Liedjes aan de kerk SPORT PALE Neptunus: hard werkend op kampioenschap af Janneke Bonte succesvol in Talenten Festival Dirk Nijs: Feijenoord krijgt het heel moeilijk Niet gerust Zware druk BTonchïletfen Fred Bravenboer ingenomen met contract bij Willem 2 DE HAVENLOODS DONDERDAG 7 MAART 1968 „Zo langzamerhand moet Nep tunus voor zijn eerste elftal aan verjonging gaan denken. Daarom zou ik het zo geweldig leuk vinden als we kampioen zouden worden. Voor veel oudere eerste-elftal- spelers, waar Neptunus veel aan te danken heeft, zou dat een prach tig afscheidsgeschenk zijn". Zo redeneert de voorzitter van de blauw-witte formatie de heer A. van Heusden. Tot degenen die op het punt van afscheid nemen staan behoort de 30-jarige aanvoerder van het eerste elftal Ben de Ruyter. Afgelopen zondag is Neptunus weer een stapje dichter gekomen bij het ideaal van zijn voorzitter, door een gelijk spel tegen de grote rivaal De Musschen. In veel opzichten speelde Neptunus een goede wedstrijd, maar tevreden was men na afloop amper. Voorzitter van Heusden: ,,In deze klasse zitten eigenlijk geen uitge sproken kampioenen. Het spel van al le teams is middelmatig, maar ik heb goede hoop dat Neptunus zich straks aan de goede resultaten gaat optrekken en inderdaad ook wat be ter gaat spelen. De voorsprong op De Musschen be draagt slechts één punt en het is dus nog wat te vroeg om kampioensaspi raties te hebben, maar de kansen staan bete rdan ooit. In het 68-jarig bestaan heeft de club deze mijlpaal nog nooit bereikt, Aanvoerder Ben de Ruyter: „We trainen geweldig hard en een kampi oenschap zit er zeker in." Al elf sei zoenen komt de spil voor het eerste elftal van Neptunus uit. In zijn prilste jaren speelde hij voor Feijenoord, maar pas echt plezierig voetbalde hij bij Neptunus. Hij meent: „Ook het amateurvoetbal is in een belangrijke ontwikkeling geraakt. Het tempo gaat steeds verder omhoog en de kwaliteit van het spel is de laatste jaren aan zienlijk gestegen. Dat vergt inspan ning en een steeds verder opgevoerde training." tanende vorm van beide teams met de opmerking: „De spelers van Ajax en Feijenoord leven de laatste weken onder een geweldig zware druk in ver band met d,e komende wedstrijd. Al hun aandacht is geconcentreerd ge weest op het duel van zondag en daar mee is de slechte vorm van beide teams uit de afgelopen weken stellig te verklaren." Gevraagd naar zijn prognose voor zondag zegt Dirk Nijs: „Als man van Zuid hoop ik natuurlijk dat Feijenoord zal winnen, maarEnfin, het zal moeilijk, heel erg moeilijk worden". Trainer Sieliaku aoed systeem A fi Aanvoerder Ben de Ruyter verdiensten nu... beduidend goedkoper Het Is altijd een prettige ge dachten als U nog een paar extra Nylons In voorraad heeft. Nu komt U In de gelegenheid om Uw voorraad uit te breiden tot maar liefst 6 paar. En als U nu denkt dat U daar voor kapitalen neer moet leg gen, dan heeft U 't mis. 6 Paar prachtige Micro nylons, naadloze kousen, die zo prettig elastisch zijn en glad zitten, 6 paar tegelijk voor nog géén drie en een halve gulden. huidje altijd gaaf POEDER- CREME - OLIE- ZEEP Metro-voor moderne mensen 25 voor f 1.50 Die training bij Neptunus wordt dit jaar verzorgd door de bekende Rot terdamse oefenmeester Sieliakus, die ondanks het tot nu toe gunstig ver lopen seizoen in d,e zomer Neptu nus gaat verlaten. Voorzitter Van Heusden zei over hem: „Onze trainer heeft goed gewoekerd met het be scheiden materiaal dat hem ten dien ste staat. Hij heeft een goed speltype gevonden, dat helemaal is afgestemd op de spelers." Dat Neptunus inderdaad over talent beschikt demonstreerde vooral de voorhoede zondag, die met een aantal zeer goede doorbraken verrastte. Te vreden zei voorzitter Van Heusden (die in Amsterdam woonachtig is, maar enkele malen per week voor de club naar Rotterdam reist) na afloop van het duel: „We spelen nu drie jaar in de eerste klasse en steeds hebben we in de top meegedraaid. Dat was alleen mogelijk omdat onze mensen zich voor hun vereniging inzetten. On langs ben ik naar de wereldkampioen schappen hardrijden geweest en daar heb ik Fred Anton Maier zien winnen. Hij nam met deze prachtige zege glo rieus afscheid van de grote wedstrijd sport. Alleen al om mensen ais Ben de Ruyter te kunnen belonen voor hun langdurige inspanning voor Neptunus, zou ik al willen dat we dit seizoen de titel behalen." Na het schokje dat de derby Neptu nus - De Musschen zondag teweeg bracht, staat de Rotterdamse voetbal- gemeenschap dit weekeinde een nog belangrijker evenement te wachten: de ontmoeting AjaxFeijenoord. Geen wonder dat men in de Maas stad niet helemaal gerust is op het treffen. De Rotterdammers hebben zondag tegen Telstar opnieuw een on rustbarende onmacht gedemonstreerd die de laatste weken o.m. resulteerde in een volmaakte schotloosheid van topschutter Ove Kindvall. Zijn werve lende rushes en onverwacht harde schoten zijn verdwenen en dat drukt stellig zijn stempel op het spel van Feijenoord. Voor voetbalkenners is de zaak Kindvall zeker een studie-object, waarmee zij maanden vooruit kunnen. Zelf heeft de sympathieke Zweed geen verklaring voor zijn teruggang, of het moest zijn dat hij de terreinen juist in deze winterse dagen zo bijzonder zwaar vindt. Wellicht inspireert het sprankje lente, dat zich reeds nu aan dient, de Zweedse aanvalsleider dus danig dat hij zondag voor het eerst na vele weken eindelijk weer op schot komt. Intussen valt het niet, te ontkennen dat ook Ajax zich, na het teleurstel lende gelijke spel tegen Twente én de achterstand van vier punten op ri vaal Feijenoord, allerminst gerust voelt, ook al worden de landskampioe nen als favorieten voor zondag getipt. Psycholoog Dirk Nijs verklaart de Vanef vrijdag verkopen wij deze Micro nylons, 6 paar tegelijk In de maat 8} t/m 10j allemaal dezelfde kleur, 6 paar nylons voor Zaterdag jazzbal in „Clatertje Bhier" Vrijdag 8 maart houdt de Chr. Be sturenbond afdeling Nieuwerkerk de traditionele propaganda en contact avond in het hervormd kerkelijk cen trum in Nieuwerkerk. Hoofdschotel van de avond is het optreden van de Chr. Reciteer vereniging Da Costa uit Lekkerkerk, met een klucht in drie bedrijven „Pension Perikelen". De avond begint om half acht. ISnuif en wrijf I Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg metI DAHPO hu... beduidend goedkoper Als U er vroeg bij bent heeft U de eerste keus uit deze prach tige partij Trevira Plissé-rokken, die zwierig, vlot en jeugdig staan. Modieuze rokjes, In leuke ploolstelling, gemaakt van het probleemloze Trevira (dus plool- houdend) uit de series tot vijftien gulden - zoekt U nu uit, voor nog géén tientje. „En ik dan" blijspel van Annie M. G. Schmidt Op 1 november zal het blijspel „En Ik dan?" van Annie M. G. Schmidt in het nieuwe De la Mar Theater in pre mière gaan. Dit eerste blijspel dat van Annie M. G. Schmidt zal worden opgevoerd heeft inmiddels een eersteklas rolbe zetting gekregen met Mary Dressel- huis, Joan Remmelts, Els Bouman. Jaap Wieringa en Etha Coster. Het decor wordt ontworpen door Harry Wich. Hoestdronk in tabletvorm.95ct In de. tweede voorronde van de tweede serie van het Talenten Festi val '68, georganiseerd door Ruteck's, Dankers, Phonogram en De Haven loods kwam Janneke Bonte uit Kra- lingseveer als eerste uit de bus. Di rect achter haar kwam de tenor Jan Wander en bij de andere kandidaten werd het weer een strijd om de pun ten waarbij het verschil tussen de eerste en de laatste kandidaat zeer klein bleef. De heer Proos opende de avond. Deze avonden mogen nog steeds op een groot bezoek rekenen Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze vlotte en modieuze Trevira rokje», met ploolhou- dend pllssé, in beige, camel, rood, grijs en marine 38 t/m 48 Géén Ut. of schrift Fred Bravenboer, de 24-jarige oud doelman van Pittsburg Phantoms, heeft zich afgelopen dinsdag aan de Corellistraat in Tilburg gevestigd. On langs tekende hij zijn contract voor het Tilburgse Willem 2. De boomlan ge Bravenboer zal nu in één elftal gaan spelen met zijn oude Feijen- oordkameraden Jan Hordijk en Koos dc Gooijer. Bovendien zal hij in zijn nieuwe voetbalstad nog een bekende ontmoeten: trainer Jaap v. d. Leek. Onder zijn leiding heeft Fred Braven boer reeds geoefend in Feijenoord. De overgang naar Willem 2 bete kent niet, dat de zaken met zijn vroe gere Amerikaanse club Pittsburg Phantoms geheel zijn geregeld. Fred: „De zaken met de NASL (de bond) zijn wel volledig afgewikkeld. Dick George, de man achter de schermen bij de Phantoms, heeft e,en transfer- bedrag van f 13.000,- vastgesteld. Dit is door Willem 2 aan de bond be taald. Maar ik had een contract bij de Phantoms voor vier jaar. En dit kunnen ze natuurlijk niet ineens op heffen. Ook al gaat een vereniging failliet. Daarom probeer ik via een ad vocaat nog een behoorlijke vergoe ding te krijgen." Bravenboer spreekt desondanks nog altijd met veel lof over zijn verblijf in de States. Hij heeft het er bijzon der goed naar zijn zin gehad en heeft zelfs nog een aanbod gekregen om dit seizoen naar Amerika terug te ke ren. „Het was maar een contract voor één jaar en daar voelde ik niet veel voor. Maar door mijn vertrek naar de States is mijn transferprijs laag gebleven. Ik ben nu uiteindelijk voor f 13.000 van vereniging veran derd, terwijl verleden jaar in mijn contract biij Hermes DVS een bedrag van f 40.000 was vastgesteld." Nu kunnen we aan Bravenboer ook weer niet merken, dat hij van heim wee naar de States slapeloze nachten heeft. Integendeel hij is zeer ingeno men met zijn contract bij Willem 2. „En mijn vrouw niet minder. We heb ben een mooie flat aan de rand van het bos. Het is vlak bij Loon op Zand." Volgende week zal de oud-doelman van het Schiedamse Hermes DVS voor het eerst de training bij zijn 'nieuwe club volgen. Voorheen heeft hij hoofdzakelijk voor zichzelf ge traind of bij zijn oude verenigingen Hermes DVS (onder trainer Gijs Doolaard) en Neptunus. Enkele weken geleden zijn in een uitzending van Convent van Kerken en IKOR voor de T.V. een paar liedjes over de kerk gebracht, die sterk de aandacht hebben ge trokken. Waarschijnlijk vooral om- datt de kerk'en het aandurfden, deze zeer kritische uitingen zonder veel commentaar de aether in te zenden. Wij hebben de tekst opgevraagd en willen er twee publiceren met een enkele kanttekening. Jules de Corte zong het volgende Geachte priester en geachte predi kanten Wordt het geen tijd dat u een ander baantje kiest. Want hoeveel dogma's en kruisen u ook plantte 't Aanschijn der aarde is nog altijd even triest. Al weet u nog zo goed toot Paulus heeft geschreven; daarmee heeft geen van die honger lijders brood En op 't moment dat u verwijst naar 't eeuwig leven, sterven soldaten een verschrikkelijke dood. Of u de waarheid hebt of niet laat ik in 't midden, maar resultaten zijn er nauwelijks van te zien. Er lijkt meer reden om te vluchten dan te bidden. Of zou dat eigenlijk hetzelfde zijn misschien. De vrome christen die zijn zonden durft belijden die om vergeving vraagt en prompt vergeving krijgt, maar die in niets weet te verschillen van de heiden en die in niets de boze wereld over stijgt. Als u besluiten kon uw veilige kerk te sluiten en werd dan even arm en kaal als iedereen gewoon uit liefde tot de medemensen buiten gewoon uit liefde tot de wereld om u heen konden wij honger «n onwetendheid bestrijden en onze heb -zucht die de dood is in de pol Konden wij stap voor stap de vrede voorbereiden al doende bouwend aan het konink rijk van God. Als ik dit gedichtje van onze Jules zo beluister, zou ik zo zeggen: ik heb hem wel eens beter gehoord. Hij kan zo gezellig leuteren over ons Hollands burgerhuisje. Maar de kerk is een bouwsel dat net een beetje te groot is om erover te leuteren. Wat zou Jules en wat zou ik over het Koninkrijk van God weten, als de Kerk, ondanks al haar verraad aan de zaak van het Godsrijk, er niet (vaak haars on danks) naar verwees? Als de kerk en de kerkmensen zich zelf verheffen, moeten ze krachtig worden vernederd. Maar als de kerk onbillijk vernederd wordt, zal God zelf haar uit hej slijk opdiepen en haar tonen als een kostbaar juweel. Zo heeft Miskotte haar mogen zien, duizendmaal dichterlijker in zijn pro za, dan de poëet de Corte, die hier toch wel een beetje een dichter van de koude grond Is. „De dwalenden gaan nog niet on der, omdat zij, de arme, heilige kerk, nog een weg wijst aan het einde van alle wegen en de bezetenen worden nog verschoond, omdat zij nog bid den blijft. En allen, die haar laste ren, leven van haar de korte spanne tijds, die hen rest. Haar gebeden zijn stouter (stoutmoediger) dan de bouwsels der denkers op de hoogste toppen der aarde, en haar tranen stil ler en rijker dan de oneindige vloed van weemoed, waarmee de kunst een ondragelijke werkelijkheid overspoelt. Nimmer zwijgt in haar geheel het sterke orgel des vertrouwens, gedre ven door de jubelende adem van een Trouw, die het al te boven gaat. Af scheid na afscheid heeft haar vereen zaamd, maar zij blijft zelve de ge meenschap der heiligen, die hemel en aarde verbindt. Wanneer het trots en troosteloos spel van menselijke dag en kosmische nacht een einde neemt, dan zullen zij, die onder het dak der Ark geborgen zijn, zich verheugen met beven de „Stad Gods" is een drijvende stad. Mochten we maar ar beiden op het dek of in het vooron der van dat geheimzinnige schip met mysterieuze maten en zonderling- gemengde bemanning op zo wonder bare reis. Laat ons daar getrouw zijn in het kleine, om Christus' wil, die ons tevoren zo uitnemend heeft lief gehad". Dit proza behoort tot het schoonste wat ik ooit heb gelezen en ik ben blij, er de Havenloodslezers iets van te kunnen meegeven. Ik ben ook blij, dat Michel van der Plas, een katholiek dichter, de diepste werkelijkheid net zo geschouwd heeft als professor Miskotte, en in de uitzending „Lied jes aan de kerk" dit zo heeft vertolkt: Kerk, lieve kerk van weleer, je blies veel te hoog van de toren, je was voor geen mens meer te horen, kerk, je was nergens meer radeloos in de verstrooiing en bleek met een bloedend hart werd je me liever en mooier een lam in de doornen verward. Kerk, het is beter zo want een moet er alles betalen met bloed voor jouw bloed op het kale bergpad naar Jericho. 1) Heb voor je dorst dan geen schaamte en roep zonder hoop op gehoor lamma sabaktani 2) want zo ben je christofoor. 3) Huil het maar uit allemaal hoe naakt ze je achterlieten en Parten en Elamieten horen je in hun taal. 4) Ballingschapstranen zijn bitter, maar nu weten wij hoe je heet; Arm en toch alles bezittend gestorven en zie je leeft. 1) Toespeling op de gelijkenis van de Barmhartige Samaritaan (Luk. 10) 2) „Mijn God, mijn God, waarom hebt gij mij verlaten", een kruiswoord van Jezus. 3) Toespeling op Chrisofoor, de veer man, die het Jezus-kind droeg (legen de). 4) Toespeling op Pinksteren, toen mensen uit zulke verre landen in Je ruzalem van het Godsrijk hoorden ge tuigen. Dr. K. J. KRAAN en dat is voor alle medewerkers en organisatoren een verheugende zaak. Als eerste groep trad The Phizzers naar voren en met „Hallo Josephine" en „When days are gone" werden al direct hoge ogen gegooid. Zoals ge woonlijk ontvingen weer alle kandida ten een langspeelplaat van de firma Dankers en daar het de laatste avond was van het Günther Balk Ensemble, ontving ook dit orkest attenties van allerlei mensen uit de zaal. Het was weer ouderwets gezellig met volop sfeer toen Jan Wander (32) zijn fan tastische stem liet horen in de semi- klassieke stijl met een Duits en een Italiaans lied. Hij deed dit zeer vakkundig en op zijn optreden volgde bijna een ovatie van het publiek. Günther Balk bracht „I want some red roses for a blue lady" en dit was voor velen aanlei ding om aan samenzang te gaan den ken. Voordat dit echter kon gebeuren trad het accordeonduo The Violets op. Deze twee jeugdige kandidaten wis ten de stemming er in te houden en ook zij mochten een uitbundig applaus in ontvangst nemen. Het orkest werd door de heer Dankers op een fles champagne getracteerd. Dit gebaar werd door het orkest op prijs gesteld en staande op de bühne dronk het de eerste feeselijke teu gen. Direct daarop nam het ensem ble de touwtjes weer in handen en met de succesnummers ,,Mien waar is mijn feestneus" en „Hand in.hand kameraden", werd het Promenade Restaurant één grote koorzaal^PRosa- linde kreeg bloemen namens de Ru teck's directie aangeboden. Met The Innocents kwam de pop- music (met een duidelijk accent naar het vocale) terug. Zij brachten een goed stuk muziek op de planken ook al spreekt deze groep zich als volgt uit: „Wij wensen niet door te gaan op dit gebied, want we beschouwen musiceren als ontspanning. Als daar een beroep van gemaakt wordt dan komt de inspanning en het afknap pen". Zo, dat weten we dan, maar desondanks deden deze jongens het prima en zij zullen in onze stad nog menig avondje muatkaal opluisteren. Janneke Bonte werd het tenslotte. Zij bracht enkele negro-spirituals met haar zeer hoge stem. Menigeen zal gedacht hebben dat dit te hoog gegre pen was, maar achteraf haalde ze het allemaal met gemak, óók de eerste plaats in deze tweede voorronde. nu... beduidend goedkoper ie flanellen lakens, geen luxe, maar doodgewoon een noodzaak voor hen, die warm willen slapen... vindt U bij ons voor een prijs, die geen bezwaar kan zijn. En dit zijn geen gewone flanellen lakens... neen flanellen laken» In gezellige atreepdeaains, voor meer fleur en kleur In de slaap kamer, lakens In prime kwaliteit en royale m 150x230 Vrijdag en zaterdag varkopen wij deze genotvolle flanellen lakens, voor ongekend lage prij zen, aan han, dia graag lakker en warm wtilan slapen. Géén Ml. of thrift, but.

De Havenloods | 1968 | | pagina 26