n 5ï m i ÖIVGD x r, 39. ZIJ IS STOUT! BEN IK LIEF? Eerste contactavond overheid- burgerij beantwoordt aan doel Dit jaar uitwisseling met vijf andere steden Verbouwing Passagetheater blijft enige reële oplossing u SE1 WIEHER EISREVUE IN SPORTHAL GEVONDEN VOORWERPEN Flower Pot Men in non-stop Show DAT MOETJE MEEMAKEN! Met de METRO naar dat is het einde! Metro-menu 8.50 Metro-gebak l.OO. 'HAVENLOODS DONDERDAG 22 FEBRUARI 1968 de K hi Het voltallige college van B. en W. van Schiedam, vergezeld van enkele hoof den van diensten was maandagavond in gebouw De Rank in het voormalige Kethel aanwezig bij de eerste poging tot een nauwer contact te komen tussen overheid en burgerij. Er waren op deze bijeenkomst 50 personen verschenen, en er ontstond een goede en vruchtbare gedachtenwisseling omtrent tal van problemen die bij de bewoners van Groenoord, het jongste stadsdeel van Schiedam, leven. 3—Service 3, 55; Service 4Noad 5. 7—3; Raket 2—Service 5, 5—5; Service 6Cebeco 010; Hoogvliet 6 De start van de Schiedammers was jijzonder hoopvol, want het nam in de eerste partij, die tussen Van Koets veld en Baumgarte de leiding. Wel zorgde Kwikkenberg tegen Bussching voor het gelijkmakende punt, maar toen Van Slobbe, naar later zou blij ken, zijn enige wedstrijd won, had Service toch weer een hoopvolle voorsprong van 21. In het dubbel werd de eerste game door Van Koets veld-Van Slobbe gewonnen 2628, maar het Xerxes duo herstelde zich keurig en in de twee volgende games kwamen de Service-spelers er niet meer aan te pas. Dat betekende 22 en toen daarna Knikkenberg won van Van Koets veld, konden de Rotterdammers de leiding nemen; 3—2. Baumgarte, die Van Slobbe in de Beurs naar een ne derlaag had gespeeld, gaf de jeugdi ge 'Schiedammer ook nu geen kans en in drie games, 2114 in de laatste, bleef hij de baas. Baumgarte kent de zwakke plaats bij Van Slobbe, de backhand en door steeds daarop te spelen, kon hij de Schiedammer zijn wil opleggen. Bussching zorgde ervoor, dat een punt werd ingelopen, door in drie games en met de tijdregel, 1721. 21—11 en 1521 Seelaar te verslaan: 43. Een geladen Van Slobbe moest het toen opnemen tegen Knikken berg. Hij heeft al het mogelijke gedaan deze sterkste Xerxes-speler te kloppen, maar het lukte niet. Het werd een emotioneel en sensatievol duel. De eerste game was voor Nico: 1821. De tweede game moest hij echter aan Knikkenberg afstaan 21—15. In de beslissende game kwam Van Slobbe achter te staan 104. Hij kwam echter naast de Rotterdam mer: 1111 en zelfs voor: 1215. De Rotterdamse aanvoerder kwam echter terug en onder een tastbare spanning werd het 1919. Nico nam toen wellicht te veel risico om de strijd te forceren. Dat werd hem noodlottig en het werd dan ook een overwinning voor Knikkenberg 2119. Dat bracht de stand op 53. Van Koetsveld bracht zijn team weer dichter bij de Rotterdammers door Seelaar te verslaan. Het was toen 54 en Bussching kreeg de moeilij ke taak om tegen Baumgarte een ge lijkspel te bewerkstelligen. Die opga ve was te moeilijk. In twee games 2220 en 2114 stelde Baumgarte de overwinning voor Xerxes veilig. De verdere uitslagen van Service zijn: Service 2Elan 2. 91; Xerxes 'hu... beduidend goedkoper Om Uw keuken gezelling te ma ken, met fleurige voorraad- en kruidenbusjes... is nu geen zaak meer van guldens... maar van dubbeltjes. En dan bent U meteen al die nare losse zakjes kwijt, die niet staan In een gezellige eet- of woonkeuken, voortaan alles makkelijk voor 't grijpen, en keurig opgeborgen. Voorraadbussen voor koffie, thee, suiker, rijst enz. beschuit bus en leuke kruidenbusjes, alles In vrolijke moderne kleu ren, voor een fractie van de normale prijs. voorraadbus kruidenbusje —Service 7 3—7; TBSM 4—Service 8 10—0; HPV 7—Service 9, 0—10: Milti—Service 10, 7—3. In de landelijke jeugdcompetitia speelde Service gelijk tegen Sala manders met in de gelederen de win nares van de Limburgia-coupe. Wim van der Poort smaakte het genoegen drie keer van deze sterke speelster te winnen. TSF won De uitwedstrijd die voor TSF 1 deze week tegen Contact 1 op het programma stond heeft de Looze c.s. geen enkele moeilijkheid opge leverd. Er was zeker een verschil van klasse met deze tegenstander en de uitslag 10—0 was dan ook geens zins geflatteerd. TSF blijkt dus in uit stekende vorm en het is alleen jam mer, dat het de kans op automati sche promotie niet meer in eigen hand heeft: de punt achterstand op het leidende Amroba 1 kan slechts worden overbrugd door een misstap van de laatste. TSF 2 is duidelijk van slag. Tegen het in de middenmoot vertoevende Tavenu 1 kwamen Wittop Koning c.s. niet verder dan een moeizaam 55 gelijkspel. Nog staat TSF 2 op de tweede plaats, doch de voorsprong op de achtervolgers is in twee we ken tijd van vier tot één punt terug gelopen. De kansen dat ook TSF 2 promotie-mogelijkheid heeft (het geen zeker noodzakelijkheid zou zijn als het eerste team promoveert, om de aansluiting in de klassen-opbouw te behouden) zijn dus aanmerkelijk gedaald. TSF 3 moest na de uitstekende pres taties van de laatste twee weken nu op bezoek bij het sterke TTCK 2 en kon het daar niet bolwerken; een 73 nederlaag was het resultaat van een wedstrijd waarin de Schie dammers toch meer tegenstand bo den dan mocht worden verwacht. TSF 4 tenslotte had een uitsteken de week. Het won zelf met 91 van Stadhuis 2 en zag bovendien Xerxes 5 verliezen van Stokvis 2. TSF 4 heeft nu de tweede plaats op de ranglijst veroverd, met één punt voorsprong op Xerxes. De aanstaande kampi oen. Nationale, is weliswaar onbe reikbaar, doch als deze tweede plaats behouden kan blijven zijn er in elk geval promotiewedstrijden in het ver schiet. GEDISTILLEERD OP AFBETALING Naar aanleiding van de Drawij-ad vertenties in uw blad betreffende de slijterijen in Rotterdam, wilde ik het volgende opmerken: In deze advertentie komt tot uiting dat de klant bij de slijter de betaling kan regelen, dus geen „handje eon- tantje". Blijft volgens mij over, dat de slij ter met zijn toch al lange winst (en verkoop) nog eens gedurende een be paalde periode op zijn geld kan wach ten. Bij thuisbezorging wordt dit nog moeilijker, daar de slijter eerst de bestelling moet bezorgen daarna het lediggoed moet terughalen en dan pas als alles vlot verloopt het finan ciële gedeelte kan afhandelen waar voor hij wéér een aparte reis moet maken. Hierin zit opgesloten, dat de H.H. distillateurs (leveranciers) van deze slijter ook langer op hun geld moeten wachten, terwijl de meeste distilla teurs een betalingsconditie hebben van 30 dagen. Het is zeker de bedoeling van de h.h. distill, een „zelfstandige slijter" door deze manupilaties naar zich toe te trekken en de slijter als „ZET BAAS" te bombarderen met alle ge volgen van dien. Geef mijn portie maar aan Fikkie! W. VAN DER BORN SCHIEDAM Het lid van de Schiedamse gemeen teraad, de heer H. W. Metaal (KVP) heeft enige weken geleden een aan tal vragen gesteld aan B. en W. met betrekking tot uitlatingen van mevr. J. Krikke-Hein (PvdA), gedaan in het orgaan van de Stichting de Schiedam se Gemeenschap. Wij geven deze vragen nogmaals beknopt weer en te vens de antwoorden van het College van B. en W. Hier volgen eerst de vragen: 1. Heeft het college van Burgemees ter en Wethouders kennis genomen van een artikel „Knokken voor een zwembad in Zuid" in het orgaan van de Stichting de Schiedamse Gemeen schap van januari 1968 waarin opgeno men een interview met mevrouw J. Krikke-Hein, gemeenteraadslid voor de Partij van de Abbeid? 2. Zo ja, is uw college het dan met ondergetekende eens. dat door uitla tingen van mevr. J. Krikke-Hein een totaal verkeerd beeld wordt gegeven van het werk van de Schiedamse ge meenteraad. 3a. Wat kan. volgens uw college, mevrouw Krikke-Hein bedoeld hebben toen haar gevraagd werd of de be drijven al benaderd zijn voor het zwembad in Schiedam-Zuid en toen antwoordde „Die hebben we nog niet benaderd. Ik wil ze aanpakken op een moment dat ze niet terug kunnen. De taktiek heb ik me in de gemeenteraad aan geleerd. Je moet bij het gemeentebe stuur niet gaan zeuren, maar je kans afwachten en het listig spelen. Ik heb geleerd, dat je ze gewoon in de rug moet aanvallen". 3b. Ondergetekende is van mening dat het „in de rug aanvallen" bij dit college van Burgemeester en Wethou ders gelukkig niet mogelijk is. Kan het college deze mening on derschrijven? 4. Verder zegt mevrouw Krikke- Hein het volgende: „Ik ben met het plan alle fractie-voorzitters afge weest. De KVP is er bijvoorbeeld ge- Er zit een heel verhaal in de Wie ner Eisrevue. zoals die tot en met 3 maart in de Schiedamse Sporthal Margriet door de 72 medewerkers en medewerksters zal worden gepresen teerd. De titel van de revue is „Maskera de" en daarom komt er ook een car naval als folkloristisch beeld uit Zuid- Amerika. Er is een criminele ko medie in verweven, een dromen-pop- penwinkel, een gala-ijsavond en een kort bezoek aan de mooie „Wachau" in Oostenrijk. Het zijn zo maar en kele grepen uit het wel sterk geva rieerde programma dat het gezelschap op de speciale ijsvloer in de Margriet hal gaat brengen. De Wiener Eisrevue is ontstaan in de Wiener Eissport Verein. die ook nieuwe talenten levert voor de revue. In twee gedeelten wordt voortdu rend een wereldtoernee gemaakt en het gezelschap, dat nu in Schiedam optreedt, heeft zojuist voorstellingen in Brussel achter de rug. Er wacht nog een hele lijst, eerst twee maan den naar Stockholm en dan naar Mos kou. Bekende sterren als Hanna Eigel. Emmy Puzinger, Helmut Loefke en Fernand Leemans presenteren zich in deze revue. Er is in de laatste we ken veel werk verricht in de Sport hal. De schaatsers en schaatsters zijn zoveel mogelijk in Schiedam in hotels ondergebracht. Op de première woens dagavond waren bijna alle drieduizend plaatsen in de sporthal bezet. Onder de genodigden bevonden zich de bur gemeester van Sohiedam en ver- Te bevragen litie te Schiedam, dagelijks uur, behalve op zaterdag e wijs, passer in étui, ring rr tels aan 2 ringen, ring me! paar bruine here-1u~ scheidene burgemeesters uit de om geving. Het publiek toonde zich enthousiast en ovationeel was het applaus bij het slot. De directie van de Wiener Eisrevue heeft enkele populaire voorstellingen ingelast, speciaal bestemd voor be jaarden en kinderen, tegen een gere duceerde prijs. Ten behoeve van de bezoekers heeft de RET extra bus diensten ingelegd. Een attractie is ook, dat de heer Bolmers, directeur van Sporthal Mar griet de kantine in Weense sfeer heeft gebracht, waar schrammelmu- ziek wordt uitgevoerd en Weense diensters en Weense gerechten de stijl completeren. De data voor de jeugduitwisseling 1968 zijn op een vergadering in Norr- köping vastgesteld. Gebleken is dat Schiedam bij de andere steden, die aan de uitwisseling deelnemen, Vien- ne (Frankrijk), Esslingen (Duitsland) Udine (Italië) Neath (Engeland) en Norrköping (Zweden) bijzonder in trek is. Onze geografische ligging ten opzichte van de overige steden speelt waarschijnlijk een belangrijke rol. Verder hebben de verhalen, die de jeugdige Schiedammers, die in de af gelopen vijf jaar aan de uitwisselin gen hebben deelgenomen, aan de bui tenlandse jongeren hebben verteld, de laatstgenoemden bijzonder nieuws gierig gemaakt, naar ons land in het algemeen en Schiedam in het bijzon der. In principe is afgesproken dat Schiedam dit jaar een uitwisseling zal hebben met alle vijf andere steden. De Schiedamse Gemeenschap, die zo als u bekend zal zijn. de jeugduitwis seling in onze stad organiseert, ont- feestelijkê bijeenkomsten worden aan geboden. Esslingen en Udine ontvan gen de Schiedammers van 21 juli tot 3 augustus. Vienne doet dit van 14 tot 27 juli. Te gast in Norköping en Heath zijn wij van 18 tot 31 augustus. De komende jeugduitwisseling zal voor Esslingen, Vienne en Udine een heel bijzonder worden, aangezien het de tiende maal zal zijn. Neath, Norr köping en Schiedam organiseren het nu voor de vijfde maal. De kosten voor deelneming zijn niet veel hoger dan de reiskosten per trein. Om de gedachte te bepalen: Esslin gen f 125, Vienne en Neath f 175, en Norrköping en Udine f 225. Het is bij hoge uitzondering mogelijk om deel te nemen zonder dat men een buitenland se gast in huis te logeren krijgt. De kosten worden dan wel iets hoger. De Schiedamse Gemeenschap hoopt od een grote belangstelling van de zij de van de Schiedamse jongelui in de leeftijd van ca. 15 t.m. 21 jaar, op dat de jeugduitwisseling 1968 een suc ces zal worden. Inlichtingen kan men krijgen op het S.G.-VVV-bureau, tel. weldig voor in. Logisch? Ja. er wonen veel katholieken in deze wijk". Uitgaande van het feit. dat uw col lege beter dan wie ook. het werk van de verschillende fracties in de ge meenteraad kan beoordelen, kan uw college bevestigen dat de KVP-fractie constructief werkt voor Schiedam en al haar inwoners? Dit zijn de antwoorden: Ad 1 Ons college heeft niet alleen kennis genomen van een artikel Knokken voor een Zwembad in Zuid" in het orgaan van de Stichting de Schiedamse Gemeenschav van ja nuari 1968. doch ook van de reacties in de dagbladpers. Ad 2 De meerderheid van ons Col lege acht het niet op haar weg te lig gen om uit te maken, of door de uit latingen van een raadslid buiten een raadsvergadering gedaan een verkeerd beeld wordt gegeven van het werk van de Schiedamse gemeente raad. De grootst mogelijke minderheid van ons College beantwoordt deze vraag bevestigend, uitgaande van de veronderstelling dat het betrokken raadslid deze uitlatingen heeft ge daan. Ad 3a In een interview in een van de dagbladen heeft mevrouw Krikke- Hein uiteengezet, wat zij bedoeld heeft met de geciteerde uitlating. In dien vragensteller daarnaast nog be hoefte heeft aan nadere uitleg, menen wij hem te moeten verwijzen naar mevrouw Krikke-Hein, wier adres en telefoonnummer hem bekend kunnen zijn. Ad 3b Erkentelijk voor het compli ment. merkt ons College op, dat het wel in de rug aangevallen kan wor den. Zou dit niet kunnen, dan zou dit er op wijzen, dat het College altijd met de rug tegen de muur stond. Ad 4 Iedere fractie zal ongetwijfeld van mening zijn, dat zij constructief werkt voor Schiedam en al haar inwo ners. Het past ons College niet uit te spreken, dat het van mening is, of dit bij welke fractie dan ook al dan niet het geval is. Wij menen dit te moeten overlaten aan het oordeel van de kie- NOOT VAN REDACTIE: Het raads lid Metaal roep met deze vragen het beeld op van een jongetje, dat in de klas aan de meester vraagt een klas genootje te berispen voor de nare din gen die ze thuis zit te vertellen. Met kleine jongetjes kan dat natuurlijk voorkomen, maar dat een volwassen raadslid niet weet welke vragen hij NIET aan B. en W. kan stellen, is toch wel merkwaardig. Het collego heeft hem mild en ironisch geant woord. Wij zouden de heer Metaal willen adviseren in het vervolg toch eens bij mevrouw Krikke op de kof fie te gaan, dan kan al dit tijd- en pa- pierverspillende gedoe achterwege pierv blijv* zondag: rijbe- t sleutels, sleu- e he- Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij voorraad- beschuit- en kruidenbusjes, in rood, geel of groen, voor prij zen die U geen tweede keer kunt verwachten. De gemeenteraad stelde in mei 1960 een bedrag van f 170.000,- be schikbaar voor uitbreiding en ver bouwing van de panden Korte Haven 27-33 voor de dienst Gemeentewerken. Nu de werken voltooid zijn, blijkt het krediet met f 24.850,- te zijn over schreden. o.a. als gevolg van de loon stijgingen. diverse tegenvallers bij de werkzaamheden. B. en W. van Schiedam vragen de raad een krediet van 23.712 voor aankoop van 2400 vuilnisemmers. Tot nu toe werden in totaal 1600 em mers aangeschaft. Voor sloopwerk in het landelijk ge deelte van Schiedam werd in septem ber 1967 een bedrag van f 25.000 toe gestaan, welk krediet is verbruikt. Thans wordt opnieuw f 25.000 voor ge noemd doel gevraagd. renhandschoen (L), wisser met ijskrabber, (post Kethel), damesparaplui, hoes van Knirps-paraplui, aktentas met inhoud. Te bevragen bij de vinders: fietstas met inh., Waardenburg, Lange Kerkstraat 23; schoolétui, Noordijk, Willem Pijperstraat 75; herenportemonnee met lnh., J. Hoogeveen. Cort van der Llndenlaan 41; beursje met inh. Christiaansen, Sliedrechtstraat 22, Rotterdam (tel. 17.14.58); herenportemonnee met inh., Mevr. Lubach, Van Oldenbarneveldtstraat 93: portefeuille met lnh., Jansen, Heinsiusstraat 91, Portemonnee met inh. Zweistra, Ridder- kerksestraat 31a; 1 paar regenpijpen, Onder den Linden, Poortugaalsestraat 8 b; gebreide lange shawl, R. Maat, St. Liduinastraat 52a, sehaatsbeschermers, J. Landsbergen, Klaas- waalsestr. 15b; speelgoed-autootje, Postkan toor, Lange Nteuwstraat; 1 paar herengla- cé's, Terlouw, Voornesestraat 23; 1 paar brui ne herenhandschoenen, Postkantoor, Lange Nieuwstraat 1 paar zwarte herenhandschoe nen, Postkantoor Lange Nieuwstraat; etui m 4 sleutels, Mevrouw Van Eersel, Jacques Urlusplein 46, ring met fietssleuteltje, R. Christen, Klaas Katerstraat 148; witte hond met bruine kop, halsband en bruine riem, Bishof, Van Oldebarneveldtstraat 84 (tei. 26.57.35); zwart-witte kater, witte keeshond met bruine vlekken, zwart-witte zwerfkat, horloge, Roelfsema, Lindenlaan 20; trouw ring, H. J. van Leeuwen, Parallelweg 218; herenhorloge, Van Dijk, Vismarkt 3; bankbil jet, J. C. Landsbergen, Julianalaan 98b; dameshorloge, Visser, Kortlandstraat 2, da mesarmband, Hempel, Schiedamseweg 497a, Rotterdam; spons en ruitenwisser, C. W. Ver schoor, Westfrankelandselaan 133; woorden boek, Marijnnissen, Savornin Lohmanlaan 12. Zoals we kortgeleden in ons blad reeds hebben betoogd, is het stichten van een Concertgebouw in Schiedam een utopische gedachte daar de prak tische uitvoering van een dergelijk plan o.i. ontbreekt. Wel hebben we toen de wens uitgesproken, dat het gemeentebestuur en de directie van het Tuschinski Theater elkaar alsnog zouden weten te vinden, teneinde het geschikt te maken voor bepaalde culturele evenementen. In die richting gaat nu ook het ar tikel dat de heer J. J. F. Morel, die we reeds eerder citeerden schreef in het orgaan van de algemene Schiedamse kunstkring „Cultura". Hij consta teert o.a.: „Cultura staat voor een dilemma. Enerzijds ziet zij dat straks naast het gebrek aan ruimte ook het publiek vrijheid wil in de keuze om culture le manifestaties te bezoeken en geen binding wil hebben met door anderen uitgezochte programma's. Anderzijds ziet zij links en rechts wijkverenigin- gen als paddenstoelen uit de grond schieten. Zijn er dan nog Jaken in de toekomst? Jammer is dat Cultura's vrije wor steling een gevecht is in het luchtledi ge. Gelukkig is de plaatselijke pers in beroering. Onze verslaggevers zijn voor een groot deel actief. Wij erva ren dit als van grote waarde. Er is een visie. Voor of tegen, het dwingt toe nadenken. Een cultuurnota staat nog steeds op stapel. Of deze van veel betekenis zal zijn is voor ons een vraag. Reeds jarenlang zijn de ge boorteweeën aan de gang. Wij ver moeden daarom dat het een zwak kind zal zijn en als het cultuurkind er straks eindelijk zal zijn is de mo gelijkheid aanwezig dat men in grote getale er weer jarenlang aan gaat snuffelen. Is het goed? Is het mooi? Efficiënt? Hoeveel kritiek kunnen wij er op hebben? Misschien kan er par tijpolitiek mee worden gespeeld. Naar onze mening is een cultuurno ta al gedeponeerd door dr. Van Tie nen in zijn voordracht georganiseerd door de sociale raad. Eenvoudig maar groots. Dit is de tegenstander om mee te worstelen. Wat vereist - wordt is nu niet meer met meer of minder elegante pasjes er omheen te dansen, maar om hem radicaal aan te pakken. Naar onze mening is het vijf voor twaalf. Reeds op 20 mei 1962 schreven wij aan de Schiedam se Gemeenteraad o.m. het volgende: „Het zou misschien zelfs zijn te over wegen of er tussen de Schiedamse Gemeenschap en het Tuschinski-con- cern een regeling zou kunnen komen waarbij een eventuele verbouw en exploitatie van het Passage-theater in een gemeenschappelijke stichting ter hand zou worden genomen, zodat een Schiedams cultureel centrum zou kunnen worden gesticht". Destijds werd dit niet opportuun geacht. Mogelijk zou zijn, wanneer het tóen was aangepakt men nü, bij na zes jaar later, geslaagd zou zijn. Wij nemen het niemand kwalijk want het is de eeuwige strijd tussen theorie en praktijk. Wij willen nog maals een beroep doen. Nu ons ge meentebestuur financieel niet in staat is deze zaak alleen te klaren kunnen misschien overheid en particulier ini tiatief hand in hand gaan. Wij ver moeden in onze stad nog vele fond sen en stichtingen met dood of half dood kapitaal. Kapitalen die nü als zekerheid aangewend in de toekomst dubbel rendabel zullen zijn. Is het niet in materiële dan toch in imma teriële zin. Wij hopen dat onze finan ciële deskundigen hierover hun ge dachten eens laten gaan. Tot zolang worstelt Cultura". Zondag 25 februari wordt voor de leden van Green's R&B Society Schie dam een mijlpaal in het anderhalf ja rig bestaan van de vereniging. Voor de vijfde maal sedert de oprichting zal namelijk een Engelse groep voor het voetlicht treden. Ditmaal zijn het de Londense Flower Pot Men. die reeds twee top-10 successen behaald hebben met ..Let's go to San Francis co" en ,,A walk in the sky" The Flower Pot Men zullen optre den tijdens een 10-urige non-stop show die 's middags om twee uur begint en 's avonds om 12 uur eindigt. Be halve deze Engelse groep treden ge durende deze marathon verder nog op: US 66 (Hoek van Holland), The Flower (Boskoop). Blues Session en Free en Soul Sound (Rotterdam). Iedereen in het bezit van een toe gangsbewijs kan naar wens in en uit lopen, zodat iedereen de tijd heeft om „een hapje te gaan eten". Kaarten (f 6,75) zijn verkrijgbaar aan de vol gende adressen: Boerhaavelaan 12b en Mgr. Nolenslaan 734. Voor telefo nische bestellingen: tel. 268750 of 288475. Deze dansshow heeft plaats in ge bouw Arcade, Lange Haven 71. Aan de vooravond van deze show geeft Martin Green's Society voor de leden een carnavalsbal in zaal Tivoli. Nieu we Haven 237. De groep van deze avond komt uit Alkmaar: Frogs Ltd, een van de populairste groepen van Noord-Holland. De toegang is f 3; kaarten verkrijgbaar aan de bekende adressen. Op zondag 3 maart staat ook een Engelse groep op het programma, nl. The Alan Bown Set; ook voor deze avonden zijn reeds kaarten verkrijg baar (f 4,50). die unieke kans op een ontmoeting met Kunst. Niet als „publiek" maar nu in het persoonlijke vlak. Niet er tegenaan kijken maar het mee-beleven met de mensen die kunst maken, er met je over willen praten en de deur van hun werkplaatsen en ateliers voor je open zetten. Op 23 februari begint ons Jeugdfes- tival. Da's kort dag maar er is nog plaats. Muziek, toneel, film en boek, ballet en beeldende kunst, een boeiend program ma in een eigen unieke sfeer. Verdeeld over zeven avonden en zaterdagmid dagen in maart en april. Het festival is voor jonge mensen van 18 tot 28 die werkelijk belang stellen in wat er om hen heen gebeurt. Beter, dan later spijt te hebben over een gemiste kans, pak je nu de telefoon en bel 111380 toestel 252 daar we ten ze alles over JEUGDFESTIVAL1968 Doordat op het kruispunt' de Vlaar- dingerdijkRembrandtlaan de 43-ja- rige metselaar J. P. Z. met zijn auto slipte, botste hij tegen de op de Vlaardingerdijk geparkeerde auto van de 55-jarige R.E.T.-beambte B. C. B, wiens voertuig tegen de gevel van een woning terecht kwam. De voordeur werd vernield en de muur beschadigd. De beide auto's werden zwaar gehavend. Doordat Z. na het gebeurde kennelijk overstuur was ge raakt. reed hij na de aanrijding weg, doch de politie spoorde hem al spoe dig op. Op de B.K. laan te Schiedam werd de scooterrijder N. A. door de sneeuw verblind en botste tegen een gepar keerde auto. Met een gebroken enkel is hij door de GGD naar de Dr. No- letstichting vervoerd. De scooter werd zwaar beschadigd. De hoogspanningskabel aan de Ha- vendijk tussen de Geervlietsestraat en Lekstraat is door loodpest aange tast en moet over een lengte van 300 meter worden vernieuwd. B. en W. van Schiedam stellen de raad voor daartoe een krediet te verlenen van f 18.000. in onze restaurants TOKAJ, LIPPIZANER, DON QUIJOTE, ROTONDE en ENGELS' CORNER. Tafelreservering telef. 010—119551 KOFFIE MET Café, Snackbar, Konditorei en onze Coffeeshop-Coolsingel, - ENGELS Stationsplein 4

De Havenloods | 1968 | | pagina 9