Amateurafdelingen interessanter maken Sportgrabbelton tterda van DAALEN sport METRO "feestconcert" op de plaat 1190 Winst voor 1ste damesteam van S.V.C. SVV moet zondag kunnen winnen PPSC maakt kans op de titel HOE MEER ZIELEN BUNINGH Heksenketel leverde mooi bedrag op Nipte overwinning van Service op zwakke tegenstander Even duwen en klaar is Kees... 80 4, S'dam Na de beroemde slaapkamer confe rentie in Utrecht en de daarop vol gende intrede van het betaalde voet bal in Nederland is er in onze mach tige KNVB een vreemde situatie ont staan. In feite zijn er twee partijen, namelijk het betaalde en het ama teurvoetbal. De KNVB is op zeer de mocratische leest geschoeid. Daar door kan h$t gebeuren, dat op de bondsvergadering de amateurs de grootste afvaardiging hebben. In principe komt het daar op neer, dat de amateurs de dienst uitmaken in die bondsvergadering. Het gevolg daarvan is dan weer dat amateurs kunnen beslissen over het wel en wee van het betaalde voetbal. Dit is na tuurlijk een vreemde zaak met ver strekkende gevolgen. Er zijn geluk kig tal van leiders uit het amateur voetbal, die inzien dat het betaalde voetbal zonder meer noodzakelijk is en die bij herhaling de stelling pone ren, dat juist na en door de intrede van het betaalde voetbal het hun club goed is gegaan. Jammer genoeg zijn er ook krachten in het amateurvoet bal aan het werk die het betaalde voetbal te vuur en te zwaard zullen bestrijden en alleen maar het ama teurvoetbal als zaligmakend zien. Voorbeelden daarvan zijn er te over, maar we willen ons bepalen tot een onderwerp, dat ons na aan het hart ligt. Wij willen ons echt niet opwerpen als pleitbezorgers van het betaalde voetbal, beslist niet. Wel van een plan de amateur afdeling en interes santer te maken en wellicht daarmee tot spelverbetering te komen bij de amateurs. Op het moment is het zo, dat een derde elftal, het hoogste amateurelf tal van een club die betaald voetbal speelt, uitkomt in de reserve eerste klasse van de KNVB, in het gun- maar hebben ongetwijfeld dezelfde of nóg betere kwaliteiten dan spelers die uitkomen voor de le klasse der ama teurs. Alleen al de opleiding, die de amateurs uit een vereniging, waar van het eerste elftal uitkomt in het betaalde voetbal, krijgen, staat borg voor goed voetbal. Daarom zou het amateurvoetbal alleen maar gediend zijn indien deze elftallen opgenomen zouden worden bijvoorbeeld in de tweede klasse. Zij zouden dan zelf kunnen bewijzen rijp te zijn voor het eerste klasse voetbal. Op het moment is het zo, dat een derde elftal van een betaalde club al leen maar in de standaardklasse van de KNVB, de derde of vierde klasse kan gaan spelen, indien de constalla- tie binnen de vereniging zo wordt ver anderd, dat de betaalde afdeling ver- verandert in een stichting en daarmee de amateurafdeling afstoot. Waarom vragen wij ons af: Zijn de hoogste amateurelftallen van een se- mieprofclub verdoemd, omdat de spe lers nu toevallig lid zijn geworden van een fijne club, waarin zij graag spelen? Naar aanleiding hiervan willen uHJ de heer P. J. Spelbrink, redacteur van de Feijenoorder, het clubblad van Feijenoord, citeren, die in een ar tikel in dat clubblad een lans breekt voor de derde elftallen der semiepróf- clubs. „Door de erkenning als eerste ama teurelftal zullen de spelers ook eens wat meer persoonlijke belangstelling gaan genieten (nu alleen maar van scouts), want ieder jaar weer wordt er door de amateurs geklaagd, dat het zo moeilijk is een Nederlands amateurelftal op de been te brengen. Het Is altijd een prettige ge dachte als U nog een paar extra nylons In voorraad heeft. Nu komt U In de gelegenheid om Uw voorraad uit te breiden tot" maar liefst 6 paar. En als U nu denkt dat U daar voor kapitalen neer moet leggen dan heeft U 't mis. 6 paar prachtige nylons, naad loze kousen, plain, die zo prettig elastisch zijn en glad zitten, 6 paar tegelijk voo.r nog géén vier gulden. Maar geachte lezer, wie worden voor dit elftal geselecteerd? Geen spelers uit eerste teams van semie-profver- enigingen, of spelers (amateurs) uit de B-elftallen. Er is mij ingefluisterd dat de amateur-leiding daar in prin cipe tegen is. Zijn deze spelers dan besmet? In ons B-elftal spelen gere geld drie a. vier amateurs, laten we nu niet gaan beweren, dat deze spe lers en-of spelers van ons eerste ama teurteam niet in aanmerking kunnen komen vanwege hun prestaties. Zou den deze knapen in een eerste klas- ser spelen, dan was men ongetwijfeld wel geïnteresseerd. Is het dan niet belachelijk, dat juist de amateurs hun eigen broeders op die manier wil len veroordelen, omdat zij in hun eigen vereniging willen blijven spe len? Al heeft dan die vereniging het predikaat semie-prof, vergeet nooit dat dit slechts om ongeveer 23 spe lers tegenover een x maal groter aantal amateurs gaat. Men wil alleen die amateurs dwingen hun vereniging Vanaf vrijdag verkopen wij deze plain nylons, 6 paar tegelijk in de maat 8$ t/m 10| allemaal dezelfde kleur. 6 paar nylons voor Zaterdagavond tot 9 uur geopend. met de Marinierskapel, het R.E.T. mannenkoor en het politiekoor "Hermandad" ROTTERDAMSEDIJK 252 SCHIEDAM Het eerste damesteam van de Schie- damse Volleybal Club heeft de leiden de positie behouden door een over winning van 31 op VODO uit Den Haag. De Schiedamse dames waren over alle linies de betere en moesten alleen de tweede set door nonchalant spel gewonnen geven. De setstanden waren: 15—8, 13—15, 15—4 en 15—8. Dames 3 en 5 stijgen weer op de ranglijst door resp. met 30 en 31 te winnen van DRL 1 en DOS 2. Het tweede en vierde team van de dames blijven in de gevarenzone. Beide teams verloren wederom met 31 en wel van VCK 1 en Paulus I. Bij de heren kwamen alleen de teams 2, 3 en 4 binnen de lijnen. Het tweede behield de leiding in de le klasse door een zege van 31 op Con cordia 3. Heren 3 heeft zich door een fraai 31 zege op het bezoekende Sunlight bij de eerste drie gevoegd en heren 4 deelde de punten met SV Hoogvliët 22. Al met al fraaie re sultaten voor de SVC-teams. te gaan verlaten, om in de belangstel ling te kunnen komen (le elftal) en zelfs nog verder. (Ned. Amateurelf tal)". Tot zover de heer Spelbrink, in het clubblad van Feijenoord. Wij zijn het met de heer Spelbrink eens. Het amateurvoetbal kan er al leen maar aantrekkelijker door wor den. Hij doet ook een suggestie om de eerste stap te doen op weg naar verbetering van de status van de der de elftallen. Zijn voorstel is, die teams mee te laten draaien in de strijd om de KNVB-beker voor ama teurs. Zouden Feijenoord, Sparta, Hermes en SVV, om maar een paar voorbeelden te noemen, met hun der de elftallen een slechter figuur slaan dan welke vierde klasser ook? De heer Spelbrink besluit zijn arti kel als volgt: „Het zou een goed ge baar zijn van de amateur-leiding. Misschien een eerste stap op weg naar verbetering van de status van de derde elftallen. Laat het betaalde voetbal, met te veel betalende ver enigingen doormodderen. Uiteinde lijk zal ook hier het gezonde verstand doorbreken. Wij amateurs vragen, niet eisen en niet smeken, meer be grip voor onze situatie bij de ama teurleiding. Laten geen onzakelijke motieven aanleiding zijn de amateurs van semie-prof-verenigingen te deva lueren tot reserve elftallen en laat hen niet buiten de standaardklassen. We staan voor een nieuw jaar; la ten we afspreken dat suggesties om gebogen worden via besprekingen naar definitieve vormen en laat 1968 dan het jaar zijn van: 1. krachtige sanering van het betaalde voetbal; 2. Een erkenning als eerste amateur elftal en opneming in de standaard klasse van het huidige 3e elftal. Bel de punten tot heil Van ons gehele voetbal". Wij geloven dat de heer Spelbrink niets nieuws vertelt. Hij rakelt, te recht, oud zeer op. Er zullen tal van heilige huisjes omver getrapt moeten worden aleer zijn wensen in vervul ling kunnen gaan. Jammer genoeg zijn er nog te veel conservatieve krachten bij de amateurclubs, die al leen het belang van hun clubje zien, maar niet de belangen en verlangens van tal van amateurvoetballers die gehecht zijn aan hun eigen club. P. BUL. ADVFRTKNTT* Voethal Aan de vleugel: Frans Oudhoff woensdag 14 februari. PASSAGE THEATER Het wordt een vervelende geschie denis, maar zaterdag en zondag heb ben de weergoden weer roet in het eten gegooid. Weer werd de gehele afdeling afgelast. Indlein het weer nu eens een handje meehelpt, kan er het komende weekend een aardig pro gramma afgewerkt worden. Op drie na SVDPW, SFC en bij het zater- dagvioetbal GTB komen al onze Schiedamsje clubs in het veld. SW dat zondag Jl. vrij was. trekt naar VVV en gezien de stand op de ranglijst, moet dat een Schiedamse overwinning kunnen worden. Hermes, dat uit tegen AGOVV een goede par tij speelde, maar wat ongelukkig verloor ziet daardoor de kans op pro motie steeds slechter worden. Voor zondag staat op Harga de ontmoe ting tegen EDO op het programma. EDO staat maar twee punten boven de Schiedammers en het zou dan ook wel eens een leuik duel kunnen wor den, met een geringe kans op winst voor Hermes. Het B-team van SW moest op ei gen terrein de eer laten aan Den Boscth 0—1 en gaat zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAS weer een ze kere nederlaag tegemoet, Hermes B haalde uit de wedstrijd tegen Baronie een puntje binnen 1—1 en krijgt nu zaterdag op Harga een moeilijke te genstander in PSV. De amateurs DHS kwam op eigen terrein tot een moeizame overwinning op DHZ. Het blijkt vooral in de voorhoede niet erg te lopen. Zoodag wordt weer thuis ge speeld. Het Krimpense DCV komt op bezoek en als er een winstpunt uit de ze wedstrijd gehaald kan worden, dan is dat meegenomen. Excelsior 20 zag de opmars van de laatste weken door Hillegersberg ge stuit. Te individueel voetbal was de oorzaak van de nederlaag hebben wij ons laten vertellen. Zondag komt Te- diro naar Schiedam. De Rotterdam mers zijn tot nu toe in de derde klas se wat tegengevallen en daarom moet het een overwinning voor Excelsior kunnen worden. In de afdeling krijgt, indien het niet weer wordt afgelast, WF bezoek van Dilettant. Een blik op de rang lijst leert ons dat Dilettant er heel wat beter voorstaat dan WF, maar wellicht zet WF de eerste schrede op de weg terug, zorgt voor een verras sing en sleept beide punten in de wacht. Met één punt zullen zij ech ter ook wel blij zijn. Schiedam krijgt bezoek van Groen Witten en moet deze wedstrijd kun nen winnen. Wil het bij de kopgroep blijven, zal het ook moeten. In de eerste klasse B gaat een derby en wel tussen Demos en Martinit. Laten we het op een puntenverdeling hou den. want de krachten ontlopen el kaar niet veel. Ursus giaat naar Nado V en zal met de winst terug kunnen komen. Wil het niet te ver achter raken bij de clubs met promotiekansen is het ook voor Ursus een heilig moeten om te winnen. In de tweede klasse zal Schiedamse Boys ook weer eens in het veld komen. Het is al weer heel wat weken terug dat de spelers in de wedstrijdssfeer geweest zijn, maar we geven ze toch alle kans op winst in de thuiswedstrijd tegen Roga. DRZ moet in de tweede klasse B uit tegen hekkesluiter Metro en winst ligt dan ook in het verschiet. Zaterdagvoetbal PPSC, dat middelmatig is gestart, schijnt de juiste formatie gevonden te hebben Het komt de laatste we ken tot zeer goede prestaties en heeft zich zelfs opgewerkt tot titelpreden- dent. zeker na de overwinning op het Rotterdamse TOGB. Het won de uit wedstrijd met 40. Zaterdag komt Loosduinen naar Schiedam en we zijn zo vrij weer een overwinning voor PPSC te voorspellen. HBSS, dat zaterdag niet speelde, gaat naar de Zwerver, dat vijf pun ten meer vergaarde dan de Schie dammers. Zou het weer een gelijk spel worden In de afdeling speelt alleen GSS, dat Flakkee ontvangt, met ook hier een klein kansje op een Schiedamse punt. Onze stad is bij elke cursus „Ba sisdiploma Jeugdvoetballelder" van de afdeling Rotterdam van de KNVB sterk vertegenwoordigd. Van tal van clubs zijn er op elke cursus die tot nu toe gehouden is wel een paar le den die voelen en weten dat het ge woon noodzakelijk is deze cursus te volgen. Vooral omdat zij niet alleen de jongens wat voetbalkunde bij moe ten brengen, maar ook een opvoeden de taak hebben. Voorzitter Jan Bij- loo kan het altijd zo mooi zeggen. „We moeten meehelpen de jongelui te maken tot mannen in de maat schappij". Er is weer zo'n cursus be ëindigd en weer is er onder de ge slaagden een aantal Schiedammers, die op 15 februari in gebouw Atrium in Rotterdam het diploma zullen krijgen uit handen van de heer A. L. M. Schroder, de initiatiefnemer van de Jeugdleiderscursussen. Het zijn: Van de vereniging Demos, de heer C. J. A. Voorwald. Van SVDPW W. H. van Dalen. Van DRZ de heren A. B. J. Westhuis en B. Mo lendijk. Van SVV de heer C. H. Vor ste nbos. Van Hermes DVS de heer R. C. Glansbeek en van Schiedam d'e heren J. H. Netten. P. J. Voor wald, A. Nieuwland en T. N. Ver wei j. Nico van Slobbe, het jeugdige tafel- tennistalent van Service is de laatste tijd nogal eens in het nieuws. Jeugt internationaal, centrale training in vertegenwoordigende teams, kortom Nico is in opmars. Dit alles is niet onopgemerkt gebleven. Zo is hij nu uitgenodigd, om op kosten van het Leo van der Kar Sportfonds deel te gaan nemen aan een training onder leiding van de Zuidslavisdhe topspe- ler Vecko, die nationaal kampioen is en als negende op de Europese rang lijst staat genoteerd. Samen met an der jeugdig talent, Bert van der Helm, Ellen Klatt, Mieke ten Broek en Veronique van der Laan zal hij veertien avonden de lessen van Vecko gaan volgen. Het is een felici tatie waard. We zullen de stem van de heer G. Santra's zondagsavonds niet meer aan de telefoón krijgen. Santra was een van die trouwe bestuurders die altijd een wedstrijdverslagje doorbel de en dé uitslagen van de door de DRZ teams gespeelde wedstrijden doorgaf. Jarenlang hebben we con tact met hem gehad en altijd had hij wel een enthousiast verhaal over zijn club. Ruim 11 jaar is de heer San- tra bestuurslid geweest van DRZ en nu is dat afgelopen. Er zijn muta ties in het bestuur geweest, o.a. is voorzitter Visser penningmeester ge worden en de heer W. Zeeman tot voorzitter gekozen. De heer Santra kon zich met het een en ander niet verenigen en besloot daarom als be stuurder af te treden. Jammer, maar n zal het moeten respecteren. U hoeft geen miljonair te zijn om met een flink pak langspeel platen met Uw lievelingsmuziek thuis te komen... en uren te ge nieten, want nu kopen al onze klanten 30 cm langspeelplaten voor de bekende lage ter MeulenprIJs, per stuk voor nog géén drie gulden. Opera-aria's, Strauss walsen, Dansmuziek (Glenn Miller en Tommy Dorsey stijl), Zeemans liedjes, Fledermaus, Zigeuner baron, Ouvertures, Populair klassiek enz. platenmarkl 2e etage Fabrieksnieuwe 30 cm langspeelplaten NW. BINNENWEG 195 6750 Speciale aanbieding ZUIVER SCHEERWOLLEN DEKENS ALLE MATEN De bazaar, die onder de naam „Hek senketel" te Kethel is gehouden ten bate van het restauratiewerk van de hervormde kerk, heeft bevredigende resultaten opgeleverd. Er is ruim f 10.000 bijeen gebracht. Niet alleen de jeugd, doch ook veel ouderen hebben zich uitstekend geamuseerd. De hoofdprijs, een koelkast, werd gewonnen door de 17-jarige Kan van Hattem. De antiekbeurs trok tal van De heer J. van Pelt heeft aan het slot van de avond dank gebracht voor de organisatie van deze Heksenketel, de damesleden van het comité ontvin gen bloemen. Het ligt in de bedoeling om in maart nog een bingo-avond te organiseren. Tafeltennis Kaartverkoop vanaf woensdag 7 februari van 1118 uur, pl.bespre. óók telefonisch onder nr. 28 95 63. De Spaarbank anno 1820 te Schie dam sloot het boekjaar 1967 af met een inlegoverschot van ruim f 4,8 mil joen. Na bijschrijving van de rente van circa f 2,2 miljoen, bedroeg op 31 december J.l. het tegoed van inleg gers ruim f 67,5 miljoen, tegen f 60,5 miljoen op 31 december 1966. Door de vele salarisbetalingen via de spaarbank is de omzet enorm ge stegen, er werd n.l. in 1967 in totaal f 41,5 miljoen ingelegd tegen f 32,8 miljoen in 1966, terwijl er f 36,6 mil joen werd terugbetaald tegen f 28,9 miljoen in 1966. Het aantal inleggers steeg in 1967 met 1474 tot 58.953. Het tegoed van inleggers en de re serves waren op 31 december 1967 voor f 36.612.617,48 belegd in effec ten, voor f 8.241.964.15 in hypotheken en voor f 19.433.204,33 in onderhandse leningen aan gemeenten e.d. De on- belegde middelen bedroegen f 5.666.483,41. Cascals/Hotel Nau v.a. f 709 Albufalra/Hotel Mar A Vlata v.a. 770.' De afgelopen week is voor TSF niet ongunstig geweest. Het won van De Wildert en blijft daardoor vast op de tweede plaats staan. Service won op het nippertje in de promotiecom petitie van de zwakste tegenstander van die groep, het Tilburgse Irene. Het tweede team van Service kwam tot een overwinning en blijft kam pioenpretendent. Voor de topteams van Noad was het weekeinde niet zo gunstig. Het eerste en het tweede team verloren namelijk hun wedstrij den. Service trok naar Tilburg voor de wedstrijd tegen Irene, dat op papier de zwakste tegenstander moet zijn. Toch kwamen de Schiedammers maar tot een 64-overwinning. Zater dag komt het Amsterdamse AMVJ 2 naar Schiedam en willen Koetsveld blijven dingen wonnen moeten worden. Het tweede team blijft gestaag doorgaan in de race om de titel. Het won nu van Eendracht 4 met 82. Deze week Is het team vrij, maar op twee, Elan 2. Winst op dat teqpi brengt zo goed als zeker voor Send ee 2 het kampioenschap en daarme de de promotie naar de overgangs klasse. De overige uitslagen van Service Vrijdag en zaterdag verkopen wij In onze Platenmarkt 2e Etage, deze fabrieksnieuwe 30 cm langspeelplaten, Stereo (ook Mono afspeelbaar) Géin Ut. of schrift, bost. Vier min of meer zwaar beschadig de auto's waren het gevolg van het feit, dat op de 's-Graveiandseweg te Schiedam een auto drie geparkeerde auto's ramde. De bestuurster en in zittenden van de aanrijdende auto na men de vlucht met achterlating van de auto. De Schiedamse politie spoor de te Maassluis drie Turken op, die bij de gebeurtenissen waren betrok ken evenals een 35-jarige vrouw. Zij had een avondje met de Tur ken doorgebracht. Op de 's-Grave- landseweg was de motor afgeslagen. De vrouw, die niet in het bezit is van een rijbewijs, ging achter het stuur van de auto zitten en de drie Turken duwden. Toen de motor aansloeg, gaf de vrouw vol gas met bovenvermeld resultaat. nu... beduidend goedkoper Voor die mensen, die met ruim te te kampen hebben, vooral In de slaapsector, is de duo-onder schuif combinatie een uit komst. Twee complete slaapplaatsen op de ruimte van één op te bergen, twee solide ledikanten met ver sterkt spiraal, waarvan U de een, opgemaakt en wel, overdag onder de andere weg schuift (verrijdbaar). Een uitstekend spelend Salamander heeft in De Beurs het eerste team van Noad weinig kans gegeven. Een wat tegenvallende Schewe en Buijck kwamen helemaal niet tot winst. Voor de twee gewonnen partijen zorg de Freek Suttorp, die er steeds beter inkomt. Het tweede team van Noad. in de degradatiegroep spelend, kreeg het Haagse Hunter 25 op bezoek en verloor met 91. Dit team moet toch wel op de tellen gaan passen. Er de gradeert daar weliswaar maar een team, maar als het zo doorgaat zou dat wel eens Noad 2 kunnen zijn. De verdere resultaten van de Noad- teams waren: Xerxes 4—Noad 3 28, Noad 4—Eendracht 9 7—3, Diveko 2— Noad 5 6—4, Noad 6—Stad Rotter dam 28, Noad 7—Milk Steamers 3 3—7, Stokkvis 2—Noad 8 7—3, Nas- sauhavenNoad 9 73, DNMNoad 10 5—5, Noad U—Hoogvliet 5 6—1. 80x190 cm Extra zware kwaliteit 80x190 wed- 1 op de Wildert 1 dé belangrijkste; de tweede plaats kwam daardoor weer iets vaster in handen van de Looze c.S. TSF 2 en 3 wonnen even eens; alleen TSF 4 kon het tegen kop loper Nationale 1 niet bolwerken en moest in eigen huls met een neder laag genoegen nemen: 3—7 dus. Op onze Beddenafdeling ver kopen wij deze duo ondersehuif- combinatles In zware en extra zware uitvoering voor hen, die met de ruimte thuis- moeten woekeren. Zaterdagavond tot 9 uui geopend.

De Havenloods | 1968 | | pagina 16