Eerste halve finale een sterrenparade I/u Talenten Festival 5 Xerxes klopte Service, maar TSF yt heeft geen moeite met Contact VyV BUNINGH SCHIEDAM KOMT ER BEKAAID AF IN ZEEHAVENRAPPORT Uit de Kerken De Havenloods DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 FEBRUARI 1968 S'dam 6 Anita Meijer (13 jaar) beschikt over een opmerkelijke stem, die haar met een in de finale bracht. L. Dijkshoorn nam afscheid van Sociale Dienst ln een bijeenkomst van ambtena ren en vertegenwoordigers van diver se maatschappelijke instellingen, heeft de heer L. Dijkshoorn afscheid genomen van de Gemeentelijke Soci ale Dienst, waarbij hij gedurende 29 jaar werkzaam is geweest, de laat ste jaren als adjunct-directeur. Wet houder Eykenaar heeft de heer Dijks hoorn toegesproken en een terugblik op diens ambtsperiode geworpen. ,,U hebt een mooie carrière ge maakt", zo constateerde de wethou der. De oud-directeur,, de heer Oost- lander heeft nog een aantal herinne ringen opgehaald uit de moeilijke cri sisjaren. Namens het personeel wer den een geschenk en bloemen aange boden. De heer Meyboom sprak na mens het personeel van de buiten dienst. Mr. Joh. Knape, voorzitter van de afd. Schiedam van de Ned. Bond van Chr. Overheidspersoneel dankte voor hetgeen op het terrein van de orga nisatie door de heer Dijkshoorn is gedaan. Namens de afdeling Sociale Ver zorging Bescherming Bevolking voer de de heer Triezenberg het woord en de oud-directeur mr. Roelofsen. thans directeur te Hilversum was naar Schiedam gekomen om van zijn belangstelling blijk te geven. Diverse geschenken werden aange boden en mevrouw Dijkshoorn ont ving bloemen. nu... beduidend goedkoper Het is altijd een prettige ge dachten als U nog een paar extra Nylons in voorraad heeft. Nu komt U in de gelegenheid om Uw voorraad uit te breiden tot maar liefst 6 paar. En als U nu denkt dat U daar voor kapitalen neer moet leg gen, dan heeft U 't mis. 6 Paar prachtige Micro nylons, naadloze koosen, die zo prettig elastisch zijn en glad zitten, 6 paar tegelijk voor nog géén drie en een halve gulden. nylon® Vanaf vrijdag verkopen wij deze Micro nylons, 6 paar tegelijk in de maat t/mlü'/a allemaal dezelfde kleur, J SÈ 6 paar nylons oor We drukken ons slechts pover uit als we schrijven: donderdagavond was het weer zeer druk op de eer ste halve finale van het Talenten Festival '68 in het Ruteck's Prome nade Restaurant. De stemming on der de bezoekers zat er al vroeg in en dat beloofde wat voor de rest van de avond. Elf geselecteerde kandidaten traden deze avond op om hun kansen te verdedigen en een plaats te veroveren in de fina le op 28 maart. Vier van hen be reikten dit doel, maar de algemene winnaar van deze eerste halve fi nale werd het uitmuntende orkest The Soul Sound uit Rotterdam. De tweede plaats met ééntiende punt verschil behaalde de Rot terdamse zanger Ad van Lent op de voet gevolgd door de beide zan geressen Irma LemmerFeenstra en de dertienjarige Anita Meyer. Het geboden talent was van hoog gehalte en verhoogde de problemen van de voltallige jury aanzienlijk. Er werd gevochten om tienden punten en het publiek kreeg een bijzondere avond. Daarnaast was het Ruteck's huisorkest het Günther Balk Ensemble met de zeer actieve zangeres Rosa- linde weer behoorlijk op dreef, zodat de nummers op spectaculaire wijze konden worden afgewisseld. Het was vrij rumoerig toen Abel Postema van Phonogram op de plan ken kwam om zijn gebruikelijke intro ductie-speech af te steken. Als eerste kandidate kwam Anita Meijer, het dertienjarig popzangeresje, dat uiter lijk zeer koel en zonder zenuwen haar repertoire afwerkte en gelijk in de prijzen viel. De begeleiding was in het eerste nummer te hard en in het tweede nummer kon men pas goed beoordelen dat het hier inderdaad om een fijne stem ging. Anita zit in de eerste klas van de Mulo en erg veel planken-ervaring heeft zij niet. Op onze vraag of zij veel oefende kre gen wij het antwoord: „Nee, alleen met mijn broer in de badcel, dan worden de stukken eraf gezongen!" Daarna was het de beurt aan zan ger Rien Berrevoets (30), die meest al opera, operette of Napolitaanse liederen zingt. Voor dit genre is het wel een moeilijk publiek en ook al ging Rien onverstoorbaar en vakkun dig door, trouw bijgestaan door zijn pianist Paul Vugt, toch was het dui delijk dat dit hinderlijk was. Opnieuw kregen alle kandidaten langspeelpla ten van één van de organisatoren, de N.V. Dankers, aangeboden. Dan kwam de beurt aan de geïmproviseerde blues van zanger-pianist Ruud van Ingen. Met zijn eigenaardig keelge luid kreeg hij de zaal stil en zijn „No- body knows me" kwam vrij goed over. Zenuwachtig en bleek, 21 jaar en bijna onopvallend achter de enor me vleugel gaf hij zich toch totaal en ook al wist hij zich niet onder de prijswinnaars te schikken, toch zul len we in Rotterdam nog wel van hem horen! Pot voor 't paard Toen kwam Abel Postema op het idee om zijn „troetelkind", de grote beker, die als ereprijs door ons week- blad voor dit festival beschikbaar werd gesteld, eens langs alle tafeltjes te sturen om te zien of er iets ge schonken kon worden aan de actie „Levend Standbeeld". Een prachtig idee, dat door de heer Dankers. die spontaan achter de microfoon ging staan, zeer warm werd aanbevolen. „We hebben nu in deze stad met de metro één van de modernste ver voermiddelen die er bestaan. Laten we echter nooit vergeten dat die stad eens groot werd door het slepers paard. Laten we ook de herinnering aan de romantiek levend houden door het paard en de koets te bewaren! Jacqueline, de jongste telg van NV Dankers, ging met de beker rond en haalde f 175 voor onze actie op. Ge weldig! Na dit intermezzo kwam An- Jeugddienst in hervormde kerk te Maasland Zondagavond 25 februari zal in de hervormde kerk van Maasland een jeugddienst worden gehouden .waar in voorgaat ds. H. J. J. Keijzer. De ze dienst is de tweede in een serie van drie, die als onderwerp heeft „Geloven". Te midden van love-ins en teach-ins, proclameert de jonge gemeente van Christus, geloof-in. Om 10 minuten voor zeven is er samen zang. Om zeven uur begint de dienst. Aan het orgel Kees Kelderman. In het Trefpunt komen jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar om 10 uur bij elkaar in de jeugdkerk. toni Navarro met zijn uitstekend gi taarspel en kundige zang. Vooral zijn La Paloma werd hoog gewaardeerd en hij vergaarde heel wat jury-punten maar niet voldoende om hem in de finale te plaatsen. Maria Schulze, die toen op de büh ne plaats nam, was heel wat minder zenuwachtig dan tijdens haar debuut in dit festival. Zij had veel meer zelf vertrouwen en het leek erop dat de ze Maassluise huismoeder zich met een zou plaatsen. Eerst later zou blij ken dat zij een fractie tekort kwam om in de finale mee te zingen. Zij mag zich gelukkig prijzen met haar warme en gevoelige stem die ook door het puhliek met een machtig applaus naar waarde werd beloond. Petit Jean Jean, winnaar van de tweede voorronde, brengt opnieuw zijn marionetten met daarna „Lief kozen met je ogen zonder te blozen", hij krijgt de zaal mee die in een spon taan meeklappen overgaat. Zijn gen re is wat moeilijk voor een derge lijk groot en rumoerig publiek. Mis schien is het daaraan te wijten dat niet alles even duidelijk overkomt. Hij zal zonder die finaleplaats zijn weg echter wel vinden. De Mimics uit Maassluis beginnen hun eerste nummer met een eigen compositie. Keurig verzorgde jongens in een goede cn swingende band die hun uiterste best doen om een waar dige plaats te breiken. In feite heeft elke kandidaat die in deze schitteren de eerste halve finale mag deelne men die al behaald, maar zij willen uiteraard nog verder. Het is echter moeilijk om in dit gezelschap boven aan te eindigen. R. P. Bishop weet met zijn appaj te stem als het ware een betoveri# op te wekken. Zijn enige nadeel misschien te weinig originaliteit, maan dit wordt dan weer door zijn verschij-4 ning geëgaliseerd; in zijn „Jamaica! vaarwel" konden we allen meegenie| ten van zijn ietwat omfloerst geluid met zijn „Island in the sun" (op veil zoek zoals hij zegt) haalde hij eel ovatie. Harry van Hooff, de begelel dende pianist mocht terecht in eer delen! Geweldig goed Toen kwamen we toe aan Ad van Lent, die deze tweede keer geweldig goed zong en ook een persoonlijkheid op de bühne bleek. Wij zullen niet al te veel over hem schrijven, want hij heeft zijn plaats in de finale en we krijgen hem dus nog een derde keer te horen. Met „Baby, it's you" en „Dancing in the street" kwam Irma Lemmer-Feenstra terug om evenals de voorgaande kandidaat in de fina le plaats te nemen met haar soepele stem en goede voordracht. Toen kwa men de grote winnaars The Soul Sound op en nu bleek een nieuwe openbaring, de fantastisch zingende drummer, naast de in een vorige pu blicatie al genoemde zeer goede saxo fonist. Een orkest met kwaliteiten en zoals geschreven, twee zeer goede steunpunten. Wij wachten met enige spanning op de 28ste maart, wanneer de laatste kandidaat van dit reusachtige Talen ten Festival '68 zijn optreden beëin digd heeft en een winnaar bekendge maakt zal worden. Als er zoals uit deze eerste halve finale blijkt, net zo veel talent in de tweede halve finale zit, kan de jury zich bij de finale wel prepareren op een paar zeer moeilijk op te lossen problemen. Metro-voor moderne mensen 25 voor f1.50 .Service moest voor de zo belangrijke tweede plaats de strijd aanbinden met het Rotterdamse Xerxes. Het is een enerverend duel geworden, dat niet minder dan vier uur duurde en waarbij in de laatste partij pas de beslissing viel. Nico van Slobbe is >n deze wedstrijd wat tegengevallen, want hij kwam maar tot één erwinning, namelijk tegen Seelaar in twee games 16—21 en 1921. Burgemeester Roelfsema heeft het n de bijeenkomst eerst in het :ort toegelicht en daarna kwamen tai 'an vragen los, die zowel de toekom stige stadsuitbreiding als de huidige situatie betroffen. Aan de hand van tekeningen en plannen werden door de burgemees ter, de wethouders en de hoofden van diensten de vragen beantwoord. Een vrij algemene klacht betrof de slechte busverbinding met. de binnen stad van Schiedam en met Rotterdam, waarbijgevraagd werd om een meer directe verbinding. Hierop werd uiteengezet, welke pro blemen van financiële aard zich daar omtrent laten gelden en het verschil van inzicht tussen RET en gemeen tebestuur van Schiedam met betrek king 'tot Verdeling van de tekorten. De mbeilijkheden met telefoonaan sluitingen, baldadigheid van de jeugd, het tekort aan winkels en dergelijken kregen eveneens de volle aandacht. Medegedeeld werd dat de Spoorwe gen nog steeds nlannen hebben voor een station te Kethel. Wat de busdienst betreft, gevraagd werd lijn 38 meer frequent te laten rijden, men is thans te lang onderweg. NW. BINNENWEG 195 67-50 Speciale aanbieding ZUIVER SCHEERWOLLEN DEKENS ALLE MATEN Wethouder Van Bochoven gaf toe, dat er wel veel klachten daaromtrent zijn, maar dat gezien de grote tekor ten, welke bij een hogere frequentie nog zullen stijgen, moeilijk aan de bezwaren tegemoet kan worden ge komen. En zo lang houdt Rotterdam de Schiedamse boot af. De verstand houding met de directie van de RET is wel goed en overleg vindt regelma tig plaats. Ook deze kwestie zal op nieuw worden besproken. Telefoon Vragen waren er ook over het be perkt aantal telefoonaansluitingen en de lange wachttijden. Het is nodig om een nieuwe centrale te bouwen, waar mee hog wel enige tijd zal zijn ge moeid. Wethouder Eijkenaar deelde mee, dat een plaats voor een telefooncel voor interlokale gesprekken is vast gesteld, doch wanneer die zal worden geplaatst, kon niet worden gezegd. Ook de baldadigheid van de jeugd werd onder de aandacht gebracht. Ket werk van de wijkagent werd in dit verband geprezen, maar het ge beurde dezer dagen nog, dat opge- „Brederode" speelde „Niet van gisteren" Dat de medewerkenden aan het blijspel „Niet van gisteren" tonelis- tisch inderdaad niet van gisteren zijn, hebben zij wel getoond toen in het kader van de toneelwedstrijden schoten jongens brandende kranten vanaf een galerij op geparkeerde auto's lieten vallen. De burgemeester en ook wethouder Van Kinderen riepen de medewerking van de ouders in, daar het anders niet mogelijk is het euvel te bestrijden. De wijkagent kan niet alles alleen doen. De meest ergerlijke dingen gebeuren, zoals met fietsen en bromfietsen de hal van de gebouwen binnen rijden, waarbij de buitendeur soms werd Vernield. Winkels Een klacht was, dat het een straat handelaar die sinds enige tijd zijn werk deed, was verboden te venten. De burgemeester deelde mee, dat betrokkene zijn werk deed zonder ver gunning en thans pas, nadat proces verbaal was opgemaakt, een aan vraag heeft ingediend bij het gemeen tebestuur. Er is overigens een plan tot bouw van een kléine winkelwijk. Naar aanleiding van een vraag om trent mogelijke samenwerking tussen r.k. en ned. herv. bh' bouw van een nieuwe kerk, deelde de heer P. Brunt mee, dat er thans plannen in bewer king zijn om parallel aan de St. Mar- tinuskerk een herv. kerk met pastori-a te bouwen. Wat scholenbouw betreft moest wethouder mevr. De Graaff meedelen, dat de plaatsen voor nog to bouwen scholen niet zijn vastgesteld, doch dat er wel ruimte is gereser veerd. De heer Kamp, inspecteur van het onderwijs deelde mee, dat aan de kunstenaar Hans Petri opdracht is gegeven tot het maken van een ont werp voor kunstversiering aan thans bestaande scholen. Tot slot van deze geslaagde contact avond, die zeer waarschijnlijk ook in andere stadsgedeelten zal worden ge- net ttètuei van ue luiieeiweasirijaen ,,ulutu van de Schiedamse Gemeenschap ge- van Jan Scha- per Over SnmeHorri Het college van B. en W. van Schiedam constateert aan de hand van het Zeehavenrapport Zuid- West Nederland, dat bij de voor gestelde ontwikkeling de economi sche positie van Schiedam duide lijk zal worden verzwakt. Deze verzwakking zal zich wel over een groter gebied uitstrekken doch het college oppert, dat ge noemde achteruitgang vertraging van de groei der bevolking bete kent, hetgeen op zichzelf niet behoeft te worden betreurd, doch waarmee wel rekening dient te worden gehouden. geven, tot die van 5 ha. toe, doch dat het terreinareaal van Schiedam van ongeveer 50 ha. over het hoofd wordt gezien! B. en W. menen, dat Schiedam zich buiten de discussie over de situatie op de Maasvlakte en Voorne en Put ten kan houden. Enerzijds betekent immers behoud van genoemd recrea tiegebied ook voor Schiedam veel, doch anderzijds houdt industriële ont wikkeling werkgelegenheid op korte afstand in. hetgeen bij vermindering van eigen economische basis van groot belang kan worden. Waar niet duidelijk is gebleken, bij welke in stantie bezwaren tegen het rapport ingediend kunnen worden stellen B. en W. de raad voor. zulks te doen bij de Regering, Ged. Staten en de Rijn- mondraad. noemd blijspel voor een flink aantal belangstellenden werd gebracht. Het was de tweede toneelavond, die o.a. door burgemeester en mevrouw Roelfsema werd bijgewoond. De derde toneelavond die op don derdag 7 maart zou plaatshebben en waarop Onyx zal opvoeren: „Welte rusten", moet door bijzondere om standigheden worden uitgesteld. Wat de toneelvereniging „Brederode" be treft, die deze avond voor het voet licht kwam, het spel werd vlot en met élan gebracht. De diverse ver wikkelingen werden goed uitgebuit. Medespelenden waren: Tineke Meyer, Nic. van Seters, Peter Schol- te Martin Gest, Jap Gudde, Marius Fortuin, Trees den Hals, Gilles de Veth, Ineke Middendorp, Truus Groe nendijk, Karei Tubbing en Miep van Noort. De regie werd gevoerd door Hero Muller. Volgens het program ma. zal Othello 19 maart „De be moeial" opvoeren. Apothekersdienst De dienst vangt aan vrijdagavond om zes uur. Dienst apotheek Jansen. Swammerdamsin- gel 41, telefoon 264917. r Schiedam vertoond. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. A. D. Klaassen. 9 an 1>nefi<Vr«g,emaakt; Westvest 30, s.jo en 16.30 uur ds. C. Vonk Kerkgemeenschap tot verbreiding van de Geref. leer, Lange Kerkstraat 67, 10 en 17 u ds. H. Hofman Evang. Luth. Gemeente, Lange Nleuwstr. Bredar W' F' Jense' leSerpredikant te Oud-Katholieke Parochie, 10 uur H. Mis Hersteld Apostolisch Genootschap, Stadhoü- mevr. van Gestel-Verrijk! Gemeente van Jehova's Getui 50, 18.30 uur openbare toespraak. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 19 uur Mission to the Seamen, voorlopig geen dienst. ess •nrr' °rref' kerk' Warande 185, dienst 10 rr?n iv,erV' Evangelisatie, gebouw ds. J. kruyt uit Irene, Nieuwe Haven, drecht, Grote kerk 1 Hillegersberg. GEREF. KERK Oosterkerk, Rotterdamsedijk 239: 10 uur ds. K. H. Schuring, 5 uur ds. J. van Dalen Géén tel, of tchrlft, but. Raad Schiedam vergadert maandag De gemeentefaad van Schiedam vergadert maandagavond 26 februa ri om acht uur. De agenda vermeldt 36 punten. Vijf personen hebben bezwaar schriften ingediend tegen het plan Hoofdstraat-Zuid te Schiedam, welk plan ter inzage heeft gelegen. Dit plan omvat het gebied begrensd door Voorhaven, Nieuwe Maas, Hoofdplein. Havendijk en Lekstraat. B. en W. stellen de raad voor, de beslissing od het plan voor de tijd van drie maan den te verdagen. Door oververhitting vloog de olie in de pan in de patatzaak D. Visser aan de Nieuwstraat in brand. Toen de brandweer onder leiding van wnd. commandant Putter verscheen, bleek de zaak op slot te zijn. zodat een raam van de deur moest worden ver nield. Met een schuimblusser is het vuur geblust. Bovendien zal de versmalling van de eigen economische basis de nei ging tot migratie bevorderen (in de eerste plaats van jonge gezinnen) en de noodzaak tot pendelen over langere afstand doen blijken. Het college is de mening toegedaan, dat aan dit aspect van de toekomstige ontwikke ling in het Deltagebied, waarvan het Waterweggebied thans het belang rijkste deel is, onvoldoende aandacht is geschonken. NIET MEEGETELD De aandacht wordt er voorts op ge vestigd. dat Schiedam weliswaar bui ten de grote haven- en industriële ont wikkeling staat zoals in het rapport geschetst en gewenst is doch dit neemt niet weg. dat de positie van Schiedam zeker daardoor, vooral op langere termijn sterk zal worden be ïnvloed. Dat Schiedam geacht wordt in genoemd groter verband niet mee te spelen wordt geïllustreerd door het feit. dat op de bij het rapport ge voegde kaart praktisch alle in het Deltagebied aanwezige „droge" en „natte" industrieterreinen zijn aange- geeft opening van zaken Het getuigt van ondernemings geest, dat het echtpaar A.W.G. de Leede aan de Nieuwe Maasstraat 99b het aangedurfd heeft om een aan zienlijke verbouwing te laten uitvoe ren in een tijd, waarin enkele kleine re zaken in Schiedam-Zuid de winkel deur hebben gesloten. Doch het echt paar zorgt ervoor „bij de tijd" te zijn en heeft de beperkte winkelruim te van weleer niet alleen gemoderni seerd, doch ook tot een totaal van 58 m2 weten uit te breiden, door het vroegere woongedeelte bij de zaak te betrekken, welke nu tevens kon worden omgezet in een zelfbedie- ningsbedrijf. Het echtpaar heeft nu de bovenver dieping als woning betrokken. Het geheel ziet er prettig en gezellig uit. Met een receptie is woensdagavond de zaak geopend. Verpleegtarieven moeten worden gewijzigd Nadat de gemeenteraad van Schie dam in augustus van het vorig jaar nieuwe verpleegtarieven voor het ge meenteziekenhuis had vastgesteld, delen B. en W. de raad thans mee, dat de Stichting Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven opnieuw een wij ziging wenselijk acht. Dit is een ge volg van de algemene loon- en prijs stijgingen, zodat een tariefsverhoging van plm. f 1,50 per dag nodig is. Als gevolg hiervan zullen de tarie ven te rekenen vanaf 1 januari 1968 worden: volwassenen, kinderen en zieke baby's. Ie klas f 65,90, 2A f62,50, 2B f53, all-out. en 3e klas f 53,15 all-in, doch exclusief honora rium van de anaesthesist. Voor ge zonde baby's zijn de tarieven respec tievelijk f23,35. f22,10. f22,10 en f 22,65. Voorts heeft de Commissie voorge steld, de tarieven voor kraamver- pleging 3e klasse te verhogen van f 48 tot f 49,50 per verpleegdag. De bedoeling is deze verhoging per 1 april in te voeren. Uitgaande van de gegevens, kan een en ander een hogere opbrengst geven van f 185.500 per jaar. Evenwel zal de begroting van het ziekenhuis ook dan nog zonder batig saldo sluiten. Veen. „De Goede Haven" Westfrankelandsedijk 1 in h,. p. R Everaars, 5 uur ds. Nam- Julianakerk Burg. Knappertlaan 29, 10 U. ds. van Dalen, 5 uur ds. Everaars. Hervormde gemeente Schiedam. Open deur dienst; 19.00 uur: ds. J. Kruijt, Hillegersberg. Bethelkerk 10.00 uur: Geen opgave ont- gen: 19.00 uur: ds. W. Vos, Rotterdam. Dienst van woord en Tafel. Opstandingskerk 10.00 uur: ds. D. J. Spa- ling; 19.00 uur: ds. D. J. Spaling. Vredeskerk 10.00 uur: ds. H. J. Groene- wegen; 19.00 uur: ds. J. G. Jansen. Hervormde gemeente te Kethel. De Rank 10.00 uur: ds. W. Vons H. Doop; 19.00 uur: ds. E. Verwaal Jeugddienst. St. Martinuskerk 9.30 uur: ds. E. Verwaal, H Avondmaal. Klaverjasconcours van Ons Genoegen De klaverjasvereniging Ons Genoe gen (West) organiseert op donderdag 29 februari een jubileumconcours in het Volksgebouw. Tuinlaan 50 te Schiedam. Er wordt gekaart om waardevolle prijzen. Het concours be gint om acht uur. Het inschrijfgeld bedraagt f 1,25 per persoon en men kan zich opgeven bij P C Vermeulen Ampèrestraat 5, J. Zagwijn. Gordon- straat 31b, en W. J. Schewe. Waranda 81a, tel. 264215, allen te Schiedam.

De Havenloods | 1968 | | pagina 6