We eten te weinig vis CARIVANS J39 yes Ar* KOKEN 90 90 GEBR. VAN ESVELD Grote belangstelling voor Havenloods Prestatieloop DE HAVENLOODS DONDERDAG 7 MAART 1963 SPECIAALZAAK DESSO Forto HEUGAFELT HEUGAFLOR LZAAK Hockey Spirit-heren hadden geen geluk Wiener Eisrevue viel letterlijk in het water STALEN AAN HUIS? BEL 27 31 40 ROTTERDAM: NOORDMOLENSTRAAT 41 BEIJERLANDSELAAN (HOEK POLDERLAAN) SCHIEDAM: HOOGSTRAAT 54 - 64 Er wordt In ons land veel te weinig vis gegeten. W\j hebben een grote vissersvloot, die dag en nacht in de weer is om dit kostelijk voedsel uit zee op te halen en naar de wal te brengen, maar die vis heeft geen ge lijkwaardige plaats als vlees gekre gen. Wij hebben onze beroepsvissers, die in de binnenwateren voor zover die nog niet vervuild zijn, tenminste zeelt, brasem en snoek vangen (pa ling eten de meeste mensen wel), die vrijwel allemaal naar het buitenland verdwijnen, omdat wij deze vissoor ten niet waarderen. Daarom was ik zeer verheugd, toen ik vorige week een uitnodiging ont ving van de gebroeders Van Weizen In Uw zomerhuisje of in de camping, aan het strand of in de boot... waar U heengaat voor vrije tijd of om van de zon te genieten - een camping matras hoort erbij. Camping matrassen, door de veerkrachtige inhoud van poly- aether ook ideaal om zó in de tent of op een veldbed te leggen, nu als extra aanbieding, guldens lager dan normaal. MET ADAM gedessineerd camping matras 70x190 Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze 4-delig opvouwbare camping matrassen, in effen en fraaie kleurige dessins - met veerkrachtig polyaether interi eur - een matrasje dat U in Uw vrije uren beslist niet kunt missen. nu... beduidend goedkoper Voor al onze klanten voortaan meer luxe en gemak voor zo'n handige schoenenzak voor 6 paar schoenen, waarmee in de kasten enorm veel ruimte en orde komt. Van solide plastic, keurig afge werkt met.metalen ophangstrip met haak voor in de kast of tegen de kastdeur. Gisteren nog 3,— als speciale aanbieding koopt U hem voor nog géén anderhalve gulden. om in café-restaurant Erasmus aan het Stadhuisplein, samen met enige andere lekkerbek kende collega's, 'n visdiner te komen gebruiken. Naar aanleiding van die uitnodiging vertel de Hans van Wei zen, een van de ge broeders, mij, dat dit de start zou zijn van een actie, die voorlopig, bij wijze van proef, veertien dagen zou duren. Gedurende die veertien dagen, te be- binnen op 1 maart, kunnen visliefheb- bers hun. hart ophalen aan de meest heerlijke gerechten. Maar de gebroe ders Van Weizen hopen, dat er ook mensen zullen komen, die een beetje aarzelend tegenover vis staan. Zij willen ook die mensen overtuigen en als dat lukt, zal de vis voortaan een belangrijke plaats in Erasmus blijven innemen. De beide broers hebben niets nage laten om het vis-eten aantrekkelijk te maken. Een vondst is vooral de forel- lenbeek in het restaurant, waarin de forellen lustig rondzwemmen, alsof de pan niet op hen wacht. Daarnaast zijn er nog andere aquaria, van waar uit verschillende soorten vis de be zoekers uitnodigend aanstaren. Het - lijkt alsof ze willen zeggen: „Neem mij, neem mij", maar dat zal wel een sadistisch-culinair zelfbedrog zijn. Het diner, dat ons werd voorgescho teld, was voortreffelijk. Vooral be wondering heb ik voor de vissoep, die wel zo geraffineerd voortreffelijk smaakte, dat het niet te beschrijven is. Zalm is op zichzelf al verrukkelijk, maar de gebakken rog die daarna werd opgediend, was een openbaring. En bij dit alles werd een witte wijn geschonken, die Hans van Weizen speciaal voor dit doel uit Frankrijk had laten komen. Maar op het menu staan overigens niet alleen vissoorten, die uit zee worden gehaald. Ook de vangst uit onze binnenwateren kan men daar ge nieten en ik hoop, zowel voor de ge broeders Van Weizen als voor elke lekkerbek, dat deze veertien dagen een zo groot succes blijken te zijn, dat deze manier van vis eten in Erasmus een blijvende zaak zal worden. Een tweede plezierige ervaring was een „Oyako-tamago-yaki", die ik heb gegeten in de Albert's Corner in het Winkelcentrum te Hoogvliet. De naam van dit gerecht, evenals die van de „Sugata-mori", die men eveneens kan bestellen, is niet ontsproten aan het speelse brein van de chef-kok van dit restaurant, maar komt regelrecht uit de Japanse keuken. Gedurende de maand maart geven de Albert's Corners in Nederland er zijn in totaal vijftien vestigingen hun klanten gelegenheid kennis te maken met Japanse gerechten. Deze week zijn het de hierboven genoemde. Volgende week kan men de bekende „Tempura" eten, een nationaal Ja pans visgerecht, of een „Tukusa-zu- shi", een Japanse loempia. In de week van 18 tot en met 24 maart tenslotte kan men een „Iri-ta- mago", gebakken stukjes kippe- vlees met gebakken garnalen, cham pignons en kool en als dessert een „Kogane-yaki", gebakken pudding met rozijnen en abrikozen, bestellen en dat alles voor bijzonder lage prij zen. In de prijs is dan tevens het genot van een kop groene Japanse thee be grepen. Bij deze gerechten geven de serveersters eetstokjes, plus een ge bruiksaanwijzing, maar als men de moed niet kan opbrengen, mag men ook met een „normaal" bestek eten. Deze „Japanse maand" is een on derdeel van een aantal acties, die in de Albert's Corners worden gevoerd. Uiteraard heeft men een beetje reke ning gehouden met de Nederlandse smaak en de gerechten tevens aange past aan de prijzen, die men in deze zaken gewend is. Maar ze smaken er beslist niet minder om, zoals de heer A. van Diessen, manager van de Al bert's Corner in Hoogvliet mij heeft bewezen. JAN DIJKSTRA Dit Is een ongehoorde aan bieding: kamerbreed Nylon tapijt - met recht het ideale gezinstapijt genoemd - liefst 400 cm breed, voor de helft van de normale prijs. Een dijk van een tapijt met dubbele jute rug, uiterst duur zaam, zo makkelijkin onderhoud en in fraaie kleuren, nu, (omdat er kleine schoonheidsfoutjes in zitten), per meter voor nog géén zestig gulden. Joegoslavische Adria- voor sensationele prijzen, compleet v.a. 3.295,- kont kykeK óy ook maandag- en woensdagavond geopend ROTTERDAM-24 (Lombardqe) schoenenzak schoenen voor kamerbreed nylon tapijt Het treffen tussen Spirit en Leo- nidas is in een ietwat geflatteerde overwinning voor de Rotterdammers geëindigd. In de eerste 35 minuten was Leonidas zonder twijfel de bes te ploeg. Het gehele Spiritteam nam een afwachtende houding aan, waar van hun tegenstanders dankbaar pro fiteerden. Twee kostbare fouten in de Spiritdefensie leverden evenzo- vele treffers op waar de Schiedam mers maar twee strafcorners tegen over konden stellen. Het positiekie- zen, plaatsen, stoppen en anticiperen was bij Leonidas veel beter ver zorgd waar bovendien nog bijkomt dat al deze onderdelen in een veel hoger tempo werden uitgevoerd. Na de hervatting tapten de Thur- ledebewoners uit een' totaal ander vaatje. Er werd nu om iedere me ter grond gevochten en dat leverde enkele uiterst gevaarlijke situaties voor het Leonidasdoel op waar de keeper alles met veel keepersgeluk uit zijn hok ranselde. Willems was eenmaal dicht bij een doelpunt, maar de totaal uit balans gebrach- Twee kantorenflats aan 's Gravelandseweg Voor rekening van de Pensioenver- zekeringmaatschappij Progress' N V. te Rotterdam (het pensioenfonds van Unilever in Nederland) zullen aan de 's-Gravelandseweg (hoek Delfland- seweg) een tweetal vrijstaande vier kante kantoorgebouwen worden ge bouwd naar het ontwerp van het Ar chitectenbureau Kraayvanger - Van Putten - Kuit - Knol - Maas. De tota le stichtingskosten zullen circa f 10 miljoen bedragen. De bouw zal in circa anderhalf jaar worden gerealiseerd door het Bouw en Aannemingsbedrijf Van Hoorn N.V. uit Capelle aan den IJssel. De beide gebouwen zullen worden voorzien van een volledige luchtbehandelingsinstal latie van de N.V. Nederlandse Aircon- ditioning Mij. Gebr. Van Swaay. De bouwafdeling van Unilever adviseert de betonconstructies en het Tech nisch- Inspectie- en Adviesbureau Nagtglas Versteeg adviseert de elek- tro-technische installaties. Onder één van de gebouwen werden 156 Vibro- palen geheid, het andere gebouw wordt gefundeerd op normale beton- palen. Beide gebouwen zullen een lengte en een breedte van circa 34 m heb ben en bestaan uit souterrain, begane grond en vijf verdiepingen alsmede een dakverdieping t.b.v. de technische installaties. Neemt Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit oersolide Nylon kamer breed tapijt met dubbele jute rug. in de kleuren beige, rood, linde, goud, cognac, groen en grijs, 400 cm breed, per meter GUn ul. af schrift. bast. Vergunning nodig voor vervoer gevaarlijke stoffen Op 1 maart is in werking getreden de gemeentelijke verordening op het vervoer van gevaarlijke stoffen over de weg. Dit houdt in, dat het vervoer over de weg binnen de gemeente Schie dam (dus ook doorvoer) van door burgemeester en wethouders als ge vaarlijk aangemerkte stoffen van 1 maart 1968 af zonder vergunning van burgemeester en wethouders is ver boden. De regeling sluit aan bij die, welke in Rotterdam reeds enige tijd be- staat. Voor het verkrijgen van inlichtin gen en het indienen van aanvragen tot afgifte van een vergunning dient men zich te wenden tot de commisaris van politie. Lange Nieuwstraat 55, Schiedam. Laat deze aanbieding Uw neus niet voorbijgaan, want nu ver kopen wij een grote partij auto- plaidhoezen met antisliprug en in fraaie ruitdessins, voor prij zen, die U alleen in een speciale aanbieding kunt verwachten. Deze prachtige plaidhoezen zijn met polyaether schuim ge voerd, kunnen niet glijden of schuiven, passen op elke wagen, bovendien zijn ze 's zomers heerlijk koel en's winters lekker Op onze eerste etage koopt U deze universeel plaidhoezen voor nog géén acht gulden. klomp uit te steken. Het regende strafcorners, die „helaas voor Spi rit, niet de juiste richting hadden. Met dit spelbeeld kwam voor Spirit het (te vroege) einde. Het eerste dameselftal van Spirit deed het daarentegen voortreffelijk. In een leuke wedstrijd, waarin Ma rian Kloos en Eveline Jansen excel leerden, bonden zij H.D.S. met 50 aan hun zegekar. Vooral de voorhoede draaide goed en er vielen veel goed opgezette aan vallen, te noteren. Voor de pauze werd er door de (jonge) Ev. Jansen en Lia Wassenberg gescoord. Een hogere score lag echter in het ver schiet. Legio kansen werden jam merlijk om zeep geholpen waarbij vooral de traagheid met schieten frappant was. Niettegenstaande dat, was M. Kloos zonder geluk met haar keihard ingeschoten strafcorners. In de tweede helft bleef Spirit vol ledig de lakens uitdelen en verwaar digde zich unieke scoringskansen te laten liggen. Toch slaagden Suzanne Huisman (2) en Ev. Jansen erin met drie doelpunten de veldverhouding tot de juiste proporties te brengen. De dames blijven door dit resultaat serieuze gegadigden voor de titel. De Schie steunt jachthavenplan Het bestuur van de Watersportver eniging „De Schie" heeft aan het ge meentebestuur van Schiedam een schrijven gezonden, waarin het plan tot inrichten van een jachthaven on dersteund wordt. Er wordt het colle ge gevraagd de nodige faciliteiten te verschaffen. Er bestaan thans plannen om enke le drijvende steigers aan te leggen. Deze kunnen dan aan elkaar worden gekoppeld. De vereniging zal woens dag 27 maart in het Eijkcentrum de jaarvergadering houden. Er zal ook weer een openings-tocht voor het vaarseizoen worden georga niseerd, waarschijnlijk naar de Rotte. De Wiener Eisrevue heeft een toch al niet zo succesvol optreden in Schie dam, op wel trieste wijze moeten af sluiten. Een defect in de bevriezings installatie deed zaterdagmorgen de ijsvloer in een vijvertje veranderen, zodat schaatsen onmogelijk was. Toen 's middags de bezoekers voor de matinée zich kwamen melden, kregen zij te horen, dat de voorstel ling niet doorging en kreeg iedereen het betaalde entreegeld terug. Het zelfde herhaalde zich 's avonds. Bei de voorstellingen waren bijna volge boekt en in totaal maakten vijfdui zend personen een vergeefse reis naar de Sporthal. Dit betekende een financiële strop van ongeveer 25.000. Omdat de belangstelling voor de zondagvoorstellingen minimaal bleek te zijn, was door de directie reeds eerder besloten deze te laten verval len De voorgaande voorstellingen trokken niet bepaald enorme belang stelling en leverden daardoor een te kort van eveneens 25.000 op, zodat als geheel een tegenvaller van 50.000 moet worden geboekt. Men deelde ons evenwel mee, dat dit niet betekent, dat de Wiener Eis- revue voortaan Schiedam voorbij zal gaan. De laatste dagen was de be langstelling voor de revue toegeno men, toen het schaatsfestijn op de te levisie begon te verminderen. Op 5 september zal de show in Den 'Haag worden gebracht. Eén van de apen die in de revue een schaatsrol spelen, zag zondag middag kans er vandoor te gaan en amuseerde zich door op Rijksweg 20 zittend op de middenbermbeveiliging naar het drukke verkeer te kijken. Passerende automobilisten waar schuwden de politie. Personeel van de Eisrevue verwijderde de aap van de niet ongevaarlijke zitplaats. Vrijdag «n zaterdag verkopen wij deze luxe en zeer practische schoenenzakken, voor dames- en herenschoenen, (6 paar) Het ziet er naar uit dat vele hon derden zaterdag hun krachten gaan beproeven op de Prestatieloop, die de Pro Patria ALO Combinatie (P.A.C.) en De Havenloods rond de Kralingsc Plas organiseren. Hoewel de officiële inschrijving pas ander half uur voor de start (15.00 u) wordt opengesteld, hebben velen het groe ne startkaartje al in hun bezit. Niet alleen bij de conditie groepen van de atletiekverenigingen in en buiten Rot terdam bestaat grote interesse voor dit evenement maar ook op scholen en andere sportverenigingen. De eer ste aanmeldingen, die toen twee we ken geleden voor het eerst in De Ha venloods over deze prestatieloop werd geschreven, binnenkwamen, waren van de Opleiding van de Rotterdamse Politie. Nadat deze „eerste schapen" over de dam waren, hebben vele anderen zich aangemeld, die gaan proberen de zevenduizend meter door het Kra- lingse Bos en rond de Kralingse Plas binnen vijfenveertig (45) minuten af te leggen. Door de welwillende medewerking van de Kralingse Zeil Club heeft P.A.C. naast de eigen kleedgelegen heid op de sintelbaan aan het Lange Pad ook de beschikking gekregen over de kleedlokalen en de sportzaal in het fraaie clubgebouw van de zeil vereniging dat eveneens 'aan het Lan ge Pad is gelegen. Hoewel er waar schijnlijk voldoende kleedruimte aan wezig is, verzoekt het bestuur van P.A.C. de deelnemers toch zoveel mo gelijk in sporttenue naar het par koers te komen. De inschrijving, die vanaf 13.30uur op de sintelbaan aan het Lange Pad is geopend, staat open voor iedere ge zonde dame of heer vanaf twaalf jaar. Voor de deelnemers tot en met veertien iaar bedraagt de te lopen afstand vijfduizend meter terwijl men vanaf vijftien jaar zevendui zend meter zal moeten afleggen. Ie dereen die het parkoers, dat is uitge zet over verharde paden, binnen drie kwartier deze limiet geldt voor beide afstanden loopt. ontvangt een fraai uitgevoerde medaille met draaglint. Het startschot voor zowel de vijf als de zeven kilometer valt om 15.00 uur. Het inschrijfgeld be draagt 1,50 per persoon. met anti-sliprug Bevolkingsstatistiek Blijkens de bevolkingsstatistiek, is het aantal inwoners van Schiedam gedurende de maand januari toege nomen met 30 personen en bedroeg dit per 1 februari totaal 82.566 perso nen, nl. 41.053 mannen en 41.513 vrou wen. Er werden in die maand 93 kin deren levend geboren, er overleden 75 personen. Er vestigden zich 268 personen er 316. Het aantal huwelij ken dat in die maand werd voltrok ken bedroeg 20. Er hadden zeven echtscheidingen plaats. Van het tal gehuwden verkregen negen een eigen woning, twee gingen bij ouders één bij familie inwonen. En twee elk afzonderlijk. Buiten de ge meente .vestigden zich vijf echtpa ren. Van het aantal overledenen wa ren er twee beneden de leeftijd van één jaar, zeven tussen 40-49, zes tussen 50-59, 12 tussen 60-69. 26 tus sen 70-79 en 22 van 80 jaar en ouder. Brans exposeert in Punt Vier In Galerie Punt vier aan de Rotter- damsedijk 3199a te Schiedam wordt tot en met 26 maart een expositie ge houden van grafieken, tekeningen en plastieken van Joop Brans. De expo sitie is geopend op werkdagen 19-21 uur, zaterdag en zondag 14-17 uur. Agenda Schiedam Chr. Soc. Belangen 20.00 ut spreken In het openbaar; 20.1 Wilton-Fijenoordkoor, repetitie. Gerei. Jeugdhuis, 20.00 uur, Nieuwland, lie Jaarvergadei Sursum Corda, 20.00 uur ziek, vergadering. Volksgebouw, 20.00 uur, Schiedam, Jaarvergadering. 8 MAART Arcade, 20.00 uur, K.A.B.C Chr. Soc. Belangen, 20.00 Martini t, bingo-avond; 21 Maasmond, vergadering. Irene, 20.00 uur, C.H.U., Jaarvergadering. Musis Sacrum, 20.00 uur, Grafische Bc 9 MAART Arcade, 20.00 uur, Green's R B Society, dansavond. Chr. Soc. Belangen, 1 van Kerken, samenkomst. Opstandtngskerk, 20.00 avond. De Rank, 20.00 uur, St. Annazusterstr. 49, s, dansavond. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze practische plaldhoezen, met anti-sliprug en In fraaie ruit dessins, geschikt voor iedere 1 auto, Arcade, 20.00 u Tivoli, 20.00 u discotheek. f«a*ï C4«n te/, of schrift, but. n strips; Hen- gouaches en beelden; Lancelot Samson, beelden en tekeningen. Galerie Punt 4: 1 t.m. 25 maart: Joop Brans, etsen, tekeningen en lino's. DIVERSEN Wijkcentrum Nieuwland tot half maart, Tuberova, tbc-onderzoek. Kamgaren- Trevira 55/45* jongenscostuums Let op het- rode etiket." In twaalf verschillende dessins, geruit en effen. kr'eukherstel lends Wasbaar Maat 104 1 gulden stijging per maat vergadering Krinfe inrlandseloon hk.S!agh Panique, fan- Winkelcentrum Pr.sikhoof rgenochtend 9 uur begint de verkoop geen telefonische of schriftelijke orders. Green's R TENTOONSTELLINGEN elijk Museum; 8 maart - 8 april; schilderijen, gouaches T De 29-jarige classificeerder M. W. uit Rotterdam is door de werfpolitie van Wilton-Fijenoord aangehouden, wegens diefstal van staven koper, die hij over het hek had geworpen om ze later op te halen.

De Havenloods | 1968 | | pagina 13