i 3. B. en W. tevreden over huidige status Museum Sportgrabbelton vHrlInliïa Probleem voor gegadigden Brandersbuurt: financiën SS Bevolkingsonderzoek t.b.c. begint in Nieuwland GEVONDEN VOORWERPEN DE SP0RTT0T0 S'dam 6 DE HAVENLOODS DONDERDAG 18 JANUARI 1968 Laat anderen een gulden en méér betalen voor een beeldig porse leinen kop en schotel... onze klanten drinken voortaan hun koffie en thee uit deze zuiver witte, fijn porseleinen kop en schotels... en kopen ze per zes stuks voor nog géén vier gulden. Een grote partij porseleinen kop en schotels, afkomstig uit de meest vooraanstaande porse leinfabriek' uit Beieren, een fraai, strak model, geschikt voor kof fie ere thee, keurig verpakt In kartonnen doos. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze porseleinen kop en schotels, zuiver wit porselein, 6 kop en schotels, keurig verpakt, Is. fól Duur v»n de Opruiming 18 januari tot 9 februari Géén tel. of eehrlft. bait. Samenkomst in Opstandingskerk De plaatselijke oecumenische raad van kerken te Schiedam vestigt de aandacht op de internationale week van gebed voor de eenheid der chris tenen van 18-23 januari. Ter afslui ting van deze week van gebed orga niseert hij een samenkomst in de Opstandingskerk op donderdag 25 ja nuari. Aanvang 20 uur. Aan de hand van de leidraad voor deze week van gebed, uitgegeven door de landelijke raad, is door de voor gangers in deze samenkomst een or de vastgesteld waarin door samen zang, schriftlezing, meditatie en ge bed de aandacht wordt bepaald bij, de, zo moeilijk bereikbare, eenheid der christenen. In deze samenkomst zullen voor gaan ds. H. J. Groenwegen, her vormd predikant, pastoor dr. E. J. M. Robben O.P. en ds. K. H. Schu ring, gereformeerd predikant. De li turgie zal worden verzorgd door ds. Schuring, de meditatie door pastoor Robben en de dienst der gebeden door ds. Groenewegen. De oecumenische raad van kerken nodigt iedereen uit deze samenkomst te bezoeken. De dienst begint om 8 u. De Opstandingskerk (hoek Burg. Honnerlage Grethelaan en P. J. Troelstralaan) is te bereiken met bus 54. IN aar aanleiding van het incident bij de opening van een kunstexpo sitie in het Stedelijk Museum Schie dam, waarbij een kunstenaar zich ten aanschouwe van het publiek door een vrouwelijke collega geheel naakt liet beschilderen, werd door een aan tal Inwoners van Schiedam aan het gemeentebestuur een adres gezonden waarin ongerustheid werd uitgespro ken over de gang van zaken in het museum. Gevraagd werd ook dit meer te benutten als ontmoetings plaats van het culturele leven in Schiedam, in verband waarmee het wenselijk werd geacht vertegen woordigers uit het verenigingsleven in een commissie op te nemen. B. en W. van Schiedam constate ren, dat het museum een plaats in neemt in de rij van musea, die ge specialiseerd zijn in eigentijdse kunst. Daardoor is een confrontatie met uitingen van de hedendaagse kunst in al zijn geledingen onvermij delijk. „Niet alleen de mensen van nu, maar ook zij die na ons komen, zul len oordelen, welke van deze uitin gen onder kunst gerangschikt kun nen worden. Wat nu als kunst wordt aangemerkt, zal wellicht later deze kwalificatie niet meer krijgen; het omgekeerde zal zich ongetwijfeld ook voordoen. De kunstgeschiedenis telt hiervan ook voorbeelden", aldus schrijven B. en W. Aangezien in dit adres ongerust heid wordt uitgesproken over de ont wikkeling van het Stedelijk Museum komt het ons nuttig voor na te gaan welke plaats aan dit museum in het Waterweggebied is toegedacht. In 1954 hebben ons College en de commissie voor het Stedelijk Mu seum zich hieromtrent beraden en advies gevraagd aan enkele deskun digen, t.w. de heren D. F. Lunsingh Scheurleer, rijksinspecteur voor roe rende monumenten, mr. L. J. F. Wijsenbeek, directeur van de ge meentelijke dienst voor Schone Kun sten te 's-Gravenhage, dr. C. Noote- boom, directeur van het Museum voor Land- en Volkenkunde en van het Maritiem Museum Prins Hendrik te Rotterdam en J. C. Ebbinge Wub- Schiedamse burger in zijn culture le activiteit. Uit deze zienswijze blijkt ben, directeur van het Museum Boy mans te Rotterdam. Uit het rapport, dat deze deskundi gen ons indertijd deden toekomen, citeren wij het volgende: Volwaardig „Zoals uw College bekend is, werd in 1899 in uw gemeente een Oudheid kamer opgericht. Deze kreeg in 1940 een waardig onderkomen in haar te genwoordige behuizing, het voorma lig St. Jacobs Gasthuis. In de afgelopen 15 jaar is deze in stelling uitgegroeid tot een volwaar dig museum, waar de bezoeker niet alleen een beeld krijgt van de ge schiedenis van uw stad, doch zich te- Agenda Schiedam 18 jan. Wijkcentrum Nieuwland, 20 u N.V.V. Prinses Margriet- r Green's R B So- r Sociëteit De Vonk vens een indruk kan vormen van ver schillende facetten in de ontwikkel.ng van de schilderkunst in ons land en er bovendien goede specimens aan treft van de beeldhouwkunst en kunst nijverheid. Wil het museum in de toe komst een belangrijke plaats op cul tureel gebied gaan innemen, dan is het noodzakelijk, dat een omlijnd plan voor de verdere uitbouw van de collecties wordt opgesteld en voorts, dat de mogelijkheid wordt gecreëerd om in de nabije toekomst op ruime schaal tentoonstellingen te kunnen organiseren. Het is wenselijk, dat reeds op korte termijn met de uit breiding van de verzamelingen kan worden begonnen, opdat een en an der haar beslag heeft gekregen als de nieuwe vleugel gerestaureerd is. Naar ons oordeel zou het aanbeve ling verdienen een collectie kunstwer ken van thans levende beeldende kunstenaars bijeen te brengen waar door uw museum meer nog dan thans reeds het geval is, in de belangstel ling van het publiek zal komen. Bo vendien zouden geregeld exposities van jonge kunstenaars kunnen wor den gehouden, waardoor een levend contact tussen artiest en publiek zal groeien. De mogelijkheid voor hen om over tentoonstellingsruimte te kunnen beschikken is van grote bete kenis om meer bekendheid aan hun werk te geven". De heer Wattez en 39 anderen, die aan B. en W. een adres zonden me nen te moeten bespeuren, dat het museum in de samenleving van Schiedam niet de betekenis heeft, die het zou behoren toe te komen. Hij spreekt als zijn oordeel uit, dat het museum een meer geliefde plaats in de samenleving zou kunnen innemen, wanneer het behalve museum ook zou zijn een ontmoetingspunt voor de dat adressanten het musem willen laten voor wat het is. Hieromtrent doen zij geen suggesties. Zij beogen nog slechts om in het museum ook andere culturele activiteiten te doen plaatshebben naast die. welke er nu reeds plaatsvinden. B. en W. kunnen zich niet aan de indruk onttrekken, dat zij hier het oog hebben op een intensiever ge bruik van de aula. Hiervoor pleit ook de suggestie van adressanten, dat zij het wenselijk achten, dat in de Commissie voor het Stedelijk Mu seum afgevaardigden uit verschillen de Schiedamse culturele organisaties worden opgenomen. B. en W. zijn het in deze niet eens met adressanten. Aangezien het gemeentebestuur na genoeg geen representatieve ruimie tot zijn beschikking heeft, wil het de aula voor de representatieve doel einden te zijner beschikking houden. In verband daarmede is het gebruik van deze ruimte buiten het beheer van de commissie voor het Stedelijk Museum gelaten en wordt alleen door het College bepaald of en zo ja aan wie de aula ter beschikking zal worden gesteld. Vooralsnog wensen B. en W. de aula te doen gebruiken bij ontvangsten van het gemeentebe stuur, bijzondere jubilea, activiteiten van de Vereniging van vrienden van het Stedelijk Museum en derge lijke. Tweede adres Zoals bekend worden met uitzonde ring van de voorzitter de leden van de commissie voor het Stedelijk Museum benoemd door de raad uit een dubbeltal voor iedere plaats door het College, de Commissie gehoord, daartoe aanbevolen. Zij zien in ver band met het vorenstaande geen aanleiding voor te stellen hierin ver andering te brengen door het aan brengen van beperkingen in de keu ze. Zoals uit hetgeen B. en W. opmerk ten t.a.v. het adres van G. P. Wat tez en 39 anderen blijkt onderschrij ven zij hetgeen het tweede adres naar voren brengt. Hieraan hebben zij niets toe te voegen. Aangezien het beleid van de com missie voor het Stedelijk Museüm niet behoeft te worden herzien, an ders gezegd, er geen termen aanwe zig zijn dit beleid om te buigen, stel len B. en W. voor de adressen voor kennisgeving aan te nemen. Bestelbusje nodig voor bezorging warme maaltijden De stichting Raad voor het Bejaar- denwerk te Schiedam heeft de aan dacht gevestigd op de moeilijkheden welke zijn ontstaan bij het vervoer van warme maaltijden naar de'thuis wonende bejaarden. Dit vervoer wordt kosteloos en op basis van vrijwillig heid verzorgd door een aantal dames uit deze gemeente. Zij doen hiervoor eenmaal in de veertien dagen hetzij als rijdster (met auto) hetzij als be- zorgster, dienst. De bezorging ge schiedt thans drie maal per week. Het huidige rijschema, met 36 auto's, is vol. Nu nieuwe aanvragen om hulp binnen komen, zou opnieuw moeten kunnen worden beschikt over een serie van zes auto's met bezet ting. Het stichtingsbestuur ziet geen mogelijkheid zulks te realiseren doch kan een oplossing vinden in het laten meerijden van een bestelbusje. Daar door zouden bovendien tijdelijke onge makken b.v. bij ziekte van chauf- feuse of bezorgster gemakkelijker zijn op te vangen. De huur van zulk een bestelbusje beloopt bij volledige inzet op de drie bezorgingsdagen rond f 2800 per jaar en de stichting vraagt dat bedrag thans als gemeentelijk subsidie voor 1968. Het behoeft geen betoog dat met dit bejaardenwerk een stuk gezond- seidszorg wordt verricht en het dus van groot belang is dat het kan blij ven uitbreiden (thans worden meer dan 60 bejaarden bediend). Gezien ook het ter zake uitgebracht gunstig rapport door de directeur van de sociale dienst, zijn B. en W. van mening dat de gevraagde medewer king moet worden verleend. Sloveense grafiek in Stedelijk museum In het Stedelijk Museum van Schiedam zal van 20 januari tot en met 11 februari een expositie worden gehouden van het werk van twintig Sloveense grafici onder de titel Slo veense Grafiek. Deze expositie, die een kleine 110 bladen telt is danik zij de bemoeiing gen van de Haagse graficus Ton Wegner tot stand gekomen. De officiële opening zal worden verricht door zijne excellentie dr. Djura Nincic, ambassadeur van Joegoslavië op vrijdag 19 januari om kwart over acht. BALANS - OPRUIMING NU VOOR AL UW ELEKTRISCHE EN HUISHOUDELIJKE APPARATEN NAAR DE GEUS UITDENBOGERD N.V. BEN. OOSTZEEDIJK 105 R'DAM. TEL.: 010-128902-126744. ZO - 50% KORTING Na een besluit van de gemeenteraad van Schiedam in juil van het vorig jaar, werd een werkcomité omgezet in een Stichting Ontwikkeling Brandersbuurt met als doel na te gaan de mogelijkheid het herscheppen van dit oude stadsdeel in het bijzonder voor recreatie. Thans heeft deze Stichting aan B. en VV. een rapport over haar werkzaamheden uitgebracht. Geconstateerd wordt, dat de bevol- kinge en uiterst passieve, zoal niet negatieve houding jegens die plannen aannam. Een oproep om steun van Schiedamse bedrijven gaf een aan tal reacties: „Op de vingers van één hand te tellen". Een culturele manifestatieweek trok weinig belang stelling. Het werk van de jeugd AT30 is mede door financiële omstandighe den, niet erg tot ontwikkeling geko men. Van de gemeente werd bericht ont vangen, dat betreffende pandjes te gen f4 tot f 9.50 per week gehuurd kunnen worden, evenwel in de staat waarin zij thans verkeren. Om die gebruikklaar te maken, zou volgens deskundigen per pandje een bedrag variërend van f 18.500-f 38.500 nodig zijn. Hierin zijn geen restauratiekos ten begrepen. De riolering, licht- en waterleidingen etc. zijn nl. afgekeurd. Het gehele probleem van het al of niet komen of aanwerven van gega digden blijkt zich hierdoor in hoofd zaak toe te spitsen tot een zuiver financieel probleem en dit is per brief door B. en W. op 10 nov. 1967 aan de gegadigden medegedeeld. Door de antwoorden van de gegadigden blijkt overduidelijk, dat een persoon lijke borg voor het aangaan van een lening niet mogelijk is en dit voor al omdat de investering in hoofd zaak ten goede komt aan het pand, Morgen, vijdag 19 januari zal in Schiedam dc stichting TUBEROVA, weer beginnen met het periodieke be volkingsonderzoek op tuberculose en andere ziekten der borstorganen. Een aanvang zal worden gemaakt met de wijk „Nieuwland", waar het onder zoekbureau tot ongeveer half maart zal zijn gevestigd in het Wijkcentrum „Nieuwland", Dr. Wlbautplein, in gang Mgr. Nolenslaan. Hierna is Schiedam-N, Groenoord en Kethel aan de beurt, waar de hou ten noodschoot aan de Ed. van Bei- numlaan beschikbaar is gesteld. Na beëindiging aldaar, zal voor het overi ge stadsdeel een onderzoekbureau worden gevestigd in het Gymnasium, zgn. Blauhuissehool aan de L. Nieuw- straat. Iedere inwoner van Schiedam, van 15 jaar af, wordt in de gelegen heid gesteld een röntgenfoto van de longen te laten maken. Hiervoor wor den persoonlijke oproepen verzonden, waarop is vermeld op welk tijdstip men wordt verwacht. Het mag als bekend worden veron dersteld, dat het van groot belang is dat een ieder zoveel mogelijk aan dit onderzoek deelneemt, niet alleen voor zichzelf, doch ook in het belang van zijn omgeving. Indien men, om wel ke reden dan ook, niet aan het onder zoek wenst deel te nemen, bedrijfs- onderzoek, regelmatige medischecon- trole ed. wordt men dringend verzocht dit door teurgzending van de oproep kaart te willen berichten. Hiervoor worden op de achterzijde van de kaart onder „verhindering" aanwijzi- gingen gegeven. De kosten van het bevolkingsonder- bijeenkomst. 20 Jan. Arcade, 20 ciety, the Golden Earrings. De Bron 20 uur Reünle-oud-4nstuifleden, het 12'/i Jarig bestaan Chr. Soc. Belangen 2< feestavond. Irene, 20 uur Ver ,,De Belangen", feestavond Musis Sacrum 20 uur B.R.B. '67 Opstandingskerk 20 u Sociëteit Den Teir- quasth Sportfondsenbad 19 u dlplonnaawemmen, ho- ge-re diploma's. St. Annazusterstr. 49 20 u De Druiventros, dansavond. 'Trefcentrum 20 u Dansclub Harg. 21 Jan. Marijke 14 u Het Singelkwartier, filmmiddag. Musis Sacrum en De Bron 20 u Instuif 12Vi jariv- bestaan, o.a. met Andy Star en The Stripes. Weekftlm Passage Theater: „De Kanonnen van Navarone", 2 en 8.15 u, 14 Jaar, 14 en 17 Jan. 14 u „Grote achtervolging" a.1. Tentoonstellingen Stedelijk Museum: 2e helft Jan. „Gra fiek uit Slowenië" Galerie punt 4: 19 Jan-11 febr. Fer Hakkaart, schilderijen tekeningen en etsen Galerie De Graaff: 6-81 1an. Peter Nijhuys. schilderijen. Galerie „Entrepot" 6-31 Jan. Leendert Stok man, linosnede®. Mensen, mensen wat een weer was dat. Alle voetballers konden thuisblijven en wat jammer was een zondag konden de schaatsen ook niet meer ondergebonden worden. Zaterdag was het beter. Hoewel het bitter koud was, heeft jong en oud kunnen genieten van het ijs. En er is druk gebruik gemaakt van de ijs banen die we in Schiedam rijk zijn. Doordat ook het betaalde voetbal door de weergoden het voetballen onmogelijk werd gemaakt, is het ge hele voetbalprogramma van de KNVB en de afdeling van zaterdag en zondag j.l. opgeschoven naar de komende zaterdag en zondag. Of er dan wat van komt, zullen we af moe ten wachten. In de weekbrief van Ursus lazen wij, dat voorzitter P. Mouthaan in zijn nieuwjaarsrede goed nieuws kon vertellen. Reeds jaar en dag wordt de accommodatie gedeeld met de voetbalvereniging Demos. De heer Mouthaan kon mededelen, dat dit met ingang van het volgende voet balseizoen is afgelopen. Demos heeft namelijk toestemming gekregen bij het z.g. tweede veld een ingang te bouwen en een clubhuis neer te zetten. Het moet voor beide clubs wel een enorme opluchting zijn, dat een geheel zelfstandig leven in de naaste toekomst mogelijk is. Al weer enikele weken geleden trok een groep junioren van Service naar een toernooi. Dat ging in een gehuurd volkswagenbusje. Op de te rugweg kreeg men een kleine aanrij ding buiten de schuld van de chauf feur. Toch kostte dat geld, namelijk de niet bij de all-risk inbegrepen eer ste f 200. Toen bleek wat voor een sfeer er heerst onder de leden van Service. Binnen zeer korte tijd was het bedrag bijeen en alle financiële nadelen, ontstaan door het genoem- Nico van Slobbe heeft zijn titel, kampioen van Rotterdam geprolon geerd. De jonge Schiedamse tafel- tenisser trad zondag met zeven an dere kandidaten aan voor de wed strijden in het tafeltenniscentrum in Rotterdam. Nico won van de acht wedstrijden er zeven en smaakte daarbij het genoegen Baumgarten, die hem een dag daarvóór had ge klopt, naar een nederlaag te spelen. Zijn beste partij ging tegen de zeer steiike Reinecker. Deze in Rotterdam werkende en spelende Duitser werd al de sterkste speler uit Rotterdam geacht. Nico trok zich daar niets van aan en na een goed duel werd hij winnaar. De enige aan wie hi.1 de eer moest laten was Knikkeriberg, die op de tweede plaats eindigde. Cas van Koetsveld moest zich tevreden stel len met een gedeelde derde en vier de plaats samen met Knikfkenberg. Cas smaakte wel het genoegen re vanche te nemen op Knikkenberg voor de nederlaag zaterdag jl. in de competitiewedstrijd tegen Xerxes. De derde Schiedamse vertegenwoor diger bij deze kampioenschappen, Bussching speelde wat ongelukkig en moest met nul punten genoegen ne men. Bij de vele clubbladen die zo we kelijks op ons bureau terecht komen was deze keer ook weer „Blijven gaan", het contactblad van het R.K. schoolvoetbal. In dit altijd hu moristische blad lazen wij dat de crloketcommissie van Excelsior '20 reeds nu activiteiten ontplooit. Jon gelui die zich tot de cricketsport aan- getrokcen voelen moeten hun voel horens maar eens opsteken bij Ex celsior 20, want binnen zeer korte tijd gaat men daar weer met de zaal training beginnen onder leiding van de internationale Koos Gouka. dat niet in eigendom wordt verkre gen. Het aangaan van leningen met borg en de gemeente Schiedam ge ven aan de verschillende gegadigden juist die zekerheid, dat hun activi teiten, de Brandersbuurt als plaats van hun vestiging te kiezen, door Je burgerij van Schiedam als een dwin gende noodzaak wordt gezien de leefbaarheid van het stadscentrum in positieve zin te beïnvloeden. Van deze gegadigden willen wij hier met name noemen: De gezamenlijke kerk genootschappen van Schiedam voor een vormings- c.q. ontmoetingscen trum. De Wijkvereniging Nieuwland voor een gelegenheid voor het ont plooien van al haar activiteiten. De Schiedamse voetbal vereniging Mar- tinit voor een jeugdcentrum t.b.v. haar jeugd buiten de voetbaluren om en als opvangcentrum van al lerlei activiteiten b.v. bestuursverga deringen, adres voor beheer toto, etc. De firma Geriton voor een gelegen heid voor het maken van kuipwerken in de algemene zin van het woord. Afelieiruimfen zoek zijn hoog. Daarom wordt naast de gemeentelijke subsidie, ook een vrijwillige bijdrage aan de bevolking gevraagd. Gedacht is daarbij aan een bijdrage van f 1,50 per persoon, te voldoen bijhet onderzoek. Overigens wordt iedereen onderzocht, ongeacht de bijdrage. Een hoger bedrag zal daarom zeer op prijs worden gesteld. Voor de administratie werd door TUBEROVA wederom een beroep ge daan op vrijwilligsters, die ook in voorafgaande jaren belangeloos hun hulp verleenden. Aangezien niet alle plaatsen bezet zijn, houdt TUBEROVA zich voor ver sterking van deze gelederen aanbevo len. Men kan zich daartoe aanmelden bij de leider van het onderzoek de heer W. van der Kaaij op het desbe treffende onderzoekbureau. Wethouder Eijkenaar zal zich als eerste vrijdag middag om twee uur aan een onder zoek onderwerpen in Wijkgebouw Nieuwland. Een aantal particulieren vraagt om ateiierruimten voor b.v. fotogra fie, beeldende kunst en kunstnijver heid, terwijl Heinkens' Brouwemen Nederland N.V. per brief in 20 nov. 1967 hun daadwerkelijke steun geven door meedenken en meedoen, mits de zekerheid bestaat, dat deze wiik inderdaad volgens de richtlijn van de Stichting nieuw leven wordt inge blazen. Uit al het bovenstaande komt de vraag van de Stichting namens de ge gadigden aan het college van burge meester en wethouders en de raad der gemeente Schiedam of de bereid heid aanwezig is, d.m.v. een raads besluit borg te staan voor het aan gaan van een lening welke nodig zal ■gijn om tot een realisatie in welke vorm (herbouw, restauratie of nieuw bouw) dan ook te komen. Het Stichtingsbestuur bestaat uit mevr. drs. H. D. M. Schreurs-Ver- wer, de heren A. ter Braak, jr. J. A. van Eek en pater M. W. H. Maas- sen o.s.a. B. en W. stellen de ge meenteraad voor het schrijven in hun handen te geven voor het uit brengen van een pre-advies. Elfde Lichtstoet op 27 april De door de V.N.F.G. te organise ren Lichtstoet zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 27 april Voor dit jaar is als motto gekozen „de humor in de Lichtstoet". Dit geeft vanzelfsprekend meer moge lijkheden voor een bepaald idee, om dat de inzenders niet direct hun be drijf, zaak enz. behoeven uit te beel den. Ook vergroot het misschien ie animo van scholen, verenigingen en vooral van particulieren om deel te nemen. Van de zijde van de V.N.F.G. zal uitgebreid propaganda worden ge maakt. Inlichtingen verstrekt de heer A. M. Schoof, Lange Haven 77, („Mer- curius"), tel. 268812. n poli- >t 17.00 Te bevragen bij het hoofdbureau tie te Schlediaim, dagelijks van 9.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: kinderbril ln koker, 2 ringen met sleutels, zwart etui met sleutels, aansteker, bruine motorhandschoen, bruin lederen herenhand schoen, R, 1 paar zwarte stoffen dames- handschoenen, groen gebreide handschoen, zwarte knipportemonneemet inh., groene plastic kinderporbemonnee handtasje '-1- Klaas de Vriesschool A wordt opgeheven B. en W. van Schiedam stellen de gemeenteraad voor over te gaan tot opheffing van de Klaas de Vries school A. (g.l.o.) aan de Zwartewaal- sestraat. Het aantal leerlingen bedroeg per 16 sept. nog slechts 67, waarbij de tweede en de vijfde klas nog ieder negen leerlingen telden. In deze wijk bestaan nog twee openbare scholen voor g.l.o. met resp. 183 en 97 leerlingen. Aangezien de verjonging van de on derhavige wijk zich niet in een zoda nig tempo beweegt, dat zeer binnen kort een toeneming van het aantal leeerlingen valt te verwachten én ook overigens niet voldoende termen aanwezig zijn om de Klaas de Vries school A in stand te houden, aange zien de schoolbevolking van de Klaas de Vriesschool A zonder groot be zwaar in haar geheel door de Klaas de Vriesschool B en de Willem Brou- werschool kan worden overgenomen, zijn B. en W. van oordeel dat de Klaas de Vriesschool A met ingang van het schooljaar 1968-1969 dient te worden opgeheven. Met betrekking tot de positie van de drie personeelsleden der op te hef fen school kan worden medegedeeld dat het hoofd der school zal kunnen worden benoemd in e,en toekomstige hoofdenvacature aan een der g.l.o.- echolen, terwijl de overige leden van het personeel zullen kunnen worden overgeplaatst. inh., rode kinderpantoffel bontrand, ldndera-rmbamdje. Te bevragen bij de vinders: ring met 7 sleutels, Kolmeljer, Van Smale- veltstraat 16a; sleutel aan ring, Buitenhuis, Leliestraat 24; herenbril, zwart montuur, v. d. Hoek, Pieter de Hooghstraat 27a, 2 rode stoellvussens, v.d. Zwet, H. R. Holststraat 29, Vlaardlngen; beige dekzeil, Van Vessem, Molensingel 77, 1 paar rode kinderhand- schoenen, Van Beek, Rozenburgerstraat 20; suède herenwant, Pranger, Marconistraat 21b; 1 paar bruine lederen handschoenen. Poetkantoor, Lange Nleuwstraat; gele por temonnee met inh., Zonruiter, Daütonstraat 20b: groene kinderparaplu, De Vormer, Bommelsestraat 7; bruine portemonnee mot inh., Van de Tas. Idenburgstraat 78; rode dameeparaplu. Van der Ploeg, Burgemees ter Van Haarenlaan 458; zwarte diplomaten- tas met inh., Westerveld, Rozenburgplein 4B damesportemonnee met inh., Levering, Ma- nastraat 12d; geruite portemonnee met inh.. Van de Ham. P. J. Troelstralaan 39; Japon, Op den Kelder, Burgemeester van Haaren laan 819: grote bahco, Van den Berg, Veen. lantstraat 9; autohoes, Vroon. Jozef Israëls- staat 5a; poes, wltzwart gevlekt, Dierenbe scherming, St. Anna Zusterstraat; grijs bruin hondje, verm. terriër, Suurbeek, Jo- hann Strausspleln 134; gele kanarie, Oos trum, Da Costaetraat 18a; werphengel, v. d. Berg, Burgemeester Van Haarenlaan 392; stenen van een spel, Hijman, Lindenlaan 19; muntbiljet, Akkerman, Amalia van Solmstr. 9a; armbandje, Pinkhof, Plein Eendragt 3; kinderringetje met monogram, Brouwer, De Savornln Lohmannlaan 56: dameshorloge. Waalbeek, P.K.O.-laan 150: bankbiljet, Am- mersdorffer, Alphons Ariënsstraat 2; blé dameshorloge, Krijger, Da 52; damesrlng met rode steen, 1 dellaan 68b. Von- Offjcieel programma van het 7e reserve-formulier 20 en 21 januari 1968 Coventry-New Castle 1 Leeds-Everton 2 Liverpool-Southampton 3 Notts. Forest-W. Bromwich 4 Sheffield-U.-Manchester C. 5 Stoke C.-Chelsea 6 Sunderland-Burnley 7 Tottenham-Arsenal 8 Wolves-West Ham 9 Fulham-Leicester 10 Manchester U.-Sheffield W. 11 Blackburn-Birmingham 12 Aston Villa-Charlton 13 Milwall-Middlesbrough res. 14 Portsmouth-Norwich res. 15

De Havenloods | 1968 | | pagina 34