m m Groenoord zal straks zijn naam eer aan doen SCYLLA ZIT OM EEN VELD TE SPRINGEN Huur 50-jarig SSRR organiseert filmmarathon 't Venster - k dé De Havenloods B S'dam DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 FEBRUARI 1963 nu... beduidend goedkoper EEN wijk in opbouw doet nooit ring verminkt in prettig aan, daar zal iedereen het <,vo,"="a over eens zijn. Dan verkeren de straten meest al nog in slechte toestand, plei nen bestaan veelal uit hele of halve zandvlakten, van groen en beplantingen valt nog weinig te 'opdekken. Öit beeld vertoont ook Groen oord nog. Hutwei dit de grootste en mo dernste wijk van Schiedam gaat worden met rond de veertigdui zend inwoners, is het hele beeld van deze toekomstige stad op zichzelf nog sterk embryonaal. blad, waarvoor excuses .Tijdens een gesprek met de directeur van Gemeentewer ken ,ir. Broeyer, deelde deze ons mee, dat Groenoord in de toekomst zeker aan zijn naam zal gaan beant woorden, zodra de bouwwerkzaam heden daartoe de mogelijkheid geven. De „hartader", de Ed. van Bei- numlaan b.v., heeft thans nog wei nig aantrekkelijke bermen maar het ligt in de bedoeling om ook die van beplantingen te voorzien. Verder komen op zijwegen van de ze laan groenversieringen. Reeds thans wordt met de uitvoering van deze plannen rekening gehouden. Woudhoek Doch ook Keulen en Aken zijn niet op één dag gebouwd .Dat is ook dui delijk gemaakt tijdens de hearing welke met het gemeentebestuur en eer; groep bewoners heeft plaats ge vonden. Door een technische misgreep kwam het verslag van deze vergade- camping en tuincentrum Naar de zomer verlangen wij allemaal... en om U al een voorproefje te geven, verwach ten wij U 'nu op onze 2e Etage. Vanaf morgen vindt U daar weer onze Camping-afdeling een dorado voor kampeerders, die er hun hele kamp-uitrusting en een enorme sortering kamp- en tuinmeubelen vinden. Brengt U de weekends liever thuis in de zon door, dan is ons Tuincentrum een attractie voor U... een groene oase mid den in het betonnen centrum van onze stad. Om op Uw gemak te kiezen uit de beste plantensoorten, voor tuin, terras of balkonbakken. Rozen, heesters, zaden, knol gewassen, vaste planten, tapijt, potgrond, dit zijn maar enkele voorbeelden van ons uit gebreide sortiment planten. Morgen heropenen wij pns ge heel verbouwde tuincentrum en onze grote Camping-afdeling, een dubbele reden dus om eens een kijkje te nemen. Wij verwachten U dan ook op onze tweede etage, waar lief hebbers van "buiten" aan hun trekken komen en een grote keus vinden, voor echte ter Meulenprijzen. De afd. Tuingereedschappen vindt Uvc in het so Direct aansluitend op Groenoord, waar thans de Elementumbouw op de grens van Woudhoek in uitvoering is en de volgende maand de eerste van de negen verdiepingen tellende flat de bewoners zal gaan ontvangen, volgt de slotfase van de jongste stadswijk van Schiedam. Dit betreft de afsluiting van de noord-oost grens der gemeente. Ver der gaande ligt het gebied van Mid den-Delfland, dat als „buffergebied" tussen de omliggende steden, Delft, Vlaardingen en Maassluis, een re creatieve functie krijgt. De neiuwe Elementumflats aan het Bachplein met een huurprijs van ruim f 200 per maand, behoren tot de hoogste in dit rayon. Het aanvankelijke plan om Woud hoek af te sluiten met enkele zeer hoge flatgebouwen, heeft men nl. losgelaten. Wel zullen in Groenoord- noord door Muys en De Winter 240 woningen in twaalf woonlagen wor den gebouwd, waarmee de volgende maand wordt begonnen. Reeds in ju li 1966 besloot de gemeenteraad in principe tot bouw van 665 woningwet woningen in duurder type rond f 150 f 160, waarvan twee blokken van 249 woningen. Voor de bouw van het eerste blok is thans de rijksgoedkeu ring ontvangen. Het is echter nog niet bekend onder welke subsidiere geling van van het rijk deze bouw kan plaats vinden, nu onlangs een nieu we regeling is ingevoerd. De opspui- tings-werkzaamheden in Woudhoek door de fa. Boele en Oos-terwijk zul len spoedig be finnen. Het zand voor deze opspuitingen wordt gehaald uit de Schelde en an dere Zeeuwse wateren. Er zal voors hands twee miljoen kubieke meter nodig zijn. De plannen voor de stich ting van een modern winkelcentrum in dit gebied worden ontworpen. Het ligt in de bedoeling voorlopig een klein centrum van plm. negen win kels aan te brengen voor verkrijgen van eerste levensbehoeften. De mogelijkheid wordt ook nage gaan om een speciale marktplaats voor groenten, bloemen- en fruit aan te léggen in de omgeving van het Joh. Straussplein. In het ontwerpplan is ruimte gela ten voor inrichtingen van drie gara gebedrijven, waarvan de eerste aan de laan van Bol-Es. In Groenoord zal ook een nieuwe huishoudschool wor den gesticht. Politie concerteert voor bejaarden Het Schiedamse Politie Muziekge zelschap zal maandag 4 maart een concert geven voor de bejaarden in Thurlede op 11 maart in het tehuis Spaland en op 18 maart in het Zonne huis te Vlaardingen. nu... beduidend goedkoper Voor hen, die veel moeten lopen en staan... en voor hen, die geen puur nylon aan de voeten kun nen velen, is deze aanbieding. Een speciale aanbieding zuiver wollen herenanklets, solide ankiets, beschaafd „gedessineerd, aan hiel en teen met nylon ver sterkt, per paar nu voor nog géén een gulden zeventig. Handbal met nylon versterkt Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze sokkenafdeling deze zuiver wollen herenanklets, in diverse kleuren en dessins, in alle courante ir .per paar Deze vereniging kan namelijk nog steeds niet over een veld beschikken. De verenigingen UVG, DWS en Wil ton konden de jonge loten aan de handbalstem niet aan speeltijd hel pen. Besprekingen met voetbalvereni gingen die aan de zaterdagcompetitie deelnemen, hebben ook geen resultaat gehad. Ten einde raad heeft Scylla po gingen ondernomen onderdak te krij- ge in Vlaardigen, maar ook dat liep op niets uit. Tot nu toe heeft Scylla alleen maar uitwedstrijden gespeeld en het is nu aan de thuiswedstrijden toe. Ziet Scylla geen kans om aan een veld te komen, dan zal het zich nood gedwongen uit- de competitie terug moeten trekken. Schuttersveld wordt Was er vorige week droefenis in het UVG kamp omdat het eerste dames team degradeerde naar de afdeling, deze week heerste er vreugde. Het tweede damesteam heeft de titel in de afdelings-derde klasse veroverd na een zeer spannende strijd met con current ADO 2. Na een ruststand van 20 werd het uiteindelijk een verdien de overwinning van 32 voor UVG. Door het veroveren van de titel pro moveert dit team nu automatisch naar de tweede klasse, zodat het het eerste team goed blijft volgen. Alle aandacht bij UVG gaat nu uit naar het eerste heren-team. Zondag had het weinig moeite met Neptunes 2, wat wel blijkt uit de monsterover winning 33—9. UVG heeft nu uit acht wedstrijden veertien punten en een doelgemiddelde van 160—61. Concur rent WIK 2 uit Vlaardingen heeft een gelijk aantal punten maar het doel- SpCC ItCrrOlll gemiddelde is minder, namelijk 142 70. UVG krijgt nog de wedstrijd ie- gen Snelwiek 3, de club waar het de enige nederlaag van kreeg en WIK. Deze laatste wedstrijd zal ongetwij feld de beslissing brengen. De heren van Wilton hebben op AAC twee kostbare punten in de wacht kunnen slepen. Het was geen grootse wedstrijd, wat vooral kwam door het te slordige spel van WF en het niet in vorm zijn van AAC. De Schiedammers wonnen deze uitwed strijd met 19—11. De mededingers naar de titel, DWS 2 en Neptunus maakten geen fout en wonnen beide hun wedstrijd. Wilton heeft ook nog twee wedstrijden voor de boeg en wel tegen het degraderende WIK en con current Neptunus. De stand aan de kop van de eerste klasse is nu: Wil ton 148, Neptunus 14—8, DWS 2 12— De ideale. Gaine, die steunt en corrigeert, maar door het prach tige materiaal elastisch, koel en luchtig is In het dragen... zo'n gaine koopt U in onze afd. Corsetterie, guldens goed koper dan normaal. Gaines, voor hen, die een mo derne foundation op prijs stellen gemaakt van zware net elastiek, het voorpandje van extra ver stevigd satijn met baleintjes, de zijsluiting met rits en haken- en ogenband, voor een ongeloof lijk lage prijs, voor nog géén negen gulden. WurliTzer met recht van koop zonder eerste storting j Demonstraties Hervormde kerk Kethel in juni iveer in gebruik Het ligt in de bedoeling het oude kerkgebouw van de hervormde ge meente te Schiedam-Kethel, welk ge bouw een algehele restauratie onder gaat begin jurti weer in gebruik te ne men. Zowel het interieur als het ekterieur van het gebouw zijn onder handen ge nomen. Het dak is gedeeltelijk met de oude leien bedekt hoewel ter aanvulling ook nieuwe leien gebruikt moesten wor den. Veel houtwerk moest worden ver vangen terwijl ook nieuwe ramen zijn ingezet. De muren worden van een nieuwe pleisterlaag voorzien, nadat zij zijn afgebikt. Hierbij werden enkele muur schilderingen en jaartallen blootge legd. De vloer Is weer teruggebracht in de oorspronkelijk staat, de oude tegels zijn weer zichtbaar. Een aantal grafzerken en grafste nen moest worden hersteld. Ook de zgn. „herenbank" is gerestaureerd, evenals het uit 1885 daterende orgel. In het kerkgebouw worden nieuwe zitplaatsen aangebracht. De totale kosten van de restauratie zijn geraamd op f 270.000,- waarvan ongeveer de helft door de kerkelijke gemeente moet worden gedragen. Agenda Schiedam t openbaar; 20; Wilton-koor, repetitie. Wijkcentrum 20.00 uur, P' Sporthal, 20.00 uur. Wiener Eisrevue. Lutherse kerk, Bethelkerk, Magn. Delkerk, Vredeskerk. De Ark, 20.00 uur Vrouwen-we reldgebedsdag. Opstandlngskerk 20.00 uur Bespreking Mo- dcramen Oecumenische Raad. Kantine Harga 20.00 uur DWS, bestuurs vergadering. Sursum Corda 20.00 uur, ds. Le Qoq, ver gadering; 20.00 uur NCGOV, vergadering. 20.00 uur Hoek's pers. ver. Judo-examens bij Sportschool Bishoff In Schiedam en Kethel zijn judo examens gehouden bij Sportschool Bishoff. De examens werden afgeno men door de volgende leden van het Schiedamse Zwarte Banden College: mej. M. Immerzeel, P. J. Jagtman, H. de Jong, B. van Thiel, P. Veldho ven en W. Bishoff. De geslaagden in Schiedam zijn: Jeugdjudo, gele slip: Jaap Aleman, Carla de Boer, Rien Busscher, Gerard van der Haagen, Peter Hoogstad, Ro nald Klootwijk, Leo Leliveld, Yvonne van Limburg, Mario Moerman, Agnes Onnekink, Burt Sapuletty. Gele band: Henk van Duyji, Ria Gerritse, Wil Grootveld, Hans Jagt man, Peter Kleyheeg, Ronald Lepair, Harry van Loon, Paul Nesse, Marcel Olthof, Jan Scheffer, Anita Smits, Barry de Roo, Guus de Winter. Oranje slip: Rob ten Hoopen. Piet Sanstra, Kees Olsthoorn, Rineke van de Waal. Oranje band: Jan Meyer, Lex Rey- Groene slip: Ronald Dijkstra. Ton Friedrich, Gerard Goudriaan, Karei van Wijngaarden. Groene band: Dik Veraart. Senioren, Jiu-jitsu 2e graad: M. Im merzeel. Gele band: C. Winkelman Groene band: M. Folsche Blauwe band: W. van de Westen. Bruine band: T. Reymer De geslaagden in Ketel zijn: Jeugdjudo, gele slip: Jaap Krom menhoek, Richard Roest Arthur Scholten, Esther van Suylekom, Anne- marie van der Zouwen, Martha der Zouwen. Gele band: Dirk Paul As, Henk Does, Kees van de Ende, Annêlies Hattem, Saskia van Hattem, Marian ne Keith, Ron Slobbe. Rina Snep, Kees Waardenburg, Peter Waarden- Oranje slip: Peter Mellema, Roland van Wijngaarden. Oranje band: Simone Bergwerf, Jan van Eyk. van de Eyk. Het eerste dames-team van Wilton is in de Districts 2e klasse B op de voorlaatste plaats geëindigd met 7 punten uit tien wedstrijden. Gedegra deerd is hier het Haagse Gona, dat niet één wedstrijd in winst om kon zetten. De Scylla-dames moesten het opnemen tegen het Rotterdamse Ato- nium 2, dat een harde ploeg bleek te zijn. In de eerste helft hadden de Schiedamse dames de beste papieren en kwamen dan ook tot een ruststand van 1—0, door een doelpunt van Sas kia van Rees. Na de rust ging Ato- nium er nog iets steviger tegen aan en kon zich dan ook naar een over winning van 42 worstelen. Het jonge Scylla staat nu op de ze vende plaats van de ranglijst van veertien teams, met zeven punten uit acht wedstrijden. In deze afdeling wordt maar een halve competitie ge speeld. Voor de districts-teams van DWS is het dit jaar een bijzonder spannende competitie geweest. Met nog een vijftal wedstrijden te spelen, verkeerde het eerste en tweede da mes-team en het eerste heren-team in degradatiegevaar. Nu de competi tie ten einde is mag men bij DWS nog ajet eens mopperen. Het eerste dames-team is op de tweede plaats geëindigd, met 11 punten uit 10 wed strijden, en een achterstand van ze ven punten op kampioen Schutters. DWS deelt deze tweede plaats met het Haagse Animo. Het tweede team ein digde met 9 uit 10 op de derde plaats achter kampioen Actief en Verburgh 2. De heren van DWS tenslotte eindig den op de derde plaats samen met Schutters. Geen slechte resultaten dus al zag het er aanvankelijk donker uit voor DWS. VELDHANDBAL De wijkveröniging Nieuwland heeft al eens gesuggereerd om het zgn. Schuttersveld in te richten als speel- gelegenheid voor de jeugd uit wijk Nieuwland. De kans dat deze wens in vervul ling zal gaan zit er wel in. zo deel de de directeur van gemeentewerken, ir. Broeyer ons mee. Wel ligt het in de bedoeling om er ook wat sportveld- jes bij in te richten voor de ongeor ganiseerde jeugd en voor schoolsport- velden. Met een speeltuin voor Schiedam- oost ligt het moeilijker. Wel wordt getracht hiervoor een oplossing te vinden. Het is gebleken, dat de plaats waar aanvankelijk het kerk centrum zou komen te klein is. Naar enkele andere terreintjes wordt nog gezocht door de gemeente. Op een terrein aan de 's-Graven- landseweg hoek Horvathweg is woensdag de officiële eerste paal ge slagen vöor de bouw van een kanto renflat, welke zes verdiepingen gaat tellen en dus even hoog wordt als de achterliggende woonflats. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze steungevende gaines, die U bijna niet voelt in het dragen, in de A0 t/m 46, GUn ui. of schrift, b e modellen t ■van 10 -4 uur door o lOOP WALVIS. Reeds dulzende den met het normalenotenschrlftdoor mid- del van het- unieke aanwHsrvsteem op de ■Wurlitzer-school vlot orgelspelen. Enorme sortering Piano'sPrijzen v.a. 675»- Huur met recht van koop vanaf ,15«- P-mnd. zonder eerste storting •Letwel: :hoge inruilwaarde. 'oor LJw oude PIANO, HARMO- NIUM of ELECTRONISCH ORGEL J Vraag folders en inlichtingen bij de Wurlitzer-importeur: Chr. Soc. dia-avond. Sporthal 20.00 ui r Wiener Eisrevue. r Wiener Eisre- Nu al aanmeldingen voor 11e Lichtstoet Voor de 11e Lichtstoet Schiedam die zoals reeds eerder gemeld, op zater dag 27 april zal worden gehouden, zijn nu reeds aanmeldingen binnenge komen, nog voordat de folders hier voor zijn verzonden. Dit laatste zal volgende week plaats vinden. Om de deelname van verenigingen en scholen aan te moedigen is beslo ten, dat zij bij deelname met een be hoorlijke inzending, een „aanmoedi gingspremie" zullen krijgen van f 50. Inlichtingen worden gaarne ver strekt door de heren A. M. Schoof. Lange Haven 77, tel. 268812 en G. F. Henderickx, Warande 217b. tel. 266267 ook b.v. voor adressen voor het huren van licht-aggregaten. Aanmelden: bij de heren A. M. Schoof en bij de secr. van de commis sie, de heer P. F. v.d Ploeg, Brug. van Haarenlaan 458. tel. 265105. Situatie Schiedamseweg wordt verbeterd De tweede helft van de veldhandbal- competitie staat nu weer voor de deur. Dat betekent voor Scylla dat dit seizoen voor het eerst aan de com petitie deelneemt, grote hoofdbrekens. Als eerste aanbieding van ons vernieuwde Tuincentrum, deze veredelde rozenstruiken, grootbloemige rozen, van 1e kwaliteit, om ook in Uw tuin de hele zomer van een rozenfestijn te genieten. Flinke struiken, die normaal 1.75 kosten, vanaf 3 tak, reeds gesnoeid voor 't voorjaar, in magnifieke kleuren, grootbloe mige rozen, per stuk voor nog géén gulden. r Den Telrqu- Green, dans- Harg Trefcentrum 20.00 uur Benders An gers, dansavond. Opstandlngskerk wasth, dansavond. Arcade 20.00 uui Gymn. zaal. v. Hogendorpstr. 14.00 u THOR, jeugdvaardigheidsproeven meisjes. Chr. Soc. Bel. 20.00 uur UVG, sokkenb Sportfondsenbad 19.00 uur Diplomazwe men, 1 en 2. r _n Meel. Galerie 4, vanaf I en. tekeningen, lino' Westersingel 42-44 ell'dam tel. (010)13 50 25 „Maak geen deining, tewerken heeft namelijk besloten de situatie nabij Bijdorp te verbeteren. De halve rijbaan en het voetpad krij gen een hoger niveau, zodat de afwa tering wordt verbeterd. Een volledi ge verbetering kan echter pas tot stand komen, wanneer de Poldervaart zal zijn gedempt. Moeilijker ligt de si tuatie aan het eind van de Schie damseweg voor doortrekking naar de Zwaluwlaan. Dit zal nog wel enige tijd op zich laten wachten, omdat eerst de grond zich moet zetten. Ter plaat se bestaat 'n moeilijke verkeerssitua tie met name voor het verkeer dat uit de richting van de Rank komt en een scherpe bocht moet maken. Een be tere verkeersaanduiding en vooral 'n goede verlichting is hier beslist nood zakelijk. Vrijdag en 2aterdag verkopen wij in ons Tuincentrum pp de tweede etage, deze eerste klas grootbloemige struikroze'n, in rood, rose of Ak AL Giin Ui. of schrift. Het Rotterdamse publiek kan delen in de feestvreugde bij de viering van het tiende lustrum van de Rotter damse Studentengezelligheidsvereni- ging Societas Studiosorum Reformato- rum Roterodamensis. A.s. vrijdag 1 maart en zaterdag 2 maart wordt namelijk een filmmarathon georgani seerd in 't Venster in de Gouverne- straat. Deze marathon begint vrij dagavond 10 uur en eindigt zaterdag 2 maarU omstreeks half vijf 's mid- De films die gedraaid worden zijn vroegere kassuccessen. Begonnen wordt met de film „The Loved One" van Tony Richardson, met o.a. Rod Steiger en Robert Morse. Vervolgens worden vertoond: „Une femme ma- riée" van Jean-Luc Godard; de pre mière van de film „The Wrong Box" met in de hoofdrol Peter Sellers; dé thriller „De man met de wassen beelden"; „Les Bamboles" (veel bloot om weer goed wakker te wor den) met Monica Vitti, Elke Som- mer en Gina Lollobrigida„The Ro pe" een keiharde Hitchcock-thriller; „La belle Américaine" met in de hoofdrol Louis de Funès; „1 married a witch" en „Le jour de fête" van Tati. Cursus kleine reparaties voor huisvrouwen De Co-op consumentendienst. heeft een boekje uitgegeven getiteld: Eigen handigheidjes. Daarin worden alle voorkomende reparaties en karwei- tjes beschreven die door de huisvrouw kunnen worden uitgevoerd. Het boek je is voor f 1,75 te koop in alle Co- op winkels. Wanneer men deze han digheidjes onder deskundige leiding wil aanleren, kan men terecht op de cursus „kleine karweitjes in eigen huis" bij de Stichting voor Huishou delijke en Gezinsvoorlichting. In 8 lessen (overdag f 8. 's avonds f 10) kan men zich bekwamen op het ge bied van o.a. gereedschap en het ge bruik ervan, boren, gaten dichten, wit ten, verven, vernissen, deuren en slo ten smeren, elektriciteit in de woning, leer opknappe. En... op deze cursus krijgt de huis vrouw het boekje Eigenhandigheidjes gratis. Men kan zich aanmelden bij de Stichting, Nieuwstraat 12. Schie dam, tel. 264781. geeft opening van zaken De 26-jarige Schiedamse rijschool houder N. Maagdenberg heeft afge lopen zaterdag aan het Johan Strauss plein 318 een nieuw instructielokaal voor theorielessen geopend. Met be hulp van een maquette met miniatuur treinen, auto's, ahobs en stoplichten wil de heer Maagdenberg tot betere instructie komen. De fouten die de kandidaten maken woFden op deze maquette behandeld. Daarbij wordt ook gewerkt met dia's die laten zien hoe het niet en hoe het wel moet. De heer Maagdenberg heeft mede werking gekregen van Simca-dealer In samenwerking met de afd. Schiedam van de Kon. Ned .Ver. van Natuurvrienden, wordt op 14 maart een lezing gehouden door de heer J. Landwehr uit Amstelveen over or chideeën van Europa. Op 3 april zal de heer K. de Wit uit Rotterdam spre ker. over binnen -en buitenlandse ten toonstellingen. zullen dan stomme films worden ge draaid waarbij het commentaar zal worden geleverd door de heer Nabar- ro, die dat in de jaren '20 in Am sterdam ook al deed. Hij zal worden begeleid door een pianist en een vio list. De kosten van deze marathon be dragen voor het eerste deel één gul den per film. Dat -wil zeggen, d$t men vanaf binnenkomst slechts de gehele resterende serie kan kopejp. Koopt men de gehele serie tevoren, dan bedraagt de prijs acht gulden in plaats van negen. Voor het tweede deel van de marathon betaalt men een rijksdaalder. De foyer van 't Venster blijft de gehele nacht geo pend. Er zullen bovendien broodjes te koop zijn. Met de filmmarathon wordt tevens het lustrumprogramma van S.S.R.R., dat op 28 januari van dit jaar 50 jaar bestond, geopend. Tot en met 15 maart is er vrijwel iedere dag een evene ment. We zullen hier echter volstaan met enkele punten uit het program ma. Op 5 maart wordt „Hou je aan je woord" uitgezonden vanuit de mensa van de sociëteit „Koinoonia" op 11 maart zal burgemeester Tho massen S.S.R.R. op het stadhuis ont vangen; op 13 maart wordt een voet balwedstrijd gespeeld tegen Sanctus Laurentius. 's Avonds is er een open avond op de sociëteit.' De burgerij kan dan kennis nemen van het gezel ligheidsleven van „het student" en op 14 maart is er een lustrumrecep tie in de sociëteit aan de Maurits- weg 29. nu... beduidend goedkoper Als U er vroeg bij bent, heeft U de eerste en grootste keus uit deze prachtige partij Terlenka damesrokken. Terlenka rokken, met 2 plooi en voor, geheel gevoerd, een prima kwaliteit en gemaakt in een afkledend model, verkopen wij nu voor nog géén dertien gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Terlenka damesrokken in de maten 40 t/m 50 e diverse modekleuren, voor Giin Ui. of schrift.

De Havenloods | 1968 | | pagina 6