f 0 Et) De avonturen van Birre Beer 1 Wat weten wij van elkaar? .DE SLAAPBAHKENCENTRALE' K.W.J. begint met blauw boekje „culturele revolutie'' faWiax G. P. v. DAALEN EN ZN. VERHUIZINGEN METRO "f eestconcert" op de plaat 1190 juich 3 coilcMtlain DE HAVENLOODS G. P. v. DAALEN EN ZN. \S/est£rIuu/~EJi GEVONDEN VOORWERPEN m vm 2 S'dam DE HAVENLOODS DONDERDAG 8 FEBRUARI 1968 nu... beduidend goedkoper Een aantal leden van de Katholieke Werkende Jongeren in district Rijn mond heeft vorige week het „blauwe boekje" aangeboden aan loco-burge meester G. Z. de Vos. Hiermee be gon in Rotterdam de „Kulturele Re volutie" die de KWJ in het raam van de actie „Wereld-Wijd" gaat voèren. Het is in de eerste plaats een menta le actie. Later zullen wellicht finan ciële acties worden gevoerd. Het blauwe boekje wordt gepresen teerd in de vorm van een kleine pocket van 64 bladzijden en heeft als Voor de jeluidsjager» RECORDERBANDEN langspeel 61 m. spoel 7,5 cm 1 1-80 180 m spoel 10 cm 4 (15 270 m spoel 13 cm 6.85 300 m spoel 15 cm 8.05 540 m spoel 18 cm f 11.80 Ledige haspels v.a. 21 ct. G. P. v. DAALEN Zn. Sedert 10(10. Korte Hoogstraat 16 fel 34 5006 VLAARDINGEN Agenda Schiedam t februari/ Chr. Soc. Bel. 20,00 u. Ge mengde Zangver. Wilton-Fijenoord, rep.; Chr. Soc. Bel. 20,00 u. Thetorlca, spreken in het openbaat; Chr. Soc. Bel. 20.00 u. C.M.B.. ledenvergadering. februari: Arcade 20.00 u. K.A.B.O., ver gadering; Chr. Soc. Bel. 20.00 u. N.C.G.B., vergadering; Musi's Sacrum 20.00 u. Polltie- 20.00 u. N.P.V. gr. 4, Burg. v. Haaren ouderavond.; Sursum Corda 20.00 uur. N.C.G.O.V., vergadering. 10 februari; Arcade 20.00 u. Green, Ex ception; Musis Sacrum 20,00 u. Dansschool Sitton, bal; Opstandingskerlc 20.00 u. Pa- rtique, fanavond; De Rank 20.00 u. C.J.V., Prema, H20; St. Annazusterstr. 20 u. De Druiventros. Group Squib.; Sportfondsenbaü 19.00 u. Diptomazwemmen, 1 en 2; Wijk centrum 20.00 u. Gerepatriecrden, feestavond. 11 februari: Arcade 20.00 u. R.K. In stuif, dansen. weekfilm Passage Theater: t.m S febi A.L. dag. 2 en S.15. za. 2-7-0.1», zo. 4.13- 7-9.13 u. ..Daar komen de Russen, daar ko- woifshond. ondertiteling „vredesdienstregeling" De vijftig hoofdstukjes zijn verdeeld in vier gedeelten a. informatie ep achtergrond b. de schets van de nieuwe wereld orde c. sociaal-economische herverdeling d. politieke wereld-orde. Het boekje is doorspekt met z.g. ac tiemodellen om te komen tot acties die zich op bovengenoemd vlak moe ten gaan afspelen; uiteraard met het doel een nieuwe wereld-orde te schep pen. a. Het eerste gedeelte, dat gepre senteerd wordt onder de kop kulture le revolutie, geeft de feiten van een verdeelde wereld weer. De noord-zuid of arm-rijk verhouding wordt afge tekend. b. In het tweede gedeelte wordt ge schetst hoe we op weg zijn naar nieuwe wereldverhoudingen. Onder de titel „Een sprong vooruit" wordt aangegeven, dat we met alle macht moeten gaan werken aan die'wereld orde, die nu in feite een ^.wanorde" is. c. „Laat rozen bloeien" vormt het hoofdstuk over de nieuwe soeiaal- ekonomische wereldorde. Veel aan dacht wordt besteed aan de wereld handelsconferentie te New Delhi.. Een ernstig beroep op de vakbewe ging wordt gedaan om voorop te lo pen bij de herverdeling van de in dustrie in de wereld. d. „Bloemen zijn vrede". Het laatste hoofdstuk wordt de juiste politieke lijn voor een wereldorde bekeken. Het Blauwe Boekje werd geschre ven door de heer Piet Reckman en uitgegeven onder verantwoordelijk heid van de Katholieke Werkende Jongeren in Nederland. Tijdens de actie wordt het boekje verkocht voor de prijs van 99 cent. wie wil een plukje haar van wally tax? Elke koper krijgt van Wally persoonlijk een prachtig plukje van zijn magische haar (in etui) SEDERT 1900 Korte Hoogstraat 16 - Tel. 345006 Vlaardingen IN UW BELANG Even onze tarieven gevraagd voor al uw n.et of zonder VERPAKKINGEN zowel in binnen- als buitenland W. M0LL-INTERNATI0NAAL TRANSPORT N V. INDUSTRIEWEG 10 TELEFOON 34 56 22 VLAARDINGEN Voorzitter van Europese Commissie naar Johnson Jean Rey, de voorzitter van de Europese Commissie heeft woensdag 7 februari in Washington een ontmoeting met president dent Hubert Humphrey, met minister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk en met mi nister van Financiën Henry Fowler. Ook be zoekt hij Oe Thant, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Bij zijn bezoek zal Rey vergezeld zijn door Frttz Hellwig, vice-voorzittor van de Europese Commissie en Jean Deniau die de portefeuille van Buitenlandse Handel be- Medische diensten Komend weekend wordt in Maas land de artsendienst voor spoedge vallen vaniaf zaterdagmorgen 12 uur tot maandagmorgen 8 uur waargeno men dóór P. Noordam, arts. Molen weg 1, tel. 01899-2035. De veeartsen- dienst voor Maasland en Vlaardingen wordt waargenomen door C. v.d. Most. dierenarts. Kethelweg 13a, Vlaardingen. tel. 010-343084. De Tentoonstellingen: Sted. Museum: tot 12 februari: 20 Sloveense Grafici: 3 febr. tot 3 mrt. Jaap v. d. Broek en Job van Mil. Galerie .4 tot 13 februari: Fer Hakkaart, schilderijen, tekeningen, etsen. Toneelclub „Lyts Bigjin" in Stadsgehoorzaal Vrijdag 9 februari 's avonds acht uur brengt de toneelclub van de Frie se Vereniging ..Lyts Bigjin" te Vlaar dingen in de Stadsgehoorzaal voor het voetlicht, het toneelstuk „Odys seus yn Bjirmerhaven". de Friese vertaling van het toneelstuk „Odys seus in Iependal" van Dimitri Fren- kel Frank. Dat deze kleine toneelclub het heeft aangedurfd om een moderne versie van de klassieke' gegeven te spelen voor een alleszins deskundige jury is een reden te meer voor de Friezen in Vlaardingen. Schiedam en Maas sluis en omgeving om dit toneelstuk te gaan zien. f OPLAGE 28.501 Advertenties tot woensdag 10 u. Advertentietarieven bit kontrakt 17 - 16 - 15 - 14 ct. p. mm. Combinaties met onze edities in Rotterdam, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland, Krim- oenerwaard en ..Holland Sil hoiiet" in Gouda mogelijk. TOTALE OPLAGE 275.500 leder gezin dat binnen ons verspreidingsgebied woont, be- hoort De Havenloods te ontvan- gen. Mocht u de krant eens mis- sen, bel dan in dat geval voor vrijdagmiddag 12 unr (telefoon 132170). Dan wordt de krant door onze lczers-servicedienst nabc- zorgd. Die avond loop ik door de avondstad naar huis. Langs de gracht, de nauwe straat door recht op het Museum aan. Daarvoor is een brug, cn daarvoor weer, links nu van mij, een kleinplantsoen. Het is koud, "t vriest, melden mijn oren. Maar 't loopt lekker warm aan in deze vrieskou. Weinig mensen buiten. Ieder zit bin nen, z'n ogen en z'n hart te beder ven bij de televisie. Een enkele au to zoeft over het asfalt, blij dat hij geen eoncurrentie heelt. De stoplich ten staan tevergeefs met rood iets, niets tegen te houden. En daar is het plantsoen, links van mij. Twee donkerbruine honden stoeien er om iets heen. Ik ben niet kippig en zie het meteen, 't is een man, die in deze vrieskou- de avond daar op het gras ligt. met de nonden om z'n oren en vue- ten. Hij is niet jong meer. Ik schat hem op zo'n zestig jaar. Daar ligt hij, half opgericht, als moet hij de twee stoeiers in de gaten houden dat ze niet in z'n broek beginnen te bijten, van louter baldadigheid na tuurlijk. Bijna niemand is op straat, maar hij ligt daar, met het hoofd wat omhoog, als een patiënt, die wil Zien wat ze met z'n voeten uit spoken. Hij ligt daar levensgroot in do kou. in het gra», En niemand die hem ziet. Alleen ik. Ik zie hem en kijk even opzij. Niet te lang. Ik heb niets met hem te ma ken. Ik hoef hem niet aan te spre ken: wat ligt u daar gezellig, of zoiets. Ik loop de kans dat hij mij hautain te woord staat en mij wijst op de alomhecrseodc zucht tot be tuttelen en bedisselen. Mag hij daar liggen of niet. Wat heb ik daarmee te maken. Mag hij soms? AI vroor het 15 graden, wat gaat het mij aan? Is lllj niet z'n eigen baas? Ha, ik wil over dat parkje beginnen maar ben ik soms van de politie? Heb ik iets over een park- je van ons allemaal te zeggen? Of misschien stuurt hij zijn honden wel op mij af. Eer er iemand bij is hebben ze mij gebeten ril geen haan die ernaar kraait. Vreem de gedachte, hier in het hartje van de stille koude stad, een haan. Wat weet Ik van hem? Niets en nog eens niets. Heeft hij een vrouw Zit die ni. ergens, hierachter in een van die smalle straten tussen de grachten bij de televisie? En hier ligt dan haar man. Op een tweehonderd me ter afstand, in de kou en met de honden, op de kil optrekkende grond. Heeft hij een vróuw? Heeft hij haar gezegd: „Ik ga de jongens (want zo noemen ze dan de honden) nog even uitlaten" En weet zij het dan? Hij ligt daar nu, bij de brug tegen over het Museum, op z'n rug met de honden. Is ze ef wel eens bij geweest? En heeft ze hem voor gek verklaard en is ze toen kwaad doorgelopen? Zoiets doe ie niet. Zo iets doet niemand. En heeft hij toen gezegd: „Voldoende reden voor mij om het nu .Juist wel te doen". Wal weet ib van hem? Misschien heeft hij geen vrouw en leeft hier ergens op een kamer. Maar de hon den dan. verzorgt hij die? Ook op z'n kamer? Zestig jaar. en daar ligt hij, midden in de stad. Niemand die hem ziet. Alleen ik en misschien iemand die voorbijsnelt In een auto. En 't kan hem niets schelen. Of Is hij zo alleen, zo allemensetijk eenzaam, dat dit zijn vrienden zijn, ivree bal dadige donkerbruine honden met witte vlekken? Ik moet verder, ik kan niet blijven stilstaan. Hij zal er geen behoefte aan hebben om gezien te worden. Het zal hem kond laien. als de grond. Wat weet ik van hem? Wat weten wij van elkaar? MEDEMENS met de Marinierskapel, het R.E.T. mannenkoor en het politiekoor "Hermandad" NATUURLIJK NAAR SEDERT 1900 Korte Hoogstraat 16 - Tel. 345006 Vlaardingen Agenda Stadsgehoorzaal Donderdag 8 febr.: Stadsgehoorzaal 20 uur Solo-toneel Anfc van der Moer v. d Hippo Campus-sent:. Vrijdag 9 febr.: Stadsgehoorzaal 20 uur Toneelavond Friese Vereniging. zaterdag l# febr.: stadsgehoorzaal 20 u Pers( Ver. Cincinnati. Zondag 11 tebr.: Stadsgehoorzaal 18 30 en 21.15 uur film „Loon voor Verraad" Dinsdag 12 febr Stadsgehoorzaal 20u. „«-o.d» Socleteitszaal Werken.: Socie- Aliëmeen. nubeduidend goedkoper Juist op die kléine dingen die U steeds weer nodig heeft - kunt U bezuinigen als-U gebruik maakt van onze aanbiedingen, en ver dient U Uw ritje met metro of bus glansrijk terug! En daarom koopt U natuurlijk zo'n grote flacon Aranca ei- shampoo, die een weldaad is voor Uw hoofdhuid en Uw haar een zijde-achtige glans verleent ...een grote gezinsflacon met liter inhoud voor nog géén zeven dubbeltjes. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote gezinsflacons advocad© shampoo, goud-gele shampoo, in grote, onbreekbare mM flacon, Zaterdagavond tot 9 uur geopend. Géén tof. mf ichrlft. bo$t. gfmmma SCHIEDAM Ned. Prot. Bond. Westvest 92, 10.38 uur ds. A. D. Klaasee-n. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) Westvest 30. 9.30 en 10.30 uur ds. C. Vonk. Kerkgemeenschap tot verbreiding van de geref. leer. Lange Kerkstraat 67. 10 en 17 uur ds. H. Hofman. Evang. Luth. Gemeente. Lange Nieuw- straat 10 uur ds. A. Steinhart. Oud-Katholieke Parochie, Dam, 10 uur H. Mis. Hersteld Apostolisch Genootschap, Stadhou- dorslaan 9.30 en 18 uur diénst. .Leger des Hells, Lange Haven 27, Samen komsten 10 en 19.30 uur, Leiding majoor en mevr. Van Gestel-Verrijk. Gemeente van Jehova's Getuigen, Tuinlaan 30, 18.30 openbare toespraak. Baptisten Gemeente, gebouw Irene. 19 uur dienst. Mlssio diChr! Gerei, kerk, Warande 185. dienst 10 en 17Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, gebouw Irene, Nieuwe haven ds. J. Broere uit Dintel- oord. 19 uur Bethelkerk Ds.. Broere. NED. HERV. GEMEENTE Grote Kerk: 10 uur ds. D. J. Spaling. Bethelkerk: 10 uur ds. J. W. Zimmerman. 17 uur ds. A le Coq, dienst van Schrift en Tafel 19 uur ds. J. Broere, Dtnteloora. Opstandtngskerk 10 uur dr F R. J KnetsCh Fabrlekstoonzalea Industriegebouw Gondsesingel no. 68, 3« etage (lift) - Tol. 919-12.g4.6i Enorme sortering slaapbanken, slaapbankstelten, moderne en klassieke bankstellen, ook slaapkamers, satonkasten. bergmeubels, eethoeken, vloerbedekking, bedden, enz. enz. 11 kant dagelijks terecht van 9—1* onr, ook zaterdags. Verkoop via de handel. CARAVANS BOTEN VOUWWAGENS Caravans v.a. i 3550,-. Roei-, vis- en zeilboten v.a. f 295,-. Vouwkampeer- wajens, bagagewagens. Bezoek onze Westerkade 24-tel.010-264850 SCHIEDAM dagelijks geopend van 9-6 uur, 'szonda U koopt toch geen dure bloem en groentezaden'om ze door vogels te laten wegpikken of door de regen te laten weg spoelen... Neen, U verwacht er een op brengst van en die verwachtin gen kunt U nu zo goed als zeker stellen, met deze plastic kweek-kappen of broei-tun- nels. Werkelijke resulaten, want deze kweekkappen, vormen ter plaatse een ideaal broeikasje over het zaad, de stekken en de plantjes heen en beschermen tegen vorst, wind, vogelvraat, regen en té felle zon en U ver vroegt Uw cultures met wéken... Verplaatsbare broeitunnels of kweekkappen, om ook In de winter de groene keukenkrui den vers te houden, liefst 2,5 meter lang, voor minder dan de halve prijs, voor nog géén negen gulden. meshandschoen; donkerblauw tweewielige kinderfiets; blauw schort In netje; enige boeken; monsterboekje en enige papieren in portefeuille; groene hondenriem: verchroom- de bril: bos sleutels: 4 sleutels In bruin Eenheid: zondagmorgen 11 etui; ring met 2 sleutels en hangers: he- renbrll. donker montuur. ■agen bij de 250 cm lang 55 cm hoog 65 cm breed jak". Vrcdeskerk 10 uur ds. A. Hoffman. 19 uur ds. H. J. Groenewegen Getuigenis cn Eenh februari 19 uur. wijkcentrum, Dr. Wlbaut- plein 129. Schiedam, G. v. d. Kruyt. HERVORMDE GEMEENTE KETHE1. Dc Rank 10 uur ds. w. Vons. 19 uur ds. J. G Jansen. Schiedam. Jeugddienst. St. Martinuskerk 9.30 uur ds. J G. van teperen. Katwijk aan zee WASAUTOMAAT? Al deze vragen worden onpartij dig beantwoord door het Consu menten Voorlichtingsbureau. Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan Consumenten Voorlichtings bureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht adres (blokletters s.v.p.) .inders: ring me: Erwich. Hotterdamsedijk 102a. telef 286524: herenhorloge met gov!. bandje Vroon, Jozef israëlsstraai 5b: broche met witte ste-ntjes: Ooms. Talmalaan 38: zilve ren kettinkje, Buitendijk. Jan Steenst: aai 22: imitatie parelhalsketting. Van Berkel Wattstraat 43b: manchetknoop met insci Blauw, schietbaanstraat 2a: horloge met zwart bandje. Van dc Waal. Plersonstt sat 18; bankbiljet. Melchers. FrancoH Ha- verschmldtlaan 48; bruine stoffen dames handschoenen. R. Gent. Mgr Nolenslaan 221: 1 paar nappa dameshandsehoenen. ki cognac. De Pater, Francois Haverschmist- laan 39: 1 paar bruine gebreide handschoe nen. Swart. Van Heuven Goedhartstraat 33; rood-witte siep met rem. Schaeffet. vlaar- dingerstraat 7; witte poes met vlekken. Koolj. Herenstraat 53: zwarte poes: bas taard hond. teef: grijze kat; keeshond, reu. Dierentehuis. St. Anna Zusterstraat 47; bruine sjaal Meljers. Westfronkenlandsestr IVSS HTea,1dr.BrSU,^ 6: gasaansteker. Rodenburg. Berkenlaan 26. ring met sleutels, portier Technische Be drijven. Dwarsstraat 42: llpsleutcl in rood etui. Metske. Johan Wagenaarstraat 3: Un derbill. Jamln. Boerhaavelaan twlnke): ring met autosleuteltje. Doejaren Dam 27; etui 2 sleutels Christen. Van Maanenstraat 108: tas me» gereedschap terreinkneeht S.H.V. „Schiedam". Harga sportpark bei ge damesportemonnee met inh.. Konemann, Daltonstraat 50a: rood geruite kinderporte monnee met inh Herman Sehaeomans.nee] 28: bruine herenportemonnee met inh.. Van der Valk. Sulestraat 6a. Rotterdam zwarte diplomatontas. Heinsbroek. r.lsselmondestr 36: beige damesportemonnee met lnh„ Ter Braak. Grote Merkt 33: kinderzitje. Elvers. Marconistraat 43b. In onze afdeling Tuinartikelen, beneden, verkopen wij deze aethyleen broei- of kweektun- nels, compleet met stalen beu gels, 55 cm hoog, 65 cm breed, 2,50 meter lang, met afslultflap- pen, In handige plastic draag- en opbergtas, voor Zaterdagavond tot 9 uur geopend. Géén tel. ef schrift. Wilton-Fijenoord te Schiedam heeft van de Unterweser Reederei G.m.b.H. te Bremen opdracht ontvan gen tot het verlengen van twee bulk carriers, nl. de „Bronheim" en ,,Es- chersheim", ieder metende plm. 37.800 ton dw. Deze schepen zullen met een ruimtesectie van 20,8 meter worden verlengd. Het eerste schip wordt in mei aan de werf te Schiedam ver wacht. Birre en Socratóv wandelden het dorp uit en kwamen weer op de weg uit, die 'naar het bos voerde. „Wat heb ik een honger!" klaagde Mirre. „En nog geen centje verdiendach, ach. „Iemand die een ander iemand g andere dingen aan zijn hoofd te hebben dan honger, zei Socratov streng. „Maar ik heb die honger toch niet aan mijn hoofd, vroeg Birre. „In mijn maag!" Denken aan je maag doe je met je hoofd, beer legde de muis uit. Maar toen bleef hij ineens stil staan. Ik zie sporen!" riep hij. „Van wielen en er tussen in van hoeven. Dat zal de woonwagen zijn. die wordt ge- trokken door een paard". „O", zei Birre een beetje angstig. „Dus we zijn er misschien vlak bij?" „Dat zullen we merken, wannneer wij de sporen vol len!" zei Socratov. Ze liepen verder tot ze aan de rand van het bos kwa men, en daar zagen ze de woonwagen staan. Het paard stond er, vastgebonden aan een boom, naast. „Zal ikwat zal ik?" vroeg Birre, die ineens heel langzaam begon te lopen. Jij blijft hier wachten, dan zal ik eerst door het raam naar binnen kijken!" zei Socratov. Socratov keek voorzichtig om een hoekje door het raam en ontdekte toen dat de aap alleen was. Daarom durfde hij door een gaatje, waar de ruit kapot was. naar binnen klimmen. „Hé, wat zullen we daar hebben! Een muis!" riep Akkebakke verbaasd. „Zeker!" zeioSperatov. „Ik heb u daarstraks al in de hooiberg ontmoet, maar u heeft mij waarschijnlijk over het hoofd gezien, omdat het er tamelijk donker was. Ik was in gezelschap van de beer, die u nu komt red den. Ik zal hem roepen". „Nee maar, zeg!" riep Akkebakke blij. „Ik dacht net nog: die laat me in de steek. Laat ie gauw zijn, want de baas kan elk ogenblik terugkomen!" Het paard had intussen Birre naderbij geroepen. „Wat ben jij er voor een?" vroeg hij. „Ik?" zei Birre verbaasd. „Een beer. Dat zie je toch wel?" „Hoe zou ik?" vroeg het paard. „Ik heb nog nooit een beest gezien, dat op jou leek". „Maar ik ben eenbegon Birre. Verder kwam hij niet, want Socratov riep, „Beer"! Kom hier. Vlug!" Birre holde naar de woonwagen. .Hallo!" zei Akkebakke blij, toen bij naar binnen stapte. „Jij bent mijn allerbeste vriend, zeg! Kijk, daar hangen de sleutels. Eén ervan past op het slot van mijn ketting". (Wordt vervolgd)

De Havenloods | 1968 | | pagina 2