Bokser - voetbalier - bareigenaar Leo v. d. Valk, opent sportzaak Parol Sportgrabbelton ih^^hhi Schiedamse handballers hadden slecht weekeinde Herboren SW levert goede prestatie wDampo J1RUYS&CO REISAGENTEN Spirit verloor met 2-0 houdt 55 4 S'dam DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 FEBRUARI 1968 nylon waterdicht Voor hen, die gewend zijn eisen te stellen aan de kwaliteit van hun Nylon onderjurken, is deze aanbieding bedoeld. nu... beduidend goedkoper nu:., beduidend goedkoper VIJFDAGENPLAN TEGEN HET ROKEN In het gebouw voor Christelijke So ciale Belangen aan de Lange Haven 73 te Schiedam wordt van 25 tot en met 29 februari een „Vijfdagenplan tegen het roken" georganiseerd. Deze gratis ontwenningskuur is zowel men taal als medisch gericht, hoewel geen medicijnen worden gebruikt. Het plan wordt uitgevoerd door een team ge vormd door ds. B. Gabriël. ds. D. Vink, de heer N. Kooren. evangelist te Maassluis, de heer J. Smit uit Dordrecht en een longspecialist. De kuur is uitgedacht door de Amerikaan se arts Mc Farland en omvat een ve getarisch dieet, veel drinken, veel li chaamsbeweging en oefening van de wilskracht. Van de 160 mensen die in Rotterdam aan dit vijfdagenplan heb ben deelgenomen is circa 70 procent van het roken af. Het is uiteraard wel de bedoeling, dat men alle vijf avon den hieraan deelneemt. Vliegreizen mei vol peneion o.a. 15 degen uit en thule naar: Cesenatico/Pens. Luisella v.a. f 378,— Cattolica/Hotel Cielo v.a. 406.- Rotterdam-C Veerhaven 4 tel. 114600 Vlaardinqen Liesveld 143 tel. 349522 Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Nylon onderjurken, In diverse kleuren, maten 38 t/m 50 voor HET is al weer enkele weken gele den, dat bar-eigenaar, voetballer en bokser Leo van der Valk ons vertelde, dat hij een zaak in sport artikelen ging openen. Voor een interview met een van de Schie damse „sportjongens" waren we in zijn bar „Le Passage", toen Leo ons met gepaste trots vertelde dat hij aan de overzijde van zijn bar een winkelruimte te pakken had kunnen krijgen, waarin hij zijn lang gekoesterde wens een zaak in sportartikelen zou kun nen beginrten. Op die koude winterige avond sta ken we de Passage over, want recht tegenover de bar van Leo komt zijn nieuwe zaak, waarvoor hij toen nog geen naam wist. Een vre selijk ongezellige, kale ruimte blikte ons tegemoet. ..Moet dit een zaak worden waarin sportattributen wor den verkocht", vroegen wij ons af. De nuchtere jonge 24 jaar sportzakenman wist precies hoe hij het wilde. De tekeningen zaten als het ware in zijn hoofd gegrift, want zonder haperen vertelde hij hoe het moest worden. Aannemer Peters is er aan begonnen en het duurt niet lang meer of sportende Schie dammers kunnen bij Leo van der Valk terecht om in zijn zaak hun sportartikelen te kopen. ECesinis van zaken De koper kan er van overtuigd zijn. dat hij of zij in de nieuwe sportzaak in de Passage met ken nis van zaken geholpen zal worden. Immers de eigenaar heeft vele tak ken van sport beoefend en zijn nog jonge leven heeft altijd in het te ken van de sport gestaan. Leo is begonnen met voetballen bij Nep- tunus en bracht het daar tot het tweede en één wedstrijd in het eer ste elftal. ,,Ik ging vroeg naar dienst, reser vist, en kwam in Den Haag terecht, ste knepen van het boksen geleerd. Daar heb ik bij Wetemans de eer- Ik kwam in de militaire boksploeg van Rienus Krijger en werd drie maal militair kampioen in het zwaar weiter. Het was een prachtige tijd en ik zag wat van Europa, want met die militaire ploeg kwam ik in Engeland, Duitsland en Denemarken. Ondanks het drukke leven (trai nen, boksen en ook nog militair zijn) zag Leo kans om in de dienst het horecadiploma te halen en toen zijn diensttijd er op zat, waagde hij en zijn charmante vrouw de sprong in het horecaleven. Hij kwam nu 2'/e jaar geleden in bar ,,Le Pas sage" en werd toen hij ook in de Passage een huis kreeg. Schiedam mer. ,,Ik kwam dus in een café. maar voel me beslist geen kastelein. De zaak hier loopt als een trein en wordt vooral door jongens uit de sport bezocht. Het klinkt misschien wat vreemd, maar een sportzaak is van jongsaf een ideaal van mij geweest. Toen de bar dan ook goed ging lopen en er wat ruimere fi nanciële armslag kwam, ging ik er over denken dit jeugdideaal te verwezenlijken. Het vrijkomen van die zaak hier aan de overkant gaf de doorslag". Training Leo is lange tijd uit de ring ge weest. De zakelijke beslommeringen eisten hem te veel op. Trainen deed hij echter wel. Drie keer per week trekt hij in de ochtenduren naar het Kralingse Bos en loopt daar met zware militaire „kistjes" alle rui terpaden af in een snel tempo. Dan is er nog de voetbalclub DRZ, waarin hij dit seizoen is gaan spelen. Hij is er een gewaardeerde kracht in de halflinie. „Ik wil weer terugkomen in de ring", vertrouwde Leo ons toe. Ik train nu bij Huizenaar in Rotter dam en hoop weer heel snel een wedstrijd te boksen. ,P.B.: „Wel licht de nationale kampioenschap pen?" „Nee, daar hoef ik niet aan te denken. De tijd van voorbereiding is daar te kort voor geweest en ik zal het de eerste maanden te druk hebben met de nieuwe zaak. Vol gend jaar hoop ik echter een gooi te doen naar de nationale titel in het zwaar weiter. Het is altijd een goe de reclame voor de zaken, maar dat is niet de hoofdzaak. Het beoe- fenen van de wedstrijdsport in al zijn geledingen is hoofdzaak voor me". Leo heeft getoond een man met doorzettingsvermogen te zijn. Waar vindt hij zijn evenknie? 24 jaar en eigenaar van twee zaken in een to taal verschillende branche. Naast doorzettingsvermogen komt daar een dosis lef en wilskracht bij. De wilskracht is Leo van het gelaat te lezen, de lef beslist niet, want Leo is ondanks zijn zakelijke successen een eenvoudige kerel gebleven die maar moeilijk aan het praten te krijgen is. x Voorlopig eist de nieuwe zaak hem helemaal op. Leo wil alleen goed sportmateriaal gaan verkopen. At tributen voor de bokssport b.v. im porteert hij zelf uit Engeland. Maar het zullen niet alleen boksers zijn die hun spullen bij Leo van der Valk kunnen kopen. Beoefenaars in alle takken van sport, ook kam- peerartikelen, kunnen in de Passage terecht. Zes maart is de opening en tal van sportcoryfeeën, o.a. Aad en Leen Jansen en Hans Eijkenbroek hebben Leo toegezegd de opening met hun aanwezigheid op te luis teren. Het zal een grootse dag wor den in het leven van de heer en mevrouw Van der Valk. Zondag is het herenteam van Spirit er niet ingeslaagd het Heemsteedse Rood Wit ook maar één punt te ont futselen. Zonder tempo en met een ge ringe slagvaardigheid maakten de Thurledebewoners de 2 maal 35 minu ten vol. Het eers-te kwartier was nog enigszins het aanzien waard. Enkele doorbraken leverden strafcorners op, die echter niet het gewenste effect sorteerden. Rood Wit daarentegen, bleek over voldoende aanvalskracht te beschikken om de traag ingrijpende defensie van de Schiedammers te ont regelen. In de 30e minuut was het raak. Een ongevaarlijk uitziende aanval werd door de verdediging van Spirit niet afdoende weggewerkt en de Rood Wit middenvoor maakte hiervan een dank baar gebruik. 10. Na de pauze bleef het spelbeeld een der. Spirit was wel overrwegend in de aanval, maar kon tenslotte toch geen vuist maken. In de 25e minuut werd het zelfs 20 en dat betekende defini tief de nederlaag van Spirit. Voetbal Het is wel een slecht weekeinde ge weest voor het Schiedamse handbal. De dames van Scylla maakten een uitzondering, want zij waren de eni gen die voor winst zorgden. Scylla kreeg in de Margriethal ADO 4, dat goed tegenstand bood, te bekampen. In de ploeg van ADO zat te weinig stootkracht om gevaarlijk te worden. In de eerste helft was het spel van Scylla het best, al bleek dat niet uit de ruststand: 10, door een doelpunt van Carla van Wamelen. In de twee de helft kreeg Scylla een inzinking, waarvan ADO een goed gebruik wist te maken om de partijen weer in evenwicht te brengen. Scylla herstel de zich, maar zag toch pas kans om in de laatste vijf minuten tot een overwinning van 31 te komen. De heren van DWS hebben een bij zonder ongelukkige wedstrijd ge speeld tegen Schutters. Reeds na tien minuten moest de motor van het team, Jack Sigmond, geblesseerd het wedstrijdterrein verlaten, wat DWS op een wisselspeler minder kwam te staan. Schutters, goed op dreef, pro fiteerde daarvan en kwam tot een russtand van 84. Na de rust herstel de DW Szich goed en kon het Schut ters blijven volgen, al kreeg het niet de kans de achterstand in te lopen. Bij een stand van 14—10, moest DWS wederom een geblesseerde speler naar de kleedkamers zien gaan. Het was doelman Gerard Gommel, die eer bal zo hard op het borstbeen kreeg, dat hij met ademnood te kam pen kreeg. Hij werd vervangen door Leo de Vries, die niet kon verhinde ren dat zijn club met 23—11 verloor. Ook de dames van DWS hadden een team van Schutters als tegenstander. Het werd een goede wedstrijd, met technisch spel. DWS had een zeker overwicht maar doordat doelvrouwe Alie Veldhoven uit vorm was, werd al het goede werk van de aanval te niet gedaan. Na een ruststand van 76 behaalde Schutters een over winning van 119 en nam daarmee revanche voor de nederlaag, drie weken terug in de Margriethal. Het tweede damesteam van DWS speelde in Den Haag tegen EHK dat samen met het Schiedamse UVG in degradatiegevaar verkeerde. Het Haagse team heeft de laatste stohalm gegrepen en DWS met een nederlaag van 103 naar huis gestuurd. Hier door is UVG het kind van de reke ning geworden en moet het na een driejarig verblijf in het district twee de klasse naar de afdeling terug. Het team van UVG ging in de zaal competitie goed van start maar zakte later sterk af. Het is te hopen dat de. tweede helft van de veldcompeti- tie niet hetzelfde beeld zal tonen. Het De rood-groene supporters hebben zondag weer een goede dag gehad. Hun club stelde nu eens niet teleur en won na goed voetbal verdiend met 32 van kanshebber Vitesse. Einde lijk weer eens de volle winst dus en dat schept weer wat vertrouwen in de toekomst. Er werd met volle overga ve gespeeld en de 20 voorsprong waarmee SVV de rust kon in gaan was beslist niet geflatteerd. Integen deel, Vitesse heeft het aan het goe de werk van de doelman, die toch bij de doelpunten niet vrijuit ging, te danken dat de achterstand niet gro ter was. Jammer was het, dat twee momen ten van onachtzaamheid even zoveel doelpunten voor Vitesse betekenden. Het tekende de mentaliteit van SW, dat het bi' die tegenslag het hoofd niet liet hangen en toch nog kort voor tijd de overwinningspremie uit het vuur kon slepen. Hermes DVS heeft het er in Vlaar- dingen lelijk bij laten zitten en de eer aan Fortuna moeten laten. Aan doel man Rust heeft dat beslist niet gele gen want die moet uitstekend werk hebben verricht. Zondag a.s. zou het wel eens druk kunnen worden op het sportpark Harga. Voor de beker spe len dan namelijk Hermes DVS en SVV tegen elkaar. SVV moet deze wed strijd kunnen winnen, maar een bal is en blijft rond en kan heel raar rollen. Wij houden het toch op winst voor SVV. De B-teams van onze bei de Schiedamse semie-profclubs heb ben zaterdag vrijaf. De amateurs Voor de clubs die uitkomen in de KNVB heeft de competitieleider voor zondag een inhaalprogramma vastge steld. Daarbij zijn geen Schiedamse clubs betrokken, dus die spelers kun nen naar de derby Hermes-SVV gaan kijken. In de afdeling wordt wel ge voetbald, tenminste als de weergoden ons nu eens gunstig zijn. Ook daar is een derby en wel in de eerste klasse A tussen Schiedam en WF. Bij een derby is de uitslag moeilijk te voorspellen, maar toch wagen we het er op Schiedam te tip- als winnaar. Dat moet ook, wil kans houden op de titel. Maar WF is nog lang niet veilig en heeft de pun- .smetteloos zuiver groenwitte team is beslist tot betere prestaties in staat dan het in de zaalcompetitie toonde. Kampioen Voor de meeste Schiedamse teams zit de zaalhandbalcompetitie er weer op. Alleen de heren van Wilton, UVG en DWS 2 hebben nog wedstrijden voor de boeg. In de afdeling eerste klasse hebben zowel Wilton als DWS nog een kans op he kampioenschap, al moet DWS dan wachten op een misstap van Wilton en Neptunus. Wilton heeft de beste kansen. Het moet zelf zondag in de Energiehal, 21.10 uur. spelen tegen AAC, waar van gewonnen kan worden en rivaal Neptunus zal het in de Enk zeker niet gemakkelijk krijgen tegen Dyna mo 2. Al met al zit er een kans in dat bij Wilton zondag feest gevierd kan worden. ten hard nodig. Het zou dan ook wel eens een interessant treffen kunnen worden op het Schiedamterrein. Demos ontvangt DBGC en moet bei de punten in eigen huis kunnen hou den. Martinit heeft een week de tijd gehad om zich te herstellen van de nederlaag tegen Demos en daarom durven we de rood-witten voor zon dag a.s. een overwinning toe te den ken op het bezoekende Swift Boys. Een overwinning, al zal het zeker niet gemakkelijk gaan, zit er ook in voor SFC, dat SCR ontvangt. Ursus krijgt het uit ook niet op een presen teerblaadje tegen WRW. De Brielle- naren zijn in eigen huis altijd zeer moeilijke tegenstanders gebleken en laten we blij zijn als Ursus het tot een puntenverdeling brengt. Ook voor Schiedamse Boys zal het tegen Activitas geen walk over wor den maar ook daar zien we toch wel winst in. Ook DRZ speelt thuis. Het ontvangt Nestoro en bij deze wed strijd zien we zeker de winst in Schiedam blijven. Zaterdagvoetbal Het zaterdagvoetbal kwam er haast niet aan te pas. In ieder geval kwa men de Schiedamse zaterdagvoetbal lers niet op het veld. Voor zaterdag staat op het programma ZCFC— HBSS en het zal voor HBSS wel het zoveelste gelijke spel worden. PPSC ontvangt thuis RCL en om in de run ning te blijven moet deze ontmoeting in winst omgezet worden, wat ook wel zal lukken. In de afdeling ont vangt GSS het Rotterdamse Zinkweg- se Boys. 55 cm hoog In onze afdeling Tuln-artikelen heneden verkopen wij deze ver plaatsbare broei- of kweektun- nels, compleet met stalen beu gels, 55 cm hoog, 65 cm breed, 2.50 meter lang met afsluitflap- pen, in handige draag- en opbergtas, voor Gtin tel, of schrift, best. In verband met het derde lustrum van de Schiedamse sportvereniging TSF zullen diverse evenementen wor den georganiseerd. Voor de feest avond op 17 mei a.s. zijn maar liefst twee zalen gehuurd en wel de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal en de Har- Een keur van arties-ten werken mee zoals: Max Tailleur, Het Cocktail Trio Dutch Swing College, Shirley Stoker, The Three Jackets etc. In samenwerking met de KNLTB organiseert TSF een overdekt tennis toernooi op 22, 23 en 24 maart a.s. in de Sporthal Margriet te Schiedam. Voor de nieuwe Nederlandse tennis- top zal dit een goede test zijn om het open seizoen in te gaan. Ook in ver band met de training voor de Davis Cup tegen Spanje kunnen we rekenen cp een sterke deelname van de A-lijst van tennissend Nederland. In de A-klasse kunnen zowel dames als heren worden ingeschreven voor alle nummers. De partijen worden zowel overdag als 's avonds gespeeld; op zondag 24 maart vinden de finales plaats. Dit is de eerste maal dat er in Schie dam een tennistoernooi wordt georga niseerd met een dergelijk sterke deelname. TSF gaat dus het derde lustrum feestelijk vieren. Dat de voetbalvere niging Schiedam dit jaar zich ook in een jubileum-feestroes gaat storten mochten we reeds eerder vermelden, maar er is in 1968 nog een vereniging die een jubileum gaat vieren. Op 16 juni van dit jaar zal het pre cies veertig jaar geleden zijn dat Martinit werd opgericht. Deze oude Schiedamse club met een glorierijk verleden is nog springlevend, al zijn de prestaties op het veld niet meer zoals in de gouden jaren, toen de Rood Witten haast het „Voetbal walhalla van die tijd. de eerste klas se hadden bereikt. Het kwam uit in de tweede klasse en dat was in die periode heel hoog. Het jubileum zal ook bij Martinit niet ongemerkt voor bij gaan en op de laatste jaarverga dering is er een feestcommissie in het leven geroepen die verantwoordelijk zal zijn voor het al of niet slagen van dit feest. Dit is te lezen in de „Mar- tinitter" het clubblad van de haast veertigjarige. Martinit zou Martinit niet zijn, als dit feest niet zou slagen. In dat clubblad lazen wij ook, dat het bestuur zoekende is naar ruimte om te komen tot een echt clubhuis. Men hoopt dat te vinden in de Bran- dersbuurt. We wensen het bestuur al het succes dat maar mogelijk is om tot een eigen home te komen al is dat dan niet op het eigen veld. Een ver eniging zonder eigen home, waai de leden elkaar kunnen treffen en waar de jeugd kan worden bezig gehouden, moet heel wat missen en staat ver achter bij een club waar men we] kan beschikken over een eigen huis. Nico van Slobbe de jeugdige tafel tennisser van Service heeft van de NTTB de vererende uitnodiging ont vangen het komende weekeinde met een Nederlandse ploeg uit te komen in de open Duitse tafeltenniskam pioenschappen. Het is, lijkt ons. een zeer vererende uitnodiging en een fe licitatie waard. In onze stad zal nog een jubileum worden gevierd. Het blijft dus niet bij de reeds eerder genoemde drie eve nementen. De Christelijke korfbal club ODI gaat in april het gouden jubileum vieren. De festiviteiten zul len bestaan uit een diner op 5 april er. een receptie op 19 april in de Chr. Sociale Belangen. Een reünie op za terdag 20 april en een feestavond in Musis Sacrum up 26 april. De hele maand april staat dus in het teken van het jubileum. Op 8 februari waren het de C-ju- nioren van verschillende voetbalvere nigingen uit Schiedam, die het spits afbeten in de door de SSV gehouden spelregeltestwedstrijden met als inzet de BUMOBO-bokaal. Donderdag a.s. is het de tweede ronde en dan ko men de B-spelers aan de beurt om aan de tand te worden gevoeld. Van zelfsprekend zullen de verschillende clubs met tal van supporters hun B- junioren vergezellen naar het clublo kaal van Schiedam, waar de heren arbiters hun vragen op de jongelui zullen afvuren. Want nu begint de verkoop van een grote partij Nylon onder jurken, uit de normale series van 5 tot 7 gulden, allen rijk met kant gegarneerd, voor nog géén twee en een halve gul den. Werkelijke resultaten, vroegere oogsten en bescherming tegen vorst, vogelvraat, regen of félle zon kunt U verwachten van deze plastic broeitunnels of kweek kappen. Ter plaatse een Ideaal broeikasje (ook om in de winter de groene keukenkruiden vers te houden), liefst 2,5 meter lang, voor min der dan de halve prijs, voor nog géén negen gulden. 250 cm lang JL. p^. BIJ VERKOUDHEDEN VOOR VADER, MOEDER EN KIND Schattige koffers van waterdicht linnen, in leuke schotse ruiten, rondomlopende rits en slotje, ideaal voor weekends, voor sport of voor de vacantle... en :o licht als een veertje. En deze vederlichte linnen weekend of vliegtuigkoffers, hoe U ze maar noemen wilt, uit de collectie van 12.90, verkopen wij nu voor nog géén zeven gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij In onze kofferafdeling deze linnen weekend-koffers in blauwe en rode schotse ruiten, gegarandeerd waterdicht,

De Havenloods | 1968 | | pagina 4