0 Gemeente stelt zich garant voor geldlening Brandersbuurt Koopavond Schiedam hangt van Rotterdams besluit af Schiedamse hreidt haar activiteiten uit opruiming Raad hecht goedkeuring aan beleid museum Postkantoor voor geldzaken voortaan tot zeven uur open opruiming opruiming DE HAVENLOODS DONDERDAG 25 JANUARI 1968 S'dam Er is maandagavond in de gemeenteraadsvergadering van Schiedam lang gesproken over de gang van zaken bij de z.g.n. herbouw en het herstel van de Brandersbuurt. Dit naar aanleiding van een schrijven van het Stichtingsbestuur waarin de gemeente wordt gevraagd, zich garant te stellen voor aan te gane geldleningen voor dat herstel. De heer Campman (KVP) zei, dat zijn fractie mee wil werken om de Stichting binnen een, jaar te laten aantonen, welke mogelijkheden er zijn. Thans blijkt, dat er van restaura tie niet meer wordt gesproken. De arbeidskracht en het enthousiasme van jeugd en burgerij zijn zoek", al dus de heer Campman. Daarom kan zijn fractie niet akkoord gaan met het voorstel garant te zijn voor de geldlening. Hij wilde het schrijven van de Stichting voor kennisgeving aannemen. De heer Oollé(CPN) ging wel met 't advies van B. en W. akkoord, even als de heer Roede. De heer Houtman (VVD) meende dat de Stichting „ach ter de schermen" wel actief is ge weest. „Iedereen wist dat het geld zou gaan kosten, doch dat moeten we over enkele jaren verdelen. Er ontbreken enkele gegevens en daar om is het gewenst, dat B. en W. een nadere studie doen", zo zei de heer Houtman. Mevr. Gerding (PSP) verzocht, zo snel mogelijk het pre-advies uit te brengen, opdat men niet in een im passe zou geraken. De héér Simons (PvdA) vond dat er alle aanleiding is de suggestie van B. en W. op te vol gen". Er ontbreken enkele essentië le gegevens, zodat nader advies ge wenst is. Het zou goed zijn, dan te vens aan te geven hoe de financie ring mogelijk is, ook wat betreft de jaarlijkse lasten. Er moeten immers zaken tegen elkaar worden afgewo gen. Wat heeft de gemeente als ge heel voor recreatie en sport uitgege ven, teneinde tot een juiste verde ling te komen? Voor de Brielse Maas b.v. wordt een bedrag van f 58.200 per jaar bestemd voor recreatiemogeliik- heid"; zo zei hij. De heer Sonneveld (Prot) sloot zich aan bij de opmerkingen van de heer Campman. De heer Muys (On- afh.) vond dat over het schrijven niet veel zinnigs kon worden gezegd, zo dat hij akkoord ging met het advies van B. en W. Iu verlegenheid De voorzitter zei, dat het college door het rapport van de Stichting wel De heer Coljé: Nog eens met comité praten Voor hen,die veel moeten lopen en staan... en voor hen, die geen puur nylon aan de voeten kun nen velen, Is deze aanbieding. Een speciale uitverkoopaanbie ding zuiver wollen herenan- klets, solide ankiets, beschaafd gedessineerd, aan hiel en teen met nylon versterkt, per paar nu voor nog géén een gulden zeventig. met nylon Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze sokkenafdeling deze zuiver wollen herenanklets, In diverse kleuren en dessins, In alle courante maten,A per paar nu voor Duur van de Opruiming 18 januari tot 9 februari Géén tel. of wat in verlegenheid is gebracht. „Het rapport is op zichzelf teleurstellend en het comité begint zelf in mineur toon over deze zaak. En is een uit voerig gesprek met het comité ge weest en dit zegde toe, dat het een volledig plan zou indienen. Daarna zou nieuw overleg plaats vinden. Van die afspraken is niets gekomen, doch ineens kwam dit rapport. Het gebruiksklaar maken van de buurt zou een half miljoen per pandje gaan kosten! Over de particuliere wonin gen wordt niet gesproken. Alleen wordt gevraagd om een ongenoemd! bedrag beschikbaar te stellen. Het is zoiets van een blanco cheque. Het rapport biedt he lemaal geen basis voor de grote plan nen die men indertijd had. Het vragen om een „spoedig rap port" is wel eenvoudig, doch zeer moeilijk uitvoerbaar. We zullen hele maal opnieuw moeten beginnen met een bespreking met het comité", zei de burgemeester. De heer Houtman (VVD) meende dat het er nu alleen maar om ging of het college een nader advies zou geven. Spreker was niet in verlegen heid gebracht. „Het comité heeft nog weinig kunnen doen in deze korte tijd. Niemand durft risico te nemen, omdat de pandjes eigendom van de gemeente blijven. De jeugd is inderdaad afgevallen, doch dat komt door teleurstelling met bepaalde personen. Het college is zelf duidelijk niet enthousiast over deze Brandersbuurt en geeft weinig steun aan de Stichting. De brandweerka zerne hoort er niet thuis", aldus de heer Houtman. De heer Campman constateerde, dat het recreatiegebied Brielse Maas een exact gegeven is en de Branders buurt een utopie. Spreker had de in druk dat de Stichting nu bezig is de zaken op het gemeentebestuur af te wentelen. „Laat men ëerst zelf wat meer doen en gelden bijeen zien te krijgen, zoals werd beloofd door het comité". CARAVANS ROTEN VOUWWAGENS Er zijn nog enkele overjarige caravans en buitenboordmotoren met aantrekke lijke kortingen! Nieuwe hoofdonderwijzer Prinses Margrietschool Tijdens een bijeenkomst in de aula van de chr. technische school De Poort is de heer F. van Duffelen ge ïnstalleerd als hnofd van de Prinses Margrietschool te Schiedam. Hij neemt de plaats in van de heer W. A. van der Jagt, die het vorig jaar is overleden. De heer Van Duffelen werd in 1942 te Vlaardingen geboren en was ongeveer drie jaar onderwijzer aan de Kon. Wilhelminaschool aan de Zalmstraat. Vórig 7 jaar september werd hij als onderwijzer verbonden aan de Margrietschool. welke thans 200 leerlingen en zes leerkrachten telt. De Schiedamse ^gemeenteraad heeft zij het niet geheel zonder kritiek, zijn goedkeuring gehecht aan het beleid dat wordt gevoerd met betrekking tot het Stedelijk Museum, welke uit spraak werd gedaan mede naar aan leiding van het gebeurde tijdens de opening van een tentoonstelling, toen een kunstenaar zich door een vrouwe lijke collega in het openbaar liet be schilderen. In verband hiermee waren brieven gezonden aan het college van B. en W. waarin enerzijds waardering voor het gevoerde beleid werd uitgesproken en anderzijds werd aangedrongen op scherper toezicht. De gemeenteraad heeft na enige discussie zich met het gevoerde beleid kunnen verenigen, na mededeling ook van de wethouder, dat tegen gebeurte nissen als hiervoor genoemd, in de toekomst zal worden gewaakt. Bij een controle heeft de Schie damse politie acht bromfietsers aan gehouden, die de maximum-snelheid overschreden. Van een bromfiets die ruim 50 km reed, werd het voertuig in beslag genomen. Voorts werden vijf autobestuurders bekeurd, omdat hun auto's gladde banden hadden. De Schiedamse CJV heeft er een nieuwe afdeling bij. Na de Schiedam se voetbalvereniging HBSS, de „Rijn mondband", de toneelgroep „ODG" en de bloeiende sociëteit „De Vonk" is nu een nieuwe afdeling van de grond gekomen, die de naam draagt „Corner 68". Deze afdeling gaat zieh speciaal toeleggen op het organiseren van grote „beat-avonden". „Corner '68" is gevormd op aan dringen van de leden van de jonge- rensociëteit „De Vonk", die de gehe le week de beschikking hebben over het CJV-gebouw „Jeugdhaven" aan aan de Lange Haven 129 te Schiedam. De leden zouden graag eens in groter verband bij elkaar willen komen om te dansen op de muziek van een bartd. En zo is dan „Corner 68" geboren Deze nieuwe afdeling zal wel de gro te beat-avonden organiseren doch dit doen in nauwe samenwerking met de sociëteit „De Vonk". De eerste avond is gehouden op zaterdag 20 januari in het Gebouw voor Chf. Soc. Belangen te Schiedam met medewerking van de band „The Flying Dutchmen" De sociëteit „De Vonk" krijgt bin nenkort de beschikking over het ge hele jeugdgebouw. Na het vertrek van de huismeester is er een gehele bo venverdieping ter beschikking geko men van de Schiedamse CJV. Mo menteel wordt nog hard gewerkt om het geheel te schilderen en weer be woon- en leefbaar te maken. Na het geheel gerestaureerd en opgeknapt te hebben hoopt de Schiedamse wet houder mevr. G. D. de Graaff het her nieuwde gebouw CJV „Jeugdhaven" op vrijdag 16 februari a.s. officieel te heropenen. Na deze feestelijke ge beurtenis gaan de leden de feestacti- viteiten voortzetten met de op zater dag 17 februari d.a.v. te houden „beat-avond" in gebouw Irene te Schiedam, welke wordt georgani seerd door „Corner 68". De Schiedamse CJV is erg gelukkig met de ruimten die zij er nu bij heb ben gekregen omdat deze kunnen worden benut voor hobby-clubs, dis cussiegroepen en andere evenemen ten. Ook is men doende een donkere kamer de creëren voor de liefhebbers van de fotografie. Tevens bestaan er plannen bij de Schiedamse CJV om als eerste in Schiedam te komen tot het oprichten van een twienerclub. een samenkomst Pluspunt De heer Collé achtte het een plus punt dat het rapport in mineurtoon is gesteld; alles wat er dan gebeurt kan meevallen! Spreker adviseerde, nogeens met het comité te gaan pra ten en dan zal de Brandersbuurt wel boven water komen, meende hij. De heer Simons zei niet bereid te zijn „carte blanche" te geven. Ieder bedrag voor recreatie bestemd, dient óp betekenis te worden getoetst. Het adres gat volgens hem thans geen voldoende gegevens om tot een beslissing te komen. De voorzitter constateerde, dat een beslissing over het verzoek in het rapport onmoge lijk is. „Het comité heeft zelf met enthousiasme zich de taak aangeme ten, dat was het uitgangspunt voor de opdracht in juni van het vorig jaar. De betrokken percelen zijn aan gekocht door de gemeente met steun van het Rijk. Daarom is het moeilij ker tot een regeling te komen inzake de verhuur c.q. verkoop van het pand. Het college heeft volledige mede werking aan het comité gegeven, doch de steun van de Schiedamse burge rij is uitgebleven, hetgeen het comi té ook zelf zegt. Het is onjuist en on billijk de verantwoordelijkheid voor al dit gebeuren op het college te schuiven. De situatie in Rotterdam is geheel verschillend, omdat die panden onder Monumentenzorg staan en dus voor subsidie in aanmerking komen. Hadden we ons maar tot het plan „Schienoko" beperkt dan zouden er meer mogelijkheden zijn geweest om tot een resultaat te kunnen komen", aldus de burgemeester. Het voorstel van B. en W. werd hierna aangeno men met 2115 stemmen, waarbij de wethouders Eijkenaar (Prot.) en Van Kinderen (KVP) tegen het^ voorstel stemden. Wanneer de gemeenteraad van Rotterdam in de vergadering van 1 februari zal besluiten tot invoering van een koopavond op vrijdag, zal gelijktijdig de Schiedamse middenstand hieraan meedoen. Dit is het resultaat van het voor stel dat B. en W. van Schiedam de gemeenteraad deden. Het college deed dit voorstel zonder in te gaan op de merites van de zaak, dat wil zeggen, de vóór- en nadelen. Het wenste alleen „slagvaardig" te zijn zodra in Rotterdam de koopavond zal worden ingevoerd. Op een vraag wat Schiedam zal doen, indien Vlaardingen tot een koopavond zou overgaan verklaarde de voorzitter, dat dan de situatie opnieuw zal worden bezien. Het begon allemaal wat merkwaar dig met dit voorstel. De heer Schef- fers (PvdA) stelde voor, het aan te houden tot een volgende vergadering, omdat deze zaak op 1 februari in de Rotterdamse raad aan de orde komt. Hij wilde op die beslissing niet voor uitlopen. De voorzitter moest dit ont raden, omdat het college in deze slag vaardig wil zijn wanneer Rotterdam de koopavond invoert op 26 februari, is het gewenst dat Schiedam meteen volgt, daar anders moet worden ge wacht tot de volgende raadsvergade ring. De heer Scheffers wees erop, dat hier ook andere belangen, nl. van het personeel in het spel zijn. De heer Verhulsdonk achtte het succes van de koopavond twijfelachtig, juist omdat in Rotterdam de grote maga zijnen hebben gezegd in elk geval te zullen sluiten en dan is de attractie The Amen Corner in Arcade Zaterdag 27 januari brengt Martin Green's R&B Society voor de vierde maal in haar bestaan een Engere topgroep. Ditmaal is de keus geval len op de zevenman sterke „Amen Corner", die onlangs een groot suc ces behaald heeft met het nummer: „Gin house blues". Thans staat deze groep in de belangstelling met een nieuwe plaat getiteld „The World of broken hearts". Het repertoire van Amen Corner bestaat uit soul- en bluesnummers. Verder treedt deze avond op de groep Moody Sec", met o.a. drie neger zangeressen! Het evenement heeft plaats in zaal Arcade, aanvang acht uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de volgende adressen: Boerhaavelaan I2b en Mgr. Nolenslaan 734, of aan de zaal. Zondagavond organiseert G.R.A.B.S. een discotheek-dansavond in zaal Tivoli. De toegang voor deze avond bedraagt f I,-. Met ingang van heden is de slui tingstijd voor het behandelen van di verse geldzaken aan het hoofdpost kantoor te Schiedam gesteld op 's avonds zeven uur in plaats van 's middags drie uur tot dusver. De geldzaken kunnen tot zeven uur voortaan ook worden behandeld aan de bijkantoren Nieuwland, Diesel- straat en Kethel, benevens de post agentschappen Westfrankelandse- straat en Wilhelminaplein. Voorts kan dag en nacht gebruik worden ge maakt van de zelfbedieningsruimten in het hoofdkantoor en aan de Diesel straat. Ondanks de stijgende prijzen op de wereld-ledermarkt, kopen onze klanten morgen een fantas tisch mooie akte-tas voor een ongekend lage prijs. Magnifieke dubbele akte-tas sen met twee ruime vakken, twee grote voorzakken... zó solide dat de fabrikant elke tas 10 jaar garandeert, morgen voor iets meer dan een tientje. Ideale tassen voor de kinderen naar school, maar evengoed voor hun vaders, die naar kantoor zo'n tas kunnen gebruiken. Dit is geen Opruiming van tien tallen meters of enkele stukken ...neen, dit is de Opruimingsver koop van een grote fabrieks- partij kamerbreed Sisal tapijt, bijna vier metèt breed. En moeten wij nog meer ver tellen over dit overbekende Sisaltapijt? Sisal tapijt, bekend om de solidi teit en de lange levensduur (aan twee kanten te gebruiken) nu in zes fraaie kleuren, per meter van 380 cm breed, voor nog géén negentien gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze dubbele akte-tassen met 10 jaar garantie op het leder, voor J Duur van de Opruiming 18 januari tot 9 februari Géén tel. of schrift, best. De heer Verhulsdonk: noodgedwongen vervallen. „Wat doet Schiedam als Vlaardingen een koopavond invoert?" De heer Alijk (KVP) wees even eens op de belangen van het perso neel. Het zou ook kunnen zijn, dat het besluit van invloed wordt op dat van Rotterdam en dat achtte spreker ongewenst. De voorzitter vond het toch gewenst thans een beslissing te nemen. Het college wenste juist géén uitspraak te vragen inzake de koopavond met het vóór en tegen. Alleen als Rotterdam tot de invoering over gaat, wil het college uitvoering aan het besluit ge ven, anders niet", aldus de voorzit ter. Het voorstel van de heer Schef fers werd verworpen met 17-19 stem men, waarop de PvdA-fractie ver klaarde zich nader te willen beraden omtrent het standpunt, waartoe de vergadering werd geschorst. Na heropening der vergadering ver klaarde de heer Scheffers dat zijn fractie tegen de koopavond is, doch gezien de Rotterdamse situatie er mee akkoord zou gaan. De heer'Collé (CPN) meende dat Schiedam nu een voorloper van Rot terdam was geworden en men zich daar zou gaan vastklemmen aan Schiedam. N oodged wongen De heer Verhulsdonk (VVD) zei, noodgedwongen met het voorstel van B. en W. akkoord te gaan, hetgeen ook de heer Kuiper (Prot.) verklaar de. Mevr. Blaauw (PSP) deelde mee met het voorstel wel akkoord te zul len gaan, indien voor het winkelperso neel maatregelen zijn getroffen. De voorzitter zei nogmaals, dat het college niet op het vóór en tegen van de koopavond wilde ingaan. „Het gaat er alleen maar om, dat indien Rotterdam er toe over gaat, Schie dam vanwege de zuigkracht daartoe kam sisal tapil» 380 cm breed Neemt Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze partij kamerbreed Sisaltapijt in 6 prachtige kleuren, 380 cm breed, per meter vooi Duur van de Opru 18-januar Géén tel. of schrift eveneens moet over gaan", zo meen de hij. De personeelsbelangen zijn in deze ook besproken bij de Kamer van Koophandel. Het geheel is een neu traal besluit dat afhankelijk is van hetgeen Rotterdam doet. Wanneer Rotterdam neen zou zeggen, doch wel Vlaardingen een koopavond zou invoeren, dan kunnen we de situatie opnieuw bezien. Door het grote win kelcentrum Rotterdam verkeren we in een afhankelijke positie". De heer Willemse (KVP) bracht het college dank voor de betoonde slagvaardigheid terwijl zijn fractiege noot Alijk daarentegen wilde wach ten op de Rotterdamse beslissing evenals heer Scheffers. De voorzitter achtte het een verve lende zaak indien in Rotterdam reeds enkele weken de koopavond zou be staan voordat deze in Schiedam zou worden ingevoerd. Daarmee zou de middenstand achterop raken, was zijn oordeel. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 22 tegen 14 stemmen. dus van jongelui boven de twintig jé- ren. Ondanks het feit, dat de Schie damse CJV opgericht op 1 maart 1886 een leeftijd bereikt heeft van haast 82 jaren, is zij nog springlevend en jong. Zij probeert al het mogelijke om in de behoefte van de jongeren te voorzien en'ervoor zorg te dragen dat zij op een verantwoorde wijze die ontspanning kunnen krijgen, die zij 1 gaarne willen hebben. De CJV-sociëteit.„De Vonk" wil wil niet alleen gelegenheid blijven ge ven tot dansen, maar ook op andere terreinen waakzaam blijven en zoveel mogelijk aan de verlangens van de jeugd voldoen. Het lidmaatschap is zo laag mogelijk gesteld, met name f 3 per maand. Voor dit bedrag kunnen zij elke avond terecht in het CJV-ge bouw „Jeugdhaven". De Schiedamse CJV wil hierdoor haar taak als dienst verlenende organisatie vóór de jeugd tot uitdrukking laten komen. Geen wonder, dat de verkoop van Terlenka Plissé rokken on verminderd doorgaat... er is nauwelijks een practischer, leu ker en toch flatteus rokje denk baar. Maar nu ruimen wij op en ver kopen wij de resten uit onze series van 12.95 - Terlenka Plissé rokken, ideaal in 't dragen, met loop- en fietsruimte, plooihoudend Terlenka, nu voor nog géén negen gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Terlenka Plissé rokken, in de maten 3ó t/m 48 en In de kleuren grijs en marine, rf Duur van de Opruiming 18 januari tot 9 februari Géén tel. of schrift, best. Apothekersdienst DIENST HEEFT DEZE WEEK: Apotheek Evers, Lange Haven 81, te lefoon 268242 van vrijdag 6 uur tot maandagmorgen 8 uur. en 's avonds van 6 uur tot 's morgens 8 uur. Het is altijd een prettige ge dachte als U nog een paar extra nylons in voorraad heeft. Nu komt U in de gelegenheid om Uw voorraad uit te breiden tot maar liefst 6 paar. En als U nu denkt dat U daar voor kapitalen neer moet leggen dan heeft U 't mis. 6 paar prachtige nylons, naad loze kousen, plain of micro, die zo prettig elastisch zijn en glad zitten, 6 paar tegelijk voor nog géén drie en een halve gulden. of micro Vanaf vrijdag verkopen wij deze micro nylons, 6 paar tegelijk in de maat 8£ t/m 10£ allemaal dezelfde kleur. J 6 paar nylons Duur van de Opruiming 18 januari tot 9 februari Géén tel. of schrift, best. t

De Havenloods | 1968 | | pagina 7