Ziekenomroep Schiedam breidt activiteiten uit monopole DEKENS H PRIJS - sinds kort in eigen studio - KUNSTGEBITTEN MKBtefr ■MlüIiié mm mm -mm mm mmmtrnm mm mm mm dPk, tjjjWk 17e jaargang no. 13, donderdag 25 ianuari 1968 Nieuwe fabriek Bottelo N.V. jubileumboek als naklank van eeuwfeest Uit des senators kindermond KEURKOOP STOOPMAN JUWELIER MGR. NOLENSLAAN 512 - SCHIEDAM REPARATIES le klas werk vanal f 5.* per reparatie 20-karaats gouden kroon 17.50 U kunt er op wachten INSTITUUT DENTILIA Hoogstraat 40. R'dam. Tel. 010-12.60.10 Trams 1-2 3 6 - 8 9 - 11 en bus 34 1)1? H&VFNT ftODS üüi. Uitgave Stichting „De Jeugdhaven". In Schiedam aan de Dr. Kuvperlaan staat een radio-studio van zeer be scheiden omvang. Het is daarom helemaal niet vreemd wanneer bewoners uit de buurt de studio niet weten te vinden. Er staan geen borden voor en zelfs een klein naamplaatje is niet te vinden. Het geheim wordt echter opgelost, als een van de kelderdeuren van de flats in de Kuyperlaan opengaat. Een kleine smalle kelder biedt plaats aan de studio van de Stichting Ziekenomroep Schiedam. Enkele maanden geleden kreeg de ziekenomroep van het gemeentebe- stuur de kelder te huur aangeboden. Een brief naar de burgemeester was voldoende. „Wij zijn erg dankbaar voor de steun van de burgemeester", zegt voorzitter Jos Gunneweg. „Ik geloof wel dat hij ons werk waar deert. We hebben enkele weken gele den een groot oud en nieuw-program- ma uitgezonden en burgemeester Roelfsema hield in deze uitzending WB^Êm een fijne toespraak voor onze luiste- SÊÊÊSr Jk raars. De reacties op die toespraak BjÉRV gB waren overweldigend. as Thans- zijn we nog druk bezig in de ÊBÊmSÊm- studio, maar als we klaar zijn. dan JWpiJk nodigen we de burgemeester uit om BBBÊk MSflBplL ajg het een en ander eens te komen be- H| kijken. Ik geloof niet dat we een of- MMWMli Em ficiële opening houden. Het zou na- vÊSMauBmSnÊim <0HF tuurlijk wel leuk zijp, maar in de eer- HHBEM ste plaats is de studio niet groot ge- noeg om veel mensen te ontvangen en in de tweede plaats zou het voor WKSF onze bovenburen misschien wat te v - ^^ËBSjmmSr veel last veroorzaken. We moeten er BBr in het bestuur echt nog eens over j^mtmSSB praten, en natuurlijk ook met onze mede-flatbewoners. Nog niel klaar Klaar is de studio zeker nog niet. s Men is nu reeds vele maanden bezig met het aanbrengen van geluid-isole rend materiaal, elektrische bedra ding en dergelijke. „Mischien denken de mensen wel dat het allemaal erg lang duurt, maar er is Ontzettend veel werk verzet. We nemen nu al geruime tijd in de studio program ma's op. De omroepcel is geheel klaar, inclusief decorspeakers, micro foons, dubbele ramen naar de techni sche ruimte en de vloerbedekking. Ook de technische ruimte is bijna ge reed. Het enige wat nog aangelegd moet worden is de mengtafel. We kunnen er nu al mee werken, maar de technische foefjes volgen nog. De derde en grootste ruimte is een vergaderruimte. We hebben van ie mand een prachtig bankstel gekre gen, dat er een plaatsje in krijgt. De ze week of volgende week gaan we ie vloerbedekking er in leggen en dan is dit ook bijna klaar. In deze ruim te gaan we ook hoorspelen en grote re „producties" opnemen. De techni sche installatie daarvoor is reeds klaar". Binnenkort is het gehele project ge reed. Dan komt een eind aan een periode van pionieren en behelpen. Tot voor kort nam de omroep pro gramma's bij leden thuis op. Kwali teit was soms ver te zoeken en de overlast voor de families was bijna een hinderpaal. Bijna, want zegt voor zitter Gunneweg: „We hebben altijd veel medewerking gehad van ouders van onze leden waar we thuis opna men. We zijn daar erg dankbaar voor, maar we zijn nu toch wel blij dat we in een aparte studio zitten". Ondanks de lage huur die men aan de gemeente moet betalen, brengt de studio toch flink wat onkosten met zich mee. Een bijdrage uit een ac tie, gehouden door de landelijke zie kenomroeporganisatie „Het Zonne- fonds", maakte de inrichting van de studio mogelijk. Voorts werkten veel Schiedamse bedrijven mee door ma terialen tegen zeer lage prijzen aan te bieden, of zelfs te schenken. Ruim een jaar geleden kwamen ook veel gaven van bedrijven en particulieren binnen op een brievenactie. Van deze opbrengst werd het hoogst noodzake lijke gekocht, in de vorm van een mengtafel, twee bandrecorders een platenspeler en nog een aantal ande re apparaten. Geld bijna op Het meeste geld is nu echter op. Bottelo NV te Schiedam zal in het vroege voorjaar de eerste paal slaan voor de nieuwe bottelarij voor Coca- Cola, Fanta Orange en Sprite op een terrein aan de 's-Gravenlandseweg, eveneens te Schiedam. Dit terrein heeft een oppervlakte van 31.000 m2, waarvan in eerste instantie ongeveer 15.000 m2 zal worden bebouwd. De bouwkosten worden geraamd op rond vijf miljoen gulden. De nieuwbouw wordt uitgevoerd naar eigen ontwerp van Bottelo NV met verdere uitwerking door Latume- bo NV te Alblasserdam en architect Hendriks te Nijmegen. Het nieuwe be drijf zal in staat zijn 24.000 standaard- flessen en 10.000 gezinsflessen per uur af te leveren. De produktie, opslag en verkoopdistributie-apparaat worden in een grote ruimte van 8500 m2 on dergebracht, welke slechts één kolom met overspanning vari 35 m heeft. Het machinepark zal, wanneer het nieuwe bedrijf gereed is, geleidelijk worden overgebracht. De bouwtijd wordt op een jaar gesteld. Het nieuwe bedrijf zal gerekend kunnen worden tot de grootsten in Europa en in yons land. Er werken thans 260 personen in het bedrijf. Evenals vorig jaa -ett De Ha venloods een lonei trijd ui toe schreven. ..Schrijf toneelstuk". Het is voor jongeren Je moet tus sen de 14 en 21 jaar oud zijn om mee te doen. De maximale speel- duur. van het stuk. maa een half uur prijs voor het beste stuk is ..Het sterrenplukkertje"een beeldje dat door Joke Roldaan is gemaakt. Voor 4 maart verwachten we de inzending op het adres: Redactie De Haven loods. Westblaak 25. Rotterdam. Links op de envelop vermelden: TONEELWEDSTRIJD. Hoogstraat 2 Schiedam -Tel. 268803 Donderdag 8, vrijdag 8, zaterdag 1.30-8, zondag 8, dinsdag 8, woensdag 8. THE BRIDGE ON THE RIVER KWAI ALEC GUINNESS WILLIAM HOLDEN JACK HAWKINS Een legendarisch meesterwerk opnieuw in roulatie Cinemascope In kleur Col. Int. 14 jaar Zondag 2-4.15, woensdag 2. DUIZEND TOMAHAWKS TEGEN WINNETOU (Rampage at Apache Wells) STEWART GRANGER PIERRE BRICE - MACHA MERIL Naar één van de beroemde ver halen van Karl May. Cinemascope Col. Int. 14 jaar Zaterdagnacht 24 uur. RIT DOOR DE HEL (The rage) GLENN FORD STELLA STEVENS Een man op de vlucht voor de dreigende dood een vrouw vechtend voor een kans op geluk. Eastmancolor Col. Infa 18 jaar plaatselijk culturele leven aldus de burgemeester. Er zijn verder artikelen geschre ven door voorzitter J. de Koster, di rigent Chris Verhoog, de voorzitter van S.G., E. A. Leenderts, S. G. Lutz, voorzitter van de Esslinger Bieder- krans, waarmee Orpheus uitwisse ling onderhoudt, door de voorzitter van de jubileumcommissie. L. Stout- hande en vele anderen. Een uitge breide „levensbeschrijving" van het koor is opgenomen. 70.000 partijen Eerste tenor van het koor, de heer P. J. Kats. is sinds tien jaar biblio thecaris. Twee jaar geleden begon hij orde te scheppen in het enorme mu ziekarchief van het koor. Men telt nu plm. 70.000 partijen van tal van com ponisten. De heer Kats heeft zich door een rijsteberg heengewerkt, om zijn koor een overzichtelijke verzameling te geven, een collectie overigens, die vele koren niet bezitten. De bibliothe caris maakte zelf de portefeuilles voor de 400 koorwerken, die hij op nummer rangschikte. Er zijn in deze bibliotheek zeventigduizend muziek boeken, die de heer Kats rangschik te volgens alfabet naar de naam van de componist en tevens naar de titel en volgens nummer van de werken. Dit vereenvoudigt het opzoeken. Bo vendien houdt de bibliothecaris nauw gezet in een nummer-register bij, wel ke dirigent de werken uitvoerde en waar en wanneer dit gebeurde. Onderscheiding voor mannen die drenkelinge redden Op vrijdag 10 maart viel de zesja rige Edith Verhaal spelenderwijs in het water. Haar vriendinnetje zag dit en waarschuwde de vader van de drenkelinge; deze haalde haar uit het water. De eveneens toegesnelde N. Tulling paste direct mond-op-mond-beade- ming toe. Dit werd later overgeno men door de heer A. van der Pluijm. In totaal werd ongeveer 25 minuten kunstmatige ademhaling toegepast, voordat het meisje weer tot bewust zijn kwam. De Maatschappij tot Redding van Drenkelingen in Amsterdam heeft de heren A. van der Pluijm, wonende Gasstraat 43 alhier en N. Tuiing, wo nende Geerviietsestraat 39 alhier, be loond met de bronzen legmedaille, het getuigschrift behorende "bij deze bronzen medaille en de kleine bron zen draagmedaile. Burgemeester Roelfsema heeft dins dag de medailles en de getuigschrif ten aan de heren Tulling en Van der Pluijm uitgereikt. De VVD-senator mr. H. van Riel ts in ieder geval een man die wan zijn hart geen moordkuil maakt. Hij zegt in de regel alles wat hem in de mond komt en dat is dikwijls nauwelijks te stuiten. Dat hem dit ook stempelt tot een tactloos poli ticus is tot daaraan toe, soms laat hij echter ook zien hoe naïef en ondoordracht hij kan spreken. Gewoon als hij zegt, dat de bladen van het „Vnitel-concern" (N.R.C., Alg. Dagblad, Alg. Handelsblad, Het Vaderland en De Telegraaf- Nieuws van de Dag) samen een symptoom zijn van de „zelfverde diging van het Nederlandse volk" tegen de door hem geconstateerde negatieve tendenzen in de publici teitsmedia. Dat is een even gro teske bewering als te zeggen, dat boer Koekoek ons land behoedt voor een opkomend fascisme in de Nederlandse politiek. Naïef is hij ook, want door te spre ken van Unitel-concernkreeg hij meteen de N.R.C., Alg. Dagblad, Alg. Handelsblad en Het Vader land op zijn nek. Deze bestrijden uiteraard met gloed en verve elke min of meer gelijkschakelende kwalificatie met De Telegraaf- Nieuws van de Dag, alsmede de door Van Riel gesuggereerde poli- tiek-journalistieke samenwerking van alle bij Unitel aangesloten bla den. Dal had de sanator kunnen weten, hoe onwetend hij verder ook moge zijn met betrekking tot de pers. Maar ja, van gezegden uit de poli tiek zo onachtzame mond van de heer Van Riel kan men toch ook wel eens wat leren. Dat is dit: voor Van Riel bestaat de redactio nele samenwerking tussen de LJni- tel-bladen eigenlijk al. Dat dit van daag (nog) niet het geval is, dringt niet eens goed tot hem door. Hij is er ieder geval op zijn minst van overtuigd, dat deze bladen al een soort front vormen met een stil zwijgende. gemeenschappelijke po litieke houding. En hij zal er wel niet aan twijfelen, dat de diverse directies van de Unitel-bladen in de toekomst de kunst zullen verstaan om ook hun eventueel tegenstrib belende) redacties tot uitgebreide samenwerking te brengen. Daar zijn namelijk hele goeie commer ciële argumenten voor. Kijk, en dat is nou het punt waarop zelfs de heer Van Riel ons tot na denken zet. H. De leden van de omroep brengen per maand gezamenlijk de huur bij el kaar. Maar er zijn andere kosten, zo als licht, vervanging van apparaten en banden. Reeds verschillende Schie dammers gaven zich op als donateur, om op die manier te zorgen voor een dekking van de lopende kosten. Dit is echter niet genoeg, temeer daar de ziekenomroep nu het werkterrein gaat uitbreiden. „Wij hadden nogal veel Werk ge maakt van het oude jaarsprogramma en we vonden het eigenlijk zonde dat we het alleen konden gebruiken in het gemeenteziekenhuis. We hebben geprobeerd de Noletstichting te inte resseren, maar ons bleek al gauw dat men daar geen belangstelling had. We konden wel terecht in het Jacobs Gasthuis. Ik ben blij dat we het gedaan hebben. We hebben nog nooit zo'n aandachtig en dankbaar- publiek gehad. We gaan nu binnen kort geregelde uitzendingen in dit be jaardencentrum verzorgen. We willen daarvoor ook verzoek- platenprogramma's gaan samenstel len. Er zullen natuurlijk aanvragen binnenkomen, die slechts op 78-toe- renplaten staan. We zijn daarom een actie gestart om een verzameling van die oude platen aan te leggen. Mensen nodig Door het uitbreiden van het aantal „zenduren" van de ziekenomroep S'dam, is nog een aantal omroepsters, omroepers en technici nodig. De pre sentatoren en de presentatrices moe ten een leuke stem hebben en vlot van de tongriem gesneden zijn. De tech nici behoeven niet direct erg tech nisch te zijn. Ze moeten wel handig kunnen omgaan met platenspelers, mengpanelen, en bandrecorders. Ook donateurs zijn van harte wel kom. Voor vijf gulden per jaar kan men donateur worden.. Men wordt dan regelmatig op de hoogte gehou den van de stand van zaken. Tot slot de 78-toerenplaten. Om de program ma's in het St. Jacobs Gasthuis mo gelijk te maken zijn veel 78-toeren- platen nodig. Hoe ouder hoe mooier. Reacties, in welke vorm dan ook, worden graag ontvangen door mejuf frouw Trees Veliscek, Anthonie Muys- straat 47, Schiedam. Telefoon 267310. (Na zes uur). Het gironummer van de stichting is 736443. De doopplechtigheid van het s.s. „Texaco Rotterdam'' dat op de werven van Wilton-Fijenoord is gebouwd in opdracht van de Texaco Inc. te New York, was een statische aangelegenheid. Het schip is n.l. in het bouwdok gebouwd en lag langs de kade, waar het door Mrs. Annon M. Card, de echtgenote van de vice- president van Texaco, Domistic Sales Departement werd gedoopt. De doop werd o.a. bijgewoond door Staatssecretaris M. J. Keijzer en stafleden van de Texaco uit ver schillende landen van Europa. Dit is de tweede tanker van Texaco. Zaterdag wordt de derde te Vlissingen te water gelaten. De eerste tanker is ook in Vlissingen gebouwd. Namens de directie van Wilton- Fijenoord heeft ir. O. J. van der Vorm dank uitgesproken voor de verleende opdracht, waarbij hij wees op de moeilijke positie waar in de werven zich voor wat be treft de nieuwbouw bevinden. Hij vestigde ook de aandacht op de plannen inzake grotere samenwer king tussen de Nederlandse wer ven. Het met zoveel zang- en muziek gevierd eeuwfeest van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor „Orpheus" heeft een naklank gekregen in een zeer royaal jubileumboek, dat thans is verschenen. Over het koor schrijft ere-voorzitter, burgemeester H. Roelf sema: „De „Image" van het gebied van de Maas en de Nieuwe Water weg is in ons hele land bekend: een brede druk bevaren rivier, waarvan de oevers bevolkt worden door hard werkende mensen. Het lied van de arbeid wordt hier met overgave en overtuiging gezongen, zo zeer zeffs en dit behoort mede tot de „image" dat men nauwelijks oor heeft voor een ander soort lied. Deze indruk is niet helemaal juist; ook het andere lied wordt hier ge hoord. het lied van de schoonheid, dat uitdrukking wil geven aan de ge waarwordingen van het menselijk hart. Dit lied klinkt niet zo luid en indringend, maar het wendt de aan dacht van de dingen van alle dag af en het beklemtoont, dat er in het le ven nog andere dingen zijn dan za kelijke verhoudingen en materiële be langen. Wie daarnaar luistert, weet meer inhoud te geven aan ziin be staan' Honderd jaar lang reeds klinkt hier dit andere lied, ten gehore gebracht door het Koninklijk Schiedams Man nenkoor Orpheus. Alleen reeds uit de ze lange periode komt naar voren, dat Orpheus in het plaatselijk leven een belangrijke rol speelt; door alle ups en downs heen blijft het lied klin ken en worden leden en publiek steeds weer geconfronteerd met de wereld van de grote componisten, de cultuur dragers van toen en nu. Het past ons bij dit eeuwfeest met waardering te rug te denken aan hen. die door per soonlijke bemoeienissen dit alles heb ben mogelijk gemaakt e» gaarne spreek ik de wens uit, dat het Ko ninklijk Schiedams Mannenkoor nog vele jaren lang zijn activiteiten zal voortzetten in het patroon van het Slechts 179 100®zuiver wollen 2-persoons dekens in double face blauw, die normaal 59,70 kosten, worden nu oo j»C verkocht voor ZT.OJ Grote maat 180 x 220 cm. Verder nog diverse licht beschadigde en kleine restanten artikelen, tegen abnormaal lage prijzen en contante betaling, als: CENTRIFUGES, on van 99,— nu vanaf 19 ELEKTRISCHE GITAREN on vanaf 14 KARAAT GOUDEN HANGERS met cultivé parels van 79,— nu aq voor slechts 31 FILMCAMERA'S oq van 99,nu voor 29 FILMPROJECTORS (dubbel-8) van 198,— nu vanaf °7, ZELFBOUW LADENKASTJE rn van 99,— voor JT' ELEKTRISCHE MESSEN OQ Q1 van 57,50 nu voor i7' 5 STEREO-GRAMMOFOONS QO van 229,— nu vanaf Diverse 14 karaat gouden armbanden en hals-colliers van 11,- per gr. nu voor slechts 7 gulden per gram en nog vele andere arti kelen als boeken, radio/grammofoons, band recorders,- enz, enz. ir Verder diverse stuks huishoud-textiel, hier en daar iets vuil. IN DE SHOWROOM VAN HILLEDIJK 77-85 ROTTERDAM - ZUID Geopend van 9 tot 5 uur, ook op zaterdag.

De Havenloods | 1968 | | pagina 1