■B Vissen op Hoekse pier: hobby met levensgevaar Dcimpo Grandioze derde voorronde in Talenten Festival '68 U/ï7i/?7ë3 SIMCA Opwindend Niet ongunstig Laseroms KOOPMANS PANNEKOEK MEEL speciaal KOOP MANS 9 S'dam DE HAVENLOODS DONDERDAG 8 FEBRUARI 1988 nu... beduidend goedkoper „Ga nooit alleen vissen op de pier in Hoek van Holland". Dat is de gouden regel van sportvisser Gijs Vijfwinkel (39) uit Rotterdam, die zo'n tien jaar achtereen al met grote regelmaat zijn sport in de Hoek bedrijft. Onlangs is daar weer een sportvis ser spoorloos verdwenen..Voor het laatst is hij op de pier gezien en net als zovelen vóór hem, moet hij over vallen zijn door het plotseling opko mende water. Dezer dagen was Gijs Vijfwinkel opnieuw actief in Hoek van Holland, ditmaal in gezelschap van de Rotter dammer Sjaak Keune. Terwijl hij de zes werphengels, die tussen de stenen stonden ingeplant, scherp in het oog hield zei Gijs: „Voordat je op de pifer aan het werk gaat ifioet je pre cies weten wat er kan gebeuren met het water. Ik bedoel, je moet weten hoe laat het hoog water is. .hoe de wind staat en wat de voorspellingen zijn. Ik loop hier al zo'n jaartje of tien op de nier te stappen en dan sta je soims versteld hoe weinig de men sen die hier vissen weten van de ge varen die er aan verbonden zijn. Het gros weet niet eens wat springtij is. Bovendien zeg ik altijd: ga vooral nooit alleen op stap. De pier is glad vanwege het mos en slib en wie hier uitglijdt kan vreselijk slecht terecht komen. Je kunt gemakkelijk een been breken of bewusteloos raken en wan neer ie niet in gezelschap bent loop je groot gevaar. Dan ben je volkomen aan de elementen overgeleverd en wie de kracht van het water kent kan pas begrijpen wat dat betekent". Het is niet verwonderlijk dat de sportvissers die op de pier opereren de tijd gemakkelijk vergeten. Het vis sen hier is een opwindend spel. dat voortdurende aandacht vraagt. Sjaak Keune: ..Maar al staan we nog zo goed te vangen, als het water omhoog komt nemen we de. benen. Voortdu rend houden we een punt van de pier in het oog. Is die onder water ver dwenen dan is het onherroepelijk: wegwezen! Niet nog even wachten of nog een keer inleggen, nee inpakken want de zee is snel". Het duo Kcune-Vijfwinkel geniet op de pier een grote reputatie vanwegé de opvallende vangsten, die soms tot vijftig kilo vis oploopt. Gijs Vijfwin kel: „Maar dat krijg je niet cadeau. Daar moet je hard voor werken en veel voor oefenen. Het aas moet mins tens honderd meter in zee liggen. Dat gooien is heel belangrijk. Dat beoefe- Voor hen, die veel moeten lopen en staan... en voor hen, die geen puur nylon aan de voeten kun nen velen, is deze aanbieding. Een speciale aanbieding zuiver wollen herenanklets, solide ankiets, beschaafd,gedessineerd, aan hiel en teen met nylon ver sterkt, per paar nu voor nog géén een gulden zeventig. versterkt Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze sokkenafdeling deze zuiver wollen herenanklets, in diverse kleuren en dessins, in alle courante rr Zaterdagavond tot 9 uur geopend. Géén tel. of schrift, t wbkêkêêêeïJBm V" nen we dikwijls op het "droge in het Kralingse Bos. Om de slag voor een worp van 100 of 125 meter te krijgen moet er heel wat gebeuren". Het befaamde vis-duo, soms ook in gezelschap van Fred Trotsenburg, is niet alleen overdag zo dikwijls in de Hoek te vinden. Ook 's nachts, wan neer de gevaren van het water nog groter zijn. kan men hen hier dikwijls treffen. De toppen van de hengels staan dan te gloeien in het felle schijnsel van enkele petroleumlam pen. Gijs Vijfwinkel: „Om helemaal eer lijk te zijn: ik zou het niet in mijn hoofd halen om bij donker alleen de pier op te gaan. Vissen is mijn lust en mijn leven maar je moet er goed voor oppassen dat het niet tevens je dood wordt". In de ban van de adembene mende spaining die het zeevissen biedt zijn al talloze vissers op 'n dra matische manier door het water ver rast. Teveel, om de wijze raadgeving van twee gerenommeerde piervissers gewoon maar te vergeten... Het Nederlands voetbalelftal zal in de voorronde voor het wereldkampi oenschap in het veld komen tegen Luxemburg. Bulgarije en Polen. Com mentaar van Kessler: „De loting is niet ongunstig, hoewèl het natuurlijk gunstiger had gekund. We hadden ook een groep met maar twee tegen standers kunnen treffen. Gp het ogen blik kan ik er nog geen zinnig woord over zeggen. In ieder geval hebben we 25 procent kans". Merkwaardig, dat eep man die zovèel van voetbal schijnt te weten er zo weinig over zeggen kan. Dat is niet gunstig, hoewel het natuurlijk ongunstiger had gekund. Over Theo Laseroms gesproken. Het Rotterdamsch Nieuwsblad zegt: „De onderhandelingen tussen Laseroms en Feiienoord zijp in een vergevorderd stadium". Manager Brox zou het R.N. hebben meegedeeld: „We hebben in principe voor iedere speler belang stelling. dus ook voor Laseroms". Conclusie van deze krant: „Het is zo goed als zeker dat Laseroms Hans Kraay bij Feijenoord gaat opvolgen". Het Rotterdamsch Parool houdt ons voor: „Zowel Brox als Laseroms ont kennen dat er onderhandelingen gaan de zijn". En verder: „Gisteren zei Brox dat hij zich aanvankelijk nog over de berichten had geërgerd, maar dat hij ze nu van de humoristische kant is gaan bekijken". Waarmee dan in ieder geval nog één Rotter dammer plezier aan de situatie be leeft. Twee ervaren zeevissers. Links Sjaak Keune en Gijs Vijfwinkel geconcen treerd op de top van de hengel. Alle mannen, die een water dichte, vlotte en heerlijk makkelijke schoen willen aan schaffen, moeten bij ons eens een kijkje komen nemen... Want wij verkopen heren schoenen met prima pasvorm, heerlijk soepel, makkelijk in stapmodel, met uitermate sterke en slijtvaste nylonrubberzool, voor een prijs die U voor on mogelijk houdt, voor nog géén dertien gulden. Vrijdag dag verkopen ke herenin stapschoenen met 1/2 jaar ga rantie op de zool, in de maten- 38 t/m 45 en In de kleuren zwart en het moderne ox-bloo'd per paar -gj.— BI/VERKOUDHEDEN Maandagmiddag om twee uur houdt de afdeling Schiedam van de Ned. Ver. van Huisvrouwen de jaarverga dering in Maison West/huis. Bespro ken worden o.a. de voorstellen voor de algemene vergadering te Rotter-- dam. In gebouw Irene wordt donder dagmiddag 22 febr. door de directeur n Femina een lezing gelhouden. Al bent U nog zo voorzichtig... er sneuvelen toch altijd kopjes bij de afwas - en om Uw servies op peil te houden, hebben wij een aanbieding kop en schotels, per 6 stuks voor nog géén drie gulden. Aardewerk kop en schotels voor koffie of thee, in modern model, met fris decor in 6 verschillende kleuren, 6 kop en schotels, keurig verpakt in kartonnen d 6 stuks Vrijdag en zaterdag ven kopen wij deze. aardewerk kop en schotels, in 6 verschil lende kleuren, verpakt in doos, per 6 stuks voor Zaterdagavond tot 9 uur geopend. ;n ttl. of schrift, bsst. Personeelsraad Fa. Van der Lely afgetreden De personeelsraad die in juli vorig jaar bij C. v.d. Lely te Maasland werd geïnstalleerd is afgetreden. De raad bestond uitsluitend uit leden van de C.M.B., de Christelijke Metaalbe- drijfs Jlond. De leden hebben voor de eer bedankt, omdat zij menen, dat de directie geen enkele waarde hecht aan het overleg met de raad. Zo werd het aantal punten op de agenda door de directie meermalen tot een mini mum teruggebracht; ook de rond vraag mocht niet op de agenda wor den gezet, omdat er misschien niet onmiddellijk antwoord kon worden ge geven, of omdat er punten aan de or de zouden komen die de directie niet wilde bespreken. Voorts zijn vergade ringen diverse malen uitgesteld, om dat de voorzitter naar het buitenland vertrok. De enkele keren dat verga derd is, werd nauwlettend de klok in het oog gehouden, opdat de vergade ring niet te lang zou duren. UNA SANCTA 25 JAAR IN ROTTERDAM In de maand februari zal het Una Sancta-centrum te Rotterdam zijn 25-jarig bestaan vieren. In het kader van deze viering zullen de paters van de Una Sancta zondag 18 februari om 9.30 uur concelebreren in de St. Dominicuskerk aan het Hang. Maandag 19 februari om 20.00 uur wordt in gebouw Atrium. Karei Door manstraat 143 een feestelijke samen komst gehouden. Prof dr. L. J. van Holk (remonstrant) - en prof. dr. J. Lescrauwaet M.S.C. zullen ieder on geveer een half uur spreken over het onderwerp: Toen en Nu; na 25 jaar. De vierjarige Gert Jan Haandrik- man stak op de Mgr. Nolenslaan te Schiedam tussen twee geparkeerde auto's zonder op te letten, de straat over. Hij werd aangereden door een bestelauto. Het kereltje liep een her senschudding op en werd door de GGD naar het ziekenhuis en daarna naar huis vervoerd. U kunt zich geen behaaglijker nachtgoed wensen, dan een Brushed Nylon pyjama, zó zacht als een perzikhuidje, behaaglijk warm en toch licht en zo makke lijk in onderhoud. Flatteus bovendien, want de kleuren zijn vriendelijk... en de prijs is een verrassing, want U betaalt bijna de helft van de normale prijs... zo'n luxe Brushed Nylon pyjama kiest U uit voor nog géén acht gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze vlotte en elegante damespyjama's In de r t/m 48 en Ir diverse pasteltinter Zaterdagavond tot 9 geopend. Géén ttl. of Ëen opwindende sport. Niet alleen het binnenhalen van de lijn, maar ook het werpen. Tot honderd meter, of verder als het kan nu beduidend! goedkoper De derde voorronde in het door Ruteck's. Phonogram, Dankers en De Havenloods georganiseerde Ta lenten Festival '68 is groots ge weest. Een wonderlijk gezellige stemming in de zaal werd steeds meer opgevoerd door de prestaties van Ruteck's huisorkest voor de maand februari; het Günther Balk Ensemble. Daarnaast kwamen dan de prestaties van de kandidaten en die bleken dit keer van bijzonder gehalte, wat het de jury uitermate moeilijk maakte een winnaar aan te wijzen. Er werd gevochten om de punten en die strijd werd pas op het eind van de avond een duide lijke overwinning voor The Soul Sound een voortreffelijk orkest dat door de aanvuringen van de uitmuntende saxofonist Danny Meijer, tot geweldige prestaties kwam. Het Talenten Festvial '68 opende als gebruikelijk met een welkomstwoord van de heer Abel Postema. die ook de jury voorstelde, waar in plaats van de heer Mooren namens Ruteck's nu de heer A. Nagelkerken zitting heeft genomen. De avond werd geopend door vijf Rotterdamse jongens die zich ver enig hebben onder de naam Bill Broo- kers Jugband. Met ontwapenende zang en prestaties op het wasbord de olie kan, gitaar, mondaccordeon en tam boerijn brachten zij hun folksongs. De Rotterdamse zanger R. P. Bis hop. bracht het publiek tot ovaties. Dan kwam de beurt aan Jan Hoeks- ma uit Krimpen a.d. IJssei die met cabaretliederen zijn debuut maakte. Ondanks alle pogingen van de tech nisch adviseur de heer Proost, bleef het geluid magertjes daar Jan. ken nelijk verrast door de overvolle zaal, geen volume kon opbrengen. Het publiek hield even de adem in om de jongen een kans te geven,maar het Cabaret der Stilte, werd na een paar minuten doorbroken door het ge roezemoes. Jammer voor Jan, maar hij zal uit dit voorval lering 'rek ken en zijn té beschaafde stijl iets moeten verharden. Intermezzo's via het geweldige huisorkest brachten de sfeer van het ouderwetse caféchantant weer terug en even later werd er da verend genoten van de kostelijke pa rodie die de Rotterdammers John and Pave op de planken brachten Met een formidabele mimiek brachten zij hun bandact, en gaven een aparte kleur aan dit festival, dat door zijn breed opgezet karakter inderdaad ook een festival isl Toen was het zangwoord aan Maria Schulze uit Maassluis, die na een wat zwak begin tot grote hoogte klom. Moeder van twee spruiten verkouden, nerveus in dit eerste optreden, trok zij toch hoge loten uit de iury-bus en misschien zal de technische commis sie tóch besluiten haar nog voor de eerste halve finale op 15 februarj uit te nodigen. Maar er was in deze voor ronde heel veel talent en dit kan een belemmering zijn. Eugène Plak kwam overrompelend op, zétte plotseling in, kwam geducht naast de toon te zitten, en ondanks de vertwijfelde pogingen van de pia nist, was daar geen redden meer aan ook al greep de organist van Gün ther Balk voortreffelijk in. Abel ver- telde een mop. het huisorkest met de fantastische zangeres Rosalien Balk nam het initiatief en dit leidde tot een algemeen geklap en meedeinen. Het dans- en amusementsorkest „Krom Home" uit Bergambacht dien- Ie zich aan met de zangeres Alie Rietveld en een eigen compositie. Een goede samenwerking kwam hier tot zijn recht, natuurlijk, zoals in zovele gevallen, zal wat meer ervaring geen kwaad doen aan de prestaties. Bij de zang van de Rotterdammer Freek Hoekveld. die zich op het populaire klassieke vlak beweegt, verd de zaal een tikkeltje onrustig en het werd daardoor voor deze kandidaat zeer moeilijk. Dat hij toch zijn nummers goed bracht getuigt van vakkennis. Dan gaat de stemming pas goed meespelen. Buiten ligt het uitgestor ven Stadhuisplein in een miezerige regensfeer, binnen is het bijna carna val! ..Blackbird" van het huisorkest wordt meegezongen, de stemming étijgt. Hammondporganist Frerichs is be zig en wat deze jongeman (18) brengt mag op z'n minst voortreffelijk ge noemd worden. Oók hij behoort tot de sterren van deze voorronde en krijgt na zijn potpourri een enorm ap plaus. Dit alles zal echter overtroffen worden door de zangeres Irma Lem mer,-Feenstra (29). Hier is inderdaad een winnares aan het werk. Zij wordt voortreffelijk begeleid door The Soul Sound, de vijf iongens, die het woord „uitmuntend" op het juryrapport ab- Op de B.K. Laan nabij de Waran de te Schiedam slipte de 33-jarige verpleegster M. van D. uit Oud- dorp met haar auto. Zij werd uit de wagen geslingerd en bleef bewuste loos op het rijwielpad liggen. Na aan vankelijk naar de Dr. Noletstichting te zijn vervoerd, werd zij later naar de D. Hoek-kliniek overgebracht. Apothekersdienst De dienst be gint vrijdagavond om 6 uur. Dienst apotheek 't Gouden Hert, St.-Lidui- nastraat 58, tel. 268364. soluut verdienen. Zij komen terug, misschien nog aangevuld met ande ren. In ieder geval staat er vanavond nog een voorronde op het programma. Dan volgt de eerste halve finale. pannekoeken! Goed idee! Door de speciale combinatie van tarwebloem.er, boekweit bloem maakt u hiermee heer lijke goudgele pannekoeken. Echte smulpannekoekenl Koopmans Pannekoelcmeel Speciaal speciaal voor Pannekoeken

De Havenloods | 1968 | | pagina 5