OPLAGE 28.500 Redactie: Leo 't Hart, Burg. v. Haarenlaan 916. Schiedam, tel. 266900. Advertenties tot woensdag 10 u. Advertentietarieven bij kontrakt 17 - 16 - 15 - 14 ct. p. mm. Combinaties met onze edities In Rotterdam, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland, Krim- penerwaard en „Holland Sil houet" ln Gouda mogelijk. TOTALE OPLAGE 275.500 leder gezin dat binnen ons verspreidingsgebied woont, be- hoort De Havenloods te ontvan gen. Mocht u de krant eens mis- sen, bel dan in dat geval voor vrijdagmiddag 12 uur (telefoon 132170). Dan wordt de krant door onze lezers-servicedienst nabe- zorgd. 4, Krimpen aan den IJssel; Els Ste- renborg, v. Heuven Goedhartstraat 42. Schiedam; L. H. Stolse, O. Nas- saustraat 1, Maasland; P. Trouwborst, Schoutenstraat 19, Capelle aan den IJssel; J. Visser. Bangkastraat 14, Vlaardingen. SCHIEDAM Ned. - uur ur. Hoftijzer i kerk (vrijgemaakt) Westveet 30, Gemeente, Lange Nteuwstr. Hersteld Apostolisch Genootschap. Btad- Leger des Heils, Lange Haven 27, Samen komsten 10 en 19.30 uur. leiding majoor en mevr. Van Gestel.Verrljk. Gemeente van Jehova's Getuigen, Tutu- laan 50, 18.30 uur openbare toespraak. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 19 uur Mission to the Seamen, voorlopig geen Chr. Gerei. Kerk, Warande i85, dienst 10 Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, gebouw Irene, Nieuwe Haven, de eerw. heer A. de Reus uit Ouddorp. HERV. GEM. SCHIEDAM Grote Kerk 10 uur ds. J. G. Jansen; 17 'V. VroegindeweiJ, Katwijk. Bethelkerk ds. J. Opstandingskerk 10 uur ds. D. 19 uur ds. A. 1« Coq, Jeugddienst. Groenewegen II. Avondmaal; 19 t Spading; tenewegen r ds. H. J. Groenewe- 0 Getuigenis en Eenheid, zondagmorgen 21 januari, tien uur, Wijkcentrum Dr. Wibaut- pleinl29, schiodam, spreker de heer G. v.d. Kruijt. HERVORMDE GEMEENTE TE VLAAR DINGEN Grote Kerk; 9 uur dhr. J. Hoogondam, 10.30 uur dhr. .1. Hooeendam, 5 uur ds. J. Bouterse. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. A. A. Bos, be diening Heilige Doop, S uur ds. Kruit, van Hillegersberg. Bethelkerk: 10 uur ds. A. P. Nauta, be vestiging ambtsdragers, 7 aur dhr. Jac. Westmaas. Immanuelkerk; 10 uur ds. J. W. de Jong, Voortaan knapt U zelf die kleine karweitjes op... zonder vakken nis of dure materialen... met :n wip Vinyl wandbekledinjr, het meest ideale afwasbare matriaal, Vinyl plastic op papierbasis, voor het bekleden van deuren, wan den, kasten enz. In handige rollen van 70 cm, In lichte kleuren, per meter voor nog géén 80 cent. wandbe kJetHngi; 70 cm breed Am n Vrijdag en zaterdag verkopen wij op onze eerste verdieping deze Vinyl wandbekleding (met kleine foutjes) 70 cm breed, door elkaar. Duur va n de Opruiming januari tot 9 februari <744/1 UI. of achrlft. best. ds. A. apostolaatsdienst. 7 uui zang-dienst. Rehobothkerk: 10 uu uur dhr. j. Hooge-ndam Ichthuskerk: 10 uur dhr. K. J. 1 de Jong, bediening Iloly-kapel: 10.30 uur ds. A. J. Hoorn. Hóly-ziekenhuls: 9 uur ds. A. J. Hoorn zonnehuis: 10 uur ds. Swen Vaartland dinsdag 23 januari a.s. voo ger ds. J. Bouters. Zaal Harmonie; 10 uur ds. J. E, Veen, Jeugd diens „Visverzorging aan boord" heet de film die tot eind januari iedere za terdag- en zondagmiddag om half vier in het Visserijmuseum te Vlaardingen wordt vertoond. De film werd gemaakt in opdracht van het ministerie van Landbouw en Visserij en vestigt de aandachl op de kwaliteit van de vis. In zijn overzicht over 1967 schrijft de conservator van het museum, de heer J. van Dorp, naar aanleiding van deze film o.m.: „Wat geldt voor de Vlaardingse visserij in na tionaal verband is ook van toepas sing op de Nederlandse visserij internationaal gezien; de domine rende positie behoort tot het ver leden. Wellicht heeft men te lang geteerd op oude roem en zodoende de boot gemist. Hoe dan ook, het Nederlandse bedrijf is achterop geraakt en men ziet dat ook dicht bij huis; als men de detailhandel in vis vergelijkt met de situatie in het buitenland. had, die de laatste twee maanden van het vorig jaar werd gehouden. Ruim 1800 personen bezochten deze ten toonstelling. Niet alleen luxe artikelen In deze serie... neen, juist die prac- tische dingen, die U steeds weer kunt gebruiken en ook steeds weer nodig heeft... zoals deze grote was- of wasserette zakken. Maar dan uiteraard voor prijzen die U In een Opruiming kunt verwachten. Handige grote waszakken van gebloemd geplastificeerd linnen, vochtdichte waszakken in fleu rige kleuren, koopt U'nu voor nog géén drie gulden. Dit keer heb Ik voor u een kleine ge lijkenis vertaald. Ik vond dit ver haal ln de bundel „Der Born Ju das", een verzameling joodse verha len, bijeengebracht door Micha Jo sef bin Gorion. Hier is de gelijke nis. „Het leven van de mens in deze wereld gelijkt op het oponthoud van een koopman in een vreemd land. Hij is daarheen gereisd om waren in te kopen, maar hij moest zich haasten, want zijn schip kan iedere dag weer vertrekken. Is hij langzaam en traag, dan koopt hij niets en komt er gemakkelijk toe te zeggen: Wat vandaag niet ge daan is, kan morgen altijd nog ge daan worden. Maar vaart het schip plotseling weg, dan wordt hij ge dwongen ook tegen zijn zin aan boord te gaan, onk als hij het nodi ge nog niet gedaan heeft. Hoe ziet zijn gezicht er echter uit, als hij met de andere kooplieden terugvaart en niets bij zich heeft? Geen twijfel, dat zijn gezicht duister is. En z'n reisgezellen spreken tot hem: O, was je liever helemaal niet op reis gegaan! Wat heb je ver worven, en wat breng je mee? hij is niet in staat hen te antwoorden. Zo ook de mens in deze wereld.... Er zitten een paar punten in dit ver haal waar je wel even over kunt na denken. Het schip kan iedere dag vertrekken. Dat is zo, We houden er te weinig rekening mee en toch zien we het iedere dag gebeuren dat mensen plotseling moeten in schepen. Hadden ze erop gerekend? Waren ze klaar? In de tweede plaats, en dat hangt hiermee samen, we stellen gemak kelijk uit. Dit vind ik niet 't sterkste punt in dit verhaal. Natuurlijk zijn er altijd dingen die we maar uit stellen omdat we er geen zin in hebben, maar daar staat tegenover dat wc ook weer niet alles op cén dag moeten willen doen. Gelukkig mogen we er van uitgaan dat er nog meer dagen komen. Iets minder kramp zou niet ongezond zijn in veel gevallen. Maar 't gaat natuurlijk om dat laat ste zinnetje: „En hij is niet in staat hen te antwoorden". Daar stond hij met z'n mond vol tanden. Hij had de dagen laten voorbijgaan zondcr aan zijn doel te denken. Toch kan ik me indenken dat een mens ook niet veel weet te antwoorden wan neer hij wèl aldoor bezig is ge- weest. 't Kan zijn dat een mens wèl aan z'n doel gedacht heeft en daar ook mee bezig geweest is, maar dat hij bij nader inzien 't niet de moeite waard vindt om er iets van te zeggen. Zo'n mens zou kunnen volstaan mer te zeggen: „God weet wat ervan te recht gekomen is" Maar dat is een beroep op God. Een beroep dat overigens niet tevergeefs hoeft te zijn. Medemens Openbare jaarvergadering. De Staatkun dig Gereformeerde Partij „Groen van Prln- sterer", afdeling Schiedam, houdt vrijdag 19 Januari een openbare jaarvergadering In het gebouw van Chr. Sociale Belangen, Lan ge Oavon 73 te Schiedam, Spreker voor de ze avond la ds. H. van Leeuwen. Fa. DE BOEViOöTZ Speciaal handschoenenmagazjjn Karei Doormanstraat 294, Rotterdam Al deze vragen worden onpartij dig beantwoord door het Consu menten Voorlichtingsbureau. Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan Consumenten Voorlichtings bureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht adres In het jeugd- enJongerencentrum Ruim te, Gaffeldwarsstraat 5, is tot 15 februari een expositie van de werken van piet He bing. De tentoonstelling ls dagelijks te be zichtigen van 9—12 uur en van 2—5 uur, be- Terlenka-wol herenpanta lons, de pantalons, die naar werk, school, huis en vrije tijd onmisbaar zijn, pantalons uit de series tot 28.- koopt U. nu in onze Herenmode afdeling voor nog géén achttien gulden. Herenpantalons, in vlot model met ceintuur en ritssluiting, kreukherstellend, prima was- baar en In een prettig zittend model, uitstekend afgewerkt. terlenka-wol heren pantalons Terlenka, het probleemloze materiaal van onze tijd, plool- houdend, sterk en makkelijk wasbaar, is wel de.meest ideale stof voor deze rokken. Terlenka rokjes, in slank af- kledend, glad model, geheel ge voerd, een chique rokje, met loopplooi achter, dat U nu en in de komende maanden veel gaat dragen. Profiteer nu van de uitverkoop, want nu vindt U die moderne Terlenka rokken, in prachtige kleuren, guldens voordeliger, voor nog géén tien gulden. Terlenka geheel gev Vrijdag en "zaterdag kiest U Uw rokje uit, in modieuze kleuren als zwart, groen, grijs, marine en bruin. Maten 38 t/m 50 voor f oor W Duur yen de Opruiming 18 jenuari tot 9 februari Géén tel. of achrlft. beat. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Terlenka-wol heren pantalons, met 2 steekzakken, in diverse kleuren, w.o. grijs, gem. bruin en groen, ip allq courante n Duur van de Opruiming 18 januari tot 9 februari n tel. of schrift. I Gespreksgroep Nieuwlinks Op de laatste landelijke bijeen komst van Nieuwlinks in de Partij van de Arbeid ls besloten regionale gespreksgroepen op te richten. Sinds kort bestaat ook in Rotterdam een dergelijke werkgroep. De groep heeft drie contactadressen: mejuffrouw Jo sé Pekels, Flakkeesestraat 123c, B. vd. Waal, Asserweg 203, Hans Blan ken, Philip Vingboonsstraat 31, tele foon 201995. OVERTREKT NU BANKSTEL voor bijzonder lage prijs! Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel. 25 31 11, Rotterdam b.g.g. tel. 28 34 63 Nog steeds staat de vishandel bij een deel van het publiek in een „kwa de reuk" en niet eens altijd ten on rechte. Bij veel viswinkeltjes heeft ne tijd ogenschijnlijk stil gestaan. De laatste jaren wordt hard gewerkt aan verbetering zowel in het groot (van overheidswege) als in het klein (de detailhandel). In dit verband is het streven naar kwaliteitsverbetering van het produkt zeer belangrijk. Dit begint bij de behandeling van de vis aan boord van het schip. „Uiteraard wordt daar bij het viSserij-onderwijs sterk de nadruk op gelegd. De film laat het allemaal zien. Topjaar Overigens is 1967 voor het Visserij museum een topjaar geweest voor wat betreft het bezoekersaantal. Niet minder dan 7422 personen bezoenton het museum. Dat is bijna een ver dubbeling van het aantal van 1966 en een stijging van 46 procent ten op zichte van het rekordjaar 1963. Voor al het bezoek in groepsverband is sterk toegenomen. Ongetwijfeld is de verhoogde toeloop in de eerste plaats te danken aan de geregelde filmvoor stellingen in het weekeinde waarmee •in 1967 werd begonnen. Het fraaie zomerweer van 1967 meestal niet gunstig voor museumbezoek is van weinig invloed geweest op het bezoe kersaantal. Ongedacht groot succes heeft tenslot te de expositie „Walvis in zicht" ge- waszaH voor ±10 k'1'0 Socratov keek een poosje naar het groepje mensen, dat voor het aanplakbord stond. „Wat is er toch?" vroeg Birre ongerust. „Kijk zelf maart" zei de muis. „Ze letten toch niet op ons, omdat daar iets veel belangrijkere te zien is." Birre stak zijn hoofd ook boven de vuilnisbakken uit. „Wat is daar dan belangrijk?" vroeg hij. „Dat moeten we te weten zien te komen!" zei Socra tov. „Daarom ga jij er voorzichtig heen. De politie is er niet bjj, dus het kan best. Je moet er wel voor zor gen, dat ze je niet zien, want het zijn mensen en die zijn soms erg gevaarlijk, zoals ik je wel eens verteld heb." „Niet altijd!" riep Birre. De mens Mirre niet. Dat weet ik héél, héél zeker. Maar zou ik het nu wel doen? Eh zou jij niet beter eh „Jij gaat!" zei Socratov kort. „Stel je niet aan, beer!" Birre klom zuchtend uit de vuilnisbak en schuifelde aarzelend in de richting van het aanplakbord. Zo kwam hij achter de dorpelingen terecht, waar hij niets kon zien omdat hij nog maar zo'n klein was. Maar wel kon hij verstaan wat ze zeiden. „Een beloning voor het vangen van een wilde, los lopende beer!" zei een boerin, ,,'t Is toch wat!" „Een grote, gevaarlijke beer in ons dorp!" riep een ander. „Nou maar dan ga ik naar huis en ik kom er niet uit, voordat hij gevangen is!" „Ik ga hem van gen!" zei een dikke boer. „Die beloning wil ik wel hebben. Sapperdekriek Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote was-of wasserette zakken, ideaal voor thuis, maar Duur ren de Opruiming 18 januari tot 9 februari Géén tel. of achrlft. beat. Fabriekstoonzalen Industriegebouw Gondseslngel no. 66 3* etage (lift) tel. Enorme sortering slaapbanken, uaapbanksteUen, moderne en klassieke bt salonkasten. bergmeubels, eethoeken vloerbedekking, bedden. it dagelijks terecht r, t, ook zaterdag» Verkoop Birre had het gepraat van de boeren en boerinnen even aangehoord en toen vond hij dat hij genoeg wist. Hij holde naar de vuilnisbak terug en lichtte vlug het deksel op. „En? vroeg Socratov nieuwsgierig. „Ik heb niets gezien," vertelde Birre. „Maar ze spraken over een grote, gevaarlijke, wilde, loslopende beer! Die gaan ze vangen, want dan krijgen ze een beloning!" „Zo, zo!" zei Socratov, ernstig knikkend. „Stel je voor!" zei Birre opgewonden. „Een grote, gevaarlijke beerhet is maar goed, dat wij die niet zijn tegengekomen, Sokkieplof! Maar wat zouden ze met een beloning bedoelen, zeg?"- i „Weet je dat niet eens?" vroeg Socratov verontwaar digd. „En ,/eet je ook niet wat en hoeveel?" „Wat wat en hoeveel?" vroeg Birre verschrikt. „Een beloning is soms een zak kruimelsof een pot honingof gewoon maar geld," legde de muis uit, „Honing! Geld!" riep Birre. „Maar dan moet „Dan moet jij te weten zien te komen, wót het is, be grijp je?" ging Socratov verder. „Je gaat er weer heen en wanneer die beloning de moeite waard is geld of zo dan moet jij die grote, gevaarlijke beer gaan vangen!" „O," zei Birre. „O, ja. O, zou ik?" „Zeker!" zei Socratov. (Wordt vervolgd)

De Havenloods | 1968 | | pagina 30