.aw HütSSSSl Gewoon nog beter gaan voetballen" Sportgrabbelton D.W.S.-teams wisten tot winst te komen SV.V.-er Ger van der Lek Goede resultaten van Schiedamse topteams I (J sport H S.V.V. KAN TONEN WAT HET WAARD IS CatifruuASoep... die is pas lekker! 4 S'dam DE HAVENLOODS DONDERDAG 15 FEBRUARI 1968 nu... beduidend goedkoper Ais U deze baddoeken ziet... zult U er vast wel meer dan een van in Uw linnenkast willen hebben. En dat It mogelijk... want bij ons koopt U twee van deze prachtige handdoeken voor een prijs waar U er anders nog niet één voor vindt. Baddoeken, in diverse kleuren en dessins, uni en jacquard, prima drogende doeken van 100% katoen, vol gelust, nu voor nog géén een gulden en tachtig Bad doek 50 x '90 Hij is geen oer-SW'er, speelde zelfs nooit in het topteam van de rood-groenen, maar heeft het toch prima naar zijn zin in het reserve team van de Schiedammers. Hier mee bedoelen we de van het Rot terdamse Neptunus overgekomen aanvaller Ger van der Lek. Hij is dit seizoen in de Schiedamse ge lederen, mikkend op een contract, dat echter (nog) niet uit de bus is gekomen. Op de vraag of hij hierover is te leurgesteld antwoordt hij laconiek: „Ik zal het nog niet verdiend hebben. Ik blijf er echter voor knokken en lukt het dit seizoen niet, dan probeer ik het de volgende keer. Bij SW blijf ik voorlopig nog wel. Het is een gezellige vereniging en bovendien voetbal ik met plezier, wat toch eigenlijk wel het belangrijkste is". De 21-jarige Rotterdammer begon De nu weer op zijn lievelingsplaats (rechtsbinnen) opererende Van der Lek geeft op de vraag waarom hij niet weer op de buitenplaats speelt, het volgende antwoord: „Als buiten speler moet je „gemaakt" worden en helaas lopen er in SW niet veel bin- nenspelers die je kunnen maken zo als bij Neptunus". Hij denkt hierbii aan Van Yperen en Fonnhof die herr bijzonder goed wisten te lanceren. nu... beduidend goedkoper Als Moeder nu toch de stad In gaat, verdient ze het. retourtje tram of bus dubbel en dwars terug door deze aanbieding hagelwit herenondergoed. Prachtige hereninterlock, van gebleekte katoenen garens, in prima pasvorm, goedblijvend, ook na vele malen wassen, on dergoed uit de series van bij de twee gulden, door elkaar voor nog géén .twee gulden. Plaats veroveren zijn nog prille loopbaan bij Neptunus op elfjarige leeftijd. Na de hoogste ju niorelftallen maakte hij deel uit van „Om welke reden ben je juist naai SW gegaan en niet naar Hermef DVS?" Ger van der Lek: „Bij Her mes had ik waarschijnlijk de steur van Doolaard gekregen, ik wil ecb ter zelf een plaats in het eerste ver overen en een contract verdienen zbr der de steun van wie dan ook." De op een transportbedrijf als kantoor bediende werkende Van der Lek ziel ten slotte ook als handicap, de te tech nisch begaafde spelers in het eerste, waardoor er voor hem maar een mo- Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze prachtige goed drogen de baddoeken in diverse kleuren en dessins, vol gelust van 100% katoen, maten A/li/ï 50x90 em en M ¥*7 50x100 cm of schrift, bost. het geselecteerde jeugdteam dat kam pioen werd. Uit dat jeugdteam is er slechts één talent naar voren géko- men nl. Barry van Luyk, thans doel man van Neptunus. Bij de senioren beland werd hij „ontdekt" door Gijs Doolaard. D.e toenmalige oefenmeester van Neptu nus zag in hem een uitstekende rechtsbuiten en hij werd van zijn ge liefkoosd* binnenplaats gehaald. Zijn snelheid en technische vaardigheid met de bal kwamen op dié plaats be ter tot zijn recht, waardoor hij uit groeide tot vaste rechtsbuiten van Doolaard's eerste keus. Ger van der Lek werd uitgenodigd voor het Rot terdams amateurelftal, met Aad Valk, Peter d,e Quant en neef Jan Keyzer, en vervolgens voor het westelijk ama teurelftal. Aan de laatste uitnodiging heeft hij echter nooit gevolg kunnen geven. De toen in militaire dienst vertoevende Van der Lek kreeg geen verlof en zag zijn kans voor een eventuele plaats in het amateurelftal aan zijn neus voorbij gaan. Direct na zijn diensttijd verkoos hij een semi-prof- club boven een amateurvereniging en verhuisde naar SVV. „Maak je kans op een plaats in het eerste elftal van SVV?" Van der Lek: „Vlak na mijn terugkeer uit militai re dienst liet mijn conditie wel wat te wensen over, thans is mijn inzet niet voldoende volgens trainer Gosens om in aanmerking te komen voor een plaats in het eerste. Ik ben van na ture echter geen keiharde werker en bovendien is het mijn speltype niet". Vaardigheidsproeven ARMA De Schiedamse arbeidersgymnas tiekvereniging ARMA houdt zondag 25 februari in de gymnastiekzaal aan de Thomas Kempisstraat van tien tot twee uur onderlinge wedstrijden voor leden van acht jaar en ouder. Op 2 en 3 maart wordt deelgeno men aan de selectiewedstrijden „Da mes" en de kampioenschappen voor de jeugd georganiseerd door de Ned. Cult. Sportbond in Den Haag. De vereniging zal vrijdagavond 16 febr in het Wijkgebouw aan het Wibaut plein de jaarvergadering houden. CUn Ul. of schrift, but. Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit prachtige hereninter lock, singlets 'en slips, in de maten 5-6-7 door elkaar perstük voor Zo zien zij zulke zaken Onze stadgenoot en FIFA scheids rechter Lou van Ravens heeft de ver erende uitnodiging ontvangen om in Glasgow de wedstrijd Schotland—En geland te leiden. Deze wedstrijd is de laatste in die poule in de voorronde voor het wereldkampioenschap. De' Engelsen hebben aan een gelijk spel voldoende om zich in de volgen de ronde te plaatsen. De wedstrijd wordt volgende week zaterdag ge speeld. De heren Schalks en Bijleveld zullen de heer Ravens assisteren. De heer Ravens zal deze wedstrijd leiden in de plaats van de nog niet herstel de heer P. Roomer. Het komende carnaval bracht tal van raden van elf reeds wekenlang bijeen. Er is dan ook heel wat voor pret geweest. Ook bij de hockeyver- eniging Spirit. Maar vrijdag a.s. is het dan gelukkig zover dat in Musis Sacrum het jaarlijks Spirit Carnaval zal losbranden. Wie vorig jaar dit fes tijn heeft bezocht, zal zich ongetwij feld nog herinneren hoe groots het was. De feestcommissie had de unie ke kans een echte Prins Carnaval op de planken te brengen. Deze Prins, zal met zijn Raad van Spiritualiën proberen de naam van Spirit op car- navalsgebied nog groter te maken. Om precies negen uur zal Prins Joep I zijn luisterrijke intocht beginnen. Ook dit jaar heeft hij weer een nieuw Spirit Carnavalslied gecomponeerd, waarvan verwacht mag worden dat het de populariteit van dat van vo rig jaar zal overtreffen. Costumering is verplicht, al is het alleen maar een feestneus. De toe gangsprijs is ƒ3 voor leden, oud-le den en donateurs en introducés. Ju nioren betalen 1. Het jaar 1972 is nog wel ver weg, maar regeren is vooruitzien. De af deling Rotterdam van de NTTB heeft zich kandidaat gesteld voor de Euro pese tafeltennis-kampioenschappen Van het hoofdbestuur is deze week be richt ontvangen, dat de afdeling de ze wedstrijden mag organiseren. Dit bericht lazen wij In de officiële me dedelingen van de NTTB afdeling Rotterdam. Daarin stond ook te le zen, dat de afdeling haast 2000 leden telt. Er moeten nog veertig aanmel dingen komen om dit magische getal te halen. Het bestuur doet daarom een beroep op de verenigingen mede te Tafeltennis De Schiedamse topteams hebben gnnstige resultaten geboekt. Service won de wedstrijd tegen AMVJ 2 met niet minder dan 100. Noad 1 won de uitwedstrijd tegen Victorie met 64 en TSF klopte leider Amroba met 73. Service kreeg bezoek van AMVJ 2 en maakte In deze laatste wedstrijd van de eerste helft korte metten met zijn tegenstanders, die wel gehandi capt waren, omdat Goudsmit ontbrak. Hij werd vervangen door Aukje Wij- nia. Bij het afsluiten van de eerste helft, deelt Service de tweede plaats met het Rotterdamse Xerxes, met een punt achter het Haagse Steeds Hoger-TSB. Het team dat als eerste eindigt, gaat over naar de ere-klasse. de hoogste klasse in de NTTB. Nummer twee zal echter promotiewedstrijden moeten gaan selen voor een plaatsje in de hoogste klasse. Voor zaterdag a.s. staat er een zeer moeilijke ontmoeting op het program ma. Dan trekt Service namelijk naar Rotterdam voor de wedstrijd tegen concurrent Xerxes. De eerste ontmoe ting eindigde in een draw. maar wil Service mee blijven doen naar een moet gewonnen worden. De wedstrijd begint om drie uur in het Tafelten- niscentrum aan de Binnenweg De overige uitslagen van de Ser vice-teams waren: B&BService 3, 2—8; TSF 2—Service 5. 4—6; Natio nale 2Service 8, 82; Elan 10Ser vice 9. 64; Service 10—Feljenoord 4, 64. Het eerste team van Noad won dankzij Suttorp en Buick in de uit wedstrijd tegen Victorie. Met het tweede team. in degrada tiestrijd gewikkeld, wil het maar niet gaan. In Alkmaar moest het in Re actie met niet minder dan 100 de meerdere erkennen. Het blijft er som ber uitzien en degradatie naar de eer ste klasse lijkt haast niet meer te ont komen. De resultaten van de andere Noad- teams waren: Noad 3Intiem 2, 91; Noad 5—Contact 1. 8—2; USV—Noad 6, 6—4; SVA—Noad 7. 3—7; Noad 8— TSF 4. 2—8; Noad 9—Shell 2. 3—7; RET—Noad 11. 8—2. geleverd. Amroba 1, dat zonder enig puntenverlies aan de kop van de rang lijst gaat met drie punten voorsprong op de Schiedammers, moest in ei- Bldjffcems het statistisch overzicht van de gemeente Schiedam, is één inwoner ouder dan 100 jaar, één van 100 jaar, één van 99 jaair. vier van 98 jaar, één van 97 jaar, zes van 96 jaar, negen van 94 jaar, 11 van 93 jaar, 12 van 92 jaar, 23 van 91 jaar en 27 van 90 jaar. Op 31 dec. '48 tekle Schiedam in totaal 89.095 inwoners, 10 jaar later 77.383 en op 31 december jl. 82.596 gen huis nog wel met 37 de eerste nederlaag van het seizoen accepte ren. Door deze onverwachte zege is de achterstand van TSF 1 tot één punt teruggebracht en is de kans op het kampioenschap van de tweede klasse weer iets groter geworden. TSF 2 liet tegen stadgenoot Service 5 onverwacht een veer: het verloor met 46 en zag zijn voorsprong op de concurrent voor de tweede plaats daardoor tot 2 punten gereduceerd. TSF 3 nam door een 64 zege op Her mandad 2 verder afstand van de de gradatieplaatsen, hetgeen vooral te danken was aan Fred Jorritsma. die ongeslagen bleef. TSF 4 handhaafde zijn kansen op de tweede, plaats door een 82 overwinning op NOAD 8. in welke wedstrijd Peter v.d. Lely met drie winstpunten excelleerde. De TSF-junioren tenslotte nestelden zich alléén op de eerste plaats van de eerste klas door een fraaie zege op het sterke TOGB 2; met 6—4 bleven Hans v.d. Broek, Ruud v.d. Linden en Steven Poll meester van het Berkel- se terrein. Dames vanSVC wonnen weer Slechts drie teams van de Schie damse Volleybal Club speelden voor de competitie en wederom waren de dames beter op dreef dan de heren. Het eersre dames-team moest op be zoek bij KVC in Noordwijk en weer had het slechts een half uur nodig om tot winst te komen. De Schiedamse meisjes waren bij zonder sterk met de serve en de zach te aanval. Daar had KVC geen ant woord op. Het werd dan ook een over winning voor de Schiedamse dames met 0—3, na de setstanden 315, 215 en 415. Ook dames 5 blijft winnen. Voor de derde achtereenvolgende maal bracht dit team beide punten mee naar huis. Dit keer werd Maas in Rozenlburg met 31 verslagen. Heren 1 tenslotte speelde een zeer goede wedstrijd, doch kon het toch niet bolwerken tegen koploper Hercu les in Woerden. De Schiedammers verloren met 31. Voetbal SVV heeft tegen VVV in de uitwed strijd gelijk gespeeld. Gezien de veldmeerderheid die onze stadgeno ten daar steeds toonden is het resul taat misschien minder dan verdiend werd. Maar in de aanval ontbrak een afwerker van de talrijke aanvallen en daarnaast toonde doelman Swinkels, hoe lang staat die man al onder de lat, dat hij er nog „een houtje" van kan. Toch zou mon kunnen zeggen, dat het spel van de rood-groenen weer een groeiende vorm aanneemt. De laatste drie wedstrijden, waarbij twee uitermate moeilijke uitwedstrij den, brachten drie punten binnen. Zondag komt Vitesse, met 32 pun ten op de derde plaats en kansheb ber voor de titel naar Harga. De Hoewel niet alle Schiedamse handbalteams tot de volle winst komen, hebben zij er wel voor gezorgd dat het publiek in de verschillende zalen zich niet be hoefde te vervelen. Er werd voor voldoende spanning gezorgd. In aassluis werd gespeeld de wedstrijd tussen de heren van UVG 1 en Wilton 3. Een Schiedamse derby dus. Het blijft een vreemde zaak van de competitieleiding steeds weer Schiedamse derby's in zalen buiten Schiedam te laten verspelen, terwijl er gelijktijdig in de Margriethal onbelangrijke Rotterdamse ontmoetin gen plaats vinden. Het werd in Maassluis een eenzijdige vertoning. 1959 met 2060 personen. De gering ste bevolkingstoename was in 1961 met 124 personen. Het jeugdige team van UVG bleèk te sterk voor Wilton, dat een gebrek aan schutters etaleerde. Na een rust stand van 81 behaalde UVG een rui me overwinning van 173. UVG staat er z*r gunstig voor, maar wacht toch nog op een misstap van het Vlaardingse WIK, dat ook nog een kans op de titel maakt. De dames van UVG hebben voor een wedstrijd vol spanning gezorgd in Poeldijk te gen Verburgh 2. Verburgh liep al heel snel uit tot 15, maar het Schie damse team haalde voor de rust de tegenstanders aardig in 78. Na de thee steeg de spanning toen UVG steeds beter op dreef wam. Het mocht echter niet baten. De span ning steeg wel ten top, maar UVG moest de eer aan de tegenstander Ia- ten 13-14. Het kon echter met gehe ven hoofd het veld verlaten. In dezelfde klasse had DWS 2 het Rotterdamse Actief, vorige week kampioen geworden, als tegenstan der. In de eerste ontmoeting behaal de Actief een veelzeggende overwin ning van 17—0. DWS heeft het ech ter' ditmaal niet zover laten komen. Het won met 7—6 en nam daarmee een voorsprong op UVG van drie punten. Laatstgenoemde zal dan ook zeer waarschijnlijk wel degraderen naar de afd. Niet gemakkelijk De dames van DWS 1 hadden het zeker niet gemakkelijk tegen Snel- wiek. In de eerste helft liep DWS uit tot een voorsprong van 52, maar in de tweede helft kwam Snelwiek goed terug. Het spel van DWS had echter meer inhoud en via 65 werd het een verdiende Schiedamse over winning van 9—5. Zondag gaat DWS naar de Margriethal voor de wed strijd tegen Schutters.Enige weken te rug hield DWS de Rotterdammers voorlopig van dé titel af, zodat ver wacht mag worden dat Schutters met revancne-gevoe4ems aan deze wed strijd zal beginnen. Het belooft een spannende wedstrijd te worden met een puntenverdeling als resultaat. De heren van DWS hadden bezoek van het Goudse Vires. Vires heeft de Schiedammers sportief partij gege ven, maar schoot toch te kort om werkelijk gevaar op te leveren. Na bij rust reeds een voorsprong van 94 te hebben opgebouwd, behaalde DWS een gemakkelijke overwinning 'van 167. Ook de heren van DWS komen zondag binnen de lijnen voor een wedstrijd, tegen Schutters. Het team van DWS is echter in goede vorm, zodat de Rotterdammers maar weinig kans zullen hebben. Van de DWS teams zijn Heren 1 en Dames 1 en 2 nu vrij van degredatiezorgen. Goed spel De dames van Wilton hebben het team van Westlandia voortreffelijk partij gegeven, maar toch niet kun nen verhinderen dat Westlandia kam pioen werd van het District tweede klasse A. De dames van Scylla spelen zater dagavond in de Margriethal tegen ADO 4. Het is moeilijk van dit team een prognose te maken. Het spel is wel in opgaande lijn, maar nog te vlak. Wanneer er wat meer variaties in de aanvallen gebracht kunnen worden, bestaat er een goede kans op winst. Het reeervete am van DWS gaat zon- werken zo snel mogelijk de 2000 te bereiken. Goed nieuws is er voor de adspi- rant voetballertjes. In de aftrap, de weekbrief voor de junioren van Her mes DVS lazen wij dat op 24 februari de pupillen-competitie weer begint. Hermes DVS D 1 en D 5 zullen we derom deelnemen aan de Vlaarding se competitie. Op welke datum daar begonnen wordt, alsmede de indeling, is nog niet bekend. Wel is het vrij wel zeker, dat Sparta D 1 als tegen stander zal fungeren. De heer G. Stadhouders, het nieuwste lid van de junioren-commissie, zal de leiding van de pupillen-afdeling geheel op zich nemen, dus ook 't secretariaat. Vanzelfsprekend heeft hij daar veel assistentie voor nodig, ten eerste op zaterdag om alle elftalletjes van een vaste leider te voorzien en ten twee de op woensdagmiddag, waar hij voor de haast onmogelijke taak staat alle pupillen bezig te houden met trai ling en onderlinge wedstrijdjes. Wie in staat is hem in dit aantrekkelijke en dankbare werk te steunen ook oudere junioren zijn welkom wordt verzocht met hem contact op te ne men of met een ahder lid van de ju nioren-commissie. Actie Boemerang voor verwarming kerk In de komende week zal een vijf tigtal medewerkers de hervormde gezinnen van Schiedam en het ge deelte van Rotterdam, dat kerkelijk tot deze gemeente hoort, bezoeken, naar aanleiding van de verwarming van de Grote Kerk te Schiedam. 'De hervormde gemeente Schiedam heeft met grote tekorten te kampen. Het uitvallen van de verwarming van de kerk kwam daar nog eens bij. De kerkvoogden van de wijkge- meente, die direct bij deze kerk is betrokken, vonden dat de gemeente speciaal met dit probleem moest worden geconfronteerd. Zo ontstond de „Actie Boemerang". Met de verkoop van luxe kleerhan gers, bekleed met geplastificeerde stof in verschillende kleuren, tracht men gelden voor deze noodzakelijke reparatie te vergaren. Reeds vonden ca. 3500 hangers de weg naar de kap stok. Men wil trachten in de week van 12 t.m. 16 februari a.s. te ko men tot een totaal van tienduizend. Dit is het streefaantal wil men de reparatiekosten willen voldoen. Het actie-teletfoormummer is voor deze week 266241. De normale prijs van Vinyflex vloerbedekking met vilt rug Is algemeen bekend... en daarom is deze aanbieding zo bijzonder! Want nu verkopen wij Vinyl- flex, liefst 200. cm breed, met viltrug voor een prijs, guldens lager dan normaal. Vinyflex van 18.50, 200 cm breed, geluiddempend, in hoge mate warmte-isolerend en mak kelijk schoon te houden, mor gen in coupons van diverse metrages, per meter voor nog géén tientje. SVV-ers zien met vertrouwen deze uitwedstrijd tegemoet vooral omdat Vitesse meer last van zenuwen zal hebben dan de thuisclub. Het belooft dan ook een interessant duel te wor den. Interessant kan ook het duel For- tuna VI—-Hermes DVS worden. De eerste ontmoeting werd door Hermes met 21 gewonnen. Indien uit de re turn weer winst zou worden gehaald en waarom niet, dan zou het voor Hermes een flinke stap naar boven betekenen. SVV B, dat zaterdag van NAC met 41 verloor krijgt bezoek van Noad. Beide elftallen staan gelijk, met 17 punten. Misschien dat het terrein- voordeel de schaal ten gunste van SVV doet overslaan. Hermes B geeft vast een voorproefje van zondag. Ook dit Hermesteam moet naar Fortuna, nadat het zaterdag j.l. tegen PSV ge lijk speelde. Wellicht winstkansen voor de Schiedammers. Amateurs DHS, dat niet speelde, gaat zondag ulit tegen DCV. Ogenschijnlijk zit er voor onze stadgenoten geen winst in deze ontmoeting. Excelsior, dat zo goed in opmars was, heeft wat teleur stellend van Tediro verloren en gaat nu zondag uit tegen Hillegersberg, waar twee weken geleden van werd verloren. Ook voor deze Schiedamse club kunnen we onmogelijk winst zien voor zondag. In de vierde klasse krijgt SVDPW Germinal op bezoek. De uitwedstrijd werd twee weken geleden verloren, maar nu moet er winst in zitten voor SVDPW. In de afdeling eerste klasse A be haalde WF een knap gelijkspel op het hoog genoteerde Dilettant. Daar om kunnen we haast met zekerheid voorspellen dat het zondag tegen staartclub ASB een overwinning zal worden al is het dan een uitwwed- strijd. In 1 B kwam Demos in de derby tegen Martinit aan een verdien de overwinning en dat geeft de bur ger moed. Of het echter kans zal zien Europoort in eigen huis te klop pen, valt te bezien, hoewel deze club zondag j.l. een behoorlijk pak op de broek kreeg van Steeds Hooger. Kan sen zijn er dus wel voor Demos. Mar tinit krijgt zondag bezoek van Steeds Hooger. dat zo knap leider Eurosport twee punten afhandig maakte. Het team van de Rotterdammers is da nig veranderd en dat had zondag J.l. succes. Met een puntenverdeling mag Martinit dan ook heel blij zijn. In de eerste klasse C gaat SFC naar koploper SVDP. Indien de wedstrijd gewonnen wordt, telt SFC weer mee. Verliezen de jongens van Thurlede, vS Vrijdag en zaterdag orn 9 uur begint de- verkoop van deze coupons Vinyflex, in diverse af metingen, in diverse fraaie kleu ren, als rood, beige, grijs enz., 200 cm breed, per meter voor I dag naar de Houtrusthallen voor de dan kunnen ze dag zeggen naar de ontmoeting tegen EHK. In Schiedam werd het een Haagse overwinning maar daar zal het nu wel niet op uitdraaien. Ul. of schrift, bot. kansen op een kampioenschap, f- Ur- sus, volop in de running won met 40 de uitwedstrijd tegen Nado. Het was een goede oefenwedstrijd- voor de ontmoetingen van zondag a.s. als Bolnes naar Harga komt. We houden het op een Schiedamse overwinning. Achiediamise Boys doet het in de twee de klasse leük. Roga moest het ont gelden en de Boys maken zich nu op om winst uit de thuiswedstrijd te gen Euréka te halen. Zaterdagvoetbal HBSS kwam weer tot een gelijk spel. Het werd tegen Zwervers 00. Zaterdag kan het voor de pen ningmeester een goede dag worden, want het Rotterdamse Zwart Wit '28 komt op bezoek. Winst zien we er echt niet in voor HBSS. Zelfs niet een gelijkspel. Of zou het vocfr een ver rassing zongen en Zwart Wit de laat ste kans op de titel oritnemen. PPSC was vrij en gaat zaterdag naar HVO en zal zich daar beslist niet de kaas van het brood laten eten. Wil het in de running blijven, dan moet er gewonnen worden. In de afdeling ont-

De Havenloods | 1968 | | pagina 4